Czwartek, 23 maja 2024 r.

Albert Rudé przed meczem z Bruk-Betem Termaliką: - Liczy się tylko zwycięstwo

Przed nami już ostatnie spotkanie zasadniczej części sezonu ligowego 2023/2024, w którym zmierzymy się na własnym stadionie z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Wisła wciąż ma szansę na to, aby przedłużyć rywalizację i zagrać w barażach o Ekstraklasę i o nadziei i wierze w to mówił podczas przedmeczowej konferencji prasowej trener Albert Rudé.

Wystarczy wysłuchać raportu medycznego by wiedzieć gdzie sa największe problemy przed meczem z Bruk-Betem Termaliką i jest to linia obrony. Jak chce pan sobie poradzić przede wszystkim z prawą obroną?

Albert Rudé: - Mogę potwierdzić, że niektórzy zawodnicy z drugiej drużyny trenowali z nami cały tydzień na wypadek, gdybyśmy musieli z nich skorzystać. Tak samo jak w poprzednim meczu, staramy się ustalić, jaka jest najlepsza strategia na ustawienie linii obrony.

Kuba Wiśniewski będzie w kadrze, czy pojedzie dzień wcześniej na mecz zespołu rezerw?

- Oceniamy sytuację z zawodnikami z drużyny rezerw. Ufamy im i w razie potrzeby nie będziemy się wahać, aby z nich skorzystać.

Kolejny problem jest w drugiej linii. Kacper Duda, podstawowy zawodnik, pauzuje za kartki. Jego naturalnym zastępcą był Patryk Gogół, ale on też jest kontuzjowany. Jakiego rozwiązania należy się tutaj spodziewać?

- Niestety Gogół ponownie ma problem z kolanem. Zaczął się on w okresie przygotowawczym i obecnie nadal się z nimi zmaga, więc nie wiemy, czy będzie gotowy na mecz. Jeśli nie będzie mógł zagrać, mamy dwie opcje: młodych zawodników - Mariusza Kutwę i Karola Dziedzica oraz dwóch bardziej doświadczonych graczy - Igora Sapałę i Vullneta Bashę.

Bruk-Bet Termalica to zespół, który rozgrywa słaby sezon, bo aspiracje są tam o wiele większe. W trakcie sezonu kreowali w swoich spotkaniach dużo sytuacji, ale mieli problem ze skutecznością. Ostatni ich mecz pokazał, że sobie z tym poradzili, zdobywając 6 bramek przeciwko GKS-owi Tychy, pokazali siłę ofensywną. Co jest najmocniejszą stroną tego zespołu, jak zamierzacie zatrzymać ich ofensywę?

- Przede wszystkim, trener rywala ma jasny plan gry i wie, jak wdrożyć swoje pomysły w życie. Jeśli się nie mylę, ten trener ma na koncie awans do Ekstraklasy, więc doskonale rozumie, jak zarządzać drużyną w tej lidze. Chcą jak najszybciej odzyskać piłkę i atakować z dużą liczbą zawodników, co czyni ich bardzo niebezpiecznymi. W ostatnim meczu zdobyli sześć bramek, co dowodzi ich skuteczności. Dla nas to kolejne wyzwanie. Wszyscy wiedzą, że jest to najważniejsze w tym sezonie.

Możecie ten mecz wygrać, ale może się też zrealizować negatywny scenariusz, jeśli nie będą odpowiednie wyniki na innych stadionach. Czy znalazł pan już odpowiedź na pytanie czemu Wisła tak słabo punktowała wiosną? W zasadzie jest to punktowania na poziomie zespołów walczących o utrzymanie. Czemu też niektórzy zawodnicy wyglądali słabiej niż jesienią, by wskazać choćby Goku, czy Mikiego Villara?

- Teraz jest czas, aby skupić się na kolejnym meczu, zwycięstwie i wykonaniu naszej pracy, bez względu na wszystko. Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że to możliwe. Wierzymy w nasze szanse. Najważniejsze dla drużyny jest zrobienie swojej roboty, nie skupiając się na tym, co dzieje się na innych boiskach. Sezon dla nas się nie skończył. Chcę to jasno powiedzieć. Z tą wiarą i motywacją, aby przedłużyć sezon o tydzień. Podejdziemy do ostatniego meczu rundy zasadniczej. Później przyjdzie czas na ocenę i analizę sytuacji, ale nie teraz.

Rozumiem jakby to stanowisko, że ten najbliższy mecz jest najważniejszy, ale muszę też zapytać o pana osobistą decyzję odnośnie pana przyszłości w Wiśle Kraków? Czy rozmawiał pan już o tym z prezesem Jarosławem Królewskim? Stawiam to pytanie bez względu na to jak to się w niedzielę zakończy.

- Nie mogę teraz odpowiedzieć na to pytanie. Całą swoją energię poświęcam na wygranie następnego meczu i wierzę, że awans nadal jest możliwy. Nie myślę o przyszłości i poczekam do ostatniego momentu tego sezonu z podjęciem decyzji. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze tydzień grania. Później przyjdzie czas aby usiąść i zdecydować, co będzie najlepsze dla tego klubu. To jest najistotniejsze, dobro klubu, nie moje.

Ostatnio wspominał pan, że przeprowadzał z piłkarzami rozmowę o odpowiedzialności, żeby nie łapać takich niepotrzebnych kartek, a w meczu z GKS-em Katowice stało się to ponownie. Czy po tym spotkaniu również rozmawiał pan z zawodnikami, aby taka sytuacja się nie powtórzyła?

- Oczywiście rozmawiamy z zespołem. Staramy się uświadomić im, jak ważne jest, aby zawsze być w pełnym składzie na boisku. To po pierwsze. Prosimy ich o odpowiedzialność. My również ją bierzemy, taki jest nasz etos pracy. Staramy się o progres z każdym kolejnym meczem. Będziemy chcieli unikać takich sytuacji, w których gramy w dziesięciu. Mam nadzieję, że nie będzie to trzeci mecz z rzędu z taką sytuacją. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba to będziemy na to gotowi, bo również nad tym pracowaliśmy. Uczymy się na błędach i staramy się być lepsi. Ostatnie mecze dowodzą, że takie sytuacje również w meczu mogą się zdarzyć.

W dziesiątkę gra się trudniej niż w jedenastu, ale choćby Lechia Gdańsk pokazała ostatnio, że można to zrobić, grając jednego mniej. Jakie wnioski wyciągnął pan, gdyby taka sytuacja się przydarzyła, żeby lepiej sobie poradzić grając w dziesiątkę?

