Środa, 21 marca 2018 r.

Wzmocnienia w wiślackiej Akademii

15-letni napastnik Czarnych Połaniec, Oskar Łąk, trafił do Wisły Kraków - podało świętokrzyskie "Echo Dnia". W rozgrywkach młodzieżowych zawodnik ten zdobył aż 114 bramek, w 73 meczach, a teraz gole strzelać będzie dla "Białej Gwiazdy". A to nie jedyne wzmocnienie młodzieżowych drużyn Akademii naszego klubu, do którego doszło w ostatnich dniach. Poza Łąkiem Wisłę wzmocnili bowiem także dwaj obrońcy - Bartosz Ogłaza z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Konrad Majerski z Sandecji Nowy Sącz.

Sylwetki nowych zawodników "Białej Gwiazdy" przybliżył trener Wisły, rocznika 2003, Mateusz Stolarski.

- Konrad Majerski to zawodnik, który był w Sandecji Nowy Sącz, zawsze się tam wyróżniał. Bardzo dynamiczny, z bardzo dobrą lewą nogą, wygrywający dużo pojedynków. Może grać na lewej obronie bądź pomocy. Myślę, że znacząco wzmocni nasz rocznik, szczególnie, ze był już raz na konsultacjach szerokiej kadry reprezentacji Polski. Oskar Łąk jest napastnikiem z bardzo dobrym uderzeniem z obu nóg. Potrafi w tempo wyjść do piłki prostopadłej, lubi grać na pograniczu spalonego. Jeżeli dobrze wkomponuje się w zespół powinien mieć dobre liczby w ofensywie. Bartosz Ogłaza ma osobowość lidera. Jest to twardo grający środkowy obrońca, który daje nam wiele wariantów w wyprowadzaniu piłki. Myślę, że podniesie poziom rywalizacji, ponieważ może występować na środku obrony oraz jako defensywny pomocnik - mówił.

Jak ponadto informowało "Echo Dnia" - Oskar Łąk był na "celowniku" Korony Kielce, ale jak widać to właśnie w Wiśle ten młody zawodnik kontynuować będzie swój piłkarski rozwój.

Źródło: Akademia Wisły, Echo Dnia


 Redakcja, KK

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~WisłaNaZa wsze
trzeba szukać
takich chłopaków.

98            -2
Maxi
Trochę tych bramek nastrzelał
Może to nowy Żurawski . Trzeba takich właśnie zawodników szukać

48            -3
~~~Basket Fan
Pytanie
A sprawdzili jego profil na fejsie?

49            -4
~~~MaroTSW
WISŁA FC POŁANIEC
Stawiamy na młodych Polaków

34            -2
~~~mad_orc
Mam nadzieję, że im fejs-zbuki posprawdzali
j.w.

37            -4
szymasss
fajnie
że szukają, ale nie ma co się podniecać. Przyszłość piłkarza kształtuje się w momencie przejścia w seniorskie granie - im szybciej tym lepiej. Wtedy właśnie oddzielane jest ziano od plew

32            -2
szymasss
ziarno*
ziarno od plew

20            -2
~~~Steve
Jest młody zdolny człowiek
Z rocznika 2005 na bramkę, dostaje powołania do reprezentacji Polski. Ostatnio był na turnieju w Zakopanem i został MVP. Ktoś z klubu zainteresowany?

10            -15
~~~gk
trzeba sciągnąć takich 100
jeśli wyjdzie z tego 3-4 do pierwszej 11, to będzie sukces

20            -2
~~~xxx
Idzie ku lepszemu...
Jest szansa, że wreszcie miasto coś zrobi z elewacją na stadionie! Nawet ledy podobno mają zakładać.To naprawde może być jeden z najładniejszych stadionów w Polsce jeżeli ładnie sie go " opakuje" i podświetli oraz uporządkuje teren wokół. Wewnątrz mają być zakryte trwale betony, sciągniete pleksi na C, wymiana krzesełek i daszek nad trybunami.Bedzie ładnie:-) link »

15            -5
Kosmaty
Ok, super, że dba się o narybek w akademii.
W końcu to najtańsza droga do zdobycia zdolnego zawodnika. Natomiast trzeba pamiętać, że tak jak napisał @~~~gk na 100 takich do piłki seniorskiej przebije się ledwie kilku, a jeszcze mniej zostanie zawodnikami, mają szansę stać się siłą takiego klubu jak Wisła. Niemniej cieszą takie ruchy. Jakiś czas temu Junco mówił, że w Wiśle jest dziura i zaniedbanie w pewnych rocznikach i jak widać dba się o to by kolejne roczniki były już odpowiednio przygotowane i były w stanie sprostać oczekiwaniom klubu wobec akademii. Natomiast jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie nim wyżej wymieniona trójka znajdzie się w kręgu zainteresowań pierwszego zespołu.

10            -2