Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.

Wisła chce reaktywować zespół rezerw

Jak podczas konferencji prasowej Wisły Kraków, na której przedstawiono nowego szkoleniowca naszego pierwszego zespołu - Macieja Stolarczyka, a także nowego dyrektora sportowego - Arkadiusza Głowackiego - poinformował ten ostatni - już od sezonu 2018/2019 Wisła chce reaktywować zespół rezerw. Ten zacząć miałby występy od gry w jednej z małopolskich grup IV ligi.

Niestety czasu na to, aby udało się wystartować już w nadchodzącym sezonie, pozostało niewiele i wydaje się, że to największy problem, jeśli chodzi o powrót drużyny rezerwowej Wisły do gry.

Warto nadmienić, że jednym z głównych pomysłodawców powrotu zespołu rezerw jest nowy trener pierwszej drużyny, a więc Maciej Stolarczyk.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~Oooooo
A dlaczego czasu mało?
Zarząd wpadł na ten pomysł dopiero podczas tej konferencji hahaha

50            -8
~~~Adek TSW
Nie źdzwie się
jak jeszcze mistrza zdobędziemy... $$$

13            -32
woytek1974
Wykorzystać moment
Rozmawiajmy z Garbarnią aby została naszym klubem satelickim. Wiem, wiem, po konferencji wcale nie jest takie pewne, że za rok nie zagramy "świętej wojny" z Garbarzami.

35            -12
wislakzwisly
Dobry pomysł
To akurat dobra wiadomość, tylko zastanawiam się, czy przy takim uszczupleniu kadry będzie miał kto grać w tych rezerwach. Chociaż w IV lidze to może z powodzeniem grać mieszanka juniorów i rekonwalescentów po ewentualnych kontuzjach.

15            -4
olopl58
rezerwy
dwa lata temu zarząd zlikwidował rezerwy, teraz chce aktywować . Dwa lata temu postawiono na Junco i Hiszpanów , teraz się wycofujemy . Najważniejsze aby robić ruch w interesie i mieszać tę herbatę . Tylko kibiców szkoda, bo zarząd się wyżywi

48            -13
~~~napoleoon
efekt
Chce ale pewnie się nie uda

