Czwartek, 25 października 2018 r.

Wiślacy zagrali w meczu kadry U-16. Dwa gole Aleksandra Buksy

Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak i Aleksander Buksa - wystąpili w spotkaniu towarzyskim reprezentacji Polski U-16, przeciwko Austrii. Hoyo-Kowalski i Warczak wyszli w podstawowym składzie naszej drużyny, z kolei Buksa pojawił się na murawie w 55. minucie, by już dwie minuty później wpisać się na listę strzelców. Swoje osiągnięcie powtórzył jeszcze w minucie 71. i Polska wygrała ten mecz 4-2.

Polska (U-16) - Austria (U-16) 4-2 (2-2)

1-0 Kacper Smorgol (12.)
1-1 Pascal Seiler (13.)
2-1 Szymon Włodarczyk (21.)
2-2 Tizian Marth (34.)
3-2 Aleksander Buksa (57.)
4-2 Aleksander Buksa (71.)

Dodajmy, że Hoyo-Kowalski zagrał całe spotkanie, a Warczak grał do 55. minuty.

Warto też przypomnieć, że Polska zmierzyła się towarzysko z Austrią również przed dwoma dniami. Wtedy wygrała 4-1, a jednym ze strzelców był Buksa.

Źródło: twitter.com/Maciej_Chorazyk, PZPN, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~kuki
Pytanie
Czemu zatrudniamy na siłę emeryta Brożka, zamiast dać szanse młodemu i jak widać bardzo zdolnemu juniorowi??? Później znowu będziemy wielce zdziwieni jak w wieku 18 lat podpisze kontrakt... ale z legią...

21            -22
MisioTexas
@kuki
Może dlatego, że to jeszcze dziecko? W wieku 15 lat zdolni do rywalizacji z seniorami, zwłaszcza w tak kontaktowym sporcie jak piłka nożna, są wyłącznie zawodnicy stanowiący aboslutny fenomen na skalę światową. Wilfredo Leon grał w kubańskiej kadrze siatkarzy mając 14 lat, ale tam go nikt nie kopał i nie wailł z łokcia. Freddy Adu zaczynał rzekomo w tym samym wieku, ale tu uzasadnione jest pytanie ile lat miał naprawdę. Sven Goran Eriksson zabrał Theo Walcotta na mundial, jak ten miał 16 lat, ale nie miał wtedy zagranego żadnego meczu w pierwszej drużynie Arsenalu. Brożek pogra jeszcze rok-dwa, w tym czasie Buksa ogra się spokojnie w juniorskiej piłce i jak będzie miał te 16-17 lat, a będzie dość dobry, to będzie go można powoli próbować wprowadzać do seniorskiej piłki.

34            -4
~~~daniel190 6ABG
ABG
Może i zdolny junior, ale wyobraź sobie że na treningu seniorów musiałby spotkać się z takim "Wasylem" i co? Przecież chłopaczek ma dopiero 15 lat! Spokojnie jeszcze będzie mu dane dać szansę :)

10            -1
Kosmaty
@~~~kuki
Jedna kwestia jest taka jak pisze @MisioTexas: to jeszcze dzieciak, którego organizm wciąż się rozwija. Dając go do rywalizacji ligowej z seniorami spaliłbyś go. Nie jest w stanie rywalizować z nimi fizycznie. Ani kondycyjnie, ani szybkościowo, ani się z nimi nie przepchnie o lepszą pozycję, bo poważny obrońca nawet nie zauważy, że jakaś 15-letnia mucha się od niego odbiła, sama dysproporcja wagowa obrońcy, który zwykle ma odpowiednią posturę (a do tego na treningach w siłowni spędził więcej czasu niż Buksa żyje na tym świecie...). Nie wykiwa też rywala dzięki doświadczeniu (patrz poprzedni nawias). Pozostaje jeszcze inna kwestia: nasi ligowi drwale zarąbaliby go w 5 minut. Jego organizm ciągle się rozwija, nie jest więc dostatecznie mocny na obciążenia seniorskiej piłki (wątpię, czy w dłuższej perspektywie poradziłby sobie w zwyczajnym reżimie treningowym pierwszej drużyny, w końcu tu nie chodzi o nagrodę w postaci sesji treningowej z seniorami, czy nawet tygodnia takiego wysiłku, tylko dzień po dniu harówki, jego organizm by się rozsypał). Łatwo więc o kontuzję. Ok, zgodzę się, że na chwilę obecną chłopak wygląda obiecująco, ale nie ma co porównywać Buksy i roli jaką mógłby obecnie pełnić w drużynie, do tego, jaką rolę na boisku (i poza nim) ma spełniać Brożek (i piszę to jako ktoś, kto sceptycznie patrzy na powrót Brożka i to ile da drużynie na boisku).

8            -2