Wtorek, 6 czerwca 2023 r.

Jarosław Królewski: - Biorę na siebie całą odpowiedzialność

Konferencja prasowa po barażowym meczu z Puszczą Niepołomice w wykonaniu trenera Radosława Sobolewskiego trwała zaledwie chwilę. Szkoleniowiec Wisły przeprosił na niej jedynie, że zawiódł oraz podziękował za ciężką pracę, którą wykonano w klubie... Po czym opuścił swoje miejsce. Dlatego też do dziennikarzy wyszedł prezes Jarosław Królewski.

- Przede wszystkim bardzo przepraszam, że ta konferencja dla Was trwała krótki okres czasu - rozpoczął Królewski. - Jak pewnie wiecie jest dużo emocji z tym związanych. Jako klub bardzo szanujemy Waszą pracę i ze swojej strony przepraszam. Jak pewnie wiecie emocji w drużynie oraz w sztabie jest bardzo dużo. Jesteśmy bardzo mocno rozczarowani tym wynikiem. Bo myślę, że bardzo ciężko pracowaliśmy, żeby dać sobie szansę w tej rundzie, żeby powalczyć o Ekstraklasę. Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz będzie dla nas trudny. Na pewno nie wykorzystaliśmy wszystkich swoich możliwości. Zdecydowanie gdybyśmy zagrali od początku tak jak w drugiej połowie, to myślę, że ten mecz inaczej by się skończył. Natomiast problem Wisły Kraków jest taki, że nie możemy się zatrzymać, niezależnie od wszystkiego co się stało. Musimy zacząć trzeźwo myśleć już od jutra i zastanawiać się nad tym, jak ta dalsza historia musi się potoczyć. Oczywiście pewnie wiecie, że również mi osobiście jest bardzo przykro z tego powodu, bo jednak zostawiliśmy w gabinetach bardzo dużo serca, natomiast jest też tak, że nie ma tutaj miejsca na rozmyślanie o przyszłości, bo my musimy o nią zadbać! Bo to jest bardzo ważne teraz dla Wisły Kraków. Jak pewnie wiecie wiele różnych decyzji przed nami, natomiast będziemy się starali, aby zachowywać w tym wszystkim spokój. Taką postawę bez emocji mogę ze swojej strony obiecać. Moje zaangażowanie w tym aspekcie będzie takie samo, jak do tej pory. Jest to dla nas trudny moment mentalnie, bo oczekiwania w tym klubie są zawsze bardzo duże, wśród kibiców tak samo. Jestem osobą, która stara się patrzeć do przodu, doceniać to co udało się zrobić, natomiast nie zapominać o rzeczach, które zrobiliśmy źle i z nich trzeba wyciągnąć wnioski. Kolejne dni pokażą nam, w jaki sposób zaprojektować tę przyszłość. Na pewno ta drużyna ma potencjał. Pokazała to w tej rundzie. Jest wiele różnych mankamentów, z którymi trzeba sobie poradzić w sposób bardziej systemowy i tyczy się to aspektów działalności sportowej w klubie. Myślę, że sztab szkoleniowy i zawodnicy wykonali bardzo ciężką pracę, no niestety w sporcie bywa tak, że kluczowe są rezultaty, a tego po tej rundzie nie ma. Biorę na siebie całą odpowiedzialność, że go nie ma. Bo moja jest odpowiedzialność za cały klub, za jego finanse, ale również za aspekt jakby nie było - sportowy, bo to ja podejmowałem decyzje na temat kontraktów oraz tego kogo zatrudnialiśmy i kto w Wiśle Kraków grał. Natomiast z mojej strony nic się nie zmienia, trzeba pracować, żeby to jutro było lepsze, niż dziś i wczoraj. No i to tyle z takich podsumowań. Jeszcze raz przepraszam, że czekaliście i że z powodu emocji nie byliśmy w stanie obsłużyć tej konferencji jak należy - dodał Królewski, który został z dziennikarzami aby odpowiedzieć na kilka pytań.

Pierwsze dotyczyło przyszłości w Wiśle Kraków trenera Sobolewskiego.

- Znacie doskonale moje podejście do podejmowania decyzji w takich momentach. I jestem osobą, którą też mimo wszystko targają bardzo mocno emocje różnego rodzaju. Ja nie podejmuję decyzji w takich chwilach i myślę, że spotkamy się po sezonie, podsumujemy tę rundę, bo musimy zdecydowanie podsumowywać rundę, jak i cały sezon. I być obiektywnym, jeśli chodzi o mankamenty. Myślę, że znacie moje podejście do tego, w jaki sposób pewne rzeczy należy budować i trudno mi mówić dzisiaj, że Wisła Kraków będąc w pierwszej lidze nie ma mankamentów, czy to sportowych, czy organizacyjnych. Ten klub zasługuje na więcej, natomiast nad rzeczami, które powodują, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, musimy po prostu pracować. Jedno to jest oczywiście skład osobowy tego, a drugie to systemowe podejście do działalności klubowej, które - co zawsze będę powtarzał - powinno być odpersonalizowane i to powinna być bardziej systemowa organizacja, która niezależnie od tego kto jest trenerem, a kto prezesem, ma swoje powtarzalne elementy, powtarzalną wizję oraz powtarzalne pomysły na to, jak chce budować siebie na przyszłość. Ja jestem bardzo restrykcyjny i krytyczny wobec siebie. Osobiście uważam tak, że to były mecze, które sprawdzały inny aspekt naszej działalności, bo nie tylko sportowy, nie tylko to jakie mamy umiejętności, jak potrafimy grać, ale też jak radzimy sobie z presją. Bo presja jest kluczowa dla sportowców i tym także trzeba zarządzać. Trudno jest mi na gorąco oceniać negatywnie działalność sportową zespołu, który wygrał większość meczów w tej rundzie, natomiast myślę, że trzeba podejść do tego bardzo metodycznie i akademicko. Wziąć to wszystko, co zdarzyło się w tym sezonie, również z ostatnimi, kluczowymi meczami, bo to jednak w kluczowych meczach wygrywa się mistrzostwa świata i w taki sposób trzeba do tego podchodzić. Ja trochę porównuje to do takiego mechanizmu, jak na igrzyskach olimpijskich. Tam często ludzie przygotowują się do biegu na 100 metrów przez cztery lata i trzeba po prostu tę presję dźwigać. Z mojej perspektywy uważam, że przez te pół roku zrobiliśmy duży progres w wielu aspektach, natomiast jakiekolwiek inne decyzje w przyszłości podejmowane będą wspólnie, na spokojnie. I myślę, że to jest dziś kluczowe. Duże rozczarowanie jest tym wynikiem dzisiaj. I pogłębione jest przez to, że ci ludzie, którzy odpowiadali w tej rundzie za Wisłę Kraków, bardzo mocno zżyli się z tym klubem i jest to dla nich coś więcej, niż tylko i wyłącznie praca. Dajmy sobie chwilę spokoju, aby postąpić w kolejnych dniach bardziej racjonalnie - przyznał Prezes.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć pytania o zapowiadane wejście do klubu inwestora.

- Przez cały ten czas nie uzależnialiśmy tych rozmów od żadnych awansów, czy też spadków, bo te procesy toczą się gdzieś z tyłu. Ja na pewno nie będę w tym aspekcie charakteryzował się emocjonalną fantazją. Nic w kontekście tego co sobie ustalamy i jaki jest tego progres się nie zmienia. Te decyzje zapadną w czerwcu, myślę że w połowie czerwca - powiedział Królewski.

Kolejne z pytań dotyczyło przyszłości w Wiśle Kiko Ramíreza.

- To jasne, że mamy z nim dobre relacje i w tym aspekcie tylko dlatego nic nie ogłaszaliśmy, bo były sprawy ważniejsze. Tak jak z każdym z zespołów, czy to z zespołem szkoleniowym, czy zespołem sportowym, czy też z gabinetowym - będę po sezonie rozmawiał o pomysłach na przyszłość i o wymaganiach. Każdy z nas ma jakiś projekt tego, jak to ma wyglądać w przyszłości i trzeba do tego podejść spokojnie - odparł.

Królewskiego poproszono jednak o kontynuację wątku inwestora, a pytający o to dziennikarz stwierdził, że dla niego na pewno nie jest bez znaczenia, w której z ligi grać będzie w nowym sezonie Wisła.

