Sobota, 20 maja 2023 r.

Jakub Błaszczykowski: - Dziękuję bardzo kibicom!

- Nie chcę przekładać swoich indywidualnych celów ponad drużynę. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy dzisiaj, że zdobyliśmy trzy punkty, wiedząc o tym jak potoczyły się inne wyniki w naszej lidze. Te trzy punkty w pierwszej kolejności cieszą, a później gdzieś moja prywatna satysfakcja, że po raz kolejny sobie udowodniłem, że można - powiedział wracający dziś do gry w wiślackich barwach, po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, Jakub Błaszczykowski.

Wiślaka zapytano, czy czuł, że w momencie powrotu na boisko cały stadion bił mu brawo. I robili to nie tylko kibice Wisły...

- Co mam powiedzieć? Na pewno jest to bardzo miłe. Dziękuję bardzo kibicom, bo odkąd wróciłem do Polski, to na każdym stadionie naprawdę czułem, że kibice mają do mnie sympatię. I to jest coś pięknego. I pokazuje, że sport też potrafi łączyć, że jak człowiek pokazuje swoje wartości i gdzieś przez lata reprezentuje swój kraj, to ludzie naprawdę potrafią to docenić. Ja z mojej strony mogę powiedzieć, że dziękuję im za to, że okazali mojej osobie szacunek i jedynie to co mogę powiedzieć i zrobić to się im ukłonić i podziękować - dodał.

Kolejne pytanie dotyczyło tego, że piłka wciąż go cieszy.

- Myślę, że to zostanie ze mną do końca życia, bo człowiek to całe życie robił, ale jest też ta druga strona medalu, czyli zdrowie i pewnych rzeczy myślę, że człowiek już nie oszuka. Ja też zdaję sobie z tego sprawę i myślę, że te dwa lata też mi pokazały, że oczywiście tej mój niepokorny i przekorny charakter nigdy mi nie pozwalał się poddać i nie mam zamiaru tego robić, ale myślę, że powoli zbliża się ten moment, żeby powiedzieć "pas" - stwierdził.

Na zakończenie Błaszczykowskiego zapytano, czy jest spokojny o tę Wisłę, która jest teraz, że poradzi sobie ona także w ewentualnych barażach?

- Za długo siedzę w sporcie, żeby po jednym lub kilku meczach powiedzieć, czy silić się na tego typu wnioski, choć na pewno ta nasza gra wygląda obiecująco. Ale też wiemy, że nie zawsze dobra gra, czy też nie zawsze lepszy zespół wygrywa. My po prostu musimy patrzeć przed siebie, koncentrować się na kolejnym kroku i myślę, że mamy na tyle dużo jakości, że jeżeli będziemy podchodzić z taką spokojną głową do każdego meczu, to na pewno mamy dużą szansę żeby wygrać. Choć z drugiej strony wiem, że każdy mecz zaczyna się od wyniku 0-0. I na pewno żeby wygrać, to trzeba strzelić jedną bramkę więcej - zakończył Błaszczykowski.


Źródło: Polsat Sport Extra

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~Mr. Kibic
Debiutant Błaszczykowski
Jakby nie patrzeć to był debiut Błaszczykowskiego na tym szczeblu rozgrywkowym czyli w 1 lidze.

78            -37
~~~TYLKO WISŁA
KUBA
Kuba jestes legendą

77            -56
Nota_bene
Wspaniały mecz!
Rodado - jak Ty mi zaimponowałeś! Biegański Królu - jak Ty mi zaimponowałeś! Szot - naprawdę bardzo dobry mecz! W ogóle to się świetnie oglądało a wydawałoby się, że gramy w osłabieniu?

64            -44
~~~Anna
Kuba
To my dziękujemy. Dziękujemy, że uratowałeś nasz Klub. Szacunek za to że udowadniasz nam jak ważne jest to by nigdy się nie poddawać. Jesteś Legendą, Hej Kuba jesteś legedą.

83            -40
~~~inek
Super
Dobrze, że wrócił bo to oznacza zwycięstwo, ale jeszcze większym zwycięstwem jest to, że zrozumiał, że czasu nie da się pokonac. Czas każdego pokona, trzeba jedynie się do niego dostosowac. Jednak mądrością jest, że trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejśc.

44            -12
~~~FanatykWi sły
...
Gdyby nie Twoje mądre decyzję i buta to byśmy nawet nie spadli. Klub uratowali kibice i wielu ludzi, a nie Błaszczykowski. Kuba póki co zapewnił nam 1 ligę. Tak więc, szacun za piłkarskie osiągnięcia i tyle.

