Piątek, 26 maja 2023 r.

Radosław Sobolewski przed meczem z Zagłębiem: - Skupieni jesteśmy tylko i wyłącznie na sobie

- Najważniejsze co musimy zrobić to wygrać spotkanie, zagrać dobre spotkanie, dać radość kibicom, którzy nas wspierają całą tę rundę, mimo wiadomo tego - powtórzę znowu - z jakiego miejsca startowaliśmy. Cały czas byli z nami, naprawdę wspierali nas przeogromnie i to dawało nam siłę. No i wiadomo, że chcielibyśmy taką właśnie dobrą grą i dobrym wynikiem odwdzięczyć się za tę całą rundę - powiedział na konferencji prasowej, przed spotkaniem ligowym z Zagłębiem Sosnowiec - trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski.

Jedno z pierwszych pytań konferencji dotyczyło naszego rywala, sosnowieckiego Zagłębia, które bardzo słabo spisuje się w bieżącym sezonie na wyjazdach.

- Przez cały mikrocykl prowadzimy pewną narrację, rozmawiamy z zespołem jak to widzimy, gdzie widzimy też zagrożenia różnego rodzaju i jednym z elementów jest na pewno to, że zespół Zagłębia, co oczywiście widać - jeśli chodzi o liczby, że ma problem z meczami wyjazdowymi, natomiast bardzo dobrze prezentuje się u siebie. Ostatnio pokonał chociażby ŁKS, Ruch i Podbeskidzie, więc gdzieś ta jakość jest, organizacja jest, natomiast gdzieś tego nie potrafią przenieść na mecze wyjazdowe. Tutaj jest też trochę inna sytuacja, niż do tej pory, bo można powiedzieć, że zespół Zagłębia przyjedzie tutaj bez już presji tego, że musi się utrzymać, bo już to utrzymanie mają. Mogą zagrać swobodnie, po prostu będą chcieć zagrać dobry mecz i pokusić się tutaj o niespodziankę - uważa Sobolewski.

Kolejne z pytań dotyczyło sytuacji kadrowej po powrocie do kadry meczowej ostatnio kontuzjowanego Davida Junki, którego bardzo pozytywnie zastępował Dawid Szot.

- W jakim zestawieniu personalnym wyjdziemy, to zazwyczaj powiem zespołowi dopiero jutro. Natomiast pierwszym wyborem jest dla mnie na tej pozycji bezapelacyjnie David Juncà, no i jest do dyspozycji, jest już zdrowy, może grać. Dawid Szot natomiast zaprezentował się w tych dwóch naprawdę bardzo ciężkich meczach, czyli z Bruk-Betem i Podbeskidziem bardzo dobrze. A na Podbeskidziu dodatkowo do dobrej gry, jeśli chodzi o defensywę, to jeszcze dorzucił jako obrońca bramkę oraz asystę. To coś naprawdę fantastycznego, natomiast wybór ostateczny będzie jutro, choć wiadomo, że przez tę całą rundę, jaką David Juncà wybudował sobie pozycję w tym zespole, nie tylko jeśli chodzi o sprawy sportowe, ale również sprawy pozasportowe, czyli jaką osobowością jest w szatni, to tutaj myślę wybór może być jeden - przyznał szkoleniowiec.

Następnym tematem była sytuacja ze znów liczną grupą zawodników w Wiśle, którzy zagrożeni są pauzą za żółte kartki.

