Wtorek, 20 listopada 2018 r.

Polacy awansowali na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Młodzieżowa reprezentacja Polski U-21 wystąpi na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy! W barażowym dwumeczu podopieczni trenera Czesława Michniewicza pokonali Portugalczyków. W spotkaniu rozegranym w Zabrzu przegrali wprawezie 0-1, ale w wyjazdowym rewanżu zwyciężyli 3-1! W obydwu tych spotkaniach, powołany na nie wiślak - Jakub Bartosz - oglądał je z ławki rezerwowych.

Portugalia (U-21) - Polska (U-21) 1-3 (0-3)

0-1 Krystian Bielik (5.)
0-2 Dawid Kownacki (8.)
0-3 Sebastian Szymański (24.)
1-3 Diogo Jota (52.)

Polska: Kamil Grabara - Robert Gumny, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka - Filip Jagiełło (53. Konrad Michalak), Patryk Dziczek, Bartosz Kapustka, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański (69. Kamil Jóźwiak) - Dawid Kownacki (90. Karol Świderski).

Przypomnijmy, że Polacy zakończyli rozgrywki grupowe eliminacji na drugim miejscu w swojej grupie, tuż za Danią, choć w przeciwieństwie do nich nie przegrali ani jednego meczu! Polacy stracili jednak punkty w rywalizacji z outsiderem naszej grupy - Wyspami Owczymi, z którymi zaliczyli dwa remisy.

W barażach z Portugalczykami nie byliśmy faworytem, zwłaszcza po porażce w pierwszym meczu.

Redakcja

Tagi:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

ZNAFCY
Ja się pytam gdzie są teraz eksperci-znafcy :rotfl: którzy już skreślili Tych chłopców? Nie piszę o nikim z forum ale przeglądam neta oglądam kawe wutbol:rotfl: na jakąś piłkę od dołu :rotfl: też zerknę i wszędzie tragedia! A tu taki psikus i wielcy znafcy:rotfl: futbolu w DUPIE a MŁODZIEŻ NA MISTRZOSTWACH:lol: :lol: :lol: Ps.Borek ich chyba bronił;-)

9            -14
~~~ziomek
obiektywnie
oglądałem ten mecz i to co Żurkowski zagrał to czysta poezja, kwestia czasu kiedy będzie grał regularnie w seniorskiej kadrze ;)

25            -2
~~~tabaluga
tak to jest
Nie potrafili wygrać z Wyspami Owczymi a pokonali wyżej notowanego rywala. Podobały mi się słowa Michniewicza po pierwszym meczu "już wiemy jak gra Portugalia, następny mecz wygramy". Słowa dotrzymał, brawo!

32            -3
~~~Cerberi89
Bartosz
Niestety słusznie Michniewicz posadził go na ławce. Chłopak ma gaz do przodu, ale bronić to on nie umie. Często też nie umie szanować sił, dlatego sprintuje 5 minut na maxa, a potem dycha 10 minut rękawami. Ech, szkoda, myślałem, że mamy zdolnego juniora.

1            -5
GrzegorzS
Portugalczycy awansowali juz nawet
nie w szatni, bo oni awansowali w pierwszym meczu, więc do szatni weszli na luziku z głowami w chmurach, wyszli z niej by odebrac gratulacje więc odebrali lecje pokory co w sporcie zdarza sie zawsze, gdy zlekceważy się rywala. Dostali dwa strzały w pierwszych 10 minutach i trzeci raptem kwadrans później i sie rozsypali. Stac ich było po tym wstrząsie na bramkę po błędzie naszego bramkarza i tyle. Mental podejście do meczu szacunek dla rywala to w zawodowy sporcie przy porównywalnych parametrach fozycznych podstawa sukcesu. Jeśli zaniedba się ten element to nawet wyższe umiejętnościpiłkarskie nie pomoga, bo zespół nie zafunkcjonuje. Brawo tez dla trenera bo on w przeciwieństwie do trenera rywali odrobił zadanie domowe i pozbawił Portugalczyków ich atutów. Wysoki pressing, asekuracja, podwajanie na skrzydłach i odbór przy twardej grze w obronie plus siła fizyczna była kluczem do zwyciestwa i awansu. Polacy nie biegali za rywalami tylko czekali w strefach, asekurowali kolegów i doskakiwali szybko do gościa z piłką. celem przerwania ich akcji i po odzyskaniu piłki wyprowadzali szybki dobrze poukładane kontry. Oddając piłke utrzymali inicatywę.