56            -62
~~~PS
Krotkowzrocznyfanatyk
Wspolczuje ci slabej pamieci, Krotkowzrocznosci i powierzchownego spojrzenia. Musisz miec super zycie! ? Dobra informacja dla Ciebie jest taka, ze masz wplyw na to zeby to zmienic , ale pierw trzeba to dostrzec, a z dostrzeganiem u Ciebie jak widac... Ruch wraca od 17/18 ( a nie zaczynal od IV) Widzew wracal od 14/15 KSP wraca od 12/13 Ile wracalaby Wisla od IV - z tymi wywolywanymi przez niektorych ignorantow- MLODYMI POLAKAMI? Wystarczy spojrzec na jesien 2022 ( najgorsza Wisla w XXI w. ) majaca w kadrze na mecz 12-15/20 zawodnikow z rocznika 2000+. Masakra - naparzasz uzywki czy masz taki mindset z czystym organizmem i trzezwym umyslem ?

19            -42
~~~PS
.
KSP od 13/14 *

5            -29
~~~GURULI 76
Kuba szacunek.....
Kuba który w piłce dużo osiągnął chłopak wyciągnięty z Częstochowy chłopak ze wsi z Truskolasow zawsze skromny, ważący słowa z drugiej strony prawdziwy wojownik który nigdy się nie poddał bez względu na sytuacje tą bardzo ciężka utraty mamy, osoba totrzymyujaca słowa że kiedyś do nas wróci i wrócił w sytuacji gdzie praktycznie Wisły już nie było .... wspomogl klub wraz z innymi ludzmi.... Mam do Ciebie wielki szacunek i nie mogę pojac tego że jesteś przez własnych kibiców obrazany w mediach , dla mnie jesteś wzorem do naśladowania na boisku oraz poza nim SZACUNEK KUBA , DLA MNIE JESTEŚ WIELKI!! Życzę zakończenia kariery w Ekstraklasie przy pełnych trybunach najlepiej w meczu w lidze konferencji lub lidze Europy, powodzenia.

52            -34
~~~pol
Wierszyk
Bo nasz Kuba to legenda To opinia nieprzegięta Cały świat go dziś szanuje Na boisku wszak on bryluje Postawą pozasportową To opinią jest nie nową Także sympatię on budzi Football mu się wciąż nie nudzi Wisełkę on uratował Swe wartości tu zachował Pieniądz nie jest najważniejszy Bo jest powód poważniejszy Miłość do naszej Wisełki Błaszczykowski - jesteś Wielki!

23            -37
MISIEK_BIS
Kuba jesteś legendą Wisły
Wielkie gratulacje za wytrwałość, za walkę z kontuzją, za powrót na boisko. Tu jesteś wielki. zacząłeś karierę w Wiśle, Wisła wspomogła Twoją karierę, a Ty sam osiągnąłeś wiele. I szczerze Ci tego gratuluję. Jesteś wśród najlepszych polskich piłkarzy ostatnich dziesięcioleci. Tego nikt nie wygumkuje. Przyszedłeś i pomogłeś Wiśle w trudnym momencie - bardziej swoim nazwiskiem niż kasą. Niestety Twoja determinacja i wytrwałość i nieoglądanie sie na innych się na innych, które jest dobre w sporcie nie sprawdziło się w biznesie sportowym i ostatecznie okazało się bolesne dla Wisły. Z czasem, będę zapominał o tym do czego złego się przyczyniłeś, i raczej będę pamiętał ile dałeś radości i ile wykazałeś przywiązania do wiślackich barw.

17            -37
~~~ProstoZMl yna
Jakub Błaszczykowski to legenda
Tak samo jak Dawid Błaszczykowski, Maciej Bałaziński, Jerzy Brzęczek, Adrian Gula, Tomasz Pasieczny, Kazimierz Kmiecik i wielu innych legend-autorów spadku do 1 ligi. Dziękujemy wszystkim legendom.

48            -35
~~~Stary kibic
Kuba
Kuba to postać pełna kontrastów. Wspaniały piłkarz, który niewątpliwie swoją osobą pomógł uratować nasz klub przed całkowitym upadkiem, choć uważam że główne zasługi ma wielotysieczna rzesza ofiarnych kibiców Wisły. Niestety potem , kiedy trzeba było zarządzać klubem okazał się delikatnie mówiąc wysoce niekompetentny i to on głównie odpowiada za nasz obecny spadek.

53            -6
Mario
Mądra, stonowana wypowiedź.
Kuba Ty nic nie musisz , Ty możesz . Ja też jestem po ciężkiej kontuzji zerwany acl i pomału dochodzę do siebie. Wiem jak to boli , jak się coś kocha , a nie można tego uprawiać. Dla Ciebie to jeszcze w jakimś stopniu chociaż zapewne już niewielkim to jest zarobek , sponsorzy itp.

5            -32
~~~Kibic
Są 3 legendy
Królewski, Błaszczykowski i Jażdżyński. Legendy które zrzuciły klub po 27 latach do 2 ligi. Szczerze? Nie chciałbym być taką legendą.

35            -29
~~~TYLKO WISŁA
Kuba
łatwo kogos oceniac siedząc na dupie przed komputerem. Kuba popełnił wiele błedów ale kto ich nie popełnia.Kiedy WISŁA była na krawędzi nie było chętnych na ratowanie teraz wszyscy beda oceniac i wypisywac swoje wypociny. Kibicu ktory tutaj na forum krytykujesz zarzad, powiedz co zrobiłeś dla ratowania Wisły? ,ile masz akcji Wisły czy kupujesz karnet w sezon w sezon.

13            -21
~~~Kiku78.
Kuba Jesteś Wielki.
SZACUNEK!!

8            -15