Niedziela, 26 maja 2024 r.

Jarosław Królewski: - Jestem odpowiedzialny za wszystkie wybory

- To jak skończyliśmy sezon to jest to dla nas duża porażka i myślę, że każdy to czuje bardzo mocno, w szczególności ja. Jestem odpowiedzialny za wszystkie wybory i tak naprawdę główna odpowiedzialność leży na mnie, więc będziemy się starali w kolejnej iteracji zrobić to po prostu lepiej - powidział po ostanim meczu sezonu 2023/2024 prezes Wisły Kraków - Jarosław Królewski.

- Od jutra zaczynamy plan na kolejny sezon. Konieczne jest skompletowanie kadry pod puchary, więc przed nami dużo wyzwań. Trzeba od jutra zacząć nowy dzień. Bardzo trudno jest wygrywać mecze i to oczywiście możemy dzisiaj mówić o tym, że jest wiele drużyn, które tak jednak wygrywa, które "przepychają" te mecze grając w "dziesiątkę". No a jeśli będziemy grać większość meczów w "dziesiątkę", no to nie jesteśmy jeszcze na takim poziomie, żeby sobie dawać z tym po prostu radę i zbywać punkty - dodał prezes.

Co z trenerem? Czy trener zostaje?

Jarosław Królewski: - Przede wszystkim muszę z nim porozmawiać w przyszłym tygodniu, więc w przyszłym tygodniu będziemy decydować co dalej.

Jeżeli chodzi o kadrę, jakieś duże będą w niej zmiany? To chyba pokazało, że jednak ta kadra się nie sprawdza i też ten eksperyment hiszpański się nie powiódł. Drugi sezon bez awansu.

- Mamy bardzo mało czasu, natomiast nie jest tak, że my dzisiaj nie jesteśmy przygotowani. Pracowaliśmy nad tym przez ostatnie pół roku, żeby mieć określoną listę piłkarzy, którzy będą bardziej odpowiedni do tej ligi i ogólnie rzecz biorąc do osiągnięcia naszych celów. Natomiast zdecydowanie jest tak, że na pewno wyciągniemy wnioski z doboru, może nawet nie tyle umiejętności, co może być w jakichś aspektach charakterów. Natomiast byłem teraz w szatni i jedną rzecz, którą zabroniłem piłkarzom robić, to próbować szukać indywidualnego ostracyzmu, czyli indywidualnych win tej porażki. Wygrywamy jako drużyna, wygraliśmy Puchar Polski jako drużyna i przegrywamy jako drużyna.

Jak pan ocenia jednak ten hiszpański eksperyment? Wśród piłkarzy z zagranicy, z jednego kraju, czy to się sprawdza, czy jednak będzie pan odchodził od tego?

- Ja myślę, że mnie znacie i wiecie dokładnie, co będzie, jeśli ja będę dalej w klubie. Jeśli ja będę dalej w klubie, to nie będzie miało znaczenia, czy to będzie eksperyment hiszpański, czy inny. To oczywiście był plan przejściowy. Mój plan znają państwo dokładnie. Dla mnie kluczowe jest to, żeby korzystać z danych i będziemy iść w tą stronę. Wszystkie scenariusze są możliwe.

Czyli jakie scenariusze, że ewentualnie nowy właściciel też może się pojawić?

- Tak, może być taka sytuacja i jesteśmy na wszystkie takie rzeczy przygotowani.

A czy to będzie Bogusław Cupiał na przykład? Czy może on wrócić, bo takie były rozmowy?

- Nie sądzę, no ale trzeba być na wszystko przygotowanym.

A są jacyś sponsorzy, czy inwestorzy zainteresowani?

- Obiecałem sobie, że nigdy nie będę tego zdradzał, ale być może po dzisiejszym meczu wyjdą tacy, którzy będą w stanie wziąć Wisłę Kraków na siebie i robić to w lepszy sposób niż ja to robię.

Panie prezesie awans wywalczyły Lechia Gdańsk i GKS Katowice. Patrząc na składy tych drużyn, nawet tutaj na trybunach się zastanawialiśmy, czy Wisła też mogłaby takich piłkarzy jak oni zakontraktować i z nimi awansować? Czy pan to potwierdza?

- Jak popatrzę na przykład na prezesa Jagiellonii, przecież on był w tylu klubach, zanim osiągnął sukces, który osiągnął. Ma bodajże 48 lat, nie pamiętam dokładnie ile? Był wcześniej w Arce Gdynia, a potem wiele lat w Jagiellonii. W Jagiellonii czekał na ten sukces 20 lat. I tak samo jest w GKS-ie Katowice. Patrzymy na trenera, który pięć lat uczy się tej ligi, uczył się niższych lig i w końcu ta drużyna perforowała świetnie, za co im wcześniej pogratulowałem. Natomiast my mamy swoje frycowe do odrobienia. Pada to akurat na mnie i trzeba po prostu sprawić, że ten kolejny trzeci raz będzie już ostatecznym razem.

Czy będzie rewolucja, czy ewolucja w składzie?

- Myślę, że my dokładnie wiemy, którzy zawodnicy naszym zdaniem powinni zostać, którzy z własnej woli, albo z naszej perspektywy powinni poszukać jakiejś innej ligi. Natomiast to nie jest jeszcze ten moment, żeby takie finalne decyzje podejmować. Na spokojnie przygotowywaliśmy się do tego okienka. Wiemy mniej więcej, jakich zawodników chcemy mieć w pierwszej lidze i na których będziemy mogli liczyć. Natomiast tak jak powiedziałem, nie będzie z mojej strony żadnego podchodzenia wybiórczego do poszczególnych zawodników i próby oskarżania ich, powiedziałbym o "underperforming", czy tam nie działanie w sposób efektywny, czy efektowny, tak jak to powinno wyglądać.

Co z czołowym zawodnikiem Ángelem Rodado, którego nazwisko skandowali kibice? W obecnej sytuacji chyba będzie trudniej go zatrzymać, czy to jest w ogóle możliwe?

- Ja przede wszystkim zacząłbym od tego, bo jest wiele spekulacji. My przede wszystkim mamy kontrakty ze swoimi zawodnikami i od tego zacznijmy.

Pojawiały takie rozmowy, patrząc na to, co się dzisiaj wydarzyło, że ci piłkarze nie chcieli awansować, bo ten temat powraca, że woleli zostać w tej pierwszej lidze. Ta drużyna potrafiła wygrywać tylko pojedyncze mecze, na które się nastawiła, natomiast kilku meczów z rzędu wygrywać nie potrafiła i stąd taki efekt.