- Musimy poprawić grę w dziesięciu, musimy się z tego uczyć i być lepsi. Poruszyłem to w odpowiedzi na poprzednie pytanie i biorę za to pełną odpowiedzialność. Widziałem mecz Lechii i z mojego punktu widzenia powodem, dla którego Lechia wygrała ten mecz w dziesięciu, to ten sam powód, dla którego wygrała ligę w sposób, w jaki to zrobiła, uzyskując awans na dwa tygodnie przed końcem sezonu.

Macie jeszcze szanse na baraże, ale nie wszystko zależy od Was. Czy będziecie patrzeć na to co dzieje się na innych stadionach w trakcie meczu?

- Będziemy w 100% skupieni na naszej grze, liczy się tylko zwycięstwo. Nie musimy czekać na nic innego, jeśli chodzi o nasz mecz. Po prostu wygrajmy ten mecz, a potem zobaczymy, ponieważ nie wszystko zależy od nas. Musimy wziąć odpowiedzialność za tę sytuację i po prostu wykonać naszą pracę w ostatnim meczu, czyli wygrać go.

Chciałem zapytać o sytuację Dawida Szota, czy może on jednak zagrać w niedzielę?

- Szczerze mówiąc, nie jestem optymistą, że będzie gotowy na niedzielę, ponieważ jest w trakcie rehabilitacji, a to proces, który wymaga czasu.

Jakie jest pana podejście do roli psychologii w sporcie? Patrząc na to co ostatnio dzieje się w meczach Wisły Kraków, można dojść do wniosku, że w strefie mentalnej jest problem. Jakie pan ma doświadczenia i czy coś może jednak tutaj jest do zrobienia? Jakie jest pana podejście do roli psychologa w sztabie?

- Strona mentalna, emocjonalna i psychologiczna są kolejnymi z wartości, które mają ogromny wpływ na końcowy rezultat. Do tego dochodzą sfery techniczna i taktyczna. Wykonaliśmy tu pracę, krok po kroku, która dała nam wygrany Puchar Polski. Mimo tej pracy w lidze nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego, czego potrzebujemy. Nie udało nam się uzyskać bezpośredniego awansu, a teraz walczymy o play-offy. Analizujemy to, pracujemy nad tym i wiemy, że mamy ostatnią szansę. Bardziej niż kiedykolwiek, musimy ją wykorzystać. Musimy wyjść z takim samym nastawieniem, jak w meczach rozgrywek Pucharu Polski. Jeśli podejdziemy do tego w ten sposób, na pewno będziemy mieli szansę.

Do meczu jeszcze trzy dni, bo dziś jest czwartek. Czy pan czuje na treningach, że udało się jeszcze rozpalić iskrę wiary, nadziei, chęci do walki na mecz z Bruk-Betem? W pomeczowych wypowiedziach, po tym co stało się w Katowicach, piłkarze byli bardzo smutni.

- Drużyna była rozczarowana, zmagała się z wieloma rzeczami w tym meczu i walczyła do ostatniego momentu. Nie udało się i zespół po meczu, co oczywiste, był zły na sytuację, w której się znalazł. Wykorzystaliśmy to jako motywację na ten tydzień, aby być gotowym, i mogę powiedzieć, że szatnia jest bardzo zjednoczona i wierzy, że możemy to zrobić.

Na ile pana jako trenera, jako człowieka, jako osobę, która osiągnęła ogromny sukces zdobywając Puchar Polski i dzięki temu Wisła zagra w europejskich pucharach, kuszą te rozgrywki, by w nich poprowadzić Wisłę?

- Po 14 latach udało się zdobyć trofeum dla Wisły. Możliwość gry w europejskich rozgrywkach jest niesamowita dla tego klubu. Głównym celem w tym projekcie i moim celem jest awans, i nie poddam się, mój sztab się nie podda. Mamy jeszcze szansę i wierzymy, że możemy zakończyć ten sezon awansem. Wciąż jesteśmy w grze i musimy wierzyć do końca, tak jak wierzyliśmy do 99. minuty w finale Pucharu Polski. To dokładnie taka sama sytuacja mimo że scenariusz jest inny.


 KK

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


54    Komentarze:

~~~kpalec190 6
Nie chce mi się Ciebie słuchać, Rude!
Tu zwycięstwo liczy się od jakiś 10 kolejek. Wciąż pieprzysz to samo! Odejdź, po prostu odejdź!

171            -23
~~~kibic62
baju,baju
będziesz w raju! ale raczej nie tym razem?

105            -14
~~~Kibic
Opieka medyczna w Wiśle to dramat
Przecież Gogół pojechał już na zgrupowanie z "przestrzelonym" kolanem. Ktoś go puścił mimo ze wtedy już powinna jakaś interwencja. W efekcie po zgrupowaniu okazało się ze trzeba robić chyba lekotke. Przecież to jest jakiś sabotaż. Opieka medyczna w Wiśle kuleje od wielu lat. Tu jest wieczny szpital.

142            -9
~~~Daniel190 6
Trener
Żeganmy po sezonie,tu jest potrzebny trener z jajami a nie wizjoner od sztucznej impotencji!

134            -22
~~~kibic 1968
....jak żyć??
....pewnie już nie jeden przez Wisłę jest po tamtej stronie!! A ilu jest blisko!? Może by to ktoś przekazał tym piłkarzykom w końcu. Taka publika na meczach i nic ich nie rusza! Czyli albo totalna olewka, albo nieudacznicy do potęgi. My będziemy na R22 dalej, a większości piłkarzyków, mam nadzieje już nie!

96            -9
~~~kibicc
brukbet gra o NIC, z tymi ogórkami się nie da nie wygrać
Dosłownie ten zespół przyjedzie tylko po to żeby dotrwać do końcowego gwizdka bez względu na wynik.

27            -82
~~~Mentzen
Widzę że Rude już został ,,zwolniony" przez kibicow
Może dajmy jednemu trenerowi raz na 10 zwolnień przepracować cały sezon a później go rozliczyć?

57            -93
~~~irys.
Oj
Zeby nie bylo zdziwienia z tymi ogorkami jak piszesz , sosnowiec tez mial byc polkniety .

129            -6
~~~KrakOW
To jego ostatni mecz
Mam nadzieję że brak awansu do baraży będzie wystarczającym argumentem za zwolnieniem jego i oczyszczeniem przytułku Espana

83            -22
~~~Mat
Szpital
Ciągle szpital... To pech czy inne czynniki mają na to wpływ? Jeśli na kontuzje mają wpływ inne czynniki to trzeba szybko wyciągnąć wnioski ?

