Czwartek, 12 lipca 2018 r.

Porozumienie miasta i Ekstraklasy SA z Wisłą Kraków, odnośnie spłaty zadłużenia za dzierżawę stadionu

Wisła Kraków zawarła porozumienie z miastem, na mocy którego "Biała Gwiazda" będzie mogła rozgrywać swoje spotkania na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana - poinformował portal sport.lovekrakow.pl. Wstępne uzgodnienia mówią, że kwota wynajmu ma sięgać 130 tysięcy złotych, za każdorazowe użytkowanie obiektu przy ulicy Reymonta, a co najważniejsze, ma ona zostać zaksięgowana na koncie miasta na 48 godzin przed planowanym wykorzystaniem obiektu.

Przypomnijmy, że na ratunek piłkarskiej Wiśle przyszła Ekstraklasa SA. Na czele z Marcinem Animuckim, szefem spółki, zadeklarowali pomoc w postaci spłaty długu wynoszącego 3,9 milionów złotych oraz 700 tysięcy złotych odsetek. Pieniądze te pochodzą z przyszłych rat, jakie Wisła otrzyma za występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Płatności, które będą obowiązywać wynoszą 1,25 mln zł do 14 dni od zawarcia porozumienia oraz po 1,68 mln zł w trzecim kwartale 2019 roku i trzecim kwartale 2020 roku.

Tym samym Ekstraklasa niespodziewanie stała się stroną w negocjacjach, jak jednak zapewnia sport.lovekrakow.pl - wszystkie podmioty zaakceptowały wstępne ustalenia.

Poniżej zamieszczamy komunikat naszego klubu, w sprawie rozgrywania meczów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie:

Informujemy, że dzisiejsze rozmowy między Prezesem Zarządu Ekstraklasy SA Marcinem Animuckim i Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim pozwoliły na znalezienie rozwiązania, które umożliwi Wiśle Kraków rozgrywanie meczów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

Spotkanie to stanowi kontynuację wcześniejszych negocjacji Zarządu Wisły Kraków SA z Ekstraklasą SA przy udziale Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewa Bońka. Klub zwrócił się do Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z propozycją harmonogramu realnych spłat zadłużenia, licząc na wypracowanie modelu satysfakcjonującego dla obu stron.

Klub kieruje ogromne podziękowania w stronę Ekstraklasy SA i Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka za czynny udział w tej sprawie.

Zarząd Wisły Kraków SA

Źródło: Wisła Kraków SA, lovekrakow.pl


 KK

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


61    Komentarze:

Waldi2
Brawo Wisełko!!
Jak tam dziewczyny z kałuży? Znów się nie udało? Czy na boisku czy poza nim - zawsze nad Wami! Polecam coś na lepsze samopoczucie link »

62            -17
~~~Travis
i....
Przepraszając wszystkich kibiców za zaniedbania i niegospodarność Zarząd Wisły S.A na czele z Prezes Marzeną Sarapatą i wiceprezesem Damianem Dukatem (przebywającym obecnie na słonecznym i beztroskim urlopie) w trybie natychmiastowym podaje się do dymisji.

188            -18
~~~Kamyk
Sarapata i Dukat out!@
Teraz wszyscy wspólnymi siłami musimy zmusić $arapate i Dukata do dymisji. Komiec pośmiewiska.

171            -22
~~~Ryan
stabilizacja
troszkę Ciężko walczyć o własny dom,byt, walka o życie podczas gdy kazdy z Nas sadził iż się rozpędzamy, osuwały się Nam kamienie spod nóg... ufam że teraz głównym tematem będą wzmocnienia personalne, plus zblizający się start ligi, obyśmy docenili postawę Walcznych kibiców jak i ludzi przychylnych Wiśle!

50            -3
~~~Rob
PZPN
Brawa dla PZPN

100            -5
zyga
Dobry ruch
Wyciągnęli do nas pomocną rękę. Szacunek dla Bońka i Animuckiego. Czas na efektywne zmiany w zarządzaniu naszą Wisłą. Konkurs na prezesa, wolontariat, zatrudnianie fachowców i transparentność oraz budowanie klubu od zeram. Czas na zaangażowanie wszystkich którym zależy na Wiśle w ramach wielkiego, szerokiego projektu.

