Środa, 18 lipca 2018 r.

Wiślackie elity

Do napisania tego tekstu skłoniła mnie wizyta na spotkaniu w restauracji "U Wiślaków", w ostatni czwartek. Myślę że warto, aby zdać relację z tego spotkania, bo było w pewnym sensie przełomem w relacjach SKWK, a pozostali kibice. Jako niezależny kibic, nienależący do SKWK, wielokrotnie krytykujący również Stowarzyszenie między innymi za brak reprezentacji wszystkich kibiców Wisły, pozwolę sobie w punktach wymienić najważniejsze sprawy, które zostały poruszone, a później się do nich odnieść, jako niezależna osoba, której po prostu zależy na klubie.

1. Szykuje się zupełnie nowe otwarcie w SKWK, można będzie się śmiało zaangażować. Wszyscy, absolutnie wszyscy, którzy będą chcieli działać na rzecz klubu, niezależnie od sektora, w którym zasiadają będą mile widziani.

2. Została przedstawiona relacja ze spotkania SKWK z zarządem klubu. SKWK również nie podobają się różne decyzje, w tym brak komunikacji.

3. Wkrótce, max. do dwóch tygodni, zostanie zorganizowane spotkanie z zarządem, które odbędzie się "U Wiślaków". SKWK bardzo zachęca do przyjścia na to spotkanie i zadawanie na nim pytań.

4. Zarówno klub, jak i SKWK, chcą zmienić się w zakresie komunikacji, zarządzania i transparentności.

5. Chociaż wiele osób ma ochotę na protesty pod magistratem - SKWK jest zdania, że należy to dobrze przygotować i widać wyraźnie, że lepiej ten pomysł raczej odłożyć, aby nie eskalować emocji, nad którymi można byłoby do końca nie zapanować.

6. Widać, że jest potrzeba szukania tego co łączy, a nie tego co dzieli - dlatego SKWK chce nowego otwarcia, bez podziałów. Zatem wszystkie ręce na pokład.

7. Poznaliśmy kwotę jaką TS, po przejęciu SA 2 lata temu, odziedziczyła w długach - to prawie 24 miliony PLN.

8. Podane konto przez SKWK do wpłat, będzie co do grosza rozliczone, więc śmiało można wpłacać. Priorytetem jednak powinny być karnety i bilety na najbliższe mecze.

A teraz moje niezależne zdanie: wszyscy mają już raczej świadomość, że zarząd nie stanął na wysokości zadania, choć pewnie nie można im odmówić dobrych chęci i zapału.

Nie ma jednak na razie za bardzo alternatywy personalnej na zmiany w zarządzie. Czyli innymi słowy, nikt zapewne nie chce być prezesem Wisły, bo to jak sami widzicie bardzo trudna rola. Zbyt mało mamy elit i zaplecza, z którego mogłyby naturalnie angażować się kolejne zdolne jednostki. To pokłosie braku działaczy i kadr, których przez wiele lat sobie nie wykształciliśmy i nie wychowaliśmy. Spotkanie pozytywne i emocjonalne. SKWK zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji - widać że doszliśmy już do kresu i jest ogromna potrzeba zakopania toporów wojennych i różnych animozji nawarstwiających się przez wiele lat. To jest autentyczna dla nas szansa na skuteczne działanie. Po tym spotkaniu może być tylko lepiej i transparentniej.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo sam miałem obraz SKWK sprzed wielu lat, bardzo hermetycznego grona osób, które myślą w jeden właściwy sposób i nie pozwalają na jakiekolwiek dyskusje. Przez wiele lat Stowarzyszenie działało pod dyktando osób, którym wydawało się, że to oni są "prawdziwą Wisłą", którzy będą walczyć dla klubu w sposób fanatyczny, naprawdę na dobre i na złe. Wiele z tych osób naprawdę wierzyło, że tak jest, jednak z różnych przyczyn nie ma ich już na Wiśle.

Widać, że zostały popełnione błędy w zarządzaniu klubem i etap działania bez planu się skończył. Czy SKWK nadal ma tak duży wpływ na klub? W czwartek zobaczyłem że ma, ale uważam w tej sytuacji, że to DOBRZE. To jest dla wszystkich dobra wiadomość, bo gdyby tak nie było - nie byłoby sposobu na podpowiadanie zarządowi lepszych rozwiązań, a w tej sytuacji, w której klub się znajduje - potrzebne są najlepsze rozwiązania, jakie z naszego potencjału jesteśmy w stanie wydobyć. SKWK jednak jest ciałem opiniotwórczym, a nie wykonawczym - od tego jest zarząd, który oczywiście popełnił błędy i nikt tego nie ukrywa.

Sytuacja, w której znajduje się Wisła, jest pochodną wielu czynników. My kibice tego nie akceptujemy. Mamy do tego prawo, ale sposób w jaki się wyrażamy w komentarzach, jest często zbyt chamski. Mało tego - często o różnych faktach dyskutujemy z perspektywy plotek, medialnych domysłów, lub po prostu pochopnych interpretacji, które traktujemy jako świętą prawdę. Szanujmy się i szanujmy tych, którzy chcą dla tego klubu dobrze.

Zarząd miał otwartą kartę dwa lata temu. Mógł zrobić wszystko, aby poprawić relacje z kibicami, odzyskać zaufanie do klubu i efektywnie nim zarządzać. Z emocji i postaw na konferencjach - widać gołym okiem, że w zarządzie były osoby zaangażowane i pracowite, walczące o odrodzenie klubu. Niestety popełnione błędy, z naczelnym - czyli brakiem komunikacji i transparentności względem kibiców, czytelnej wizji prowadzenia klubu oraz finansowym fiaskiem życia na kredyt, sprawiły że kibice stracili już zaufanie do tego zarządu. Zarząd w wielu sprawach okazał się niekompetentny. Niezależnie od popełnionych błędów, myślę że został rzucony na zbyt głęboką wodę, a na dodatek od nas kibiców nie uzyskał gremialnego wsparcia. Pomimo tego wszystkiego, uważam że to i tak jest jeden z najlepszych zarządów ostatnich dziesięcioleci. Oczywiście, że też chciałbym, aby w końcu prezesem został charyzmatyczny, oddany Wiśle mądry profesjonalista, mający doświadczenie w zarządzaniu i potrafiący zjednać sobie wszystkich kibiców - ale może się okazać, że zanim znajdziemy taką osobę, minie trochę czasu. Niemniej, Wisła musi się otworzyć na nowych ludzi, wykreować nowe elity.

