Wtorek, 19 września 2023 r.

Oceny po meczu z Chrobrym

Nie jest trudno zgadnąć, że noty jakie wystawiliście wiślakom po ich meczu z Chrobrym Głogów nie mogą należeć do najlepszych. Dość powiedzieć, ale zwycięzca głosowania, którym jest Jesús Alfaro, jako jedyny otrzymał "czwórkę". Niemal cała reszta zawodników - poza trzema ocenionymi najniżej - zarobiła od Was już tylko "tróje".

W tej ostatniej kategorii mowa tutaj o trzech Hiszpanach, a mianowicie o Davidzie Junce i Ángelu Rodado z "dwójkami" oraz zdecydowanie odstającym w ocenach od reszty Álvaro Ratónie. I choć oczywiście wina bramkarza przy sytuacji z początku meczu, kiedy to przepuścił piłkę na rzut rożny jest bezapelacyjna, to jednak, czy to on był głównym winowajcą tego, że znów nie zdobyliśmy kompletu punktów? Chyba solidnie byśmy się z tym kłócili, bo też później jego koledzy z boiska doprowadzili do kilku sytuacji, w których Hiszpan musiał się wykazać i zrobił to już bez zarzutu. Tych sami mielibyśmy więcej do innych naszych graczy. Ci jednak jako cały zespół zdecydowanie zawiedli, stąd też takie - a nie inne - oceny.

Oto ich komplet:

Jesús Alfaro 4.00
Marc Carbó 3.91
Kacper Duda 3.72
Miki Villar 3.68
Goku 3.65
Jakub Krzyżanowski 3.62
Joseph Colley 3.58
Ángel Baena 3.40
Alan Uryga 3.38
Dawid Olejarka 3.31
Szymon Sobczak 3.18
Bartosz Jaroch 3.06
David Juncà 2.94
Ángel Rodado 2.66
Álvaro Ratón 1.86
Pozostałe oceny:
Atmosfera na trybunach 5.59
Gra zespołu: Chrobry Głogów 3.52
Praca sędziego: Wojciech Myć 3.23
Gra zespołu: Wisła Kraków 2.88
Gra Wisły w ofensywie 2.65
Gra Wisły w defensywie 2.56
Praca trenera: Radosław Sobolewski 2.16


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


34    Komentarze:

~~~Emeryt
Oceny
Ręcznik 1.86 ,Trenerio 2.16 ? .Hojni jesteście !!

61            -19
~~~Marek
Upór maniaka
Jakie wnioski z ocen ? Sobol z uporem maniaka w następnym meczu i tak wystawi w podstawowym składzie Juncę, Rodado i Ratona.

44            -24
~~~kazek
Chciałbym zrozumieć, co sprawia, że ciągle wystawiany jest Raton
W najlepszym wypadku nie jest lepszy od Biegańskiego, a pewnie nawet gorszy, jest starszy i prawie na pewno go nie jesteśmy w stanie sprzedać. Miał dać pewność w bramce... Poza ostatnim klopsem nawet ta pewność jest. Ale jest to pewność poziomu, który Biegański w najlepszej formie przerastał o dwie długości, a nawet w ostatniej dyspozycji, myślę, że dalej było to więcej niż daje Raton. Raczej głupich błędów nie robi, ale też nie przypominam sobie, by nam jakoś wybitnie uratował tyłek. A Biegański robił to wiele razy Czy ktoś ma może wiecej wiedzy, czy coś się dzieje z Mikołajem, że tak został "odstrzelony" czy po prostu opowiadamy dow[...], że Raton jest w lepszej dyspozycji?

57            -26
~~~Janko Buszewski
Nadal w klubie nikt
nie czuję wstydu? Po meczu z Chrobrym najniższą ocena powinna być czwórka.Jest najwyższą Graliśmy z outsiderem tabeli,zespołem co całe 3(sic!) punkty wcześniej uzbieral,na własnym stadionie,przy 15 000 publice w meczu o stawkę ,gdzie można bylo zaliczyć spory skok. Po beznadziejnym meczu.bez walki,bez zęba.bez charakteru -remisujemy.Po kolejnych 2 kolejkach będziemy do czuba tabeli zaliczać stratę kilkunastu już punktów.Kolejny stracony zedon.Kolejns zmarnowana szansa.Dziadostwo i kompromitacja.A był to jeszcze niedawno tak Wielki Klub ....

