Czwartek, 27 września 2018 r.

Konkurs na koncepcję pomnika Henryka Reymana i skweru pamięci

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków ogłosiło konkurs na koncepcję pomnika Henryka Reymana oraz skweru pamięci sportowców Wisły Kraków.

Szczegóły znajdują się w REGULAMIN KONKURSU WISŁA KRAKÓW »

Więcej informacji udziela Sekretariat TS Wisła.

Źródło: TS Wisła


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

~~~Kibic 1906w
Pomniki?
Drogi zarządzie . Pirwsze co tereza musicie zrobic to kategorycznie odciąć sie od miśka i jego koleszkow . Na dobry początek rozwiązać natychmiast umowę wynajmu a moze wtedy kibice do was wrócą bo jak na razie frekwencja na Korone tragiczna. Piłkarze robią świetną robotę a wy im tylko rzucacie kłody pod nogi . Naprawcie najpierw relacje z kibicami a potem pomyślimy o budowie pomników razem

56            -25
~~~dr
@~~~Kibic 1906w
Tak, jasne. Bo frekwencja zależy od tego czy "Misiek" wynajmuje pomieszczenia od TSu czy nie. Na Wisłę chodzi od wielu, wielu lat ta sama liczba ludzi (zawsze ok. 12-14 tysięcy). A te wyskoki jak na Lechię, Legię, derby czy Amikę to nikt inny jak SYMPATYCY tego klubu. Sympatyk to nie kibic. I nie ma się co obrażać.

38            -22
~~~krakus76
@~~~Kibic 1906w
Akurat frekwencja nie ma nic z tym wspólnego. Z Pogonią zagrali słabo. Podobnie było z Lechią w PP. Korona to mało atrakcyjny rywal. Prozaiczne powody ale prawdziwe.

27            -12
~~~SLX
dr i krakus76
Musicie przestać zaklinać rzeczywistość. Oczywiście, że wizerunkowe samobóje, a takim jest powiązanie zarządu z Miśkiem i zatrudnianie na kasach przestępców, wpływają na frekwencję. Osobiście bym nie chciał, by przestępcy posiadali moje wrażliwe dane.

33            -22
GrzegorzS
W porze meczu Wisły z Korona
siatkarze z duża doza prawdopodobieństwa będa grali w pułfinale MS więc nie dziwota, ze sporo kibiców odpuści sobie mecz z Korona. I druga sprawa a nie wpadło komus do głowy, że Zarząd nie "odcina" się od jak miszesz Miśka z prostej powodu. Podkreślają tym, że Misiek nie miał na nich wpływu i związków biznesowych, o których piszą Jadczaki i inne pismaki. Sprowadzaja sytuacje do działań policji i prokuratury, którym sie poddadzą a z mediami spotkaja się w sądzie. Dla mnie to postawa naturalna i rozsądna tak pod wzgledem procesowym. A jak Ci kibicu 1906w stawianie pomnika nie pasi to mam równie kategoryczna prośbe do Ciebie nie sraj w gniazdo, w ktorym ponoć siedzisz.

16            -34
Sep
Wkurza mnie to troszkę
Naprawdę nie ma poważniejszych problemów? Całe towarzystwo ma problemy związane z Miśkiem a będzie pomniki stawiać? Wygląda to troszkę jak próba odwrócenia uwagi, ukrycia się pod płaszczykiem swojej własnej hostorii. Popatrzcie! 112 lat tradycji! Wisła musi być zawsze bo Reyman, bo Nawałka, bo Kuba... Najlepszym prezentem dla tej wspaniałej organizacji będzie odejście zarządu i rady nadzorczej. Po prostu potrzeba jest świeżej krwi, dobrych managerów z Wisłą w sercu. PS. Łapią Miśka a na WisłaPortal ani słowa. A to przecież super pilna sprawa dla wszystkich kibiców! Teraz się wyjaśni czy niezatapialna siłowniana pralnia pieniędzy jest taka nieusuwalna. A powiedzcie mi jeszcze bo tego nie rozumiem. jakim cudem prywatna inicjatywa stała się oficjalną sekcją TSu? jakim cudem ma własnych przedstawicieli. Czy takie coś jest w ogóle możliwe w Towarzystwie Sportowym? Wydaje mi się, że czas już na konkretne powazne rozmowy a nie trollowanie na forum. Dorośnijmy - jako społeczność Wisły Kraków.

40            -21
Polak mały
Skwer ...
jak to pięknie brzmi.W obliczu tego ponurego betonu surowej elewacji i asfaltowych nawierzchni podzielonych rzędami krat.....co by nie powstało i tak będzie ładniejsze.Wewnatrz prawie OK choć te szare cokoły proszące o zapełnienie reklamami ...np. oby ktos po fachu umiał połączyć harakter pierwszego polskiego klubu w Krk. i klimat tego wiekowego kameralnego miasta z akcentem na walory i magię sportu.

