Piątek, 1 grudnia 2023 r.

Zamknięte sektory stadionu Wisły na mecz z Górnikiem Łęczna

W związku z wydarzeniami na trybunach Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, podczas meczu ligowego Wisły Kraków z GKS-em Katowice, Komisja Dyscyplinarna PZPN zamknęła część sektorów na kolejne domowe spotkanie "Białej Gwiazdy". Ponadto na Wisłę nałożona została kara finansowa.

Komisja Dyscyplinarna postanowiła ukarać klub Wisła Kraków karą dyscyplinarną w postaci zakazu rozgrywania jednego meczu w rozgrywkach Fortuna I Ligi z udziałem publiczności w części stadionu poprzez wyłączenie trybun B, C, D, E, F, G oraz Sektora Gości na mecz z Górnikiem Łęczna, a także karą finansową w kwocie 20 tys. złotych - czytamy w klubowym komunikacie.

W związku z tą decyzją sprzedaż biletów oraz pakietów na spotkanie Wisły z Górnikiem Łęczna zostaje wstrzymana. Jednocześnie Wisła Kraków odwołała się od decyzji Komisji.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


42    Komentarze:

~~~Radekrrrr rr
E22
wow, ale ta komisja jest odklejona! ja bym na ich miejscu zamknął murawę i kazał grać w szatni w szachy

90            -24
griszka44
Komisja 7egii
[...]e.... no nie na sektorach D,E i F się działo że hej znowu odpowiedzialność zbiorowa szkoda że traktowana wybiórczo

92            -12
~~~roki
Sektory
Dobrze rozumiem, że zamknięty jest sektor rodzinny, ale C1 i C5 już otwarte? xD

50            -18
~~~maczeta
nm
[...] beton z pzpn

53            -9
~~~t
No na sektorze rodzinnym
działy się najgorsze rzeczy

79            -6
~~~Zajo
Nie wierzę
Przecież Wisła jest jawnie dyskryminowana na każdym możliwym polu. Żyjemy w dziwnych czasach w których nie możesz złego słowa powiedzieć na niektóre grupy społeczne ale nas kibiców Wisły oraz nasz klub można oczerniać oraz zabierać nam prawa obywatelskie wbrew prawu i konstytucji.

100            -11
~~~Ło Panie
Kto bogatemu zabroni
Czy ktoś wystąpi o rekompensatę strat do firmy ochroniarskiej ? Zakładam że jest taka opcja w umowie ? Bo za stadion i tak trzeba zapłacić normalnie.

36            -24
~~~Zajo
Czy to żarty?
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat kary dla Legii za mecz z Wartą, czyżby Wisła dostała absurdalnie irracjonalną karę a Legia nie dostała żadnej? Czy jeszcze komisja ligi nie podjęła na ten temat decyzji? Ja osobiście czuję się dyskryminowany.

95            -10
~~~Heh
Komedia
Co ta komisja wyprawia? Mają czelność barany.. kibice Wisły nie są wpuszczani na inne stadiony i 0 reakcji i kar ze strony komisji ligi, a tutaj odpalono race (które chwalili prowadzący w "Kanale Sportowym", mówiąc przy okazji, że nastała jakaś poprawność polityczna.. że ojojoj.. odpalono race, ojojoj, ależ zło i agresja. A g.. prawda dodali, to nadaje kolorytu meczom, które odpalane są również za granicą.

58            -14
fivby99
Gratulacje dla ultrasów!!
Dzieki!

65            -48
~~~dziadu
kara
proponuje rozegranie tego meczu z Łęczną w Myślenicach

59            -11
~~~nor
jak
zwykle. Pretensje do wszystkich, tylko nie do [...], którzy to zrobili. Jakież to polskie

76            -43
~~~Micrel
Race
Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby odpalać race na meczu i szkodzić klubowi

81            -41
~~~Radekrrrr rr
Pozew zbiorowy
A tak poważnie, to czas walczyć z patologią! jestem posiadaczem karnetu i przez komisję ligi mogę nie obejrzeć meczu, za który zapłaciłem!! Czy ktoś wie czy jest możliwość złożenia pozwu zbiorowego przeciwko komisji ligi/PZPN o zadośćuczynienie za straty finansowe i przede wszystkim moralne, jakie poniosę przez ich decyzję!