101            -5
~~~Reymonta2 2
pytanie
jeszcze pytanie: co z bieżącym długiem w ZIS - w wysokości 1 mln 394 tys. zł ? przeliczając średnią frekwencję pod kątem wynajmu na pojedynczy mecz uwzględnijcie również wpływy ze skybox.

26            -2
~~~FanNatic9 0Abg!!
Dawać licznik
Boletowy i karnetowy na każdy mecz

40            -8
~~~patrixes
cały sezon
Ktoś liczył ile to wyjdzie za cały sezon"? 130 Tyś wydaje się dość dużo...

26            -9
teag
Kiewicz stwierdził, że bez inwestora
Wisła nie dokończy sezonu, bo tych długów sama nie spłaci. Pytanie brzmi: skoro prawie wszystkie pieniądze są zajęte, to z czego będzie płaciła piłkarzom?o

75            -5
~~~Longza
130 tys za jede mevz?
To tyle samo Wisla bedzie placic co ostatnio. To znaczy naciagac sobie kolejnych dlugow bo Wisly nie stac na placenie 130 tys za mecz. Swietne porozumienie. Kto w tym klubie siedzi.. Golda 27 latek ktory nie wie co sie dzieje

45            -12
~~~Jjj
Cdn.
Pan vice prezes to też zaakceptował czy był w tym czasie gdzie indziej? :)

48            -5
~~~zibi b
@~~~patrixes
dużo dość, ale licząc samą ekstraklasę i PP to i tak mniej niż było do tej pory...

8            -13
Palkie
Kwota
Kurczę wszystko fajnie tylko 130000 za mecz daje kwotę prawie 2,5 mln czyli dalej to samo... 😑 (uwzględniając 19 meczy u siebie). Miałem nadzieję że będzie taniej chociaż trochę...

35            -2
~~~Marzenka
@~~~Longza
Ze sprzedaży biletów. Licząc, że średnia biletów to np. 30 zł to wystarczy średnio na meczu 4000 widzów. Jeśli przyjdzie Nas więcej to i na wypłatę Zarządu wystarczy.

31            -10
~~~darioh
Ile??
Czy ja dobrze ostatnio wyczytałem że Garbarnia będzie płacić miastu ok 17 tyś za jeden mecz? ...A my 130tys?? O co chodzi?? ....no chyba że coś źle przeczytałem wtedy.... poprawcie mnie jakby co ...

25            -15
~~~WisłaFan
Brawo PZPN!
Szkoda tylko że Dukat zamiast siedzieć w Krakowie na dupie i pracować nad rozwiązaniem problemu to wygrzewa się na wakacjach. A plotki na TT mówią, że i niedługo na urlop połączony ze ślubem na Zanzibarze wybiera się I Pani Preze$.

31            -5
~~~darioh
Ile??
link » O co chodzi??.... czemu taka różnica w cenie?? Ktoś to wytłumaczy??

13            -8
~~~Pio33krk
Dużo sobie liczą
4.8mln za samą ligę A puchar Polski to nie są korzystne warunki Jak ekstraklasa zapłaciła dług To dlaczegodalej mamy tyle płacić Dlaczego umowa nie jest renegocjowana To jest chore

13            -10
darwos
Ts,chyba wywalicie
Mam nadzieję że Ts jako jedyny akcjonariusz Wisła S.A wywali na zbity pysk zarząd za niegospodarność. Popatrzcie 3,9 mln i do tego odsetki 700 k, czyli tyle ile te szuje pobrały wynagrodzenia

26            -9
~~~tw Bolek
Nie spodziewałem się
że prędzej pomogą nam obcy niż miejscowi. Należało by podziękować chociaż przy okazji kiedy będą na stadionie.Inna sprawa że wstyd jaj ch......!

45            -3
~~~T24
Wisla
Patrząc obiektywnie jeżeli przychodziło by na stadion 10-15 tysięcy to wychodzi 8,60-12 zł na osobę. I coś zostaje w kasie klubu jeszcze. Wstyd zarząd że PZPN za Was musi rozwiązywać problemy.

42            -7
~~~Kibol z Reymonta
To jest kabaret !
Garbarnia płaci za wynajecie 4tys. miejsc+sektory dla kibicow gosci+ szatnie dla zawodników oraz oraz parkingi, pomieszczenia magazynowe, hol na parterze = 16,850zł. za mecz. Wisła na ktorej mecze bedzie przypuszczalnie srednio chodzic ok. 10tys. kibicow,bedzie płacić ok. 130tys. Gdzie tu logika? To czysty kryminał.

