Sobota, 25 czerwca 2016 r.

Dwucyfrówka w pierwszym letnim sparingu Wisły

W swoim pierwszym letnim sparingu piłkarze krakowskiej Wisły rozgromili aż 10-0 V-ligową drużynę Kmity Zabierzów. Dorobkiem strzeleckim podzielili się Zdeněk Ondrášek, Mateusz Zachara, Rafał Boguski i Rafał Pietrzak, którzy strzelili po dwa gole oraz Krystian Kujawa i testowany Krystian Popiela, którzy zdobyli po jednej bramce.

Swoje pierwsze letnie spotkanie towarzyskie zespół krakowskiej Wisły rozpoczął w nowym ustawieniu - z trójką środkowych obrońców, piątką pomocników - w rolę których m.in. wcielili się na ogół boczni defensorzy - Boban Jović i debiutujący w Wiśle Adam Mójta, a także z dwójką wysuniętych napastników.

Na pierwszą dobrą okazję, w potyczce wiślaków z występującą w V lidze Kmitą, czekaliśmy do 10. minuty, kiedy to na strzał zdecydował się Patryk Małecki, ale wszystko skończyło się w związku z rykoszetem tylko na rzucie rożnym. Po nim jednak świetnie główkował Krystian Kujawa i "Biała Gwiazda" wyszła na prowadzenie.

Na kolejną akcję, która mogła dać nam bramkę, czekaliśmy do 19. minuty, kiedy to piłkę na długi słupek zgrał Petar Brlek, ale Zdeněk Ondrášek trafił tylko w niego. Minutę już jednak później padł drugi w tym spotkaniu gol dla "Białej Gwiazdy". Kujawa świetnie odszukał w polu karnym Ondráška, a ten mimo asysty obrońcy - bardzo pewnie skierował piłkę do siatki.

Czech mógł ponownie wpisać się na listę strzelców w minucie 25., ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Kmity. W 31. już jednak minucie, po trafieniu Zdenka, zrobiło się 3-0, bo nasz napastnik dobił odbite przez bramkarza Kmity uderzenie Denisa Popoviča.

W 36. minucie wydawało się, że Ondrášek skompletuje hat-tricka, ale chyba zbyt nonszalancko podszedł do swojej kolejnej sytuacji sam na sam z bramkarzem Kmity. Dobitka Patryka Małeckiego została już przez tego ostatniego obroniona.

W 43. minucie interweniować musiał z kolei Michał Buchalik, bo i Kmicie udało się przeprowadzić udaną wydawało się akcję. Piłka po strzale napastnika gospodarzy poleciała jednak dokładnie w to miejsce, w którym stał bramkarz Wisły Kraków.

Na drugą połowę trener Dariusz Wdowczyk wymienił - poza bramkarzem - cały skład i to właśnie wchodzący do gry i debiutujący w Wiśle Mateusz Zachara błyskawicznie, bo w 47. minucie, podwyższył nasze prowadzenie na 4-0.

Jedenaście minut później padła bez wątpienia najładniejsza bramka tego spotkania. Świetnie w samo okienko przymierzył bowiem Rafał Boguski i Wisła prowadziła już 5-0.

Wynik ten nie utrzymał się długo, bo błyskawicznie Rafał Pietrzak podał do Zachary, a temu pozostało już tylko dopełnić formalności i było 6-0. W kolejnych minutach swojej szansy na hat-tricka szukał debiutant Zachara, ale w 68. minucie wynik na 7-0 technicznym strzałem z ostrego kąta podwyższył Boguski.

Cztery minuty później wiślacy zdobyli swoją ósmą bramkę, bo z rzutu wolnego skutecznie nad murem przymierzył Pietrzak. Ten sam zawodnik w 84. minucie popisał się ładnym strzałem z dystansu i było 9-0.

Ostatecznie mecz, który traktować trzeba raczej w formie piłkarskiej zabawy, a nie poważnej gry, zakończył się dwucyfrową wygraną "Białej Gwiazdy", bo wynik ustalił testowany Krystian Popiela.

Teraz przed "Białą Gwiazdą" bez wątpienia poważniejsze spotkania towarzyskie. Już w przyszłym tygodniu Wisła zmierzy się bowiem z czołowym zespołem I ligi - Zagłębiem Sosnowiec, a następnie z Ruchem Chorzów. Na pewno natomiast wydarzeniem dzisiejszego spotkania były debiuty w pierwszym zespole naszych nowych nabytków - Adama Mójty i Mateusza Zachary, a także ponad półgodzinny występ w naszej bramce młodego Kacpra Chorążki oraz gra przez całą II połowę testowanego Popieli.

Kibiców na pewno zaciekawić musiała także obecność na ławce rezerwowej Wisły Radosława Sobolewskiego. Ten rozpoczyna tym samym pracę w naszym klubie jako asystent trenera Wdowczyka!