Środa, 25 października 2023 r.

Radosław Sobolewski przed meczem z Podbeskidziem: - Idziemy swoim rytmem

- Przymiarki już mamy, jak zastąpić Goku na mecz z Podbeskidziem, natomiast mamy też dziś środę, więc jeśli chodzi o personalia, to jeszcze jest za wcześniej - mówił na konferencji prasowej, przed spotkaniem ligowym z Podbeskidziem, trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski, który już na wstępie został zapytany o to, jak jego zespół będzie sobie radzić bez nieobecnego w tej potyczce, bo pauzującego za kartki, Goku.

Tak jak nasz trener ma o czym myśleć odnośnie pozycji Goku, tak mocno musi też zastanawiać się nad obsadą lewej strony obrony. Po długiej absencji "kartkowej" gotowy do gry jest już bowiem David Juncà, co zwiększa konkurencję.

- Na pewno jest tutaj ból głowy, ale taki bardziej pozytywny, bo jest w kim wybierać. I z mojej perspektywy jest to bardzo pozytywne i tak powinno być na każdej pozycji. Ostatni mecz naprawdę dobrze rozegrał Dawid Szot. Po zawieszeniu wraca David Juncà, a również "Krzyżan" wygląda fizycznie lepiej, po powrocie z reprezentacji, więc na pewno będę musiał się wraz z całym sztabem zastanowić, jeśli chodzi o tę pozycję - mówił Sobolewski.

Kolejne z pytań dotyczyło Ángela Rodado oraz tego, że w poprzedniej kolejce Hiszpan nie wykorzystał rzutu karnego. Czy nadal będzie on egzekutorem ewentualnych "jedenastek"?

- Tak naprawdę dużo zależy w momencie niepowodzenia, jeśli chodzi o niestrzelony rzut karny, od indywidualnego podejścia zawodnika. Jak mentalnie dźwiga ten temat, natomiast ja nie skreślam zawodnika, jeśli chodzi o wykonywanie rzutów karnych, po jednym nieudanym - powiedział trener.

Po tej części konferencji szkoleniowca zapytano o Podbeskidzie, które od początku sezonu rozczarowuje i zajmuje aktualnie miejsce spadkowe, w tabeli rozgrywek I ligi.

- Działamy standardowo, przekazaliśmy zespołowi informacje, przekazaliśmy analizę zespołu przeciwnego, przekazaliśmy mocne strony i te słabsze, które będziemy na pewno chcieli wykorzystać. I absolutnie, jak w przypadku każdego przeciwnika, nie ma prawa być mowy o jakimkolwiek rozluźnieniu. To nie wchodzi w grę i myślę, że pod względem mentalnym nasz zespół prezentuje się od początku tego sezonu naprawdę w sposób dobry. Przestrzegałem zresztą zawodników, żeby skupili się na swoich zadaniach, żeby broń Cię Panie Boże nie zlekceważyć tego przeciwnika, bo gramy na wyjeździe i wiadomo, że przeciwnik chce się odbić, chce zmienić swoje losy. I ok, były niepowodzenia do tej pory, natomiast jak w przypadku każdego zespołu - kolejny mecz to szansa na trzy punkty, szansa na odbudowanie w formie punktowej, ale i odbudowanie morale - mówił Sobolewski.

W poprzedniej kolejce Podbeskidzie zagrało w Tychach i tamtejsza ekipa GKS-u dość łatwo stwarzała sobie sytuacje podbramkowe, stąd też pytanie, czy taka postawa bielszczan determinuje plan na ten mecz, czy też Wisła ma myśleć o własnym rytmie na tę rywalizację?

- I jedno i drugie. Idziemy swoim rytmem, ale również pewne zachowania zespołu przeciwnego determinują też i nasze działania, więc także organizowanie planu na kolejne spotkania. Wiadomo, że Podbeskidzie ma swoje problemy w defensywie, natomiast tak jak wcześniej było już powiedziane - grają u siebie, przyjeżdża Wisła Kraków, więc myślę że motywacja będzie podwójna. Przygotowujemy się naprawdę na trudne spotkanie, w takim sensie, że będziemy musieli znowu ze swojej strony wykazać się umiejętnościami, zaangażowaniem na poziomie naprawdę najwyższym, żeby ten mecz po prostu wygrać - przyznał.

Trenerowi Wisły przypomniano wiosenny mecz w Bielsku, na którym zjawiła się bardzo liczna grupa kibiców "Białej Gwiazdy", którzy stworzyli kapitalną atmosferę. Tym jednak razem fanów Wisły na meczu wyjazdowym ponownie zabraknie. Stąd też pytanie o to, czy wiślackiej ekipie nie brakuje kibiców na spotkaniach poza Reymonta?

- Powiem tak od strony sportowej - oczywiście że brakuje nam wsparcia, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe i na pewno nam to doskwiera. Wolelibyśmy, aby liczna grupa kibiców z Krakowa wspólnie z nami mogła przeżywać czasami trudy, a czasami radość z oglądanego meczu. I niezmiernie żałuję, ale mam nadzieję, że ta sprawa się uspokoi i kibice Wisły Kraków będą mogli podążać za swoim zespołem - powiedział trener.

