Środa, 1 sierpnia 2018 r.

Mateusz Magdziarz zawodnikiem Wisły Kraków

Trzyletni kontrakt z zespołem "Białej Gwiazdy" podpisał Mateusz Magdziarz, 15-latek do niedawna trenujący w zespołach juniorskich Rakowa Częstochowa.

Mateusz Magdziarz urodził się 3 stycznia 2003 roku. Piłkarz, który z powodzeniem występuje zarówno na prawym skrzydle, jak i prawym boku defensywy, zaczynał w barwach Orkana Rzerzęczyce, po czym w sezonie 2013/14 zasilił Wartę Mstów. W niej wpadł w oko wysłannikom Rakowa Częstochowa, w którym spędził ostatnie trzy sezony.

Magdziarz dotychczas wystąpił raz w reprezentacji Polski U-15, zaś regularnie powoływany był do kadry województwa śląskiego, z którą w swojej grupie wiekowej zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~Ancymon
ancymon
Coraz więcej tych młodych zawodników, cieszy ten kierunek przyszłościowy.

31            -5
Tss
Oczywiście, że cieszy
Ale jest jeden problem. On ma 15 lat podpisujemy z nim kontrakt na okres w którym będzie się u nas rozwijał. Jak skończy 18 lat i bedzie dobry (bo nie wiadomo czy będzie) to podpisze kontrakt zawodowy z jakąś Legią, a my zostaniemy na lodzie. Powinny być jakiś przepisy które zapewniają klubowi w którym zawodnik się ukształtował możliwość automatycznego podpisania z nim zawodowego kontraktu na minimum 1 rok. Oczywiście jest to bardzo krótki okres ale dający nam jakąś kartę przetargową. Gdy widzimy, że jest dobry, a nie chce u nas zostać to mamy czas by , albo go przekonać żeby jednak został lub pomóc mu znaleźć klub który wyłoży kasę za niego która nas również bedzie satysfakcjonowała. A nie puszczać go za parę złotych bo ktoś mu naobiecuje złotych gór

34            -5