- Zdecydowanie, myślę, że w tej lidze nie można awansować nie mając serii. Natomiast my mieliśmy parę takich meczów, zwłaszcza w końcówce ligi, gdzie jednak te kartki czerwone nie pomagały i to rozbijało nam całe plany na grę. Natomiast to czy Pan wraca do tych teorii spiskowych, że zawodnicy nie chcieli awansu, bo chcieli zostać w pierwszej lidze... No wręcz odwrotnie. Ich kontrakty są skonstruowane tak, że tak naprawdę ich przedłużenia ewentualne są możliwe tylko i wyłącznie w Ekstraklasie, więc wręcz powiedziałbym, że było odwrotnie.

Czy naszym głównym problemem nie była gra w obronie. Rok temu straciliśmy bardzo dużo bramek, a w tym sezonie jeszcze więcej. To nie jest tak, że pojedyncze mecze, tak jak mówią, wygrywa się atakiem, ale obroną wygrywa się cały sezon? Czy tu nie było problemu?

- Ja myślę, że oczywiście, jak patrzymy na liczby, to moglibyśmy powiedzieć, że rzeczywiście tracimy zbyt dużo bramek. I to widać po prostu jak na dłoni. Nie ma co tutaj z tym zbytnio dyskutować. Natomiast w grze obronnej liczy się też to, co dzieje się w fazach przejściowych w ataku, więc nie jest tak, że my musimy dzisiaj wszystko zwrócić na to, jak gramy w obronie, bo jednak też muszą inni zawodnicy pomagać, wspierać i tutaj jako kolektyw nie funkcjonowaliśmy.

Ale to już jest drugi sezon z rzędu, czyli tu gdzieś problem jednak leży. Czyli tu jesteście w stanie wnioski wyciągnąć na nowy sezon?

- Widzimy to i myślę, że musimy przede wszystkim wzmocnić te formacje, które decydują o tym, że tak dużo bramek tracimy.

Do nowego sezonu będziecie musieli zacząć zupełnie inaczej przygotowania, bo czeka Was jeszcze gra w europejskich pucharach.

- Myślę, że my przede wszystkim będziemy się przygotowywać do tego, żeby w przyszłym sezonie awansować do Ekstraklasy i to jest nasz cel główny. No i oczywiście będziemy się starali jak najdalej dojść w europejskich pucharach, bo dla nas jest to ogromny zastrzyk gotówki! Dzisiaj policzyliśmy, jesteśmy w stanie dzisiaj powiedzieć szczerze, z naszych analiz. To że zagramy w pucharach europejskich, nawet gdybyśmy odpali i przegrali wszystkie mecze,
będzie na podobnym poziomie finansowym jak gra w Ekstraklasie w kontekście praw telewizyjnych, więc ja wiem, że my nie doceniamy tylko pucharu od strony może tego, że nie awansowaliśmy do Ekstraklasy, ale z punktu widzenia finansowego to jest dla nas spory zastrzyk i o tym też trzeba pamiętać.

Gra w pucharach będzie jednak dla klubu większym wysiłkiem, niż w poprzednim sezonie, jeśli chodzi o kadrę, którą będziecie potrzebować. Czy klub w ogóle stać na to, żeby to zapewnić?

- Doskonale pan wie, że powinienem panu powiedzieć, że na nic nas nie stać od wielu, wielu lat, więc oczywiście, że będzie to dla nas duże wyzwanie. Nie ukrywamy tego, że to będzie dla nas bardzo trudna rzecz. Natomiast wierzę, że jesteśmy w stanie tak to układać, żeby po prostu przygotować tę kadrę bardziej optymalnie, ale też, żeby powalczyć o swoje w pucharach. Trzymamy kciuki za Dortmund, żebyśmy grali w Lidze Europy od drugiej rundy.

Czego zabrakło do awansu? Wisła kończy sezon na 10. miejscu!

- Tak oczywiście lubimy posługiwać się takimi hasłami, które będą za chwilę nośne, że Wisła Kraków osiągnęła najgorszy rezultat w historii... Wisła Kraków zajęła dziesiąte miejsce, dwunaste, czy któreś inne, natomiast liczba tych punktów, jednak w kontekście nawet Ekstraklasy, jak popatrzymy, gdzie dzisiaj jest Lech, czy Pogoń, czy Raków - z podobną liczbą punktów w całym sezonie. Pokazuje to, że po prostu dzisiaj piłka nożna się zmienia. Piłka nożna zmienia się o tyle, że te mecze są bardziej wyrównane, te różnice pomiędzy zespołami są inne i tak naprawdę może być jeden błąd, przykładowo w budowaniu kadry i nawet jeśli mamy dzisiaj o 30-35% budżet większy od naszego rywala, to nie jesteśmy w stanie tego nadrobić. Ja myślę, że trzeba do tego podejść z pokorą. Natomiast nie jest też tak, że jak Państwo widzą, to trochę jak z chorobą w rodzinie. Mieliśmy dzisiaj myślę w głowie, mówię od strony zarządczej, że może się tak zdarzyć, więc przygotowywaliśmy się na ten najgorszy scenariusz i pracujemy na tym, żeby po prostu od jutra zacząć plan na kolejną rundę i musimy po prostu tę żabę przełknąć. Mimo, że to nie jest oczywiście miłe, nie jest to dla mnie też rzeczywiście satysfakcjonujące, no ale to też nie jest tak, że będąc liderem takiej organizacji jak ta, będziemy mieli czas na to, żeby zbyt mocno popadać w jakieś hura defetyzm.

Kilka minut temu pojawił się już komunikat o planie trzyletnim.

- Tak jest. Musimy podejść do Wisły Kraków troszkę w inny sposób. Jesteśmy przygotowani, żeby na koniec czerwca go opublikować. Będziemy również publikować metodologię działania naszego skautingu, doboru przyszłości graczy. Będzie to w zupełnie inny sposób działać niż do tej pory. Więc do końca czerwca myślę, że Państwo będą mieli okazję zapoznać się z takim raportem, który będzie, myślę, że projektował na trzy lata w przyszłość i będzie zbiorem naszych tzw. "lesson learn", czyli tego, co się nauczyliśmy w ciągu ostatnich lat.

Przygotowania do nowego sezonu będą w Polsce?