54            -14
~~~Szanuj Legendy
@kazek
Ale nie spodziewaj sie w Wisle realnej sportowej rywalizacji. GRaja ci, ktorzy maja grac, bo pewne tezy musza byc udowodnione. A to, ze lecimy coraz nizej po ligach to malo nistotne. Beton. Ale beton zaczyna sie n samej gorze ; )

34            -9
~~~Smith
Hiszpany
Redakcja broni kopacza (po czole) bo dostał słabe noty? No ciekawe. Też mam takie przemyślenia, że wstawia się na siłę Hiszpanów (konkretnie Ratóna) a Biegański odstrzelony, Broda przyspawany siłą do ławki. Biegański od Ratóna słabszy nie był. Jeżeli jest Polak na podobnym poziomie co obcokrajowiec to może lepiej postawić na rodaka? No ale nie bo tamten przyjechał w hiszpańskim wagonie z piłkorzami więc musi być lepszy.

37            -12
~~~Alvez
Hyballa wróć! Raton OUT
Tylko Hyballa złapie ich za jaja. A Raton już dawno powinien pakować walizki. NTakiego słabego bramkarza Wisła jeszcze nie miała. Trabalik bez formy lepszy od niego.

33            -35
~~~Kkkk
Niestety...
Taka drużynę mamy jakim piłkarzem był Sobol. Waleczny, ostry, wybiegany lecz nigdy nie miał boiskowego cwaniactwa. Ta drużyna nie jest całkiem do D.... ale brak im arytmi gry, wciągnięcia drużyny na swoją połowę, oddania pola gry przeciwnikowi, nie ma sensu zamykać drużyn w obrębie własnej 16 Nastki, bo prędzej niż my wciśniemy bramę to ktoś z kontra wyjdzie, fajnie odbierają wysoko, ale po tym odbiorze często nie ma komu zagrać. Brakuje też decyzji w kluczowych momentach, Duda na treningach bramka za bramką a w meczu już chyba z 4 poprzeczka lub słupek, wiedząc, że ma dobrze ułożona nogę powinni mu stwarzać sytuację na strzał sprzed pola karnego. Soból koniecznie musi przebyć kolejne staże, bo nie wyjdzie na wyższy poziom nigdy, a tu nawet seria 9 zwycięstw może nam nie pomóc w tym sezonie

34            -9
GrzegorzS
Jest takie twierdzenie Voks populi , Vox dei na szczęście
w spółkach akcyjnych można je potłuc o .... Tu liczy się jedynie zdanie fachowców i właściciela a nie poglądy niezadowolonego tłumu. Dlatego Sobolewski nadal jest trenerem a broni Raton. Obaj są winieni za stracone punkty i nie satysfakcjonujące wyniki, ale całkiem inne są oceny fachowców na których bazuje właściciel. I ma rację. Dopóki Ci fachowcy będą po stronie Sobola, dopuki parametry realnej oceny będą po stronie trenera to nie spodziewałbym się zmiany trenera pod publiczkę. W piłce wiele spraw może się zmienić z tygodnia na tydzień z godziny na godzinę. Także spojrzenie właściciela, ale będzie ono oparte o racjonalne argumenty. Na ten moment mamy 8 punków straty do lidera, 7 do drugiego dającego awans bezpośredniego miejsca, 4 do baraży. Problemem zespołu jest nieskuteczność w ataku a nie problem z grą obronną i nad tym trzeba pracować. To, że rywal potrafi w meczach z nami popisuąc się 50% skutecznością (dwie akcje 1 gol) a my nie potrafimy wykorzystać 10% okazji wymaga pracy treningowej pracy mentalnej i pracy z psychologiem. Zawodnicy ofensywni dochodzą do sytuacji, które powinny być zamieniane na bramki to trzeba zmienić najlepiej od meczu z Motorem. Skutkiem będzie szybki awans w tabeli. Wisła jest w opinii fachowców najsilniejszym zespołem tej ligi, ale potrzebuje czasu na wykonanie odpowiedniej pracy. Zmiany dla samych zmian niewiele dają i nic nie zmienią. Zmiana szamana czasem daje zmianę nastawienie plemienia do wodza, ale deszcz zawsze będzie padał kiedy będzie o tym decydować barometr ciśnienia, szerokości geograficzna, odległość od oceanów i mórz, występowanie prądów morskich, rzeźba terenu i wysokość nad poziomem morza. Jeśli Królewski będzie działał w oparciu o sprawdzalne i miarodajne parametry to osiągnie cel. Pewnikiem może zagrać pod publiczkę i wymienić szamana, ale wynik będzie podobny tylko koszty i zamieszanie większe. Celem trenera zjednoczenie zespołu wokół tematu wygrania kilku meczy pod rząd i unikanie porażek, to po prostu spacyfikuje tłum Wandalów.