- Podchodzę do tych spraw, że wszystko gdzieś tam się wydarzy naturalnie. I z drugiej strony nawet jakbyśmy chcieli gdzieś tutaj, że tak powiem brzydko - "pokombinować", to na dobrą sprawę nie było momentu, żebyśmy mogli, bo dla nas każdy mecz był tym najważniejszym i absolutnie wtedy nie chciałem czegoś przekombinować. Niektórzy są zagrożeni, niektórzy już się można powiedzieć wyczyścili z tych kartek. Mam nadzieję, że to nie będzie miało wpływu na wynik końcowy, czyli te absencje. Tym bardziej mając w pamięci te dwa ostatnie mecze, w których sobie radziliśmy - a można powiedzieć, że już od dłuższego momentu - bez Muli i bez Junki, czyli bez całej naszej lewej strony. Z Podbeskidziem przyszło nam grać dodatkowo jeszcze bez Luisa Fernadeza i jak pokazał ten mecz - poradziliśmy sobie, wygraliśmy 3-0, więc nawet jeśli ktoś wypadnie, to mam nadzieję, że znajdziemy takie rozwiązania, które umożliwią nam wygranie spotkania. Najważniejsze jest to, żeby nie było tak, że wszyscy wypadną w jednym momencie - powiedział Sobolewski.

Wisła po raz drugi w tym sezonie zagra swój mecz w porze "obiadowej".

- My tak dotychczas nie graliśmy, bo tylko jedno spotkanie z Sandecją, można powiedzieć było o tej porze, ale też był to okres późnojesienny, natomiast trzeba wziąć pod uwagę temperaturę, porę i inny też rytm dniowy, całego dnia. Ten rytm przygotowań bezpośrednio do spotkania. Zmieniliśmy też mikrocykl i można powiedzieć, że wszystkie treningi mieliśmy o tej godzinie meczowej, żeby też chłopcy do tego przywykli. Próbujemy robić wszystko, żeby przygotować się do tego - mówił trener.

Sobolewskiego zapytano także o to, czy będzie baczniej oglądał inne mecze w tej kolejce, czy też będzie tylko śledził wyniki.

- Jeśli chodzi o pracę, to skupieni jesteśmy tylko i wyłącznie na sobie. Najważniejsze jest to, co my zrobimy. Ze swojej strony musimy wywrzeć presję na naszych rywalach, natomiast oczywiście, że będziemy śledzić to, jak te mecze się potoczą, jakimi wynikami się skończą, ale też to analizowaliśmy, czy rywale przegrają, czy wygrają - dla nas bez różnicy, bo to my musimy wygrać - powiedział.

W zależności od wyników Wisła swój główny cel na ten sezon może osiągnąć już za tydzień, albo całe rozgrywki zostaną dla nas przedłużone o kolejne jedno lub dwa spotkania. Trenera zapytano więc, czy zastosował już inną formę przygotowań zespołu.

- Dopóki jest szansa - tak jak cały czas tutaj powtarzam - to będziemy robili wszystko, aby awansować bezpośrednio. Takowa szansa jest, więc będziemy pracowali i przygotowywali się do meczu, żeby przygotować się optymalnie, żeby wypaść jak najlepiej i żeby to było zakończone zwycięstwem. Natomiast też już gdzieś rozmawiamy z zespołem na temat tego, jakbyśmy byli zmuszeni rozegrać te dwa dodatkowe spotkania. Jeśli chodzi o przygotowania, to będzie to tak szybko, że bardziej skupimy się na wypoczynku i odpowiedniej regeneracji, niż na takim stricte trenowaniu - przyznał.

Trenera zapytano także o ocenę formy fizycznej zespołu.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zespół został przygotowany do tej rundy i w jaki sposób prezentuje się w poszczególnych meczach. Świadczą o tym liczby, które mamy, myślę też, że spojrzenie z boku. Jeśli ktoś się przygląda zespołowi Wisły Kraków, to na pewno też widzi, że ten zespół naprawdę dobrze biega. Ma entuzjazm, który cały czas utrzymuje, jeśli chodzi o granie. Myślę, że to pokazujemy w meczach. To bardzo mnie cieszy i jestem przekonany, że chłopcy będą do końca dobrze wyglądać fizycznie. Ta ścieżka, którą sobie gdzieś tam obraliśmy, to widać, że jest realizowana i poprzez to wyglądamy świetnie pod względem fizycznym. Żaden zespół gdzieś nas tam nie zdominował, jeśli chodzi o sprawy fizyki, więc jestem tutaj spokojny o to, że wystarczy nam sił, ale również takiego entuzjazmu czysto sportowego, aby zakończyć tą całą batalię happy-endem - mówił Sobolewski.