26            -8
~~~KRK
RE 130.000
Pytanie zasadnicze 130.000 netto czy brutto za mecz? Jeżeli netto to licząc 19 męczy ligowych plus PP czy Mecz o Puchar Retmana - powiedzmy + 4=ca 23 23 X 130.000 = 2.990.000 no i jeżeli to netto to wychodzi na to że zgodzili się na taką samą stawkę jak dotąd...a na to nas nie stać przecież....

24            -8
~~~Kuba
kto rządzi Wisłą?
Wygląda więc na to że porozumienie zostało wypracowane przez "osoby trzecie" - a to daje do myślenia czy zarząd wogóle miał jakikolwiek plan B (poza graniem poza Krakowem)? Zastanawiające poniekąd jest to że jedna z opcji, mimo iż była sugerowana przez miasto tj wykorzystanie instrumentów finansowych (czyli najzwyczajniej w świecie pożyczki/kredytu - na około 20% rocznych przychodów więc nieszczególnie wyzyłowane) nie było przez zarząd rozważane skoro z miejsca przyjął rozwiązanie ustalone między Miastem a Ekstraklasą. Niejasne są także okoliczności transferu Carlitosa, jeśli rzeczywiście poszedł ja 0.5mln Euro + marne bonusy (ciut lepsze chyba że Legia awansuje do LM, co od tego sezonu jest BARDZO utrudnione o czym większość powinna wiedzieć), zamiast 1mln natychmiast to zakrawa to o [...]yzm.

34            -3
~~~markos
Mam, mieszane uczucia
Co prawda, to porozumienie, to malutki krok w dobrym kierunku, ale to nie zmienia istoty problemów klubu tj. bardzo trudnej sytuacji finansowej, te wydarzenia powinny zdopingować zarząd do energicznego poszukiwania poważnego sponsora strategicznego, bez którego Wisła daleko nie zajedzie, a dzisiejsze porozumienia, może okazać się "spokojem na chwilę` czy też "ciszą przed burzą" - obym się mylił.

21            -2
woytek1974
Oby to Nas nie uśpiło!
Porozumienie oczywiście cieszy ale nadal musimy działać aby nastąpiły pozytywne efekty kibicowskiego poruszenia jakie obecnie ma miejsce. Czekam co przyniesie dzisiejsze spotkanie u Wiślaków.

25            -2
darwos
I jeszcze jedno
To rozwiązanie jest bez sensu. Oczywiście nie wiemy jak wyglądają nasze finanse ale raczej tragicznie. Nie płaciliśmy za stadion bo nas nie stac i takie są fakty. Teraz kasa z ESA i Canal pójdą do miasta ,więc za co będziemy płacić piłkarza? Niestety trzebabylo szanowny zarządzie powiedzieć jak jest,powiedzieć że taka opłata za stadion to dla nas koniec,znaleźć obiekt rezerwowy,wypiąć się na miasto,w tym czasie sprzedac na spokojnie Carlitosa,Arsenicia i kogo tam jeszcze się da. A tak? Za 3-4 m-ce chłopaki będą rozwiązywać kontrakty z winy klubu? Co jest z wami? No chyba że Ts ma zaskurniaki i uda się przetrwać te chwilę.....jednak z tego co się pisze w mediach,dzierżawa nas wykańcza i to tylko kupienie sobie czasu.......

18            -6
todoforyou
130 Sarapata 130 Dukat
Jak Zarząd chce zachować resztki honoru to za pierwszy mecz 130 000 zł płaci Sarapata a za drugi mecz Dukat. Zarząd i tak out, musieli przyjechać poważni ludzie bo z gówniarzami nikt nie chciał gadać.

56            -2
esaper
@~~~Pio33krk@~~~darioh
Pio33krk - skąd wziąłeś taką sumę - jakby nie liczyć wychodzi ułamek tego. Darioh- w Twoim linku masz odpowiedź na własne pytanie - Garbarnia wynajmuje mały fragmencik stadionu.

15            -2
~~~T24
Wisla
Coś tu nie gra Garbarnia z vatem będzie płacić ok. 19-20 tys. Paradoks. Masakra co ci urzędnicy wyprawiaja

6            -13
christiancag e
a
Więc mamy rok na znalezienie nowego właściciela o inaczej czeka nas upadek najprawdopodobniej.

