Poniedziałek, 2 lipca 2018 r.

Miasto nie przedłużyło Wiśle umowy na dzierżawę stadionu!

Jak podał serwis lovekrakow.pl - prezydent miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, po negatywnej opinii skarbnika i miejskich prawników, nie pozwolił Zarządowi Infrastruktury Sportowej na przedłużenie z Wisłą Kraków SA umowy dzierżawy stadionu przy ulicy Reymonta.

To bez wątpienia kolejny ogromny problem naszego klubu, który już za niespełna trzy tygodnie rozegrać ma właśnie na stadionie miejskim swój pierwszy mecz ligowy z Arką Gdynia.

Przypomnijmy, że Wisła otrzymała licencję na grę w Ekstraklasie, ale warunkowo, z nadzorem infrastrukturalnym, związanym właśnie z brakiem umowy na dzierżawę stadionu!

Dodajmy również, że w momencie przejęcia spółki przez TS Wisła - a więc przed prawie dwoma laty - klub zalegał z opłatami za dzierżawę stadionu na kwotę około 4 mln złotych. Od tego momentu urosła ona do prawie 6,5 mln.

Oto oświadczenie miasta Kraków w tej sprawie:

Miasto wstrzymało się z zawarciem nowej umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana z Wisłą Kraków SA. Na przeszkodzie stanęło zadłużenie, jakie spółka ma w stosunku do miasta, które obecnie w sumie wynosi prawie 6,5 mln zł.

Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Gminie Miejskiej Kraków, nieuregulowane zobowiązania finansowe uniemożliwiają podpisanie umowy dzierżawy z wnioskodawcą, niezależnie od tego, kim on jest, ponieważ podpisanie takiej umowy byłoby bowiem działaniem na szkodę Gminy Miejskiej Kraków.

Obecnie Wisła Kraków S.A. jest zadłużona wobec ZIKIT na kwotę 4 mln 909 tys. zł, wobec ZIS na kwotę 1 mln 394 tys. zł oraz z tytułu nieopłaconego podatku od nieruchomości w wysokości 69 tys. zł. Biorąc pod uwagę tradycje krakowskiego klubu, Miasto wychodziło z inicjatywami, które miały ułatwić Wiśle Kraków SA spłatę zobowiązań. W 2016 roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zawarł z Wisłą Kraków porozumienie o rozłożeniu zaległych należności na 24 raty. Porozumienie jednak zostało zerwane w związku z nieterminowymi wpłatami, a sprawa zaległości trafiła do sądu. Sprawa zadłużenia spółki była także przedmiotem postępowania sądowego po złożeniu pozwu 4 maja 2018 roku przez Zarząd Infrastruktury Sportowej o zapłatę zaległego czynszu za okres 1 lipca - 31 grudnia 2017. W dniu 29 maja Sąd Okręgowy w Krakowie wydał nakaz zapłaty przez spółkę na rzecz gminy kwoty blisko 1 mln 400 tys. zł, od którego klub wniósł sprzeciw.

Podczas negocjacji warunków nowej umowy Wisła Kraków S.A. zobowiązywała się do spłaty zadłużenia do 30 czerwca 2018 roku, co nie nastąpiło.

W tej sytuacji Miasto wstrzymało się z podpisaniem nowej umowy dzierżawy stadionu, mając nadzieję, że Zarząd Spółki wykaże dobrą wolę, by uregulować zadłużenie wobec gminy i tym samym umożliwić miastu podpisanie umowy na kolejne lata.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


158    Komentarze:

~~~wiślak90b r
....
Tragedia....aż nie wiem co napisać... Człowiek ma uczucie jakby ktoś mu zabrał dom...

104            -6
~~~Corsair87
Xxx
Tylko zacytować klasyka "...To początek końca":-(

71            -20
~~~tsw słafko
żądam
Natychmiastowej konferencji od zarządu w tej sprawie!! Chcecie żybyśmy kupili karnety to działać w tej sprawie musicie!!! Natychmiastowo! Czuje jak bezdomny pies, moja drużyna ukochana drużyna nie ma gdzie grać... Boże czy u nas jeszcze będzie kiedykolwiek cokolwiek normalnie..:-(

100            -9
~~~kibice
dwie sprawy
1. Majchrowski właśnie przegrał wybory 2. Jeśli tego nie naprawią w ciągu tygodnia, nasz zarząd do dymisji.

130            -32
~~~Petar1231 3
Ale jaja
A tu ludzie jeszcze pytali czy garbaria bedzie nam placic za gre na tym stadionie xd dogadac sie z bruk betem i tam moze grac a stadion niech zarabia stojac nieuzywany

110            -2
~~~Ted
Trywialne pytanie
Może dla niektórych oczywiste, ale co teraz? Jak nie dostaniemy licencji to wypadamy z Ekstraklasy czy będziemy grać w Niepołomicach czy coś takiego?

47            -7
~~~22ABG22
Ekwilibrium?
Po pierwsze mozna i trzeba podziekowac Cupialowi, bo Wisla tonie po tym jak ja zostawil rozbita, z horrendalnymi dlugami. Cupial owszem dal chwile radosci, ale klub sie z tego nie jest w stanie podniesc od 2011 roku czyli ostatniego tytulu MP z Maaskantem i Meliksonem (7 lat!) i spladrowaniu budzetu hiperzakupami. Klub nie moze sie podniesc, bo Bednarz i jemu podobni prawnicy przegrywali kazdy spor z Jovicami, Jobvanovicami, Genkovami, Mandziarami etc, co wygenerowalo miliony euro strat. Klub nie moze sie podniesc, bo obecny zarzad znajac sytuacje i widziac na liczniku 80mln dlugu, postanowil rozbuchac kadry trenerskie, place... Paradoks. Jednak Meresinski mogl sie okazac swoistmy "oczyszczaczem", Wisla spadlaby do V ligi, ale mozna byloby rozpoczynac gre od zera. Smutne to, bo wracamy najwyrazniej do punktu "meresinskiego", dlugi jeszcze wieksze, zespol sie rozpadl, Bragiel i jego rzekome wizje okazal sie efemeryda etc itp

39            -77
~~~Radekrrrr rr
majchrowski
żydowski pomiot chce w ten sposób zniszczyć naszą Wisłę!! wybudował stadion za 650 mln którego rzeczywista wartość nie przekracza 200 mln a opłaty chce jak za narodowy!! i ta łajza chce naszych głosów

122            -47
TTT
Majchrowski
Po tym jak sobie ostatnio poczynał przypomnę jego słowa " Nigdy nie zejdziemy na PSY" a teraz z tym stadionem wbija sobie gwoździa do trumny.

89            -23
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Jeśli dochodzi do tego to musi
Być zrzuta od kibiców !!! Musimy uratować ekstraklase dla Wisły Kraków!!!!

31            -84
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Codziennie tylko złe wiadomosci. Miało być z roku na rok lepiej a jest odwrotnie.Mam przeczucie że zarząd nie udzwignął ciężaru zarządzania klubem.

101            -5
~~~Hazi
Ehhh
Mozna popierać albo nie popierać Majchrowskiego, ale fakty sa takie ze od pół roku nie zaplacilismy ani jednej raty za stadion. Z tego co pamiętam, pani Sarapata wielokrotnie zapewniala ze jak się nie uda przedluzyc na nowych warunkach, to bedzie nadal na starych tylko czekaja właśnie.na opinie... kto sie znowu.mija z prawda ?

108            -9
Marek43
Dymisja
Skoro tak kluczowej sprawy jak stadion, nie potrafił załatwić zarząd to jak można wierzyć że cokolwiek idzie w dobrym kierunku. Po takiej wiadomości zarząd powinien poważnie zastanowić się nad dymisją.

99            -10
~~~KaluUche
Prezydent
Ja tez Majchrowskiego nie lubie, no ale ma jakiś podmiot wiszący jego miastu 6,5 bańki, co się dziwić ze miarka się przebrała. Na jak najdroższej sprzedaży Carlitosa powinno zależeć miastu, może jakaś reklama w centrum? :lol:

81            -13
~~~Jocker30
...!!!
Czyli na R22 gra tylko Garbarnia...BRAWO!! To są jakieś jaja!!! I to jest cała prawda dotycząca tak prężnie działającego naszego zarządu. Pani Sarapata w świetnym humorze, Dukat kolejną dziurkę w pasku robi, a Jacek naczelny budowniczy Krakowa mści się za lata rządów Bogusia. Kraków jednak to stan umysłu, z zaściankowym myśleniem. Myślę że czas na zmiany zarówno w klubie jak i samym mieście .

71            -10
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Kazdy kupie karnet
I jesteśmy uratowani . 20 tys karnetów i jesteśmy !!

35            -81
NoMeansNo
Precz z komuną!
Vox populi, vox Dei! Niezależnie od tego, co sądzimy o zarządzie TSW, o jego pracy, to jest ten moment, by pokazać czerwonemu rządcy Krakowa co o nIM sądzimy. Każdy kibic Wisły powinien zjawić się przed magistratem, by pokazać mU, ilu nas jest i że tak z naszym ukochanym klubem nie da się pogrywać. Ile znamy przypadków, że miasta pomagają klubom, dając na ich działalność miliony złotych rocznie. Tymczasem Kraków Majchrowskiego tylko od Wisły bierze i to za stadion paskudny, zaprojektowany przez jakiś nieudolnych koleżków, wybudowany za szokujące pieniądze. Niech wiślacki ryk wstrząśnie magistratem, niech Majchrol, który kiedyś na stadionie po drugiej stronie Błoń życzył, by "Cracovia nigdy nie zeszła na psy", poczuje mokre portki! Na pohybel zdrajcom!

67            -63
~~~Kbc
Wywiad
W ostatnim wywiadzie jak to leciało z ust Pani Prezes... jesteśmy w dobrych relacjach, jest coraz lepiej pomiędzy nami a miastem. Czyli reszta odpowiedzi na pytania to też bajki.. Zobaczymy inwestora ale w 4 lidze

74            -11
wujek29
ogłoszenie
pomogę zarządowi spółki Wisła ssa (ZA DARMO) w kalkulacji budżetu spółki na kolejny okres obrachunkowy tak aby nie dochodziło do fiansowych niespodzianek i aby zadłużenie malało a nie rosło, posiadam umiejętność obsługi excela w stopniu wystarczającym do tego typu czynności a takze doswiadczenie w zarzadzaniu finansami i pracy analitycznej, posiadam rowniez Wiślacki gen (potwierdzony w badaniu genetycznym)......

