Niedziela, 28 maja 2023 r.

Igor Łasicki: - Musimy się podnieść

- Na pewno przegraliśmy bardzo ważny mecz. I straciliśmy ogromną szansę. Naprawdę jesteśmy rozczarowani. Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo każdy wie o co graliśmy i jesteśmy bardzo smutni, bardzo rozczarowani, bo mieliśmy wszystko w swoich rękach, a ta sytuacja może się tym jednym meczem strasznie pogorszyć - mówił po przegranej z Zagłębiem Sosnowiec kapitan zespołu "Białej Gwiazdy" - Igor Łasicki.

- Z mojego odczucia ten mecz już w pierwszej połowie był średni w naszym wykonaniu. Nie graliśmy tego, co potrafimy i trener powiedział nam to w szatni, że nie gramy tego co graliśmy zawsze i że powinniśmy to zmienić. A wchodząc na drugą połowę zagraliśmy jeszcze gorzej, niż w pierwszej i to była przyczyna tych dwóch straconych bramek. Tylko szkoda, bo wiadomo, że przeciwnik może strzelić gola, ale strzelili nam na 1-1, a mieliśmy te sytuacje na 2-1. I to trochę boli, bo taki mecz trzeba przepchać, a my niestety przegrywamy te najważniejsze mecze i gdzieś tutaj musimy się głębiej zastanowić, bo przed nami jeszcze ważniejsze mecze i gdzieś musimy to zmienić. Po tym meczu jest ciężko, a tak jak mówię - przegraliśmy jeden z ważniejszych meczów w tym sezonie, ale wiadomo, że jest jeszcze szansa, żeby to odrobić, tylko musimy się podnieść. Dziś jesteśmy bardzo rozczarowani, ale trzeba to na spokojnie przemyśleć, bo przed nami jeszcze baraże - dodał.

- Graliśmy w tym meczu o awans bezpośredni i każdy o tym wiedział, a nie graliśmy "swojej piłki" i dlatego przegraliśmy. Nie pressowaliśmy w ogóle. Ciężko mi powiedzieć dlaczego tak było. Trzeba ten mecz jeszcze zobaczyć, ale na pewno niepotrzebnie czekaliśmy trochę na tego przeciwnika. Mieliśmy 1-0 i cały mecz. Powinniśmy pressować na całym boisku tak jak zawsze to robimy i grać naszą szybką piłkę. A my nie dość, że czekaliśmy na własnej połowie, to graliśmy zbyt wolno. Mieliśmy oczywiście swoje sytuacje i powinniśmy strzelić, ale nie chciała wpaść, ale to nie jest przyczyną, że nie chciała wpaść, bo był to w ogóle średni mecz z naszej strony - powiedział ponadto Igor Łasicki.

- Boli to bardzo, ale musimy też ochłonąć, bo straciliśmy ogromną szansę, a jak życie daje takie szanse, to trzeba je brać, bo nie wiadomo ile tych szans będzie. Trzeba się głębiej zastanowić gdzie leży problem, bo przegrywamy te najważniejsze mecze, bo przegraliśmy wcześniej z Ruchem, czy też z ŁKS-em - stwierdził kapitan zespołu Wisły.

- Po meczu lepiej zachować spokój i powiedzieć sobie o tym gdzie zrobiliśmy błędy dopiero jutro, by zdążyć przede wszystkim ochłonąć, bo źle to wyglądało i jak już mówiłem - to boli, że przegrywamy te najważniejsze mecze. I teraz musimy się po tym podnieść, bo mamy jeszcze szansę - uważa Łasicki.

- Wychodząc dziś na boisko wiedzieliśmy, że Zagłębie punktów za darmo nam nie odda, ale na murawie nie pokazaliśmy tego. Nie wyglądało to tak, jak wyglądało zawsze. Graliśmy nie tak jak my i to było powodem. Gdy ma się 1-0 w 2. minucie, to powinniśmy docisnąć na dwa, trzy do zera, zabić mecz i mamy go spokojny. Tym bardziej, że Zagłębie tutaj przyjechało i już o nic nie grało. W ogóle nie potrafimy remisować meczów, bo gdy nam już nie idzie, to przegrywamy. Dziś wiadomo, że przegraliśmy, ale równie dobrze mogliśmy zremisować. Tak samo było na ŁKS-ie i te punkty trochę się gubią, w przeciągu całego sezonu. Gdzieś tutaj leży problem, że musimy bardziej na chłodno podchodzić do tych meczów, bo gdy tracimy bramkę, albo przegrywamy, to "wariujemy". Tak mówiąc trochę inaczej. Wiadomo, że trener nam wszystko wytłumaczy i powie, ale musimy się podnieść. I w tych ważnych meczach coś zmienić, bo nie wygląda to tak, jak powinno wyglądać - zakończył kapitan zespołu Wisły Kraków.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