28            -6
~~~inek
sukces?
Niektórzy piszą, że to nasz (Wisły) sukces, tylko jaki to sukces? Jedynie Majchrowski wygrał, odzyska pieniądze od Wisły, i do tego będzie się uważal za bohatera. Będzie mówił, że uratował Wisłę. Ale to g……… prawda. I on o tym doskonale wie. Bo jeśli nasze długi spłaci PZPN z naszych środków, które powinniśmy otrzymać, to nam braknie kasy na inne długi i działanośc dzieżacą. Takie rozwiązanie tylko przyśpieszy nasz upadek. Tak, Majchrowski wygrał, wygląda na to, że przyspieszy nasz upadek. Ponadto, to porozumienie między Majchrowskim a Bonkiem – to totalne upokorzenie naszego Zarządu. Załatwienie sprawy poza zarządem jest wręcz symbolicznym nie „liściem” ale znieważeniem tych osób. To jest danie im do zrozumienia, że są totalnymi amatorami, niegodnymi jakichkolwiek rozmów. Więc, moi drodzy, nie ma co się cieszyc, że gramy na Reymonta ale trzeba zapytać ile meczy ma tam zagramy. Przykre ale prawdziwe. Może nas uratowowc tylko zmiana zarządu i „oddanie” Wisły komuś kto będzie miał pieniądze.

41            -6
w...
@~~~darioh
Garbarnia ma tylko 3000 miejsc na sektorze E i tyle a my cały stadion, ot cała różnica.

25            -6
~~~MarciN
aaa
skoro Garbarnia wynajmuje dolną część obiektu ... czyli nie cały stadion za 17 000 to może my tez tak róbmy... po co placic 130 000 zl za caly stadion skoro przyjdzie 12 000 ludzi,,, tym bardziej ze teraz przed kazdym spotkaniem ma iść przelew ... to łatwo policzyć karnety plus sprzedane bilety .. plus zapas na 2 dni czyli ok 2 000 ... i wynajmujmy stadion na 16 000 za 60 000 zl ...

39            -6
Nota_bene
Wisła na Reymonta
To tylko pozytywny news tego dnia. Nie zmienia to jednak faktu, że zadłużenie Wisły nie zmniejszyło się ani o grosz, zmieni się tylko wierzyciel w przyszłości, bo skoro Wisła nie dostanie pieniędzy z Ekstraklasy SA, to komuś nie zapłaci. Nadal więc sytuacja Wisły jest trudna i kibice mogą przyjść z pomocą ale nie w formie cegiełek, plakatów i karnetów, ponieważ obecny Zarząd Wisły utracił zaufanie kibiców i nie ma żadnej pewności, że zebrane pieniądze zostaną przekazane na spłatę zadłużenia czy inny pilny cel a nie zostaną roztrwonione. Kibice, w tym ja - którym leży na sercu przyszłość Wisły (i to nie na poziomie wegetacyjnym) nie chcemy już bezradnie patrzeć, jak wszystkie nasze wysiłki zostają zmarnotrawione. Jedynym wyjściem z nie jest sprzedaż akcji kibicom na wzór Barcelony. Zakup akcji w Barcelonie wiąże się z obowiązkiem płacenia składek a w zamian dostają oni po upływie chyba 5 lat możliwość uczestniczenia w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy z realnym wpływem na wybór zarządu, udzielania mu absolutorium czy ogólnego zarządzania klubem. O szczegółach tu: link »)

26            -2
~~~Arturos
Dzięki Zibi za pomoc
Ale tego Brzęczka mógłbyś sobie darować ;-)

13            -6
Nota_bene
Poprawny link z poprzedniego wpisu
link ») Dodam jeszcze, że by miało to (sprzedaż akcji kibicom) miejsce, z pewnością musi dojść do zmiany Zarządu oraz wysprzątania klubu z ludzi, powiązanych z Miśkiem oraz jego "biznesami". Bez tego ani żaden sponsor, ani żaden kibic nie zainwestuje w Wisłę ani kasy ani czasu.

45            -6
~~~stachu
wstyd
Żeby nasze sprawy musiały rozwiązywać obce podmioty. Zresztą jeżeli się nic w zarządzaniu nie zmieni to mamy tylko chwilowy spokój. Ekstraklasa przeleje pieniążki z przyszłych rat na konto miasta a my bez tej kasy i tak musimy płacić za bieżący wynajem i to z wyprzedzeniem. Jeżeli ktoś wygrał na tej sytuacji to Majchrowski bo osiągnął wszystkie cele oraz spółka Ekstraklasa i PZPN bo pokazali skuteczność i wiarygodność. My nie uzyskaliśmy nic bo dług będzie spłacony w całości a koszty najmu takie jak były.My tylko straciliśmy wizerunkowo bo wiarygodni jako spółka to od dawna nie jesteśmy

16            -4
mkayw1
wy chyba nie rozumiecie
Ten dług nie został anulowany a my nie mamy i tak kasy... Bedziemy musiali sprzedać kogo sie da..