70            -9
~~~Makaczo
Zenada
To wracamy na suche stawy :lol:

46            -10
~~~ggm
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka!
Jak to ktoś zdążył stwierdzić Miasto Kraków i Wisłą są w sprawie R22 skazani na siebie? Najwidoczniej nie! :rotfl:

42            -9
~~~22ABG22
Jeden PLUS
Jest to opcja na renegocjacje chorej umowy, w ktorej niby dwa rownorzednie traktowane kluby placa kosmicznie inne stawki. Ok, pojemnosc stadionu inna, ale nie na tyle zeby robic sobie z Wisly jaja. RENEGOCJACJA WARUNKOW FINANSOWYCH KONIECZN! Stadion i tak bedzie stal pusty Majchrowski sam sie znokautowal jesli chodzi o ta kwestie.

50            -8
Maxi
Majchrowski nienawidzi Wisły i tyle
Nie rozumiem tego inne miasta pomagają swoim klubom i to o wiele biedniejsze miasta jak Zabrze , Gliwice , Kielce ( o Wrocławiu nie wspominam bo to raczej bogate miasto ) i to wspomagają kluby dużymi kwotami a u nas miasto daje 0 kasy na Wisłę i rzuca tylko kłody pod nogi przecież co to jest te 6, 5 miliona jednym ruchem by mógł ta kwotę umorzyć . To zwykłe chamstwo i nie chęć do klubu jeśli nie wyrazi faktycznie zgody na przedłużenie umowy o dzierżawę .

55            -31
~~~grabaż
ale w koło jest wesoło...
tylko dlaczego płakać się chce....:rotfl: doczekamy się jakiś dobrych informacji.... czy ... wolę nawet nie myśleć.... :-(

32            -5
matmax
No tak!!!
To teraz my zagramy na stadionie Garbarni. W odpowiedniej klasie oczywiście. Zarząd tak liczył na Bragiela, ze wypłaty sobie podnieśli. A tu klapa i to jaka. Brak slow.

56            -10
~~~tsw słafko
dobrze
powiem , więcej jeśli do soboty będzie wszystko załatwione to na pewno kupuje ten karnet, mimo , że nie dam rady być na każdym meczu z racji odległości i bycia studentem ale kupie. Teraz widzę jak bardzo jest źle i tak naprawdę to chyba tylko jedno co mogę zrobić żeby pomóc. Jest tylko jedno ale.. muszę jak tak samo jak i cała brać Wiślacka do cholery wiedzieć czy moja druzyna zagra na tym stadionie...

30            -6
~~~hunner braesyn
Zakładając, że Wisła ma 30 tys. kibiców, bo ma tak?
To każdy z nas (!) musiałby wpłacić na rachunek TS-u, na jego "cele statutowe" ledwie 216 zł. Pytanie czy Was na to stać, aby pomóc klubowi spłacić dług, który ciągnie się jeszcze za czasów Cupiała? Apeluję do KLUBU aby podał na oficjalnej stronie numer konta!

36            -83
~~~Wisła Qrdwanów
Cyrk
Garbarnia będzie grać na Reymonta 22, a Wisła nie.. Cyrk!

62            -5
~~~22ABG22
FanNatic90Abg , ale co ty chcesz wspierac?
Glupote? Nieudolnosc? Kupujac karnet mowisz, ze to co sie dzieje w klubie podoba ci sie, ze jest dobrze, ze Wisla zmierza w dobrym kierunku. Odnosze wrazenie, ze ty nie jestes kibicem Wisly, tylko kibicem zarzadu. To jednak sa w tym momencie dwie rozne sprawy.

77            -21
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Hunner
dokładnie tak!!!! wystarczy ze 20 tys kupi karnet sezonowy średnio po 400zl i jest w kasie 8 milionów!!! ale większość woli szydzic niż kupic

37            -88
~~~morgan R22
Stanowcze NIEEE żydowi !!!!
Juz raz graliśmy po Sosnowcach i Hutnikach,załatwić jeszcze raz wypożyczenie na Hutniku lub w Niecieczy,a żyd niech sam sobie siedzi na trybunach, to rozwiazanie chwilowe na przetrzymanie żyda ,do wyborów juz nie daleko,oczywiscie konieczna wizyta pod magistratem w bardzo licznej grupie.AVE WISŁA ...nawet w Niecieczy.

49            -24
~~~22ABG22
Ruch Majchrowskiego a WYBORY SAMORZADOWE
O mylicie sie, Majchrowski ten ruch wykonuje tylko pod katem wyborow w optymalnym dla siebie momencie i zapewniam wam, ze zyska poklask przecietnego Janusza. Tym ruchem chce mianowicie pokazac, ze interesuje sie zadluzeniem miasta, walczy z nim intensywnie, choc miesiac temu zakazal umieszczenia na hotelu cracovia zegara pokazujacego rosnace za jego rzadow ZADLUZENIE MIASTA.

60            -4
woojtus
Kogoś tu kompletnie
popier....ło - ciekawy jestem teraz jak miasto i wszyscy doradcy Majchrowskiego chcą utrzymać taki obiekt. Nie wspomnę już o historii. Zakładam, że to gra i część negocjacji żeby odzyskać chociaż część kasy za dzierżawę...

34            -5
wislakzwisly
O!
U mnie w wiśle jest stadion KS Wisła Ustronianka, to możemy tam grać! Nazwa klubu się zmieni na Wisła Wisła S.A., czyli taka bardziej wiślacka będzie... A tak na poważnie: jak Zarząd mógł pozwolić na pozbawienie klubu stadionu? To jest jakiś dramat.

34            -5
~~~Petar1231 3
Jakie karnety jaka zrzuta
Nie mozemy kupic 20 tys karnetow bo na co jak to nie nasz stadion juz, jaka zrzuta, po 65 zl musialoby dac 100 000 osob ta jasne

18            -5
76piwowar76
owszem zrzuta
ale zarząd z własnej kieszeni powinien wpłacić nie 216zł ale przynajmniej po 25 tysiaków (od łebka!!!) jesli tyle zarabiają i zależy im na klubie. Bo kasa na Lisów, autokary jest a na spłate długu nie ma? I może wreszcie majchrowski przegra wybory bo to jest insza inszość że kibic parchovii decyduje ile Wisła ma płacić. Ja pierdole, po prostu nie do wiary.

54            -6
matmax
Trup
Czyżby to trup wyleciał Głowackiemu z szafy?

21            -18
~~~WisłaNaZa wsze
dobrze, że
idą wybory, mam nadzieję że ten ***** weźmie to pod uwagę i pójdzie na jakąś ugodę z Wisłą Kraków zakładającą natychmiastowe spłacenie części długu. Natychmiastowo zostanie sprzedany również Carlitos, oby Lech nie zechciał wykorzystać sytuacji i nie zszedł z ceny (obecnie podobno około 1,5 mln euro). Z tego transferu przyjdzie około 6 mln złotych. Może uda się chociaż połowę przeznaczyć na spłatę długu. Jeśli nie to jest to początek końca. W takiej sytuacji tym bardziej nie rozumiem, jak można było utrzymywać 30 piłkarzy i pieprzyć głupoty o walce o puchary.

18            -9
~~~22ABG22
Jesli kazdy kibic wplaci po 216 PLN....
FanNatic90Abg, drogi oszolomie, latwo wyliczyc, ze 277 kibicow wpalacajac ta kwote pokryje miesieczne wyplaty Dukata i Sarapaty. Zeby pokryc im wyplaty na rok (12mscy), 3333 kibicow bedzie musialo wplacic twoja danine 216 orlow. Czy ty sie chlopie dobrze czujesz ze swoimi pomyslami? Co ty chcesz ta akcja utrwalac, patologie? Chcesz zamiesc pod dywan CHOROBE, ktora toczy nasza Wisle? Wiem, ze masz dobre intencje jak my wszyscy, ale NIE WIDZISZ problemu, jego zrodla, nie widzisz, ze udawanie, ze problemu nie ma, skonczy sie zle?

69            -10
~~~FanNatic9 0Abg!!!
22 ABG22
Ten który minusuje widać ze nie miał karnetu i go nie kupi.!!! Widać jak kochacie Wisle szydzac i mówiąc ze nie kupicie karnetu

16            -70
Maxi
Wisła to wspólne dobro miasta Kraków
(((Rada miasta otrzymała projekt budżetu miasta na 2017 rok. Wydatki miasta mają sięgnąć prawie 5 mld zł i być prawie 6 proc. wyższe od tegorocznych. Na inwestycje programowe związane z kulturą i ochroną dziedzictwa zostanie przeznaczone prawie 29 mln zł. Na renowację zabytkowych obiektów miasto planuje przeznaczyć 4 mln 700 tys. zł, a na budowę i adaptację budynków na cele kulturalne – ponad 24 mln zł. )) Proszę mi powiedzieć czy osoby chodzące na mecze na stadiony są gorsze od tych co chodzą do teatrów , oper itp . Tam idą grube miliony a do nas ..... bez komentarza .

