Wtorek, 20 lutego 2024 r.

Anton Cziczkan zawodnikiem Wisły Kraków

28-letni Białorusin Anton Cziczkan został nowym bramkarzem krakowskiej Wisły. Zawodnik podpisał z naszym klubem kontrakt, który obowiązywać będzie do 4 czerwca 2024 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia.

Cziczkan urodził się 10 lipca 1995 roku w Mińsku i jest wychowankiem BATE Borysów, z którym to klubem dwukrotnie zdobył mistrzostwo Białorusi oraz dwukrotnie Puchar Białorusi. W swojej ojczyźnie reprezentował ponadto barwy FK Smolewiczi-STI.

Zimą 2022 roku zakończył grę w BATE, przenosząc się do rosyjskiej FK Ufa, by we wrześniu tego samego roku trafić do Dinama Tbilisi. Tam jednak nie zagrał w żadnym spotkaniu i przez cały ubiegły rok był już zawodnikiem innego gruzińskiego klubu, a mianowicie Dinama Batumi, z którym zdobył tytuł mistrzowski.

Od początku bieżącego roku pozostawał już bez zatrudnienia, a to oznacza, że na Reymonta trafił na zasadzie "wolnego transferu".

Nowy bramkarz Wisły ma także jeden występ w reprezentacji narodowej swojego kraju.

Cziczkan jest trzecim zawodnikiem z Białorusi, w historii naszego klubu. Wcześniej byli nimi Andriej Chlebosołow (1992) oraz Michaił Siwakow (2011).


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

Foto: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~Wiślak
Witamy
Jak w tytule, dajmu mu szanse bez krytyki! Tak samo jak kupujmy bilety na piątek, klub nas potrzebuje!

100            -6
~~~Bartek
Witamy Anton!
Udanych interwencji i zdrówka :)

79            -4
~~~Bartnicza k
Dobry transfer
Z miejsca powinien być jedynką, bo Biegański głupio puszczony, Broda kontuzja, a Raton ręcznik. CV na najlepsze, doświadczenie też, ale pewnie i tak będzie grał Hiszpan...

29            -67
~~~Janko Buszewski
CV ma niezłe
a czy udowodni to w Krakowie pokaże czas i boisko.mnje osobiście bardzo cieszy ten transfer,bo nie oszukujmy się ....nie mamy bramkarza.

48            -18
Mario
Ciekawie wygląda
Jednak potrzeba sporo czasu zanim się zgra, zrozumie taktykę język itp. daje mu duży kredyt zaufania. Na papierze na plus

56            -6
~~~Mic333
Bramkarz
Trochę mi przypomina Ivana Trabalika, ale oby był od niego lepszy ;)

38            -3
~~~pilny uczeń
do Bartniczak
Raton wybronił nam ostatni mecz dając fartowane zwycięstwo, prawdopodobnie nawet nie oglądałeś meczu tylko sprawdziłeś wynik na flashscorze. Żałosne.

92            -15
GrzegorzS
Po pierwsze w Rzeszowie Raton był zmuszony do moze
dwóch interwencji, które niosły za sobą potencjalne zagrożenie że możemy stracić gola. Więc nie przesadzajmy, że wybronił nam mecz. Gola nie obronił bo nie mógł, przy karnym po prostu wykonawca spartolił zadanie. W sumie w Rzeszowie Raton nic nie zepsuł i wykonywał swoje obowiązki bez większych problemów, ale Wisła w destrukcji grała po prostu dobrze. Druga sprawa nowy bramkarz owszem ma duże doświadczenie, grał sporo, ale nie w ostatnich latach, bo przegrywał rywalizację w poprzednich dwóch klubach. Dlaczego i czy był to powód czysto sportowy, i rywale byli lepsi, czy też poza sportowy, bo Białorusin i to starszy to tylko zabezpieczenie planów sportowych i marketingowych pracodawczy. W efekcie może o ile nie brakuje mu zdrowia (oby), to może mieć problem brakiem treningu na odpowiednim poziomie, atmosfery pracy z zespołem, a przede wszystkim rytmu meczowego. Czyli potrzebuje czasu by być gotowym do realnej rywalizacji. Ma jednak doświadczenie, dobry wiek, doświadczenie z gry na pewnym poziomie. Bariera nie będzie raczej język, warunki pogodowe, mental jest zbliżony. To może być całkiem ciekawy wymuszony przez sytuacje ruch, który może owocować przez parę lat. W sumie moim zdaniem nie powinno tu być w perspektywie czasu wpadki z tym uzupełnieniem kadry a może się okazać, że to będzie dobra inwestycja na przyszłość.

44            -12
~~~GURULI76
Dobry ruch chociaż wolałbym Gikiego...
Myślę że bramkarz który bronił w meczach pucharowych swego czasu więc ogorem nie jest w Bate siedział na lawie więc na naszą 1 ligę powinien moim zdaniem zdeklasowac umiejętnościami reszte.... zobaczymy po paru wyjsciach, interwencjach jak się zachowuje bramkarz ma to do siebie jeżeli jest mocny mentalnie to wchodzi kolanem z powietrza i się nie patyczkuje mam nadzieję że w końcu Anton będzie bramkarzem wychodzący do każdej górnej pilki bo u nas różnie z tym bywało warunki ma dobre jest młody jak na bramkarza myślę że będzie dobrze czas pokaże.

32            -5
Maxi
Moim zdaniem dobry bramkarz potrafi zdobyć dla drużyny ok 10 pkt na cały sezon
My dawno takiego nie mieliśmy a to jest przecież kluczowa postać w drużynie . Dla mnie dzięki Ratonowi my raczej więcej tych punktów tracimy niż zdobywamy tak że Cziczkan kibicuje ci byś był pierwszym bramkarzem Wisły i byś się w tej roli sprawdził

27            -8
~~~TSwiślak
Anton
Welcome!

33            -2
~~~Kroolik
Bez znaczenia
Facet przychodzi do nas na ławkę. Nie ma opcji, żeby zagrał nawet w PP. Mam nadzieję, że Kamil szybko wyzdrowieje i go na tej ławce zastąpi. Taki już los bramkarzy, że muszą liczyć na kontuzję innego. BTW nie rozumiem szczerze tego hejtu na Ratona. Nie wiem co gość teraz musiałby zrobić, żeby przekonać tych najbardziej zajadłych? Dwa karne w jednym meczu obronić i dodatkowo strzelić gola? Bez jaj, facet broni poprawnie. Może nie jest jakimś mega silnym punktem, ale meczów nam nie zawalał. Problemem Wisły na jesieni był głównie brak umiejętności wygrywania meczy ze słabszymi przeciwnikami i do tego słabość psychiczna gdy mecz się nie układał.

33            -11
~~~Kiko
Na pewno lepszy od Ratona!
Na pewno lepszy od Ratona bo... słabszym nie można już być.

14            -35
~~~gustaw
Teraz Anton musi
nadrobić zaległości treningowe, zrozumieć załozenia gry obronnej i nauczyć sie komunikowac z obrońcami. To trochę potrwa, więc bądźmy cierpliwi.

16            -3
Niewierny Tomasz
??
Czy na pewno jest nam potrzebny białoruski bramkarz ?

5            -30
ManiekUnia&W isła
nie mamy żadnego dobrego bramkarza
wiec jaki sens jest podpisywania tylko na 4 miesiące?

2            -7
~~~Tw Bolek
......
Czyżby się ktoś podszył pod Grzesia czy tenże przeszedł jakąś metamorfozę?

4            -2