Sobota, 2 września 2023 r.

Trwa kibicowski bojkot! Fani Zagłębia nie przyjadą na mecz z Wisłą. Skandal w Legnicy!

Kolejna zorganizowana grupa kibiców nie przyjedzie do Krakowa na mecz ligowy z Wisłą Kraków. Sosnowieckie Zagłębie już teraz - choć mecz z tym zespołem czeka nas dopiero w kolejce numer 14., a więc na początku listopada br. - odwołała swoją wcześniejszą rezerwację wejściówek.

Przypomnijmy, że swój udział na meczu w Krakowie - w już rozegranym spotkaniu - odwołali też kibice Arki Gdynia.

Na spotkania wyjazdowe nie są z kolei wpuszczani fani "Białej Gwiazdy". Na początku sezonu - z racji nałożonej kary z poprzednich rozgrywek - nie dane było pojechać kibicom Wisły do Łęcznej oraz Warszawy, a następnie bez krakowskich fanów odbyły się nasze mecze w Tychach oraz wczorajszy w Legnicy.

W tej ostatniej gospodarze odmówili wstępu grupie kibiców niepełnosprawnych, zrzeszonych w "Fundacji Otwarte Ramie Białej Gwiazdy" i to ostatnie wydarzenie jest bezprecedensowe, bo nie zdarzyło się to nigdy wcześniej! Tym bardziej jest to szokujące, że mecz Miedzi z Wisłą organizowany był pod hasłem #StadionyBezBarier, która oficjalnie wspierana jest przez PZPN, Ekstraklasę SA oraz Federację Kibiców Niepełnosprawnych!!!

Jak zresztą zapowiedział na łamach mediów społecznościowych prezes Wisły Jarosław Królewski - ta ostatnia sytuacja nie zostanie przez klub pozostawiona sama sobie. Królewski prowadzi ponadto rozmowy, aby kibice z Krakowa zostali wpuszczeni na nasz kolejny wyjazdowy mecz ligowy, w którym zagramy w dniach 22/23 września w Lublinie z tamtejszym Motorem.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~t
Mieć
śmieć

31            -6
~~~TS Krisek
Dwie strony medalu
To, co wydarzyło się w Legnicy z kibicami niepełnosprawnymi jest niewyobrażalnym skandalem. Nie możemy zostawić tego ot tak sobie - klub z Legnicy powinien otrzymać przykładną karę. Z drugiej strony.. - ,,dzięki hólsi". Swoją koxacką postawą (bez noża z domu nie wychodzę), załatwiliśmy nam, ze śmieje się z nas cała Polska, a na mecze nie może jeździć setki/tysiące nirmanych kibiców, którzy jechac tam chcą, by dopingować swoją ukochaną drużynę. Jedyne, czego nie rozumiem to dlaczego tylko jedna z krakowskich drużyn jest tym ukarana. Ci wieprze z Kałuży są takimi samymi ,,kozakami" jak nasi ,,boCHaterowie"..

63            -43
GrzegorzS
Nie chcą przyjeżdżać to ich problem
dla Wisły lepiej mniejsze koszty organizacyjne ochrony, itp. Zarazem ewentualnie większy zarobek. Zarazem klub powinien sięgnąć do podręcznika licencyjnego i wystąpić w kwestii wpuszczania naszych kibiców na inne stadiony, bo to nie jest tak, że jest jakieś widzimisię. Jak w innych klubach nie potrafią sobie z tym poradzić to są dwie drogi pierwsza wyjazd na dziko wykupienie biletów po cichy na normalny sektor i wjechanie tam ekipa. Druga spowodowane by kluby za odmowę przyjmowania kibiców bez podania realnych przyczyn płaciły za to kary.

54            -26
~~~Maciek 40
Kibice...
... wytłumaczcie mi o co chodzi??

29            -6
~~~Mrzygłód z Krakowa
1906% poparcia dla GrzegorzS
Dokładnie Tak bracie!!Na wiosnę do Sosnowca na dziko na sektory gospodarzy wjeżdżamy incognito. Wjeżdżamy i rozjeżdżamy ;))))

31            -23
~~~t
Maciek
zagłębie i bielsko chciało napść kibiców Wisły i ukraść i flagi przyszli na pewniaka i się przeliczyli . Honorowo by to było jakby umówili się w lesie na równe liczby

74            -7
~~~Ludojad
Żenujące i śmieszne
Cała Polska kibolska podskakuje jak im ,,wielka" legia zagra. Chcieli skroić flagi wjeżdżając na turniej charytatywny i dostali manto. Musiało bardzo zaboleć skoro nakręcili taką spiralę przeciwko Wiśle.

106            -11
~~~Zniesmacz ony
PZPN schował głowę w piasek
I udaje, źe tematu nie ma. Nie po to wprowadzo przepisy o obowiazku udostęniania 5% biletow dla kibiców przyjezdnych by moźna bylo je w bezczelny sposob lekcewaźyć. PZPN powinien egzekwowac ten przepis. Mavdo tego narzedzia. Jesli nie wpuszczasz przyjezdnych to grasz przy pustych trybunach. I wtedy by się skonczyły takie zabawy. Ale PZPN udaje niemotę. Gdyby to dotyczyło Legii to natychmiast straszyli by kluby konsekwencjami.

