Piątek, 14 lipca 2023 r.

Dominik Sarga podpisał kontrakt z Wisłą Kraków

Swoją pierwszą profesjonalną umowę z Wisłą Kraków parafował 19-letni Dominik Sarga. Młody napastnik związał się z klubem spod Wawelu rocznym kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku. Porozumienie zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony 14 lutego 2004 roku Sarga swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w LKS Zielonka Wrząsowice, by następnie występować w Borku Kraków. Do krakowskiej Wisły trafił w przerwie zimowej sezonu 2019/2020, rozpoczynając grę dla niej w zespole U-17. Jednak z powodu pandemii pierwszy oficjalny mecz rozegrał sezon później. Był wówczas jednym ze skuteczniejszych zawodników CLJ U-17, 13-krotnie wpisując się na listę strzelców.

Ostatnie dwa sezony spędził w drużynie U-19. W minionym sezonie CLJ zagrał w 13 meczach, w którym trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. W ostatnim czasie został włączony do reaktywowanej drugiej drużyny "Białej Gwiazdy", która występować będzie na szczeblu JAKO IV ligi.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

bluszcz_dusi ciel
coś mi świta
wprowadź nasz klub do ekstraklasy królu złoty

0            -4