- Takie były ustalenia od początku i nie rozmawialibyśmy z nikim, gdyby było to uwarunkowane awansem, czy pozostaniem w pierwszej lidze. Nie będę podchodzić do tego emocjonalnie. I z powodu pozostania w pierwszej lidze Jarosław Królewski nie podejmie na szybko decyzji, które mogą być dla Wisły nawet w minimalnym aspekcie niekorzystne w przyszłości. Tak to wygląda z mojej strony - stwierdził.

Następna z poruszonych spraw dotyczyła spekulacji transferowych, bo te bez wątpienia właśnie się rozpoczną. Także związanych choćby z przyszłością Luisa Fernándeza, któremu z końcem bieżącego miesiąca wygasa kontrakt z Wisłą Kraków.

- Każdy z zawodników ma bezpośredni kontakt ze mną oraz z działem sportowym. Będziemy w tym miesiącu pracować nad poszczególnymi rozwiązaniami. I mogę dziś powiedzieć szczerze, że każdy z zawodników ma szansę zostać w drużynie, tak samo jak każdy z zawodników z różnych względów może się z tą drużyną pożegnać, ale w tym aspekcie potrzebujemy chwilę czasu - powiedział.

Na zakończenie poruszono jeszcze jakże ważną kwestię finansową klubu, bo brak awansu to poważny problem, w kontekście przyszłości Wisły Kraków...

- Nie jest to żadną tajemnicą. Pierwsza liga kosztuje nas więcej, niż Ekstraklasa. Będzie to dla nas znów bardzo duże wyzwanie finansowe, bo Wisła Kraków to nie jest dziś tylko pierwsza drużyna, bo to jest też Akademia i wiele innych aspektów działalności tego klubu. Na pewno nam to pracy nie ułatwia. Dziura w przypadku pierwszej ligi szacujemy, że jest cztery razy większa, niż w przypadku Ekstraklasy. Jestem dość precyzyjną osobą, przygotowaliśmy sobie różne modele dość wcześnie, więc nic nas dziś nie zaskakuje, tylko dość mocno pracowaliśmy nad tym zespołem, więc wiemy dokładnie jak wyglądałby nasz budżet w Ekstraklasie, a jak będzie ten budżet wyglądał w pierwszej lidze. Można powiedzieć, że w niej w przyszłym roku, żeby ten klub dobrze funkcjonował i aby nie wpłynęło to na jego rozwój, to jest około 25 mln złotych, aby Wisła Kraków funkcjonowała jak należy. Budżet w Ekstraklasie wynosiłby pomiędzy 35 a 45 mln złotych, co związane jest przede wszystkim z kwestiami telewizyjnymi, czy sponsorami. Bo jak państwo wiedzą złotówka w pierwszej lidze waży trochę mniej, niż złotówka pozyskana od sponsorów w Ekstraklasie. To są rzeczy, z którymi Wisła również musi sobie poradzić, natomiast nie jest to dzisiaj organizacja zarządzana w sposób chaotyczny. Przez pół roku odrobiono ogromną pracę nad tym, jak dziś wygląda na przykład kwestia budżetu, dokumentacji, cyfryzacji dokumentacji, a także kwestia prezentacji dokumentów dla inwestorów, sponsorów oraz sprawozdawczości. Jest dużo rzeczy, o których nie mówiliśmy, a one się stały. Natomiast pewnych rzeczy nie warto budować tylko i wyłącznie na bazie wiecznych rewolucji. Jest wiele rzeczy dobrych, które stały się w tym okresie czasu, natomiast musimy wyciągnąć wnioski, które były krytyczne odnośnie tego, że zostaliśmy w pierwszej lidze. Na pewno trzeba to robić w absolutnym spokoju i to powinno cechować Wisłę Kraków. Niezależnie czy będzie ona klubem dalej kierowanym przeze mnie, w którym będę większościowym, czy mniejszościowym, czy zerowym akcjonariuszem... Myślę, że to powinno cechować każdą organizację, która chce budować w jakikolwiek sposób fundamenty i oczywiście dziś jest bardzo wiele smutku w nas. Nie będę ukrywał, że we mnie jest go bardzo dużo. Natomiast nie mam za bardzo dużo czasu, by się nad tym za bardzo mocno rozckliwiać - zakończył Prezes Królewski.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


73    Komentarze:

~~~Bob
Sobolewski
Won z Wisły.

122            -97
~~~Braver
Hmm
Może gość fajnie gada, zależy mu i prywatnie jest OK, ale odkąd jest w Wiśle - spadek z Ekstraklasy, teraz brak awansu do Ekstraklasy. I to przy najwyższych nakładach finansowych w historii 1. ligi. Zgodził się na zarobki piłkarzy Wisły sięgające 120 000 złotych (to jest jakiś absurd jak na realia 1-ligowe). Czyli 4 najlepszych piłkarzy Puszczy razem wziętych zarabiają tyle ile 1 piłkarz Wisły. I też za dużo patrzy przez różowe okulary.. chwali się publikując tabelę po tej rundzie, że wygrali parę meczów, głównie z cieniesami na własnym stadionie. Ale przy takich nakładach finansowych na pilkarzy to żaden sukces, tylko obowiązek. Ale niewygodnym jest dla niego pisać o 5 meczach o stawkę (ŁKS, Ruch, Sosnowiec i 2x Puszcza), które zakończyły się 5 porażkami. To jest katastrofalny bilans. Przecież my nie możemy się ekscytować wygrana z Górnikiem w Łęcznej, który był już na wakacjach. To samo ma dziwne podejście do Sobolewskiego.. mówiąc, że to trener na lata, choć nic nie osiągnął jako trener w Wiśle, a dziś poległ na całej linii. Dla mnie Królewski to wypalony materiał. Lidze na tego inwestora i nowe otwarcie.

66            -159
~~~Pumex77
Sobol powinien się podać do dymisji
Wtedy ocaliłby swój honor. Myślę że stać go na to. To gość z jajami, któremu nie wyszło. A Wisła nadal tonie w długach. I PAMIĘTAJCIE O TYM. Których to długów nie zrobił Królewski. Więc napiep..anie na niego nie ma sensu. On dokłada własną kasę do tego interesu. I choćby za to należy mu się szacunek. Nie trzeba go głaskać po główce, ale szanować to co robi. Choćby dlatego że jak się zbiesi, to zaczynamy jesienią od V ligi czy niżej. I koniecznie Kmiecik papa. I przeplacane gwiazdy też. Lepiej grać juniorami plus paru wyjadaczy. Mogą być z Hiszpanii, Kiko też dobrą robotę zrobił, jak na klimat jaki mamy. Będzie Taniej i ambitniej. Tyle.

218            -23
~~~Tochi
Do bob
[...]

26            -88
~~~szczebele k
Nadal bez zmian..
Akurat Królewski na boisku nie był, a zimą zrobił wszystko by Wisła mogła awansować... Niestety trener i piłkarze zawalili na całego, bo mecze z czołówką były ciężkie dla kibica naszego klubu gdzie była potrzeba czegoś więcej niż technika Hiszpanów.

235            -10
~~~Janko Buszewski
To jest tylko zwykłe gadanie
a jak przyjdzie do konkretów,to znów okaże się,ze zostalismy z palcem w du..ie.Tu potrzeba sporych zmian,od trenera zaczynając a na relegacji niektórych piłkarzy i członków sztabu koncząc.Jest mi cholernie przykro,bo tak wiernych i oddanych kibiców ma w Polsce tylko parę klubów a wy nas zwyczajnie zawiedliście.Czujemy sie przez was wszystkich oszukani,upokorzeni i ośmieszeni. Nie zasłuzyliśmy sobie na cos takiego.Mozna przegrac po walce i z równoważnym i powaznym przeciwnikiem a nie z Puszczą,grającą lagę do przodu i górne piłki z wykorzystaniem stałych fragmentów gry. Nie wystarczy płacic piłkarzom po 100 000 miesiecznie,trzeba jeszcze umiejetnie ich dobrac i dopasowac taktycznie.Tułacz zjadł dziś na sniadanie Sobola i.........tyle w tym temacie.

109            -22
~~~Realista8 0
do Krolewskiego
Dobrze kombinowales z Ramirezem, ale Sobolewski jest twoja najwieksza porazka, ze trzy razy mogles go zwolnic, ale cie balamucil ze panuje nad sytuacja a ty mu wierzyles, bo chciales wierzyc.To juz jest ostatni moment zeby sie pozbyc tych legend-pijawek, bo bez tego dlugo do ekstraklasy nie wrocimy.Pogon to z klubu dokad jeszcze mozesz.

141            -21
~~~Kiko
Wieczysta, a teraz Wisła...
Wiadro zimnej wody i jechać dalej! Będzie dobrze! Brawo Puszcza!!