20    Komentarze:

~~~Marck
Igor
100% racji. Tak to właśnie należy ocenić jak powiedziałeś. Tylko, nie chcę nikogo dobijać i siać defetyzmu, to już na chwilę obecną niczego nie zmieni. Wy zmienicie miejsca zatrudnienia a Wisła zostanie tam gdzie jest albo jeszcze niżej. Szkoda straconego sezonu.

52            -2
~~~TSwiślak
Igor
Pewnie i dobry z ciebie człowiek,ale na kapitana to się tak nadajesz,jak pewien SMITH ,będący w 1912r.captain-em na pewnym statku ,który to statek wydawał się tak pewny i niezatapialny,że w pierwszym rejsie przydzwonił , zarył w górę lodową i bul,bul...razem zresztą z dumnym i nieomylnym,do czasu, kapitanem.Porównanie pewnie zdecydowanie zbyt ostre,ale oddaje to,co może stać się z drużyną w przypadku braku AWANSU.Acha,statek nazywał się,jak wiadomo, bardzo dumnie -TITANIC. A Wy graliście dziś tak,jakbyście się nazywali TO-NIC i popłynęliście,Wielka szkoda dla Waszych WIERNYCH KIBICÓW,że pod prąd,hejka...

30            -11
~~~Z
"Kapitan"
Najgorszy kapitan ostatnich lat...

38            -30
~~~Daniel190 6
Awans
Skończ i ty te swoje biadolenie po każdym ważnym meczu. Słaby jesteś i pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

49            -17
~~~Krystyna
Ktoś robi z nas wariata
Skończ waść wstydu oszczędź, my nie jesteśmy [...]ami

34            -9
~~~gapa
Kapitan
dobrze ocenia zachowania zespołu,jeżeli większość z zawodników jest podobnie samokrytycznych to może i trener ogarnia problem?Karygodne podejście do meczu miejmy tylko nadzieję że to wszystko dzieje się według wcześniej założonego planu? bo jeżeli nie? to nie ma ani zespołu ani trenera...

29            -5
~~~WNH
Szansa
Już będzie za 3 miesiące w 1 lidze powodzenia kapitanie

27            -6
~~~Arni z Bykowa
O co tutaj chodzi?
Jest Pan kapitanem Wisły. Może Pan powie kibicom o co tutaj chodzi? Ile to już razy Wisła wychodzi na 1-0 albo 2-0 i przestaje grać? Niech Pan prześledzi do licha; jako kapitan; ten sezon a nie duka potem w wywiadzie. Nie tego kibice oczekują od kapitana, żeby bohatersko opowiadał o wpierniczu tylko tego żeby budował zespół na boisku na bieżąco! Trzeba zbesztać pozoranta Momo to go zbesztaj, a jak nie wytrzymuje psychicznie niech idzie płakać do szatni, Szot jaki jest gryzie trawę do ostatniego źdźbła a Sobol go nie wystawił. Co do Pana to bycie kapitanem to wielka odpowiedzialność za zespół a nie order za popularność u kolegów. Co jest grane? Strzelacie gola i przestajecie grać, czy dostajecie sodówki? Nie ma tam nikogo kto powiedziałby gwiazdom, że gra się tak aby zamknąć mecz, że w kółko tracicie przewagę przez [...]owanie? Jest tam trener, który potrafi postawić do pionu piłkarza gdy gra przeciw zespołowi tak jak to robi każdy klasowy trener? Mamy marne 1-0 a zaczyna się granie piętkami, zewniaczki, [...]owanie z przewrotkami, ego zwody w polu karnym zamiast podań i ciągłe machanie rękami! A szczytem głupoty jest leżenie po każdym pchnięciu i kwestionowanie każdej decyzji sędziego. Nieważne jak źle sędziuje sędzia, piłkarz nie zmieni decyzji nawet największego sędziowskiego łajzy jakby ktoś nie wiedział. Ponad połowę zagrań na 30-tym metrze Wiślak dostaje tyłem do bramki i trzyma piłkę jak chłopiec z okręgówki pod stopą, zamiast zagrać na ścianę i wyjść na pozycje. Ale on trzyma, no więc jest wypychany i leży a potem macha i się rozgląda na cały świat. Słyszał Pan, żeby po machaniu witkami sędzia zmienił decyzję? Inni też nie słyszeli! A więc nie ma tam nikogo jak nie ma kapitana aby powiedzieć kolegom, że jak nie ma gwizdka to wstaje się z tyłka i zasuwa bo to taka robota i za to się płaci a nie za machanie? Czy jest u piłkarzy odpowiedzialności za zespół, czy opcja byle przygwiazdorzyć bo menago na trybunach? Albo jest charakter Wiślaka i sprężycie się na kolejne mecze albo powiedzcie, że Wam nie zależy, kontrakt leci nic Was z Krakowem nie łączy, ludzie nie będą rozczarowani. Ludzie nie mają dzisiaj z górki, wydają po parę stów co rundę na karnet, a gdy ktoś chodzi z żoną lub dziećmi i kupuje meczówkę to kwota jest już kosmiczna. To oni stanowią o sile Wisły i inwestują swój czas, pieniądze i uczucia w Wisłę choć zarabiają kilkanaście albo kilkadziesiąt razy mniej niż Wy a mimo to właśnie Wam kibicują i to z jakim zaangażowaniem.. Wkurza ich tylko to jak widzą gwiazdorzenie przy 1-0 i brak profesjonalizmu, trafia ich jak widzą egozim a nie zespołowość. Spierniczyliście szanse na bezpośredni awans, zepsuliście tydzień a może sezon dziesiątkom tysięcy ludzi. Jest Pan kapitanem, przestańcie się głaskać po tyłkach tylko wyciągnijcie wreszcie wnioski z tych samych błędów