47            -17
~~~Dei
Tu nie chodzi o sam zakup
karnetu. Chodzi o to że kibic kupi karnet a jego kasa rozejdzie się nie wiadomo na co. Zarząd sam sobie przestrzelil kolano nie informując jak jest w klubie, ba nawet mówili że jest super. Skoro jest tak dobrze do dlaczego jest tak źle!!??!!

58            -5
kitsun
@~~~FanNatic90Abg !!!, @~~~hunner braesyn:
W jakim celu ta zbiórka? Żeby zarząd znowu przyznał sobie podwyżki i nie miał sobie nic do zarzucenia? To tak jak dawać alkoholikowi pieniądze i wierzyć, że dzięki temu wyzdrowieje. Wisła z tymi ludźmi u sterów utonie nawet jakbyście wpompowali 20milionów.

59            -13
~~~komentato r
przypomne tylko wywiad z Pania Prezes
w którym zapewniała że z miastem już wszystko bedzie ok. Cała Pani Prezes...

78            -4
MISIEK_BIS
Kolejny raz kupiłem karnet (768063) na sezon - i CO
Mam nadzieję że to tylko pozycja negocjacyjna. Pewnie gdyby dług za wynajem nie rósł - było by inaczej. Zastanawiam się jak Zarząd zamierzał zasypać dziurę w budżecie? przecież nie pojawiła się z dnia na dzień. Z jednej strony zatrudnianie Carillo - kiedy nie było Wisły na to stać - było działaniem na szkodę spółki. Jeżeli pasywa przekraczają aktywa, Zarząd ma obowiązek ogłosić upadłość, albo Walne Zgromadzenie Wspólników powinno wskazać źródło finansowania. Również wierzyciel może wystąpić do sadu z wnioskiem o upadłość. Z drugiej strony jak to zrobi to nigdy nie odzyska swoich pieniędzy. Do 30 czerwca wszystkie spółki muszą złożyć sprawozdanie finansowe. Chętnie bym takie sprawozdanie zobaczył. Oceniam fakty i każdym zdarzeniem nabieram coraz większego przekonania że nasz Zarząd może kocha Wisełkę - ale na biznesie to się zupełnie nie rozumie.

46            -5
~~~Petar1231 3
Nieciecza
Isc grac pol roku w niecieczy a po tym czasie miasto samo bedzie sie prosic zeby wisla wroca nawet za polowe dotychczasowej stawki na ten stadion

46            -13
~~~z podgórza
Licencja
No to sru, wszystko przeciw nam, ciekawe co na to pani Prezes która jeszcze nie dawno mówiła że w sprawie stadionu wszystko jest w najlepszym porządku. A tak na marginesie zakładając najczarniejszy scenariusz nie mamy stadionu to nie dostajemy licencji i lecimy z ligi, a ciekawe co zrobi Majcher z takim bublem przecież to jest dopiero działanie na szkodę miasta.

29            -8
~~~diego
Kasa
Może Pani Prezes i reszta "dworu" do czasu spłaty długu pracuje za 10 tysi na miesiąc . Głodować nie będą , a kasa na spłatę długu się znajdzie

46            -8
No_look_Pass
Przeraża mnie liczba komentarzy i pozytywnych ich ocen
Komentarzy, które mówią, że czort z Majchrowskim (też go nie lubię) i żeby się wypiąć i nie płacić. Nie, długi trzeba płacić, chyba, że jesteście złodziejami/oszustami, to wtedy róbcie jak chcecie, ale prawo jest jasne, masz zobowiązania wynikające z umowy, to je reguluj. Umowa została zawarta dobrowolnie, nikt nikomu nie przystawił pistoletu do głowy. Wina jest tutaj u ludzi nieudolnych zarówno po stronie miasta, jak i po naszej (wtedy, że umowa ma niekorzystne warunki) jak i teraz (że nie udało się zabezpieczyć w budżecie klubu środków na spłatę zadłużenia). Wyjścia jakie nam pozostają w takiej sytuacji, to albo sprzedaż Carlitosa za taką kasę, by wystarczyło na pokrycie zobowiązań (co jest możliwe, choć będzie ciężko), albo mozolna spłata zobowiązań, choć my już będziemy musieli grać gdzie indziej (może rzeczywiście Suche Stawy, Nieciecza lub Niepołomice). Żeby wyjść z długów trzeba zacisnąć zęby i na to pracować. Pożegnamy się z R22? Trudno, jak cię nie stać na utrzymanie domu, to idzie on prędzej czy później pod młotek, jeśli jest twój, a jeśli należy do kogoś, to cię eksmitują. Takie są zasady, żadne inne. Oczywiście to olbrzymia wtopa zarządu, oczywiście, że uważam, iż stadion jest źle zaprojektowany, za drogi i generuje za wysokie koszty, dla których nie ma uzasadnienia. Rozwiązanie, w myśl którego na jakiś czas się ze stadionu wynosimy, jest bolesne i przykre, ale może pozwolić uporządkować nam nasze finanse i zmiękczyć stanowisko miasta, które musząc się borykać z pustym stadionem, nie zbierze z niego żadnych zysków.

67            -6
el_polaco
Do osób nawołujących o wpłatę 200 lub 400zł
Załóżmy, że znajdzie się 30tys. ludzi co wpłaci. I co dalej? Za chwilę się okaże, że trzeba robić zrzutkę na pensje dla piłkarzy bo nie dostaniemy licencji. Dalej się będziemy zrzucać? To nie jest kościół parafialny, żeby z tacy wiernych opłacić ogrzewanie tylko spółka akcyjna w lidze zawodowej. A Redakcja dalej będzie stawać murem za zarządem?

71            -8
~~~daf
@~hunner
Nie bądź dzieckiem. Ja wpłacę 216zł, żeby spłacić dług, którego nie zaciągałem. A za kilka tygodni Zarząd pogoni Stolarczyka (to tylko kwestia czasu) i będzie kolejny darmozjad na utrzymaniu klubu. I kolejne długi, bo sprawę w sądzie oczywiście Zarząd przegra. I co, za rok znów mam zapłacić 216zł? A może już trzeba będzie 432zł? Dlaczego mamy z własnej kieszeni wspierać nieudolność Zarządu? Już te notoryczne zbiórki na trybunach na Akademię są niepokojące - trenerzy mają głodowe pensje, tereny swoje, to na co do jasnej ciasnej idą te opłaty za treningi? Przecież opłaty są jedne z najwyższych w Krakowie... Mnie się to kupy nie trzyma.

62            -6
~~~Zoltan10
Ludzie....
po co kupować karnety , zakładając że nawet sprzedało by się 20 tysięcy karnetów to po pierwsze nie wiadomo na co poszła by ta kasa, po drugie klub by miał o 20 tysięcy mniej pieniędzy z wpływów za bilety w dzień meczowy, a gdzie na wynagrodzenia dla piłkarzy i sztabu itd. kółko się zamykam. Dopóki nie będzie przejrzystej polityki klubu a nie tylko uśmiechy Pani Prezes to nie będzie dobrze, no i oczywiście sponsora głównego, ale co za głupek by wszedł do takiego bagna. Dobrego rozwiązania bez żywej gotówki nie ma.....A zarząd się cieszy i bierze wypłaty.....Masakra

38            -11
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Jest tylko jedno wyjscie ,zarząd pokazuje wszystkie karty tzn. sprawozdanie finansowe,liste wszystkich długów itp.Wszystko ma być klarowne dla kibicow.Zanim zapłace kase chce wiedzić gdzie ona konkretnie idzie.Jest dużo kibiców którzy wykupią karnet nawet jak nie będą chodzić tylko chcą przejrzystości. Nikt nie chce utrzymywać misków itp.

43            -5
nales
A mieliśmy takie fajne info na początek tygodnia
Czy znajdzie się ktoś kto będzie twierdził , że Zarząd nic o tym nie wiedział ????? Zaczynają wypadać trupy z szaf działalności powyższego , ciekawy jestem o czym przyjdzie się jeszcze nam dowiedzieć ? A p.Prezes i tak będzie twierdziła , że jest lepiej niż było - to przecież standard !

53            -7
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Moze czas wstrząsnąć tym miastem,jezeli pojawi sie przed magistratem tyle ludzi co na świętowaniu mistrzostwa majcher narobi w portki.Jeżeli jest aż tak żle z klubem proszę zorganizować oficjalna manifestacje przed UM słowa te kieruje do zarządu Wisły.

24            -36
dobcio
Miasto zrobiło co mogło
Ludzie, gdyby Kraków podpisał tą umowę to ludzie za to odpowiedzialni odpowiadaliby z ustawy o samorządzie gminnym i rozdziału dotyczącego gospodarką finansami gminnymi. Tzn. prócz odpowiedzialności dyscyplinarnej groziłaby im również karna. Dla osób mających podstawową wiedzę prawniczą oczywistym było, że Kraków nie przedłuży tej umowy. Nikt nie zaryzykuje pójściem do więzienia z tego powodu. Jedyne co w tej chwili może Wisła zrobić to spłacić zobowiązania wobec miasta zgodnie z planem spłaty, nadgonić to czego dotąd nie spłaciła. Inaczej miasto nie podpisze umowy bo nie może. Nie pozwalają na to przepisy ustawy. Natomiast nie ma też tragedii kiedy Wisła przestanie być operatorem stadionu, bowiem przecież może go podnajmować od operatora.

52            -20
~~~WiślakTSW K
...
Od dwóch lat pisze, że ten zarząd doprowadzi nas do upadku i to właśnie się dzieje. Wszystkie zapewnienia zarządu to kłamstwa dlatego dopóki oni rządzą tym klubem ja nie dam ani złotówki dlaczego? Dlatego bo pieniądze pójdą w kieszeń zarządu i miska. Obecnie nasz klub to pralnia pieniędzy i tyle. Naprawdę wolę zacząć od czwartej ligi z normalnymi ludzmi. Ten zarząd jest całkowicie skompromitowany. Tak więc żegnaj ekstraklaso. Do tego jeszcze jedyny dobry skrzydłowy czyli Imaz ma odejść. Nagle wszyscy obcokrajowcy są źli. Chory klub, niestety nieuleczalnie.