- Zobaczymy jeszcze, jest krótki obóz w planach, natomiast zobaczymy jeszcze gdzie, na jakich zasadach. Musimy jeszcze porozmawiać ze wszystkimi, którzy są podmiotami tej relacji, czyli ze sztabem szkoleniowym, czy też z zawodnikami. Natomiast to tyle, idziemy dalej.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


91    Komentarze:

~~~Ja
No i z tego wynika?
Wypad z Wisły kolejny mącicielu razem z 16 to co zrobiliście z moim klubem to HAŃBA

150            -62
~~~kpalec190 6
WON!
Ja nie chcę Waszych komunikatów, Waszych strategii! Mam je w dupie! Sprawiliście, że jesteśmy pośmiewiskiem! Wszyscy won!! Ale żeby tak się stało, niektórzy kibice muszą zrozumieć, że trzeba w końcu się zbuntować! Zero poparcia, zero trybun, zero kasy od socios. Tylko wtedy gość od sztucznej inteligencji i największy grabarz klubu może odejść lub przynajmniej zatrudni fachowców i zamilknie. Dopóki będą pełne trybuny, kasa im się zgadza! Nie ruszą dupy stąd. Tylko błagam, nie piszcie, że tak nie wolno, że na dobre i na złe, że kibic musi być wierny i tak dalej. Wierny nie znaczy, że głupi! Dość już mamy głupców w tym klubie!! Wszyscy won, na zbity pysk. Czasem trzeba wyciąć raka. Zaboli, ale organizm powróci do zdrowia.

173            -49
~~~irys.
cyrk.
cyrk sobie chlopie robisz z tym sztabem i z tymi kopaczami to masz puste trybuny.Disiaj dales w twarz 23000 tys. kibicom.

130            -31
~~~Temat
Czyli wszystko jasne
Bedzie robił iteracje w biznesie do skutku

96            -18
~~~lukz78TSW
RAUS TY
grabarzu

59            -35
~~~obrzydzon y
obrzydliwe zarządzanie kuwetą
Obrzydliwy człowiek. W odpowiedzi na pytanie dlaczego Lechia i Katowice zmontowały dobry skład i awansowały oczywiście pominął Lechię która zrobiła dokładnie to co zrobić powinien on po spadku oraz przed drugim sezonem w 1 lidze czyli zmontować skład POD PIERWSZĄ ligę i po prostu awansować (przypominam o absurdalnie drogim składzie w 1 sezonie w 1 lidze oraz niewiele tańszym w drugim) tylko podał jako przykład Katowice byleby pasowało pod jego tezę. Brzydzę się tobą człowieku.

142            -36
~~~gamber
Dość!
Mam nadzieję, że pan Królewski już kolejnej ITERACJI w naszej Wiśle mieć nie będzie.

90            -22
~~~Mr. Kibic
Błaszcykowski przynajmniej przeprosił a ten brnie dalej.......pogrążając Wisłę!
Lepiej czasem wsłuchać się w głos rozsądnych ludzi i dać się przekonać do ich racji niż brnąć w tępotę swojej wyobraźni, stało się jak było do przewidzenia bo Pana powiedzenie "Trzeba zachować spokój " jak wszystko się waliło i było wielką pożogą nie mogło się skończyć inaczej. Nie chcę by próbował Pan naprawiać to co było przez Pana dewastowane przez 3 lata najlepiej żeby Pan zniknął z R22. już pan zdążył zapisać się w historii tego klubu wystarczy !!jeszcze kilka pokoleń będzie o tym mówić.

79            -16
~~~Milicja
Krolevsky bo chyba tak się nazywa
Ten pan chyba zasługuje od was jako kibiców na żołnierskie slowa wydupcaj do Gorlic czy coś w tym rodzaju zaklęcia o AI i trenerach z internetu chyba tylko są miodem na uszy gówniarzeri.

69            -23
Michał55
Pozwalniać ich....
Pozwalniać w końcu takich graczy słabych razem z p. Kiecikiem na czele. Co on tam robi ? Powinien już dawno przejść na zasłużoną emeryturę ! Zwolnić trenera zatrudnić Polaka !

55            -18
~~~KrakusTSW
Przetłumaczę
Nie mamy planu, bawimy się dalej. Odczepcie się od nas, wiemy lepiej niż wy pospolite tłumoki.

88            -11
~~~Ona
Super więc dymisja
Nie chc kolejnych resetów i ośmieszania tak wspaniałego Klubu jak Wisleka !!

61            -10
~~~Realista8 0
Krolewski
jedyne co se mozesz wydac to poradnik jak zrobic z jednego z najbardziej utytulowanych klubow w polsce parodie druzyny i chlopca do bicia w 1 lidze, na zadne konkretne pytanie nie odpowiedzial, tylko robi zwody wszystko jest mozliwe i bla bla, cos tu bredzi o Lechu czy Pogoni,ze tam to samo jest, jakos nie widze tych druzyn w 1 lidze, czlowieku nie wiem co bierzesz, ale oddaj ten klub komus kto sie zna na pilce zanim sie to skonczy calkowiata katastrofa, bo juz nikt cie tutaj nie chce i twojego wymadrzania.

84            -12
~~~jajo
JK to jest mega sciemniacz ale trzeba przyznac ze w skali europy to liga mistrzow
po pierwsze: trzyletnie plan? A pamietacie brata blaszczykowskiego i jego trzyletni plan?niedawno to bylo. trzeba ten temat rozwijac? po drugie: zmiana w podejsciu do szukaniaa nowych zawodnikow jakich potrzeba - 2 tygodnie temu miala wybierac sztuczna inteligencja, a teraz juz nie? Trzymamy sie wogole jakiegos planu? po trzecie: obóz bedzie ale moze nie bedzie jesli nie bedzie profesjonalny.... Ludzie czy wy nie widzicie ze ten informatyk o wyskoim IQ ma manie przesladowczą?

71            -9
~~~Robson1
Pomocy
Tu jest lekarz potrzebny i to dobry specjalistą. Zero samokrytyki tylko zapatrzenie w swoją nieomylnosc. To jest chora ambicja ten człowiek im szybciej odejdzie z Wisły tym lepiej.