62            -5
wujek29
a ja mam nadzieję że Rude zostanie, ku przestrodze...
kto pamięta okres kiedy w Wiśle był Dan Petrescu ten wie jak okropnie topornie i brzydko grała wtedy Wisła, Jacob Burns, Marco Radovanovic, Norbert Varga ...wtedy znienawidzeni piłkarze, egzotyczni nie mający umiejętności, pupilki trenera (Brożek ławka)... ale tez Dolha, Wisła z aspiracjami która pod kierownictwem Dana niemal straciła awans do fazy grupowej ligi europy, uratował to w rewanżu w Grecji Drago Okuka (kto go jeszcze pamięta?) na spółkę z Mauro Cantoro, dziś jest podobna sytuacja i niech nikt za kolejne 5 - 10 lat nie płacze że był tu kiedyś taki trener którego nie docenili a on później grał w lidze mistrzów z innymi klubami. Ilu trenerów którzy tu byli coś później osiągnęło? Nawałka, Lenczyk, Petrescu, Fornalik, (Probierz?)....(?) żaden z nich nigdy nie był odpowiednio doceniany ....

45            -63
~~~młody zch
Rude
Nie wyobrażam sobie abyś został z punktowaniem 1.36. Każdy narzekał na Sobola, ale Rude to może jedynie Sobolewskiemu sprzęt nosić i opowiadać swoje bajeczki. Z tobą awansu nie będzie, bo za Twojej kadencji jesteśmy słabi jak nigdy. I każdy o tym wie od piłkarzy po kibiców. Tylko Jarek doliczyć się nie może.

72            -21
~~~Kibic
Do Wujek29
Nie ma niestety czasu na eksperymenty. My nie możemy grać w lidze kolejne 2 lata i liczyć na to, ze Rude odpali w końcu. Bo nie uciągniemy tego tematu finansowo. Mając nadal największy budżet musimy mieć awans maks w przyszłym roku. Dlatego Rude musi odejść. Połowa piłkarzy z nim. Zarówno Polaków jak i zagranicznych. Musi przyjść treber, który da gwarancję awansu i sam dobierze wykonawców zamiast AI. To jest tylko 1 liga, a my znowu będziemy mieć największy budżet. Dość wymówek.

67            -12
~~~slaw
gładkie 4-0 z jednym z najsłabszych w lidze!
Tylko pewne zwycięstwo z tym zespolikiem na krawędzi spadku z ligi!

21            -43
Five
Rude
Nie wiem czy trzeba zwalniać trenera czy nie. Ale w którymś z wywiadów, królewicz mówił, że Rude zostanie bez względu na wynik.

35            -11
~~~Jaki
Wisła
Trenerze oby nastąpił cud w innych meczach ale sami musimy sobie poradzić ze sobą i losowi dać szansę. Wygrajmy wreszcie jakiś mecz w tej biedalidze. Naprawdę stać nas na to dobrze że uczulasz zawodników nie może być tak że w 5 minucie łapiemy czerwoną i kończy się mecz bo nasi nie potrafią grać w osłabieniu taka prawda tutaj nie ma co zaklinać rzeczywistości.Wierzymy jako kibice że będzie happy end i baraże ale sami musimy o to najpierw zadbać zdobywając 3 pkt. a później zobaczymy co to da to strasznie irytujące ale sami sobie zgotowaliśmy ten los,niestety.Oby szczęśliwe zakończenie było trzeba wierzyć do ostatniego gwizdka sędziego jak w PP.

25            -12
~~~Brave
Do wszystkiego można się przyzwyczaić -
do straszenia świrusem, wojną no i "straszeniem" przez Rude niezachwianą wiarą w zwycięstwo i wszystko byłoby pięknie, tylko po za PP, to nie działało, więc albo będzie tak jak zawsze, albo "cudownym" (to że jakieś drużyny "walczą" o eklapę, to nie znaczy, że faktycznie chcą do niej się dostać!) splotem wyników załapiemy się do baraży...

32            -13
~~~kazek
Świetne te one-line'ry panie Rude, ale kiedy będzie przynajmniej niezła gra?
.