48            -17
~~~kibice
dajcie spokoj
ale dlaczego wy chcecie co poniektórzy zastraszać Majchrowskiego i robić demonstracje? Wina jest całkowicie po stronie klubu i zarządu. Miasto miało długo cierpliwość, a teraz broni własnego interesu.

59            -28
~~~Fan
Upadek
Patologia...

22            -15
brzydal
zacząć od 4 ligi
Tylko dla kogo jest to rozwiąznie? Coraz częściej pada ta informacja na tym forum. Nie będzie długów, zaczniemy wszystko budować od początku... itd itp. Ale kto nie będzie miał długów? Firmy które wykonały usługi lub dostarczyły sprzęt do Wisły? Już teraz mają nikłe szanse na odzyskanie swoich należności, a w przypadku degradacji te szanse spadają poniżej zera. Czy to jest uczciwe postępowanie? Nie idzie więc się trzeba zwinąć? Zastanówcie się, czy reset w Wiśle ma być pogrzebem dla kilku / kilkunastu firm? Też zaproponujecie zrzutę, aby właścicielom tych przedsiębiorstw nie zlicytowali domów?

29            -6
~~~Fan
Patologia
To co się dzieje w tym klubie to jakaś PATOLOGIA ! Żaden ekstraklasowy klub nie funkcjonuje tak jak Wisła - długi, uciekający piłkarze, brak umowy na dzierżawę stadionu... Przecież to wszystko przekracza jakiekolwiek granice wyobraźni... Muszę przyznać że to sztuka roz********ć taki klub jak Wisła... szkoda...

39            -8
GrzegorzS
A weźcie sobie na wstrzymanie
bowiem nadinterpretujecie sytuację. Urzednicy sa od tego by rozwiązywać problemy, które sami tworzą. Kiedyś w czasach Cupiała podpisano takie a nie inne papiery i sobie goście mnoża te pieniądze, których i tak nie dostaną. To co zrobili obecnie to zwykły ruch administracyjny. Nie mogą w świetle prawa postąpić inaczej. Ale nikt Wisły usuwac z R22 nie będzie, bo była by wojna. Za chwile będzie postepowanie nogocjacyjne i ugodowe w sprawie stadionu, w którym zostanie ujęta zasada spłaty długu Spółki wobec Gminy. Proponowałbym zachować spokój bo narazie to nic się nie zmieniło co najwyżej dowiedzieliśmy sie o realnej wysokości zadłużenia Spółki.

31            -41
kuszczak
Prawie wszystkie stadiony w Polsce są miejskie.
Była kiedyś taka grafika ile płacą kluby za wynajem stadionu. Najwięcej płaciła w tej tabeli Wisła. Kolejne miejsca były już o 2 MLN zł mniejsze, a część klubów nie płaciła w cale. Zastanawiające jest też wyliczenie tej kwoty wynajmu. W cenniku jest zapis, że cały stadion można wynająć np. na koncert za 45 tys. zł. Wisła gra meczów w roku gdzieś koło 20-tu. Co nawet nie daje 1 MLN zł. A miasto każe Wiśle 3 MLN. Miasto nie ma pomysłu na zagospodarowanie stadionu, dlatego zdziera od Wisły. Lokale nie są wynajęte, a jak są to przez spółki Miasta, np. Zieleń itp. A na stadionie chyba nie było jeszcze nigdy żadnej imprezy komercyjnej zorganizowanej przez miasto.

60            -10
~~~22ABG22
Chorzow, Mielec, Nieciecza
Myslmy trzezwo. Nie stac nas na placenie Majchrowskiemu takiego haraczu. Obecnie Wisla ma problemy finansowe, pol-trenera i nie zanosi sie zeby najblizsze lata byly zbyt ciekawe, wiec trzeba obciac koszta do minimum i skupic sie na wyzerowywaniu dlugow. Na pewno Wisla nie moze grac za takie pieniadze na R22 kiedy ksc placi 4-5x mniej i tyle w temacie. Przetrwamy dwa-trzy lata, w kasie klubu zostanie kilka milionow wiecej. Obecnie nie tylko nie stac nas na dalsze wynajmowanie tego stadionu, ale rowniez nie stac nas na SPLACENIE DLUGOW PRZESZLOSCI. ps. jak uslysze jeszcze raz, ze jakis lamus typu Bragiel chce sobie podlansowac nazwisko kosztem Wisly... hahah

25            -11
~~~Darek
Karnet
Kupować karnety zarzad ta kase dobrze zainwestuje. Nowe Porshe albo jakis Bentley?

49            -18
~~~zb
@woojtus@woojtus
nie musi utrzymywać - wystarczy ,że zburzy albo w ramach "nowego" zagospodarowania przestrzennego wyda decyzję na jego zburzenie i wybudowanie biurowca lub hotelu !

12            -14
76piwowar76
do GrzegorzS
jaka wojna? Jeśli Grzesiu wiesz coś więcej to mów o co chodzi. W sensie w co mamy sie uzbroić? Jakiego rodzaju wojna to bedzie ?

21            -7
matmax
Zarząd
Z tego co pamiętam to pani Marzena mówiła o dobrych finansach klubu lecz chyba zapomnieli o najważniejszym - zapłacić czynsz . To teraz co, na ulice?

36            -9
TTT
Płakać się chce !!
To co ostatnio się dzieje tylko przybija człowieka. Byłm trochę pozytywnie nastawiony że może te zmiany wprowadzą coś dobrego a tu ... Pewnie usłyszę zaraz kupować karnety !! tylko ja zadam pytanie na jaki sektor i jaki stadion ? Fakt faktem że płacenie miastu tyle kasy za tak zje... stadion to istna przesada może ktoś z tych poj.. urzędników zastanowi się kto wydał na ten stadion tyle i dlaczego teraz koszt ma ponosić tylko Wisła.

28            -7
~~~Zeniuas
Przez swoje dwa lata prawie
W ogóle nie płacili ?! Chyba stadion to podstawa. I pensje piłkarzy oczywiście.

38            -6
matmax
Inwestor
Zarząd tak liczył na Bragiela, ze podnieśli sobie wypłaty i wyszedł z tego blagier. To teraz gdzie będziemy na mecze Wisły chodzić, na Garbarnie czy do Myślenic? To są dopiero jaja.

35            -9
~~~Maxielo
@~~~FanNatic90Abg!!! To kup chociaż raz karnet !!!!!!
A nie pisz tylko i wyłącznie zza ekranu komputera !!!!!!

31            -3
~~~Ogrody Królewskie 34
Niestety...
wszystko wali się jak domek z kart. Naprędce chcą za bezcen wypchnąć Carlitosa, kontrakt Asmira rozwiązany, co tak naprawdę było na rękę włodarzom ponieważ w klubowej kasie nie ma nic, i za chwilę zawodnik rozwiązałby kontrakt z winy Klubu a więc kolejne zobowiązanie. Zarząd kurczowo trzymał się tematu nowego sponsora (widmo), że to już, za moment będzie i żył na kredyt. Działanie na niekorzyść klubu jest druzgocące. Zmiany w zarządzie, pionie sportowym i nawet rzecznik. Sprawa dzierżawy stadionu niezałatwiona i to gwóźdź do trumny obecnych władz. To jest to wasze wychodzenie na prostą? To jest to coraz lepiej? Dług miał się zmniejszać a jest coraz większy. Uwierzyliście na słowo ewentualnemu sponsorowi - słowo klucz - na SŁOWO. I popłynęliście. W biznesie nic na gębę. Fundamentalna zasada. Wisła to nie miejsce gdzie się tego nauczysz, przychodząc tu, masz to wiedzieć.

32            -9
gonzalez
podłamany
Nie sądziłem, że kiedyś to napiszę ale jesteśmy rozłożeni na łopatki. Niegospodarność zarządu w ciągu 2 lat pracy jest porażająca. Długi powinniśmy stopniowo zmniejszać nawet kosztem wyników sportowych. A tutaj okazuje się, że już zalegamy 6,5 mln miastu a za chwilę otrzymamy kolejne wezwanie do zapłaty w wysokości 1,5mln. Co możemy zrobić? Sprzedać najlepszych piłkarzy (Carlitos, Imaz, Sadlok, Arsenic, Velez)? Pozwoli to nam na chwilowe zaczerpnięcie powietrza... ale co dalej? Nie stać nas na granie przy R22. Bez rzeczowego planu naprawczego i polityki zaciskania pasa polecimy na samo dno.

31            -12
~~~KaluUche
Za niedługo na waszych łamach
„To wina miasta!!! Nasz zarząd zrobił wszystko dobrze i wszystko co w jego mocy, są super i nikt lepszy naszemu klubowi trafić się nie mógł”. Nie, nie jestem chamski. Wasz pogląd jest taki w każdej spornej sprawie i mój komentarz polega na różnicy zdań a nie chamstwie. Pozdrawiam

48            -10
Tss
Nasza prezesowa
ostatnio mówiła że Wisła stara się być pełnym operatorem stadionu, żeby nie wynajmowac tylko na mecze, ale żeby sprawować nad nim kontrolę przez cały czas. Teraz się okazuje że nie ma kasy, dług rośnie a zarząd mydli oczy kibicom mocarnymi planami. Może by zrobić kolejną akcję typu 12 bohater :rotfl: Śmiech przez łzy. Przecież to wszystko wpływa również na moralę zawodników. Nie ma kasy sprzedać Carlitosa (o ile kontrakt jest ważny) za 800 tys jak to najwyższa oferta i spokój na chwilę.