85            -9
~~~Antoni
Po pierwsze
Nasza sytuacja finansowa jest słaba. Ale trener out, natychmiast. Nie możemy wyrzucić wszystkich, bo po prostu nas na to nie stać. Brak nam w drużynie lidera, który by poprowadził grę. To raz, a dwa, dlaczego zawodnicy stoją w miejscu, a nie biegają i wychodzącą na pozycję? To musi im wpoić do głowy nowy trener. Trzeba po prostu biegać a nie stać w miejscu, Być może jest coś o czym nie wiemy. My gramy , jak dzieci we mgle. Ta drużyna jest źle ustawiona. Każdy, kto oglądał mecz z Katowicami, widział jak oni biegają, tyle i aż tyle.

71            -4
~~~Anacharsi s scythae
...
"Czego zabrakło do awansu? Wisła kończy sezon na 10. miejscu! - Tak oczywiście lubimy posługiwać się takimi hasłami, które będą za chwilę nośne, że Wisła Kraków osiągnęła najgorszy rezultat w historii... Wisła Kraków zajęła dziesiąte miejsce, dwunaste, czy któreś inne, natomiast liczba tych punktów, jednak w kontekście nawet Ekstraklasy, jak popatrzymy, gdzie dzisiaj jest Lech, czy Pogoń, czy Raków - z podobną liczbą punktów w całym sezonie.

28            -11
~~~Robson1
Trener
Będzie rozmawiał w przyszłym tygodniu z trenerem.....człowieku tego pseudotrenera już nie powinno być 2 minuty po ostatnim gwizdku dzisiejszego meczu. Nad czym tu się zastanawiać? To 10 miejsce to sukces dla Was?

81            -8
~~~Socios
starać się to byś mógł
Jakbyś był właścicielem 100% akcji. A że tak nie jest to jako udziałowiec żądam DYMISJI. Nie pozwolę na to żeby moje udziały reprezentował ktoś taki. Zarządzać to sobie może ale kuwetą swojego kota. Nie udziałami tysięcy ludzi którzy zainwestowali w akcje klubu przez Socios. Nie odejdzie po dobroci, to przez puste trybuny i przez prokuraturę.

68            -11
~~~uważam że
Szulczyk
moze by przyszedł plus chłopaków Polaków wziąć i koniec z eksperymentami. Czysty pragmatyzm cwaniastwo boiskowe.

47            -8
~~~Marck
Do Ja
To będzie człowieku Twój klub jak sobie go kupisz. Natomiast, co do hańby pełna zgoda. Ten klub nie może tak wyglądać. Jaka będzie końcówka tego sezonu to było do przewidzenia już miesiąc temu, o czym realisci już wtedy pisali, więc teraz proponuję kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy.

40            -14
~~~Socios
Nie ma miejsca dla Królewskiego na Reymonta!
Zrzucił klub do niższej klasy rozgrywkowej! podwoił zadłużenie! porównywał kibiców do muszek owocówek! podał naszego kibica do sądu! odsyłał dziennikarza do zarządzania "kuwetą dla kota"! Wreszcie osiągnął najgorszy wynik ligowy w historii klubu! Skompromitowany doszczętnie! Nie znam nikogo kto by dopuszczał myśl o jego pozostaniu w klubie. Zniszczył klub i poniesie tego konsekwencje. Won!

83            -16
~~~Tyu
Królewski nie chcemy Cię
Każdy to powie nie chcemy Królewskiego w Krakowie !

71            -19
~~~Kwadrat
Tylko jedno
Pakuj się i wyjazd nikt za tobą nie bedzie płakać bajkopisarzu!

66            -13
~~~annaw
królewski - nic już nie będzie tak jak kiedyś
Zmieniło się wszystko. Ty już sobie nic nie będziesz próbował. Chyba że przy pustych trybunach. Nie jesteś właścicielem bo każda złotówke ksiegujesz jako dług. Dlatego też nie będziesz decydować o tym w jakim kierunku idzie klub. Do widzenia.

57            -6
~~~Kibol z Reymonta
Siłą Wisły są kibice
Jeżeli oni jasno i wyrażnie nie powiedzą temu gościowi DOŚĆ,to facet nadal bedzie sie bawił Wisłą staczając ją coraz niżej.

54            -5
~~~Kibic
Jarek - prośba
Ty za często wchodzisz do szatni piłkarzy. To powoduje ze oni Cię nie szanują. Ile razy Cupial byl w szatni? Hierarchia musi być i respekt. Po drugie nie wchodź na Twittera i po trzecie nie wymyślaj piłki na nowo.

56            -10
~~~hudozhnik
Przypominam
Wygraliśmy Puchar Polski. Jako pierwszoligowa drużyna. Drugie najważniejsze polskie trofeum klubowe.

12            -68
~~~Bobik
Odpowiedzialnosc
Masz 100 % racji, jesteś odpowiedzialny za obecną sytuację, nie dałeś rady, masz jaja, odejdź!

64            -4
~~~WNH
Jarku
Posłuchaj czasami ludu,my też Wisłę kochamy i chcemy jak najlepiej A to że nie mamy takich pieniędzy jak Ty nie znaczy że nie mamy swojego mądrego zdania.

47            -6
~~~legenda
Do zniszczenia najstarszego klubu w Polsce przez Jarosława Królewskiego
Wystarczy tylko milczenie i obojętność tych którzy mają ten klub w sercu. Legendy, byli piłkarze, byli pracownicy, Socios, fanatycy z dawnej X, fanatycy z C, gniazdowy, dziennikarze, redaktorzy, rada nadzorcza , wspoludzialowcy, i wreszcie setki tysięcy kibiców! Ile jeszcze to będzie tolerowane? Ile? Jak długo ktoś będzie testował swoje chore wizje na naszym klubie? Dosyć!

55            -8
~~~Spartiata
Kolejne
Piękne bajanie. Biorę na siebie wszywszystko, uwielbiam takie gadanie bez konsekwencji. Gdyby prezes dopowiedział biorę na siebie i oddaje kibicom powiedzmy 10 milionów które radośnie przepalilem to rozumiem . Tak to jest mowa trawa i nic wiecej. Kazdy widzial rok temu po puszczy ze to nie moze sie ufać ale komputwrowy narcyz musial zrobic odwrotnie i jeszcze wziać trenera obcokrajowca. Zero odpowiedzialność .

56            -3
~~~jajo
jak sie to czyta to napewno bedzie dobrze
a teraz ide sie wyrzygac

45            -3
sk04
Zasłyszane ...
... Jak spod budki z piwem, gdzie dwaj miłosze cieczy z pianką gawędzą o piłce nożnej! To w ogóle nie trzyma się kupy! A to się bierze z tego, że Królewski sądził, że przeczyta kilka książek o piłce nożnej i nauczy się zarządzać klubem sportowym. Koń by się z tego uśmiał! Niestety, on jest prezesem i właścicielem Naszego Klubu i stąd nie jest mi do śmiechu! Ten wywiad w niczym mnie nie uspokoił, a wręcz przeciwnie, Królewski jest ... oderwany od rzeczywistości, a to Nam niczego dobrego nie wróży! Prędzej doprowadzi Wisełkę do niejednego upokorzenia niż da Nam, Kibicom, choć trochę radości! W dalszym ciągu zadaje sobie pytanie, jak przez swoją agnorancję i zadufanie (Królewski) można tak bezmyślnie wyrzucać pieniądze w błoto (zarządzanie klubem). Ale nie żałuję mi go! Szkoda że w to zamieszana jest Nasza Wisełka!