36            -57
~~~Whistar
Niepotrzebnie!
Niech Pan nie bierze całej odpowiedzialności na siebie. Główną ponosi sztab trenerski. Kupuje karnet od kiedy się pojawiła taka opcja ... ale jeżeli Sobolewski i Zając zostaną to koniec!

125            -15
~~~Zdzisław dyrman
Zasadniczo
Głośnik w szatni był?

19            -46
~~~kivi
czas skonczyc z pilkarzami-trenerami
... czas zatrudnic trenera.

121            -11
~~~Taki tam
Łapy precz od Jara
Można mu zarzucić wiele, ale kładzie swoją prywatną kasę na ten klub wygląda to od kąd nas przejął lepiej niż za trio. Może nie jest nowym Cupiałem ale my jako społeczność Wisły chyba za bardzo przywykliśmy do zamożnych sponsorów ponad ligę. A i jak ktoś tu jest mądrzejszy to niech wyłoży swoją kasę... Tyle i aż tyle. Jakby nie być złym i smutnym po tym co dzisiaj zobaczyliśmy to akurat mi Pana Królewskiego szkoda bo to on próbował i było widać po jego decyzjach że była szansa, bo nie jeden z nas tu w listopadzie wątpił w pierwszą ligę. Czekam za rok mam nadzieję że wnioski zostaną wyciągnięte

185            -14
~~~Rozpierdu cha
Żenada błazenada circus
Jarek przestań pier....ć, te kmioty mają stąd wyp....ć !! Antytaktyk treneiro i jego przydupasy, kiwający się egoista za 120 tys tez! Ręcznik z bramki, kapitan z głosem kaczki, emeryt KUba, i inni... zostać to może Miki Villar Jaroch Igbekeme Sapała Broda Szot i Junca z Mulą ewentualnie jak wyzdrowieją. Co może znów im Socios ma wakacje zasponsorować? Dlaczego patałach trzymał Żyrę na ławce skoro graliśmy wrzutki? Kto taka taktykę wymyslił, chlopie tu nie trza szkoły konczyć aby wydedukować jak spier.... sklad wyjsciowy, wrzeszczaly o tym trybuny cala 1 polowe! Jestescie totalnymi ignorantami leniami bez ambicji i woli walki! A do tego wydawało wam się ze wam sie nalezy, jaki sponsor takie podejscie,... popaprańcy jestescie! Brzydzę się wami wszystkimi, ograł was trener noName z 14 nazwiskami z protokołu meczowego, a wam gwiazdki sie w glowach przewraca, na pohybel wam!

93            -38
~~~Sektor X
Przejdziemy to
Nie usnę dzisiaj to bankowo, ale chciałem podziękować Jarkowi za wklad wsadzony w Nasz klub.Najłatwiej jest krytykować, ale to juz nie zmieni. Panie Krolewski, wyciągnij wnioski, nie popelniaj tych samych bledówi za rok wrocimy razem gdzie Nasze miejsce. Na Nas zawsze możesz liczyć?

114            -14
~~~Japycz
Mam nadzieję że analizując sezon...
odpowiednie osoby zwrócą uwagę że praktycznie każdy mecz o stawkę Wisła przegrała,Sobol pewnie zostanie to chociaż do sztabu szkoleniowego dokoptujcie psychologa...

23            -40
~~~Rrr
Panie Jarosławie....
Właśnie zrezygnowałem z członkostwa w Socios i jakoś mi źle z tym że po prawie pięciu latach musiałem to zrobić . Ale jestem za stary i pamiętam poprzednie spadki z ekstraklasy i mecz z Legią i parę innych upokorzeń....ale dziś przelała się miarka, jak można przegrać coś dwa razy?? Pierwszy raz z Sosnowcem i dziß z Niepołomicami ....dwa razy graliście o ten sam cel i dwa razy zjebaliś..... Mistrzostwo Świata !! Wyleczyliście dziś paru oszołomów takich jak ja z choroby zwanej WISŁA

60            -46
~~~TK
Jarosław Królewski
Ta jedna osoba wydaje się mieć łeb na karku i z nim u steru damy radę. Myślę, że też sporo się nauczył w kwestiach sportowych. Na spokojnie to sobie poukłada. Mam też nadzieję, że teraz będzie więcej odwagi jeśli chodzi o nasze legendy, (Sobol, pan Kmiecik, terner bramkarzy itp) bo jak widać te legendy wydają się być kulą u nogi Wisły Kraków i w obecnej konfiguracji klub nie jest w stanie przeskoczyć pewnego poziomu sportowego, nawet mając dobrych piłkarzy jak na 1 ligę.

85            -11
~~~Jajo
JK nie wyglądał na szczesliwego
Chyba przez całe 24 h nie będzie smieszoowal na TT

31            -22
~~~Miniu
Nie zazdroszczę p.Królewskiemu tego co Go czeka.
Zwyczajnie,poprostu po ludzku, jest mi gościa.żal Tyle włożonych pieniędzy,organicznej pracy, logistyki nadzieji,energii,,optymi zmu... I wszystko to poszło się j...ć. I to w prawie ostatnim momencie. P.Królewski praktycznie ,po straconej jesieni,zagrał va bank.Stawiając wszystko na awans popełnił,jak mi się wydaje jednak ,duży błąd .Kiko sprawdził się co prawda wyśmienicie,przepłacony, bo czas naglił ,a nie było komu grać,zaciąg hiszpański ,również chyba nie zawiódł. Chociaż np krytykowany za nieskuteczność Rodado był "dziełem" autorskim Brzęczka .Jeśli pośpiech Królewskiego w indywidualnych wyborach był w paru przypadkach złym doradcą to na Jego obronę porównajmy Brzęczka ,który zmarnował parę miesięcy wybierając napastnika ,który nie spełnił pokładanych w nim nadziei . Błędem kardynalnym Królewskiego było, co wiemy już teraz wszyscy ( I On sam chyba też),postawienie asytenta trenera,który nas wcześniej pogrążył ,na czele nowego kolektywu . Szansa ,że wypali była 50/50 .Znał drużynę,był wiślakiem ( legendą prawie),miał również pewne doświadczenie w samodzielnej pracy jako trener ( z Wisłą Płock).Wyglądało to obiecująco I mogłoby zadziałać szczególnie ,że p.Sobolewski przejął drużynę z tzw. marszu. W tamtym czasie ,po końcu nieudanej rundy jesiennej niewielu byłoby chętnych by sprostać wyzwaniu odrobienia strat i włączenia się do walki o awans. P.Sobolewski był dobry tak długo jak piłkarze ,w większości dzięki swoim indywidualnym zdolnościom,wygrywali Mu mecze z przeciętnymi drużynami.Tam kiedy trzeba było ułożyć nowy plan,zmienić coś jak nie szło ,być elastycznym,regulować grę ( tempo i sposób) ,dokonywać zmian ,które dawałyby nam przewagę ,tam Sobolewski nie dojeżdżał.Grał w większości ciągle tak samo stając się totalnie przewidywalnym dla większości przeciwników .Jeszcze raz ,Radosław to dobry człowiek ,który za Wisłę dałby się pokroić .Niestety ubogi warsztat,brak czytania/czucia gry oraz wycofana osobowość są główną ,wg.mnie przyczyną Jego porażki w Wiśle. Teraz nic na to już nie poradzimy...że z kretesem przerżnęliśmy tegoroczny awans. Współczuję p.Królewskiemu sytuacji w jakiej się znalazł. W kierownictwie/ sztabie trenerskim paru osobom trzeba zdecydowanie powiedzieć dość. W drużynie oddzielić ziarno od plew . Znaleźć ,dokończyć negocjacje z majętnym sponsorem/ udziałowcem/ nowym właścicielem .Albo wyłożyć swoją kasę ,zacisnąć zęby uśmiechając się przy tym medialnie i jechać dalej. Nadzieja ,że tym razem się uda jest zdecydowanie większa tym bardziej ,że p.Królewski to dosyć logiczny młody człowiek,który z błędów wyciągnie wnioski i,któremu nie zabraknie energii I, oby, ..pieniędzy żeby kontynuować swoją pasję jaką stała sie dla Niego Wisla. Powodzenia.

72            -10
~~~NormanTs
Wkoło Macieju.
Czyli co?Przyklepac Porache i znów kaleczyć ?Z Sobolem i nieodłącznymi przydupasami ?Chce tylko dodać że Sobolewski plus tzw.sztab platajacych się Kmicikow Krzosek to oscylator wysysający pieniądze z budżetu klubu.Asentymenty chłopie/p.Krolewski/może sz zachować prywatnie.Czas na zmiany ten projekt..do kosza.Zrobic casting dla kopaczy i zaciągnąć zupełnie nowych grajków podpartych Wiślakami od poczatku zaciągnąć obiecujących z 17 18 i 19.juniorow.A trener zupełnie nie związany z Wisłą z papierami.ale żaden były Kopacz to tyle wcale nie taka rewolucja.