19            -14
GrzegorzS
Ludzie zrozumcie, aby
móc podpisac umowę o przejęciu całego stadionu jako operator umowa dzierżawna nie może obowiączywać. Operatorem będzie TS Wisła lub jakkas wspólna spółka do której w pczet kapitalu zostanie wprowadzony dług wobec miasta, który pewniniem będzie trzeba oddac, ale będa c juz operatorem. Miasto rospisze przetarg na Operatora do którego przystapi pewnie TS . Dajcie sobie siana i nie labidźcie. Pewnie tez do czsu rostrzygnięcia przetargu .Sa. lub TS będzie na dotychczasowych zasadach plus dodatkowe pieniądze wynajmowac stadion na poszczególne mecze. Wy naprawde umiecie sie nad soba roztkliwiac. mecz z Monako jest juz dogadany i do rozstrzygnięcia spraw na tych samych zasadach będzie wynajmowany stadion na lige. Prawnie dług musi byc zaksięgowany jako dla Gminy odzyskiwalny i Operator juz będzie musiał się z nim zmierzyć. Przeciez to sa sprawy oczywiste. Wisła bedzie grała przy R22 a pomysł na rozmycie sie długu to np. operator będzie miastu za darmo wynajmował zajmowane przez niego powierzchnie. Naprawde dogadają się. po co te lamenty.

26            -42
~~~val
Panowie
boję się, że nie tylko, nie będzie gdzie grać ale za chwilę nie będzie gdzie trenować. Ciekawe czy wobec Myślenic też są długi? Wie ktoś?

36            -8
~~~Remigiusz
Majchrowski
Nie dziwię się Majchrowskiemu. Miarka się przebrała.

38            -46
Remigiusz
Majchrowski
Miasto i tak miało długo cierpliwość. Nie płacili to teraz mają za swoje.

38            -40
~~~22ABG22
Myslenice?
A tam jest podpisana umowa na 100lat czy na 50? I czy Wisle grozi kara za wypowiedzenie umowy Cupialowi przed uplywem stulecia?

7            -11
~~~marudzący
stadion rezerwowy
Czy ktoś wie jaki obiekt Wisła zgłosiła we wniosku licencyjnym jako stadion rezerwowy?

7            -10
~~~aspen
@Remigiusz
Wracaj do swojego kauflandu kibicu Sraczkovii i zaśpiewaj razem z waszym funflem Majchrem "nigdy nie zejdziemy na psy" Wisła za tak spieprzony stadion i na maksa przepłacony ma takie niebotyczne kwoty płacić, a Sraczkovia za dwa razy mniejszy stadion z lepszym zapleczem komercyjnym płaci 6 razy mniej. Zdzierstwo w biały dzień!

29            -14
~~~Kibol z Reymonta
Honorowy patronat meczu....
o Puchar Henryka Reymana zgodził się objąć Majchrowski.To są jakieś jaja. Już widzę jak zostanie przywitany.

27            -9
Grzesiek
To wina klubu!!!
Nie byłoby całej tej szopki gdyby klub na czas płacił swoje zobowiązania. A teraz to co macie pretensje do miasta! Przecież to pieniądze mieszkańców!!! Dlaczego zamiast przeznaczać je na nowe ścieżki rowerowe czy place zabaw dla dzieciaków mamy je dawać klubowi, który i tak zarabia grubą kasę.

25            -33
MISIEK_BIS
Finansowanie długu długiem czy może kapitałem?
Jeśli nawet umowa na operatora stadionu dla TS Wisła zostanie podpisana to miasto zrefinansuje swoje należności wnosząc zobowiązanie do spłaty. Z czego będzie TS W będzie finansować bieżącą eksploatacje stadionu i spłatę długu? Może jest jakiś plan - ale czy ktoś coś wie na ten temat. Czy TS ma potencjał aby podjąć się takiego wyzwania? Może jednak spółka akcyjna zdecyduje się na podniesienie kapitału zakładowego emisję akcji specjalnych ??

15            -8
~~~Kibol z Reymonta
Tak na chłodno to radzę wyluzować.
To komunikat czysto regulaminowo-administracyjny ktory musiał się pojawic bo tak stanowi prawo.Miasto i Wisła są skazane na siebie i dojdzie do zawarcia umowy satysfakcjonujacej obie strony.Tylko gra na tym stadionie moze wczesniej czy pozniej doprowadzic do splacenia zadluzenia.Upadłość jest rownoznaczna z tym ze kasy Majchrowski nigdy nie zobaczy.

18            -16
~~~~the real thomas
...
wywalić ten zarząd na zbity pysk !!!

44            -21
~~~daf
@GrzegorzS
Zdejmij wreszcie te chol*rne różowe okulary. Jakby to było takie proste, to nie robiliby z tego cyrku, tylko najpierw się dogadali, a później trąbili sukces. Słusznie ktoś tu napisał, że jedyna nadzieja, że to tylko ruch Miasta aby wzmocnić pozycję negocjacyjną. Teraz to Miasto może, a Wisła musi, a nie na odwrót... Tak czy siak, ja to odbieram jako votum nieufności od miasta dla Zarządu Wisły. Koniec. Kropka.

26            -12
~~~gruby
Kazdy to sie intersuje polityką
Wie, że niebawem podobna komisja jak w Warszawie ma zawitać do Krakowa, bo u Nas ten proceder był jeszcze bardziej "popularny" niż u Hanki Gronkiewicz i przypuszczam że dopiero takie trzęsienie może zmieść z Krakowskiej sceny politycznej ten beton, który ma za uszami wiecej niz mozemy przypuszczać, więc też nie ma co liczyć na jakakolwiek pomoc dla jednego z najbardziej zasłużonych klubów za kadencji zobligowanego kibica kolezanki zza błoń.

24            -22
~~~Kibol z Reymonta
Tak na trzezwo....
to Majcher musiał to zrobić.W przeciwnym razie jakis Pisowski urzędas doniusł by gdzie trzeba ,ze złamał prawo itp. Wassermanowna albo Gibała czegoś takiego by na pewno nie przepuscili.

32            -19
~~~stary zgred
karnet
A ja kupiłem karnet na cały rok. Mam na nim numer sektora, rzędu i miejsca. I co teraz? fotelik to sobie jeszcze wezmę bo uniosę, ale co dalej? Będę z nim jeździł po okolicy i szukał sektora i rzędu? Może aż tak źle nie będzie?

32            -7
~~~antykołtu n
Wisła Kraków
nigdy nie odniesie sukcesu z prostego powodu - jest zarządzana przez .........KRAKUSÓW.

22            -23
charlie
Szok
Ja swoją ratę z tytułu podatku od nieruchomości zapłaciłem. Nie wierzę, że w kasie klubu nie ma ani jednej złotówki. Gdzie się podziały pieniądze z Canal+?

42            -7
~~~Kasztelan
Wreszcie Majchrowski zrobił porządek
Dobrze zrobił nie przedłużając dzierżawy! Ludzie każdy by tak chciał nie płacić i korzystać... Niech sie wreszcie obudzi ta Wisła!

30            -62
~~~Lennon
Stadion
W takiej sytuacji jak ta, zarząd powinien się podać do dymisji natychmiast! Jak można nie załatwić kluczowej sprawy? Jak można pozwolić, aby zabrslali nam dom?

32            -13
~~~KRKPL
Miasto działa na szkodę Wisły i podatników
Już to kiedyś pisałem. Wisła powina płacić za wynajme stadionu symboliczną złotówkę (maksymalnie milion żeby miasto mogło zaksięgować konkretny zysk, a klub powinien być operatorem stadionu przez 365 dni w roku. Dziś doją Wisłę i krakowian, bo jak wiadomo miasto dopłąca za trzymanie stadionu. Jakby klub był operatorem to byłby zdeterminowany do ogranizowania imprez w dni niemeczowe co miastu nie wychodzi albo nie chce im się, bo lukę i tak załata się z portfela podatników. Kpina.

27            -17
~~~Krakkkk
Majchrowski bogiem nie jest ale...
Słuchajcie, można napierdIelać na Majchrowskiego ale realnie on nie ma wyjścia... to 6,5 mln to pieniądze miasta czyli nasze. A jak by nie starał się ozyskac tek kasy to by zaraz miał prokuraturę na karku - co więcej absolutnie słusznie. Porażające jest to ze rozkładamy długi na 24 raty i nie płacimy tych rat - zadłużenie rośnie. Jak TS nie ma kasy na działanie klubu i nie jest w stanie go sprzedać to pewnie skończy soe upadłością likwidacyjną lub naprawczą. Pani Prezes o ile się nie mylę, jest prawnikiem a nawet radcą prawnym więc raczej powinna wiedzieć jakie są procedury. Aby było jasne kibicuje i drużynie i zarządowi ale jakoś nie widzę pozytywnych efektów ich pracy....

42            -9
MISIEK_BIS
Sprzedaż karnetów
Sprzedawać karnety - nie mając potwierdzonej, albo przyobiecanej. Jak to nazwać?

21            -5
Maxi
Wymiotować się chce jak się czyta niektórych co popierają
...tego ....... ( wykropkowane brzydkie słowo ). To inne miasta dają grubą kasę na kluby jak Zabrze, Gliwice , Kielce , Wrocław itd a ten ....... nic nie daje i wy jeszcze plujecie na Wisłę na zarząd jak nie ma pomocy ze strony miasta !!!! Ta kwota nie jest jakąś wielką kwotą . Wisła to cześć Krakowa ma piękną historię i niby dlaczego pan Prezydent nie może się dogadać z klubem . (( Pisałem na ,, kulturę ,, Kraków w 2017 roku wydał grubą kasę konkretnie na inwestycje programowe związane z kulturą i ochroną dziedzictwa zostanie przeznaczone prawie 29 mln zł. Na renowację zabytkowych obiektów miasto planuje przeznaczyć 4 mln 700 tys. zł, a na budowę i adaptację budynków na cele kulturalne – ponad 24 mln zł. )) Chyba nasz klub jest częścią tej kultury tradycji i historii Krakowa a co do politykowania nie chcę politykować ale jestem pewien że za Wasserman byśmy nawet kasę dostawali na klub jak inne miasta i by tak nie utrudniała .

23            -38
Maxi
gość o niku~~~Kasztelan
Pisze takie bzdury i jeszcze dostaje plusy . Brawo dla kibiców cracovii tylko może idźcie na swoje strony internetowe

29            -21
~~~Ryba Akwariowa
@Maxi
Bo 50% wpisów to wpisy parchów, a 20% to wpisy tych co na Wisłę nie chodzą tylko oglądają czasem w C+ albo relację tekstową.