Kolejne z pytań dotyczyło formy wracającego do gry po kontuzji Igora Sapały.

- Igor jest coraz mocniejszy, jeśli chodzi o przygotowanie tutaj stricte do meczu. Wiadomo, że miał długą przerwę i to nie jest kwestia tygodnia, żeby to wszystko odbudować, ale teraz poprzez treningi na boisku, poprzez grę w tych poszczególnych meczach, ale też poprzez regularny trening jest coraz mocniejszy. No i też jest brany pod uwagę, jeśli chodzi o wyjściowy skład Wisły Kraków. Wiadomo - jakość ma bardzo wysoką, to udowadniał w poszczególnych występach i mam nadzieję, że jak już będzie na 100% - jeśli chodzi o to przygotowanie fizyczne - to będzie niesamowicie ważną bronią Wisły Kraków - uważa szkoleniowiec.

Na zakończenie trener został jeszcze zapytany o Jakuba Błaszczykowskiego.

- Jak jest regularny trening, to ta forma zawsze rośnie i tak jest również w przypadku Kuby. Dostał swoje minuty - można powiedzieć debiutanckie w tym sezonie - i też jak każdy z zawodników Wisły Kraków podlega rywalizacji. Jeśli tylko uznam, że może wnieść coś do zespołu, dać coś zespołowi, no to może liczyć na więcej minut - zakończył trener zespołu Wisły Kraków.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


26    Komentarze:

~~~Stary Wiarus
Nowy właściciel
Ponoć Saudi Aramco

16            -39
~~~stary
stary
Kiedyś Królewski dementował, że to nie Saudi Aramco

39            -8
~~~Jaki
Wisla
Trenerze wygrajmy ten mecz będziemy znać wynik Ruchu może być 2 pozycja albo musimy trzymać 3.miejmy nadzieję na te pierwsza opcje Tylko 3 punkty tylko zwycięstwo w niedzielę

46            -4
~~~Viler
Sprawa awansu jest prosta...
Wystarczy wygrać 2 lub jeśli trzeba będzie 4 mecze i bez oglądania się na innych awansujemy

50            -2
~~~TSW
Niestety nie wszystko
jest w naszych nogach i głowach... :(

12            -26
~~~t
Kuba
Za Alexa

5            -12
~~~Robert
Jazda
Droga otwarta do ekstraklasy Ruch przegrywa

22            -3
cypis82
GKS KATOWICE
DZIĘKUJEMY !! WSZYSTKO W NASZYCH NOGACH!!

34            -5
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Katowice Ruch 2:1!!
Do końca wierzyłem, ze wepchną bramkę na 2:1! Teraz nie ma zmiłuj się. MUSIMY WYGRAĆ 2 MECZE!

24            -4
~~~Arni z Bykowa
2 zwycięstwa i EKSTRAKLASA!!
Pisałem, że RUCH ma dwa mecze derbowe i różnie może być. GKS nigdy nie odpuszczał Chorzowowi i nie odpuścił i tym razem i pogonił niebieskich. Genialnie, bo teraz wszystko w naszych głowach i nogach. Dwa zwycięstwa i nie ma barażowych zawałów. Panowie koncentracja i mamy TO!

25            -4
GrzegorzS
No to mamy co chcieliśmy
trzeba teraz to wykorzystać i wygrać dwa mecze

24            -8
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Wiadomości z ESA.
Sąsiadka z południowej strony Błoń nie moze z nami wygrać od lat ( z wyjątkiem przykrości po strzale Hancu parę lat temu :) więc poprawiła sobie samopoczucie i podleczyła kompleksy spuszczając Petrochemię ( niesłusznie nazywaną Wisłą Płock ) do I ligi :) Radość wśród mp3kibolstwa ogromna :], Wisła Płock. to tez Wisła :]

10            -3
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Katowice zagrały dla nas, w sumie fajny mecz.
Niepotrzebnie tak się cofnęli w II połowie, do utraty bramki ale do końca wierzyłem, ze wepchną na 2:1.