23            -66
~~~stary wi?lak 47
Do p.J.K.
Niepotrzebne deklaracje,staje się pan zakładnikiem własnych słów.

26            -11
~~~Wacek
Skład
Panowie i panie ja mam wrażenie że skład układa Kiko a Sobolewski jest tylko marionetką kierowaną przez mister Kiko.W końcu kto jak nie on zarobi na transferze któregoś z hiszpanow których tu tyłu nadciągał.A może Kiko by się wypowiedział dlaczego te hiszpańskie gwiazdy to poprosi szrot którego nikt nie chciał w innych klubach

13            -21
~~~twuj nik
Sobol nie rozwija zawodników
Mamy na prawdę kilku ciekawych zawodników, ale z tym trenerem oni nigdy nie rozwiną skrzydeł...

34            -10
~~~Krak
Hybala jedyny koleś z jajami
i pewnie sie oburzycie ale on chciał wziąc nasze przepłacone gwiazdeczki za jajca, zwolnic Kmiecika. Kiedy Petrescu lata temu też brał im sie za d..y to Sobolewski z innymi poskarżyli sie że za ciężko trenują i Rumuna zwolnili . Z czym do czego?

27            -19
~~~Misioł
Powinno być jeszcze glosowanie
Na ocenę dla prezesa. Chociaż każdy wie, jaka by byla

18            -11
~~~tk
Bardzo fachowe te oceny indywidualne
Sa 3 oceny dotyczące zespołu. Reszta to oceny indywidualne, wbrew pozorom jeden zawodnik może zagrać perfekcyjnie mimo ogólniej porażki. Podobno to kobiety kierują się emocjami a nie rozumiem.

9            -8
Five
~GrzegorzS
Przestań wreszcie pierniczyć bzdury i pisać tu że mamy 7pkt straty do drugiego miejsca a 8pkt do lidera. Mamy 4pktdostrefy spadkowej !! A z kim graliśmy ? Znicze i Głogowy, ci lepsi jeszcze przed nami. 4pkt !

41            -7
~~~Rotf
Przypominam
Przypominam, że Raton przy stanie 0:1 zaliczył podanie do przeciwnika, po którym Chrobry miał przewagę i przy lepszym rozegraniu mogło się zrobić 0:2. Także ocena zasłużona imo. Alfaro oceniony najwyżej?! Toż to główny hamulcowy naszych kontr! Ilekroć nadażała się okazja, to holował piłkę, brak było szybkiej decyzji, prostopadłego podania - gość dobry technicznie, ale kudy mu tam do Muli. No i Rodado... napastnik bez instynktu napastnika, jak ma okazję uderzyć, to idzie w niepotrzebny drybling, nigdy nie schodzi na pierwszy słupek, a aż się o to prosi, nie wyprzedza obrońców w polu karnym, zawsze gdzieś schowany i spóźniony, vide akcja bramkowa, gdzie gdyby nie Goku, to Rodado tradycyjnie za późno wbiegał.

16            -6
~~~Janko Buszewski
Five,po co te nerwy
nie żołądkuj się,przecież jest jeszcze do końca sezonu 26 "meczy" a do podniesienia z murawy ...78 punktów. Główny kandydat do awansu,na razie się maskuje żeby uśpić czujność przeciwników a potem jak ruszy,jak skoczy,jak zaatakuje....:)

