Czwartek, 1 września 2016 r.

Śląsk Wrocław ukarany po meczu w Krakowie

Komisja Ligi ukarała klub Śląsk Wrocław za zachowanie kibiców podczas spotkania 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy, przeciwko Wiśle Kraków. Poza karą finansową w zawieszeniu, fani wrocławskiego zespołu nie będą mogli pojechać na dwa spotkania wyjazdowe - najbliższe oraz kolejne w Krakowie.

Oto komunikat Komisji Ligi w tej sprawie:

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, na klub z Wrocławia został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na jeden mecz Lotto Ekstraklasy (mecz z Piastem Gliwice w 10. kolejce), a także zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na najbliższy mecz z Wisłą Kraków. Dodatkowo na klub z Wrocławia została nałożona kara finansowa w wysokości 20 000 złotych w zawieszeniu.

Źródło: Ekstraklasa SA, 90minut.pl


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


26    Komentarze:

~~~Rozpierdu cha2016
komisja legii
Taa, kara finansowa w zawieszeniu?? a dlaczego?? Za niszczenie murawy, przerwanie meczu? 2 mecze to za samo odpalenie rac!!! a gdzie rzucanie, niszczenie.... komisja zas... na

76            -10
~~~Maro 80
Dobry przykład ;-)
Ale im nawalili super nic innego jak tylko rozwalac cudze stadiony brawo "dobra zmiana" zawitała pod strzechy ;-)

45            -10
kibic 357
Skuteczność kary
Kara ma zniechęcać do popełnienia czynu a nie potwierdzać faktyczna bezkarność sprawcy. Tego rodzaju pseudo kary nikogo nie odstrasza.

43            -2
~~~RS
surowe kary
Zastanawia mnie, dlaczego to kluby muszą płacić kary finansowe za zachowanie kibiców. Co do tego zachowania miał klub z Wrocławia? Jak mógł temu przeciwdziałać. Jak przeciwdziałać mogła też w takim przypadku Wisła? Za takie ekscesy powinny być jasne - wymierzone w kibiców kary. Nie jeden czy dwa mecze z zakazem, ale 4 - 6. Kary powinny być odstraszające. Recydywa w sezonie - zakaz wyjazdów do końca sezonu. Kary powinni odczuć przede wszystkim kibole, a nie zwykli kibice i kluby. Po za tym, ceny biletów dla kibiców przyjezdnych powinny być wyższe niż dla gospodarzy i to o dobre 30 - 50%. Nie podoba się? Nie jedź!

44            -4
~~~kazek
@RS
To właśnie jest pomysł - każdy kolejny wybryk powinien upoważniać klub przeciwny do nakładania co raz to wyższych cen biletów dla przyjezdnych - skoro ktoś pokazuje, że często niszczy własność cudzą, to niech za to płaci.

25            -1
~~~obelix
chore
kara finansowa powinna być do zapłacenia "od kopa" i nie na konto Komisji Ligi, tylko na rzecz klubu któremu pseudokibice wyrządzili materialne szkody. Poza tym zakaz wyjazdowy też uderza we Wisłe bo brak kibiców przyjezdnych to też mniejsze wplywy do kasy.

23            -3
~~~Prawda
A czy prezes klubu
Zamierza coś zrobić z zachowaniem kiboli? Moja córka ma do dziś traume po tym jak kolesie w koszulkach widzewa weszli na nasz sektor, przepychali się i wyzywali innych kibiców. Nie wiem, czy jeszcze kiedyś moja rodzina będzie miała ochotę wejść na stadion. Po to są sektory rodzinne, by w spokoju obejrzeć mecz. Zresztą nie tylko moja córeczka tam się popłakała. Inne rodziny też ze strachu wyszły szybciej!

70            -19
~~~Qń
Jak to się wszystko szybko zmienia...
... jeszcze dwa lata temu pełno było komentarzy, że race to nic złego, że kary to tylko przez tego łysego buca, że murawie nie szkodzi ... jeszcze cztery lata temu feta, bo Śląsk zdobył mistrzostwo na naszym stadionie, jawne nawoływanie z trybun wzywające zawodników Wisły do odpuszczenia meczu ... jeszcze w tym roku, w barze u Wiślaków- ci, którzy nie weszli na stadion bardziej przeżywali końcowe minuty meczu Śląska, niż pierwszy krok do katastrofy w wykonaniu Wisły mam już swoje lata, ale ciekaw jestem, czy dożyję kolejnego zwrotu akcji

39            -1
~~~Jarek
@~~~Prawda
sektor rodzinny jest na F, a wy byliście na H...