Co dalej? Po rozmowach w czwartek, ja odzyskałem trochę wiary w kibiców Wisły. Zarówno tych z SKWK, którzy mają świadomość że sami nie wiele już mogą zrobić, jak i tych wszystkich niezależnych kibiców, którzy przyszli na spotkanie, jak również tych zaangażowanych w akcje z Twittera. Dopiero jak stanęliśmy pod ścianą, zaczęliśmy się jednoczyć i działać. Potencjał mamy ogromny. Nie chciałbym jednak, aby te wszystkie działania były jednorazowym zrywem zaangażowania. Nie zróbmy ze zbiórek haczyka, na który wędką łowimy kolejne pieniądze na przeżycie. Pójdźmy o krok dalej - prawdziwie krok po kroku odbudujmy atmosferę na NASZYM stadionie. Szczerze i po przyjacielsku ucieszmy się, gdy przyjdziemy na mecz. To nie jest arcydzieło architektury, ale to jest nasz stadion i innego mieć nie będziemy, więc go w końcu pokochajmy. Może zagadajmy braci po szalu obok - choćby jak mają na imię, poznajmy się. Powróćmy do źródeł - starajmy się przychodzić w czerwonych koszulkach i z szalikami. Wszyscy jesteśmy ważni. Siłą wspólnoty jest zespół. Skończmy już z czasami, kiedy każdy grał pod siebie.

/tekst został nadesłany przez czytelnika/


 zyga

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


75    Komentarze:

~~~Enigma
Osoba z zarządu
Która sobie wyjeżdża na wakacje kiedy Wisła walczy o życie jest do wywalenia na zbitą mordę (D.Dukat)

312            -12
~~~FanNatic9 0Abg!!
Przejęli 24miliony
Długu po telefonice... jakiś pomysł jak spłacić to raz dwa ktoś ma . Czy umiecie tylko hejt owacja zarząd . Długu około 6 milionów €

41            -106
GrzegorzS
100%
poparcia.

49            -88
~~~hazi
Do autora
A to, że mają wpływ na to, że Surma nie jest trenerem też jest dobre? Jak blokowali powrót Frankowskiego i wyprosili go z trybuny też jest ok działaniem?

217            -30
MaciekJ87
Dziwny tekst
Trochę dzwiny tekst, w którym jest jedno zaprzeczenie "Czy SKWK nadal ma tak duży wpływ na klub? W czwartek zobaczyłem że ma, ale uważam w tej sytuacji, że to DOBRZE." a później "Zarówno tych z SKWK, którzy mają świadomość że sami nie wiele już mogą zrobić," Czyli mogą, ale nie mogą? Co do samego SKWK które ten tekst ma wybielić, to nie słowa a czyny mogą tego dokonać, aktualnie SKWK jest winne podziałowi kibiców, żadne zapowiedzi tego nie zmienią a czyny, a wpływ SKWK na wizerunek klubu, bo wielokrotnie stowarzyszenie swoim postępowaniem miało negatywny wpływ na wizerunek klubu. Więc zanim ktoś zmieni postrzeganie SKWK tam trzeba zmian, i zmiany działania tego stowarzyszenia. Póki co bardziej ufam #ReymonTTa22 niż SKWK. A jeśli chodzi o zarząd... oni już nie odzyskają zaufania kibiców... szkoda bo bardzo im kibicowałem

134            -9
~~~hazi
Propozycja
Moja propozycja jest taka. Niech powstanie nowa organizacja kibicowska na Wiśle. Teraz jest potrzeba, jak nigdy. Może organizatorzy #ReymonTTa22 ? SKWK, niestety jest jak zarząd. Zaufania nie odbudują. Trzeba nowej organizacji, wtedy jest realna szansa na lepsze efekty. Finansowe jak i kibicowskie.

136            -7
GrzegorzS
Jak widać mamy tu na forum paru wielbicieli
talentu Pana Surmy. Rodzina ? Znajomi ? Na szczęście juz dla Wisły nie pracuje i tak trzymać. SKWK po prostu mialo rację. Jak za jakiś czas Mączyński będzie chciał pracowac w Wiśłe to tewnie tez znajdą się tu jego krewni i grono przyjaciół. Dla Surmy, Mączyńskiego i oso preferujących ten typ podejścia do życia i Wisły po prostu w Wiśle nie powinno byc miejsca NIGDY.

102            -115
~~~Herti
Artykul
Wyglada na napisane przez samo SKWK ktore trzesie w portki bo nikt sie juz z nimi nie liczy i kibice chca prawdziwego stowarzyszenia kbicow Wisly a nie kiboli z SKWK.Trzeba sie jako tonący brzytwy chwytać bo czas i władza SKWK definitywnie dobiega końca. Takie bajki jak ten wpis to moga kupowac FanNatic90Abg !! i GrzegorzS a nie ludzie ktorzy nie maja problemow z normalnym mysleniem. SKWK wraz z Damianem Dukatem i Marzeną Sarapatą jesteście najsłabszym ogniwem. Do widzenia.

182            -18
~~~hazi
@GrzegorzS
Słuchaj, żeby była jasność. Mi też Surma nie odpowiadał. Mógł też wyjść do kibiców, powiedzieć, przeprosić, że mu się zdarzyło pod wpływem emocji. Inaczej by sprawa wyglądała. Natomiast żadna organizacja kibicowska nie ma prawa wymuszać na klubie, kto może być jej pracownikiem, a kto nie. Proste.

147            -18
~~~Acharavi
Czy dalej wielu z was uważa że...
BC w niczym nie zawinił,24 mln długu,"fajny" spadek żeśmy odziedziczyli...

44            -71
~~~mix
z tego co pamiętam to dłu przy przejmowaniu klubu
szacowano na 12-15 mln. Ta różnica ( wobec 24 mln teraz ) idzie na konto zarządu niestety

72            -29
~~~czytelnik strony
do @hazi
Przecież to tutaj był wielki protest, "co robi w Wiśle Surma?". I to tutaj kibice domagali się jego zwolnienia. I tutaj padało pytanie. Dlaczego SKWK nic z nim nie robi? Teraz druga część społeczności ma pretensje?

38            -25
zyga
@hazi
Tak, uważam że to jest dobre - bo w SKWK Ty też możesz się teraz znaleźć i mieć na takie rzeczy poniekąd wpływ. Co do Surmy - 90% z Was którzy komentują nie wybaczyło mu pewnych czynów, więc SKWK tylko wskazało na to co piszecie w komentarzach oraz wyraziło swoją opinię mając wasze poparcie. A że dla wielu z Was było to kwestią honoru i zasad - to w ich mię zarówno Surma jak i trener przygotowania fizycznego mający epizod w cracovi musieli się pożegnać z pracą w naszym klubie. Pamiętajcie, to co piszecie nie jest bez znaczenia - działa zawsze na wyobraźnię i umysły wielu osób. Albo buduje atmosferę albo ją niszczy. Co do różnych historii związanych z SKWK - albo odcinamy to co było i wybaczamy, albo się dalej żremy i idziemy drogą z której się nie będzie łatwo podnieść.

41            -28
Pomian
?
Tekst interesujący. Jednak, dlaczego pojawił się dopiero teraz (2018 r.), a nie w 2016 r., kiedy Wisłę przejęło TS? Przecież wtedy było nowe otwarcie...

31            -5
Jan_098
Zarząd
Tak... Podajmy sobie ręcę na zgodę i zapomnijmy o wszystkim. Przepraszam, ale zarząd od nas wymaga kupna karnetów, biletów, pamiątek. Powinni wpierw zacząć wymagać od siebie. My kibice nie musimy mieć pomysłów na to jak spłacić dług. To oni są wykształconymi ludźmi którzy pracują i biorą za to duże pieniądze. Nie mogę się doczekać konferencji zarządu który przedstawi aktualny stan finansowy klubu. Może by też raczyli powiedzieć coś o tym wspaniałomyślnym planie rozwoju klubu. No chyba, że ich pomysłem jest jednostronny kontrakt z Legią i oddawanie co roku najlepszego piłkarza. O wiele łatwiej kibicom byłoby zrozumieć ten syf gdyby zarząd chociaż pół roku temu powiedział, że sytuacja jest dramatyczna i potrzebna jest pomoc. Kibiców się nie okłamuje i to wybaczyć będzie bardzo ciężko.

51            -6
~~~zb
@~~~WiślakTSWK@~~~Wiślak TSWK@~~~WiślakTSWK
głos decydujący powinien mieć ten co dysponuje własnością, każdy inny może tylko ewent. doradzać a nie wymuszać działania pogróżkami lub marchewką

