Niedziela, 17 grudnia 2017 r.

Mariusz Lewandowski: - Zwycięstwo w pełni zasłużone

- Byliśmy świadkami dobrego meczu. Z naszej strony chciałem pochwalić chłopców za dyscyplinę taktyczna oraz jestem zadowolony z tego, że grali w piłkę. Powoli wdrażamy nasz schemat gry i to czego oczekuję od zawodników, żeby wypełniali na boisku. Musieliśmy na dzisiejszy mecz zmienić taktykę, bo brakowało nam wykonawców od system z czterema obrońcami. Tym bardziej jestem zadowolony, że dziś zwycięstwo, które jest w pełni zasłużone - powiedział po meczu z zespołem Wisły Kraków, trener Zagłębia Lubin, którym jest Mariusz Lewandowski.

- Chcieliśmy po przerwie dalej atakować, kontrolować piłkę, grać dołem. W pewnych momentach i etapach drugiej połowy to się udawało. Wisła też miała jednak swoje okazje. Nie można zapominać, że przy stanie 2-1 mogliśmy strzelić na 3-1, ale Wisła po stałych fragmentach gry, czy też innych miała swoje okazje i mecz mógł się potoczyć się różnie. Czasami trzeba mieć w piłce szczęście, ale też temu szczęściu trzeba pomóc - dodał opiekun lubinian.

- Każdy zawodnik, który wychodzi na boisko, ma jeszcze większy potencjał, niż pokazuje i tylko i wyłącznie maksimum pracy nad swoimi umiejętnościami daje, że zawodnik się rozwija i ja tego oczekuję. Nie chciałbym żeby się blokowali po jednym lub drugim nieudanym meczu, ale dalej wierzyli w to, że potrafią grać. Kuba Świerczok jest przykładem tego, że rozwija się dobrze - zakończył Lewandowski.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Petar1231 3
Lewy
Spoko gosc, pewnie w razie porazki tez by sie uczciwie o meczu wypowiedzial, takich gosci mozna lubic co nie szukaja wymowek

9            -3
logistyk
Lewy
Jeden z moich ulubionych piłkarzy, obok Sobola. Ale zdecyduj się, w pełni zasłużone czy szczęśliwe?

5            -3
~~~kibictsw
Kolejna polska myśl trenerska
Jak to według ciebie był dobry mecz to nie wróżę ci zbyt wielkiej kariery trenerskiej Panie Lewandowski. A swoją drogą jako były piłkarz który jeszcze nie dawno grał czynnie to wyglądasz okropnie, nadwagi z 15 kilo a facet za trenerkę się bierze. Czyżby układy?

8            -14
therone
Ja Lewandowskiemu życzę powodzenia
Oczywiście nie kosztem Wisełki. ;-) Zawsze go lubiłem jako piłkarza, coś tam w karierze osiągnął. Jak na razie początku kariery trenerskiej złego nie ma, trzeba przyznać, że dzisiaj zagrali lepiej od nas.

13            -5