Czwartek, 18 maja 2023 r.

Dumni z Wiślackiej Historii

Z wielką radością ogłaszamy inaugurację cyklu wystaw pamiątek pod nazwą "Dumni z Wiślackiej Historii". We współpracy ze Stowarzyszeniem Socios i Historią Wisły zapraszamy Was w podróż przez bogatą przeszłość "Białej Gwiazdy". Ta inicjatywa ma na celu uhonorowanie wiślackich korzeni oraz zaprezentowanie kolekcji niezwykłych pamiątek, które były częścią historii krakowskiego klubu.

W ramach cyklicznych wystaw, które odbywać się będą przez cały tydzień, zapraszamy Was do Official Fanshop, gdzie będzie można podziwiać unikalne eksponaty ze zbiorów różnych podmiotów oraz osób związanych z Wisłą Kraków, odkrywając tajemnice przeszłości Wisły Kraków.

Pierwsze spotkanie oraz pierwszy tydzień wystawowy rozpoczniemy 18 maja 2023 roku o godzinie 18:00 w Official Fanshop. Ten wyjątkowy moment będzie wiązał się z symbolicznym odsłonięciem odrestaurowanego obrazu przedstawiającego portret Antoniego Łyki - jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii Wisły - pędzla Wlastimila Hofmana.

To jednak nie koniec! Oprócz portretu Antoniego Łyki, będziecie mieli okazję zobaczyć wiele innych fascynujących eksponatów, a każda wystawa będzie niesamowitą podróżą w czasie, odkrywającą kolejne historie i osoby związane z "Białą Gwiazdą".

Dodatkowe elementy wystawy to:
- Statut TS Wisła z 1921 roku ze zbiorów Socios;
- Broszura jubileuszowa z 1931 roku ze zbiorów Socios;
- Broszura jubileuszowa z 1936 roku ze zbiorów Historii Wisły;
- Stempel do odznaki wraz z projektami herbów ze zbiorów TS Wisła Kraków SA;
- Przedwojenna piłka ze zbiorów Krzysztofa Gawła.

Będzie to doskonała okazja, aby wspólnie celebrować wiślacką historię i podzielić się pasją do piłki nożnej. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i podziwiania pamiątek, które przypominają nam o sukcesach, bohaterach i chwilach, które uczyniły nas dumnych z tego, kim jesteśmy.

Dumni z Wiślackiej Historii - razem odkrywajmy nasze korzenie!


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?