28            -5
lukma22
co to za porozumienie
Zaledwie kilka osób zwróciło na to uwagę - czy wy nie umiecie liczyć, że w sezonie jest co najmniej 18 meczy to już daje 2,34 mln, a gdzie mecze PP i ewentualnie inne - i jeszcze płatne przed meczem. Chodziło o wypracowanie realnego porozumienia - to przerzucanie na WISŁĘ kosztów wszelkich zaniedbań związanych z projektem tego obiektu i jego budową. Czy Wisła ma płacić porównywalne do legi pieniądze za taki stadion. Nie rozumiem tego zarządu - czy oni zadowalają się własnymi wynagrodzeniami i działają na przetrwanie. Jestem z poza Krakowa i nie rozumiem, że w 2 mieście w Polsce i jego okolicy nie ma jednego odpowiedzialnego inwestor, który przejął by Wisłę i nią realnie zarządzał. To co teraz się dzieje to ugaszony pożar i zapewne jedynie kilka miesięcy spokoju.

21            -6
Kosmaty
130 tysięcy za jedno spotkanie ile to właściwie jest? Otóż
w sezonie rozgrywamy u siebie 15 spotkań w fazie zasadniczej i 3 lub 4 w finałowej. Daje to 1,95 miliona złotych za rundę zasadniczą oraz 0,39 lub 0,52 miliona za rundę finałową. To niemal 2,5 miliona złotych za sezon. Licząc tylko ligę. Do tego doliczmy spotkania w krajowym pucharze... nie wiemy ile ich będzie, ale powiedzmy że średnio nam tam pójdzie, ale to wciąż ze 2 spotkania w domu.... Sumując wszystko razem nie jest to taniej niż dotychczasowa kwota za wynajem stadionu. Więc o ile cieszę się z tego, że wciąż mamy "dach nad głową" i domowe mecze rzeczywiście będziemy rozgrywać we własnym domu, o tyle nie jestem szczególnie wdzięczny za to miastu, które rzucało kłody pod nogi Wiśle, w dodatku okłamując nas kibiców/wyborców względem rzeczywistego obrazu sytuacji i ustaleń między stronami (choćby twierdzenie, że promesa była warunkowa, skoro prasa pokazała skany dokumentów, z których wyszło, że nic takiego nie było). Natomiast jestem wdzięczny ekstraklasie za wyciągnięcie pomocnej dłoni w naszym kierunku. Oczywiście nie zrobili tego bezinteresownie (Wisła to mimo kłopotów wciąż jedna z największych marek w lidze i jej rozpad oznaczałby milionowe straty dla piłkarskiej spółki), a sama spółka zupełnie nic nie straci (wypłacą dokładnie tyle samo kasy, tyko zmieni się właściciel konta, na które robią przelewy), wypadnięcie z rozgrywek Wisły byłoby także dla nich kłopotem organizacyjnym i logistycznym (musieliby w ekspresowym tempie zdecydować: 1. czy ktoś z 1 ligi ma wskoczyć na miejsce Wisły, a może jeden ze spadkowiczów nie spadnie? 2. Jeśli tak to jak sprawnie przeprowadzić proces licencyjny na tydzień przed ligą, a co jeśli będzie on negatywny dla wybranego klubu? 3. czy jednak grać z nieparzystą ilością klubów, choć to z pewnością nie spodoba się telewizji?)... ale jednak nie musieli nam pomagać, a dzięki ich interwencji udało się zażegnać kłopotliwą sytuację. Choć trzeba pamiętać, że nie jest to rozwiązanie, a tylko odłożenie problemu w czasie, bo te pieniądze wciąż zamiast na konto Wisły będą szły na konto miasta, a Wisła wciąż musi utrzymać bieżącą działalność. Te 4 miliony za teraz i kolejne 2,5 miliona w trakcie sezonu to ponad 2/3 całej kasy jaką Wisła otrzymała za prawa telewizyjne za zeszły sezon.