28            -5
~~~Janko Buszewski
Ta sama śpiewka
u trenera Rude co zawsze a efekty TRAGICZNE! Wystarczy policzyć,ile to punktów zdobyliśmy,od czasu pięknego dla nas meczu w PP.Jestesmy dramatycznie słabi,przewidywalni i nijacy.Wszystko opieramy na barkach jednego zawodnika a sam Rodado,meczów wygrywał nam nie będzie.Kto wie,czy w ogóle zostanie w tej drużynie!? W przypadku braku awansu,całkiem możliwe że będzie to ostatni jego mecz w naszych barwach.Chceny awansu,mając jednego wartościowego piłkarza,który ma w sezonie poprawną formę.A gdzie reszta ? Obrona gra totalny piach,Uryga jest cieniem piłkarza sprzed kontuzji,Żyro podobnie.Basha wciąż w gabinetach lekarskich,pomoc nie istnieje,skrzydłowych nie mamy.Hiszpanie,na których tak stawialiśmy zawodzą.Gdzie jest aktualnie Alfaro,Baena,Villar,Junc a !? Szot,Krzyżanowski czy Kutwa,idą najprostsza droga by podzielić los Gruszkowskiego,Młyńskieg o czy Piotrusia.Nie mamy zmiennika dla Cziczkana,bo Raton to żaden bramkarz.Procz wspomnianego Angela,nie mamy siły ognia,brak nam klasycznego gościa na kierownicę w stylu Stilicia czy Wolskiego.Z boku po piłkarzach typy Andraż Kirm,nie pozostała nawet spalona ziemia.Mozna tak bez końca.Ilez to spotkań przemęczyliśmy a nie graliśmy,ile punktów zgubiliśmy u siebie ,ile bramek zdobyliśmy po 90 minucie,wypełniając limit szczęścia na 3 sezony do przodu!? Wszystkim rządzi chaos i przypadek.Od meczu z Arką u nas,nie odnieśliśmy JEDNEGO przekonywającego zwycięstwa a tylko jakieś wyszarpane niczym w meczu ze Zniczem.W meczu z Lechią byliśmy slabsi od rywala o przynajmniej klasę,ze słabeuszami dostosowujemy się,do ich poziomu.Ile zrobiliśmy czerwonych kartek,ratując się faulami w sytuacjach ostatecznych? Ile w ostatnich kilku meczach piłek ,wyjął Cziczkan,chroniąc nas od pogromów? W Katowicach byliśmy wolniejsi i mniej agresywni od miejscowych o drugie tyle.W meczach z Motorem,Tychami czy Chrobrym,nie dało się patrzeć na nasze poczynania.Nie ma ZADNEGO progresu w naszej grze,jest tylko przypadek.Ktos pamięta gola,po fajnej zespołowej akcji,zagranej na 8,10 podań...!? Ktoś pamięta jakieś piękne kluczowe podanie,asystę czy zagranie które było ozdoba meczu !? Nie potrafimy zagrać ( nawet nie wygrać a zagrać) DWOCH dobrych, równorzędnych spotkań a mamy wygrać aktualnie aż trzy( sic!) !?? Chciałoby się tych baraży,awansu w ich konsekwencji,ale jak tu wierzyć w taki obrót sprawy ? Niby czekamy,wierzymy,liczymy i analizujemy sytuację przed meczem z Termalicą,ale rozsądek mówi,że potem może być "druga Puszcza". No bo nie zakłamujmy rzeczywistości,nie mamy zespołu na awans i jeśli jakimś cudem on się trafi,czeka nas rewolucja na każdym szczeblu,by nie podzielić losu np Łks-u.Brak awansu,zepchnie nas jeszcze niżej.Nigdy nie byłem zwolennikiem szybkiego zwalniania szkoleniowców,ale chyba tylko niepoprawni optymiści wierza,że pod wodzą trenera Rude,ten zespół odzyska jakiś sznyt.Ktos powiedział tu kiedyś,że Rude to świetny motywator.O tak,prelekcje do piłkarzy i gadki na konfach idą mu naprawdę dobrze.Tylko że nam nie potrzeba coacha jak Mourinho,co będzie gadał bez końca i kopał bidony na meczu a raczej jak Carletto,co stoi przy ławce jak uczeń w szkole i jedną genialną wprost zmianą zawodnika czy systemu gry,robi Realowi kolejne trofeum.Ktos powie że piłkarze inni i porównanie z czapy .. O tak,ale wejdź i ustaw taka szatnie gdzie masz Viviciusa,Belinghama,Mod ricia czy Carvahala,kiedyś Benzemę czy Ronaldo.Rude ma kopaczy a nie piłkarzy,ale i sam jest chyba bardziej czeladnikiem jak wykonawcą i kreatorem? Jak się do tego dołoży prezesa,co chyba już dawno się pogubil,sztab medyczny,co szpital mógłby przy R22 założyć i atmosferę a w zasadzie jej brak ( bo mimo tych wszystkich pięknych gadek widać jak na dłoni,że w tej drużynie nie ma ducha walki i zwycięstwa) to trudno o szampański optymizm.Czeka nas w niedzielę trudny mecz i słowa trenera tego nie zmienia,więc albo wyjdziemy i w konkretnym stylu wygramy go a przy pomocy innych,załapiemy się na te baraże,albo kończmy ten smutny spektakl i przygotowujmy się powoli,do kolejnego już,trzeciego sezonu w ....1 lidze .

51            -18
~~~Carlos
Trener.
Nie rozumiem Jak Można zbudować coś trwałego. Skoro wy co pół roku zwalniacie trenera.. Jak Tutaj może zawodnik się rozwijać.. Jak co chwilę są zmiany.. Koleś zdobył puchar Polski. A Wy narzekacie na Jego warsztat.. I Miał 3 najtrudniejszych rywali.. Budujmy coś trwałego.. Każdy Sukces rodzi się w bólach.. Wolę Pierwszą Lige. Ale niech zacznie u nas coś być trwałego.. miejmy jakąś bazę.. A Nie.. Wszystkich wyrzucacie

21            -56
~~~GrzegorzS
Powodzenia kolejnym spotkaniu może jak mamy problemy w obronie to pozstawić na
moc w ataku. Wiadomo, musi zagrać Krzyżanowski, bo to rozwiązuje problem młodzieżowca w składzie. A jako że ten mecz musimy wygrać to postawić na mocną ofensywę. Najsilniejszą na jaką nas stać. Będzie własny stadion mocny doping więc trzymanie się schematów, które ostatnio zawodzą trzeba coś zmienić. Najlepiej ustawienie. Ja bym wyszedł tak: Cziczkan - Junka, Colley, Uryga - Krzyżanowski, Carbo, Alvaro, Baena - Goku, Rodado, Sobczak. Wisła chcąc sobie pomóc musi nie oglądając się na rywala wygrać atakować. Pewnie coś stracimy, ale musimy dążyć do tego by mieć tego gola po tym meczu więcej. Tu nie ma co liczyć na inne wyniki. Jak się nie ułożą to mam wolne i przechodzimy do opcji przygotowania zespołu na nowy sezon. Jak się wyniki ułożą to zagramy jeszcze przynajmniej jeden a może dwa mecze i przedłużymy te walkę o awans o kolejny w sumie tydzień. I potem trzeba zacząć przygotowywać zespół na kolejny sezon. Co będzie różnić te dwa warianty. 1. Feta lub jej brak po zakończeniu tego sezonu. 2. Konieczności wypłacenia zawodnikom kasy za awans do ekstraklasy lub brak takiej konieczności. 3. Narracja w mediach i szukanie w nich afery i winnych. 4. Ujadanie na tym portalu co już widać powyżej. Tak naprawdę to chwila gdy już trzeba myśleć o nowym sezonie ten się skończy pełnym lub tylko połowicznym sukcesem w tę lub następna niedzielę. Drużynę tak czy inaczej bez znaczenia na to jak się skończy trzeba będzie przebudować, by była zdolna odnieść sukces w kolejnym sezonie. Co nim będzie dowiemy się w przeciągu paru dni. Tak czy inaczej z zespołem pożegna się nawet 10 graczy. Przyjdą nowi, kadra walcząca na kilku frontach musi liczyć minimum 26/28 graczy. Wielkich zmian w podstawowej 11 /16 bym się nie spodziewał. Trenera tez raczej będziecie musieli ścierpieć, będzie pewnie inny dyrektor sportowy i inne zasady zatrudniania zawodników. Czeka nas ciekawe pełne zmian i oczekiwań lato.

14            -45
wujek29
~~~Kibic
nie ma czasu na eksperymenty tyle że od kilku sezonów Wisła to jeden wielki eksperyment, po spadku należało sprowadzić młodych zawodników, nie koniecznie tylko Polaków choć ta nasza słynna akademia powinna w końcu dostarczyć seniorom jakieś wsparcie, dać szansę nowej drużynie na zgranie rozwijanie umiejętności bez toksycznej presji tak żeby po 2-3 sezonach mogła bić się o awans, niestety wola była taka żeby sprowadzić odpady z ekstraklasy typu żyro czy sapała nie wspominając o amatorach z Hiszpanii żeby jakimś cudem wepchali nas z powrotem do ekstraklasy a później to się zobaczy, niestety tak się nie da, jak nie ma pieniędzy to trzeba budować drużynę wolno mozolnie ale perspektywicznie opartą na młodych zawodnikach, zwalnianie kolejnych trenerów przy szarpanej przypadkowej kadrze nie poprawi naszej sytuacji, obawiam się że przy dzisiejszym zarządzaniu kolejne sezony spędzimy w 1 lidze chyba ze ktoś sypnie grubszą kasę na transfery a i to przecież nie może dać gwarancji na sukces....