55            -8
~~~emi
festiwal tematów zastępczych trwa
Pełne poparcie dla kibiców i ich dostępu do stadionów. Piłka nożna dla kibiców! Ale stawianie tego tematu ponad aspekty sportowe to jakaś szopka która ma przesłonić kompromitacje w meczach ligowych.

29            -8
~~~Roman
Kibice
Zajmijcie się graniem w piłkę.a nie kibicami gości,jeszcze chwilę i spadniemy z tej ligi

23            -30
~~~Kibol z Reymonta
C....ka liczyła że zdobyczne....
flagi powiesi na meczu z Ruchem.Mocno się przeliczyli.Wiedząc ,że sami mają sporo na sumieniu bo przecież jest ofiara,robią z Wisły winowajcę.Stąd te haniebne transy. [...] hipokryci.A co do Zagłebia to przecież każdy wie ,że to podnóżki Legii,którzy od wielu lat robią za wasali.

52            -9
~~~Antoni
Jarek Królewski
Nie nadaje się na prezesa.

18            -57
~~~-Optyk
Dlaczego oni tak Wisły nienawidzą?
Dokąd zmierza ten świat ?! Obłuda i fałsz. Organizujemy imprezę na którą wjeżdżają nie zaproszeni goście i chcą mnie jeszcze okraść. Bronię się i są ofiary, a plebs wokoło głosi później, że to ja jestem zły.. Nie dziwiłbym się jeszcze, że takie herezje głoszą parsiasci ale tutaj na tym forum co niektórzy przyjmują ta chorą narrację. Wbijcie sobie do głowy, że człowiek który zginął w tamtej awanturze, przyjechał po to właśnie, aby do niej doszło i nic, ale to nic go nie usprawiedliwia. Tak samo nic nie usprawiedliwia obecnej nagonki na Wisłę. Niby u parsiastych, legły czy też amici lub Zagłębia s. nie ma kiboli ?! Oczywiście że są. Tyle tylko, że niektórym z nich sprzyjają politycy ( patrz słynny spiew majchrowskiego) lub media ... To tak, jak z cyganem i kowalem.. Nie lubią nas ? Trudno, ale z kłamstwem i prostactwem trzeba walczyć !

39            -9
~~~Roman
Optyk
Kolego po Wiśle zawsze jechali tylko Wisła broniła się sportowo i nikt nas nie mógł dopaść a teraz spadamy w dół nie ma bronimy się sportowo i z każdej strony nas atakują i jeszcze prezes nieudolny z trenerem niestety czarno to widzę

22            -19
~~~Wacek
Zagłębie
Lał ich pies gorole to cykory tacy kibce co nie wspierają swojej drużyny super szacunek dla kibiców drużyny wysuniętej najbardziej na południe dzielnicy warszawy

20            -7
~~~gapa
nagonka trwa
najlepiej byłoby zamknąć gęby tym tchórzliwym hipokrytom dobrą grą zespołu,awansem i zbudowaniu topowej drużyny,bedzie trudno bo sędziowie też mogą ,potrzebndrukować jak wczoraj próbował tego Marciniak,potrzeba zorganizować jakąś akcję mobilizacyjną wszystkich kibiców-jest nas Legion.

23            -6
~~~kriss882
Flagi
Legia śmiecie wypuścili Sosnowiec żeby skroić flagi i potem wywiesić na meczu z ruchem który odbył się tego samego dnia co akcja. Nie poszło to teraz odkręcają wszystkim na stronę Wisły... [...] warszawskie [...]

38            -7
~~~Janko Buszewski
Najważniejsze,żeby osiągnąć cel
tzn doprowadzić do tego,żeby nasi kibice mogli jeździć na wyjazdy.Sa odpowiednie chyba narzędzia prawne,które mogą zablokować ten pseudo-,bojkot.ktorym próbuję się szantażować nas Wiślaków.Co do Sosnowca.Nie chcą to niech nie przyjeżdżają.Łaski nikomu nie robią.A w temacie tej kwawej bijatyki pod Tarnowem.Moze to podnóżkom Legii,wszelakim Zagłębiom i BKS-om otworzy oczy,że nie warto bic się dla innych i za innych.Chca,niech nadal lizą warszawiakom,ale Wisły to wy raczej chłopcy nie próbujcie zaczepiać.

23            -3
~~~Wisła Qrdwanów
I bardzo dobrze!
Nikt tych aferzystów nie zaprasza! Kłamcy tak samo jak Krwinek. To sen sam szrot.

11            -3
~~~Kiku78.
Cała Wisła zawsze razem.
Na przekór leguni i innym .... Pokażmy że to hasło, to nie wyświechtany slogan, że potrafimy się zjednoczyć, że jesteśmy najlepsi.

13            -2
~~~Kiku78.
Kto Wisełki nie szanuje
Niech ją w du...w pocałuje.Ta dawna przyśpiewka, chyba nigdy nie była tak bardzo aktualną.

15            -2
~~~lukz78TSW
bohaterskie gołębie
hipokryci tatusia gierka i ich LWPowska resortowa matka z warsiawy w piórkach honoru ale pisany zgodnie z zasadami ch jak ch..

1            -1