Środa, 11 lipca 2018 r.

Wiślacy piszą do prezydenta

Byli piłkarze krakowskiej Wisły - Kazimierz Kmiecik, Marek Kusto, Marek Motyka, Dariusz Marzec, Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski, Paweł Brożek, Maciej Stolarczyk, Bogdan Zając, Marcin Kuźba - napisali apel do prezydenta miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, aby przyszedł z pomocą Wiśle Kraków i pomógł rozwiązać problem z występami "Białej Gwiazdy" na stadionie przy ulicy Reymonta.

Oto jego treść:

Pan Prof. JACEK MAJCHROWSKI
Prezydent Stołeczno - Królewskiego m. Krakowa

Szanowny Panie Prezydencie,

My, byli zawodnicy drużyny piłkarskiej WISŁA Kraków zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o przyjście z pomocą Wiśle Kraków SA i znalezienie rozwiązania umożliwiającego rozgrywanie spotkań ekstraklasy na stadionie przy ul. Reymonta 22. Stanowi on od lat 20-tych minionego wieku kolebkę Białej Gwiazdy. Zdajemy sobie sprawę, iż stadion należy obecnie do Miasta, wiemy oczywiście o zaległościach w opłatach za korzystanie ze stadionu. Nie wyobrażamy sobie jednak sytuacji, w której piłkarze WISŁY, reprezentującej w Ekstraklasie nasze Miasto, mieliby rozgrywać swoje spotkania poza Krakowem. To za sprawą WISŁY, przy naszym udziale, gościły w Krakowie tak znamienite drużyny jak Celtic Glasgow, Real Madryt, FC Barcelona, Lazio Rzym, Parma czy Schalke 04, promując Miasto daleko poza jego granicami. Nie można o tym zapominać i zniweczyć dorobek wielu pokoleń piłkarzy. Wydaje nam się, że z każdej trudnej sytuacji można znaleźć wyjście dlatego ufamy w dobrą wolę Pana Prezydenta, podyktowaną zarówno interesem Miasta jak i Klubu.

Z wyrazami szacunku
Kazimierz Kmiecik, Marek Kusto, Marek Motyka, Dariusz Marzec, Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski, Paweł Brożek, Maciej Stolarczyk, Bogdan Zając, Marcin Kuźba

Źródło: Gazeta Krakowska


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


40    Komentarze:

RomTSW
Nieobecni
Kuba Błaszczykowski? Adam Nawałka? Maciej Żurawski? Tomasz Frankowski? Kamil Kosowski? ...

48            -24
~~~Janek myśliciel
Miasto próbuje ratować klub
Majchrowski za pośrednictwem Łukasza Wantucha proponuję TSowi oddanie Wisły miastu za symboliczną złotówkę. Wtedy będą mogli umorzyc długi, i rozpocząć jako miasto szukanie nowego bogatego właściciela. Ale TS nie chce oddać bo interesy..... Dramat

139            -42
osjan
Kop
Przydałby się Kawula albo Maculewicz, może Monica. Po co? Żeby kopnął w pewną tylną część ciała Zarząd żeby wylądował jak najdalej od R22. Może kierunek Kalwaria Zebrzydowska byłby właściwy?

59            -10
ehh
APEL DO WSPIERAJĄCYCH
Jeżeli już chcecie pomóc klubowi i przekazać pieniądze lub wziąć udział w akcji zakupu plakatów to pieniądze powinny być przekazane BEZPOŚREDNIO do Urzędu Miasta. Na specjalne konto tak by zmniejszać dług wobec miasta. Niestety wpłacając do Klubu nie ma pewności co się z nimi stanie ...:-( Do tego doprowadził zarząd - ludzie przestali im ufać i co gorsza "uważają ich za niegodnych podania im ręki" :-( A Pani Prezes powinna natychmiast zwołać konferencję i przekazać info na ten temat - cisza jest tylko potwierdzeniem wszystkich plotek.

63            -23
~~~naitsabes
koszty
a Garbarnia płaci ok. 17 tysiecy za mecz czyli za sezon ok. 300 tys. link »

13            -4
~~~Sprawdzam
Za publiczne pieniądze postanie droga dla uczelni prezydenta
Czy to prawda...? link »

21            -5
~~~~the real thomas
JJJBG
Sarapata i Dukat wypad z Wisły !!! Patrzcie do czego doprowadziły wasze nieudolne rządy !!! Wszyscy już to widzą, nie musicie zakłamywać rzeczywistości !!!