34            -2
~~~Ryba Akwariowa
@Kosmaty
Ja zrozumiałem to tak. 130 tysięcy musimy wpłacić za tzw.jednorazówkę przed meczem z Arką, bo wg miasta nie zdążymy podpisać nowej umowy. A nowa umowa ma być znacznie korzystniejsza.

6            -10
~~~KRK
Re
jakby nie liczyć to po uwzględnieniu meczy ligi i szacunkowo męczy pp czy towarzyskich wychodzi liczba23. 23 mecze a 130.000 + vat wychodzi ca 3.600 .000 czyli to czego nie jestesmy w stanie placic i co zarzad ostatnio podwazal...a teraz akceptuje?

13            -6
~~~britney
Ekstraklasa uratowa d@py zarządowi...
+ 700.000 zł odsetek, czyli w plecy jesteśmy jeszcze 700.000 zł. Osobiście liczyłem, że miasto będzie udziałowcem za umorzenie długów, ale chyba władza musiałaby się zmienić. Oczywiście w całej tej sytuacji ominięty został nasz zarząd, za którego "robotę" zrobiła resztę. Pokazuje to kompetencję zarządu, gdzie nie oszukujmy się, puścili Lopeza zaarmo do szmat- czyli akt desperacji świadczący o braku pomysłu...szkoda. Cała ta sytuacja pokazała, że TS Wisła oświadczeniem pokazała gdzie ma Wisłę Kraków S.A., a zarząd...no cóż szkoda dalszych słów. Cała ta sytuacja i pozytywne zakończenie bierze górę nad całą żenadą i nie mogę się doczekać inaugaracji na R22...

16            -6
~~~MattMario
Realne licząc
Lubie, jak ja słyszę że 2,5mln zł za stadion to drogo... to mnie śmiech bierze. Klub ma przychód 25mln zł więc jego dom to tylko 10% przychodu. Policzcie sobie, 130 tys zł za mecz, to przy niskiej frekwencji 10 tys kibiców daje 13zł za bilet... :) A doliczcie do tego wyższą frekwencje, wyższe ceny biletów, skyboxy, loże VIP, reklamy... co oni Wam próbują wbić do głowy? Przecież granie w Tychach czy Niecieczy to byłby dramat! Wpływy z biletów ZNIKOME, koszty podróży, najmu obiektów, hoteli. Druga sprawa, że 2,5mln zł to raptem 500-600 tys euro rocznie. Tyle to zarabiają najlepsi w ekstraklasie, więc o czym my mówimy. I jeszcze jedno. Skoro klub ma przychody na poziomie 25mln zł to na co my wydajemy pieniądze? Taka Wisła Płock ma budżet 10 mln i jakoś funkcjonują... Pozdrawiam!

33            -10
~~~Ryba Akwariowa
@darwos
Spłata długu za stadion będzie odbywać się w trzech transzach. Pierwsza teraz, druga w 2019 a trzecia w 2020 roku. Jeżeli Wisła będzie regularnie plasować się na miejscu 5-6 to z tytułu praw do transmisji będzie dostawać ok. 9,5-10 mln zł. Około 2 mln z tej kwoty będzie automatycznie przelewane na dług stadionowy. Zakładam, że nowe zobowiązania za wynajem stadionu nie będą występować. Mówimy tylko o starym długu.

16            -3
~~~Cichyk85
Nic to nie zmienia...
Nie dajcie się zwieść takim gadaniem, że się porozumieli. To nic nie zmienia tylko niestety przedłuża agonię... musi być nowy sponsor i nowy zarząd, inaczej za miesiąc będzie jeszcze gorzej i do czego to doprowadzi... Patrzcie trzeźwo na to ale na trzeźwo jest to nie do zniesienia...

17            -9
~~~Mar000
Czytam i nie wierze
Narzekacie a jeszcze wczoraj nie bylo pewne czy licencje utrzymamy, a jesli to czy ktos nam stadion wynajmnie...najem niecieczy to cos kolo 70~80 tys...nowy sponsor? Sponsorami mozemy byc my: 15~20 tys na meczu, nowy zarząd i damy radę

22            -5
~~~Mar000
A Boniek zareagował pozytywnie
Moze jakis fundusz gwarancyjny w pzpn by ratowac kluby przed upadkiem przez nieudolne rządy? Przecież tracą tylko kibice..ile to już zasluzonych firm widzew, polonia, ruch..a teraz prawie my

