Piątek, 1 września 2023 r.

Alan Uryga: - Duży niedosyt

- Były momenty, kiedy daliśmy się zepchnąć, ale wiedzieliśmy, że takie momenty w meczu będą i byliśmy na to przygotowani. Staraliśmy się konsekwentnie bronić, wychodzić z kontrami, co całkiem nieźle się udawało. Zabrakło spokoju na połowie przeciwnika, kiedy te kontry były nawet czasami w naszej przewadze - mówił po zremisowanym 1-1 meczu z Miedzią kapitan krakowskiej Wisły - Alan Uryga.

- Złe wybory, za proste straty i nic więcej z tego nie było, ale z mojego punktu widzenia duży niedosyt, bo do tej 80. minuty wygrywamy, prowadzimy i mamy szansę na podwyższenie wyniku, a tracimy w bardzo głupi sposób bramkę, bo mamy piłkę z autu w rękach, czyli najprostsza sytuacja. Piłka w rękach, to jest całkowita kontrola nad nią, a my oddajemy ją przeciwnikowi na dwudziestym metrze od naszej bramki. Pod tym kątem, pod tym względem - duży niedosyt - dodał kapitan Wisły Kraków.

Dla Alana Urygi to drugi mecz w podstawym składzie "Białej Gwiazdy", po wielomiesięcznej przerwie, stąd pytanie o formę fizyczną obrońcy.

- Czuję się całkiem nieźle, wydaje mi się, że dobrze ten powrót wypadł. W pierwszym meczu wysokie zwycięstwo, teraz też punkt, a szkoda, że nie trzy, bo byłby to wymarzony start, ale czuję się całkiem nieźle. Drugi mecz 90 minut. Nie było potrzeby zmiany, nie było żadnych skurczy, nie było tego typu sytuacji, więc optymistycznie patrzę w przyszłość - przyznał wiślak.

Na zakończenie kapitan krakowskiego zespołu został jeszcze zapytany o rywalizację w wiślackiej ekipie.

- Mamy całkiem mocną ławkę. Wydaje mi się, że środek obrony to jest chyba najmocniej obsadzona pozycja u nas w drużynie, jest tam największa rywalizacja. Mamy czterech obrońców na równym poziomie, więc rzeczywiście każdy będzie naciskał i tak będziemy się rozwijać. Jak będziemy punktowali dalej, oby tych roszad było jak najmniej, a jak będziemy wygrywać, to wiadomo, że ten skład nie będzie się w dużym stopniu zmieniał, ale tak jak mówię - chłopaki są gotowi do wejścia, a dziś ci co weszli z ławki to też pokazali, że tę jakość mogą podtrzymać, lub nawet dać coś więcej - zakończył Alan Uryga.


Źródło: Polsat Sport News

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~567
no cóż
Sobolewski nie lubi stawiać na młodych , a było wpuścić Krzyżanowskiego nich chłopak łapie minuty , no ale budujemy dalej , pewnie gorzej od Junki by nie zagrał.

34            -27
~~~Obserwato r
Niedosyt to niedopowiedzenie
Wisła zagrała kolejny słaby mecz. Brak błysku, brak zadziorności, przewidywalne do bólu akcje w ofensywie i fatalne błędy w obronie. Nie widzę progresu w grze a najsłabszy w zespole jest niestety nadal mental. Nie widzę aby zawodnicy chcieli umierać za wynik czy jeden za drugiego pójść w ogień. Tak się awansu nie zrobi.

27            -78
~~~TSwiślak
Jesteś kapitanem!
To był słuszny wybór,dzięki za kierowanie kumplami w obronie,było nienajgorzej.

54            -4
~~~~ja
Dramat
Panie ,,kapitanie" a kiedy wy czuliście dosyt? Może to przez wasze słabiutkie umiejętności mecze nie wyglądają jak powinny? Co robicie żeby to poprawić? Kapitan L4 co nie potrafi wyskoczyć do główki. Weźcie się do roboty nieroby

13            -58
~~~Wislak pbw
Do obserwator
Nie pisz bzdur . Dobry mecz w naszym wyk9naniu . Duzo walki na tle dobrego przeciwnika w 1 lidze . Hiszpanie ucza sie 1 ligi i dzis nie pękali . Dobre zmiany Sobola choc ten aut w 80 min to jak w trampkarzach ... trudno gramy dalej ale jest optymizm

53            -13
~~~Adams77
Mecz dobry dla oka
Nie przegraliśmy z liderem więc jest postęp :) Gra Wisły mogła się podobać a Miedź też dobrze grała. Nie było to idealne spotkanie, bo gdybyśmy zagrali nieco lepiej to 3:1 powinno być. Jestem zadowolony i weekend będzie dobry.

33            -10
~~~Tom123123
Brawo Alan
Uryga po tak długiej nieobecności prezentuje się już na dobrym poziomie. Może być tylko lepiej. Brawo Alan! Potrzebny kapitan Wiślak!

11            -1
~~~bodzio
kapitan
Uryga jest kapitanem i postacią znaną w środowisku piłkarskim. Bezwzględnie powinien w sytuacjach ważnych dla drużyny być bardziej zdecydowanym i reagować na decyzje sędziego. Nie może odpuszczać takich sytuacji jak dwukrotne chamskie uderzenie łokciem przez prostaka michalika. Winien bezwzględnie interweniować u sędziego w takich sytuacjach.

13            -1
~~~Jaki
Wisła
Ok Alan mogło być lepiej ale pracujcie dalej a efekty będą.Nadajesz się na kapitana.

6            -3