47            -11
GrzegorzS
Bardzo fajnie powstaje plaforma
do rozsądnego załatwienia problemu na lini Prezydent Zarząd i wyjścia z patowej sytuacji. Zas do Wpisu, że Miasto chce sobie przejąc Wisłę za złotówkę i będzie sobie zarządzało klubem. Ta skutki zarządzania klubem przez miasto widzimy we Wrocławiu. Zabawne Wisłą sobie ZIKIT zarządzał, który zreszta maja uwolnic. Na radzie miast będa głosować jakiego trenera zatrudnić. ktoś sobie by szykowął fuchę. Wrocław szuka inwestora od lat. Ciekawe którzy radni kibicujący sraksom by na coś takiego się zgodzili. Majchrowski jak chce pomóc klubowi to niech sie porozumieja na jakich zasadach S.A. przejmie role operatora stadionu. Juz raz nas tak wykolegowali i z tego tytułu mamy to co mamy. Kiedyś tereny pod obecnym stadionem były terenami TS Wisły. By móc postawić stadion TS przekazał działki miastu za tę złotówke. I teraz mamy jak sie okazuje jak twierdzi Pani Król stadion miejski a nie stadion Wisły Kraków i problem z poborem haraczu a nie normalnego czynszu. Od spółek miejskich trzeba się trzymac jak najdalej. Problem zadłużenia mozna rozwiązac ugoda prawna zawarta na normalnych zasadach. S.A. powinna spłacic zadłużenia w racjonalnych ratach i tyle. Teraz pytanie co chce przejąc miasto aktywa pasywa czyli co piłkarze będa na miejsich etatach ile im miasto zapłaci. Przecież to żałosne.

20            -16
~~~MKRAK
Reklama na koszulkach
Dlaczego nikt nie wyjdzie z propozycja, aby za mniejsze opłaty za stadion lub dług WISŁA reklamowała miasto Kraków. Zaproponować, aby drużyna była do dyspozycji na np 1-2 mecze które rozegra np za darmo lub po kosztach w zamian Miasto redukuje dług. Może ktoś zna inne możliwości, aby podpowiedzieć osobom zarządzającym i prowadzącym rozmowy. Miasto wydało ponad 600 mln na stadion i teraz ma być pusty? Gdzie sens i logika?

36            -3
~~~Zen
Oprócz pisania pism
trzeba zaprotestować przeciwko działaniom miasta organizując manifestację kibiców pod urzędem miasta.

20            -6
~~~sss
do Janek Myśliciel
Przestań wymyślać głupoty - miasto nie może być właścicielem dwóch klubów. Mącisz specjalnie?

19            -5
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Ladnie z ich strony
Ale tu potrzebna jest Kasa na teraZ

12            -2
~~~b
nic
powiem tak, piękne słowa, szlachetne zbiórki, entuzjazm kibiców- super tylko że nadal nic nie wiemy o sytuacji klubu (gdzie jest rzecznik), zarząd nie reaguje- czyli go nie ma, w kasie pusto, długi narastają itd. Misiek nada prowadzi TSW (trenuj sporty walki) na terenie klubu, inwestora nie ma - To są fakty.

22            -7
~~~Wwwwww
@~~~Janekmyśliciel
Czy wy nie widzicie, że ta cała gra miasta z Wisłą o stadion to właśnie jest po to, żeby przejąć akcje Wisły? O to im chodzi właśnie! Co dalej? może tereny TS-u warte... hm ponad 30 mln zł? Nie dajcie się manipulować! Miasto gra nieczysto i ma w tym interes!

31            -15
~~~Yfbj
To jest tekst z konta Arka Glowackiego na facebooka
A nie z gazety krakowskiej