78            -10
~~~Mateusz. M.
Pfff
Jak zobaczyłem race i fajerwerki na meczu, to wiedziałem, że będzie kara, która w sytuacji finansowej klubu jest niepotrzebna i głupia. Nigdy tego nie pochwalałem. Ale zamknąć stadion? To już totalna głupota! Co niby się działo? Starcia jakieś były? Dramat.

78            -6
~~~Zajo
Do Nor
Jakież to polskie? A jakież to anty polskie napisać taki komentarz i okazać pogardę do całego narodu. Oczywiście ultrasi odpowiadają za tę karę ale nie zmienia to faktu że wysokość tej kary jest absurdalna patrząc na to jakie kary lub brak kar za takie same przewinienia dostają inne kluby. Komisja ligi daje nam największe kary i nie robi ci w związku z bojkotem nas na wyjazdowych meczach co potencjalnie może mieć jakiś wpływ na wyniki ponieważ nasi piłkarze nie mają wsparcia z trybun które może zbudować morale. Najbardziej idiotyczne jest to że inne kluby nas nie wpuszczają na stadiony pod naciskiem swoich kiboli wbrew prawu i komisja ligi nic z tym nie robi aprobując wykluczających nas bandytów. Nikt tu nie mówi że ultrasi Wisły są nie winni ale ja i inni czujemy się dyskryminowani przez komisję ligi która w haniebny sposób pokazuje że są równi i równiejsi wobec prawa.

55            -19
~~~Kibic
Kibice
I wszyscy się zastanawiają czemu nie chcą wpuścić ''tej patologii na inne stadiony'' - ot jest powód. Swój stadion niszczą i jeszcze klub na kary narażają a potem plączą ze jacy oni skrzywdzeni biedni.... patologia ...

52            -62
GrzegorzS
No to wiemy juz jak się kończy
popieranie Koźmińskiego przeciwko Kuleszy. PRL wrócił w piłce na pełnych obrotach. Ciekawe jaka jest podstawa zamknięcia sektorów od E do G w tym sektora gości rodzinnego. Zdaje się, że komuś tam przypaliło rozum. Zobaczymy czym się skończy odwołanie klubu. W efekcie osoby, które nabyły bilety do tej pory oraz Ci co maja karnety zobaczą mecz z "A" i "H"

46            -11
~~~ziemniak
komisja Ligi
Komisja jak zwykle nas ...... Pytanie jak by ich przechytrzyć i zmienić nazwy sektorów , pytanie czy jest to legalne , czy jest to gdzieś w jakimś regulaminie. Skoro oni nas mogą dymać to czemu my ich nie wydymamy :P

28            -9
~~~nołnejm
Ultrasi płaćcie
nie tylko 20 000 złotych kary, ale też za straty klubu z biletów. Troglodyci!

50            -23
~~~Kibic Wisły
Łapanka i zaplata
Teraz wyłapać każdego jednego kibola i każdego z ochrony co pozwolił wnieść pirotechnikę. Kare podzielić po równo pomiędzy wszystkich winnych. Jeden raz potem znowu kasa się będzie kończyć to się nauczą. Co to za kibic który dewastuje swój stadion i nawet połowy składu nie potrafi wymienić. Czyste półgłówki

43            -17
~~~Szalo
Zaczęło się
Brak 10 tysięcy kibiców to strata 300 tys złotych. Czy można tak karać wszystkich? Co to ma znaczyć! Dlaczego ja choć nie mogłem być na meczu z Katowicami to i teraz nie będę mógł wejść na sektor E z Łęczną choć mam wykupiony karnet na cały sezon! Niech se kara będzie ale adekwatna do sytuacji. Proponuję wybrać się osobiscie wszystkim Wiślakom pod pzpn i zaprotestować !!

36            -2
~~~Art
Zamknięcie stadionu.
Ja przychyliłbym się do pozwu zbiorowego. Nawet jeżeli ktoś zawinił to był na sektorze C. Nie ma w naszym kraju odpowiedzialności zbiorowej. Betony z Wwy mają z czego zapłacić, ale sygnał.by poszedł. To samo z wyjazdami. Chodzę na TS od 76 roku i już różne wałki widziałem, ale to co dziś skłoniło mnie do napisania.

31            -5
~~~PINIOwski
..... zadośćuczynienie
... a z innej beczki proponuję pokryć straty z POZWU za straty wizerunkowe po POMÓWIENIU przez jednego z "orłów"polskiego dziennikarstwa za"pobicie przez kibiców/kiboli zawodnika Puszczy " , czy już wyceniono straty i czy "papiery" w w/w sprawie wylądowały już w sądzie

40            -5
~~~Arturo
Dyskryminacji
Ciąg dalszy. Jak nie wyjazdy to znów to,komisja nie widzi innych klubów? Co tam się wyrabia? Wisła zawsze na cenzurowanym. To jest chore!