12            -20
GrzegorzS
Zas co do samego meczu będzie bardzo ciężki, ale
w świetle sukcesu z 2 maja tak na prawdę nie ma jego wynik aż takiego znaczenia dla przyszłości Wisły po prostu albo zagramy w kolejnym sezonie o awans, albo o utrzymanie. Wisła jest stabilna finansowo i korporacyjnie niewiele się w niej zmieni, klub będzie się rozwijał a zespół walczył o ligowe punkty i mam nadzieję pucharowe awanse. Oby. Jak znam życie jest szansa na zobaczenie meczu Wisły z Ajaksem bo na pewno tradycyjnie wylosujemy 18/19 czerwca możliwie najmocniejszego rywala.

12            -50
~~~marek
bajki
cytat z wywiadu przed meczem " staramy sie o progres w kazdym nastepnym meczu"- wlasnie widzimy ten progres w ostatnich meczach wiec jeszcze raz napisze , BAJKOPISARZOM MOWIMY STANOWCZE NIE.

41            -10
~~~rsk1906
Trybuny
Kiedy trybuny zareagują wyrażając swoje nizadowolenie z obecnej polityki prowadzenia klubu?

46            -7
~~~Janko Buszewski
Panowie,pełna zgoda
bo trudno coś zbudować trwałego,jesli się architekta zmienia co rok czy pół roku.No ale my chyba od początku źle trafiliśmy a w zasadzie prezes,co uparł się na takie a nie inne rozwiązanie.Rude ma bilans coś ok 1.3 punkta na mecz.Zdecydowanie za mało.No i też trudno go usprawiedliwiać,skoro ma pełne poparcie "góry", hiszpańskiego dyrektora sportowego i pół składu,co mówi w jego języku.Daleki jestem od tezy,że Rude to calkiem beznadziejny trener,ale zwyczajnie chyba,nie czuje tej ligi !? W Wiśle jest marnym rzemieślnikiem,ale w innym zespole,innej lidze kto wie ..!? Przykład Dana Petrescu jest tu bardzo znamienny.U nas miał przeciętne wyniki i polską szatnie przeciw sobie a w słabej Unirei Urziceni,gdy dostał piłkarzy pod siebie i zaufanie zarządu,zrobił mistrza i gral w Champions League.Z trenerem to zawsze jest spora niewiadoma.Taki np Górak w gieksie ,dopiero teraz w piątym roku pracy,ma szansę na sukces.Trudne zadanie przed Królewskim.Zwolni Hiszpana,może źle trafić z innym trenerem,da mu kolejny rok,możemy bić się w nim o utrzymanie w ....1 lidze.Najkorzystniej byłoby zdobyć awans i zostawić Rude,dając mu parę wzmocnień.Nie byłoby argumentu,by go zwolnić.Zdobyl PP i w marnym stylu awansował.Osiagnal cel.Czego chcieć więcej ? No ale,trzeba jeszcze ten awans zrobić a on,jawi się nam jako coś mocno nieosiągalnego.Wyniki,pu nkty i styl nie przemawiają za gadatliwym Albertem :) No ale z drugiej strony,co ma zrobić taki np Kołakowski z trenerem,w momencie gdy z pewnego awansu,mogą się zrobić tylko baraże,bo ja nie stawialbym gieksy w Gdyni na straconej pozycji...? Od miesiąca trąbili wszyscy,że Lechia i Arka awans mają w kieszeni,tymczasem ...z tylnego siedzenia zaatakowały Katowice i moga wysadzić tych z Gdyni z pozycji kierowcy na pozycję pasażera.Nie plakalbym wcale.Jakos nieszczególnie lubię ten klub i tych, co się z nimi mocno waflują.No ale ...do brzegu.Wislackiego brzegu.Tak jak napisałem,nie zazdroszczę Królewskiemu,bo musi teraz podjąć kluczową decyzję.Niby już ogłosił,że trener zostaje ,ale w piłce ....nic nigdy nie jest pewne.Paradoksalnie,za Rude przemawiają mecze z mocnymi ekipami ,gdzie tylko zdominowała nas gieksa,bo przebieg meczu z Lechią i wykluczenia w nim,zrobiły swoje.W meczu w Katowicach było podobnie w aspekcie szybkiej czerwieni,ale tam na własne oczy widziałem nasza bezradność i niższa kulturę gry.Zarzucic można Hiszpanowi,beznadziejne mecze z ogórkami ligi i gramatycznie pogubione w nich punkty.Do tego dochodzą często złe decyzje personalne,źle zrobione zmiany,niedobrana taktyka pod rywala.No i np taki cymes,jak desygnowany do karnego egzekutor z Sosnowca.Jak się to skończyło...szkoda słów.Jakze nam dziś brak tych ....DWOCH śmiesznych w całkowitym rozliczeniu punkcików !!

31            -11
~~~Brck
Do Grzegorz S
Mógłbyś w końcu się określić i obrać jakiś konkretny kierunek..na początku byliśmy jedynym i głównym faworytem do awansu,mieliśmy najlepszy skład w lidze itd..teraz nagle zmiana i jak mowisz musimy znowu skład budować i nawet pozostanie w 1 lidze to wg Ciebie nie jest problem..Twoje wywody są zmienne jak chorągiewka na wietrze! Mamy trenera który punktuje 1.3 na mecz,oprócz Rodado mamy słabych zawodników,wg wszystkich danych zostaniemy w 1 lidze i to jeszcze bez sponsora jakim jest Orlen! Gołym okiem widać ze jest już po prostu tragicznie a Ty nadal próbujesz zakłamywać rzeczywistosc! Człowieku uswiadom sobie ze normalni kibice tutaj po prostu omijają Twoje bajdurzenie,nie czytają tego a ja prywatnie zastanawiam się kim Ty wogole jesteś (jaka funkcje sprawujesz w klubie) albo kto Ci płaci za pisanie tych wszystkich poematów którymi nas raczysz na każdy temat?