10            -3
Wiślak_Jarem a
@ehh
Akcja zakupu plakatów nie jest organizowana przez zarząd, tylko przez kibiców, którzy zaręczają, że cała kwota pójdzie na spłatę długu! Potrzeba czegoś więcej, żeby ludzie się w końcu zmobilizowali? Czy dalej będziecie wszyscy szukać wymówek, żeby NIE URATOWAĆ naszego klubu? Bo o taką stawkę toczy się w tym momencie cała ta akcja. Kto może, ten niech wspiera. Błagam, nie zasłaniać się brakiem transparentności, bo w tym przypadku nie ma to w ogóle miejsca. Na ten moment nie ma ważniejszej sprawy, niż zebranie całej kwoty. Na inne sprawy albo nie mamy wpływu, albo niewiele można zrobić. Wisła to cała społeczność kibicowska, która musi się zjednoczyć.

19            -4
~~~~ja
!
Zawsze mnie to rozbraja, jak "zasłużeni" wyskrobią kilka słów na papierze z prośbą o pomoc, najlepiej do kibiców, do prezydenta, do samego boga wszechmogącego najlepiej. Szczególnie śmieszy to teraz w szanowanej przeze mnie osobie Arkadiusza Głowackiego, który zgodzil się swoim podpisem dyrektora sportowego sygnować aktualną sytuację w klubie, stojąc w jednym rzędzie z "osobami wątpliwej reputacji", które rządzą obecnie klubem. Obejmując stanowisko nie wiedział, jaka jest sytuacja w klubie? Straciłem całkowitą wiarygodność do zarządu po ostatnich zawirowaniach, i jedynym sposobem, gdzie mógłbym wpłacić pieniądze jako osoba prywatna jest podanie numeru konta ZIKIT czy urzędu miasta, gdzie prosto trafią pieniądze na spłatę zadłużonego stadionu. Swoją drogą, Ci "wielcy zasłużeni" dla klubu, dla przykładu zachęcając kibiców, mogli by zacząć tą wpłatę od swoich skromnych osób, bo nie wierze, żeby symboliczne 100zł uszczupliło budżet Pana Głowackiego, Kosowskiego, Brożka a tymbardziej Błaszczykowskiego czy Nawałki.

11            -27
~~~konrrr
@~~~Janekmyśliciel
jelżeli to prawda co piszesz. To naprawdę masakra. Powinni skorzystać z tej propozycji i niech szukają noweg bogatego właściciela

16            -23
~~~Wwwwww
~konrrr
Chyba Cię Bóg opuścił! Za żadne skarby nie wolno oddać miastu Wisły!!! Oni liczą na tereny TS-u warte 30 mln zł, które chcą wyciągnąć za bezcen potem oddać deweloperom! Żeby was ręka Boska broniła od takich pomysłów. Nie dajcie sobą manipulować!

31            -16
Tss
konrrr
Jak uważam że zarząd powinien odejść to myślisz że bogaci właściciele rosną na drzewach? Można by oddać Wisłę w ręce miasta ale pod kilkoma warunkami. Nie może być tak że zaraz ten bogaty właściciel zburzy stadion i wybuduje na jego miejscu hotel albo inne wały zrobi. Bo zaraz znikniemy w ogóle z map piłkarskich

10            -13
adrianrtf1
czytanie ze zrozumieniem..
Odpowiedzcie sobie teraz szczekacze (z których większość to zakompleksione trolle od koleżanki z kałuży) kogo popierają wyżej wymienieni zasłużeni dla klubu ludzie. Skoro dołączyli się do akcji ratowania klubu to znaczy, że są po stronie zarządu. To znaczy, że zdają sobie sprawę z tego w jakiej kondycji klub został przez nich przejęty i że mimo tego stanu i niesprzyjających od lat warunków sprawiają, że wciąż utrzymujemy się na powierzchni (to skromne określenie niezłych wyników w ostatnich dwóch latach. Proponuję przypomnieć sobie gdzie byliśmy dwa lata temu gdy kadra była taka, że musieli grać juniorzy a na ławce siedzieli zawodnicy o których większość nie słyszała. Teraz mamy przyzwoitą kadrę, z której być może jeszcze tego lata ktoś zostanie sprzedany za całkiem przyzwoite pieniądze co pozwoli na wyjście na prostą. ps. info z dobrego źródła - P.Bragiel swoje wejście do klubu uzależnia od poprawy sytuacji finansowej. Stąd pomysł na odchudzenie kadry i na nieco oszczędniejszy sezon. Nie mam nic przeciwko jednemu sezonowi walki o utrzymanie a dzięki temu odzyskanie stabilizacji finansowej. Uwierzcie mi, że wejście kogoś takiego jak P.Bragiel do klubu (z jego wiedzą oraz doświadczeniem w zarządzaniu) będzie zdecydowanie lepsze niż złapanie jakiegoś sponsora, któremu za 2-3 sezony znudzi się zabawka i po raz kolejny obudzimy się z ręką w nocniku.

18            -14
~~~ABG22
Majchrowskiemu chodzi o dzialki Wisly (wartosc 70mln PLN?)
Przejecie Wisly w zamian za dlug 5mln to gra - zdaniem ludzi w UM - na przejecie bezcennych terenow TS. Co sie na pewno udalo Majchrowskiemu to sklocic wewnetrznie Wisle i to jest pierwszy krok do jego sukcesu...

