Środa, 10 kwietnia 2024 r.

Komisja Dyscyplinarna PZPN zawiesiła karę dla kibiców Wisły

Kibice krakowskiej Wisły będą mogli w zorganizowanej grupie udać się na mecz finałowy Pucharu Polski, który odbędzie się 2 maja br. w Warszawie, a w którym "Biała Gwiazda" zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Oto komunikat KD PZPN:

W środę, 10 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN o zawieszenie kary dyscyplinarnej zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, orzeczonej w stosunku do Klubu TS Wisła SA 22 listopada 2022 r. w wymiarze 3 meczów, a nadto po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN i pismem Klubu TS Wisła Kraków S.A., postanowiła:

- przychylić się do wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i zawiesić wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący 3 (trzy) lata.

Komisja Dyscyplinarna PZPN wzięła pod uwagę, że orzeczona kara nie mogła zostać wykonana w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na to, że Klub rozgrywał wszystkie mecze Pucharu Polski w charakterze gospodarza.

Złożenie i rozpoznanie wniosku nastąpiło w oparciu o treść art. 165 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, zgodnie z którym jeżeli orzeczona przez organ dyscyplinarny kara nie została wykonana co najmniej w połowie, podmiotami uprawnionymi do złożenia przedmiotowego wniosku są jedynie Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego, Rzecznik Dyscyplinarnego lub Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Komisja Dyscyplinarna dodatkowo poucza Klub oraz kibiców, że w przypadku powtarzającego się naruszania zasad bezpieczeństwa i porządku na stadionie, będzie zobligowana do zastosowania najsurowszych kar dyscyplinarnych, w tym wykluczenia Klubu z przyszłych rozgrywek Pucharu Polski.


Źródło: PZPN

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

kibic z R22
No to jedziemy
Inwazja na narodowy, cała Wisła do Warszawy i robimy konkretne widowisko. Jazda jazda jazda Biała Gwiazda, Wielka Wisła powraca

56            -10
~~~Kskgk
Nie ma jeszcze sprzedaży ?
Dlaczego w obecnej chwili nie jest prowadzona sprzedaż na stronie PZPN?

7            -30
GrzegorzS
No to jedziemy i tak na marginesie
z jakiej głuchej puszczy ty Kskgk wyszedłeś

25            -12
~~~Kskgk
Grzegorzcs
Grzegorz s....ja wyszedłem z puszczy że spaceru, a Ty tak mieszkasz ?Bo na stronie PZPN nie da się teraz kupić biletów bo nie ma prowadzonej sprzedaży.

7            -25
GrzegorzS
Od 10 dni wiadomo, że sprzedaż na otwarte trybuny
rusza 11 kwietnia a ten wraca ze spaceru. Ty normalny jesteś, czy jakiś inny.

25            -8
~~~Wislak197 4
Komisja zawiesiła karę....
Mam nadzieję, że nikt już nie będzie działał na szkodę Wisły na trybunach.Pamietajcie jest to tylko i aż zawieszenie kary... Wspomagajmy TS w duchu fair play !

45            -4
~~~Aaaaa
Do Kskgk
Jesteś prze tępy hahaha albo może tempy bo prędzej zrozumiesz hahaha

9            -10
~~~Kiku78
Bracia po szalu.
Braterskie pogaduchy.

11            -3
Mario
Brawo P. Kulesza
Boniek by na pewno nam nie pomógł , a na koniec zrzucił winę na Wisełke.

9            -6