54            -9
~~~Mr. Kibic
"Niósł ślepy kulawego" czyli Królewski i Rude
Po co się łudzić zmartwychwstaniem jak jest już po pogrzebie, choćbyśmy nawet wygrali i jakimś cudem dostali do baraży to po co znów przeżywać traumę beznadziejności i upokarzającego Wiślackiej Braci stylu... niech ten sezon skończy się w niedzielę, będzie krócej boleć a wszechwiedzącemu Panu z Gorlic co lubi podpierać się tabelkami polecam wykres z miejscami w poszczególnych sezonach zajmowanymi przez Wisłę na koniec sezonu.... przez 118 lat historii klubu!! NIGDY NIE BYLIŚMY TAK NISKO !!!! !!

45            -7
~~~Janko Buszewski
Brck,moje zdanie
na temat Grzesia i jego twórczości,znają tutaj wszyscy z nim samym na początku.Nie będę tego powielał ,ani nie odniose się kolejny już raz,na temat merytoryczności tego,czym raczył nas uraczyć.Stek głupot i ambiwalencje te samo co....od 25 lat.Natomiast powiem Ci Brck,że też się nieraz zastanawiałem,czy aby taki ktoś,nie jest na czyichś usługach.Wyeliminowalem jednak ten sposób myslenia.Po pierwsze,klub może i potrzebowałby takich popleczników,ale musieliby być oni skuteczni a sam wiesz,jak się poważni tutaj ludzie traktują te wpisy a po drugie zaś,żaden człowiek nie chciałby mieć klakiera ( choćby mega-skutecznego) co by cię ośmieszał tekstami typu "zdonżyc", " puki", "szczelic" czy "pod kontem".Ten typ tak już po prostu ma,że ma chorobliwa manie wyrażania swego zdania.Choc odrębne od ogółu ...a co tam.Ja dla niego jestem osobowością histrioniczną,on dla mnie bajtlokiem i mitomanem.Tak sobie razem żyjemy :) Po sezonie,nawet gdybyś mu pluł w twarz a zespół nie awansował,on wysmaruje tekst,jaki to palec boży czuwał nad nami i jakie to same korzyści będziemy mieć z powodu tego,że ....trzeci rok zagramy w 1 lidze.Dlug na długu i długiem pogania,skład pewnie się posypie,progresu żadnego,dochód z dnia meczowego na minusie a facet ci prawi ze ...klub rozwija się miarowo i rośnie w siłę :) Dasz wiarę,że można mieć tak ułożone schematy i taki bałagan z postrzeganiem rzeczywistości!? A co do meritum sportowego, to chyba dobrze napisał Mr Kibic,że większość z nas żyje złudzeniem ? Sam, przyznam się,nieco żyje bo mimo że głowa ma już podsumowanie efektów bieżącego sezonu,serce ciągle wierzy w ten cholerny i przeklęty awans.Pzdr.

23            -12
~~~Kibol z Reymonta
Po co ta ściema?
Wisła po wygranym PP ,położyła lagę na awans.Trzeba być mega frajerem aby tego nie widzieć.Czy tak gra zespół który chce awansować? Te" opowieści z mchu i paproci" które co tydzień serwuje Rude i Królewski to zamach na ludzką inteligencję.

50            -6
~~~Robert
Skończ
Rude skończ już [...]. Odejdź. Co tydzień to samo jakbyś się zaciął jak stara kaseta VHS.

34            -8
~~~Badacz
Trener
Jeśli Rude ma zostać to pod warunkiem że zostanie z nim co najmniej pół składu. Jeżeli Nie to bez sensu żeby znów Nowych uczył swojego grania jeśli Starych nie nauczył? i znowu pół roku z[...]

16            -8
~~~Realista8 0
liga
chlop sie zacial na jednym zdaniu, mozesz sam sobie zagrac razem z uposledzonym grzesiemS w tym meczu kogo to obchodzi, liga juz koncertowo spaprana, po co wogole ta konferencja.

24            -4
~~~GURULI76
Do JankoBuszewski
Szczerze po tym sezonie nie wiem co tu jest grane.... nie oglądałem meczu Lechia i GKS Katowice jedynie skróty.... nie chciałem się wkurzam ale ten ostatni oglądane może jakoś przrpchaja 1-0 Tychy zremisuja, Resovia urwie punkty Narciarza i wejdziemy ale co dalej zobaczymy. Nie wiem czy trener nie panuje nad szatnia, czy mamy słabych zawodników lub czy zawodnicy nie wybierają sobie meczy ..... bo nie mogę zrozumieć że po ciekawych meczach eliminujemy 3 drużyny z ery i zdobywamy PP a gramy piach w lidze to brak profesjonalizmu, piłkarskiej złości a moze oni nie chcą wejść wyżej, lub są źle przygotowani motorycznie ale w PP zapierdzielaja wszyscy jeden za drugiego pytanie brzmi co tu jest [...] grane....!!pozdrawiam.

20            -4
~~~Koziusz
Wygrajmy !!
Dajmy sobie szansę nie takie rzeczy w piłce i nie tylko się zdarzały.