36            -6
~~~Robert
Sezon
Szkoda na ciebie słów sztuczny klaunie

49            -8
~~~SerceDlaW isly
drodzy kibice! pora się zrzeszyć i zacząć działać
Ten gość nie ma zamiaru odejść, tam pewnie potrzebny jest lekarz, ale my nie możemy na to czekać, musimy działać wspólnie. Może grupa na Facebook i Twitter?

53            -7
~~~Adam 2
Wisła
Boguś wróć

48            -4
~~~Zniesmacz ony
He, he, he plan 3-letni czyli już wiemy,
że możemy sobie już wybić z głowy awans w roku przyszłym a nawet za 2 lata.

52            -4
~~~Bartek
Królewski
Mami wszystkich. Ale te piękne słowa nic nie znaczą. To są puste słowa. A fakt jest taki że nie awansowaliśmy. Myślę że Prezes musi sobie odpowiedzieć czy tworzy drużynę czy rezygnuje i odchodzi? Bo nie da się funkcjonować w tej degrengoladzie. Albo go stać na Wisłę albo trzeba się przyznać że Wisła go przerasta i nie jest w stanie udźwignąć finansowania klubu.

43            -7
~~~pamir
mitomania
Miesiąc temu jest mowa o 300 zawodnikach w notesie,a dziś o nowym skautingu... Już chyba się zestarzałem Panie Prezesie i nie nadążam za Panem. W normalnym,honorowym świecie biznesu jest tak,że kto nie spełni hucznych zapowiedzi ,mało tego widać postępowy upadek Klubu,podaje się do dymisji..to samo dotyczy trenera który nie rokuje niestety na przyszłość Przez wiele lat mojego życia mama zawsze mnie uczyła ,że honor trzeba mieć...

53            -5
~~~Ona
Jako wieloletni kibic Wisly
Żądam otwarcia publicznej procedury sprzedaży Klubu przy udziale Socios.Jestem przekonany że pojawią się chętni. Nikt nie pójdzie na to co chciał z Uferem Jaruś.Oni kasę a on decyduje.Nie chcę tego bajkopisarza więcej w Krakowie.

77            -4
~~~zklubu
tak żeby wyjaśnić
Jak widzicie że ktoś popiera królewskiego to miejcie świadomość że nie robi tego za nic, z reguły jest pracownikiem klubu który stara się bronić swojej ciepłej posady... Jak choćby pan podpisujący się jako Grzegorz

59            -9
Wqrwiony
ha ha ha kolejny "winowaty"
"Jarosław Królewski: - Jestem odpowiedzialny za wszystkie wybory".Juz byl taki jeden "Winowaty",ktory ciagle udawal,ze wie wszystko,potrafi wszystko i ze jest nieomylny.Gdy w koncu doszlo do Niego,ze nie potrafi prawie nic,jako "szefujacy" naszemu klubowi ,to oglosil z rozbrajajaca szczeroscia na srodku stadionu: "ZJEB.....EM". I Odsunal sie w cien.Kiedy kolejny "odpowiedzialny i nieomylny" powie nam glosno i wyraznie-nie musi to byc na srodku stadionu- :NIE NADAJE SIE NA SZEFA KLUBU,PRZEZ SWOJE ZAROZUMIALSTWO POPSULEM WSZYSTKO.Kiedy uslyszymy takie slowa?

55            -4
~~~albert
plany 3 letnie
Plany niestety brutalnie weryfikuje życie . Tu trzeba działać skalpelem , bo tak to nigdy z tego dołka nie wyjdziemy .

28            -4
~~~E16
Jak Panu nie wstyd?
Spuścił pan klub do 1 ligi, teraz zajął Pan 10 miejsce, o awansie nawet nie mogliśmy marzyć z taką grą. Teraz plecie pan jakieś głupoty bez ładu i składu. Tych wypocin nawet nie da się w całości przeczytać, a co dopiero o nich dyskutować. Prawda jest taka, że nie macie żadnej koncepcji i kompletnie nie wiecie co robić. I jeszcze ten arogancki ton po takim blamażu. Ludzie bez zasad i honoru.

73            -4
~~~Henryk
popieram pomysł Ona!
Socios i pozostali akcjonariusze muszą wymusić sprzedaż klubu na królewskim. W innym wypadku Bojkot!

72            -4
~~~Młody
TSW
Strategia z Google i wszystko jasne

30            -2
~~~akcjonari usz
czekam na interwencję i komunikat
Ale SOCIOS. Tam są miliony złotych od kibiców. Nie ma zgody na to żeby dalej nimi dysponował królewski!

58            -3
~~~tomasz
wisla
golodupiec [...]

36            -3
~~~Jaki
Wisła
Prezesie jedno tylko proszę weź innego trenera np Pana Misiurę musi być Polak on wie jak grac w tej lidze O Szulczku nie mówię ale też byłby ciekawy temat.trener rude jest za miękki nigdy nie awansuje z tej ligi nie da się grac tak miękko i wolno.Tutaj chodzi o walkę i intensywność musi być jedn dwóch technicznych reszta drwali do walki wręcz.a my mamy Goku Sapałę Dudę kompletnie nieprzygotowanych na walkę wręcz.Coś musi się zmienić w obronie i na skrzydłach Hiszpanie nie dają rady w tej fizycznej lidze to widać jak na dłoni.Proszę o takich graczy jak np Arak Czubak wysokich skutecznych napastników mogących wygrać pojedynek główkowy.Może powrót Starzyńskiego i Młyńskiego coś pomoże oni graja o e Esę my nie.Coś musi się zmienić inaczej znów będzie rozczarowanie.

16            -14
~~~rsk1906
Mioduski
Mioduski ma bardzo duża satysfakcję. Dzisiaj już wie na pewno że nie jest najgorszym prezesem i właścicielem w polskiej piłce. W tej klasyfikacji zdecydowanie przewodzi nieskazitelny i nieomylny Jarek.

