Poniedziałek, 21 maja 2018 r.

Oficjalnie: Tomasz Cywka odchodzi z Wisły Kraków

Oficjalna strona naszego klubu poinformowała, że wraz z zakończeniem sezonu 2017/2018, z zespołu Wisły Kraków odchodzi 29-letni pomocnik, Tomasz Cywka. Zawodnikowi wygasła umowa z "Białą Gwiazdą" i nową podpisał z Lechem Poznań.

Cywka reprezentował barwy Wisły przez pełne trzy sezony. Debiutował bowiem 17 lipca 2015 roku, w meczu ligowym z Górnikiem Zabrze (1-1). Co ciekawe - z tym samym klubem zawodnik ten rozegrał także swoje ostatnie spotkanie w koszulce z "Białą Gwiazdą".

Łącznie wystąpił dla Wisły w 85 meczach.

Oto pełny dorobek Tomasza Cywki w Wiśle:
mecze: bramki:

Ekstraklasa: 79 0
Puchar Polski: 6 0

Razem dla "Białej Gwiazdy": 85 0

Źródło: Wisła Kraków SA, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

therone
Dzięki, Tomek
85 spotkań w ciągu trzech sezonów to niezły wynik. Powodzenia w życiu prywatnym i dalszej karierze, a no i udanych łowów. ;-)

84            -3
~~~ja
tnx
Tomek dziękuję !

58            -4
Zolwik
No to się nastrzelał dla Wisły...
Ale w każdym razie dzięki. Liczę, że podobny wynik bramkowy będziesz miał Tomuś w Lechu...

19            -31
charlie
Statystyka
Jak to Cywka bez gola? Przecież strzelił swojaka z Płockiem, a drugiego obronił Cuesta z Górnikiem. Mimo wszystko życzę mu zdrowia i powodzenia w innym klubie (przy pustych trybunach).

28            -12
~~~kibicTSW1 906
Cywa
Cywa dzięki za profesjonalizm i zaangażowanie. Szczególne brawa za postawę w ostatnich meczach kiedy było wiadomo że się przenosisz a mimo to grałeś swoje najlepsze mecze u nas. Dzięki i powodzenia!

101            -3
~~~Kalkulato r
Dziękuję
Profeska do końca. I gola strzelił w Niecieczy

34            -4
takisobie
Dzięki za walkę i serce wkładane w grę. :)
Z drugiej strony chyba przynosisz pecha, bo tylko pogłoski się pojawiły że do Lecha przechodzisz i zaraz wszystko tam pieprzło :D

25            -4
~~~doi
Brawo TOMEK i wielkie dzięki
Pokazał tym 2 sprzedawczykom z 7egii (i nie tylko) jak można zachować się z klasą. Powodzenia!!

56            -3
~~~Wiślak z Łodzi
Dziekujemy
Dziękujemy Tomek! Wiele razy pokazywałeś serducho a to ważne. Powodzenia!

25            -3
~~~Raf
IMAZ
Pragnę by pozbyto się również Imaza - totalnego badziewiaka. To co strzelił w tym sezonie strzeliłby i junior, więc zawodnik nic nie wart. Pokazał to w kolejnym meczu. Przypominam też zawalenie akcji, po której padła bramka z Amica, gdy mecz życia rozgrywał Buchalik. Nie rozumiem jak można go tak długo trzymać na placu mecz po meczu...

3            -25
Mario
dzięki za wszystko
jednak się myliłem końcówkę miałeś naprawde fajną, rzoegrałeś się i teraz nas opuszczasz szkoda, dzięki za wszystko, ale płakać nie będę są lepsi piłakrze w naszej lidze kopanej

10            -2
szczebelek
Słowo na pożegnanie
Powodzenia! Dziękuję za grę i życzę sukcesów, profesjonalista do końca!

9            -1
Kosmaty
Tomek dzięki za wszystko. Powodzenia.
Podsumowując pobyt Cywki w Wiśle na samym początku nasuwa się stwierdzenie "oczekiwałem więcej". Gdy do nas przychodził spodziewałem się, że zostanie liderem zespołu ciągnącym wyniki na swoich barkach. Niestety tak się nie stało. Jednak przeszkodziło w tym początkowe rzucanie go po pozycjach. Bez pomysłu sztabu szkoleniowego na tego piłkarza, bez stabilizacji. Uniwersalność, jego duży atut okazał się jego przekleństwem. Przez to już na samym początku w Wiśle została mu przypięta niezbyt pochlebna łatka, której do końca się nie pozbył. Jednak po początkowych niepowodzeniach dalsza część jego kariery w Wiśle była już zdecydowanie lepsza. Wreszcie grał dłużej na jednej pozycji (prawa obrona) i ustabilizował własną formę na dobrym poziomie. Choć zdarzały mu się karygodne błędy (można je zrzucić na jednak nową dla niego pozycję. Owszem wywalczył swoje miejsce na boisku, ale musiał się jego uczyć od początku), to generalnie grał już zdecydowanie lepiej. W końcu na ostatnie pół roku wrócił na dobrze sobie znaną pozycję w środku pola, zadomowił się na niej na dobre i znowu widać było poprawę w jego grze. Fakt, nigdy nie został liderem ciągnącym wyniki, ale też wywalczył pozycję solidnego punktu zespołu. Paradoksalnie najsłabszą pozycję miał wtedy, gdy zespół był najsłabszy, jednak gdy jakość prezentowana przez Wisłę pięła się w górę, to on zamiast odpaść jako najsłabsze ogniwo sam wzmacniał swoje notowania i wypracowywał coraz wyższą formę. Zawsze zaciskał zęby i mocno pracował na treningach, nie płakał - jak niektórzy - mediom że nie gra (a przecież miał okresy gdy grywał najwyżej kilkuminutowe minutowe ogony, przesiadywał całe spotkania na ławce lub nawet zupełnie wypadał na trybuny). Zawsze profesjonalista. Powodzenia.

12            -2
~~~bob
Tomasz Cywka
Nie rozumiem jak można nie pamiętać osiągnięć Cywki . Całą jego grę można opisać bardzo krótko. przyjęcie, podanie do najbliższego max na 5 m obowiązkowo w szerz , strata, niecielne podanie strata, 0 goli, kilka asyst. Geniusz.W Lechu nie powącha murawy. To nic osobistego, tylko ocena jego dokonań.

5            -5
~~~michael
Carillo co z budowaniem drużyny???
Trzeba przyznać ze Tomek okazał profesjonalizm do ostatnich minut na boisku, ale ja się pytam po co ta opaska kapitana? jak tu zbudować dobrze drużynę na zbliżający się sezon skoro najważniejsza osoba w drużynie ma podpisaną umowę z innym klubem. Morale innych chłopaków na pewno rosną. moim skromnym zdaniem tak nie powinno być. :rotfl:

2            -4