9            -11
~~~widz
RUDE ZOSTAJE
to nie wina trenera ze wklady do koszulek popelniaja katasrofalne bledy , trener przyszedl i zastal to co zastal , Jarocha ktory nie umie podac pilki zeby na kims nie stanac , kilku emerytow co robili caly sezon dobre wrazenia na krolewskim itd. To dzieki Rude Wisla gra zawsze gra zawsze do konca , to dzieki niemu zdobyla puchar, trener dobrze reaguje w czasie meczu - wiele razy rezerwowi strzelaja bramki, za sobolewskiego nic takiego nie mialo miejsca owszem gralismy lepiej w obronie ale jak juz stracilismy bramke to bylo po meczu,wiec ja bym dal mu szanse i wzmocnienia w przyszlym sezonie, bardziej chyba bym sie pozbyl KIKO Ramireza bo ostatnie 2 okienka to oprucz Carbo iJamesa to raczej niewypaly.

13            -23
~~~Janko Buszewski
Cześć Guruli
No powiem Tobie,ze mam podobnie.Moja ocena tej druzyny,nie jest wcale jednoznaczna,bo jak sie oglądało mecze w PP a potem w lidze,to jak na dłoni widac było dwa zespoły.Ten z PP zadziorny ,waleczny i dążący do celu,ten ligowy,często bezradny i katastrofalnie przygotowany.No ale własnie taka ambiwalencja,swiadczy o zespole i nie przynosi mu ona zadnej chwały.Owszem,nie mamy w składzie wirtuozów.Jest bardzo dobry i ambitny Rodado,potem długo długo nic,kolejna część piłkarzy o sredniej klasie i ......zawodnicy którzy nijak nie pasują do takiego klubu jak Wisła.No ale skupmy się na tych,co cos potrafia.Villar,Alfaro,B aena,Carbo,Duda-zjazd formy.Junca-w jednym meczu profesor w drugim katastrofa.Z Dudą bywa z resztą podobnie.Krzyzanowski-ja k sie kapitalnie rozwijał,tak nafle zaczął robić błędy niczym junior.Uryga-cien piłkarza sprzed kontuzji.Wolny,ocięzały, niepewny.Satrustegui-tyk ająca bomba.Colley-kilka meczów bardzo dobrych kilka nastepnych piach.Raton-piłkarz co najwyzej do rezerw.Podobnie Jaroch.Niejednostajny Szot.Łasicki,Sapała i Bregu-katastrofa.Do tego brak stopera_szefa w typie Głowackiego,,brak rozgrywacza,brak szybkich skrzydłowych z dobrą wrzutką,brak drugiego strzelca prócz Rodado.Zupełnie pod formą obecnie Goku,waleczny ale często nieskuteczny Sobczak.Mozna wymieniac bez konca.Nie funkcjonuje to dobrze.Rude.Tez mi trudno oceniac jego warsztat,ale te 1,3 pkt na mecz to jakas tragedia.Nic się w tym zespoe nie zazębia.Nie zagralismy w całym sezonie, DWÓCH dobrych spotkan pod rząd.Jestem tak skołowany po tej rundzie,jak jeszcze nigdy nie byłem.No ale,bez zwyciestwa nad Termalicą,nie będzie nawet cienia nadziei. Dlatego wstrzymajmy się z oceną kncową a dajkmy tym naszym kopaczom zagrac jeszcze to jedno ostatnie spotkanie.Albo dadzą nam jeszcze cien szansy,albo pozbawią złudzeń.Tyle.Dowiemy się wszystkiego jutro przed 17.Pozdrawiam.

10            -9
~~~gustaw
Jeśli degrengolada Wisełki
będzie postępować w TAKIM tempie. za rok będziemy walczyć o utrzymanie i drzeć o wyniki ostatnich meczów.

33            -2
~~~gustaw
Kiubocc!
To samo mówiono przed meczem z Zagłębiem S., rok temu...

21            -2
~~~Dyzurny Jackowsky
Honduras czy Gwatemala czeka,,,
Szanowny panie Rudy.Jest pan animatorem zajęć z piłkarzykami które to nie przynoszą żadnego pozytywnego rezultatu,natomiast na konferencjach czy w wywiadach tworzy pan iluzję ,że jesteśmy w stanie wygrac ze wszystkimi ,, że już ,,mimo przykrych/szczególnie dla kibica Wisly /porażek obiecuje pan wygrana jakby to było zdobycie kolejnego pucharu,,po trzech meczach w tak ważnej końcówce sezonu może to nie mieć najmniejszego znaczenia,,Poza tym Termala wcale sie nie położy,,I powiem p Rudemu tak,, niech odpuści naszą Wisłę i wraca do krajów Ameryki łacińskiej może Hondurasu czy Salvadoru i tam tworzy swe miraże,Panie Rudy nie wziął pan pod uwage ze mysmy jako kibice wszystko to przerabiali i to jeszcze nawet nieraz,,Mielismy takich gawędziarzy począwszy od Słowaka A.Guli a skończywszy na Sobolu,,w TYM UKŁADZIE TO WCALE NIE NOWOŚĆ ZE ktos nam zakłada blachę na oczy,,bo mu nie wychodzi ta praca której się podjął,Tak jak ogól tutaj piszących jestem za rozstaniem z panem,, Po prostu nie chce już zagryzać palców ze moze jakoś czy styl/którego nota bene niema w ogole ,czy może pasmo zwycięstw,nie nie ,,dość, opuść naszą Wisłę,,,

15            -3
~~~Zniesmacz ony
Ależ to jasne, że Rude i Królewski
robią nas w konia od dawna. Jutro to dotrze chyba do ostatnich zwolennikow tych panów.

21            -3
~~~Dany
Czy będą baraże czy pozostaniemy dalej na lata to jaki ma czuć los kibic?
Teraz już nie wiadomo kto wyjdzie i powie "Zjebaliśmy sezon" i dorzuci słowo "Przepraszam podaję się do dymisji"

10            -2
sk04
Trenerze! To już było!
Awansu do Esy nie będzie, bo Wisełka jest po prostu słabą drużyną! Obawiam się, że nawet nie wygra meczu z Termalicą! A co Nas czeka w przyszłym sezonie? Najprawdopodobniej Rodado - najlepszy i najbardziej wartościowy zawodnik - odejdzie/zostanie sprzedany i nie do Widzewa, a do ... Lecha oraz kompromitacja w europejskich pucharach. To z kolei przełoży się na bardzo kiepskie finanse Klubu i walkę o ... utrzymanie w I lidze. Ale pomimo tej degrengolady mam nadzieję, że Królewski postawiony pod murem w końcu sprzeda Wisełkę i ... tego się trzymam! PS Nie wierzę w ani jedno słowo napisane przez Królewskiego na X (Twitter). Podejrzewam, że brak awansu do Esy obnaży ... olbrzymią dziurę finansową/deficyt Wisełki. I trzeba będzie dosypać do budżetu w nadchodzącym sezonie pieniędzy, tylko skąd?

12            -3
~~~Tw Bolek
Sk O4
Już był tu taki co chciał koniecznie żeby Pan Bogusław sprzedał Wisłę a teraz zmienił Nic albo uciekł. Teraz ty chcesz żeby Królewski też sprzedał i może dobrze tylko kto ją kupi? Ten cały Willem też twierdził że będzie wielu chętnych i zasobnych ludzi tylko gdzie oni są! To jest podstawowe pytanie!

3            -8
~~~Dr
A co się ma liczyć?
A co się ma liczyć tylko remis czy porażka? Ostatnio też się miało liczyć i co !?

4            -4
~~~Realista8 0
Janko Buszewski
Ja mowilem caly czas, ze PP i liga to inne granie, ja rozumiem duzy sukces po kilkunastu latach cos wygralismy, jednak taki PP to i Arka kiedys wygrala,on przez wiele druzyn z ekstraklasy jest traktowany jako panszczyzna z ktorej trzeba uciec,ale to nie moze miec zadnego przelozenia na ocene tego co zrobili z liga, co nam tu daje wygrana, nagle wszyscy przed nami nie wygraja? Odra juz napewno klepnela mecz ze Zniczem, no chyba ze wszyscy chca juz miec wakacje i uciec z tych barazy Wisla Plock , Tych i Odra, ale to i tak by sie skonczylo co najwyzej kolejnym workiem bramek w Katowicach, gdyby nie rodado to w tych ostatnich meczach bylyby masakryczne pogromy na nas, Lechia i Katowice pokazaly nam miejsce w szerego po prostu.