21            -6
Tss
Tak niekoniecznie ten tekst przesłany jest przez czytelnika,
ale niech Wam będzie. ,,Niezależnie od popełnionych błędów, myślę że został rzucony na zbyt głęboką wodę, a na dodatek od nas kibiców nie uzyskał gremialnego wsparcia.; A jakiego wsparcia by jeszcze chcieli? No K....! Były robione przez klub akcje zbierawczo - żebrackie na których kibice wpłacili na klub grubą kasę. Nie było pretensji jak nie dostali wybranych nagród przez rok, a podejrzewam że co po niektórzy do dziś. Zdecydowana większość kibiców od niepamiętnych czasów stała za zarządem. Mimo że co krok się kompromitował ( sprzedaż Carlitosa to jest wisienka na torcie tej kompromitacji) Gdybym ja rzucił się do głębokiej wody, a nie potrafił za dobrze pływać to na miejscu Sarapaty wolałbym mieć obok siebie kogoś z kołem ratunkowym, a nie Dukata z plecakiem kamieni. Gdybym nie był pewny że ktoś mi pomoże to bym nie skakał. Zaczęto dawać etaty po znajomości, a nie dlatego że ktoś się do tego nadawał. Już pal licho, że wywalono rzecznika prasowego ( bardzo lubianego przez kibiców) na koleżankę z którą ani piłkarze ani trenerzy ani kibice nie czuli ,, chemii ``. Klub się otworzył tylko na tych kibiców którzy mają grube portfele taka prawda, a pozostałych traktował jak dojne krowy. Przez dwa lata ciągłe kłamstwa (nie piszę że robili to w złej woli). Zamiast powiedzieć jak sytuacja wygląda, poprosić o pomoc, ale wcześniej się otworzyć to zamknęli się w swojej hermetycznie bańce i pokazywali i zapewniali od środka że wszystko jest ok ,że wszystko zmierza w dobrym kierunku. I przez to ten zarząd nie może ciągle być w tym samym stanie personalnym. Potrzebujemy fachowców, a nie praktykantów z wiślackim sercem. Mleko się rozlało. Pierwszy głowę musi położyć pod topór wiceprezes bo on absolutnie nic temu zarządowi nie daje. No chyba, że robi atmosferę. Tylko Peszko na mundialu też robił i widzimy jak skończyła nasza Reprezentacja.

60            -11
~~~zb
@~~~Acharavi
a co ma BC do tego ? władował te pieniądze w klub, którego był właścicielem to teraz chce je odzyskać, przecież nie była to darowizna

32            -15
~~~hazi
@zyga@zyga
naprawdę, wierzysz w to, że ktoś będzie miał realny wpływ na coś w SKWK? Proszę Cię.

45            -9
~~~Yanki
A czy to czasem
Nie skwk nawoływała do bojkotu meczów za bednarza, czym m.in. walnie przyczyniła się do zwiększenia tych długów?

70            -13
~~~Zatroskan y
Wisła
Wisła to obecnie klub którym zarzadza misiek i sharksi dla tego nikt nie chce byc prezesem. Trzesa kazdym aspektem klu bu. To przez nich odszedł Carillo bo zadrozili ze jak Mały nie bedzie grał to mu krzywde zrobia. Świat biznesu juz wie co sie u nas dzieje dla twgo grosza nikt u nas nie zainwestuje

67            -17
Maxi
~~~mix
7. Poznaliśmy kwotę jaką TS, po przejęciu SA 2 lata temu, odziedziczyła w długach - to prawie 24 miliony PLN. Więc nie manipuluj i nie siej zamętu .

19            -33
~~~ps
do hazi
w zyciu sa rozne sytuacje i kazda trzeba umiec odpowiednio ocenic i odpowiednio do niej podejsc, a nie generalizowac. A wlasnie tutaj mamy doczynienia z taka sytuacja i wlasnie dobrze sie stalo ze ktos z zewnatrz zareagowal bo dla takich ludzi w tym klubie nie ma miejsca, a gdyby nie ta reakcja to nikt by go nie usunal . Nie kazdy pamieta(wrecz wielu nie pamieta nawet tygodnia wstecz majac popsuta glowe od roznych gowien a co dopiero dalszej przeszlosci )a PAMIEC to rzecz swieta :) dobrze ze kibice pamietaja , trzeba sie szanowac i jesli jest tylko mozliwosc to w takich sytuacjach reagowac. Jak sobie wyobrazasz ze za jakis czas taka lajza i kur****ski czlowiek jak maczynski by tu wrocil? I nie trafi do mnie argument ze poszedl za wiekszymi pieniedzmi ( tych zarobil wystarczajaco , a malo tego tutaj zaoferowano mu takze godny kontrakt) nie trafi takze do mnie argument ze nie ma pieniedzy na czas , bo z glodu by nie umarl nawet jakby nie dostal wyplaty za 3-4 miesiace. I najwazniejsza kwestia : zrobil z mordy dupe a takich ludzi sie nie szanuje za nic w swiecie. I w tym klubie nie ma miejsca dla nikogo takiego. Gra w Wisle to HONOR nie OBOWIAZEK. Wielu o tym NIE PAMIETA :). Dziekuje.

14            -10
~~~mordex
jak była kasa to nie było nowego otwarcia...
tylko pycha i nieliczenie się nikim

50            -4
~~~Kibol z Reymonta
Wiśle potrzebny jest ktoś taki.....
jak Mioduski w Cwelce.Gość z kasą,układami w Polsce i Europie,znajomosciami,zn ajacy się na biznesie no i przede wszystkim mający swoj klub w sercu.Takiego kogoś trzeba szukać.Jasne ze trzeba zakopać topory wojenne,zjednoczyć się ale sami kibice klubu nie uratują.Potrzebny jest na już powazny inwestor/własciciel z konkretną wizją i kasą.Nie wiem w jaki sposob Zarzad szuka/ł nowego udziałowca/własciciela ale kompromitacja z Bragielem pokazuje ,ze w tej kwestii na ten Zarzad nie ma co liczyć.Przeciez moze się tak zdarzyć ,ze w tym sezonie polecimy z Ligi.Zostaniemy bez kasy z Ekstraklasy za prawa telewizyjne(te co dostaniemy to zabierze Ekstraklasa).W I Lidze maks. z Ekstraklasy mozna otrzymać ok.800tys.-1mln. zł.To prosta droga do sytuacji w jakiej obecnie jest Ruch.