9            -8
~~~Mruk
Wreszcie !!!
To bardzo dobra i potrzebna decyzja dająca większe możliwości rozwoju zawodnikom którzy nie zawsze mogą grać w pierwszym zespole a i trenerom większe i miarodajniejsze możliwości oceny zawodników.

21            -3
nales
Konferencja prasowa = parodia westernu !
NAJWAŻNIEJSZE :lol: :lol: - zdanie p. prezes : " zjęcie 6 miejsca w lidze zbyt dużo kosztowało Wisłę finansowo" .... a ja się pytam co by było gdyby przyszło nam grać w LE ?????? na pytanie o finanse pada odpowiedź , ze jest lepiej niż było :lol: :lol: . Widać , że obecny Zarząd kibiców traktuje jak debili !!!!!!! Uszczkło się p.prezes , że za odejściem Junco stała rozbieżność dotycząca rozwoju sekcji pilkarskiej , a nie całego klubu . Najlepsze na koniec - to wisienka na torcie !!!!!!! - pytania od kibiców :lol: :lol: :lol: : kiedy nowa strona internetowa klubu i kiedy powstanie nowy sklep z pamiątkami klubowymi ...... to są już totalne jaja !!!!!!!!! Ciemność widzę , ciemność nieprzeniknioną . Ten Zarząd nadaje się tylko do dymisji i to natychmiastowej ! O kulisach odejścia Carillo ani słowa , bo szkodzi to wizerunkowi klubu , ale naloty na klub ABW , powiązania z gangami narkotykowymi nie szkodzą - sponsora zobaczymy jak świnia niebo .... no cóż przecież dalej można roztaczać przed kibicami wizję "szklanych domów" , oni to łykną :lol: :lol: . Taki mamy Zarząd . Gaszę swiatło - dobranoc .

101            -25
woytek1974
@nales
Konkrety były! Wiceprezes poinformował, że wiedzą już ile metrów kwadratowych będzie miał sklep a ile magazyn!!!:rotfl: :rotfl: :rotfl:

33            -11
szczebelek
Szkods czytać komentarze i forum...
Oglądałeś całą konferencję? Pytania o rozstania z trenerem, Junco jak również kwestia Bragiela wizji obu nowych pracowników pionu sportowego to było od dziennikarzy i pokrywały się z pytaniami od kibiców... Jeśli nie odpowiedzieli mediom w sprawie Carrillo to kibice na pewno by dostali odpowiedź. Junco budował drużynę, która gra w ekstraklasie, ale mało zajmował się akademią i młodzieżą, ale klub który stawia na to drugie musi mieć kogoś kto się naprawdę zajmie.

13            -36
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Podobno gramy o utrzymanie !! Haha
Pozdro dla Wiernych kibiców którzy wierza Że będzie tylko lepiej

15            -8
nales
szczebelek
Zapewniam Cię , że oglądałem całą i bardzo uważnie !!!!!!! ...... i jeszcze jedno : nie należę do SKWK i dlatego mogę być obiektywnym , a nie powtarzać mantry guru !

31            -9
olopl58
rezerwy
no to w sezonie 19/20 jednak będa derby . Szkoda tylko że z garbarnią. Nie będzie hiszpan pluł nam w twarz i serbów nam sprowadzał ! Ma być biednie, sielsko, siermięznie , tak po narodowemu. Czyli ziemniaki ( moze ze skwarkami ) zamiast co najmniej schabowego. Carlitos odejdzie, Basha odejdzie, transfery będą z CLJ ( wszak tez skończyli na 6 miejscu, wiec po co przepłacać ). Nie sądziłem że tego doczekam, ale mamy cyba pierwszego kandydata do walki o utrzymanie sie w lidze. jesli się utrzymamy przy tym kursie przez 2-3 lata to potem przy dobrej polityce powinno być lepiej. Ale co będzie jesli się nie utrzymamy ?

16            -10
esaper
woytek1974
Garbarnia klubem satelickim Wisły ???? Ty znasz chłopie historię Krakowskiej Piłki ? To tak jakbyśmy postanowili zostać satelitą Craxy bo ta ma więcej kasy i jest bez długów...

20            -10
szczebelek
Nie bronię zarządu, ale oczekiwań też nie mam
Nie jestem w skwk, ale mam swoje zdanie... Nie da się załatać dziury po telefonice i jej partnerze w budżecie jedynie za machnięciem różdżki...Brakuje tych pieniędzy by walczyć o coś, więc oszczędności i może Wiśle się to nie udać, ale skoro jeszcze spłaca długi po właścicielu, a wszyscy myślą, że sponsorzy są i rosną na drzewach to co ja mogę? 73% wydawano gażę, więc trzeba było zminimalizować nie ma pieniędzy, nie będzie drużyny walczącej o cokolwiek wartego w PL. Proste

12            -5
woytek1974
@esaper
Historia jest ważna ale ona nie w każdym wypadku powinna determinować działania "tu i teraz". Nie ma żadnych przeciwskazań aby dla dobra obu klubów Garbarnia była klubem satelickim Wisły. Każda ze stron może tylko na tym skorzystać. Nie ma co się oszukiwać, w Krakowie wyobraźnię kibiców "zagospodarowała" Wisła i Cracovia. Dla trzeciego klubu raczej nie ma tu miejsca. Oczywiście Garbarnia miała i ma swoich sympatyków ale w zdecydowanej mierzę wywodzą się oni z kibiców ww. klubów. A co do historii, to dzisiaj na miejscu historycznego stadionu Garbarnii stoi nieużywany hotel i aby grać na poziomie pierwszoligowym muszą rozmawiać z miastem i Wisłą o korzystaniu ze stadionu przy R22. I bardzo dobrze! Sam z miłą chęcią wybiorę się na mecze Garbarzy i obym oglądał w tej drużynie jak najwięcej młodych Wiślaków wypożyczonych do tego klubu w celu nabrania doświadczenia. Jeżeli tylko ambicje działaczy nie przeszkodzą w zgodnym budowaniu to każda ze stron może na tym skorzystać. Czasy Garbarnii walczącej o mistrzostwo Polski raczej nie wrócą. Pozdrawiam

12            -7
~~~Cerber89
Po co?
Dwa miliony złotych dodatkowych kosztów, a tymczasem w promieniu 15 km mamy dwa zespoły I-ligowe - Puszcza, Garbarnia, w promieniu 80km następne dwa - Nowy Sącz i Nieciecza i do tych wszystkich 4 zespołów można wypożyczać najlepszych juniorów i część drugiego szeregu (jeśli taki w ogóle mamy). Jak był potrzebny zespół rezerw, to go skasowali, a teraz idą bezrozumnie w drugą stronę. Dlaczego?