32            -12
~~~Ekonom
wwwwww
znowu bredzisz .tereny przy Reymonta należą do TS a nie do piłkarskiej Wisły S.A i miasto w wypadku przejęcia akcji Wisły S.A i tak nie mogło by tych terenów ruszyć.Natomiast zarząd i skompromitowane skwk straciłoby kontrolę nad klubem a tego panicznie się boi

32            -12
~~~Kepass
Miasto
Musieliby się najpierw pozbyć akcji Cracovii, a na to się nie zanosi. Pani Król i reszta ewidentnie chce nas upupić na amen, a tutaj mityczne propozycje pomocy. Nawet jeśli są jakieś dobre intencje ze strony miasta to radni to uwalą. Musimy zawalczyć o stadion. Potem można żądać zmiany zarządu, lub jego spowiedzi generalnej. W piątek o 12 każdy, kto ma możliwość idzie na protest!

28            -8
~~~ABG22
Skad nagle deadline Majchrowskiego?
Skad takie nagle posuniecia skoro jeszcze miesiac temu bylo spoko, ze Wisla byla niewyplacalna? Tereny WISLY. Miasto tonie w dlugach, a takie tereny pod deweloperow to marzenie marzen kazdego prezydenta kazdego miasta w Polsce. Tuz przy Bloniach, centrum miasta, obok Park Jordana, rzut beretem na rynek, niedaleko Lasku Wolskiego, prestiz, to jest jak ziemia przy Central Parku w NY. Czy Wisla wpadlaby w rece UM czy upadlaby to ZLOTY INTERES dla sosnowieckiej ....

16            -7
~~~ABG22
Legia wspiera Wisle!!
...a Majchrowski probuje w tempie ekspresowym nas utopic zeby nie dalo sie juz odratowac niczego. Do czego to doszlo i kim jest Judasz Iskariota na czele tego miasta? Czy to nie pokazuje wam skali patologii? A wy daliscie sie stara esbecka metoda sklocic wewnetrznie zamiast przez chwile odlozyc sympatie/anytpatie i pomyslec o Wisle.

21            -11
~~~Yfbj
Zbiorka
link »

10            -7
~~~Wwwwww
@~~~Ekonom
Miasto wykorzystując trudną sytuacje finansową klubu od kilku lat, doprowadza swoim działaniem do sytuacji że oferuje przejęcie spółki pilkarskiej za złotówke... jak myślisz, to co zrobi z TS-em z jeszcze biedniejszym w następnej kolejnosci?? Wisła S.A jest tylko krokiem do celu. Potem wezmą się za TS swoimi decyzjami doprowadzą do zniszczenia Towarzystwa, wy będziecie manipulowani, że słaba sytuacja Towarzystwa to wina zarządu a potem żeby spłacić zadłużenie będą zmuszeni oddać tereny za śmieszną kwotę, tak jak S.A została zmuszona opchnąć Carlitosa za frytki. Tak się to robi. Nie miejcie złudzeń przed politykami. Oni nie mają etyki i honoru. Wyrąbią nas bez mydła i tyle zostanie.