15            -1
~~~Piotrek
Sosnowiec w tym roku (2023) na wyjazdach 0-3-3, zero strzelonych bramek
Sosnowiec w tym roku (2023) na wyjazdach 0-3-3, zero strzelonych bramek, remisy w Głogowie, Chojnichach, Łęcznej. Wisełko - jutro tylko zwycięstwo!

18            -1
~~~Angol
Jazda
Porażka Ruchu miodem na wiślackie serca. Nie bądźmy frajerami roku, niczym Borussia Dortmund, wykorzystajmy swoją szanse. Tylko wygrana wchodzi w grę. JJJBG!!

19            -1
~~~SMOK
Czy ktoś może mi pomóc?
Chciałbym obejrzeć jutrzejszy mecz ale nie wiem, gdzie mogę znaleźć. Znalazłem "Team Center" jednak tu trzeba zapłacić z polskiego konta a ja takiego nie mam. Czy gdzieś można zapłacić karta ""mastercard"?

7            0
~~~gapa
kariera
Sobolewskiego w rękach piłkarzy,a może w jego rękach...? ryzykowny prezent dla zespołu

8            0
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Do "Smoka".
Oglądam w Anglii mecze na polsat box go. Płacę 3 funty za pojedynczy mecz lub 6 funtów miesięcznie za miesiąc ogladania. Prosta rejestracja, dobra jakośc, więc polecam. Płatnosć z karty visa lub maestro.

10            0
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Do "Smoka" jeszcze raz.
6 f/mieś za wszystkie mecze Fortuna I liga. Mam wielką nadzieję, ze w przyszłym sezonie przerucęsię na kanał z plusem...

4            0
~~~GURULI 76
GKS KATOWICE DZIĘKUJEMY!!
Wierzyłem wcześniej na zwycięstwo Arki z Ruchem niestety Ara slabiutka wtedy jedynym meczem który mógł nam dac ta szanse od losu tylko została Gieksa wiedziałem że jedynie oni nie odpuszcza w derbach oglądałem mecz sędzia slabiutki sędziował nam mecz i rowniez byl beznadziejny jak można takiego gościa dopuszczać do sędziowania takich meczów!! Wierzyłem że strzela na 2-1 chociaż wkurzyłem się jak się cofnęli i stracili bramkę ważne że ja wepchneli w 92 min Sobol nie spie...Cię tego !! Teraz nie ma już wymówek macie wygrać te dwa mecze tymbardziej że przeciwnicy grają o nic 2 zwycięstwa inaczej sobie tego nie wyobrażam.

11            -1
~~~nales
smok
polsat sport ....12,40

4            -1
nales
SMOK
polsat sport 12,40

3            -2
~~~TYLKO WISŁA
Ruch
Wsrod kibiców Ruchu żal i pretensje ze kibice Wisły sa szczęsliwi z ich porażki.Nie którzy uwazaja tą zgode za fikcyjną,są rozżaleni ze kibicowalismy cyganom ich odwiecznym wrogom.PO PIERWSZE UMIŁOWANY KLUB A PÓŻNIEJ ZGODY.Życze im awansu ale nie kosztem Wisły.

22            -2
~~~Arturo
Gks
Katowice dziękuję!! Teraz Wisła do boju!! Nie ma wyjścia.

12            -2
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Czy ktoś sięorientuje
co to za [...] wydumał tak "mONdrOM" godzinętego meczu?

1            0
~~~Macron
Ekstraklasa
Nie zasługujemy na grę w ekstraklasie. Awans to będzie fuks...Nic więcej. Oglądałem wiele spotkań w tym sezonie ekstraklasy. Każdy spadkowicz z ekstraklasy prezentuję większą kulturę gry. Sobolewski do zwolnienia. Nie ogarnia. Cisse w 1 składzie? Biegański żart. Hiszpanie grają coraz słabiej . Kacper Duda, tylko on ma potencjał w tej drużynie.

1            -1