Czwartek, 13 czerwca 2024 r.

Kluby z III ligi z większymi szansami na awans

W rozgrywkach 2024/2025 piłkarze Wisły II Kraków rywalizować będą jak wiemy w czwartej grupie III ligi. Na mocy zapowiedzianej dzisiaj przez PZPN reformy rozgrywek od kolejnego sezonu trzecioligowcy uzyskają większą szansę na promocję do ligi II.

Jak się bowiem okazuje - bezpośredni awans do II ligi uzyskają wprawdzie wciąż tylko zwycięzcy każdej z grup trzecioligowych zmagań, ale zespoły z drugich miejsc (ze wszystkich czterech grup III ligi) zagrają w dodatkowej rywalizacji barażowej.

Półfinał baraży to rywalizacja wiceliderów grup (jeden mecz), a finał to gra (mecz i rewanż) z zespołami, które na koniec sezonu 2024/2025 zajmą w II lidze miejsca 13. i 14.

Warto wspomnieć, że docelowym planem w Wiśle Kraków jest awans naszego zespołu rezerwowego właśnie do II ligi.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

GrzegorzS
To na dziś znani oraz prawdopodobni rywale naszych rezerw
Sandecja Nowy Sącz, Siarka Tarnobrzeg, Star Starachowice, Avia Świdnik, Wiślanie Jaśkowice, Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Czarni Połaniec, Garbarnia Kraków, Wisłoka Dębica, Świdniczanka Świdnik, KS Wiązownica, Podhale Nowy Targ. Do tego dodać należy trzech beniaminków z Okręgu Świętokrzyskiego na pewno rezerwy Korony Kielce; z Okręgu Lubelskiego Lewart Lubartów i z Okręgu Podkarpackego, ktoś z trójki Pogoń-Sokół Lubaczów, Stal Łańcut, Cosmos Nowotarczew. No zapowiada się ciekawie i z chyba szansami na walkę o te II ligę.

25            -29
~~~ANDYANDY
...
...aby rezerwy mogły awansować do II ligi, to pierwsza drużyna musi awansować do Ekstraklasy. Tak chyba to w przepisach wygląda, ale tego sobie oczywiście życzymy.

19            -20
~~~Piastów 74
Transfery
Wzmocnienia pierwszej drużyny to info którego oczekujemy. Nie awans drugiej drużyny do 2 ligi nie pieniądze zarobione w pucharach, które kojarzą mi sie z probierza pocałunkiem śmierci. Którym okazał się dla nas puchar Polski. Oczekuje awansu. Za chwilę oby nie czekają nas derby z hutnikiem moze wieczysta. Oby nie w 2 lidze. Ciekawe ze Wieczysta robi transfery na które nas nie stac. Ponoc Kwiecień nie przyszedł do Wisły bo nie byl w stanie sam poprowadzić klubu. Mam wrażenie ze Wieczysta jest bardziej poukładana niz Wisla. Jest tam spokojnie nie ma tego szaleństwa co u nas.

21            -19
~~~Jarek
Rezerwy
Pierwsze kolejki pokażą jakość przeciwników i ich letnie wzmocnienia a rezerwa Wisły na moje oko to środek tabeli i to pod warunkiem , że w każdej formacji będzie jeden zawodnik z doświadczeniem seniorskim z szerokiej kadry pierwszego zespołu wspomagał chociaż w meczach domowych .

16            -5
~~~Janko Buszewski
Otóż to,Piastów 74
z całym szacunkiem do rezerw,są to jednak tylko rezerwy.Zaplecze pierwszej drużyny.Tam niech się młodzież rozwija a ludzie po kontuzjach i pauzach,wracają do formy.Nas interesuje na ten moment pierwszy zespół a tutaj jak na razie,cicho o konkretach.

25            -7
~~~EMIL1906
do ~~~ANDYANDY
Przepisy się zmieniły kilka lat temu. Rezerwy nie mogą grać w tej samej lidze co główna drużyna. Na Przykład teraz ŁKS będzie grać w 1 lidze a jego rezerwy w drugiej.

17            -3
~~~ANDYANDY
Do Emil1906...
...dziękuje za informacje.

10            -3
~~~Janko Buszewski
Musi byc różnica
przynajmniej jednej klasy rozgrywkowej.Czyli np pierwsza druzyna w esie a druga w 1 lidze.Pierwszy zespoł w 1 lide a rezerwy w 2. Prosty temat.

6            -6
~~~WiR
Oby nie...
stało się tak że w drugiej lidze będzie grała pierwsza i druga drużyna Wisły. :)

4            -4