25            -8
~~~markos
Z całym szacunkiem dla sygnatariuszy listu / apelu
uważam, że zamiast apeli, które, powiedzmy sobie szczerze, niewiele wnoszą do meritum sprawy (i nie mówię tu tylko o obecnej sytuacji) potrzebna jest moim zdaniem szczera, otwarta rozmowa, coś w rodzaju `okrągłego stołu" o sytuacji Wisły,o sposobach rozwiązania problemów klubu, spotkanie za zamkniętymi dżwiami.

7            -2
~~~abcdefg
szczytne akcje
kibiców dla ratowania Ekstraklasy na Reymonta to wielka rzecz ale gdzie za tym idą działania zarządu. A może warto by pójść z UM do notariusza i spisać umowę na podstawie której kwoty za kupno biletów wpływały by na konto notarialne a ten dokonywał by przelewów na konta Wisły i UM w określonych wcześniej proporcjach. Dług spłacałby się sam, UM miałby pewność że otrzyma wcześniej czy później zaległy dług a i na funkcjonowanie Wisły na zaciśniętym mocno pasie by wystarczyło. Wiem że takie praktyki w biznesie są stosowane ale wymagają obopólnej woli. Licząc (może zbyt optymistycznie) 10 000 sprzedanych biletów na mecz po średniej cenie 35 zł daje to 350 000 na mecz na Reymonta. Takich meczy mamy minimum 18 w sezonie to kwota równa się 6 300 000 !!!. Doliczmy do tego Puchar Polski...będzie ciut więcej. Niech miasto i Wisła pójdą na układ 40% miasto, 60 % Wisła. W sezonie miasto tylko za mecze ekstraklasy odbiera 2 520 000 długu. Taka umowa działa cztery - pięć lat i długu niema (biorąc pod uwagę konieczność zapłaty za stadion na najbliższe sezony). Trzeba też założyć ewentualne odsetki...ale to normalne przy długach. Przy umowie notarialnej miasto nie ma prawa negować a i nie musi się zastanawiać co ze stadionem bo raczej alternatywy dla piłki nożnej nie znajdą a koszty i tak się będą generować. Wiem że dla Wisły zostanie kwota która nie pozwoli na fajerwerki, ba nawet na spokojne funkcjonowanie ale...albo wóz albo przewóz, coś trzeba zrobić aby zostać na Reymonta, bo gra na przykład na Śląsku nie pozwoli na wygenerowanie zysku z dnia meczowego.

14            -4
~~~FanNatic9 0Abg!!!
@~~~naitsabes
Daj spokoj gArbarni bo to klub biedny i sam wszedł do 1 ligi co jest dużym sukcesem. I miasto zamiast im dołożyć kasy Za sukces to już zgarnia kasę....

20            -1
~~~Yoshi
Miasto
Taa oddajmy klub Miastu, a ci wpadną na "genialny" pomysł jak to wszyscy rządzący w tym Państwie i pomyślą, że skoro mają dwa średnie klubu to może zrobią z nich jeden lepszy..

15            -4
~~~kibol_lud ojad
@~~~Janekmyśliciel
Oddanie Wisły za symboliczną złotówkę jest wg ciebie dobrym pomysłem? To gratuluję. Skończyłoby się tak samo jak oddanie stadionu pod budowę.

11            -9
~~~Wwwwww
Tak to się robi a wy się łudzicie, że miasto się troszczy...
o Wisłe... Nie, troszczy się o hajs z terenow które są łakomym kąskiem dla deweloperów. Czytajcie: link »