31            -18
~~~henryk
Nikt tak Wisły nie upokorzył w historii jak samozwańcze legendy.
Przez 4 lata ludzie którzy sami siebie nazwali legendami przyssały się do klubu jak pijawki gdzie nie tylko leczą swoje kompleksy i niepowodzenia ale także wysysają z budżetu pieniądze. A chęć dowartościowania swojego ego przez takie osoby jak Błaszczykowski, Królewski, Jazdzynski sprowadziła klub z tak fantastyczna historia i kibicami na dno.

39            -32
~~~ProstoZMl yna
pycha kroczy przed Upadkiem....
Nie dalej jak 3 miesiące temu Królewski w swoim "show w podartych portkach" śmiał określić kibiców którzy zadawali pytania "osobami z mózgiem na poziomie muszki owocówki". I co teraz powiesz cwaniaku? Kto miał rację? Kibice czy Ty?

43            -47
~~~anacharsi ss scythae
Brawo Kosciol Krolewskiego i jego mohery
To sie musialo tak zabawnie skonczyc niestety. Geneza wczorajszego upadku jest niezwykle dluga, ale wszystko zaczelo sie od tego kiedy jeden czlowiek stal sie wiekszy od klubu, wiekszy od Wisly. Dziekujemy drogi Jakubie, miales chamie zloty rog... Nie bede wspominal Wuji, Wuji po relegacji, bezjajaowosci, bo jaja tylko pokazales jak ci zagrazal bezkompromisowoscia Hyballa. Niestety ta sam droga podazyla Kasia z Marsa. I tak sie konczy zycie w rzeczywistosci twittera z chorem fanatycznych wyznawcow. Nie bede sie rozwodzil, bo mam nadzieje ze obaj panowie opuszcza wkrotce Wisle i jak napisze, "bo nizej nie da/nie mozna juz upasc" to zaraz ktorys z nich udowodni, ze sie da. SPADEK, OLIMPIA GRUDZIADZ w walce o polfinal PP, MOTOR PP, przegranie zlotej szansy z Sosnowcem i tydzien pozniej z Puszcza (po trzykroc) w efekcie kolejne upokorzenie nowego typu wczora i kolejny strzal w pysk szmata do podlogi kibicowi Wisly. Do tego w 2 lata obnizenie wartosci kady/klubu z 30mln PLN to 4mln z narastajacymi dlugami. O ttym juz nikt nie wspomina? Wisla jest dzis warta 1/7 lub 1/6 tego co jeszcze 2 sezony temu. Wiem, wyliczanka nie ma sensu juz dzis. GRATULACJE DLA PANOW JK + JB, ale oni jeszcze zdolaja na tym biznesie ZAROBIC jesli pojawi sie mityczny Urfer/MAda/Football Culture Poland. A Ulfer ma lakomy kasek, bo Wisla to dzis juz tylko WSPANIALI KIBICE, reszta to dno/null.

24            -57
~~~Enzo
Mowa trawa
Dużo gadania to my mamy od co najmniej 2 lat i zmieniło się tylko tyle że jest coraz gorzej.

28            -15
~~~Agdelo
Bez tematu
Jarek.. powiem tak, obrzydziliście mi piłkę nożną w te 2 lata, więcej nawet nie biorę pod uwage bo szkoda sensu. Nie chce mi sie patrzeć na żadne mecze na sport i w szczególności na Was... tak niestey przede wszystkim Sobolweski! Tułacz go zjadł dziś z drewnianymi kłodami na śniadanie! Jak można było wyjść 3-5-2.. po 2 skoro już wyszedłeś a widzisz jak fatalnie idzie gra, że jest problem z przejsciem połowy i stworzeniem jednej (sic!!) sytuacji to reagujesz! Tułacz mial plan widziałem że czarny mu go zaraz popsuje szybko zareagował! Ty widząc że jest koszmar zmieniasz ustawinie przy 0-2 i w 60 minucie!! Gdyby Mula wszedl w 34 minucie być może gol na 1-2 by padł w 45 albo zaraz po przerwie.. jak można było grać cały sezon 4-2-3-1 i wyjść na najwyższy mecz 3-5-2 wybijajac sobie największy atut czyli gre skrzydlami! Radek strzeliłeś sobie samobója już w szatni, partacze dołożyli dwa kolejne bo nie wierze że nie znali pastwiska.. każdy nawet ja totalny laik wiedzial że to bedzie gra długim podaniem wymuszaniem stałych fragemntow i gra głowa.. Jarek sprzedaj ten klub, dość legend dość klepania sie po plecach! Wisla jak widać nie dźwiga presji więc musi 4 razy lepsza od pozostałych żeby zrobić awans. A ta drużyną owszem byla 2 razy lepsza tyle że mental i miękkie faje (takie jak wielki znawca Sobolweski) sprawiły że sie dalej będziemy kopać po czołach w 1 lidze uj wie z jakim skutkiem. Także ja sie żegnam z socios, tracicie czlowieka oddanego jeżdżącego za Wami z Rzeszowa bardzo często za to że nie umiecie zrobić prostej rzeczy takiej która widzą laicy za trybunach bo dzis lepiej tą drużyną ustawił i zarzadzałby każdy z tych 24 tysięcy ludzi.. szkoda i do widzenia! Do zmazania plamy czyli awansu moja noga na R 22 nie stanie!

43            -28
~~~Robdob
Inwestor
Chciałbym się mylić ale ta historia z nowym inwestorem dziwnie się przeciąga w czasie. Szanuje postać prezesa Królewskiego natomiast w kwestii przejęcia klubu przez nowego inwestora i ponoć(z tego co już od dawna można czytać) bardzo zaawansowanych rozmów z tym tajemniczym podmiotem jakoś mnie te informacje nie przekonują ani trochę, ale kto wie może faktycznie tak to wygląda oby w czerwcu nie została nam przedstawiona faktycznie decyzja odnośnie nowego inwestora....... taka że się wycofał:( - bo to już zakrawałoby na lekki kabaret. Ale nie, oby to była tylko jakaś moja bezpodstawna opinia. Oby...

25            -10
Maxi
Obecna Wisła to zespół bez charakteru to też zasługa trenera
Sobolewski ,,wielki motywator ,, wygrywamy mecz z grającym o nic Zagłębiem i wchodzimy z 2 miejsca bezpośrednio a co się dzieje to jest k....wa poprostu żenada. Przecież zawodnicy Wisły powinni w takim meczu gryźć trawę ale co tam . Przychodzi baraż 20 tys kibiców i jeszcze większa kompromitacja . Moim zdaniem Sobolewski powinien odejść bo cel nie został zrealizowany i mało mnie obchodzi czy na koniec sezonu jesteśmy na 3 , 4 miejscy czy na 12, 13 tym to nic nie zmienia bo naszym celem jest awans . Wiem że budżety nie grają i kasa nie gra ale jednak k....a Wisła z największym budżetem w 1 lidze powinna tą ligę wciągnąć nosem z tego co czytałem na internetach jeśli się mylę to mnie poprawcie budżet Wisły to 18 milionów druga jest Arka z 10 milionami i jeszcze parę innych zespołów wiecie jaki jest budżet Ruchu 4 miliony a Niepołomic 5 jedne z najmniejszych w lidze i taki Ruch wchodzi do ekstraklasy a dlaczego bo tam grają charakterni zawodnicy a nie ,, francuskie pieski ,,

38            -5
~~~dpas
Czyny nie słowa...
W każdej szanującej się firmie rozlicza się pracownika z efektów jego pracy. Zawodnik po zawodniku, trener po trenerze musi zostać rozliczony. Tak abyśmy mieli pewność że przystępujemy do nowego sezonu z optymalną kadrą. Nie ma drogi na skróty - niektórzy muszą odejść choć są legendą, niektórzy powinni zostać, bo robią dobrą robotę. Rolą Prezesa i właściciela jest podjąć skuteczne działania choćby bolesne. Życzę wytrwałości i odwagi w decyzjach, bo kolejnych upokorzeń wielu kibiców może nie przetrwać..

44            -2
~~~Onomatope jus
Panie Jarosławie, proszę się przestać cackać!
Nie powinien Pan brać całej odpowiedzialności na siebie. Nie powinien Pan ratować trenerowi d...robiąc konferencję z długą gadką. Drzwi do szatni z kopa, wszyscy wyjść, poza kapitanem drużyny i sztabem. I zjechać każdego tak, żeby się widno zrobiło. Po piętnastu minutach straciłby Pan głos, ale sekretarka już by przygotowała wypowiedzenia. Łasicki, ostra zj...., ale zostaje (ale opaska kapitańska wakująca, nie ma) Długopis się znajdzie. Potem przedłużyć kontrakty z Hiszpanami (te co się kończą). Potem spać. Od dziś myśleć. A nie pitu, pitu, i gadka przez "my". Nie ma "my". Od wczoraj powinni być już "my" i "oni".

