Niedziela, 25 listopada 2018 r.

Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań

Były zawodnik oraz trener Wisły Kraków, pracujący ostatnio z reprezentacją Polski, a więc Adam Nawałka, został nowym szkoleniowcem Lecha Poznań. Jak podała oficjalna strona "Kolejorza" - Nawałka związał się z poznańskim klubem kontraktem, który obowiązywać ma do 30 czerwca 2021 roku.

Asystentem Adama Nawałki w Lechu będzie były piłkarz "Białej Gwiazdy", Bogdan Zając. Obydwaj panowie pracowali też wspólnie z naszą kadrą narodową.

Przypomnijmy, że prowadząc Wisłę Nawałka zdobył z nią w sezonie 2000/2001 tytuł mistrza Polski. Tytuł ten wywalczył też z "Białą Gwiazdą" jako piłkarz, co miało miejsce w roku 1978.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~rafal.k
to chyba znamy nowy klub
Krzysia nigdy nie zagram w Legii

70            -3
~~~wiślak90b r
Ech
A co następne? Legła?! Oczywiście pierwszy transfer ten najemnik z nr 29

51            -6
stary wiślak
Tak gwoli prawdy!
Nawałka owszem zdobył tytuł mistrzowski,ale przejął zespół z 10 punkową przewagą na Legią,czyli praktycznie "gotowca" po Lenczyku. A jego wynik z Wisłą w 2007 roku trudno nazwać sukcesem,a raczej na ówczesne czasy,była to klęska. Niemniej jest to trener,który niesamowicie się rozwinął warsztatowo i metodycznie i dziś to jest inna półka trenerska.

22            -11
~~~ZKS
~Nawałka
Ale kontrakt sobie niezły wynegocjował - 150tys. miesięcznie. Rutkowski liczy chyba, że Adaś zbawi kuchenkorza.

27            -3
~~~Ja
@~~~wiślak90br
To byłaby totalna głupota ze strony Nawałki, wręcz ośmieszenie się

16            -4
~~~DanielWis lak1
Adam Nawałka
Był nie dawno temat 7egii, Adam był przymierzany jako trener, wydaje mi się że nie podjął się tego zadania ze względu na Wislacką przeszłość. Z dwojga złego wybrał amice, jeśli ktoś ma zdobyć Mistrza w tym roku niech będzie to Jaga, Lechia, ewentualnie amica bo tą całą warszawką na czele z tym śmiesznym sa-pinto chce żygac.

34            -14
~~~wiślak90b r
Ja
A jesteś wstanie założyć się o dobre wino np Porto że tak nie będzie?!

7            -4
~~~Janko Buszewski
DanielWislak1
A ja myslę,że o krachu umowy Nawały z legia zadecydowały inne czynniki np niezgodnosci co do członków sztabu,długosc kontraktu bądż pieniądze.Nie chce mi się wierzyć,ze to była "wislacka przeszłośc".Dzis,w swiecie tak mocno konsumpcyjnym i zmaterializowanym,względy emocjonalne bądż moralne mają coraz to mniejsze znaczenie.Nawałka,poza tym ze jest naszym wychowankiem i byłym piłkarzem,szczególnie mocno nie akcentuje swojej "wislackosci" i nie podkreśla jej.Jesli faktycznie ,podpisał kontrakt z amiką, gwarantujący mu prawie dwa miliony rocznej pensji to o czym mowa?Od legii tez by taka kasę przytulał i nie miałby zadnych oporów ze to własnie legia..... Pecunia non olet !!!!

3            -1