52            -4
~~~JB
Zarząd
A podano kwotę jaka została spłacona i dlaczego wynosi ona 0 ?

38            -6
~~~Kepass
Klub
Najważniejszy w tej chwili jest klub. Nie dziwię się, że kibice stracili do SKWK przez szereg lat zaufanie, ale jak napisał twórca tekstu "jest ogromna potrzeba zakopania toporów wojennych". Liczę, że Stowarzyszenie faktycznie zacznie od nowa i pokaże dobrą wolę. Nasza sytuacja jest ciężka i potrzeba jedności wszystkich kibiców. Mam szczerą nadzieję, że problemy jakie spadły na nasz klub będą silnym spoiwem wszystkich kibiców Wisły Kraków bez wyjątku i w przyszłości uda uniknąć się nieporozumień i braku szacunku do jakiejkolwiek strony. Teraz potrzeba naszego zaangażowania i wszyscy kibice muszą to zrozumieć. Wisła jest jedna i musi przetrwać, by za kilka lat znów zaświecić pełnym blaskiem. Budujmy atmosferę jedności i ogromnej woli wsparcia - zaprocentuje to w przyszłości.

19            -5
~~~UcheJ1
Ja słyszałem:
Ze to było ponad 20 mln wiec by się tozgadzał. napewno nie 16 mln

10            -12
cinefun
SKWK
Jeśli SKWK chce nowego otwarcia to sami powinni napisać oświadczenie do kibiców i wyjaśnić w jaki sposób teraz będą inkluzywni, transparentni i stanowić pozytywną siłę bez względu na sytuacje. Niestety jak dotąd było inaczej. To tak na początek. Bo słowa to nie wszystko. To samo z zarządem, jeśli chce się starać odzyskać zaufanie w jakimś stopniu.

42            -5
mackub
Nowe Otwarcie
Bardzo dobry pomysł!! Tylko bez obecnego Zarządu, zresztą i tak go nie ma: pan prezes bawi się jeśli dobrze pamiętam na Majorce a pani prezes za 180tys!! szykuje sobie ślub na Zanzibarze. Fajnie, że ich na to stać i fajnie, że się poświęcają Wiśle ale chyba znajdziemy kogoś bardziej kompetentnego za mniej niż 30 tys miesięcznie? Poza tym jeśli jest tak źle-dług skoczył z 12 do 24 mln!! w 2 lata-to chyba nie są nam potrzebni ludzie którzy są tu żeby się dorobić i w najbardziej potrzebnym i gorącym momencie bawią się po świecie. A już korpo-gadki pani prezes która mówi wszystko byle tylko nie odpowiedzieć na zadane pytanie, nie da się znieść. Prezesi OUT i jedziemy dalej. A przed wylotem mały audyt mile wskazany...

47            -12
~~~diego
dług
Gdyby zaraz po przejęciu był zrobiony audyt i wiadomość o długach została przekazana kibicom to była by wiarygodna , teraz po 2 latach ktoś pisze że 24 miliony- mało wiarygodne , ze starego składu który został odziedziczony przez TS został sprzedany Brelk za 2 miliony euro , Mączyński za 500 tys euro , odzyskano milion euro za Chrapka , więc jaki naprawdę był dług ? ile kasy w tym czasie przepuścił TS ?

38            -7
~~~TS
Jeśli o Surmę chodzi
A nie było tak że Surma musiał odejść z klubu bo armia zaciężna przyszła i nie było dla niego miejsca? Najłatwiej zgnoić kogoś bez próby jakiegokolwiek zrozumienia...róbcie tak dalej, tylko po co te frazesy o jakichś porozumieniach i wsparciach, jeśli zawiść i nienawiść na każdym kroku.

22            -16
Fred1906
24mln długu
odziedziczonego? Chętnie bym to zobaczył... Moim zdaniem ładny fejk! Przyjde na kolejne spotkanie bo poza tym info to reszta brzmi fajnie więc chętnie to zobaczę.

24            -8
~~~krakus76
do Elity WisłaPortal
Do minujących i krytykujących. Widzę że wykreowała nam się "Elita", która będzie tworzyć struktury klubu w najbliższym czasie. To który z Was chciałby zostać prezesem klubu ? CISZA ? No tak .... Potraficie tylko klikać. Internetowi chuligani.

13            -44
woytek1974
Brawo "zyga"
Dobrze, że to napisałeś!

12            -17
~~~WISLA będzie wielka
Skwk
Skwk nie ma żadnego wpływu na zarząd a spotkania z tymi dorobkiewiczami z zarządu nie będzie wspomnicie moje słowa. Ps. DUKAT WON DOROBKIEWICZU

36            -9
17wojownik
Brawo dla Autora
Dzięki za ten tekst, nie byłem na spotkaniu, ale wyraża też moją opinię. Sami - jako środowisko kibiców - nie wyjdziemy z marazmu, trzeba poważnego inwestora + sensownego menadżera, a za tym przyjdą konkretniejsi sponsorzy, nie tylko średni i mały krakowski biznes. Też widzę błędy w komunikacji i w zarządzaniu klubem i finansami, ale sam też lepszych osób do zarządu nie widzę. Trzymam kciuki za dalsze ruchy i powodzenie i JJJBG!

15            -27
krzysztofrob ert
ten artykul
to propaganda SkKW,jestem pewien gdyby w klubie doszlo do gruntownych zmian na kazdym meczu byloby minimum 15 tys kibicw

61            -10
woytek1974
Szanowna Pani Prezes
Byłem uczestnikiem spotkania w restauracji "U Wiślaków". Bardzo proszę o zorganizowanie spotkania dla kibiców, na którym Zarząd przedstawi obecną sytuację finansową, sytuację w momencie przejmowania spółki od Bogusława Cupiała a także drogi wyjścia z kryzysu. Takie spotkanie jest konieczne dla osób, którym dobro Wisły leży na sercu. Sami bez masowego poparcia kibiców, szczególnie tych, którzy pogardliwie są nazywani Piknikami nie dacie rady.

70            -6
~~~Reymonta2 2
Artykuł sponsorowany
poprostu