11            -6
esaper
woytek1974
Jestem byłem i będę kibicem Wisły ale wybrałem się na dwa mecze "Garcy" w tym sezonie namówiony przez znajomych KIBICÓW a nie sympatyków - i zaręczam, że gdy w żarcie powiedziałem o satelicie to mało brakowało a dostałbym wp... pomimo znajomości. Jest miejsce jako klubu z dużą tradycją.... o zasięgu może dzielnicowym ale zawsze. I chciałbym słyszeć na R22 taki fajny doping i oryginalne przyśpiewki śpiewane przez cały stadion jak tam słyszałem.

10            -3
woytek1974
@esaper
Wszystko zależy od tego jak rozumiemy "satelickość". Powtarzam, jeżeli każda ze stron może na tym skorzystać to warto ściśle współpracować. Garbarzom życzę powodzenia. No ale teraz zajmijmy się kłopotami Wisły bo nie jest różowo. Pozdrawiam

8            -1
~~~l
Po co koszty
nawiazac wspolprace perspektywiczni gracze moga ogrywac sie w Garbarni

5            -1
GrzegorzS
Reaktywacja zespołu to świetny pomysł
oby się udało zgłosić do gry tę drużynę. Co do współpracy z Garbarnią to powinna być ona na równych zasadach i ścisła. Czy Garbarnia powinna się obrażac na rolę satelity napewno nie, bo to dla niej szansa na stabilizację i rozwój.Kibice Wisły zawsze chodzili na Garbarnię i odwrotnie. Co to jest satelita czy to znaczy, że to coś gorszego lub drugorzędnego jak ktoś tak myśli, to pisze i myśli głupio. Satelita to przyjmując hiszpańskie wzory samodzielny w swoim bycie klub współpracujący i mający z tego określone korzyści. Jakie ano takie, że jak zawodnik Wisły w nim gra to pensje nie płaci mu satelita tylko Wisła. To coś inszego niż wypożyczenie, za które klub wypożyczający płaci określoną kase i jeszcze opłaca piłkarza. W satelicie zawodnik ma płacone przez klub macierzysty, co najwyżej wsatelitarnym klubie ma gwarancję grania (oczywiście jeśli jest zdrowy i nie ma kartek). W przypadku gdy jest bez formy to na to by nie gral trener satelity musi miec zgode trenera klubu macierzystego, który monitoruje wypożyczonego zawodnika stale a nie od przypadku do przypadku. W efekcie jest mozliwe, że w ramach dochodzenia do zdrowia i formy po kontuzji aki Rafał Pietrzak grał by np. w Garbarni a nie grzał trybun w Wiśle lub rezerwach na poziomie trzeciej czy czwartej ligi. W hiszpanii zespoły z wielkimi tradycjami cieszą się z roli satelity Realu Barcy czy innych mocniejszych klubów. Z całym szacunkiem dla Garbarni w imię rozwoju klubu z Ludwinowa przyjęcie roli satelity Wisły było by świetnym pomysłem na dalszy i szybszy rozwój. Wisła też by z tego miala realne korzyści. Zaś hasła o tym, że kibice Garbarni są do tego źle nastawieni, którzy kibice Ci stali bywalcy napewno nie owszem Ci nowi czasowo przybyli w czasie awansu i owszem.

6            -4