18            -48
~~~Ryba Akwariowa
Miasto rok w rok dokłada do nierentownej komunikacji
255 mln złotych !!! Ten dług jest uzupełniany z naszych podatków (w dużej mierze z podatków osób, które z tej komunikacji w ogóle nie korzystają) bo jeżdżą swoimi prywatnymi samochodami. Tak więc za nasze pieniądze robi się przysługę biednym zagranicznym turystom (bo bogaci wybierają inne państwa) oraz studentom-słoikom, którzy swoje podatki z pracy dorywczej zostawiają w swoich wioskach a nie w Krakowie. Stop dofinansowaniu MPK! Jeżeli nie stać MPK na samoutrzymanie to niech ograniczą 60% kursów i po problemie.

32            -39
~~~Wiesiek
Wiesiek
Ale ponad 700 tysia 2 członków zarządu w tych ciężkich czasach zarobiło... To jest żenujące. Nikt nie będzie chciał z nami podpisywać jakichkolwiek umow sponsorskich, jeśli klubem będą rządzić kibole. Według mnie największą przysługę naszemu klubowi możemy oddać paradoksalnie nie finansując obecnego zarządu... Niech odejdą w spokoju i przekażą zarządzanie klubem w ręce prywatne.

29            -6
Maxi
Ostatni wpis
Proszę poczytać tu macie linka li nk » jakie wsparcie udzielają inne samorządy a tu kawałek z artykułu ,, Kraków jako jedyne miasto, mające zespół w Ekstraklasie, nie angażuje w to ani złotówki. ,,

19            -5
~~~Wiślak C2
Wstyd ile tu pasiastych ... urzęduje
Te cmokania nad Majchrem to żenada. Tylko pasiaste ... mają powody do zachwytów.

20            -8
76piwowar76
do Maxi
No niestety. To świadczy o tym jak spora ilość wpisów tu na portalu to nie są kibice Wisły. Ale troll Kasztelan to już przeszedł samego siebie.

21            -6
Lerrisan
Zarząd
Wiecie co mnie najbardziej denerwuje w tej informacji? Oczywiście fakt, że nasz kochany Zarząd nas znów okłamał. Mówili że długi maleją i są sukcesywnie spłacane. A tu okazuje się, że dług jeszcze wzrósł.Jak okłamali nas w jednej sprawie, to czemu w innych mieliby tego nie zrobić? Ile rzeczy oni przed nami ukrywają?

32            -6
~~~Fan
~~Ryba Akwariowa
Karków ma największy procent ze wszystkich miast w Polsce w pokryciu biletów do finansowania komunikacji ponad 55% więc o czym Ty bredzisz człowieku"? Mamy najnowocześniejszy tabor w Polsce. MPK zostało uznane za 9 komunikację świata. I dlatego że jeżdżą nim turyści czy studenci mamy ja ograniczyć? Wskaż mi miasto które dokłada mniej bo takiego nie ma. I o jakiej przysłudze Ty gadasz? Kraków zawsze miał studentów i turystów i tego nie zmienisz. Jak Ci się nie podoba to wynocha, idź zobacz jak wyglądają inne komunikacje i tam płacz ile miasto dokłada.

31            -13
~~~darek21
Dramat
Nie ma się co oszukiwać, albo pojawi się jakiś konkretny inwestor, który będzie miał zamiar pomóc Wiśle, albo to wszystko pie**olnie z hukiem i zostaną tylko wspomnienia.

25            -8
~~~iron-ia man
Pani Marzena już napisała że to nieporozumienie
i że macie kupować karnety, mam nadzieję że dotarlo. Do kas raus

23            -9
~~~kazek
Za to działaniem na szkodę nie było prawie dwukrotne
przepłacenie przy budowie stadionu?

24            -2
Realista80
hanba
To jest komedia ze ci ludzie w klubie pelnia jeszcze swoje stanowiska, sklad juz montuja na pierwsza lige to wiadomo jak sie skonczy, a za chwile sie okaze ze jeszcze nie mamy gdzie grac, sprzedadza Carlitosa a kasy oczywiscie dalej nikt z wierzycieli nie dostanie.Piekne walki musialy byc w tym klubie od wielu lat, skoro cupial za 5 zl do drobnemu oszustowi sprzedal a tamten przekazal go w prezencie, amatorka calkowita bez tych hiszpanow juz bysmy dawno spadli z ligi,teraz amatorzy mysla ze sami beda kierowac klubem, biorac do pomocy bylych pilkarzy.

26            -14
~~~Krakkkk
Mała uwaga zwolenników dotowania przez miasto
Argumenty o tym, że skoro dotowane są muzea i komunikacja miejska to może być dotowana Wisła są delikatnie rzecz biorąc „nie trafione”. Te elementy są zapisane w budżecie i wynikają z delegacji wydatkowania środków budżetowych przez rząd i/lub strategii rozwoju mista. Jedyne co może miasto o ile uzna,że to zasadne to podpisać komercyjną umowę na promowanie miasta - marki Kraków przez Wisła SA(o ile jeszcze takiej umowy nie ma) za stawkę „rynkową” w takim układzie realny koszt wynajmu może być niższy. Tylko czy zawsze wszystkie zachowania kibiców są promocją miasta? Wartość czynszu wynika wprost z przepisów jako krócej od wartości obiektu, dość drogiego w budowie. Dla mnie Wisła też jest bardzo ważna, ale wszyscy musimy spłacać swoje zobowiązania i firma komercyjna jaką jest Wisła SA nie jest w tym temacie specjalnie uprzywilejowana... Może warto cisnąć zarząd aby wykorzystał sytuację przedwyborczą do tego aby warunki spłaty długów i najmu były korzystne. Może pomysł z byciem operatorem nie jest zły? A może rozwiązaniem (gdyby nie udało się uzgodnić sensownych warunków - z różnych przyczyn ) jest aby przez okres przejściowy operatorem była Garbarnia i wynajmować obiekt na spotkania?

12            -13
Jaaroo
Ludzie, litości!
Tego nie da się czytać, festiwal nonsensów. Skąd wy bierzecie te wszystkie teorie i pomysły?! Majchrowski się uwziął? Spisek pejsatych? Mało, że miasto wybudowało prywatnemu klubowi stadion (miejski to on jest z nazwy bo inaczej się nie dało), klub podpisał z własnej woli umowy i jeszcze co, ma anulować 1,5 mln E publicznych pieniędzy? A gdzie prawo? Psim (!) obowiązkiem naszego zarządu było stawać na głowie, żeby wszystkimi siłami dążyć do rozwiązania problemu. Po czynach ich poznacie - no to poznaliśmy.

46            -16
Jaaroo
~~ Maxi
ooo, Wasserman da na pewno, oni tak chętnie dają. Proponuję program STADION+

40            -21
~~~n
Brawo majchrowski to lepiej żeby stadion stał pusty
nieużywany i nic na nim nie zarobić niż poczekać trochę na kasę i zachowywać się w cywilizowany sposób

21            -14
TTT
Trochę późno
Prawda taka, że Cena jaką ponosi Wisła jest masakryczna i nigdy nie powinna mieć miejsca ale patrząc obiektywnie nasz zarząd też dał ciała bo skoro jesteśmy tak umoczeni w długach to nie zatrudnia się 4 trenerów i nie podpisuje kontraktów z 32 osobową kadrą . Teraz chyba wiemy skąd takie ruchy zarządu, że wreszcie poszli po rozum do głowy pytanie tylko czy to nie aby troszkę za późno ?

19            -3
Willem de Zwijger
Karty na stół
Gdy TS przejmował klub dług wynosił 4 mln 650 tys. złotych. W październiku 2016 władze klubu podpisały z władzami miasta umowę, na podstawie której klub miał spłacić zadłużenie w 24 ratach. Koniec spłat przewidziano na październik 2018 roku. Obecnie, jak wiemy, dług wynosi 6 mln 500 tys. złotych. Od 2016 roku pani prezes Sarapata w kilku wywiadach stwierdzała, że klub spłaca zadłużenie względem miasta. Co więcej w listopadzie ubiegłego roku, gdy zadłużenie wynosiło około 5 mln, stwierdziła, że spłata zadłużenia jest dla władz klubu priorytetem. Wobec tego chciałbym wiedzieć, jak przebiegało spłacanie długu: ile rat i jaką kwotę zapłaciliśmy od października 2016 roku. Pani Marzeno i panie Damianie, karty na stół – ta gra toczy się o być albo nie być Wisły, więc kibice mają prawo wiedzieć na czym klub stoi. Tylko proszę nie zasłaniać się po raz kolejnym dobrem klubu: to właśnie przejrzystość i jawność w kwestii sytuacji finansowej w czasie kryzysu świadczy o tym, że władzom zależy na dobru klubu.

60            -12
~~~Ryba Akwariowa
@~~~Wiesiek
W zarządzie był też Junco. Kij wie ile on zarobił?

