Poniedziałek, 25 września 2023 r.

Ángel Rodado najlepszym piłkarzem Wisły w meczu z Motorem

Najlepszym zawodnikiem krakowskiej Wisły, w spotkaniu ligowym z Motorem Lublin, był Waszym zdaniem Ángel Rodado. Strzelec dwóch bramek w tej potyczce otrzymał średnią notę 6.70 punktów i wyprzedził Alana Urygę oraz Jesúsa Alfaro, którzy również zarobili "szóstki".

Wygrane spotkanie to automatycznie zdecydowanie wyższe noty dla naszych piłkarzy, choć jak na rozmiary zwycięstwa (4-1) aż tak wysokie one jednak nie są. Dość powiedzieć, ale poza w/w podium oceny powyżej "wyjściowej piątki" otrzymało jeszcze tylko czterech innych zawodników.

Warto też dodać, że "piątkę" otrzymał również Radosław Sobolewski, a to w ostatnim czasie nie zdarzało się zbyt często.

Tym razem "antybohaterami" głosowania byli natomiast sędzia Tomasz Kwiatkowski z notą od Was równą 3.33, a także "atmosfera" na lubelskim stadionie, którą wyceniliście na ledwie 2.17 punktów. No ale temu trudno akurat się dziwić. 

A oto komplet wyników:

Ángel Rodado 6.70
Alan Uryga 6.66
Jesús Alfaro 6.25
Marc Carbó 5.98
Joseph Colley 5.88
Goku 5.21
Kacper Duda 5.12
Jakub Krzyżanowski 4.96
Miki Villar 4.95
Bartosz Jaroch 4.50
Dawid Szot 4.28
Szymon Sobczak 4.02
Vullnet Basha 3.86
Álvaro Ratón 3.73
David Juncà 3.55
Pozostałe oceny:
Gra Wisły w ofensywie 6.22
Gra zespołu: Wisła Kraków 6.08
Gra Wisły w defensywie 5.43
Praca trenera: Radosław Sobolewski 5.14
Gra zespołu: Motor Lublin 4.03
Praca sędziego: Tomasz Kwiatkowski 3.33
Atmosfera na trybunach 2.17


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

~~~sympatyk
...
tyle ile sie Alfaro nabiegał,walczył,podawał ...mój faworyt do piłkarza meczu

66            -5
~~~Emeryt
Noty
Raton 3.73 ?No bez jaj ! Myślałem że to z 2 meczów !!

21            -41
~~~Darshin
Junca
Ten gość notuje taki zjazd że głowa mała, do tego przed jego kartką schodzi z boiska inny boczny obrońca z kontuzją (Jaroch) co prawda junca z nim nie rywalizuje bezpośrednio o miejsce to jednak zostajemy możliwe bez 2 bocznych obrońców przez jego idiotyczne zachowanie, niech młody krzyżanowski gra bo ten Hiszpan to tyle błędów popełnia, z miedzią już słynny jego rzut z autu, do tego co sfg gubi krycie, cień zawodnika z tamtej rundy.

48            -11
~~~nołnejm
Basha który spierniczył praktycznie wszystko
wyżej od Ratona, który wybronił przynajmniej dwie bramki dla motorynki. No brawo oceniający, brawo. Jak widać żadnych uprzedzeń i głosowanie na pamięć.

49            -21
~~~Mentzen
Krzyżanowski
Krzyżanowski brał udział w akcji po której był 2 karny, wiec raczej na plus.

29            -2
GrzegorzS
Inkryminowany przez wielu Raton
utrzymał nas w meczu przy stanie 0-0 najmniej 3 interwencjami. Na minus w jego sytuacji jedno za krótkie wybicie w początku spotkania. Na plus dobre ustawianie się przy stałych fragmentach gry i bardzo dobre poza tym jednym błędem wprowadzanie piłki do gry plus zatrzymanie dobrym wyjściem przynajmniej jednej kontry rywala. Jak zwykle więc oceny za własne wizje niż za konkretny udział w konkretnym meczu. Co do Junki tez ocena zdecydowanie za niska, głównie chyba po jednym spektakularnie przegranym pojedynku w pierwszej połowie, gdy mając piłkę pod kontrola ją stracił w naszej strefie obrony. Nie jest on w najwyższej formie, ale powinien meczami dojść do optymalnej dyspozycji. Nie rozumiem tez bardzo niskiej noty dla zespołu za grę obronną. W obu połówkach spotkania gra w niskim, średnim i wysokim pressingu były na dobrym a czasami bardzo dobrym poziomie. Wisła oddała w tym spotkaniu piłkę rywalowi, bo on musiał atakować w związku z presją swoich kibiców, trenera, własnymi oczekiwaniami i poczuciem siły. Z tego rodził się obraz ich naporu, ale to był napór kontrolowany. To, że przy takiej grze dochodzi do bramkowych okazji czy pół okazji ze strony rywala to nie dowód na złą grę obronną, ale to norma. Ważne że Wisła jako całość wytrzymała bez strat bramkowych i kartkowych te fazy meczu do jego rozstrzygnięcia po objęciu prowadzenia 3-0. Motor robił dużo zamieszania walczył, ale nie radził sobie z naszą destrukcją na całym boisku i to w każdej fazie meczu. Wszystkie nasze gole wynikały z bardzo dobrego bronienia i ustawiania się drużyny na przestrzeni całego spotkania. Stracona bramka to efekt błędu wysoko ocenionego Alfaro, który w tym spotkaniu raz odpuścił i padł gol prawie identyczny jak błąd Rodado w meczu z Chrobrym. Nad tym by nie odpuszczać przy stałych fragmentach zespół musi pracować. Ale nie wyolbrzymiałbym problemu Wisły ze stałymi fragmentami. Bo na razie to więcej goli po nich strzeliliśmy niż straciliśmy. Ten mecz powinien być też wskazówką dla zawodników by oddawali więcej strzałów z dystansu bez wchodzenia w pole karne. Trzeba tez naprawdę po pracować nad daniem firmowym Frankowskiego czyli podcinką nad bramkarzem. Tego da sie nauczyć.

16            -16
~~~TSwiślak
Trzej muszkieterowie.
Angel R.-Alan-Jesus OK.Wg. mnie trzej panowie po SIÓDEMIE.

1            -1