74            -13
~~~jozek2108
Wisła K
mam pytanie W czym jest gorsza Wisła od Cracovii że jest traktowana prze miasto po macoszemu skąd tak wielkie różnice w opłatach za wynajem stadionów . Czyżby Wisła była solą w oku panów Majchrowskiego i Filipiaka ?

8            -18
TTT
Podział kibiców
Moim zdaniem do podziału doszło w momencie zerwania zgód z Lechią i Śląskiem. Był też spory nacisk na doping (pozdrawianie Ruchu i Widzewa) przez co Wielu kibiców przestało chodzić na mecze a teraz Wisłę oglądają jedynie w TV. Co do niegospodarności zarządu - SKWK powinno raczej nie zabierać głosu ponieważ niejednokrotnie Wisła była karana za odpalanie rac. Te pieniądze zostały zmarnowane a równie dobrze mogły by dziś pomóc .

36            -9
woytek1974
Strach czytać komentarze
Autora tekstu znam od kilkunastu lat. Jest wiernym kibicem Wisły znacznie dłużej niż trwa nasza znajomość. Pewnie dłużej chodzi na Wisłę niż część Forumowiczów żyje na tym świecie. Nie jest członkiem SKWK. Dobro klubu leży mu na sercu i dla dobra Wisły jest w stanie pracować ponad podziałami. Wielu z Was na tym Forum potrafi tylko niszczyć i narzekać. Przy takiej postawie nie odbudujemy Wisły! Ci, którzy potrafią tylko krytykować niech usiądą i pomyślą czy nie uprawiają krytyki dla krytyki. A tu trzeba rozmawiać i konkretnie działać aby odbudować pozycję Białej Gwiazdy. Samo narzekanie to stanowczo za mało. Pozdrawiam prawdziwych Wiślaków, którzy chcą się zmierzyć z obecną sytuacją!

23            -19
ddd
Kibice Wisły
Kibice się ciut zdenerwowali: link » Więc może by tak spełnić wolę ludu?? SARAPATA I DUKAT WOOOOOOOON! Sponsora brak,długi rosną, kibice mają serdecznie dosć tego,co się wyprawia ( plus wygrzewanie d** przez Dukata w Turcji) , ciągłe afery z trenerami, i oczywiście wojna o stadion . Trochę sie tego zebrało. :-/

39            -5
~~~stachu
trochę powagi
na spotkaniu w restauracji "U Wiślaków" ktoś po dwóch latach podał kwotę długów jakie podobno TS przejęła wraz z klubem. Nie miejsce i nie pora na takie informacje jeżeli mamy być profesjonalnym klubem i na koniec na informacje ile zostało z tych długów na dziś będziemy czekać znowu dwa lata?

23            0
~~~Ekonom
marna prowokacja skwk tzn ``czytelnika``
od takich tekstów kasy w zbiórce wam nie przybędzie .jesteście zbyt skompromitowani za dużo złego temu klubowi zrobiliście ludzie nie mają do was za grosz zaufania i nie chcą dawać pieniędzy organizacji powiązanej z kryminalistami .skwk widzi jak mało ludzi dało pieniądze i jak małe ma w rzeczywistości poparcie wśród kibiców Wisły i stąd taki tekst

41            -10
~~~Ryba Akwariowa
@~~~Reymonta22
Prawidłowo powinieneś się podpisać "kałuży1"

9            -17
~~~Ryba Akwariowa
@woytek1974
Wojtku! Krytyka na tym forum pochodzi od panienek z gorszej strony Błoń. Bo jaki problem wejść na tą stronę i pisać co ślina na język przyniesie? Przekonałem się o tym kiedy pod jednym z wpisów (o mniej więcej takiej treści: Jazda, jazda, jazda Biała Gwiazda. Wszyscy na mecz) po chwili było więcej ocen ujemnych niż dodatnich. No bo jak inaczej można tłumaczyć negowanie naszego najbardziej rozpoznawalnego zawołania i apelu o przyjście na mecz??

14            -31
~~~Acharavi
@~~~zb
Czyli zagrał sobie w takiego Menagera life,czyli wychodzi na to że nie inwestował swoich pieniędzy skoro wszystko należy mu oddać co do grosza,pomijam fakt sprzedaży Wisły najpierw bankrut z Niemiec a potem aferzysta Mereśiński jak na znaną na całym świecie firmę Telefonika ma "świetny" wywiad gospodarczy,i tylko nie pisz proszę,że Boss o niczym nie wiedział bo był człowiekiem który uwielbiał ręczne sterowanie,wszystko kontrolował i nikt bez jego zgody nawet do toalety nie wyszedł przez 20 lat jako kibic Wisły nie tylko nie stworzył żadnych fundamentów na których by można cokolwiek budować,ale zostawił po sobie długi i spaloną ziemię,tak to moja sugestywna opinia,mam do Big Bossa o to ogromny żal...

11            -10
Tss
woytek1974
Przecież ty tu jesteś jedną z większych marionetek, więc Twoje wstawiennictwo za ,,czytelnikiem,, świadczy że nie ma żadnego czytelnika

27            -11
woytek1974
@Tss
Jeżeli ja jestem "marionetką" to kim Ty jesteś?

12            -15
~~~Wisła Sarajevo
Nagle walczycie o Surme?
Obudzcie sie. Skonczcie ze swoim fanatyzmem, bo wam nie chodzi o Surme tylko jestescie jak moherowe berety anty-zarzadowi, anty-skwk, ale jedno zdanie jest w tym tekscie mistrzowskie i ono powinno wam cokolwiek uzmyslowic: Nikt lepszy nikt Sarapata sie nam trafic nie mogl i nie trafi. Oczywiscie zgadzam sie z opinia, ze Dukat powinien wyleciec na zbity pysk. Nie ma zadnych kwalifikacji, nie ma charyzmy, nikogo swoja osoba nie przyciagnie, an nie pociagnie. Niech sie angazuje w zycie Wisly, ale nie z pozycji zarzadu, bo sie do tej roli nie nadaje!

6            -16
~~~Marian Koniuszko.
Na prezesa Piotr Skrobowski
Jak w temacie.Co Wy na to ?

17            -9
~~~xxxx
Akcje
Sprzedajcie akcje kibicom. ...to takie trudne. ...?

19            -5
~~~Kibol z Reymonta
Osobiscie strasznie zawiodłem.....
się na Pani Prezes Sarapacie.Myślę,ze nie ja jeden.Gdy TS przejął klub od Meresinskiego,gdy potem mimo strasznych naciskow z Telefoniki a takze atakow medialnych na klub,nie sprzedala akcji niemieckim oszustom,wydawalo się ,ze w końcu mamy Zarzad i Prezesa na długie lata.I wszystko na to wskazywało ,ze tak jest.Ofensywa transferowa,ofensywa marketingowa,wydawalo się,ze idzie ku lepszemu,ze wychodzimy z powodzeniem na prostą.Pani Prezes to wielokrotnie w mediach potwierdzala.Człowiek myslał ,ze sterują tym klubem kompetentni ludzie ktorzy nie popełnia błędow swoich poprzednikow.I nagle jak grom z jasnego nieba,okazało się ,ze wszystko to było na kredyt,ze zylismy ponad stan,ze Zarzad kasował niebotyczną kasę.Powtorka z Roberta Maaskanta i Stana Valcxsa stała się faktem.Uważam,że obecny Zarzad a takze Rada Nadzorcza juz nie panuja nad sytuacją w klubie.Cały czas ich popierałem ale obecnie uważam ,ze pod dalszym ich kierownictwem Wisła spadnie z Ligi.I nic tu nie pomogą akcje robione wspolnie z SKWK.Takie rzeczy skuteczne moga byc na poziomie II czy I Ligi a nie na poziomie Ekstraklasy gdzie obraca się grubymi milionami.Ten kto nie ma kasy ten kończy jak Zawisza,Polonia Warszawa,wczesniej Widzew i ŁKS a obecnie Ruch.