13            -21
~~~WISLAK WOLA
Panowie tylko nie obrażajcie Zarzadu
Bo was Wislaportal zabanuje😂😂😂😂😂😂😂 ;😂😂😂😂😂😂😂

43            -16
~~~Ryba Akwariowa
@~~~Fan
Będziesz mnie słoiku z mojego miasta wyrzucał? Napłynąłeś z jakiejś wiochy podkarpackiej. Podatki pewnie zostawiasz dalej u siebie na wsi ale moje miasto doisz z każdego grosza (w tym komunikacji). Najnowocześniejszy tabor? Nie kpij. Te łupy z lat 60-tych z Wiednia? Ja wiem, że dla ciebie to rarytas jeżeli do tej pory miało się do dyspozycji PKS 2 razy dziennie. Komunikacja kosztuje 591 mln złotych a 255 mln złotych miasto dokłada bo z biletów i reklam nie ma 100% pokrycia. O czy ty piszesz?

18            -33
~~~WISLAK WOLA
A tak powaznie
To kupujcie karnety, najlepiej te calosezonowe!!! Tylko tak możecie uratować Panią Marzenke i Pana Damiana przed redukcja swoich pensji

34            -18
~~~WISLAK WOLA
Aha i Majchrowski
Paradoksalnie stara się uratować nasz klub. Mam nadzieję że dzięki temu najbardziej nieudolny Zarząd w Historii Wisły odejdzie i przejmą to jacyś menagerowie. Sprzedajecie za długi Wiśle miastu, wtedy będzie nas dotowac

20            -27
~~~mix
wygląda na to że kibice w Niecieczy mają szczęście
Po spadku sandencji i termalici, znów zawita do nich ekstraklasa...

33            -9
gh
Dziwnie się to zbiegło z oferta lecha za carlitosa
Czyżby majchrowski znów wziął łapówkę i stawia Wiśle pod ścianą

24            -27
~~~Fan
~~Ryba Akwariowa
Mieszkam w Krakowie od urodzenia dla Twojej informacji i podaje Ci fakty. Gdzie masz lepszy tabor Tramwajowy w Polsce? No gdzie? Podaje Ci fakty a Ty mi z jakąś wioską wyjeżdżasz. Pewnie Ci słoma z butów wystaje. W jakim świecie żyjesz? Każde miasto w Polsce dokłada do komunikacji rozumiesz to czy dla Ciebie to jest niepojęte? Byłeś gdzieś poza Krakowem czy piszesz bzdury? Zobacz jak przystanki wyglądają w Warszawie a jak w Krakowie. Ile masz automatów na przystankach?. Trzeba być totalnym imbecylem żeby mieszać klub w sprawy komunikacji bo komuś się wydaje że jak miasto daje tzn że jest źle. Od sierpnia 20% bilety będą tańsze dla mieszkańców Krakowa. Rozumiem że pierwszy polecisz po Krakowską Kartę Mieszkańca hipokryto!

34            -18
szymasss
kolejny cios
mokrą szmatą prosto w pysk;-) jeszcze tylko Carlos do Amici i będzie spokój. To są takie żarty rozpaczy z mojej strony, naprawdę :-( Wracając do tematu stadionu - Może miasto odwraca się od Wisły bo wyczaili, że na terenach klubowych dzieją się dziwne rzeczy, lewe interesy, CBA itp.? Swoją drogą ciekawe jak zamierzają finansować ten stadion? Chyba nie poprzez pieniądze od Garbarni:rotfl:

19            -3
woytek1974
Wiślackie Bractwo 1906
Ja wiem, że Wisła Kraków to tylko przyjemność. Ja wiem, że są w życiu ważniejsze sprawy niż klub sportowy i drużyna piłkarska. Ale to jest czas, gdy jako kibice musimy się zorganizować i pokazać naszą siłę. Siłę konstruktywną, mającą na celu działanie na rzecz ochrony tego ważne. Siłę, z którą będą liczyły się wszystkie czynniki mające wpływ na sytuację Białej Gwiazdy.

20            -8
~~~bodzio
majcher i filipiak
Mogą się stukać jajeczkami na kałuży, "Kibice Wisły" cmokający z zachwytem nad tym widowiskiem mogą wykupić sobie bilety wstępu i zostać tam dłużej. Tylko głupiec nie pojmuje że to celowa złośliwość od miłośnika sracowi mająca na celu utrudnienie Wiśle zbudowania solidnego zespołu na nowy sezon.

15            -25
~~~Gammay
Wisła nie chciała takiego stadionu
Stadion został zaprojektowany z myślą o meczach Euro 2012 (których nb. Kraków ostatecznie nie dostał) a nie z myślą o potrzebach i możliwościach drużyny klubowej. Stadion jest za duży (widownia). Pomieszczenia stadionu nie dają zysków ponieważ są trudne do wykorzystania komercyjnego. Konstrukcja przekrycia trybun trudna w utrzymaniu i, co się niebawem zacznie ujawniać, kosztowna w konserwacji. Itd itp. To sa błędy inwestycyjne jakie popełniło miasto i ich konsekwencje nie powinny być przerzucane na barki klubu. Stadion na którym gra Cracovia jest także stadionem miejskim ale został zaprojektowany fachowo i w odpowiedniej skali inwestycyjnej. Stadion miejski im. H.Reymana jest inwestycją fatalnie zaprogramowaną i zaprojektowaną z winy miasta, bez udziału klubu, więc też stanowisko miasta wobec klubu powinno być ugodowe z podanych wyżej racji. Należy zastanowić się nad sposobem zasadniczej korekty tej inwestycji aby dać jej znacznie bardziej komercyjną przydatność

27            -7
~~~Jarek
Jarek
Obecna sytuacja klubu jest niestety finałem naszych Złotych Lat przełomu wieków. Jako już trochę wiekowy kibic z H22 oczywiście nie wiem co dokładnie dzieje się w klubie, ale nasze położenie było na moim sektorze od dłuższego czasu wielokrotnie dyskutowane. W rozmowach z sąsiadami wielokrotnie podkreślany był jeden fakt – Jak posiadając własność wieczystą do terenu przy R22 (dzisiaj dowiedziałem się, że to R20), można było to wszystko oddać. Każdy powinien wiedzieć , że wymiana terenów między zainteresowanymi, bez podpisania klauzuli o finansowaniu wynajmu stadionu skończy się, przy braku bogatego sponsora wielką tragedią. To przecież było do przewidzenia – oddaliśmy tereny na którym stoi stadion i co w zamian – mamy stadion, który jest wypełniany w 90% trzy razy w roku, a potem w połowie jest pusty. Płacimy jak za mokre zborze, za hulający wiatr. Proponuję przycisnąć miasto – ograniczamy wynajem do 15 tys. Wiem, wiem to za mało (ha ha). Widzę z moimi sąsiadami co dzieje się w sektorze dla najzagorzalszych – huragan ich wypłoszył.

12            -7
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Chciałbym uswiadomić nie których kibiców że według ogolnopolskiego raportu(nazwy nie pamiętam) Wisła wydała 70% przychodu na transfery.Stąd może wynika brak kasy.

13            -6
~~~abcdefgh
jakie pretensje do władz miasta?!?!?!
nie płacone to niema i tyle w temacie. Trzeba się trochę znać na prawie a nie gadać aby gadać. Ciekawe jakby jednemu czy drugiemu ktoś dwie stówki wisiał to czy też by miał to gdzieś. Dzieciaki....Ciekawe natomiast jest to że jak tylko Wisła ma problemy to wszyscy lecą albo do UEF-y albo jak teraz sytuacja ze stadionem. Pytam się kiedy zarząd upomni się o pieniądze za Brleka!!!...podobno nawet za Chrapka nie zapłacone...no chyba że zarząd znowu KŁAMIE w tej kwestii.

32            -8
~~~Urzędnik
Prawda jest taka...
że miasto chce tylko postraszyć Wisłę i pokazać że jak nie będzie płacić to są zdolni do tego żeby stadion odebrać. Bez paniki, będziemy grali na swoim stadionie, to są tylko zagrywki prowizoryczne.

16            -4
stary wiślak
Oburzenie i zaskoczenie?
Przecież już licencja była przyznana warunkowo,ze wzgledu m.in. na nieuregulowane sprawy "infrastrukturalne". O ile dobrze pamiętam,pani Sarapata zapewniała,że te kwestie są negocjowane i regulowane systematycznie.Klub podpisał konkretną umowę dzierżawną,na mocy której ma płacić miastu,zapisane w umowie kwoty. Jak wynika z informacji klub nie płacił,skoro narósł kilkumilionowy dług. Po co było to informacyjne ściemnianie? Nikt nie wymaga rozgłaszania wszem i wobec o złej sytuacji fionansowej klubu,ale można to dyplomatycznie przekazać opinii publicznej,bez robienia sztucznej otoczki ,że jest lepiej. Ludzie bardzo nie lubią być negatywnie zaskakiwani i być sprowadzani na ziemię z obłoków fałszywego optymizmu. Umowy zobowiązują i obwinianie dziś władz miejskich za to,że domagają się uregulowania należności,to są przysłowiowe pretensje do garbatego,że ma proste dzieci.Myślę,że musi dojść do jakiejś ugody,bo nie wyobrażam sobie innego rozwiązania,tylko czemu dotąd nie udało się tej sprawy jakoś załagodzić? Po co te dziś negatywne emocje i szum wokół tej sprawy?

20            -10
~~~Domek
Stadion
Całkowicie rozumiem, ze klub powinien spłacać swoje długi, ale Miasto rzeczywiście nie traktuje klubów równo. Cracovii lekką ręką opuszczono 1,2 mln zł za wynajem oraz gdy "obniżyły im się przychody z reklam" zmniejszono czynsz. Zresztą faktem tym zainteresowana jest prokuratura. Proszę: link » W przeliczeniu te 1,2 mln zł to przy wysokości czynszu za stadion przy Kałuży mniej więcej tyle co u nas czyli ponad 2 lata za wynajem. Ale nam to dokopią:(