27            -7
~~~Mark
Królewski Sobolewski
Wy hanbicie nasz klub obudźcie się póki nie będzie za późno.Jestescie żenujący amatorzy kibice czas pokazać klasę i drzwi tym nieydacznikom

16            -9
~~~Alvez
~~~twuj nik
On nie tylko ich nie rozwija, ale nawet zwija.

18            -5
~~~Rav23
Jak ktoś pisze dopuki przez u otwarte
To już wiadomo , że szkoda czasu na czytanie takich wypocin, natomiast rzeczywiście ocena dla Ratona wydaje się za niska. W kilku sytuacji z rzędu wyratował kolegów.

9            -9
~~~Brck
Prezes
Większość z Was pewnienie zminusuje ale np ja uważam że osoba prezesa jest odpowiednia osoba na tym stanowisku..jego największym minusem jest upór w trzymaniu trenera ale oprócz tego myślę że w innych aspektach mamy szansę przy nim się odbudować.. jest osoba dość dobrze myślącą i wierzę że w dłuższej perspektywie jego wizja może wypalić.. gdybyśmy byli w okolicach miejsc 1-3 narracja byłaby inna co do osoby prezesa..akurat on uważam że w sprawach majątkowych itd da radę..ale aspekt sportowy leży i kwiczy! TYLKO zmiana trenera coś da bo jeśli p.Sobolewski przez tyle miesięcy nie potrafił zbudować teamu na awans to nagle nie nastąpi objawienie i coś się zmieni..tutaj wszystkie opcje zostały wyczerpane i zarówno styl gry jak i mental nagle nie staną się inne..tzn stylu to my nie mamy w sumie więc to inna sprawa. Zawodnicy są ok I mają przeogromny potencjał ale potrzebny jest ktoś z umiejętnościami i wizja jak ten potencjał zagospodarować bo system gry milionem podań na własnej połowie żeby w końcu zrobić krzywa wrzutkę na jedynego gościa w polu karnym przeciwnika (170 kilka cm przy 4 facetach po ok 190cm) jest tak glupi że nawet słynna "laga na Robercika" już wyglądała lepiej haha naszym największym problemem jest sztab bo prochu nagle nie wymyślą a tracimy czas,punkty i dystans nawet do miejsca barażowych kręcąc się w kółko i słuchając tego samego od kilku miesięcy że "ta drużyna zacznie wygrywac"..I zacznie ale nie z tym trenerem

15            -10
~~~Szanuj Legendy
jakby byl Jazdzynski to byloby VETO na takie zarzadzanie
Totalna niegospodarnosc, oddawanie zawodnikow za darmo, ktorzy za chwile sa warci po 300.000-400.000 euro, a w Wisle dlugi rosna, kibice serwuja grajkom obozy teningowe za 1mln w Turcji (w tym roku beda za to ZASNIEZONE BESKIDY, zeby wyparzyc lamagi z Iberii). Destrukcja budzetu przy zerowej wartosci osiagniec sportowych. Teraz mozna winic Sobola, winic poszczegolnych graczy, winic nawet Kiko ze posciagal tych a nie innych, ale jak oni maja dzialac pod takim zarzadem z zerowym budzetem? Ba ze zwiekszajaca sie dziura budzetowa, bo Fernandezowi i Rodado sie placilo/placi po 120.000/msc? Ktos tam na glowe upadl, a tymczasem Puszcza i Ruch zrobil awans 6krotnie nizszym budzetem! Mowie, JAzdzu by postawil VETO i dlatego byl nie po drodze JK/JB. W sytuacji Wisly nalezalo postawic albo na strone sportowa, albo skupic sie na restrukturyzacji finansow i redukcji dlugow kosztem wynikow w lidze. Po 4 latach , gdzie powiedzmy, ze pierwszy rok to byla reanimacja, wiec pominmy, trwa nieustanna degrengolada na obu frontach, a co mielismy wartosciowego czyli mlodych Polakow to juz powyrzucani, poddawani (STARZYNSKI, GRUSZKOWSKI, SZOTA, PLEWKA, BUKSA, zaraz bedzie DUDA, BIEGANSKI). Ad Beieganskiego to bym sie okryl wstydem na miejscu tych wysoce moralnych Krolewskich i Sobolewskich, bo zrzucanie kolejnego zawodnika do klubu kokosa to juz naprawde hanba dla WIsly (Forbes, Hugi, Fazlagic, Bieganski... lista jest dluga).