35            -1
Fred1906
@~~~Acharavi
hahaha hahaha hahaha o czym Ty piszesz? Cupiałowi trzeba tylko zapłacić za kupno klubu około 4mln zl a nie zwracac mu cokolwiek... Przy Meresińskim był przymus bankow musial komus sprzedac a byly gwarancje bankow i inne papiery... Przy Niemcach rzadzila juz jego córka i wycofala sie po sprawdzeniu kontrahenta... Dlug odziedziczony byl nizszy niz podane tu 24mln zl... Przyzwoitosc nakazywalaby podac tez zyski odziedziczone po Cupiale. Z transferow zawodnikow ktorych Cupiał zostawił: Popovic, Jovic, Guerrier, Guzmics, Brlek, Mączyński -20mln zł. +to co odzyskali za Chrapka, +jakieś250-300tys zl od tranferu Marcelo, +% od transferu Błaszykowskiego a to była chyba spora kasa i pewnie sporo innych odziedziczonych wplywow po Cupiale...

33            -5
~~~ważne przesłanie
skwk
autor tekstu chyba o czymś zapomniał . ja pamiętam protesty za Bednarza. Teraz chcecie współpracy? skwk ? kasy brakuje? nie ma już wpływów? bilecików z pod lady nikt nie chce kupić ? ( to tez pamiętam ) JEDYNA Droga to każdy kibic kto wpłaci na klub jest jego udziałowcem ale wplata nie mniejszą niż 500 zł albo 1000. Wpłacając masz prawo głosu na zebraniu członków . wybierasz zarząd . udzielamy mu absolutorium. kandyduje do rady. i jedno tu twoja rola się kończy. nie wybierasz trenera nie usuwa sz trenera. Nie może być tak że kibice dyktuja kto trenuje. bo jakby miał przyjść np. Nawałka to ktoś kto go nie lubi z skwk to go usunie mimo ze to fachowiec? jak np surma ? . to jak Boniek jest zły czy dobry? ostatnio go wznosiliscie pod niebiosa ze uratował stadion.a ja pamiętam jak go wyzywaliscie ze pomaga L ? zastanówcie się bo to co robicie to niszczy Wisle. Dam inny przykład M Pobierz I sracovia . oni go zatrudnili czy przeszkadzało im ze trenował w Wiśle? NIE palecie mostów to przesłanie dla SKWK. i TS bo niektóre juz zostały spalone wiec teraz nie macie już wyjścia z niektórych sytuacji. a spalanie następne będzie po was . the end

35            -6
Tss
@woytek1974
Kimś kto nie zna ,,czytelnika``. ;-)

12            -6
~~~Ryba Akwariowa
@~~~WisłaSarajevo
Oni są jak totalna opozycja. Teraz to takie modne.

10            -20
~~~Steve
Archavi bolą cie te puchary za Cupiała?
za dużo ich zdobył przez te dwadzieścia lat? To była złota ERA WISŁY mimo iż nie wszystko poszło do końca tak jak tego oczekujemy. Klub to studnia bez dna i każde pieniądze można tu utopić czy to będzie 1000 zł czy 200 mln , pokaż mi chłopaku drugiego takiego w Polsce który przez tyle lat wpompował tyle kasy ??

16            -3
GrzegorzS
Z jednej strony mamy konkretną grupę ludzi
zorganizowanych w konkretną strukturę, która z tej choćby racji, że jest grupą zformalizowaną jest siłą nacisku i to siłą realną z drugiej strony zbiorowisko produkujących się w necie pojedyczych osób, które wyrażają swoje obawy i flustracje. W sumie ta struktura próbuje czasem z większym lub mniejszym skutkiem wsłuchać się w głos internetu. Ale opinia netu z założenia zmienną jest. Teraz namnożyła się tu pewna opinia broniąca Surmy, ktora jak rozumiem domaga się dymisji Zarządu przez co stara się wywrzeć wpływ na ten Zarząd zarazem odmawiając tej drugiej zorganizowanej strukturze prawa do wpływania na Zarząd by ten pozbył się Surmy. Taka filozofia Kalego. Mamy więc do czynienia z flustracją i myśłeniem rzyczenowym i z realnymi działaniami podyktowanymi rzeczywistymi możliwościami. O ile SKWK chce coś zmienić i w sumie ma wolne w tym rence, bo na czele tej organizacji nie ma już osób odpowiedzialnych za to co działo się w czasach Bendnarza to druga strona zatrzymała się w miejscu i trwa w urazach przeszłości. Dlaczego ano dla wygody i dla twania. W Polsce modne jest takie trwanie w wiecznej pretensji do Świata i poczuciu czsem domniemanej krzywdy i urazy. To takie wygodne i można stac na gruncie wiary w swoją moralną wyższość i domniemane straty. Ot tak anarodowa przypadłośc by pielęgnować w sobie urazy. Tyle, że po co. Zawsze staram się realnie patrzeć na rzeczywistość i zawsze obrywam za to tylko strony z których obrywam się zmieniają. Zawsze mnie bawiło, ale i budowało moje ego padające z różnych stron wobec mnie oskarżenia, że coś piszę dla Zarządu, albo SKWK, albo przeciw SKWK, albo za albo przeciw. WYchodzi na to, że od bezmała 20 lat jestem nieustającym członkiem Zarządu wręcz pracownikiem klubu nieusuwalnym. Zarządy Cupiała się zmieniały fronty się zmieniają, jedni przechodzą z tej strony na tą inni wracają na tamta a ja wciąż w Zarządzie, kurcze i jak rozumem spasłem się na kasie za pisanie od różnych Zarządów. Wychodzi mi na to, żem taki spiritus movens. Ludzie przestańcie się kłucić wyzywać może przyjmijcie taki punkt widzenia, że ludzie dla Wisły pracujący w różnych ukladach chcieli jej sukcesu, czasami wychodziło lepiej czasem gorzej. Może przyjmijcie założenie, że nim coś napiszecie to wejdzcie w buty tego, na ktorego jedziecie tak jak jedziecie na biednego autora tekstu. On też chce dobrze dla Wisły i wcale nie musi w niej pracować. Jest coś co się nazywa ponad czasowe dobro klubu niezależne od tego kto rządzi tym klubem kto w nim gra co i jak robi. Każde pokolenie dokłada coś do tego co robili poprzednicy. Ktoś kiedyś założył tę Wisłe potem postawił jej pierwszy stadionik przy Oleandy potem inneboisko przy 3 Maja zczasem w innych czasach postawiono rękami więźniów nowy inaczejzorientowany stadion, kóry znowu kolejne pokolenie wybudowało w obecnej formie, jest jaki jest, ale gra na nim Wisła, która przechodziła kolejne zmiene koleje losu, było raz tak raz inaczej lepiej gorzej, ale to jestwspólna historia wszystkic to jest też wspólna teraźniejszość nasza (moja od ponad 53 lat) moich dziadków i rodziców od ponad 100 lat. Za chwilę będzie to teraźniejszośc tych którzy trafią na trybun, do klubu za np. 20 lat. Zamiast więc mieć wrogów może lepiej mieć jak już nie braci to może równoprawnych współurzytkowników teraźniejszości Wisły. Przestańcie już na siebie warczeć.

10            -19
~~~bob
marna prowokacja
Naprawde marna prowokacja. Tak SKWK juz bedzie inne, nie beda zastraszac pozostalych kibicow i inne podmioty, podejmwac decyzje korzytsne tyko dla nich bez zadnej konsultacji czy zdrowego rozsądku, nie bedą sie czuc jedynymi prawdziwymi kibicami Wisly nie beda psuc opinii naszego klubu, robic co im sie zywnie podoba, sterowac zarzadem az do nastepnej decyzji, ktrora i tak podejma sami teraz potrzebne sa pieniadze wiec kibice musza sie zjednoczyc zaraz potem zobaczycie jak szeczere sa to intencje. Drodzy Kibice nie badzmy naiwni poki nie zmieni sie zarzad i osoby decyzyjne nie bedzie lepiej szkoda naszego czasu i pieniedzy.

