Środa, 22 listopada 2017 r.

Bez kibiców Górnika w Krakowie

Za zachowanie kibiców Górnika Zabrze, podczas ich meczu ligowego z Legią Warszawa, Komisja Ligi ukarała ten klub karą zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na kolejne spotkanie rozgrywek Ekstraklasy. Oznacza to, że fani Górnika nie przyjadą na zaplanowany na 3 grudnia mecz w Krakowie z Wisłą.

Jak można się było spodziewać - Komisja Ligi - surowo ukarała za to samo spotkanie również warszawską Legię.

Z powodu odpalania środków pirotechniczny potyczka Legii z Górnikiem była dwukrotnie przerywana i w związku z tym stołeczny klub zapłaci 70 tysięcy złotych kary. Ponadto kibice Legii - aż do 30. kolejki bieżącego sezonu włącznie - otrzymali zakaz wyjazdowy, a najbliższy mecz legionistów na własnym stadionie zostanie rozegrany bez kibiców, którzy podczas meczu z Górnikiem zajmowali tzw. Trybunę Północną.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


25    Komentarze:

logistyk
szkoda
Bez sensu. Górnik pomógłby nam stworzyć lepszą atmosfere na stadionie.

80            -16
~~~pk
.x
Przeciez tak na prawde to komisja "legii" ukarala 15 pozostalych klubow a nie sama legie. Kara zakazu wyjazdowego to -x tys zl dla klubow. Wiec kara nie ma nic wspolnego z legia! Zenada!

40            -49
~~~kibol_lud ojad
wielka szkoda
...

28            -15
Crescendo
Naprawdę
wielka szkoda dla widowiska, biorąc pod uwagę że Niebiescy organizują sporą mobilizację. 1200 koalicji KSGKS vs Wisła Ruch i pewnie sporo Widzewa, na pewno na trybunach byłaby masa emocji. Dla mnie to niewielkie pocieszenie, bo akurat na meczu z Górnikiem być nie mogę, ale i tak wolałbym żeby na stadionie działo się więcej niż mniej (oczywiście w pozytywnym sensie, bez debilnego rzucania rac na murawę czy wyrywania krzesełek).

48            -16
woytek1974
Szkoda
Kibice drużyny przyjezdnej zawsze pomagają stworzyć lepszą atmosferę. Ale piłeczka jest chyba po stronie kibiców. Może lepiej zrezygnować z piro bo koniec końców to zawsze uderzy w kluby.

48            -14
cela3
Wpuścić Górnika
Będzie dużo lepsza atmosfera meczu!

40            -13
~~~daniel190 6tsw
ABG
Otworzyć bufory. Wpuścić Ich tam. Zawsze zastrzyk gotówki dla klubu. Piłka Nożna Dla Kibiców!

43            -14
~~~TSW W
33 tysiące znowu możliwe!
Jeżeli na Legii był cały stadion to na Górniku również możemy powtórzyć ten wynik! :)

59            -5
~~~tss
Może ich wpuścić mimo zakazu
Na G? I tak nie będzie kompletu na tym meczu.

25            -22
TTT
No i mieliśmy komplet widzów !!
Miała być atmosfera miało być widowisko a jest dupa jak zawsze. Dlatego ja uważam że kary powinne być indywidualne a nie jak to robią nasze mośki z komisji. Kara na klub i ludzi którzy nie brali udziału w procederze. W Anglii potrafią a u nas ciągle wieś !! Z taki zarzadzaniem daleko nie zajdziemy z tą ligą.

35            -10
~~~Romuald z pekaesami
Co to za kara? Zakaz meczów wyjazdowych za mecz domowy?
Powinno być. Zakaz wpuszczania publiczności na stadion przy łazienkowskiej do 30 kolejki. Wtedy odczuliby karę. Ale Rudy z Chopinem się nie skrzywdzą.

63            -5
kibic z R22
bufor
Wpuścić kibiców Górnika na bufory i koniec piłka nożna dla kibiców

41            -16
pawelkaper1
Atmosfera...
Dla atmosfery to zła wiadomość. Ale żabole byli już u nas raz na zakazie, nie pamiętam dokładnie ale chyba na G3 siedzieli. Może znowu coś się uda wykombinować😉.