9            -7
~~~antyBłaze n
@Sep
Idże idże bajoku

17            -20
GrzegorzS
Zabawne Sep 112
lat temu prywatna inicjatywa Nauczyciela i paru uczniów stała sie TS Wisła Kraków to tez Cie wkurza?? Kolejna sprawa koszykarze też w naszym klubie maja swoich delegatów ja wiem, że trudno Ci sie pogodzić z tym, że każda sekcja ma w TS swoje prawa i obowiązki ot tak dziwna ta demokracja. Więc dorośnij kao Sep. Zaś co do tych chętnych managerów do tej świeżej krwi to jakos na horyzoncie nie widać. Może ty zalśnisz gwiazdo. Weź zrób se prywatną inicjatywe załuz sekcje nie wiem co ci tam w duszy gra np. kajakarską to też może Cie do TS przyjma jak kilka sekcji przyjęto np. "szermierke" wykaż się i będzie świeża krew.

19            -27
Sep
@GrzegorzS
Grzesiu, nie wiem po co się tak napinasz. Ja widze taki obrazek: Do TS wchodzi Misiek i mówi: "Siemano, jestem Misiek, rzuciłem nożem w DBaggio i chcę dołączyć do TSu jako siłownia." TS na to: "Fajnie Misiek, cieszymy się bardzo - witamy na pokładzie". A przecież pomijając rzucanie nożami wszyscy doskonale wiedzieli kim jest Misiek, z czego żyje, w jakich kręgach się obraca. Z Dukatem zbijali piątki pod blokiem. Teraz ten smród się będzie ciągnął a zarząd nie mam pojęcia dlaczego traktuje go jak "PRZEDSIĘBIORCĘ". A co do innych sekcji - chcesz mi powiedzieć, że TS nie ma żadnej kontroli w takim przypadku nad "prywatną sekcją"? Absurd! Nikt tak nie działa! A co do mnie osobiście - ja już kiedyś działałem w TS. Poddałem się bo taka ilość betonu jaka tam wtedy była (jest) to jest masakra. Ta organizacja strukturalnie jest niewydolna i wymaga poważnych zmian. Jest troszkę jak Poczta Polska - wielki moloch leśnych dziadków. Nowy zarząd bez problemu się wyłoni jeśli stary ustąpi. Nie martw się. To nie tak że nikt nie chce a nasi obecni to ostatni męczennicy, którzy na tych stanowiskach poświęcają życie dla Wisły. Mówię jak jest. I mówię to bo jako kibica szlag mnie trafia na ten cyrk.

7            -4
~~~bobik
Nimo kasy...
...na architekta, projektanta - zróbmy konkurs, ktoś nam zrobi za darmo robotę za kilkadziesiąt tysiaków i jeszcze będzie zadowolony bo wygrał konkurs i dostał karnet. Boski plan ;-)

7            -8
~~~bobik
@GrzegorzS
Dobrze koledze podpowiadasz. A jak już założy tą sekcję kajakarską, to idź do zarządu i rady nadzorczej Wisły z 10cioma karkami i maczetami i grzecznie poproście o przyjęcie pod skrzydła Wisły. Może też trafi się tam dobry wujek (np. T. Cz.), który pomoże wam w rejestracji sekcji. I już. Dalej historię już znasz. Musisz znaleźć 300 kajakarzy by sekcja stała się największa w klubie, potem wysłać najwięcej delegatów na wybory na członków RN, a jak jużż ta będzie obsadzona to fotel prezesa stoi OTWOREM. Do dzieła!! :-)

16            -14
~~~KRKPL
Skąd ta krytyka?
Niektórym z Was chyba wydaje się, że teraz TS powinno zająć się tylko zamknięciem sprawy Miśka i jego kolegów, błąd! Otóż W Towarzystwie pracuje (czasem udziela się za darmo) wiele osób, które nie mają nic wspólnego z bandytami. Ci ludzie sprawiają, że zarówno TS jak i spółka funkcjonują, Ci ludzie zajmują się bieżącymi sprawami, których nie można odstawić na bok na rzecz czyszczenia klubu, bo nawet nie mają do tego narzędzi. Akcja jak najbardziej godna pochwały, trzeba pokazać, że mimo problemów ciągle jest to Wisła Kraków, największy wielosekcyjny klub w tym kraju, tradycja Krakowa, więc musi funkcjonować, szkolić dzieci i młodzież, rozwijać się, a jeżeli był pomysł pomnika to trzeba go realizować. Bandytami niech się zajmą służby z pomocą odpowiednich ludzi w klubie. Niestety podziały na Wiśle są ogromne, nie tylko na pikników, ultrasów, kiboli, ale dane grupy też są mocno podzielone. W jedności (i umiejętności kompromisu) jest siła, szczególnie przy tak licznej ABG więc jak są pozytywne pomysły to trzeba je wspierać niezależnie czy pomysłodawcą jest piknik, skwk czy zarząd. Pokazaliśmy swoją "jedność" przy głosowaniu na muzeum Wisły (nie twierdze, że było ważniejsze dla miasta niż remont Kocmyrzowskiej, ale zwycięstwo w głosowaniu pokazałoby władzom, że z Wisłą należy się liczyć) i pokazujemy ją znowu. Jestem ciekaw czy przy "rozpoczęciu od zera" czyli ogłoszeniu upadłości, nowym zarządzie i starcie od 4 ligi ludzie by się zjednoczyli i pokazali siłę jak Widzew. Dziś wątpię, ale uważam, że taka sytuacja byłaby dla nas wielkim testem, tych małych póki co nie zdajemy. WISŁA PANY!!

12            -5
stary wiślak
Grzegorzu S!
Przypominasz trochę adwokata,który podejmuje się obrony,nie widząc na oczy akt sprawy. Ja też nie znam i dlatego nie osądzam,ani też nie bronię zarządu. Ty w ciemno polemizujesz z każdym krytycznym głosem i oburzasz się na dziennikarzy czy kibiców,którzy są krytyczni. O klubie w tej kwestii powinni się wypowiadać ludzie,mający dostęp do wiedzy,bo inaczej mamy sentymentalne oceny,spekulacje i przekomarzanki.W kwestiach,które nie są znane szerszej publice zalecam wstrzemiężliwość w ocenach,a nie to co ty robisz,stawanie murem za sprawą,nie wiedząc czy słuszną.

7            -9