6            -2
~~~Janko Buszewski
Zawsze mówiłem Realisto
że bardzo mnie cieszy zdobyty Puchar,bo to dla niektórych młodych kibiców,pierwszy sukces jakiego doświadczyli a i dla starych fajna nagroda za wierność barwom.Ale to tylko trofeum z gatunku osiągnięć sentymentalno- historycznych,bo prawdziwym triumfem,miał być w tym roku powrót do ekstraklasy.To tam są pieniądze,profity i nadzieje.Bez awansu,nie odbudujemy marki.Fanje będzie się zmierzyć z Jaga w Suoperpucharze,ale jak widzę jak skuteczny i poukładany futbol grają piłkarze z Białegostoku,to powielenia szczęścia z Warszawy raczej nie oczekuję.Dla mnie priorytetem była,jest i będzie liga tzn powrót do elity.Jesli w esie mogą grać zespoły pokroju Radomiaka,Puszczy czy Korony to wstydem dla nas jest obcowanie na marginesie i granie meczów ( często przegranych ) ze Zniczem czy Chrobrym Głogów.Aktualnie naszymi rywalami od lipca będą prawdopodobnie zespoly Kotwicy Kołobrzeg czy Pogoni Siedlce ( sic!).Niewiarygodne.Az to nie przystoi klubowi z taką historiá,tradycją i takimi kibicami.Tak jak piszesz,Lechia i Gieksa obnażyły nasze słabości i pokazały miejsce w szeregu.Co bardzo dla mnie znamienne i niepokojące to to,że o ile lechisci dysponują mocnym i stabilnym składem ( a grają bez Fernandeza -przypominam) o tyle na papierze Katowice,powinny być naszym ubogim krewnym.Oni o graczach typu Alfaro czy Villar mogą pomarzyć.Rodado,to dla nich kosmos nie go przejścia.Tam najlepiej zarabiającym piłkarzem jest ....Arak.Z reszta my tak naprawdę dawaliśmy ciala z ekipami,wyłącznie takimi,co dysponują kadrami nawet nie przystającymi do takiej jak nasza.No i co...!? Ano nic- wstyd i żenada.Jestesmy aktualnie na ...9 miejscu w tabeli 1 ligi.Najnizej bodaj w historii.Ciekaw jestem,czy to otworzy oczy naszym decydentom i jaka przyjmą oni politykę w przypadku naszego ( bardzo prawdopodobnego) braku awansu !?

4            -2
~~~Realista8 0
Janko Buszewski
w SP moze byc roznie bo czesto tam faworyci dostaja do Pogoni tez podejscia nie mielismy teoretycznie a wyszlo inaczej.Katowice swietnie wygladaja w tej rundzie i to nie jest przypadek, moze ci pilkarze mniej zarabiaja, ale gorsi od naszych z wylaczeniem Rodado nie sa, szkoda ze Rodado takiej formy nie osiagnal w ubieglym sezonie bo by nam ten awans zrobil z Fernandezem z Villarem to jest totalny regres formy tak jak Junca ktory z takim bieganiem do wieczystej by sie nadawal, reszta tych hiszpanow wogole mnie nie przekonuje, sa po prostu slabi i kiepscy taktycznie, teraz dojda Ruch, ktory mimo spadku ma duzo mocnejsza druzyne niz kiedy awansowal, LKS, Warta, bedzie jeszcze ciezej, nie wiem czy oni po tym PP tak popili czy co, bo gramy fatalnie Sobczak i Junca chyba nie wytrzezwieli, my bysmy nawet z Sosnowcem grajacym pol meczu w oslabieniu przegrali gdyby nie Rodado, duzo wskazuje ze Plock i Tychy nie chca grac w barazach, bo te druzyny ostatnio na tacy oddaja mecze, niewiadomo co zrobia w Opolu, ale my nawet z tym Bruk Betem mozemy przegrac w aktualnej dyspozycji.

5            -3
~~~Wiślak z NH
Serce by chciało ale...
Serce kibica by chciało awansu ale nie oszukujmy się - mamy zespół na środek 1 ligi i tyle. Mamy trenera motywatora i tylko tyle. Mieliśmy kupę szczęścia więc mamy Puchar Polski i tyle... Zespół z największym budżetem w 1 lidze wyprzedzają zespoły które o takim budżecie mogą tylko pomarzyć. Dlaczego? Bo tam ktoś zbudował zespoły głodne sukcesu a nie zbieraninę tłustych kotów, które wiedzą że w przypadku awansu będą musiały pożegnać się z Wisłą. Więc trzymamy bezproduktywnego Sapałe czy Żyro, wiecznie kontuzjowanego Bashe itd.

4            -2
~~~Fanfan
Chce juz mi sie rzygac ta liga I sedziowaniem
Gdyby ktos z termaliki tak zagral jak Carbo to bylaby góra zolta kartka choc zapewnie bez. Wczesniej przy linii bocznej Baena byl faulowany przez zawodnik ktory juz mial zólta kartke I co? Nawet faulu nie bylo bo gdyby gwizdnal to z automatu musialby dac druga zolta za faul taktyczny.

1            -3
~~~kibic
wszyscy won
wszyscy won hiszpańskie patałachy....

2            -2
~~~Daniel
prawdziwy kibic
jestem zagorzałym kibolem Wisły od ponad 30 tu lat ale to co robią w najważniejszych meczach trzy kartki to anty futbol tragedia ktoś musi za to wylecieć bo albo chcą awansować albo zależy komuś na tym abyśmy nie awansowali po prostu to jest dziwna sytuacja

1            -2
~~~?wik
Viva Espańa Ole!
Angel DZIĘKUJEMY! Powodzenia gdzie indziej. Reszta szrotu z ESP DO DOMU!! Ostatni gasi światło...

1            -2
~~~Stary Wiarus
Prawda boiska
Wina nie leży po stronie Prezesa czy trenera. Winni są zawodnicy. Czerwone faule świadczą o tym, że pilkarze są bezradni. Zmiany w kadrze są nieodzowne.

2            -2