Kolejne z pytań dotyczyło znów osoby Goku, w tym tego, czy choć nieobecny na murawie, będzie wspierał kolegów na trybunach?

- Myślę, że Goku będzie na meczu, bo też jego życie prywatne jest związane z Bielskiem, więc wydaje mi się, że Goku będzie z zespołem. A jeśli chodzi o niego samego, to niczym mnie nie zaskoczył. Mieliśmy go mocno przeanalizowanego i dlatego tak bardzo chciałem tego zawodnika w Wiśle Kraków, jeśli chodzi o umiejętności, ale również też to, że jest w stanie rozegrać prawie cały sezon bez kontuzji oraz pauz. To było także dla mnie ważne. Goku ma asysty, potrafi zdobyć bramkę, ale ma również fantastyczny charakter - jeśli chodzi o tworzenie szatni, o tworzenie drużyny - jako jedności. Jeśli chodzi o zaskoczenie, to nie, a jeśli mogę powiedzieć, to zaskoczyłem się tylko pozytywnie, bo Goku na co dzień potwierdza, że był to bardzo dobry wybór - chwalił swojego podopiecznego szkoleniowiec.

Na zakończenie konferencji zapytaliśmy jeszcze trenera o Marca Carbó, z którym to w składzie Wisła zdobywa znacznie więcej punktów, niż wtedy, gdy na początku sezonu Hiszpana brakowało. Czy był to więc brakujący element wiślackiej układanki?

- Zgadza się, mogę tylko potwierdzić, że to jest prawda. Marc, ale też muszę dopowiedzieć - Alan Uryga, weszli w niesamowicie trudnym momencie i dla drużyny, ale również dla trenera, bo przed meczem z Arką Gdynia. I od tej pory nasza gra wygląda zdecydowanie pewniej, zdecydowanie lepiej. Oczywiście fajnie byłoby, gdyby można było korzystać z tych zawodników od samego początku, natomiast tak jak mówiłem, niektórzy zawodnicy przychodzili w trakcie tej rundy. Potrzebowali czasu na to, żeby potrenować, zaaklimatyzować się i tak mi się wydaje, że nastąpiło to bardzo sprawnie i zafunkcjonowało w bardzo dobry sposób. Marc - tak jak analizowaliśmy tego zawodnika - spełnia nasze oczekiwania. Gra naprawdę bardzo dobrze w ofensywie, ale także potrzebowaliśmy zawodnika, który będzie potrafił zbalansować naszą grę i w ofensywie i w defensywie. I z tych wszystkich zadań fantastycznie zdaje egzamin. Cieszę się, że to jego wejście do drużyny przebiega w ten sposób, natomiast mam nadzieję, że może prezentować się jeszcze lepiej, tak jak cały nasz zespół - zakończył trener.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

~~~t
Olejarka
To przyszłość Wisły

49            -4
~~~Jaki
Wisła
trenerze za Goku niech zagra Olejarka.Umie strzelić z dystansu a Podbeskidzie będzie raczej się bronić większość meczu.Co do samego spotkania często dopisujemy sobie od razu 3 punkty,rywal w kryzysie itp.Może być problem z nastawieniem ale mam nadzieję że będą naładowani pozytwynie i nie będzie żadnej wpadki.3 zwycięstwo z rzędu i ugruntowanie pozycji w piątce a może i wyżej po tym meczu.Zagrać na maxa i wygrać cel na jutro.

44            -4
~~~heban
Pytanie do Prezesa
Dzień dobry, Skoro zarząd jest tak mocno nastawiony na social media itp itd to dlaczego Nasz Klub nie ma swojego kanału na WhatsApp? Pozdrawiam X4ever JJJ BG

24            -5
~~~Wiślak197 4
Brak Kibiców Wisły na meczach wyjazdowych ....
Dlaczego zarząd Klubu nie interweniuje w tej sprawie w pzpn i nie skarży się w UEFA a nawet FIFA ? Dlaczego zarząd nie wykorzystuje mediów i social mediów do wyjaśnienia spraw tej niekorzystnej nagonki na kibiców Wisły ? Może pora aby cała Polska dowiedziała się kto był agresorem (nieskutecznym) i prowokatorem zajść pod Tarnowem a kto się tam bronił ? Niech legiunia teraz przekona się jak to jest (alkmar) i więcej nie szczuje całej kibicowskiej społeczności przeciwko Wiśle ! Panie J.K. pora podjąć działania .

52            -10
~~~Robert
Mecz
Wyjść,wygrać i nic więcej

28            -2
~~~Kiku78.
Powodzenia.
Wierzę w zwycięstwo.

11            -5
~~~wbmw
opinie
Sobol zamknij buzię tym wszystkim samozwańczym "znawców piłki". Kompleksy osobiste niech leczą nie na forum Wisełki.

4            -3