Niedziela, 23 lipca 2023 r.

Ireneusz Mamrot: - Musimy szanować ten remis

- Zacznę może od tego, że wrócę do tego ostatniego meczu z Wisłą tutaj. Bardzo chcieliśmy zagrać dzisiaj przede wszystkim dla naszych kibiców, bo licznie przybyli wówczas na stadion, a my tak zagraliśmy, że wszyscy widzieli jak. I bardzo nam wszystkim zależało, żeby dzisiejsze spotkanie wygrać - powiedział po spotkaniu Górnika Łęczna z Wisłą trener gospodarzy Ireneusz Mamrot.

- Nie wygraliśmy tego meczu, ale myślę, że kibice wyszli zadowoleni ze stadionu, bo zostawiliśmy i sporo zdrowia i sporo zaangażowania, ale też w drugiej połowie sporo jakości. I to jest bardzo ważne. Uważam, że graliśmy z zespołem, który będzie nadawał ton w tych rozgrywkach. Duża jakość piłkarska, ale też organizacja gry bardzo dobra po stronie Wisły Kraków. Widać jakość w tych piłkarzach, bo nawet w bardzo trudnych sytuacjach potrafili utrzymać się przy piłce, ale jeśli chodzi o mój zespół, to przede wszystkim trochę za mocno oddaliśmy pole, pomimo tego, że nie chcieliśmy. Wisła nas zdominowała, a paradoksalnie w pierwszej połowie było 1-1, w drugiej też 1-1, ale zdecydowanie wyżej oceniam tę drugą połowę. Ostatnie 20 minut na pewno napawało dużym optymizmem. Też bardzo dobre zmiany, muszę przyznać. Zawodnicy, którzy weszli podnieśli nam mocno jakość i fajnie, że doprowadziliśmy do remisu. Mieliśmy sytuację na 3-2, ale staram się obiektywnie podejść do meczu. Wisła miała sytuacje na to, żeby strzelić na 3-1 i wtedy na pewno trudno byłoby odrobić te straty i nawet zremisować. Wiem, że była ta sytuacja w ostatniej minucie, ale uważam, że musimy szanować ten remis. I mimo, że na własnym boisku, to w spotkaniu z tym rywalem to jest zdobyty punkt - dodał Mamrot.

- Dla mnie Wisła jest zdecydowanym faworytem, po tym co pokazują. I my i oni mamy sporo zmian w składzie. Każdy kolejny trening, mecz będzie na korzyść jednego i drugiego zespołu. Było wiele takich sytuacji, w których potrafili utrzymać piłkę naprawdę w momentach bardzo trudnych i te umiejętności techniczne są na bardzo wysokim poziomie. Uważam, że to jest faworyt do awansu. Jeśli chodzi o nas, to jeśli będziemy tak grali w każdym spotkaniu, przede wszystkim chodzi mi o zaangażowanie, ale też nie chcę się rozpływać, bo uważam, że mankamentem jest to, że ten zespół za jakiś czas stać będzie też na lepszą grę, jeśli chodzi o lepsze utrzymanie się przy piłce, tak jak to było w ostatnich minutach. Oczywiście nigdy mecz tak nie wygląda, że przez 90 minut się dominuje, ale chciałbym, żeby jeszcze w pierwszej połowie takie sytuacje były. Pierwsza liga jest zupełnie inna, zobaczymy za tydzień z Arką, bo sporo jest w niej grania z pominięciem drugiej linii, a Wisła tak nie gra. Pod tym względem Wisła prezentuje zupełnie inny styl. Zobaczymy jak to będzie, ale też w tej pierwszej lidze już coraz więcej zespołów stara się w ten sposób grać. Arka to też jest zespół, który stara się utrzymywać przy piłce. Oczywiście czasami zagra bardziej bezpośrednio, ale sam jestem ciekawy, bo też mamy zespół w przebudowie i liczę na to, że to będzie coraz lepiej wyglądało - powiedział ponadto trener zespołu z Łęcznej.

Na zakończenie trener Mamrot został poproszono o to, aby wyróżnić po jednym najlepszym zawodniku w każdej z drużyn.

- Nie lubię tego robić, bo tam ego piłkarzy jest wie pan... Jeden uważa, później się obrażają... Mogę to zrobić jeśli chodzi o Wisłę Kraków. Na pewno bardzo duża jakość to jest Rodado - zakończył trener gospodarzy.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~Jarek
Opinia
I to jest prawdziwa, obiektywna opinia o dominacji Wisły Kraków w Łęcznej.

60            -9
~~~Stach
Klub z 12 miejsca poprzedniego sezonu 1 ligi
Gra z 13 krotnym mistrzem Polski, z kilka krotnie lepiej opłacanym trenerem i piłkarzami a różnicy nie widać. To jest właśnie obraz aktualnej Wisły.

56            -34
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
To raczej my
powinniśmy szanować ten remis, niestety...

0            -1
~~~Kibic20
Trener Mamrot
Bardzo dobra , trafna i obiektywna opinia.Trener mocno stąpa po ziemi.

55            -2
~~~Zdzisław dyrman
Zasadniczo
Co się jesze musi wydarzyć, żeby fachowiec Sobolewski przestał być trenerem Wisły?

32            -34
~~~Greg
Sporo kurtuazji w opinii Mamrota
Piłkarze są na jako takim poziomie, ale trener Sobolewski to kamień młyński u szyi Wisły. Jak się się szybko Królewski nie opamięta,, to będzie tego gorzko żałował, a kibiców wpędzi w czarną rozpacz. Dość tego kolesiostwa w klubie!

8            -5
~~~GURULI76
Trenerze Mamrot szacunek
Ocena meczu konkretna, powiedział tak jak było na boisku do 50 minuty powinniśmy zamknąć mecz a tak tracimy 2 pkt, oglądałem wczoraj Polonię Warszawa i nie wyobrażam sobie innego wyniku w niedzielę jak zwycięstwo , a w 3 pierwszych meczach 7 pkt.

31            -5
~~~Miross
Obiektywny trener
Nie obrażę się,jak Łęczna z naszą Wisłą awansuje bezpośrednio do ekstraklasy

9            -9
~~~PS
.
Nie wiem jak cie okreslic skoro nie widziales roznicy. Typowa cebula z klapkami na oczach przez zaje****ste prowadzenie sie w zyciu ;) czego naduzywasz : syfu z laboratorium czy alko ? Pomijajac juz zarcie fast foodow

4            -6
~~~TSwiślak
Ireneusz Mamrot OK- pozytywny trener.
Nasi piłkarze powinni zapooznać się z opiniami -przedmeczową i pomeczową trenera Ireneusza Mamrota o nich samych ,jeśli jeszcze tych wypowiedzi nie poznali i zaczęli wreszcie dominować w tej pierwszej lidze,bo drugi rok już czekamy. Awans z nieba nie spadnie,cudów nie ma.Tak ,że nie cudować i nie spać na boiskach tylko pobudka, pora wstać ,WISŁA GRAĆ...Po ,,grać'' daję wielokropek..bo dalej ,wiadomo, byłoby do rymu.

8            -2