43            -7
~~~Cooler
Panie Królewski...
jest Pan jednym z głównych autorów tej klęski To Pan zatrudnił Sobolewskiego i to Pan cały czas go wspierał w tym co robi .Nie miał Pan jaj żeby to przerwać w odpowiednim momencie.Efekt końcowy wszyscy widzimy.Dramat sportowy i finansowy .Trzeba być wyjątkowo nieogarnięty żeby nie widzieć że Sobolewski ma bardzo ubogi warsztat trenerski.Potwierdzil to w Płocku a w Wiśle dokonał rzeczy wielkiej,sposcil ja do I Ligi i w skandaliczny sposób przegrał awans .

25            -40
~~~Jaki
Wisła
Odnoszę wrażenie,że w Wiśle jest wszystko robione na domysł może będzie inwestor może nie,może będzie dalej królewski może nie itp..Panie Jarosławie powiedz jasno kibice chcą mieć jasnośc będziesz dalej w klubie czy nie.miałeś plan B jak mówiłeś więc go ogłoś.Dość już z tym Inwestorem mitycznym czy to casting na niego jest czy co.Kto więcej da ten przejmie Wisłę tak to wygląda.Sobol dał plamę okropną ale akurat nie w tym meczu a ze sosnowce,tamta porażka jest niewybaczalna.Baraż można przegrać to jeden mecz jak już mówiłem kilka razy dyspozycja dnia błąd głupie straty itp.ale tamta szansa była niepowtarzalna,pracowali ście na nią całą rundę wiosenną i zostało to w straszliwy sposób zaprzepaszczone.za to powinien pan zwolnić trenera,lubię go ale mentalnie nie dojeżdża na takie mecze.Niech Kiko przejmie stery jak będzie chciał,może nie będzie stylu jak teraz ale zaręczam że za rok wejdziemy do Esy.

18            -15
~~~567
chyba
Rafał Boguski wróci - będzie kapitan , widziałem że był wczoraj bardzo smutny na ławce po 4 bramce dla Puszczy i to raczej nie dlatego że nie gra , ale co wyprawia klub który zdobywał 13 razy MP .

10            -15
esaper
~~~Rrr
"Szczęśliwy Człowiek z Ciebie. Ja nie znam lekarstwa na tą chorobę.....

9            -9
~~~Pawel
Wisła
Sobolewski, Kiko wypad z Wisły

10            -47
~~~Pyciak
...
Kmiecik powinien odejść

33            -9
~~~Kibol z Reymonta
Pisałem gdy zatrudniano Sobolewskiego.....
że to ewidentny sabotaż i strzał w kolano.Że to twarz spadku z Ekstraklasy.Typowy asystent z papierami trenerskimi bez żadnych sukcesów.Byłem wtedy mega minusowany.Sobol to był Wielki Wiślak jako piłkarz ale trenerem był i jest marnym.Układy kolezeńskie i sentymentalne wzięły po raz kolejny górę nad logiką,racjonalnością i profesjonalizmem.Takich powiązań kolesiowskich w sztabie szkoleniowym jak w Wiśle, nie ma w żadnej innej drużynie na poziomie Ekstraklasy i I Ligi.Ewenementem na skalę światową jest praktycznie dożywotni angaż Legendy w charakterze asystenta.Ktoś kto próbuje ten fakt kontestować,wylatuje z klubu.Oby Królewski w końcu przestał sie bać i pokazał"jaja" i przerwał jako pierwszy ten skostniały układ i nie tkwił w nim cały czas.Mając taki potencjał kibicowski i marketingowy na własne życzenie spadamy z Ekstraklasy i teraz mając praktycznie dwie szanse awansu marnujemy je.Teraz jest własnie ten czas na podjecie męskich decyzji na wielu płaszczyznach bo o awans w kolejnym sezonie będzie znacznie trudniej.

37            -4
~~~Seattle
Seattle
To nie twoja wina Jarek. Ty nie grasz ani nie ustalasz składu.Ty pokazałeś Klasę odpowiedzialność, kreatywność.Potrzebujemy Kilo i 3 WZMOCNIEŃ oraz trenera taktyka. Środek obrony do wyrzucenia ze skrzeczącym pseudokapitanem na czele.

33            -10
~~~stary
Cierpliwość kibiców
Nie wiem, czy Pan Królewski, jak go szanuję za robotę, którą wykonał, ma świadomość, że cierpliwość kibiców ma swoje granice. Jeśli prezes nie podejmie twardych decyzji i kibice nie zobaczą, że ktoś rzeczywiście rządzi i kieruje klub w odpowiednim kierunku, to duża część się odwróci. Siłą Wisły są kibice, socios. Boję się chwili, kiedy ta wspaniała wiślacka rodzina zacznie się rozlatywać. Z frustracji, złości z patrzenia nie na błędy sztabu i decydentów, bo każdy je popełnia - ale z powodu braku wniosków po popełnionych błędach. Czasu nie cofniemy. Ale nie ma możliwości, żeby teraz właśnie nie dokonać znaczącej zmiany. Drużyny z dobrym trenerem, dobrym taktykiem, nawet ze słabszymi piłkarzami w składzie są w stanie czegoś dokonać. Więc zatrzymać kogo się da w kadrze, z tych kluczowych piłkarzy. Wzmocnić kadrę w przerwie. Ale najważniejszy jest dobry trener. Królewski radzi sobie w biznesie, myśli logicznie, umie podejmować decyzje, nie kieruje się emocjami. Niech to teraz pokaże. Bo jak kibice się odwrócą, to Wisła pójdzie na dno.

26            -6
~~~RR90
Blablablablabla..
Królewski przestań nas denerwować swoimi bredniami i użalaniem się że to twoja wina. Sentymenty na bok, wszyscy odpowiedzialni won z Sobolem na czele bo inaczej za 10 lat nie awansujemy.

28            -10
~~~Ona
a kto ma brać My kibice?
panie Jarku prosze wytlumaczyc co Panem kierowało przedłużając umowe z Brzęczkiem, który nas spuscił z ekstraklasy? co Panem kierowało by powierzyc drużynę Sobolowi, który w rónym stopniu odpowiadał za fatalne wyniki Brzęczka? To były najwazniejsze błedy.Zawodnicy przyszli ok ale jak trener słaby to druzyny z tego nie bedzie.Każdy wazny mecz w zasadzie w pałę.Z Sosnowcem widać był jaki Sobol jest słaby.Wystarczyło wygrac a on kazał sie cofac przy wyniku 1-0.Nie wiem kto bedzie włascielem ale wiem kto nie moze być trenerem.Nie chce już Sobola i tych "legend" bo to jest towarzystwo wzajemnej adoracji.

34            -8
~~~skubihrup ek
Jedziemy dalej
Panie prezesie proszę kupić rower wsadzić na niego Maskanta z Małeckim i do przodu.