18            -5
~~~SMOK
Komisja
Legia rządzi razem z PZPNem. Komisje maja pod sobą.

19            -7
~~~Wiślak
Jawny skandal
Mortynka za obrzucanie sportowców rywalizujących na boisku butelkami co groziło trwalym uszkodzeniem np oka dostaje kare na sektor ultras! Wisla cały stadion!! Czy w tym klubie jest ktoś kto potrafi sie postawić? Przecież bym zorganizował pikietę pod pzpn jako prezes klubu, myślę że spora część Wiślakow by pojechała! Skandal co robia z nami a prezesik siedzi cicho ( bo twetty to sobie można wsadzić). Liczę też że pilkarze również zaprotestuja poprzez koszulki okolicznościowe i pogarde w wywiadach

12            -7
Niewierny Tomasz
@GrzegorzS
Nie wiesz czym się skończy odwołanie ? Niczym. Klub nic nie wskóra.

12            -3
stary wiślak
Niektórzy mylą tu skutek z przyczyną!
Można i należy oburzać się na surowość i rodzaj tej kary. Ale przecież ona jest wymierzona za coś konkretnego. Klub odpowiada za organizację meczu i przestrzeganie zakazu stosowania pirotechniki.Zwłaszcza gdy powoduje to przerwanie meczu. "Nie ma dymu bez ognia". Ktoś ten ogień podpalił,bo przecież nie PZPN,czy komisja ligi. Myślę,że samopoczucie organizatorów i wykonawców tej "oprawy" nadal jest dobre i nie poczuwają się do winy,że narazili klub na straty finansowe. Zanim zaczniemy oceniać karę,warto zauważyć przyczynę tej kary. Niestety za droga była ta "oprawa".

24            -8
~~~sympatyk
...
żałosne te Wasze płacze...kierowca beczy że przekroczył prędkośc i musi zapłacic mandat...

19            -6
~~~567
dlatego nie współczuje legionistom ani za Alkmar ani za Birmingham
I dobrze to ujął prezes Królewski - ,,W czwartkowy wieczór kibice Legii nie obejrzeli na stadionie spotkania z Aston Villą, ponieważ nie zostali wpuszczeni na obiekt. Całą sytuację skomentował prezes Wisły Kraków."Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem zachowania Anglików jest fakt, że władze i fani Aston Villa pomylili Legię Warszawa z Wisłą Kraków i dołączyli do bojkotu jej kibiców w Anglii po wydarzeniach w Radłowie. Totalnie absurdalna sytuacja" - stwierdził Jarosław Królewski, nawiązując tym samym do sytuacji kibiców z Krakowa.

22            -9
~~~Piccolo
Całe zlo
Wszystkie plagi egipskie jakie od 20 lat dotykają MÓJ UKOCHANY KLUB pochodzą od ultrasów. Zaorać całe to towarzystwo

17            -9
~~~kibic 1968
kibole dalej niszczą Wisłe!!
....wpuszczeni za 5 zł szkodzą swojemu Klubowi. Dziękujemy! Czyliteraz karnetowicze przechodzą na A i B, tak pasuje to załatwić.

21            -7
~~~Kobra8 9
Nie brońcie [...]izmu
Ludzie nie brońcie [...]izmu i kretynizmu i jak coś jest złem to nie nazywajcie tego dobrem ! Idioci z C narazili klub na straty finansowe !

19            -7
~~~Onomatope jus
Kilka uwag
1. Pierwsza - złamane zostało prawo, więc jakaś kara była naturalną koleją rzeczy; 2. Atmosfera na meczu była super, show konkretny - a chyba o to chodzi w oglądaniu sportu: o emocje, klimat, wrażenia estetyczne, poczucie wspólnoty, oderwanie się od szarości życia! Gdyby nie to, sport zawodowy byłby pozbawiony ekonomicznych podstaw z uwagi na brak klienteli; 3. Stało się komuś coś? Chyba nie. Oczywiście, było jakieś zagrożenie dla zdrowia zawodników, ale dzięki sprawnej reakcji arbitra każdy dograł mecz w pełni zdrowia; 4. Jak chciałbym "kulturalnie, spokojnie, z klasą", to bym odpalił snookera albo poszedł na wieczorek poetycki. To jest stadion, to jest polska piłka nożna w wydaniu ligowym; 5. Racowisko uświetniało 20 - lecie Ultras, więc była szczególna okazja - nie, że bez powodu, tak se wpadli na pomysł; 6. zamykanie sektorów niezaangażowanych w łamanie prawa jest sprzeniewierzeniem się podstawowym zasadom naszej kultury, tj. jest barbarzyńskie i świadczy o praktycznym nieucywilizowaniu członków komisji; sprzeciwia się także racji bytu sportu zawodowego, o której mowa wyżej.

