Piątek, 21 kwietnia 2023 r.

200 dni Radosława Sobolewskiego, jako trenera w Wiśle Kraków

Dziś mija równe 200 dni, od kiedy trenerem pierwszej drużyny piłkarskiej Wisły Kraków został Radosław Sobolewski. Pod jego wodzą "Biała Gwiazda" rozegrała już 17 oficjalnych spotkań, notując bilans składający się na dziewięć zwycięstw, pięć remisów oraz trzy porażki.

Wiślacy zdobyli w tych meczach 34 bramki, tracąc 20.

Najlepszym strzelcem tego okresu jest oczywiście Luis Fernández z aż 14. trafieniami! Kolejny w tym rankingu jest Ángel Rodado z czterema golami, po trzy strzelili Bartosz Jaroch i Boris Moltenis, a dwa ma na swoim koncie Miki Villar. Ponadto z jedną bramką pozostają: Momo Cissé, Dawid Szot, Igor Łasicki, Mateusz Młyński, Álex Mula i David Juncà. Dwa trafienia odnotowano jako samobójcze.

Co zrozumiałe kapitalna passa w bieżącej rundzie sprawia, że znacząco podniosła się średnia punktowa, którą pod wodzą Sobolewskiego zdobywa "Biała Gwiazda". Gdy dokładnie 100 dni temu prezentowaliśmy dokonania "Wisły Sobolewskiego" właśnie po stu dniach jego pracy - nasz zespół zdobywał średnio zaledwie 1 punkt na mecz. Aktualnie wynik ten to aż 1,88 punktów na mecz, co po dwustu dniach plasuje dokonania Sobolewskiego jako trenera zespołu Wisły - na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat - na drugim miejscu! Lepsze średnie punktowe w analogicznym okresie pracy osiągała jedynie Wisła prowadzona przez Roberta Maaskanta. Był to jednak okres, w którym "Biała Gwiazda" zdobyła swoje ostatnie mistrzostwo Polski! Oczywiście osiągnięcia punktowe na innym poziomie rozgrywkowym oraz z innymi zespołami ciężko jest porównywać, ale w jakiś sposób mogą również oddawać to, jak bardzo przez ostatnie miesiące "Biała Gwiazda" się zmieniła.

Poniżej prezentujemy tabelę, która pokazuje jak kształtowały się osiągnięcia Wisły po pierwszych dwustu dniach pracy poszczególnych trenerów, którzy w ostatnich latach opiekowali się naszym zespołem.

Ranking trenerów Wisły Kraków w latach 2010-2023, po pierwszych dwustu dniach pracy:

1. Robert Maaskant 17 1,94 10-3-4 25-15
2. Radosław Sobolewski 17 1,88 9-5-3 34-20
3. Franciszek Smuda (2013) 23 1,74 11-7-5 34-20
4. Artur Skowronek 12 1,67 6-2-4 19-16
5. Dariusz Wdowczyk 23 1,61 11-4-8 43-39
6. Michał Probierz 20 1,55 9-4-7 26-21
7. Kiko Ramírez 19 1,53 9-2-8 27-23
8. Maciej Stolarczyk 21 1,43 8-6-7 34-30
9. Adrián Guľa 22 1,36 9-3-10 30-33
10. Tomasz Kulawik (2012) 21 1,29 7-6-8 26-27
11. Jerzy Brzęczek 24 1,25 7-9-8 35-31
12. Kazimierz Moskal (2015) 25 1,24 6-13-6 40-30
W tabeli kolejno: miejsce, imię nazwisko trenera (w nawiasie ew. rok kadencji), średnia punktowa, zwycięstwa-remisy-porażki, bilans bramkowy.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~Tss
Sobol jest dobrym trenerem
Pokazały to wcześniej jego wyniki w Płocku. Pierwsza ligę przerasta umiejętnościami. W ekstraklasie byłby spokojnie w 5 najlepszych w tym momencie. Pytanie jak poradził by sobie grając na dwa albo i trzy fronty. W lidze pucharach i Europie. Mam nadzieję, że w przeciągu 3 lat się tego dowiemy.

41            -12
~~~Angol
Niezła średnia
Jeżeli Wisła awansuje i utrzyma styl gry oraz wyniki w ekstraklasie to kolejne 200 dni miłe widziane. Powodzenia.

44            -5
~~~Mr. Kibic
Sobolewski i reszta
Trener Sobolewski jesień i trener Sobolewski wiosna, to zestawienie 100 dni i 200 dni pracy pokazuje jak ważnym czynnikiem jest jakość materiału którym się dysponuje a co za tym idzie porównajmy sobie transfery zrobione przez obóz Błaszczykowskich w celu ratowania Ekstraklasy z transferami aktualnego dyrektora Kiko. wielka zasługa Sobola że umiał to wszystko fajnie poustawiać i dzisiaj wielu porównuje tę naszą grę do czasu Kasperczaka w Wiśle. I jeszcze jedno: jeżeli ktoś nie wpadnie na pomysł szybkiego zarobku na wiodących prym piłkarzach przy równoczesnej pracy/transfery do klubu/ dyr.sportowego to powinniśmy w przyszłym sezonie w Ekstraklasie patrzeć na wiele drużyn z wysokiej góry....a długi same zaczną topnieć.