12            -13
GrzegorzS
Trzeba twardo iść po wyznaczonej w grudniu drodze
bo wbrew temu że nie awansowaliśmy i polegliśmy we wczorajszym meczu, trzeba konsekwentnie kroczyć tą drogą. Prawdą o sportowym dorobku tej drużyny jest 36 punktów zdobytych 39 strzelonych bramek i 12 wygranych na 17 zagranych meczy. Celem powinno być utrzymanie kierunku wyciągnięcie wniosków i dokonanie potrzebnych zmian w zespole by w kolejnym sezonie na tym poziomie rozegrać nie jdną a dwie rundy co da awans w cuglach. Postęp w grze tego zespołu dokonany w przeciągu 5 miesięcy jest widoczny, choć nie osiągnięto celu głównego to jest to projekt, który poległ z innymi realizowanymi od kilku sezonów i choćby dlatego trzeba dać temu szansę rozwoju i kontynuacji. Mam nadzieję, że Pan Królewski gdy opadną emocje po prostu dojdzie do takich samych wniosków

11            -35
~~~Kompromit acja
Puszcza nas ośmieszyła.
Trener Sobolewski ponosi winę.Druzyna bez klasy ubogi warsztat,żadnej taktyki brak pomysłu na zmiany byle dalej od bramki.Nic nie usprawiedliwia Sobola. Wykonalismy ciężką prace,ale bez efektu. Para w gwizdek.

35            -2
~~~Ona
i jeszcze jedno
dosycjuż mam ckliwych tekstów typu biore winę na siebie itp.Dziekuje Panu za pomoc w uratowaniu Klubu ale jak pokazuje zycie juz do prowadzenia Wisły sie Pan nie nadaje.Czas na poważnego własciciela, który przede wszystkim ma pieniądze, wizję i umiejetności!!

15            -21
~~~Darek
Boli
Kurcze okropny czas dla Wiślaka...myślałem że wstanę i będzie lepiej ale nic z tego, Jarek widzę że kibice Cię popierają Ja też Ci kibicuje z wszystkich sił bo chyba każdy widzi że jak dostałeś władze jest lepiej- po jesieni 98% kibiców brało by to czwarte miejsce w ciemno!! Niestety FATALNA WIOSNA spowodowała że na koniec graliśmy każdy mecz o" wszystko" A jest dokładnie tak jak Prezes powiedział aspekt sportowy to jedno ale głowa to drugie i po raz kolejny klub pokazał że głowy brak...Trzeba obowiązkowo podziękować legendą o których tu ludzie piszą ich historie o Wielkiej Wiśle powodują że chłopaki grają z kupą w gaciach i w meczach o wszystko są cieniem samych siebie. Smutne że najlepsi kibice w Polsce zaś zostali tak upokorzeni...

25            -6
~~~Fifi
Dziękuję Jaro ??
Jaro wszystko zrobiłeś prawie dobrze ?? - Zatrudniłeś Super dyrektora sportowego - Fajnych piłkarzy - wyprowadzasz klub na prostą Tylko !! - zatrudniłeś gościa , który przyczynił się do spadku z Ekstraklasy, który miał czelność pozostać na stanowisku jak zwolnili Brzęczka i który swoimi decyzjami zmieniając system na 3-5 -2 przegrał Ekstraklasę ( z Ruchem, ŁKS, Puszczą) robiąć w ten sposób [...] z piłkarzy !! Tłumaczać , systemnie gra tylko piłkarze!! I tutaj się nie zgodzę bo to są inne systemy, inne zachowania co widać w meczu z Puszczą jak zmienił system na 4 z tyłu!! I wszystko zaczęło funkcjonować !! Tylko było już za późno!! Trzeba poprostu powiedzieć Sobol/Zając przegrali Ekstraklasie!! I na marginesie czas pożegnać wszystkie legendy które są pasożytami Wisły !! Byli , zarabiali i i chwała im za to ?? Dziękujemy ! Czas zatrudnić konkretnego trenera !! Bo ten nawet nie ma godność poddać się do dymisji!!

36            -5
Maxi
Miejsce legend jest w gablocie gdzie wiszą ich koszulki w muzeum klubowym
A nie koniecznie muszą oni działać wokół klubu być asystentami , trenerami itp. Ja wiem że w Wiśle są ciągłe zmiany jak chodzi o trenerów i nie koniecznie to jest dobre ale uważam że po takiej kompromitacji Sobolewski powinien odejść .

29            -2
~~~Majk
Obiektywnie
Szefie, Jeżeli wziąć tylko ta rundę to naprawdę nie ma się do czego doczepiac, nie ma drużyn które wygrywają wszystko wszędzie, powiedzmy sobie szczerze przespalismy 1 rundę i wtedy straciliśmy szansę na awans, to ten okres zadecydował o końcowym niepowodzenia bez względu na to jak blisko byliśmy awansu bezpośredniego. Gdyby nie słaba 1 runda nie gdybalibysmy dzisiaj bo kilka punktów więcej w 1 rundzie przy takiej rundzie rewanzowej mielibyśmy awans w kieszeni. Zgadzam się natomiast z szefem zupełnie że mentalnie ta drużyna nie dała rady w ważnych momentach tej rundy. Druga rzecz zachowując cały należny szacunek trenerowi Sobolewskiemu, nie da się grać z każdym tak samo, jeżeli ja widzę że w 1 połowie w chwili przyjęcia piłki przez Fernandez jest momentalnie 3 zawodników puszczy przy nim czy w drugiej połowie gram dalej na Fernandez i liczę że coś mu się pomimo wszystko uda? W drugiej połowie zmieniam strategie i Fernandez staje się tylko zawodnikiem sciagajacych obrońców a ktoś inny strzela na bramkę, przecież to jest elementarz, niestety zero reakcji trenera na wydarzenia boiskowe, zmiany dobre ale brak koncepcji okrutny. Myślę że zawodnikow wcale złych nie mamy, tylko do tego wszystkiego potrzeba nam kogoś kto ta piłkę trenerska zna i przede wszystkim pokieruje każdym zawodnikiem w odpowiedni sposób. Trener szefie trener, jeśli chodzi o Pana pracę szefie dla klubu mam nadzieje ze nie bierze szef na poważnie tych komentarzy negatywnych które się tu pojawiają bo każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o sytuacji Wisły jest Panu wdzięczny za to co Pan potrafił zrobić z Wisłą jako organizacja, wielki szacunek - proszę mi wierzyć takich jak ja jest większość zdecydowana, Od dzisiaj liczy się już tylko to co jutro, to jedyna droga w tym momencie Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową tytanu zna pracę Pana i całego zespołu ludzi którzy współpracują na codzień z Panem

25            -5
~~~bodzio
Panie Królewski
Jest Pan porządnym człowiekiem i tak samo traktuje innych. A piłkarze to jedna z najlepiej zorganizowanych grup przestępczych w kraju zajmująca się wyłudzaniem pieniędzy. Mają taką ochronę prawną że po podpisaniu lukratywnego kontraktu mogą olewać swoje obowiązki, popracować od czasu do czasu a cała kasa i tak wpływa na konto. Mogą też podpisać 5-letni kontrakt i pojechać na wesołe wakacje w rozrywkowym towarzystwie, złamać nogę i przez kolejne dwa lata inkasować astronomiczną kasę za nic. Takich ludzi nie można ciągle głaskać, zdejmować z nich presję i bronić po fatalnie wykonanej pracy.

32            -4
~~~Wiślak-Kr akus
Żenujące.
Niestety Sobolewski nie udźwignął bycia pierwszym trenerem Wisły Kraków. To zestawienie składu było fatalne. Dlaczego Igbekame zaczął na ławce? Co na boisku robił Tacchi? Co z Moltenisem? Fernandes był do zmiany w przerwie. Collej, to w wielu meczach żart. Skład, to kolejna radosna twórczość Sobola. Żadnych pomysłów na stałe fragmenty,. rzuty rożne bezmyślnie wstrzeliwane na lepszych w pojedynkach powietrznych przeciwników bez interwencji trenera. Brak, zwłaszcza w pierwszej połowie drugiej linii. Całkiem dobry mecz Dudy. Czy trener wierzył, że ten utalentowany ale bardzo młody chłopak samodzielnie poprowadzi ten mecz? Żadnych schematów - cała wiosna! Przy wyniku 0- 2 wprowadza piłkarzy defensywnych. Wejście Muli podnosi poziom ale w dalszym ciągu na ławce siedzi Żyro, Kuba i Młynek. Czyim pomysłem było ściągnięcie na ławkę trenerską Zająca? Czepianie się Kazia Kmiecika, to niedorzeczność. Jego rola Wiśle jest zupełnie inna. Może lepiej, że z konferencji uciekł Trener Sobolewski, bo trudno byłoby wytrzymać kolejny raz brednie o dobrej grze i przypadkowych błędach, które niecnie wykorzystał przeciwnik, które należy tylko poprawić i porozmawiać z chłopakami. I na koniec... podziękowania za wykonaną ciężka pracę, którą wykonaliśmy w tym klubie... i ucieczkę z konferencji prasowej. Żenujące.

23            -2
~~~Darwos
Hmmm
Trener trenerem , dobry zespół wygrywa bo jest dobrym zespołem. Indywidualności pomagają tylko przechylić szale zwycięstwa w meczach top topów bo potrafia zrobic cos nieszablonowego , coś z niczego jednak tak czy siak drużyna musi do siebie pasować, czyli te 11 pionków musi się rozumieć, miec bardzo zbliżony pomysł na to jak sie gra w piłkę. Sorry ale ta zbieranina kopaczy miala kilku zawodnikow indywidualistów, przewyższających 1 ligę umiejętnościami, czyli potrafili zrobic cos z niczego ale całość jako drużyna, poszczególne jednostki do siebie nie pasowały. Przeciez tego nie dało się oglądać, tu przez cały sezon nie było widać gry w piłkę, tego flowu . Każdy z nas kiedys grał chociażby na podwórku w piłkę, każdy z nas chciał mieć u boku ludzi z którymi rozumiał się bez słów na boisku . Dlaczego , bo kazdy z nas indywidualnie gra w piłkę w jakiś określony sposób, ma pewna wizje grania .....dlatego też zawsze chcial grać z gośćmi ktorzy podzielają ta wizje . Ponadto w tej Wiśle te cale igbekemy nie pokazywały jakichs nadzwyczajnych idlndywidualnych umiejętności na tle dziadów z 1 ligi .