51            -4
~~~WisłaNaZa wsze
Przez te
wszystkie lata, na prawdę nie dało znaleźć się poważnej osoby zainteresowanej przejęciem Wisły Kraków?

41            -1
~~~Łysy
Trochę szacunku
Masakra jak czytam komentarze że Królewski wonn i takie tam Ludzie jesteście tacy mądrzy ale żaden z was nie przyjdzie ze swoją kasą i nie przejmie tego klubu Pewnie mogliśmy dalej być w rękach kiboli i grać w A klasie a puchary grać na szczeblu wojewódzkim Jest zawalony sezon to jest prawda ale zwalać winne i wywalać jakieś żale na ludzi którzy robią wszystko żeby ten klub istniał to tak jak by mieć pretensje że trzeba jeść żeby żyć Oczywiście wielki szacun dla tych kibiców którzy wspierają Wisłę chodząc na mecze czy w socios bo oni tak samo robią wszystko dlatego klubu

12            -58
Bliźniak
Bez honoru i ambicji...
każdy prezes klubu w Polsce po takiej kompromitacji podałby się natychmiast do dymisji. Tylko nie jajogłowy z Gorlic !

46            -6
~~~PabloC70
Do Socios
Jako jeden z Socios- niech się Stowarzyszenie nie waży poddawać pod głosowanie żadnych pożyczek, żadnych wakacji w Turcji czy innym Arłamowie dla tych [...]y. Dość przepalania kasy na nieudaczników.

43            -4
~~~TSwiślak
,,Będziemy się starali w kolejnej ITERACJI''.
Super,nie ma co.Zjazdu w dół WISŁY ciąg dalszy się szykuje. Wielka szkoda.Wielki kiedyś klub i brak jakichkolwiek perspektyw na lepsze.

26            -2
~~~adam
Wisła
rezerwy do I ligi

19            -4
~~~Charlie
Prezesie,
dla mnie jesteś Jarkiem po turecku

18            -3
Bliźniak
Jestem właścicielem akcji Wisły Kraków S.A.
Domagam się wydania zakazu stadionowego na Reymonta 22 dla Jarosława Królewskiego !

35            -7
~~~ddddkkkkk
Sami Krytycy
Czytam komentarze , jeden po drugim i na tym portalu sami znawcy futbolu, stratedzy tylko niestety gołodupcy :) (haha) Proponuję nie krytykować - chociaż sam jestem bardzo zawiedziony tym co prezentuje Wisła - ale niestety dużą winę również ponosimy my !! Kibice !! Niestety my chcemy wyników tu i teraz a przypominam że nie stać nas na to żeby to było tu i teraz. Był Sobolewski trenerem to wszyscy chcieli zmiany była taka presja ze strony trybun - wyzywanie trenera z trybun- i zarząd się ugiął nie potrzebnie !! Nic nie dała zmiana trenera ( i nie mówię tutaj o Mariuszu Jopie który był tymczasowym miał dobre wejście jako efekt nowej miotły - ale On nie chciał być pierwszym trenerem drużyny - chciał zostać asystentem). Przyszedł RUDE i co i gorszy bilans od Sobolewskiego. My , kibice Wisły , musimy mieć więcej cierpliwości. Nie zbudujemy nic jeśli po kilku meczach będziemy wymuszać zmianę trenera. Trener musi mieć czas poukładać zespół , dobrać sobie z rundy na rundę kolejnych zawodników którzy będą pasowali to koncepcji. Niestety, zmieniamy trenerów nie widząc tego że zawodników mamy takich jakich mamy. Dopóki my kibice nie zmienimy podejścia i nie będziemy podchodzić to pewnych rzeczy na chłodno to tutaj będzie bardzo bardzo cieżko.

15            -47
~~~TSW
Królewski
Adios payaso...

29            -2
~~~Kokad
Zmiany
Satrustegi, Villar, Alfaro, Goku, Junca, Raton, Omrani, Bregu do widzenia bez żalu

17            -5
~~~Wislak197 4
Jestem odpowiedzialny za wszystkie wybory ...
Idze, idze bajoku ! Każdy to powie nie chcemy Jarka w Krakowie ! DYMISJA ! !

26            -8
~~~TSW
Jaką kadrę pod puchary? :D
Będą 2 mecze i po pucharach..

21            -6
~~~JJJBG
Sztuczne piersi
Sztuczna inteligencja....

12            -2
~~~kivi
"przedłużenia ewentualne są możliwe tylko i wyłącznie w Ekstraklasie"
a co jesli nie chcieli przedluzac?

10            -3
~~~Spartiata
Żadnych
Planów. 3 letnich, 2 letnich A nawet 5 letnich. Zostań na xX. Tam możesz wszystkim gratulować I przepraszać, na zmianę. Nie masz pojęcia o realnej piłce i prowadzeniu klubu. Ci wszyscy komputerowcy, informatycy, programiści do wora i do jeziora. Nadają się tylko do sfery virtualnej I prowadzą świat w otchłań. Gorsi od nich są tylko psycholodzy. Łapy precz od Wisły!.

31            -3
~~~Klaus
Baw się w piłkę w swojej wiosce durniu
[…] z Wisły

29            -3
~~~Jarobuc
Trener
Trener z niego jak z koziej dupy trąba . Jop jest i byłby lepszy od tego [...]a

14            -3
Maxi
Harry odejdź twoja różdżka nie działa !!
Nie potrafisz zarządać klubem i tyle . Tak wielki klub jak Wisła kończy na 10 miejscu nie zagra nawet w barażach to wstyd i hańba i zabierz pan na odchodnę tą zgraję pseudo piłkarzy z klubu . Hiszpanie niech spadają do Hiszpanii z tym trenerkiem i dyrektorkiem to się nie udało ten eksperyment

22            -6
~~~stary zgred
Z polskiego na nasze.
Z polskiego na nasze, czyli z języka wywiadu na konkrety to; nie wiem co robić, jak się ktoś chętny znajdzie to klub oddam, ale pod warunkiem, że otrzymam odpowiednią rekompensatę. Jak rekompensaty nie będzie, to będziemy trwali we dwójkę; ja i mój komputer.

18            -4
~~~KibicRepr y
Właściciel musi się obudzić w końcu
Problem z Królewskim polega na tym, że on (siłą rzeczy bo tak działa ludzki mózg - nie AI, który szuka analogii z czymś co dobrze zna) przenosi na grunt piłkarski sposób "dowodzenia" rodem z IT. Kolejna iteracja, projekt, lessons learned itd... Planowanie na 3 lata rozwoju projektu, utrzymywanie dobrych i koleżeńskich relacji z programist... upps z piłkarzami, KPI czyli statystyki itd... Zamiast wybrać trenera, który zrobi awans i wtedy porównać to z modelem AI czy model też by tego trenera wybrał to Jarek zrobił odwrotnie, najpierw trenera wybrał model AI, a potem się zobaczy. Piłka nożna to inni ludzie niż w firmie IT, to inni ludzie niż w korpo, to inna specyfika, to inne środowisko i robienie wyniku w piłkce to co innego niż robienie wyniku w IT.