7            -3
~~~Jaskółcze gniazdko
Beka z paru tu piszących
Prosta rzecz gdyby Sobol sam potrafił wygrać mecz nie trzeba byłoby fajerwerków . Po drugie ta śmieszna komisja co nie potrafi na klubach wymusić obecności drużyny przyjezdnej jest sama w sobie skompromitowana . Po 3 sprawa z Radlowa to jest chory przykład bo się baranom najazd z Sosnowca zachciało robić na biedna Unię Tarnów . Miały być takie zdobycze a się racami zabijali sami z sobą jak był opór . I co Legia stwierdziła bojkot Wisły . Wszyscy to łapią i oczerniają klub. Jeden i drugi zresztą . Serio to tak jest żenujące że te całe komisje powinny być dawno zlikwidowane przez radę nadzorcza skoro nie potrafią zasad utrzymać . No ja pierniczę. Nie możesz przyjąć kibiców gości to masz też kare . I każdy klub ja ponieść powinien . Teraz chcą karać za frustrację kibiców za ich błędy które są wymogami licencyjnymi ? Serio ? Brawo . Dla mnie ta komisja to jest pro Legia 100%

11            -4
~~~Jaskółcze gniazdko
Jeszcze do zarządu ale
Pisałem tyle razy że trzeba reagować na sytuację w Radłowie . Zarząd przespał sytuację z "wioski " i ma tego pokłosie . Dopiero druga sytuacja z Komarem trochę zarząd ruszyła . Ale panowie reagujemy na fake newsy z wiosek tak samo . To są wasi kibice wasze mniejsze zaprzyjaźnione kluby . Rzesza kibiców z tych stron . Temat nie był po prostu od razu prostowany . Legia zrobiła swoje dając fake przekaz i macie teraz co macie . Tak to też wina zarządu . Brak reakcji na Radłów . Żadnej reakcji . Brawo .

10            -4
~~~wbmw
stadion
zgadzam się, zamknąć sektor C to w miarę normalne, ale resztę trybun to tym pzpn od----ło.

11            -5
~~~Anacharsi s scythae
Pzpn i Legia - ostatnie bastiony komuny w PL
Nic sie nie zmienia

6            -4
~~~Zajo
Hipokryzja
Śmieszne jest to że w Polskim środowisku piłkarskim jak Wisła odpala race i fajerwerki to jest to przejawem wandalizmu i patologii oraz jest poddana karze a jak Legia robi to ze zdwojoną siłą w praktycznie co drugim meczu jest to uznane za fantastyczną atmosferę oraz przejaw piłkarskiego święta. Wielokrotnie oglądając mecze w telewizji słyszę jak komentarzy zachwycają się oprawami Legii nawet jak strzelają fajerwerkami w dach stadionu a jak my odpalimy race to od razu komentarzy okazują oburzenie, tak samo w prasie wielokrotnie czytałem artykuły jak to Legia stworzyła świetną atmosferę a artykuły o Wiśle w znacznej większości mówią o patologii. Stanowczo mówię nie podwójnym standardom i traktowaniu tych samych zachowań w zupełnie inny sposób. Wszyscy jesteśmy jako obywatele równi wobec prawa i oczekuję że wszyscy kibice będą traktowani równo.

10            -2
~~~Komisja dyscypliny fortuna 1 liga
Wisła Kraków
Ok zamkniemy cały stadion oprucz A,VIP silver/golf i loży prezydenckiej xd

4            -2
~~~Aaaaa
Żenada
Powiem tak, kibicuje Wiśle od dawien dawna, a z takimi pokazami proponuję się wstrzymać do sylwestra! Oczywiście kara bez sensu, zamknięty powinien być C na około 3 mecze a nie praktycznie cały stadion :) bo nie wiem jak wy, ale ja po tym co zobaczyłem to wiedziałem już że budżet klubu zostanie uszczuplony o odklejke tych... co to zrobili. Skoro nie da się oduczyć robienia takich rzeczy, proponuję zrobić zbiórkę dla sektorów z których były odpalone środki, ewentualnie dodać im do karnetów i biletów na przyszły sezon żeby się to zwróciło, oni się bawią, a klub za to płaci?XD niech płacą za swoją zabawę, niech pokryją koszty środków, kary finansowej i strat z racji zamknięcia sektorów, to się nazywa odpowiedzialność. W przeciwnym wypadku można to nazwać relacja rodzic-rozpieszpczony bachor w okresie roku szkolnego, bachor w szkole robi jazdy, rodzic się tłumaczy z tego :) pozdrawiam kibiców Wisły

6            -1