7            -4
~~~widz
Wina
Wina jest wylacznie trenera , w Lodzi np. prowadzilismy - madry trener by wtedy schagnal napastnika ,zagescil srodek pola i czekal na kontry a sobolewski to na pewno nie pomagal. Zreszta na wyjazdach by wystarczylo z naszym potencjalem grac z kontry i do awansu bezposredniego by wystarczyly remisy w Lodzi i Gliwicach , ale sobolewski wiele razy mowil my gramy po swojemu i nie patrzymy na przeciwnika - efekty widac.

30            -3
~~~Mark
Badane to on ma
Gorzej z zarządzaniem takim klubem jak Wisła to go przerosło.Zobaczcie jaka robotę w Rakowie zrobił niechciany w Wiśle Obidzinski!

18            -6
~~~Maciek_TS
Jarek, masz moje wsparcie i mój glos na walnym
Jarku, pozwól, ze akurat tak sie do Ciebie zwroce. Zaimponowales mi w zimie. Tym, jak podszedles do tematu. Byles zdeterminowany. Zrobiles wiecej, niz sie moglem spodziewac jeszcze w listopadzie, czy z poczatkiem grudnia. Sam mowiles, ze szanse na awans jest 50% na 50%. Wiec, przyjmowalem to, ze jestes skromny, ale zrobisz wszystko, co tylko mozna, zeby te 50% bylo po zielonej, a nie czerwonej stronie. To, ze sie wlaczylismy w walke o awans, uwazam za cud, po cudownej, kolejnej rundzie pana Brzeczka. Dlatego masz mój (mam nadzieje nasz) szacunek. I jesli starczy Ci sil i determinacji, chcialbym, abys to ciagnal dalej. To trudna, decyzja, ale jak dla nas wszystkich znaczaca. To czym sie roznimy, to podejscie do Kuby Blaszczykowskiego. To wielki pilkarz, ale slaby zarzadzajacy i niestety czlowiek zadufany w sobie (widac to bylo szczegolnie przy w 'budowaniu relacji z Panem Obidzinskim), ale cale szczescie nie jest juz pod Twoim wplywem. Ciagnij to dalej, zmiany sa potrzebne, ale trudno mi sobie wyobrazic w tym momencie kogos, kto móglby lepiej sprawowac funkcje Prezesa. Wczoraj byl smutek, dzisiaj kac, ale jutro trzeba wstac rano, wlozyc buty i dalej za....c ;) Jak po kazdym smutnym doswiadczeniu zyciowym.

21            -9
~~~Mark
Jest jeden człowiek w Polsce
Który potrafi zarządzać i prowadzić wielkie kluby nazywa się Bogusław Lesnodorski ale nie chce wchodzić w piłkę a szkoda!

8            -20
~~~widz
trener
Dlaczego nie moze byc tak ze absolutnym minimum w cv przy wyborze nowego trenera jest to ze awansowal on do klasy wyzej lub awansowal z klubem do pucharow? Na pewno sa tacy trenerzy na rynku a lepiej miec jedna gwiazde mniej w druzynie a trenera kompetentnego, Wisla to za duzy klub zeby ktos tu sie uczyl zawodu , Sobolewski to idealny kandydat na trenera rezerw jesli preze go tak ceni.

24            -2
~~~stary zgred
Gadu, gadu... .
Ty Chłopie wreszcie nie bierz na siebie całej odpowiedzialności. Ty lepiej dobrze policz pieniądze, które są dostępne, a sam, zamiast całej odpowiedzialności, weź kogoś, kto zna się menadżersko na piłce i prowadzeniu klubu ligowego, no i Ciebie (i nas przy okazji) nie okradnie. Zostaw mu prowadzenie klubu na co dzień, a sam, w wolnym czasie, zajmij się szukaniem pieniędzy czyli kolejnych inwestorów i sponsorów.

11            -11
~~~NormanTs
Półśrodki lub ściema
Ciągle tylko słyszę:na spokojnie..nie teraz..dograć do końca rozgrywek .po sezonie rozpatrzymy A trzeba podejmować decyzje tu i teraz.gdyby potrząsnąć ta drużyna choćby nawet przez zwolnienie Sobolewskiego trzymecze wcześniej../już wcale nie tak odległe/to na pewno bylibyśmy w ESa lub potykali się w roli faworyta choćby z Termala.Niestety ..za brakło decydentów i/decydentom?/odwagi?.Za czyna się urabianie rzeczywistości relatywizowanie..wyjdzie na to że Sobolewski będzie przedstawiany jako bohater./sic!/Budzet na I ligę pozwala wymienić grajków i zatrudnić nowych na zdrowych zasadach oraz podpisanie kontraktu z trenerem uznanym i zupełnie niezależnym/rynek piłkarsko trenerski jest bardzo bogaty na wskutek -jak to w życiu wzlotów i upadków różnych teamów które to zaliczyły całą sinusoidę wyników i opuściły lub awansowały poszczeg ligi Tak że jest w czym wybierać .Do sprzedania :bramkarz ręcznik Biegański .Lasocki Duda na wypożyczenie oraz wszyscy kolorowi..żaden nie jest w stanie powtórzyć dwóch dobrych meczów pod rząd..a to świadczy onieprzydatnosci do drużyny nawet Igbekeme.Powtarzam.tezmi anymusza być W przeciwnym razie perfumowane g -na spowoduje taka sama sytuację w przyszłym roku ..albo i gorsza..Sobolewski plus cały ten pozal się Boże sztab..właściwie to już nie powinien po nich ślad pozostać.to wszystko jest popierdulka po wuju i samozwańczej roli jaką że narzucił.Musi być zdecydowana reakcja w końcu ktoś realnie musi ponieść konsekwencje -to samo życie .Każdy z nad podlega takiemu rozwiązaniu gdy ma umowę o pracę a notorycznie nie będzie spełniał obowiązku umowy *Życzę wszystkim tutaj piszącym wszystkiego dobrego udanych wakacji cz urlopu zdrowia i żebyśmy się mogli tu spotkać na forum już niestety w nowym sezonie/niestety bo w pierwszej ..

10            -12
CMD
Kto zawiodl
Rozgoryczenie po straconej szansie na awans jes ogromne. Tak na szybko, kto zawiodl najbardziej i powinien odejsc? Sobolewski (bo nie wykonal zadania i nie ma nalezytego doswiadczenia)Bieganski, Lasicki, Colley, Niewiadomski, Plewka, Basha, Cisse, Ondrasek, Bonito. Tylko czy beda fundusze by ich kims lepszym zastapic?

19            -2
~~~Rothen
Nowy trener
Coś czuję że trenerem zostanie Kiko, Jaro jakoś dziwnie zwleka z informacją co dalej z pracą Ramiereza jako dyrektora sportowego. A to było by zgodne z polityką Królewskiego, który kiedyś mówił że raczej chce ciągłości niż kolejnej rewolucji. Jak nie Sobol to Kiko wpisuje się idealnie w tą strategie. Jest jeszcze zdolny Myśliwiec co odchodzi ze Stali ale on nigdy nie prowadził dużego klubu z takim ciśnieniem

18            -5
~~~~ja
Po pierwsze....
Primo- wylot wszystkich pseudo legend, Soboli, Zająców, Kmiecików na garnuszku klubu. Po drugie- bramkarz. Ręcznik załatwił nam spadek, zawalił baraże. 4 strzały w gościa, 4 bramki. Coś pięknego. Chciałbym poznać promotora tego beztalencia. Po trzecie- kolejny raz nie potrafimy zrobić z piłki biznesu. Fernandez pobiera olbrzymią pensję a nie przydał się w żadnym z ważnych meczy. Do tego z końcem kontraktu odejdzie za darmo, a mogliśmy jako jedynego z tej zbieraniny opchnąć z zyskiem- kto na to pozwala? Po czwarte, jeżeli to nie był odgórny sabotaż, żeby nie wejść do ekstraklasy to klub będzie w czarnej dupie, jak po Maaskancie. Zaryzykowali wszystko va banque a wyszła kupa. Chlopaki z Sosnowca czy Niepołomic pokazują, że wystarczy chcieć. Nic im nie umniejszając.

22            -3
~~~Wisla123
Zasadnivze pytanie
Kiedy dymisja (wiadomo kogo)?