11            -4
~~~Marcin
Królewski zejdź na ziemię człowieku
Przestań bredzić tylko weź wywal ten hiszpański zaciąg i z M.Jopem lub innym polskim trenerem zacznijcie budować zespół pod awans do ekstraklasy. To trzeba robić już, od dzisiaj.

13            -3
~~~Micz
0 zaufania do Ciebie
Nawet tego nie czytam. Każdy kto kojarzy jest w Wiśle od czasu spadku powinien się z nią w tym momencie pożegnać, koniec sentymentów potrzebne jest nowe rozdanie z nowym prezesem, sztabem i piłkarzami. Zostawiłbym chichkana, Carbo,Dudę,Gogóła,Alfaro ,Baene i oczywiście Rodado. Wokół nich zbudować kadrę na przyszły sezon. Jeśli nie mamy pieniędzy na wzmocnienia to najlepiej będzie wypożyczyć doświadczonych piłkarzy którzy nie łapią się w swoich klubach i tak ten sezon rozegrać.

11            -3
~~~Stary Kibic z R22
Czy Pan Królewski zna się na piłce nożnej!
Pytanie w temacie retoryczne. Moja odpowiedź jak każdy młody człowiek się zna. Natomiast to za mało żeby prowadzić Mój prawie 120 letni klub. Dziękuję panu, że Pan z Kubą i Panem Jażdżyńskim zainwestował w Wisłę i możemy mówić, że Historia Wisły jest z nią. Nie ma historii Pogoni Szciecin i Lecha Poznań, Polonii Warszawa i innych klubów które upadły, bo to są nowe byty. Miałem kontakt z Panem Królewskim nawet ponad rok temu przekazałem mu CV trenera który w przeszłości zdobył z Juniorami Zagłębia Lubin Mistrzostwo Polski, był dyrektorem Akademii Piłkarskiej w Zawiszy Bydgoszcz, aktualnie pracuje z rezerwami mistrza Polski Jagielonni Białystok, jest zainteresowany podjęciem pracy w naszym klubie, nie koniecznie z pierwszą drużyną. Ale Pan Jarek tak pokombinował z trenerami, że zatrudnił jakiś "nie sprawdzony wynazaek z Hiszpanii" zamiast zostawić i dać pracować Jopowi, pokombinował z trenerami z juniorów i widzimy cotam się dzieje szczególnie w drużynie R-19. Panie Jarosławie trzeba zatrudnić lub poprosić do współpracy ludzi którzy znają się na piłce tak jak mój bardzo dobry kolega z pracy w zarządzie TS. Wisła Piotrek Skrobowski i tylko tacy ludzie którzy mają autorytet i znają się na piłce powinni panu Jarkowi doradzać, niestety wokół niego kręci się wielu gości którzy kompletnie nie mają pojęcia o realiach w polskiej kopanej , oczywiście wystarczy poczytać meandry pochwalne na grupie socios ( ja też należę do socios, ale już z nimi nie dyskutuję, bo nie ma o czym). Niewielu którzy będą czytać to co napisałem wie, a Ja wiem, że właśnie Piotrek Skrobowski prowadził rozmowy zakończone sukcesem przejęcia Wisły przez Bogdana Cupiała. Panie Jarku mniej sztucznej inteligencji do piłki nożnej, a więcej posłuchania mądrych ludzi, a nie przydupasów którzy się "jarają", że są w loży VIP i Pan im rękę uściśnie!

15            -4
radmat
Odpowiedzialność
Takie moje spostrzeżenia. Każdy tu bierze odpowiedzialność i winę na siebie prawda? A jak jest w życiu czy w pracy? Jak nawalisz? Nie ma żartów. Trzeba to naprawić albo po prostu Cię z pracy wywalą. Tylko u naszych władz jest z roku na rok gorzej...więc może niech kto inny weźmie się za ten projekt....

15            -2
pepe59
Trener
Panie Prezesie ,idźmy dalej,niech od nowego sezonu na ławce trenerskiej zasiądzie laptop.

19            -3
GrzegorzS
Bardzo rozsądny wywiad. i zarazem patrzą w stecz
pokazuje jak przez dwa lata zmieniła się na lepsze sytuacja klubu. Zarazem widać jak internetowy kibic patrzący bezmyślnie i bez refleksyjnie na klub jedynie przez pryzmat wyniku jest sfrustrowany, bo on przecież jest kibicem wielkiego mity i on łozy on daje, on żąda a tu proza życia skrzeczy. Wisła nie awansowała do ekstraklasy, ale w ciągu ubiegłego sezonu nadal stabilizowała swoją sytuację rozwijała się na kilku polach, poprawia się sytuacja wokół klubu, jest dużo mocniejszym klubem niż dwa lata do tyłu, gdy spadała z ligi. Po prostu trzeba budować na lata a nie iść na skróty. Szkoda tak naprawdę jednego, że czasem presja tej chwili przerasta Królewskiego i idzie on za głosem tłumu by niepotrzebnie zwalniać i robi to pewnie wbrew sobie w efekcie jak piorunochron zbiera niezasłużone razy. Było jeszcze wytrzymać z Sobolem trzy miesiące bo myślę , że dziś były by tego efekty, może nie było by pucharu polski. Zbawiennym było by dla Wisły, gdyby właściciel potrafił być mniej kibicem a więcej właścicielem. Z jednej strony nie fraternizować się z zespołem z drugiej odciąć się od presji kibiców, ale cóż ten typ tak ma. I może to jest tez dobra metoda, ale wymaga cierpliwości i stanowczości w momentach kryzysowych. Zbawiennym było by chyba przyjęcia założenia, że jedynym powodem zaniechania długofalowego projektu był by sportowy spadek z ligi, bo robienie kolejnej rewolucji z tego tytułu, że Sobczak nie trafił karnego, Carbo złapał czerwona kartkę a Jaroch wypadł z tytułu kontuzji, itd, itp.. Prowadzi donikąd. Trzeba rozwijać klub wykorzystać finansowo i sportowo fakt, że zagramy w pucharach, co stabilizuje finanse klubu finansowo i sportowo i stawia nowe cele. W realu dopracowaliśmy się solidnego szkieletu wartościowego zespołu. Trzeba wymienić sporo elementów, musi odejść kilku zawodników, ale wielu innych się sprawdziło. Zobaczymy jak będzie rozwijać się i jakie efekty przyniesie zapowiadana zmiana w sposobie budowania kadry zawodniczej i jak rozwinie się inwestycja w nowe technologie w sporcie. Wisła w tym sezonie znowu na boisku nie potrafiła w wielu meczach dojechać do mety, bo była zbyt chimeryczna, nieskuteczna w ataku i z czasem miała problemy w obronie. Trzeba dokonać świadomych korekt i stabilnie pracować nad sukcesem w kolejnym rozdaniu.

5            -54
Maxi
Dawid Szuleczk panie Królewski
I z 5 piłkarzy z zagranicy reszta to polacy ale tacy z jajami. Taki Góralski , Pazdan wyciągnąc ich z Wieczystej w szatni muszą być goście co im zależy na Wiśle co mają charakter a nie jakieś hiszpańskie popierdółki. Jak nie Szulczek to napisze coś kontrowersyjnego Peszko i Jop niech prowadzą Wisłę i niech sztuczna inteligencja nie wybiera nam trenera bo znowu będzie klops i kolejny sezon w 1 lidze

11            -11
~~~robert
'pracowali od pół roku nad tym,żeby mieć piłkarzy odpowiednich do pierwsze ligi...:
to cytat słów pana Królewskiego.No to mamy odpowiedż.Nie chcieli awansować bo do tego potrzeba wszystkiego;lepszych piłkarzy!,sztabu szkoleniowego z prawdziwego zdarzenia i odpowiedniej opieki medycznej.A to wszystko przecież kosztuje.Na szczęście są plusy Naszego zwycięstwa w pucharze Polski.Może w końcu właściciele wyciągną wnioski i wyrażnie wzmocnią wszystkie te elementy bo kompromitacja na arenie europejskiej przyniesie im samym ogromne straty finansowe i wizerukowe!A kibice 'puszczą ich z torbami!..."A co z Naszą Wisłą..?wzmocnienia muszą być podporządkowane Naszemu awansowi do ekstraklasy z myślą by ją"zdobyć" a po awansie szukać głównie uzupełnień!Jeżeli panowie będą szukać jedynie półśrodków(przeciętnych graczy) to o grę piętro wyżej będzie szalenie trudno."Jak się nie ma miedzi to się w pierwszej lidze siedzi.."Warto rozważyć sprzedaż klubu ludziom majętnym jeśli się tacy znajdą...

