Sobota, 21 lipca 2018 r.

Zbigniew Smółka: - Skończyło się to dla nas szczęśliwie

- Na pewno musze dziś pogratulować mojemu zespołowi wywiezienia punktu, bo bardzo trudno nam się grało, męczyliśmy się na boisku. Na pewno cieszy to, że jest przy nas szczęście, bo w wielu sytuacjach ono było, ale jest takie powiedzenie, że szczęściu muszą pomóc umiejętności i determinacja moich zawodników, serce włożone oraz kapitalna interwencja przy rzucie karnym Pawła - mówił po meczu w Krakowie, trener Arki Gdynia, Zbigniew Smółka.

- Wywozimy stąd remis, aczkolwiek od 75. minuty zaczęliśmy wyglądać tak, jakbym chciał. To jest nowy zespół, brakuje zrozumienia, ale mieliśmy wtedy momenty, kiedy utrzymywaliśmy się przy piłce. Początek był bardzo nerwowy, ale od 75. minuty zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Cieszę się, że wyglądamy fizycznie bardzo dobrze i różnie to mogło się zdarzyć, ale na pewno musimy ten remis bardzo szanować i na pewno był on szczęśliwy. Tak jak powiedziałem ostatnio, Bóg wynagradza walecznych i takich, którzy ciężko na boisku pracują. Myślę, że każdy tydzień mikrocyklu będzie pracował na naszą korzyść - dodał opiekun zespołu z Gdyni.

- Sprawiliśmy dwa, trzy prezenty Wiśle na początku spotkania i wkradła się nerwowość, wkradło się zdenerwowanie, przestaliśmy grać. Na Legii odpowiedzieliśmy raz, potem drugi raz, napędzaliśmy się i wyglądało to bardzo dobrze. Dziś brakowało nam tu 10 centymetrów, tutaj dojścia, tu zebrania długiej piłki, a przede wszystkim cierpliwości i dokładności. Po odbiorze od razu oddawaliśmy piłki Wiśle. Skończyło się to dla nas szczęśliwie, ale w drugiej połowie pokazaliśmy już kilka fajnych akcji i że tych piłkarzy stać na dużo więcej. Na pewno postaramy się o to, żeby z meczu na mecz wyglądać lepiej - planuje Smółka.

- Byliśmy źle ustawieni na boisku taktycznie, tutaj część winy biorę na siebie za początek spotkania. Uważam, że Wisła grała dzisiaj dobrą piłkę i gdyby szczęście było po drugiej stronie, to moglibyśmy stąd wywieźć worek bramek, ale to już jest historia. Mamy punkt i będziemy się starali to przeanalizować i wyciągnąć pozytywne wnioski - zakończył opiekun Arki.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

GrzegorzS
Zaskakująco sprawiedliwa ocena
tego spotkania

22            -4
nales
Słusznie
Kupa szczęścia - szacun dla trenera za stwierdzenie realiów .

20            -1