28            -7
Szczypior
Czy czasem nie jest tak?,
że słabość, kłopoty, niepowodzenia, ucieczka piłkarzy, niechęć do gry w tym klubie.................. .... To efekt przedsiębiorczości, mentalności, kultury, moralności, zachowań, inklinacji, upodobań, orędowaniu politycznym idiotyzmom, skrajnościom, destrukcji charkateru nas samych? Żadna inicjatywa nie ma przyzwolenia większości następuje atak i tworzenie przeszkód nie dając nic w zamian następuje upajnie się hejtem.

7            -4
~~~goal
Do autora tekstu.
Byłbym Ci skłonny uwierzyć, lecz szkoda mi Ciebie, mnie i wszystkich kibiców Wisły zatroskanych o losy klubu. Trochę zaklinamy rzeczywistość. Mówimy, że tak nie może dłużej być, kupujemy karnety, plakaty, bilety, wpłacamy pieniądze, a nawet chcemy wyjść na ulicę. Piszesz, że Zarząd spotka się z kibicami, ujawni to, co dzieje się w klubie, powie co przejął po poprzednikach, nakreśli drogę wyjścia z tej fatalnej sytuacji i w ogóle stanie frontem do kibiców. Tylko, że ten Zarząd tego zrobić nie chce. Nie zrobił tego nigdy, a nawet teraz w tym szczególnym momencie, zagrożenia utraty własnego domu. Więc ja się pytam najgłośniej jak tylko się da. GDZIEEE ONIII SĄĄĄ ! .........

24            -1
~~~ważne przesłanie
do Grzegorz S
mogę zadać jedno pytanie? Ciekawe teksty Pan pisze . Moje pytanie kto Panu płaci? ale tak szczerze ? Skwk zawsze będzie Skwk. a my mamy swego rodzaju paradoks. jak to było ? kto nie skacze temu z liścia? A teraz SKWK prosi "pikników" o kasę na klub? na którą stronę błon mieli iść? przypomnieć ? Teraz sytuacja się odwróciła prawda? może Wiśle pomoże Ruch ? ile wpłacili? może Widzew ? oni ponoć kasiasci pewno te 30 tys to oni? czy może nie ? mylę się? Grzegorzu S może ty się pochwal? To były mosty które spalili SKWK. czy jak w Wiśle nie ma Brożka to kibicujeszz Wiśle? jak W SKWK niema pewnych osób to coś się zmieniło Nic to jest odpowiedz Wisla w ręce kibiców z kasa za akcje Tylko takie wyjście zostało? Grzegorzu S tylko kto Ci będzie wtedy płacił?

21            -5
zyga
`
Po pierwsze nie dziwią mnie te skrajne komentarze, choćby te wywołujące uśmiech na twarzy o artykule sponsorowanym, czy też propagandzie na rzecz SKWK. Nie będę komentował takich bredni, tym bardziej że każdy może sobie sprawdzić moje komentarze, w jakim tonie wielokrotnie były. Dlaczego nikt takiego tekstu nie napisał w 2016? Każdy z nas mógł to zrobić... Co do sytuacji - przecież napisałem wyraźnie że zarząd okazał się niekompetentny i też bym chciał zmian o których piszecie. Jako jedyny zapytałem o to na spotkaniu w czwartek. Pytanie dlaczego tak tylu z Was ciągle jątrzy i wietrzy jakieś spiski? Pisałem o tym że gremialnego poparcia do obecnego zarządu nie było od samego początku. Dlaczego? Bo większość kibiców kojarzyło zarząd jedynie przez pryzmat "ludzi Miśka". Na zaufanie i szacunek ciężko trzeba zapracować aby były efekty, a u nas później już było coraz gorzej. Grzechy zarządu każdy zna, choć wiele z nich jest wynikiem braku kompetencji a nie złych zamiarów. Tym bardziej jak zarząd podejmował decyzje niezrozumiałe dla większości z nas. Strategia żeby mówić o klubie lepiej niż jest, była zapewne dość czytelna - aby nie zniechęcić sponsorów, aby nie popsuć atmosfery wokół klubu. Ostatnio Woytek1974 był na rozmowie z zarządem i okazuje się że między wierszami wyszło że zarząd nie wierzył w kibiców. Byłem w szoku, ale sądząc po skali narzekania w necie, wiecznego zasłaniania się Miśkami - teraz poniekąd rozumiem. Ta nasza kłótliwość i okopywanie się wokół swoich obozów doprowadziła do tego że nawet normalna rozmowa i rzeczowe argumenty nie trafiają. Cały ten podział teraz uwidacznia totalną masę niedomówień i brak chęci porozumienia. Nawet w takiej sytuacji gdy chodzi o coś tak ważnego jak perspektywa utraty stadionu. Zapytam Was, co musiałoby się stać aby niektórzy z Was uświadomili sobie że nie ma innej Wisły? Piszecie że to wiadomo kto protestował. Ok - ale ja wtedy gdy był protest przeciwko Bednarzowi byłem na stadionie i wiedziałem że konsekwencje będą długofalowe. Tylko wtedy na mecz przychodziło 2 tys. ludzi, a reszta albo z braku atmosfery albo z solidarności z sektorem C wolała zostać w domach. Teraz kwestia kiedy się to wszystko zaczęło psuć? Pierwszy raz to było słynne hasło "Bez Widzewa nie śpiewamy", gdzie było pęknięcie na linii sektor C - inne sektory. A później tożsamość opcji wokół SKWK rosła w siłę, pokazując nieraz że walka o Wisłę może być interpretowana inaczej. Historię każdy zna, nie da się zaprzeczyć że w kwestii podziałów SKWK ma swoje za uszami, ale tym razem obozem który się bardziej okopał, są internetowi narzekacze. Ja postarałem się tylko w miarę obiektywnie ocenić sytuację. W żaden sposób nie wybielam grzechów zarządu lub SKWK. Teraz jednak jest okazja aby obie strony podziałów po prostu wyszły sobie na spotkanie i zrobiły reset w stosunkach. Mam już dość tych ciągłych wojenek. I wiecie co uważam za kluczowe? Nie ciągłe wyciąganie ręki po kasę i piep.rzenie o lojalności wobec klubu, bo tego mam już po uszy. Po prostu atmosfera fajnego meczu, z głośnym dopingiem wspierającym Wisłę, z mnóstwem ludzi którzy chcą tam być, niezależnie czy będziemy wygrywać, ale zawsze z chłopakami na murawie którzy się nie poddają. Jak to uda nam się odtworzyć to po zakopaniu podziałów na każdym meczu po prostu będą chętni aby na niego przyjść.