9            -8
~~~Ekonom
wwwwwww
Ty na prawdę masz coś z głową albo najprostszych rzeczy nie rozumiesz.Mając akcje Wisły S.A miasto NIC nie mogłoby zrobić z TS bo to dwa osobne prawnie podmioty i nad TS miasto nie miałoby żadnej kontroli.No ale lepiej na wszelki wypadek szczuć kibiców na miasto i wypisywać bzdury bo trzeba skompromitowanego zarządu bronić do upadłego

20            -13
~~~bodzio
"myśliciel" Wantuch
Słyszałem wypowiedzi tego Wantucha w Radio Kraków. To przykład "mądrego inaczej", nie mającego podstawowej wiedzy w tematach na które się wypowiada. Nie wiedział bidusia że miasto nie może objąć udziałów czy przejąć drugiego klubu w tej same klasie rozgrywkowej. A miasto ma już 30% w sracovi, którą zresztą kilka lat temu miasto uratowało przed upadkiem pieniędzmi z budżetu miasta. W swoim bełkocie podniecał się co rusz i nie był w stanie ukryć ogromnej niechęci do Wisły.

7            -1
bochen
Apel do Majchrowskiego
Teraz to nawet list od Papieża nie pomoże, Majchrowski jest podobno na urlopie.

6            -4
~~~Wwwwww
@~~~Ekonom
Ty masz coś z głową, jeśli nie wiesz jakimi metodami posługują się politycy do przejmowania za bezcen nieruchomości. Napisałem Ci, że Wisła S.A jest pierwszym krokiem do przejęcia, które ma polegać na decyzjach urzędników takich, które zdezorganizują przy waszym aplauzie klub. Już to zrobili łamiąc wszelkie zasady odnośnie stadionu, co jest ostrzeżeniem. Czysta polityka. Za TS i jego tereny się wezmą w następnej kolejności i do tego dopuścić nie można. A zarząd rozliczymy po wszystkim. Najpierw Wisła

5            -5
GrzegorzS
Wisła jako całość by zachować szanse na rozwój
musi zachować pełną niezależność od polityków, miasta. Moim zdaniem oczywista droga do tego jest pójście droga Barcelony sprzed wieku, kiedy bylo trudno związac koniec z końcem a politycy hiszpańscy zacisneli sznur wisielczy na gardle tego klubu jego załozyciele poszli w kierunku związania się z kibicami i stworzyli organizacje socios, do której prawo należeć ma każdy. Wiaże się to z pełnia praw wyborczych wpływem na wybory władz klubu ma sie przywileje przy zakupach pamiatek biletów, ale ma sie też obowiązki czyli coroczna składka klubowaw konkretnej dośc wysokości jednakowa dla każdego członka, która daje zniżki przy zakupie biletów. Poszczególne grupy socios sa zorganizowane w klubach zajmuja konkretne miejsca na stadionie wybierają swoich przedstawicieli, którzy moga brac udział w kontroli zarządu klubu. Kinice wprost domagaja sie możliwości kontroli nad działaniami Zarządu. najwyższa pora pójśc w tym kierunku. Coroczna składka od chetnych by uczetniczyc jako kibic w życiu klubu i miec wpływ na cos powinien za mozliwośc bycia w takim socios płacic nie 5 czy 10 złotych, ale powinien zapłacic 500 złotych. Nie ma co wierzyć, że chętnych będą dziesiątki tysięcy, ale wystarczy 1000/3000 chętnych by miec kontrolny wpływ na Zarząd i wybory jego członków by zebrac 1,5 miliona złotych. Jeśli członkowie tej grupy za to dostawali by np. 50% zniżke na karnety gadżety, prezenty, zakupy w cateringu to przy obecnych cenach sama ta grupa byla by w stanie wprowadzić rocznie do klubu moim zdaniem do 3 milionów złotych. To sie da zorganizowac i model Barceloński przykroic do naszych warunków. Wisła jest jedynym z nielicznych w Polsce klubów, która może sobie z tym poradzić. Mamy najmniej 10 tysięcy stałych stadionowych bywalców, wystarczy by co 3 zapisał się do socjos i było by na podstawy działania izarazem spełniony był by warunek kontroli wynajmowanych władz klubu.

16            -8
~~~Jaropriv
Bzdury
Brak elementarnej wiedzy niektorych powala. Zadluzona SA jest wlasnoscia TS ktore posiada 100% jej akcji. Pomijajac mozliwosci miasta, to w zaden sposob nie polozy lapy na gruntach gdyz sa one wlasnoscia TS! Tyle ze TS nie da sie odsunac od koryta i bedzie doil SA do kobca

21            -4