Czwartek, 20 czerwca 2024 r.

Pierwszy mecz Wisły z Llapi w Krakowie

UEFA dokonała zamiany gospodarza pierwszego meczu I rundy kwalifikacji Ligi Europy, w którym Wisła Kraków zagra z kosowskim Llapi Podujevë.

Pierszy mecz, zaplanowany na 11 lipca, zostanie rozegrany w Krakowie. Rewanż odbędzie się tydzień później w Kosowie.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

~~~GURULI76
uefa sobie jaja robi było losowanie...
Na lipiec klepnalem z rodziną wyjazd na wczasy do Włoch a oni zmieniają termin jelopy. Wszedzie jak w polskiej tak i w Uefa robią co chcą pewnie Lapi chcą kibiców wpuścić a mają zakaz.

69            -4
~~~Gannicus
Zmiana
Co to znaczy dokonała zmiany, dlaczego jakieś uzasadnienie?

67            -3
~~~hm
Ale że tak
Bez uzasadnienia

57            -3
~~~Bajabu
Skandal
Co to za wałek? Jak to sobie UEFA zmieniła, tuż po oficjalnym losowaniu. Czekamy na reakcję klubu i prezesa Królewskiego na tą skandaliczną decyzję, gdyż doszło do jakiegoś ręcznego przestawiania gospodarza pierwszego meczu, wbrew oficjalnym procedurom, które odbyły się w trakcie losowania. Lepiej grać pierwszy mecz na wyjeździe (zawsze tak jest), i tak też mieliśmy grać. Po czym ktoś coś ręcznie pozmieniał. Dramat!

81            -4
~~~Loopin
?
Co to ma być? W 1. lidze jesteśmy wałowani, teraz jakieś pachołki z Kosowa z nami robią co chcą, którzy wywarli presję na UEFIE, żeby zmienić gospodarza meczu. Jarosławie Królewski, zrobisz coś wreszcie?

83            -6
~~~WislaWlkp
Dziekuje
Mi znowu to bardzo pasuje , miałem wolne na 11 lipca i liczyłem że 1 mecz w Krk a 18 jestem w Bośni może ktoś będzie jechał i zabierze z okolic Dubrownika?

14            -16
~~~Jaki
Wisła
A odpowie i wyjaśni ktoś dlaczego??

54            -2
~~~Tuk
Wyjaśnienie (amatorskie)
Wszystkie 4 kosowskie zespoły grają na stadionie w Prisztinie. 9-10 lipca mistrz Ballkani będzie grać u siebie el. LM, więc padło po prostu na Llapi, żeby zamienić terminy. A jest jeszcze 11.07 Drita grająca u siebie LK i też w LK Malisheva, ale na wyjeździe

31            -2
~~~cye
Zakaz wyjazdowy
A ktoś w ogóle pamięta że za ostatni mecz ze standardem Liege dostaliśmy od UEFA 2 zakazy wyjazdowe? To się przedawniło czy jak?

26            -2
~~~udh
To na ch
to losowanie było jak złodzieje mogą sobie zmieniać zasady

24            -2
~~~Tuk
@cye
Tak, kary przedawniają się po 5 latach. Więc oby nie dostać żadnej u siebie z Kosowianami, bo jeszcze dostaniemy nową i nie pojedziemy do Wiednia.

31            -1
~~~kitsun
@udh
Było jasno przed losowaniem wyjaśnione, że w przypadku konfliktu terminu dla miasta bądź stadionu, decyzję o nowym terminie/gospodarzu będzie podejmować komisja. Nic zaskakującego biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie 4 zespóły z Kosowa grają w Prisztinie.

23            -5
~~~Fan
Jak nie mają infrastruktury, ...
to niech UEFA wymusi, aby wskazali inne stadiony do rozgrywania meczów. Nie może być tak, że wszystkie drużyny w kraju, wskazują ten sam stadion. To pachnie polską ekstraklasą.

26            -2
~~~www
Puchary
Bardzo źle się stało, że drugi mecz będzie grany na wyjeździe. Rewanż u siebie to jednak duży handicap. Gdyby tak nie było to zwycięzcy grup w Lidze Mistrzów nie graliby rewanżów u siebie. Mimo wszystko martwi co innego tzn. został niecały miesiąc do pierwszego meczu pucharowego a Wisła nie ściągnęła ani jednego klasowego zawodnika, a dodatkowo trenuje z nami piłkarz który rok czasu nigdzie nie grał...Szkoda bo losowanie zarówno pierwszej rundy jak i drugiej było naprawdę dobre i zespoły te naprawdę są do przejścia a faza grupowa nie ważne jakich rozgrywek dla Polskiego klubu to duży sukces zarówno sportowy jak i finansowy.

31            -2
~~~Mack
Dlaczego?
Kto się na to zgodził i na czyj wniosek? Panie Królewski chcemy wiedzieć dlaczego rezygnujemy z przywileju rozegrania meczu rewanżowego u siebie?!

22            -7
GrzegorzS
Przestańcie marudzić, z jednej strony lekceważycie
rywala z Kosowa z drugiej strony boicie się układu meczu. Przecież to śmieszne i żenujące. Wisła chce czy nie chce będzie faworytem bez znaczenia w jakim układzie zagra ten mecz. Mamy trzy tygodnie czasu by się do niego przygotować i się przygotujemy. W realu gdyby był normalny okres przygotowawczy zimą to na obozie w Turcji byśmy grali z mocniejszymi rywalami. Wisła ma mocniejszy skład na dziś i trzy tygodnie czasu. Zarazem w świetle tego, że ktoś wydumał ten mecz o Superpuchar z koniecznością jechania przed nim na zadupie bez lotniska skąd można by załatwić czarter do Prisztyny lub z niej przylecieć na mecz lepiej zagrać pierwszy mecz pucharowy u siebie i po powrocie z Białegostoku zamiast podróżować 600 kilometrów do zadupia by potem z tego zadupia podróżować na drugi koniec Europy do innego zadupia 600 kilometrów i z niego wracać. To będzie 3 tydzień przygotowań do rundy a my sobie po Europie będziemy jeździć w te i we wte. Taki układ meczy skraca nam te podróże o 1200 kilometrów i dwa dni jazdy w te i we wte. I tak tam pojedziemy, ale trochę nam to podróżowanie się rozciągnie w czasie a może uda się Jagielonii przełożyć mecz o Superpuchar na wrzesień, co było by dla Wisły najlepszym rozwiązaniem.

8            -10
~~~Mariusz pzn
plusy
Skoro decyzja jest podyktowana tym, że w danym terminie inne zespoły z kosowa będą rozgrywać mecze na tym stadionie, to nic nie zmienimy. Jednakże trzeb szukać plusów, będziemy grać chwilę wcześnie superpuchar na wyjeździe, i którko po tym czekałaby nas długa podróż do kosowa. Więc chyba dobrze wyszło.

8            -2
therone
Zawsze można przełożyć mecz z ŁKS-em
Drużyna grająca w pucharach ma taką możliwość.

4            -2