Sobota, 16 września 2023 r.

Jakub Krzyżanowski: - Powinniśmy szybciej operować piłką

- Ciężko jest mi powiedzieć coś na gorąco po tym meczu, czyli nie po obejrzeniu go, a tak z boiska. Wydawało mi się, że mieliśmy na tyle dużo sytuacji, że mogliśmy podwyższyć wynik. Trochę zawiodła skuteczność, ale też powinniśmy szybciej operować piłką w ataku, bo wydaje mi się, że graliśmy trochę za wolno - mówił po zremisowanym 1-1 meczu Wisły z Chrobrym młody obrońca krakowskiego zespołu - Jakub Krzyżanowski.

- Wszystko powinno być robione szybciej, tym bardziej, że Chrobry grał tak nisko. Musieliśmy robić to szybciej, ale brakowało wejść "jeden na jeden", trochę wzięcia gry "na siebie", ale co teraz możemy zrobić? Musimy udowodnić za tydzień, że zasługujemy na awans - dodał 17-latek.

- Miałem za zadanie grać ofensywnie, wchodzić i centrować tak, żebyśmy zdobyli bramkę. Była sytuacja Szymona Sobczaka, gdy obrońca wybił, więc ogólnie trochę tych okazji było, ale mogło ich być jeszcze więcej, gdybyśmy jeszcze szybciej grali piłką. Zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja nie jest najlepsza, ale jedyne co teraz możemy zrobić to wygrać za tydzień mecz i zacząć passę zwycięstw. Oczywiście, że Motor to bardzo dobra drużyna, ale musimy być świadomi, że mamy najmocniejszą drużynę w całej lidze i pod względem jakości mamy w niej najlepszych zawodników, więc każdy mecz jest do wygrania - uważa Krzyżanowski.

- Może było trochę ostrzej w szatni, ale może to właśnie tego wymagało, żebyśmy poczuli, że nie jest dobrze, żebyśmy może w końcu zaczęli wygrywać - odpowiedział z kolei zapytany o niełatwą na pewno atmosferę, która po takim wyniku zapanowała znów wokół zespołu.

- W tym meczu było dużo niedokładności, mało było gry na dwa kontakty. Zawsze było przyjęcie, jeszcze sobie poprawienie i dopiero zagranie, więc wydaje mi się, że w tym meczu to były te minimalne detale, takie błędy techniczne - przyznał ponadto Krzyżanowski.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~Wiślanin
Filozofowie
Skończcie pieprzyć, zacznijcie grać, bo niebawem skonczy sie to tragicznie. Zebyście nie potrafili w bramkę trafić.. mam wrażenie że macie wszystko w dupie

39            -10
~~~TSwiślak
Zero logiki
Musimy udowodnić za tydzień, że zasługujemy na awans - dodał 17-latek.Za tydzień NIC nie udowodnicie w sprawie awansu,ani za dwa trzy tygodnie też nie,itd.

33            -11
Five
.
Udowodnią, że na awans nie zasługują, tego się obawiam.

14            -3
~~~OldTS
Różnica
Tu w przeciwieństwie do Dudy widzę duży potencjał i przebojowość. Tak trzymaj!!

11            -10
~~~Tomek
Szacun
Szacun. Młodziak a wskazał na problem który aż nadto był widoczny sprzed TV. Graliśmy o wiele za wolno, na 2-3 kontakty, co spowalniało grę i dawało obronie czas się przesunąć.

15            -7
~~~Viler
Dobrze mówi
Młody ujął samo sedno , widać że chłopak wie o co chodzi , powinien grać więcej.

19            -6
~~~Wacek
Młody
Dużo mówisz mało robisz jak narazie to tylko gra na poziomie juniorów nic nie wniosisz do drużyny ale gadane masz i tyle

9            -15
~~~SMOK
Jesteście zajebiści
wy wszyscy tu komentujący. Wszyscy do wymiany

8            -4
~~~Stary wiślak 47
Młody kolego
Piłkarzy mamy dobrych,ale zespół stanowimy marny. Coś trzeba zmienić.

3            0