20            -14
~~~ważne przesłanie
Zyga
w jednym masz rację dość kłótni. ale teraz kto zawinił niech przeprosi. może teraz SKWK wyda oświadczenie ( to takie modne) przeprosi pikników . niebedzie się wtrącać w zarządzanie klubem. zrezygnuje z rac. ( by nie było kar) niech decyzyjne z Skwk dla dobra klubu wydadzą takie oswadczonko ? myślę że to będzie lepsze niż każdy może dołączyć do Skwk (nie zastanowiliscie się -może ludzie nie chcą mieć z skwk nic wspolnego) Myślisz zyga tak nie będzie lepiej dla dobra klubu Pamietacie.

15            -6
~~~Acharavi
@~~~Steve
Wpompował kasę,ale jak się okazuje nie swoją,czy bolą mnie te puchary? Nawet qrwa nie będę tego komentował...

5            -12
~~~Saimon
Niech Sarapata oficjalnie powie o tym długu 24 mln
a nie jakiś anonim coś tam wyniósł ze spotkania. Nie było bilansu otwarcia, więc teraz, gdy robi się pod ich tyłkami gorąco takie puszczanie info przez SKWK jest mało wiarygodne. Pani prezes tego nie zrobi, bo pewnie od razu byłoby oświadczenie TF. Zresztą pani prezes to już mało kto wierzy. Jej opowieści z mchu i paproci przejdą do historii :lol:

24            -3
~~~mik
!
(1) zaudytować przez niezależną firmę stan na chwili przejęcia klubu przez TS, (2) zaudytować przez niezależną firmę stan aktualny, (3) na bazie (1) i (2) zweryfikować skuteczność działania zarządu, (4) na bazie (2) powiedzieć ile jest niezbędne by przeżyć, (4a) prawdopodobnie zmienić prezesa na zewn. menadżera za pieniądze (nie skwk, nie ts, nie aktualnie zarządzający futbolem w PL), (4b) odciąć jakiekolwiek przełożenie skwk na zarząd inne niż wyrażające się przez kupowanie biletów, (4c) wyrzucić całą tą zgraję miśka i kompanów z otoczenia klubu, budynków SA i TS, (5) zmienić statut tak by od nast. roku prezesa wybieralo wza (czyli akcjonariusze), oraz zablokować możliwość wrogiego przejęcia, (6) zrobić emisję akcji otwartą dla kibiców z celem - zbiórka na przetrwanie klubu, (7) docelowo upublicznić spółkę; moim zdaniem jeśli wypali 4a- 4c i 6 to znajdą się firmy które jako sponsorzy będą się włączać w taką akcję; tak - nikomu się to w Polsce nie udało, zadanie jest b. ambitne a ryzyko niepowodzenia spore, ale jeśli rzeczywiście są liczni kibice którzy chcą pomóc są szanse na powodzenie; naturalnie nie znam syuacji finansowej klubu, tylko zgaduję że bez środków z ekstraklasy które idą do miasta klub się przewróci z nast. miesiącach więc w mojej opinii deal z miastem to po prostu odroczenie wykonania wyroku

18            -1
GrzegorzS
Dla wszystkich by było jasne
płaca mi wasi ukryci wrogowie i wasi prześladowcy, którzy was niszczą nie ważne kim jesteście i w co aktual;nie wierzyći lub jakie maci poglądy, mnie płaca wasi wrogowie.:rotfl: :lol: hahaha :lol: :rotfl: hahaha

8            -12
~~~Palu
@GrzegorzS
Więcej emotek wstaw. Wydasz się jeszcze "mądrzejszy" Wracaj trollu do piaskownicy.

13            -4
~~~zb
Acharavi
nie mów ,że nie inwestował - 24 mln. długów to kropla w morzu wyłożonych pieniędzy, ale nie był jak się okazuje altruistą i chciał coś z tego jednak mieć, tym bardziej, że zaczęło się brużdżenie w Jego poczynaniach (kary, bojkot itp.) nic więc dziwnego, że chciał się pozbyć interesu każdemu kto chciał Wisłę odkupić - także TS okazało się takim samym błędem jak pozostali kontrahenci

7            -2
~~~JerzyEL
autor jest naiwny jak bardzo małe dziecko
to bardzo szkodliwy tekst, bo nie opisuje prawdy. Autor ani nie widzi, ani nie rozumie rzeczywistości. To SKWK od początku do końca odpowiada za to w jakim miejscu jesteśmy. Odpowiada za bojkot, odpowiada za odejście zniechęconego i tracącego pieniądze Cupiała, odpowiada za brak sponsorów (bo kto będzie sponsorował gości biegających z maczetami), odpowiada za wejścia policji na teren klubu i na koniec odpowiada za wybór tego genialnego zarządu którego emanacją jest pan Dukat który przybył a jakże skąd - z SKWK. W Wisłę nikt nie zainwestuje. To SKWK, aktualny właściciel, jest największym problemem wizerunkowym Wisły. Wisła wkrótce zbankrutuje. Jedyna nadzieja to: 1. Oddać Wisłę za 1 zł Głowackiemu i Sobolowi, bo tylko oni są wiarygodni i mają dobry PR. 2. W drugim kroku rozwiązać SKWK (pewnie niemożliwe bo ma majątek na którym ktoś ..) 3. Zorganizować sprzedaż akcji spółki. Tylko tak można w miarę szybko pozyskać środki.

22            -6
~~~Alf kibic Wisły
Dług po przejeciu to 24 mln
A jaki jest teraz dług naszego klubu? SKWK , a właściwie Grupy Decyzyjne doprowadziły do wyprowadzki części kibiców z R22, teraz ich wsparcia brakuje, co najbardziej widać na sektorze C. Mam nadzieje że SKWK się zmieni, ale lepszą opcją było by alternatywne Stowarzyszenie . Tak czy inaczej naszym obowiązkiem jest pomoc dla Wisły, nie zależnie kto teraz tam rządzi.

4            -2