46            -4
~~~Grubson
Hmm
Wisła na tle 1 ligi jest poza zasięgiem (budżet, najwyższe pensje pilkarzty, potencjał piłkarzy, zaplecze treningowe, kibicowskie, medialność), to jest klub ma wszystko, żeby zająć 1. miejsce na koniec sezonu. Także ciężko to ocenić. Weryfikacja dopiero w Ekstraklasie. Choć osobiście uważam, że Sobolewski to nie jest trener dla Wisły. To jest trener na obecne czasy w 1 lidze.

12            -50
GrzegorzS
Jubileusze jubileusze, warto
więc podkreślić, że dziś 4 przez zerem wstawiają dwajbracia bliźniacy Brożkowie. W sumie razem do kupy jak to bliźniacy przeraczają 80 siątkę. Jest więc co wspominać. Ja pamiętam dwóch chłopaczków stołujących się w knajpie u Wiślaków na początku tego wieku, gdy przy okazji ogladali tam np. finał pucharu polski z Amiką. Czas niesamowicie pędzi. Wielu liczyło na ich wielkie ariery i w sumie w przypadku Pawła, który stał się legrndą naszego klubu przwidywania te się spradziły, ale przeciez Piotrek tez zapisał pięknąkarierę w Wiśle i innych klubach. Gratulace dla obu. Ciekawe czy dalej się kłucą jak jeden drugiemu poda coś nie tak jak ten drugi uważa, że należało.

17            -14
~~~anacharsi ss scythae
Robi robote
Potrafi ustawic zespol i zmotywowac. W tej rundzie nie bylo meczu zebysmy wyszli bez motywacji, bez woli walki, bez agresji. Nawet przegrana z Puszczalska to byla mocna dominacja w niepolomickim chlewie. Oby tak dalej. Pieknie odrobilismy straty po jesieni i dziec, co wydawalo sie nierealne walczymy o bezposredni awans.

38            -4
~~~Jaki
Wisła
Świetny bilans Trenerze najważniejsze przed Panem.Jak będzie awans będzie Pan ojcem sukcesu wraz z Koko i Królewskim,całkowicie zasłużenie i zaś za to co stało się z drużyną i jak wielu kibiców ich gra raduje wielkie dzięki.

7            -2
~~~elBarto14
1liga to nie ekstraklasa
Dla mnie to zestawienie jest niemiarodajne. Trenerzy na poziomie ekstraklasy rywalizowali z zespołami na zupełnie innym poziomie. Niezmniejszanie trenerowi Sobolewskiemu, bo uważam go za fachowca, powinny być dwa zestawienia - średnia ptk trenera w ekstraklasie oraz średnia ptk trenerów w 1lidze. Ciekawostka* - Jerry Buzzer w obu tabelach byłby w tym samym miejscu ;)

7            -2
~~~Kibic20
Trener Sobolewski
Trenerze gratulacje, myślę, że na koniec sezonu wskoczy pan z drugiego na pierwsze miejsce. Życzę Panu przede wszystkim wytrwałości i sukcesów w dalszej karierze.

11            -3
~~~niko
Ma dobrą ekipę jak na tą ligę i tyle.
Hiszpanie i bez trenera w ,,samograja,, roznoszą wszystkich... Popatrzcie na zmiany , po jakiego grzyba pchać Pana Zyre, jak można ogrywać 17-18 latków gdzie można zrobić. Ostatnim TRENEREM był Hybala który zrobił prawie cuda z naszą młodzieżą. MACKI nie MACKI nie chcieli grać bo za ciężko, i Kubuś swoje,,zajebał ,, Trenera wykosiły sprawy pozasportowe, a to był gość który z beztalencia jak to niektórzy mówią potrafił zrobić talent. Grali ładnie w Ekstraklasie a dziś w 1 lidze cień cienia. Na dzień dzisiejszy Sobol nikogo nie wypromował , Będzie jak zawsze ..... zdolna młodzieżą będzie spieprz.ć z naszego klubu a Zyry Ondraski i Urygi będą w szatni rządzić. A sprawa Hybali dalej nie wyjaśniona....- kto komu ? - dlaczego i po co? Przeszkadzał.

7            -5