7            -5
~~~Antykibol
Brak
Stadion zostanie spłacony, ale zabraknie pieniedzy w przyszlym sezonie. Np. na kontrakty zawodników czy kolejne podwojenie wydatków zarządu.

12            -9
ireeek
Stadion - Sponsor steategiczny
Witam. Orientuje się może ktoś kto jest "decyzyjny" w przypadku nazwy stadionu? Um, czy może klub? Proszę o odpowiedź.

9            -3
GrzegorzS
Kryzys jest szansą na krok do przodu
proponuję spojżeć na ten problem tak Wisła poza kwotą sporną nie ma już długu miejskiego zaciągniętego w czasach Cupiała, z czym tak krytykowany tu Zarząd nie miał nic wspólnego poza tym, że nie miał z czego go spłacić. Teraz spłaciła go Ekstraklasa, która po prostu będzie wypłacać klubowi przez jakiś czas mniejsze sumy za udział w rozgrywkach. To rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron nie zrujnuje budżetu klubu i pozwoli mu zarabiać na rozwój. To całej masie malkontentów się nie spodziewa i dostanę minusy wszystkich stron, ale długofalowo to mimo całej otoczki to w sumie dobra informacja. Dostanę od wrogów Majchrowskiego i przeciwników Zarządu, ale w sumie dobrze, że ten etap się skończył porozumieniem. Spółka zwiększy dzięki temu swoją wartośc dług znacząco spadnie. Teraz druga sprawa to porozumienie chya jak rozumiem dotyczy co dzisiaj na spotkaniu mówiono pierwszego i każdego kolejnego meczu na przestrzeni całego rokua równoległe mają się toczyć rozmowy o podpisaniu dłuższej umowy. Na ten moment Wisła bowiem nie ma poza kwotą sporną w Sądzie długów w Gminie co powinno otworzyć drogę do podpisania nowej dłuższej umowy. Bze wkładu Bońka i ektraklasy by tego zrobić się nie udało, bo klub nie miał wymaganej całej kasy a obie strony miały za uszami swoje błędy i straciły do siebie zaufane. Miast bo Wisła nie spłaciła do 30 marca wymaganej kasy amiasto bo złamało umowę zawartą w prommesie. Obie strony miały coś na siebie. Teraz sprawa jest czysta i zarazem otwiera nową perspektywę porozumienia nie kochających się, ale skazanychna siebie stron. Zarząd Wisły za całą aferę płaci zaufaniem u kibiców, ale do dymis się nie poda ale będzie się musial tłumaczyć i to długo przed kibicami. Dziś na spotkaniu u wiślaków to tłumaczenie zapowiedziano i będzie gorąco. Ale też nie jest to tak, żepodpisane warunki to był pomysł Miasta i cud Majchrowskiegoco jest tak w mediach pokazywane. To Zarząd Wisły we współpracy z Ekstraklasą wspieraną przez Bońka wypracował rozwiązanie a Miasto je przyjęło, bo też nie miało w sumie innego wyjścia i mimo pozorów stwarzanych na siłę przez urzędników miało problemz tą promessą, w której stoii jak byk, że nie było obowiązku spłaty czegokolwiek. W efekcie mamy trudne porozumienie i wyprostowaną sytuację. Patrząc na spokojnie i długoflowo i na zimno Wisła na tym zyskała odpadnie jej duża część długu może grać na własnym obiekcie i zarabiać na siebie a ma szansę za jakiś czas podpisać realnąumowę na wejście na stadion jako jego operator. Ale musimy pamiętać, że dopui umowasię nie zmieni na długoterminową to trzeba mieć te 130 kawałków na każdy mecz.W sumie jeśli niczego nie zawalą wstarczą na to wpływy z 3/4 tysięcy biletów, co powinno być do udzwignięcia. Ale klub przetrwa i się rozwinie tylko dzięki kibicom, którzy jak nigdy teraz mają duży wpływ na działalnośc i mogą poczuć swoją siłę po przez kupowanie karnetów, plakatów wpłaty na konto.Musimy pokazac siłę i jedność a zarazem rządać wpływu realnego na transparentnośc działań Zarządu jaki by on nie był. Powinniśmy rządać możliwości realnej przedstawicielskiej kontroli politykiwładz klubu, która ma możność rocznego zatwierdzenia i skwitowania pracy Zarządu Spółki bo to formalnie Spółka TS-u, ale dzięki naszemu wysiłkowi to nasza kibiców spółka. I najwyższy czas ten kontrolny wpływ kibiców uregulować w statucie Spółki.

9            -22
~~~Castorp
Żaden sponsor strategiczny
tylko system barceloński: sam bym zapłacił 100 czy 200 zł, aby być jednym z socios, którzy mają wpływ na sposób funkcjonowania klubu. 51% akcji dla kibiców, 30 duży sponsor, kilkanaście mniejsi i moglibyśmy funkcjonować na normalnych warunkach(bez szantażu z tej czy innej strony..). P.S.: dlaczego nie ma wzmianki o liście od Marcelo z poparciem dla wszystkich prób pozostania na Reymonta 22 ? Piękny gest solidarności naszego byłego zawodnika o wiślackim sercu.