59            -4
~~~Palencio
Stara śpiewka
o tym, że cały zespół dał plamę i ani słowa o swoim udziale w obu golach dla Zagłębia. Słaby trener, beznadziejny bramkarz i tragiczny kapitan! A raczej parodia i przeciwieństwo kapitana, który powinien dawać impuls drużynie, podrywać do walki, kłócić się i wywierać presję na sędziów, opieprzać swoich piłkarzy. A Łasicki? Łasickiego po prostu w meczu nie ma. Zawsze wycofany, zawsze schowany, zawsze dyskretny, żeby być kapitanem trzeba mieć jaja, charakter i charyzmę, ale przede wszystkim trzeba być dobrym piłkarzem, żeby u kolegów mieć respekt. A Łasicki jest słabiutki, nie ma przechwytów, nie wyprzedza, nie skacze do główek, a to jak daje się łatwo ogrywać w sytuacjach jeden na jeden (prymitywnym zwodem na zamach) to się w głowie nie mieści. Kto tego gościa zrobił kapitanem? Toż to sabotaż. Po takim blamażu jak dzisiaj wypad na trybuny! A od nowej rundy do rezerw.

40            -3
~~~Loża Szyderców alias Ciemny Średniowiecz
Nie musicie
Nie musicie się podnosić. Co najwyżej odejdziecie sobie do innych klubów. My, kibice zostaniemy z Wisłą, nie żebyśmy musieli (tzn. w pewnym sensie musimy), my po prostu z Wisłą jesteśmy. I to Wisła się podniesie, tego akurat jestem pewien. Pozostaje pytanie, jaką kartą się zapiszecie w historii tego klubu? Odpowiedzcie tam sobie w szatni. Gdzie w książkach o historii Wisły Kraków zostaniecie zapisani?

36            -2
~~~Mirson
Kapitan
Co Ty Igor opowiadasz przy drugiej bramce dałeś się ograć jak junior !

48            -3
~~~arex
Odpowiedź
Twoja ocena gry nijak się ma do faktów. Dzisiaj nawet Ty nie byłeś sobą. Ogrywali Cię jak dziecko, drugą bramkę przypisz Fernandezowi, sobie i ręcznikowi w bramce. Tyle w temacie.

38            -1
~~~abacab
Kapitan
Ciekawe jak to się stało, że zostałeś kapitanem WISŁY KRAKÓW ? Miałeś to zapisane małym druczkiem w kontrakcie wynegocjowanym przez menedżera ?

21            -6
~~~Zdzisław dyrman
Zasadniczo
Masz rację. Na pewno przegraliście, ale to nie Wy jesteście winni, tylko pseudo trener na ławce.