19            -2
~~~Gasmmay
Dla kibica wszystko jest proste
Czytam, że receptą na sukces jest wywalenie z Wisły rozmaitych, wskazanych przez kibiców osób, I wtedy ekstraklasę mamy w cuglach. Najdziwniejszy jest postulat aby zwolnić Sobola, czyli trenera pod wodzą którego Wisła wygrała rundę wiosenną. Brak awansu to nie wina Sobola tylko słabej rundy jesiennej. To akurat jest oczywiste. Są i inne, równie głupie postulaty. Dlatego dziwią mnie kibice, skorzy do wygłaszania kategorycznych sądów o trenerze, zawodnikach i działaczach chociaż sami znają Wisłę tylko z tego co zobaczą na meczu. Nie widzę powodu aby nie ufać kompetencjom trenerów, zawodników i kierowani twa Wisły i myślę, że oni lepiej niż kibice wiedzą gdzie są i na czym polegają słabe miejsca w zespole. A także, co zrobić aby słabych punktów było jak najmniej. Trzeba zaufać fachowcom i nie przyłączać się do nieracjonalnych ataków personalnych

7            -29
~~~tom88
co to warte?
co to warte takie "branie odpowiedzialności? NIC, bo nic z tego nie wynika. Tak jak nic nie wyniknęło ze spadku. Został Brzeczek i inni. Naprawdę, nie wiem czy nie lepiej było upaść jak Widze i Ruch

13            -9
~~~Z Krzeszowic
Dlaczego
Do tej pory Sobolewski nie został dyscyplinarnie zwolniony!?

14            -6
~~~kibic62
trener
przygotowania fizycznego musi zostać

8            -5
~~~Ona
Zostawienie Sobola
To bedzie sabotaz i jawne działanie na szkode Klubu. Brzeczek tez mial sie zrehabilitować po spadku i jak wyszło wszyscy widzieli. Kto chce żeby Kiko był trenerem to nie pamięta jak fatalnieni brzydko grqlismy za niego. Ten Mysliwiec czy ktoś tego typu jak Szukczek musi przyjsc na pewnoe zadne legendy.

23            -5
~~~Wqrwiony
odpowiedzialnosc...
Prezesie,jezeli faktycznie jest pan "w praktyce Prezesem " a nie tylko figurantem na papierze,to juz dzisiaj powinna ukazac sie informacja o zwolnieniu calego sztabu szkoleniowego-ktory ma tyle wspolnego ze szkoleniem,co ja z Formula 1,czyli zadnego.Kogo Ci panowie u nas "wyszkolili"?Bramkarz-ja k nie potrafil wychodzic do"wrzutek w pole karne"tak nadal nie potrafi,a Jego gra nogami to istny horror.Piotrek S juz u Hyballi wychodzil w I zespole-dzisiaj pod okiem tych "amatorow z lawki trenerskiej" jest cieniem samego siebie,Hiszpanie-gdy przyszli wiosna to az rece same skladaly sie do oklaskow,patrzac na Ich gre.Wystarczylo tylko kilka tyg pracy " z amatorami na treningach" i....patrzac na ostatnie mecze i na naszych "Hiszpanow" -to balem sie ze mam cos ze wzrokiem (dopiero lekarz mnie po badaniach uspokoil,powiedzil,ze wzrok w porzadku,tylko Hiszpanie zapomnieli jak sie gra w pilke). Wszyscy chcemy i potrzebujemy awansu do ESY.Widzi pan sam,ze z "legendami na lawie" NIGDY tego nie osiagniemy. Kazdy klub,duzy czy maly.Silny (jak np Real,Barca czy inne ) musza miec trenera.Bez Niego zespol nie znaczy nic.ale TRENERA, a nie kandydatow,ktorzy ucza sie cale zycie i...nadal nic nie potrafia.Juz jeden Prezes-Kasprzyk z PZPS popsul przez "litosc nad legenda" ,Reprezentacje Kobiet w siatkowce trzymajac kurczowo 6 lat na stolku trenerskim J.N "dobrego trenera-legende-tylko bez wynikow ha ha ha".Przyszedl profesjonalny trener i te same panie nagle pokazuja ze grac potrafia,gdy maja dobrego trenera-taktyka.Sobolews ki nie ma zadnego pojecia o taktyce-co dobitnie pokazaly najwazniejsze dla Wiselki spotkania :z Ruchem-Puszcza-Zaglebiem i mecz barazowy,ponownie z Puszcza.Zostal jako trener wprost osmieszony w sumie przez NN trenerow

18            -2
Mario
Jaro Rób porządki
Tylko tak uzyskasz trochę szacunku. Zaglaskales Sobola , a on od dawna pokazywał , że się nie nadaje do Wisły. Nie wyobrażam sobie Widły nadal w 1 lidze

10            -5
~~~gamber
Rok
Jeden rok dłużej w I lidze to jeszcze nie koniec świata. Ale trzeba zatrudnić nowego trenera, może Kiko? Paru zawodników pogonić bo są słabi mentalnie. Przegrali ważne mecze, tzn że przegrali je w swoich głowach. Oni już nie wygrają niczego. Dla tych co zostaną koniecznie zatrudnić psychologa, i to dobrego. I do boju!

5            -5
~~~PC1906
Podziękowania
Panie Jarku, ja chciałem tylko szczerze podziękować za wszystko co robi Pan dla naszej Wisły. Z każdego niepowodzenia trzeba wyciągnąć wnioski, jestem pewien, że Pan to ogarnie i w przyszłym sezonie będziemy celować w awans bezpośredni.

8            -5
~~~Bartek
Królewski
Jeśli mówi że bierze odpowiedzialność to powinien uzupełnić brakujące pieniądze ze swojej kieszeni. Chyba że są to puste słowa. Czekamy na czyny a nie na piękną gadaninę!!

10            -10
~~~Mark
Do Janko Buszewski
Janku ryba psuje się od głowy.W Wiśle trzeba teraz nie ewolucji lecz rewolucji od ludzi zarządzających począwszy.Niektorzy tzw."zarządzający" już się zasiedzieli czas na zmiany.Pozbyto się w niemiły sposób Obidzinskiego a zostawiono pana Pasiecznego którego poznaliśmy od strony dziwnych kosztownych transferów.Teraz czas na rozmowy z nowym ale naprawdę nowym trenerem i młodymi zawodnikami bo już na ich część są zakusy /Gruszkowski Młyński Starzynski Chelmecki Barton/.Dlaczego nie było odwaznego w Zarządzie aby załatwić temat Urygi i Ondraszka którzy bezproduktywnie drenują koszty Wisły chyba że w Wiśle mamy oddział MOPS.Zwalanie całej winy na Sobolewskiego jest daleko idącym uproszczeniem nie umniejszając jego ""zasług"" w braku awansu.Osobny rozdział to kapitalna działalność Socios społeczna działalność wspierająca Wiśle za co za NIC!.Socios wydaje mi się na tylko dostarczać środki i tyle .Socios w Zarządzaniu Wislą jak mniemam nie ma nic do gadania Myślę że teraz prezes Socios Oskar Niezabitowski widząc jaka jest sytuacja wywalczy wiekszą władze we współzarządzanie klubem.Wypowiedzi Jarosława Królewskiego choć dość barwne i kwieciste nie zawsze odzwierciedlaja stan faktyczny.Nie zaklinajmy rzeczywistości bo nie ma takiej potrzeby Bierzmy się wszyscy tak wszyscy do roboty i ratujmy nasz ukochany klub Jest nas na całym świecie tysiące kibiców i każdy dolączy swoją cegłę nie cegiełkę w celu ratowania tego co najdroższe dla kibica jego klub Wiśle Kraków pozdrawiam

5            -1