21            -8
~~~wihajster
@GrzegorzS
A do spadkowej strefy 4 i ostatniego miejsca 6. Sam sobie odpowiedz dokad nam blizej, tak czysto z matematycznego punktu widzenia. Ponoc tylko ty na fakty spogladasz...

29            -4
Five
~Janko Buszewski
aaa ok, kurcze ja myślałem że to już końcówka ligi... no tak racja, w porządku, teraz już wszystko się ułożyło w logiczną całość ;)

11            -3
~~~Kroolik
Gra CHG
A Chrobry to za co dostał taką ocenę gry? Ta drużyna jest pewnym kandydatem do spadku, bo nie umie grać w piłkę. Wywiezienie remisu z R22 jest wyłączną zasługą beznadziejnej gry Wisły. Chrobry przez cały mecz nie wykreował nic i jedynie ograniczał się do murowania bramki.

6            -7
~~~kris7
GrzegorzuS
Czy Ty zawsze widzisz świat patrząc przez różowe okulary? Jeżeli tak, to chyba nawet zaczynam Ci trochę zazdrościć takiego widzenia otaczającej nas rzeczywistości. Idąc więc Twoją pozytywną oceną obecnej sytuacji Wisły, śmiem zakładać, że masz już kilka pozytywnych uwag na okoliczność gdybyśmy przypadkiem musieli grać w 2 lidze. Np. to, że wreszcie będziemy mieli derby tylko zamiast z pasiastą kurtyzaną to z hutnikiem. Albo, że będziemy mogli zagrać z Amicą, łks-em ,zagłębiem lubin (co prawda z ich rezerwami ale jakie to ma znaczenie). Albo, że jak przyjadą do nas półamatorzy ze Stężycy, to na samą myśl grania na Naszym stadionie zostaną sparaliżowani strachem i gładko pokonamy ich kilkoma bramkami.....

13            -2
~~~Kroolik
Hyballa
Dajcie spokój z tym Hyballą. Wisła pod nim zagrała 1 wybitny mecz - z Pogonią, wygrany 2:1. Ten z Piastem można nazwać przekręconym przez sędziego, choć oddanie prowadzenia 3:0 już nie świadczy dobrze o taktyce, a od 60 minuty było odcięcie prądu. Pamiętacie jednak co było w końcówce sezonu? Człapanie po boisku. Seria remisów po 0:0. Upokarzający remis z 7egłą, która wyszła po zdobyciu mistrzostwa, chyba na totalnym przepiciu i nikt raczej nie miał wątpliwości, że gdyby grali o punkty, to by nas zmietli. Pamiętacie tylko zapieprzanie i typa, który rzygał że zmęczenia na treningu. Tyle że piłka nożna to nie ćwiczenie do Iron Mana i samo zajechanie drużyny, nie przyniesie sukcesu, a Hyballa ze swoim psychopatycznym charakterem nic innego nie umiał.