40            -10
~~~rzecz jasna wisla
fuck górrnik zabrze
i bardzo dobrze że tych pajaców nie będzie lepiej dla nas i piłkarzy musimy wygrać ten meczyk żeby dogonić górnika zabrze... AVE WISŁA:-)

31            -25
~~~goal
Strat finansowych po stronie Wisły nie będzie.
Obecność kibiców Górnika, sprowokowałaby rzucanie rac przez kibiców Ruchu, a to oznaczałoby brak 3 tysięcy z sektora C na kolejnym meczu. Więc finansowo będziemy do przodu, a o atmosferę zadbają sami kibice Wisły. Trzeba tylko przyjść na mecz, a nie siedzieć w knajpie.

33            -7
~~~Robi
Bilety przez internet
Czy będzie można kupić bilet tylko na górnika ?

10            -11
Maxi
Że niby legła surowo ukarana bez jaj
Górnikowi należał się walkower ale że to jest legła to wiadomo jest traktowana lepiej niż inni .

29            -5
~~~Janusz
Po derbach większa kara
dla Wisły niż teraz dla Legii. Co prawda 15tys. od razu ale i zakaz dla kibiców z C na następnym meczu z Lechią. 5,5 tys. kumulowałoby więcej niż 70 tys. przychodu z Lechią a taką karę dostała Legła.

22            -2
Maxi
cd......
...Walkower z milion złotych kary , 10 meczów bez kibiców u siebie i zakaz wyjazdów kibiców ległej na inne stadiony do końca sezonu to by była jakaś kara ale Komisja legii przecież nie ukarze surowo ległej . Nie piszcie że zostali ukarani surowo bo tak nie jest .

34            -5
~~~Tss
MAXI
Ty normalny jesteś? Górnikowi należał się walkower- za co? Jest taki przepis to mnie oświeć. Ochłoncie trochę bo ta nienawiść do warszawiaków trochę przysłania wam sensowne myślenie

14            -25
~~~waz7
mobilizacja
Proszę administratora by zorganizował mobilizację na najbliższe mecze grudniowe. Drużyna osiąga dobre wyniki sportowe, gra wygląda coraz lepiej co przekłada się na to że mamy obecnie 3 miejsce w tabeli i szanse na zostanie liderem przed rundą wiosenna. Pokażmy jednosc, Wisła to my.

25            -2
~~~WisłaNaZa wsze
Maxi
to dałoby precedens dość niebezpieczny. A co jak grupka idiotów wejdzie na nasz stadion i umyślnie zrobi zadymę, po to, abyśmy dostali walkower?

24            -5
~~~goal
~~~Tss Maxi
Przepisy są na wszystko. Jeśli sędzia nie jest w stanie rozpocząć spotkania w ciągu 15 minut, to powinien go zakończyć, co wiąże się z walkowerem. Jednak, jak widać są równi i równiejsi, bo na zarzuty niezastosowania się do przepisów odpowiadają, powołując się, że przepisy mówią także, że sędzia powinien zrobić wszystko, aby doprowadzić do wznowienia spotkania.Prawda jest taka, że gdyby to nie dotyczyło Legii, sędzia po dwukrotnym przerwaniu meczu i nie możliwości go wznowienia po 20 minutach, zakończyłby spotkanie.

24            -3
kibic 357
Honor
Wiele osób piszących na tym forum zatraciło podstawy honory i nie widza problemu aby jakieś parchy bluzgały na R22 na Wisełkę czy też w inny sposób nas poniżały - BYLE TYLKO BYŁA KASA. Sprzedajcie swoją godność przynajmniej za jakieś sensowne kwoty a nie za drobne. Szanujmy się. R22 to miejscu kultu Wiślackiego i bez kilku "pseudokiboli" z Zabrza napewno nie padnie. Oni nie gwarantują właściwej oprawy i jedynie problemy i bydło. Nie ma czego żałować.

27            -9
~~~Wiślak
Wiślak
denerwuje mnie to że ludzie którzy są jakościowo niczym decydują o tym że czy kibice mają być wpuszczani na mecz czy nie szkoda że tak jest

6            -4