23            -3
~~~goal
Nie dajmy się zwieść.
Sprawę załatwił Boniek z Majchrowskim, a zarząd nie zrobił nic, aby zażegnać kryzys. Wszyscy wychodzili z jakimiś inicjatywami, tylko nie zarząd. Przepędzić bandziorów, bo rozkradną klub do reszty.

16            -8
~~~ricardinh o
chwila oddechu w emocjach
Zbieg okoliczności ale ostatni "dobrodzieje" Wisły: Mandziara, Meresiński, Misiek, Majchrowski. Do tego Marzena.

12            -4
~~~Kryminał
Plus i minus
Ze swojej strony uważam że warto by było zagrać chociaż lipieci sierpień na innym stadionie i nie płacić miastu ani złotówki w tym okresie. Wtedy może udało by się dogadać bardziej uczciwą umowę za ten przepłacony stadion (swoją drogą że jeszcze nikt nie dostał tutaj zarzutów za niegospodarność... w Niemczech za niższą kwotę mają piękne i funkcjonalne stadiony). Teraz z nożem na gardle znów będzie pewnie kiepska umowa... Najbrzydrzy stadion w lidze (poza beniaminkami) i największe koszty... kryminał

8            -2
~~~Yoger1906
Szacunek dla ZIBIEGO
Dziękuję tyle i tylko tyle! Dla Zbigniewa Bońka bo to był jego pomysł. Wielki szacunek dla Ciebie od kibica z 35 - letnim stażem! I zrobił to a pomyśleć że nasz zarząd z Panią prezes w ostatnich wyborach dali rekomendację Panu Wojciechowskiemu...Proszę szanowny nasz zarządzie podajcie się do dymisji dla dobra naszej kochanej WISEŁKI!

12            -4
~~~Prokocim
Gdzie jest przyczyna ?
Dzień Dobry. Po przeczytaniu komentarzy większość z Was uważa że za drogo ,że inni płaca mniej itd. Jako kibic innej drużyny a problemy Wisły patrzę z boku bez tak wielkich emocji i moim zdaniem problemem Wisły są tylko i wyłączenie ...... ludzie. Wisła co przykre od kilku lat jest źle zarządzana. Najpierw saga z wyjściem Cupiała, później przejęcie Wisły przez przestępce, później jakie wrzutki o firmach z Niemiec, teraz prezes która była prawnikiem przestępcy , który cały czas gdzieś krąży wokół Wisły i nieruchawa Rada nadzorcza. Gdzie jest strategiczny sponsor ? jakie ostatnio wydarzenia kulturalne organizowane były na Wiśle ? Stadion jak stoi to nie zarabia na siebie. Same mecze w Polskich warunkach nie wystarczą Jakby to była spółka państwowa to już dawno weszłoby CBA i zarząd dostał zarzut o niegospodarność. Wisła nie ma szczęścia do ludzi nią zarządzających. Naprawdę przykro sie patrzy jak sie Wisła stacza w dół. I tylko prawdziwych kibiców żal. Pozdrowienia z ... Krakowa:)

15            -1
~~~mar
wynajem stadionu
sporo osób zarzuca wycenę stadionu - to że Garbarnia płaci tylko ok. 17 tys. za jedną trybunę - ja się pytam czy Wisła nie może zrobić tego samego - przecież patrząc na średnią w ubiegłego sezonu to śmiało można wynająć przykładowo 4 trybuny (karnetowicze będą przeniesieni w inne miejsca, co nie raz było robione z różnych względów, a w przypadku meczu np. z ległą będzie wynajmowany cały stadion). jest tylko jeden problem czy miasto zgodzi się na coś takiego?

8            -4
~~~Yoshi
Typ u buka
Pewny typ u buka na przyszły sezon - Wisła odpada w pierwszej rundzie PP, żeby ograniczyć do minimum liczbę meczów na R22.

11            -3