18            -35
monica80
@~~~Prawda
potwierdzam, że na sektorze rodzinnym nikogo nie było !!! na prawdę nie siejcie niepotrzebnego fermentu. Proszę bardzo: link »

14            -12
~~~kazek
@RS
To właśnie jest pomysł - każdy kolejny wybryk powinien upoważniać klub przeciwny do nakładania co raz to wyższych cen biletów dla przyjezdnych - skoro ktoś pokazuje, że często niszczy własność cudzą, to niech za to płaci.

7            -2
~~~mario
@... prawda
... a poza tym to jeszcze pewnie za darmoche, bo zwykle na H dostaje się darmowe vouchery na bilety i karnety...hahaha

11            -13
~~~obelix
@~~~Jarek
i to jest powód żeby dzicz wyzywała kibiców bo byli na H??. W dodatku na swoim stadionie.Co niektórym prochy mózg całkiem wyżarły.

34            -7
~~~ddd
Trzeba ostrzej
się tym zająć.Kara pieniężna powinna być wyższa-zniszczyli dużą część murawy na stadionie.Bydła na stadionie tolerować nie można.

22            -2
PeterS
@Prawda
Nie, nie zamierza. Przeczytać z nią wywiad można tu: link »

14            -4
~~~Wwwwwwww
H bylo puste oszusci. A rodzinny jest na F.
Nie bylo tam zadnych dziewczynek ani rodzicow. Dlaczego wislpaortal po raz kolejny publikuje prowokacje jakiegos czosnkowego garbatego nosa który sieje ferment wsrod kibicow Wisly? To jest Wislacka strona? Czy strona ktora ma Wisle szkodzic?

16            -29
~~~Tw bolek
Willem de zwijger
Pierwszy września już mamy, dzieciaki do szkoły a gdzie te transfery które miały nadejść po odejściu wujka Cupiała?

13            -16
1991
Stilić
Bez klubu, mam nadzieje że te zwolnienia to tylko po to żeby znaleść hajs dla niego....

15            -13
~~~Felek
@~~~obelix
Stadion nie jest klubu, więc czemu pieniądze miałyby trafić na jego konto?

11            -3
~~~Fryderyk Barbarossa
@~~~Felek
Kluby też nie są własnością PZPNu, na konto którego trafiają pieniądze z kar zarządzonych przez Komisję Ligi.

6            -4
~~~Ifucucic
Monica80
To nie jest sektor rodzinny farmazonie...

7            -6
~~~H
do Wwwwwwww
Byłem na H i nagle wpadło bydło w czarnych koszulkach z napisami widzew, ale również wsh. Rozglądali sie po ludziach i widać było że strach zasiali wśród niektórych. Pasują ci takie akcje na naszym stadionie?

20            -7
~~~lopezZz
Prawda
Z tego filmiku widać że trybuna H21 była zamknięta i oddzielona od reszty kibiców rządkiem ochroniarzy : link » . Tymczasem w 30 minucie wbiła tam grupa ~100 osobowa kibiców Wisły,Widzewa,Polonii Przemyśl i pozostała do końca spotkania. Abstrahując od tego czy to źle czy nie, pani prezes niech się nie wygłupia mówiąc, że jeśli tam byli kibice to musieli mieć bilety. Przecież widać że ta trybuna jest zamknięta na to spotkanie, więc biletów tam nie mogli kupić ;-) Co do rodzin z dziećmi to też z perspektywy meczu wydawało mi się, że ludzie z tamtych okolic przenieśli się gdzie indziej, jednak jak widać na filmie sektory H21 i H11 były wyłączone ze sprzedaży...

14            -4
stary wiślak
Felek! Nie masz racji!
Stadion nie jest klubu,ale wedle umowy z miastem ponosi koszty utrzymania murawy i tym się zajmuje. Zatem szkoda na płycie boiska jest szkodą klubu,a nie właściciela stadionu.

11            -9
~~~Wwwwwwww
Do H
Tak tak. Rozgladali sie... szukali malych dziesczynek i ich rodzicow :rotfl: Idz trollu czosnkowy na swoje forum lamentowac nad swoja dola garbata. Mam tez prosbe. Rozumiem ze jestes z glebokiej prowincji zabitej dechami gdzie glownym zajeciem jest pasanie bydła, ale prosze cie, nie jestes u siebie i swoim forum wiec naucz sie troche kultury bo ci jej brak ;) potem pisz ;)

8            -32
monica80
~~~Ifucucic
no przecież właśnie pisałam, że NIE JEST ! :-)

9            -5