Poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r.

Z wielką przyjemnością! Oceny po meczu z Chrobrym

Z bardzo dużą przyjemnością przychodzi nam przedstawić Wam oceny, które wystawiliście piłkarzom Wisły Kraków za ich występ w meczu ligowym z Chrobrym Głogów. Oczywiście zwycięzcą głosowania zostaje zdobywca dwóch bramek Luis Fernández, ale niemalże w komplecie cały zespół otrzymał bardzo wysokie noty.

Dość powiedzieć, ale z ocenianych piłkarzy jedynie Kacper Duda "zarobił" ocenę poniżej "szóstki". Mamy za to "ósemkę" dla Luisa, a także trzy "siódemki" - dla Davida Junki, Mikiego Villara i Álexa Muli oraz same "szóstki".

Prezentować takie oceny chcielibyśmy co tydzień, ale też ciężko się dziwić, że tak właśnie się dzieje, skoro wiślacy wychodzą na murawę z mentalnością... zwycięzców. W sobotę ani przez moment nie dali oni swoim rywalom poczuć, że mogą oni cokolwiek przy Reymonta zdziałać. I oby tak dalej!

Oto komplet wyników:

Luis Fernández 8.44
David Juncà 7.78
Miki Villar 7.29
Álex Mula 7.12
Ángel Rodado 6.98
Mikołaj Biegański 6.56
Tachi 6.50
Igor Łasicki 6.43
Bartosz Jaroch 6.34
Boris Moltenis 6.25
James Igbekeme 6.24
Kacper Duda 5.95
Pozostałe oceny:
Atmosfera na trybunach 7.73
Gra Wisły w ofensywie 7.64
Praca trenera: Radosław Sobolewski 7.57
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 7.38
Praca sędziego: Karol Arys 6.38
Gra Wisły w defensywie 6.10
Gra zespołu: Chrobry Głogów 4.01


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

~~~nołnejm
Dyrektor sportowy
Kiko 10/10

137            -7
~~~Wacek
Noty
Widzę że gdyby Jems grał cały mecz to by brakło skali żeby Go ocenić lekka przesada z tą oceną za 15 minut na boisku.

57            -22
~~~bombardie r_k
Kacper Duda
Uważam, że jego ocena jest zawyżona. Miał on może JEDEN przebłysk w meczu (śmiała i dość skuteczna próba przedarcia się z piłką na prawe skrzydło, w pierwszej połowie), a poza tym - bojaźń, defensywne odegrania, chowanie się za przeciwników przed podaniami od własnych obrońców. Dzięki temu Tachi zaliczył niezły występ - był widoczny, miał wiele kontaktów z piłką i całkiem sporo niezłych zagrań. Ale chyba nie po to trener wpuszcza Kacpra na boisko, żeby Tachi błyszczał na jego tle, prawda? Nasz młodzian zatracił gdzieś pazur i czucie gry - oby nie na długo. Może pomogłoby mu wystawienie w parze z Igbekeme, najlepiej przeciw jakiemuś słabemu przeciwnikowi i na własnym stadionie? Trzeba coś w tej sprawie szybko zrobić, żeby Kacper na dobre nie poszedł w ślady Piotrusia...

51            -53
~~~LBJ
Tachi
Generalnie jak zawsze na tej stronie z większością ocen się zgadzam. Za ten mecz moim zdaniem w odniesieniu również do innych piłkarzy Tachi zasłużył na notę co najmniej 7,00. Środek pola zdominował właśnie Tachi, dając pole do popisu naszym ofensywnym zawodnikom, których niejednokrotnie sam potrafił obsłużyć dobrym podaniem otwierającym przestrzeń. Na pewno zasłużył na wyższą średnią niż raczej bezrobotny Biegański. Dla mnie to był jego świetny występ, co bardzo cieszy ponieważ poza rezerwowym Sergio dosłownie wszyscy nowi zawodnicy pokazują, że pasują do tej drużyny idealnie. Ten fakt z kolei pokazuje kunszt naszego Kiko, który ściągnął nam do klubu tylu nowych zawodników a 90% z nich cieszy nas swoją grą jak dawno żadni inni piłkarze.

62            -9
~~~Iron Maiden
Spokojnie
Nie zagłaskajcie ich, przecież to tylko zaściankowa druga liga

21            -41
~~~Wacek
Do bombardier
Jeśli oglądałeś mecz z trybun to obejrzyj powtórkę w telewizji jak to zrobisz to zmienisz zdanie na temat gry Dudy bo to co piszesz nie ma nic wspólnego z tym co grał młody.Jak obejrzysz sobie powtórkę to zobaczysz ze Duda był cały czas pod grą i często zmieniał pozycje tylko nie dostawał piłek od kolegów ale żeby to zobaczyć to trzeba się trochę znać na tym o czym się wypowiadasz

51            -17
~~~anacharsi ss scythae
Bierganski no 1
Dwie kluczowe interwencje meczu. No ale tak to jest, jak bramkarz broni 1 na 1, malo kto widzi, jak zle wyjdzie raz na 15 meczow...wiadomo. Max niewdzieczna rola.

46            -8
~~~mun
LBJ
Z Tachim masz rację, tylko po co wymieniasz Biegańskiego jakoby zasłużył na niższa ocenę. Chlopak wybronił co mial wybronił, to co wpuścił to i Szczęsny by nie obronił. Nie rozumiem porównania.