13            -3
~~~TSwiślak
Sztuczki sztucznej YntYlYgencji.
Boguś Cupiał był prawdziwym prezesem,ech,było pięknie,a nie sztucznym tworem.

26            -3
~~~TSwiślak
Straciłem parę chwil .
Czytając te bzdety.

16            -5
~~~Realista8 0
Maxi
Pazdan? on jest wolny teraz jak zolw,przeciez jego zabiegaja w 1 lidze.Najpierw to sie trzeba pozbyc Krolewskiego, bo jeszcze skonczymy w 2 lidze, swoja droga niezla beke w hiszpanii musza miec z tych pilkarzy, dostawiac na drugim poziomie rozgywek w polsce po 5-2 lub 0-3 jaki to wstyd, on buduje druzyne na jedna runde odkad tu jest, pod wzgledem ilosci wymiany zawodnikow to nie ma takiej drugiej druzyny w polsce,bo to juz jest szalenstwo, i bedzie to staczalo klub, juz cos majaczyl ze ma liste 250 pilkarzy, dla niego to jest zabawa jak gra komputerowa a dla nas katorga niesamowita.

13            -7
Five
GrzegorzS
Człowieku, lecz się. :(

25            -3
~~~Robert
Idz sie lecz
I dalej nawijanie makaronu na uszy o jakims nowym inwestorze.Nie bedzie nikogo.Chodz o zwodzenie nas kibicow aby przetrwac teraz ten goracy czas abysmy myśleli:chłop szuka kogoś do klubu trzeba mu dac spokoj bo moze coś z tego bedzie.Nic nie bedzie

18            -4
~~~Dex
To jest mistrz nawijania makaronu na uszy
A ja myślałem że tylko Tusk to potrafi.

18            -15
~~~Janko Buszewski
No i tradycyjnie wszyscy
są na NIE i uważają działania klubu za destrukcyjne.Pewnie założenie jest inne,ale summa summarum, klub z każdym rokiem traci jakość.Jeden tylko mądrala GrzegorzS ,jest na TAK i uważa,że wszystko idzie w dobrym kierunku.Kto więc bredzi i ma spory bałagan pod dachem,wyjaśni mi ktoś,?

21            -4
~~~Bobb
Hejterskie głosy spoza Krakowa
Zadziwiające, że wszystkie te absurdalne, histeryczne i hejterskie głosy w komentarzach pochodzą spoza Krakowa. Z W-wy i innych miejsc. Jakoś lokalni kibice nie wylewają pomyj i są zadowoleni z PP i z gry w pucharach europejskich. Pomimo depresyjnej końcówki ligi. (ja też piszę spoza Polski). Wszystko będzie OK. Kiko był pomyłką, ale hiszpański pomysł nie jest pomyłką. Warto iść w kierunku krakowskiego stylu gry.

3            -26
~~~Majk
AI
Ja to myślę żeby miejsce na obóz AI wybralo?

6            -3
~~~Miniu
Wizjoner,którego nikt nie rozumie.
Był kiedyś w zarządzie Zdzisław ( Kapka)pseudonim "niezatapialny" to dla odmiany jest teraz Jarosław pseudonim "niereformowalny". Mój Boże ,za jakie grzechy ?

7            -3
~~~Vader
Odejdź chłopie i zajmij się IT, bo w tym chyba jesteś najlepszy.
Jak wyżej

4            -2