4            -13
~~~Mark
Po każdym przegranym meczu
Te frazesy widocznie wygodnie być w I lidze.Dosc tego pieprzenia czas wygrywać to wasz obowiązek!

9            -2
~~~Mark
Panowie zespół i trenerów mamy jakich mamy
A właściwie teraz w najważniejszych meczach sezonu jak mawiał klasyk Kononowicz nie mamy już nic.W każdym meczu dzięki ""genialnym "" trenerom gramy w innym zestawieniu po którym przegrywamy spotkania.W meczach z drużynami z czołówki i nie tylko nie widać nastawienia mentalnego i chęci wygrania meczy ani taktyki.Potem zostaje tylko ładowanie Szot zagrał doskonale w Bielsku i wylądowal na kawie a zagrał nieprzygotowany jeszcze Junca.Gra Rodado i Fernandeza razem nie daje nic dobrego widać gołym okiem że nie darza się sympatią na boisku.Zmiany robione przez te ""genialną"" myśl trenerską smiechu warte robią zmiany bo tak wypada.Zyro i Młyński w Wiśle dobrego meczu już nie zagrają .Majstersztykiem była zmiana Bashy defensywnego pomocnika kiedy trzeba było straty odrabiać.Denerwujaca gra krecącego kolka Fernandesa i gra wrzesz i do tyłu przelała czaru goryczy.O bramkarzu nie wspomnę bo po prostu nie zasługuje na wzmiankę o nim Czarno to widzę ale jak każdy kibic długoletni Wisły nadal wierzę w awans.Pozdrowienia dla Janka Buszewskiego niech trzyma się razem z nami kibicami Białej Gwiazdy

9            -1
~~~Jaki
Wisła
Panie Łasicki szczyt żenady mówicie przed meczem co innego a w meczu robicie sobie jaja jakieś z kibiców.Presja wam nogi plącze co za bzdety Panowie mówicie.Odejdź Kapitanie jak Ci tylko na wypłacie zależy dla kibiców Wisła to coś więcej niż klub szczyt żenady i to u siebie.Macie wygrać pozostałe 3 mecze i tyle u siebie czy na wyjeździe i nie ma wymówek jaka płaca taka praca jak nie to wszyscy spadać...

6            -2
~~~KibicRepr y
O jakim podniesieniu Igor mówisz
Igor, ogólnie grasz ok i w sumie w miarę dobrze pełnisz obowiązki kapitana. Ale proszę nie mów o jakimś podnoszeniu się bo to brzmi po prostu śmiesznie. Podnieść to się mogą żołnierze na Ukrainie po kolejnym bombardowaniu, a nie Wy! Wy macie wyjść z pianą na ustach w Łęcznej i to wygrać. Pozdro.

4            -9
~~~Wqrwiony
...musimy sie podniesc....
Ha ha ha ha "musimy sie podniesc"-Igor,a kto bronil Wam nastawic "budziki" na godz 11.40 by sie tak na dobre "obudzic" zanim wyjdziecie na mecz.Jestes kapitanem druzyny.zbierz "Rade Starszych" i do Sobola:albo masz konkretny plan taktyczny na te ostatnie spotkania ....albo daj sobie spokoj.Moj kuzyn ma akurat wolne to nas poprowadzi".To jest jedyny sposob by "Sobol & Spolka" uruchomili w koncu "szare komorki" i zaczeli konkretnie myslec.bo jak narazie to...szok.Jesli ktos mi nie wierzy to:podaj zawodnikow,ktorzy m.inn. spuscili Wiselke do kartoflanej ,1 ligii?Ano:miedzy innymi Zyro-Basha-Mlynski.Kto znalazl sie po zmianach na boisku by Wiselka nie wygrala tego spotkania? Zyro-Basha-Mlynski.Nasz trener to ma glowe,super.Niedawno na jaka pozycji wyszedl po zmianie Duda?Ten malutki Duda?Ano....za napastnika by wygrywal glowkowe pojedynki z "Wiezami na obronie rywala"Brawo myslacy trenerze. Brawo.O taktyce Wiselki studenci AWF zaczna pisac prace magisterskie.

7            -5
gb3
~~~Wqrwiony
..musimy sie podniesc.... ha ha ha ha "musimy sie podniesc"-igor,a kto bronil wam nastawic "budziki" na godz 11.40 . idealnie wpisuje sie moje w[...]...e do tego co napisałeś! i jeśli mogę dodać ze swojej strony....po tym jak zagrali i jak zjeba..i najważnieszy mecz , to raczej niech nie wypowiadają ~~~tswiślak zajebi scie napisał!igor pewnie i dobry z ciebie człowiek,ale na kapitana to się tak nadajesz,jak pewien smith ,będący w 1912r.captain-em na pewnym statku ,który to statek wydawał się tak pewny i niezatapialny,że w pierwszym rejsie przydzwonił , zarył w górę lodową i bul,bul...razem zresztą z dumnym i nieomylnym,do czasu, kapitanem.

2            -1