42            -6
~~~mg86
Tachi... no proszę Was
Sorry chłopaki, ale nie zgadzam się z Wami ws. Tachiego. Zwłaszcza w pierwszej połowie elektryczny, co najmniej trzy straty po słabym przyjęciu piłki czy zagraniu nie w tempo - w tym od trzeciej zaczęła się akcja, po której był rzut wolny z linii pola karnego i bramka (o ile dobrze pamiętam). Lepszy zespół niż Chrobry spokojnie takie błędy wykorzysta... Ogólnie nasz środek pola w ustawieniu Tachi-Duda to słaby element zespołu, w sobotę nadrabialiśmy skrzydłami, no i ogólną różnicą jakości nad Chrobrym. Kacper też miał kilka strat, widać po nim było mniej gry w ostatnim czasie, ale chłopak ma swoje magiczne momenty - jak choćby rozprowadzenie akcji do boku przy trzeciej bramce + sporo klepek przyspieszających grę do przodu. Trzeba na niego stawiać, nawet licząc się z błędami :)

28            -23
GrzegorzS
Oby tak dalej
z taka jakością i skutecznością. Przy czym Łasicki powinien trzymać emocje na wodzy. Bo w tym meczu parę razy za mocno przeszarżował, chcąc przejąc wysoko piłkę. Raz sprokurował w konsekwencji wychodząc ze strefy strzał Stebleskiego wybroniony przez Biegańskiego drugi raz wychodząc ze strefy w konsekwencji doprowadziło to do rzutu wolnego zakończonego straconym golem. Forma Wisły, zgranie, przy poprawie jakości boisk powodują zaś, że jesteśmy coraz lepiej zgrani w grze ofensywnej. W efekcie widać to w tych ocenach. Co więcej na Wisłę zaraz zacznie pracować długa mocna ławka rezerwowych czego nie ma w innych zespołach a tego na tym poziomie 1 ligi i kadr poszczególnych drużyn nie da się tak jak w ekstraklasie zaklajstrować tak łatwo. Puszcza straciła na mecz z nami podstawowego stopera i ma tam plażę. CO przy tym, że do tej pory strzelili cztery gole pokazuje jak będzie prawdopodobnie wyglądał mecz w Niepołomicach. Trzeba tam kontynuować strzelanie asystowanie grę do przodu przy uspokojeniu i bezpiecznej grze z tyłu. Mamy jakość więc to wykorzystajmy.

23            -7
~~~bombardie r_k
do Wacka
"Duda był cały czas pod grą i często zmieniał pozycje tylko nie dostawał piłek od kolegów" - to właśnie miałem na myśli, mówiąc o chowaniu się za przeciwnikami. Kiedy piłka była u naszego obrońcy, Kacper robił taki ruch, który uniemożliwiał podanie do niego bez ryzyka przechwycenia piłki przez któregoś piłkarza głogowian. Dlatego ciężar rozgrywania wziął na siebie Tachi - i dlatego tak się pokazał i tak zapunktował. Zwróć uwagę, że przy Igbekeme, albo nawet przy "wcześniejszym" Dudzie, Tachi był raczej od przecinania, przerywania i faulowania. Duda ma grać ofensywnie, a Tachi - defensywnie. Tym razem było na odwrót. Zauważ, jak się pokazał Igbekeme zmieniając Dudę na końcówkę - dostał wysokie oceny, a za co właściwie? Za kwadrans gry? Bo w tym kwadransie był widoczny i aktywny, w odróżnieniu od Kacpra. Tak uważam.

24            -4
~~~gapa
oceny
Duda na pewno był lepszy od Moltenisa który w tym meczu gdzieś odleciał.?

12            -8
~~~Wacek
Do bombardiera
Zgodzę się że Jems byl widoczny bo przeciwnik już oddychał rekawami a poza tym nie wiemy jaki zadania miał Duda

14            -2
~~~Britney
Duda
Duda bardziej na 10 niż na 7 /8 bo on nie umie grac tyłem do bramki w dodatku brak mu fizyczności.

5            -4
~~~szczebele k
Za taki występ oceny są trafne..
Jeśli awansujemy, a z taką grą to raczej pewne to Kiko zostaje z nami na dłużej to do Wisły przyjdą następni zawodnicy minimum pokroju Sapały co stawia większość młodzieży oprócz Brody, Dudy i może kogoś z dwójki Szot/Gruszkowski w stronę wylotu z Wisły.

12            -3