19            -4
~~~Jaskółcze gniazdko
Do Kkkk
Podzielam Twoje zdanie w 100 % .

5            -2
Niewierny Tomasz
GrzegorzuS...
nazwiska tych fachowców proszę.

11            -3
~~~PS
.
Spoko , ze wg was CHrobry zagral lepiej od Wisly , a Junca ma 2.94 , gdzie od strzała było widac , ze popracowal wiecej i juz wygladal zupelnie inaczej , napedzał z boku , pewne zagrania. To juz bylo wiadome wczesniej , ale to jest totalne potwierdzenie nad potwierdzenia , ile znaczy opinia kibiców Wisły Kraków na temat poziomu jej gry ( nie mylic z wynikami , bo to ze ktos nie wygyrwa nie znaczy odrazu , ze gra slabo. Jak zawodnik nie ma liczb , nie znaczy , ze gra slabo. Jest cala masa zawodnikow na swiecie ze slabymi liczbami , a fajnie grajacymi mecz w mecz). Pieknie tutaj sie objawia psychologia i prosty mechanizm - frustracja i niespelnione oczekiwania rodzą cos takiego. Cos niebywałego :D naprawde cos niebywałego. I jak tu sie dziwić , ze rządy poszczegolnych krajow przepychaja coraz to bezczelniejsze kwestie. Jak tu sie dziwic ze w jednej kolejce wpada 7 remisow na 9 w jednej lidze , 5 w doliczonym , a pozostale dwa po 80' i nikt tego nie widzi.

5            -3
~~~Janko Buszewski
Niewierny,przecież wiesz
tak samo jak ja, że żadnych nazwisk nie uzyskasz.Zaden specjalista od piłki nie stawia nas w roli faworyta widząc co obecnie prezentujemy,częściej ubolewają oni,że gramy taka kichę i tak spektakularnie kolejny rok zawodzimy.O tym akurat można poczytać w gazetach czy necie lub posłuchac w audycjach sportowych.Wiem,że celowo wezwałeś mitomana do tablicy,ale spodziewaj się starej śpiewki.Teraz coś tam " trzeba przełożyć" na grę w meczu z Motorem,tydzień temu trzeba to było przełożyć w spotkaniu z Chrobrym a za kolejny tydzień będziemy to przekładać w meczu z kolejnym rywalem.Te"wytrenowane schematy ,opracowane zagrania i szybki awans w tabeli " , tydzień w tydzień nadchodzą ....tylko nadejść nie mogą a my zajmujemy 11 pozycję w tabeli,mając 4 punkty nad strefą spadku.Trefnis wciąż powtarza swoje.Od lat !!

10            -3
~~~kibic 1968
....nie ma napastnika i bramkarza!
....super Alfaro, pozytywnie Duda i Colley!

4            -2
~~~Jarek
Oceny
Super oceny, MVP Jesus Alvaro 4 dobry mecz, Alvaro Raton 1.86 w skali Kickera dobry mecz bo obronił sam na sam Ozimka wychowanka Hutnika, Sobczak dobra zmiana , wywalczył ewidetnego karnego i nastrzelił poniżej rękawka bramkarz Chrobrego i nie strzelił prawidłowego gola Jaroch, kolejny wałek obsługi VAR, reszta +3 bo szarżowali do 90+7 bo są dobrze przygotowani taktycznie, dobre zmiany 4/5 w czasie meczu , tylko Chrobry +4 nowych do końca zakontraktowanych typu Tabis, Plewka, reprezentant Wenezueli U 23 Paz i Biel a teraz bedzie bankowo walka o bezpośredni awans bo wszyscy w rundzie wiosennej z TOP 6 zagrają o lepsze bezpośrednie R 22 . Także Wisła na wyjazdach gra 5 razy lepiej niż u siebie +5 a u siebie -7, są na -2 czyli ocena dopuszczająca do wyjazdu sztabu do Lublina, co pewne na 100 procent , Jeśli Jop będzie pierwszym trenerem to Sobolewski w rezerwach w cuglach awans.

3            -2