Sobota, 1 kwietnia 2023 r.

Igor Łasicki: - Mamy jakość z przodu

- Na samym początku Chrobry stworzył sobie sytuacje i uważam że jest drużyną, która jest groźna w ofensywie. Wiedzieliśmy o tym. Uważam, że niepotrzebna była też ta strata bramki, bo nas obrońców trochę to boli, ale też cieszy wygrana. Cieszy siódme zwycięstwo z rzędu, ale widzimy jaka jest ta liga i musimy patrzeć na kolejny mecz - powiedział po potyczce z Chrobrym kapitan krakowskiej Wisły Igor Łasicki.

Dawno nie oglądaliśmy tak nie tylko dobrze, ale i ładnie grającej Wisły.

Igor Łasicki: - Duża w tym zasługa sztabu, który zrobił fajną analizę. Można powiedzieć, że w poprzednich meczach graliśmy trochę inaczej, a tutaj była inna taktyka. Wiemy, że drużyny nas analizują i po prostu staramy się trochę inaczej wychodzić spod pressingu i dziś było to widać, że Chrobry nie mógł się połapać jak do nas wychodzić. I dlatego też ta gra wyglądała tak płynnie. Mieliśmy grę pod kontrolą. Też dobrze nam się grało, trzymaliśmy piłkę, a że mamy jakość z przodu i to widać, to musimy tylko przetransportować piłkę do przodu i dobrze bronić.

Aż dwukrotnie potrzebna była w tym meczu dla Ciebie pomoc medyczna.

- Trochę jestem poobijany, bo przy pierwszej sytuacji zderzyliśmy się z Tachim. Pojechaliśmy obydwoje na wślizgu i trochę przywodziciel ucierpiał. A w drugiej sytuacji zawodnik całym ciężarem wylądował mi na kolanie, ale chyba wszystko jest ok.

Teraz przed nami wyjazd do Niepołomic. Ten stadion już znacie, bo graliście tam z Sandecją. Jest on specyficzny, bo nie ma tam miejsca, żeby się rozpędzić, dlatego trzeba będzie tam przyjąć raczej inną niż zwykle taktykę?

- Sztab już na pewno będzie o tym myślał. To będzie przeciężki mecz! Wiemy jak Puszcza gra, w szczególności u siebie, dlatego musimy być uczuleni na stałe fragmenty. Nie możemy głupio faulować, a przede wszystkim musimy im strzelić jako pierwsi bramkę. Uważam że to będzie najważniejsze i później musimy kontrolować przebieg gry. Ale też dziś się cieszymy, jutro mamy wolne, a od poniedziałku ciężka praca, bo wiemy jaka jest ta liga. Jakie są bliskie odległości punktowe i mamy 10 finałów. Po tym meczu już 9. I tak musimy traktować każdy mecz!


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Tss
Igor
Dziękuję, że jesteś z nami. Ale dajcie nam ten pieprzony awans.

66            -2
~~~TSwiślak
Do zera!
Strzelcie im ,Łasy,nie jako pierwsi,ale strzelajcie tylko i wyłącznie WY!

51            -3
~~~Angol
Fajna wypowiedź
Mam nadzieję, że łasica i spółka zatrzymają Puszczę, Ruch i ŁKS, i już niedługo będą tonować zapędy Ishaków, Ivich i innych Pekhartów, czego im i nam wszystkim życzę.

17            -2