19            -5
adam10
@~~~AVE WISŁA
Nie na transfery tylko na pensje zawodników. To troszkę co innego ale nie zmienia faktu, że jest zaburzona proporcja. Według statystyk powinno być to około połowy budżetu. Co do stadionu nie oszukujmy się w końcu musiało tak to się skończyć bo za chwile władze miasta mogły by zostać oskarżone o niegospodarność. Co innego zastanawia czego ta dzierżawa jest aż tak wysoka bo nie dość, że nasze miasto jako jedyne nie dokłada do klubów to jeszcze pobiera tak drakońskie ceny za dzierżawę. Niestety ale prawda jest taka, że umowa została sporządzona tak a nie inaczej i jest w niej zawarta taka a nie inna cena za wynajem i trzeba będzie to spłacić. Na pewno klub będzie musiał jak najszybciej spłacić jakąś cześć długu a resztę może w ratach ale by w końcu to spłacić. Ale w krytyce uzasadnionej do tego zarządu za słabą politykę informacyjną należy pamiętać, że spora cześć dług powstał za czasów pana Cupiała i można teraz też zadać pytanie czego w tamtych latach miasto nie interweniowało??? Prawda jest taka, że Reymonta to nasz dom i nie wyobrażam sobie by Wisła tam nie grała bo to szkoda dla klubu ale brak wynajmu stadionu jest tez szkodą dla miasta bo kto go utrzyma Garbarnia. W obopólnym interesie jest by się dogadać a miejmy nadzieję, że w nowej umowie cena wynajmu będzie znacznie niższa chyba, że będziemy operatorem stadionu choć to też ryzykowne. By się to opłacało pewnie trzeba by było wynająć sporo powierzchni lub znaleźć sponsora dla stadionu.

16            -2
~~~morgan R22
do Bliżniak
ale fajne były te wiejskie klimaty,mozna wódę (zakupioną np. w Biedronce) chlac na stadionie,lać pod najblizszym drzewem,drzeć się (czytaj-wyzywać) co ci na język przyjdzie i w ogóle,mnie sie podobało,dlatego proponuję zarzadowi nająć stadion zastepczy np. w Niecieczy,a od żyda JM z magistratu wynajmować nasz przy R22 na mecze TOP z Ległą,Amiką,Jagielonią,Lechią i górnikiem.;-)

9            -11
~~~ax
Szczur majchrowski jak przestanie być prezydentem
chciałby pewnie żyć sobie spokojnie gdzieś pod Krakowem a tu lipa he

16            -21
~~~Radekrrrr rr
link do strony legionisci.net o wsparciu miast dla klubów
link » warto przeczytać

18            -2
~~~paweł
nie płacone
Wisła płaci jak za mercedesa a jeździ odnowionym trabantem

24            -2
Smok
Prawda leży po środku...
Niewątpliwie zarząd działa kiepsko w tej sprawie. Ale zwróćmy uwagę na to, co juz ktoś podkreślił, a o czym za mało się mówi. Stadion jest nieadekwatny na potrzeby i oczekiwania normalnego klubu. Prawie kompletny brak możliwości komercyjnych. Co najmniej o 10k za duża pojemność. Mamy pojemność porównywalną lub nawet większą od Legii. Kraków z przyległościami to 1mln ludności, a Warszawa ze słoikami i okolicą to pewnie ze 3mln. To, że ktoś wydał 2x za dużo kasy na budowę, nie oznacza, że może to sobie rekompensować na przewalonym czynszu. W dodatku mamy super nowoczesną hale widowiskową i nawet koncertów muzycznych nie opłaca się organizować na stadionie, bo ilość widzów jest wtedy porównywalna do Areny. Ja bym się nie zatrudnił na operatora takiego obiektu. Klęska komercyjna tego stadionu została wpisana mu w geny już na poziomie projektu. I w tym kierunku powinna iść główna krytyka. A zarząd daje ciała swoją drogą.

36            -3
Fred1906
@~~~Radekrrrrrr
w tabeli jest blad bo podatek od nieruchomosci na Wiśle to 500tys zl

1            -1
~~~UcheJ1
Do marudzacy
Wisla nie podala we wniosku zadnego innego rezerwowego stadionu we wniosku licencyjnym. Info z pzpn

5            -3
wilkrobert13 2
ile mamy płacić za stadion..?
Wiem,że lichwa jest w modzie ,ale,na Boga!Inne kluby w naszej extra,i tak dalej,płacą zdecydowanie mniej!!!A Cracovia?Czy nie ma kogoś rozsądnego w magistracie by sprzyjać wielkiej firmie a nie szkodzić?Idę głosować na PIS!

8            -11
~~~Zen
Majchrowski
Spadaj dziadu

9            -6
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Panie Bogusławie ratuj nas bo jak nie TY to kto.

9            -2
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Żydy płacą 450tys.zł plus vat,czy to wina Wisły ze miasto budowało stadion na euro.

7            -1
~~~tomasz s
karnet
mialem dzis jechac po karnet na caly sezon ale po wczorajszych wydarzeniach.Serce chce ale rozum sie wacha.Co zrobic?

6            0
Krakowa Obserwator
Trzeba
zacząć w ogóle od początku. Czyli od Euro 2012. Szumne inwestycje i obiecanki cacanki, że Kraków będzie jedną z aren na Euro. Zamiast zbudować od początku wielofunkcyjny i piękny stadion, który potem sam na siebie by zarabiał (tak jak Tauron Arena), miasto wybrało fatalny i nieopłacalny projekt. Potem olano Śląsk i Kraków i Euro pofrunęło do innych miast. Tyle tylko, że Stadion Śląski został już odbudowany i znowu zaczął tętnić życiem, a nasz, za wyjątkiem meczu towarzyskiego kadry przed Euro 2016 nie "przyciągnął" większej "niewiślackiej" imprezy..

12            -1
~~~syndyk
Wisła tonie
Jeśli Wisła ogłosi bankructwo !!! Syndyk rozsprzeda majątek. Następnie w pierwszej kolejności spłaci wierzycieli w ustawowej kolejności banki podatki itd... reszta długów zostanie umorzona wtedy można startować od nowa ..... pewnie z 4 ligi ale z tą ilością kibiców szybko wróci na R22

3            -20
~~~Bg
Koniec klubu
Chodzi tylko o tereny klubu jesli specjalnie zadluzali klub i dzialali na szkode zeby sprzedac tereny po hotele. To 4bliga i cba

6            -6
~~~Kibol z Reymonta
Skoro Wisła nie placi miastu i zalega....
piłkarzom i trenerom to mam pytanie: na co poszła kasa z transferow Maczyńskiego i Brleka? Na co poszła kasa z biletow i karnetow(18 meczy w Lidze przy sr. frekwencji ok. 13tys. to mniej wiecej 4-5mln zł)? na co poszłą kasa od Ekstraklasy(blisko 10mlnzł)? na co poszła kasa od sponsorow(w tym od LVbet)? Czy prawda jest ,ze tylko część tej kasy poszła na sekcję piłki noznej a reszta na działalność innych sekcji i spłatę dlugow TS?

13            -2
~~~Ghost
Tak wyglada zarzadzanie miastem...:-(
W normalnych miastach to miasto placi klubowi za promocje nazwy oraz cotygodniowa rozrywke dla kilkudziesieciu tysiecy jego mieszkancow na stadionie i przed telewizorami.

6            -3
~~~abg nowa huta
Ile płacą żydy, a ile Wisełka
Dla jasności: żydy płacą owszem dużo mniej, bo 450.000 + VAT, ale istnieje zasadnica różnica. Otóż pejsy są OPERATOREM stadionu i to 450k+Vat płacą miastu, ale sami UTRZYMUJĄ stadion przez cały rok!!! Koszt utrzymania ich tesco areny wynosi około 4,5 mln rocznie!!! Te koszty to wszystko od prądu, przez ogrzewanie po wodę. Tym się różnimy od żydów, że my jesteśmy tylko wynajmującym i koszty utrzymania stadionu nas nie kosztują ani nie obchodzą. Pewnie też możemy płacić tyle co oni (bo dlaczego nie?), ale musimy wydać nie 2,5 rocznie, ale pewnie z 6-7milionów. Tylko nas zarząd nie nadaje się do podrapania się po dupie, a co dopiero do bycia operatorem stadionu...

10            -1
~~~greg
greg
Prawda jest taka zarządy biorą kasę i za nic nie odpowiadają, podobnie jak z urzędnikami...niszczą co popadnie:-(

3            -1
~~~Olo
Wisła to My
Nawet nie myślcie żeby odwrócić się od klubu. Tylko kibice są jego siłą... Jak nas nie będzie to nikt tu nie przyjdzie. Namawiający do nie chodzenia na mecze to chyba parchy bo prawdziwy kibic tego nie wymyśli. Nie ma Wisły bez nas! I bez nas nie będzie ratunku. D. Prędzej czy później zniknie a jak was nie będzie to nikt tego nie pozbiera! Pomimo całego żalu będę na każdym meczu i wierzę że Ci co zawsze siedzą wokół mnie i mają karnety też będą! Jak coś wam nie pasuje to trzeba to wyrazić a nie chować się w domu.

2            0