Sobota, 22 grudnia 2018 r.

Potencjalni wiślaccy inwestorzy spotkali się z prezydentem Krakowa

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, potencjalni właściciele Wisły Kraków SA spotkali się dziś z prezydentem miasta Krakowa, Panem Jackiem Majchrowskim. Po zakończenu tej wizyty nie udzielili jednak zgromadzonym w magistracie dziennikarzom żadnego komunikatu.

Widać to m.in. na zamieszczonym przez dziennikarzy "Gazety Krakowskiej" na Twitterze filmie wideo (zobacz poniżej), na którym Mats Hartling oraz Adam Pietrowski, po wyjściu z gabinetu prezydenta, ominęli zgromadzonych tam przedstawicieli mediów. W spotkaniu brał też udział Vanna Ly.

- Nowi inwestorzy Wisły chcą budować w Krakowie akademie piłkarskie. Pokazywali foldery z takimi akademiami w Chinach. Są też zainteresowani budową hotelu na terenach miasta przy stadionie od strony ul. Reymonta. Jest plan zagospodarowania dla tego terenu. Trzeba sprawdzić, czy wszystko byłoby z nimi zgodne - powiedział z kolei, dla "Gazety Krakowskiej", prezydent Majchrowski, przyznając zarazem, że inwestorzy zapowiedzieli wpłatę pieniędzy, wynikających z umowy z TS Wisła, dzięki którym zostaną właścicielami piłkarskiej spółki akcyjnej "Białej Gwiazdy".


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


35    Komentarze:

~~~its all about money
Wisła
Będzie dobrze, na pewno lepiej niż wszyscy przewidują, Pietrowski troche za dużo głupot wygaduje, ale myśle, że artykuł w Onecie to było nie porozumienie, po dniu dzisiejszym mam lepsze przekonanie do tego, a że te 12mln wpłynie jestem pewny! Ave Wisła

22            -19
~~~Mariuchen te
Podejrzane to wszystko
Nie ufam tym ludziom

28            -25
logistyk
będzie dobrze.
Prezydent wypowiada się optymistycznie. Byli piłkarze Wisły, obecni i trenerzy, raczej podobnie. Każdy komu, z rożnych względów zależy na Wiśle.

28            -7
Matek61
Wisła
Nie wiem czy się cieszyć czy płakać..........chciałby m usłyszeć choćby najgorszą prawdę.

15            -6
Willem de Zwijger
Zagadka
Kto spotykał się jako Vanna Ly w marcu tego roku z prezesem CFC Genoa, Enrikiem Preziosim? Na pewno nie był to "nasz" Vanna Ly. link » i link »

27            -24
~~~zwierzyni ecki
deal
a Vanny został w cztery oczy z Majchrem czyli szczegóły to tajne przez poufne..;-)

8            -18
~~~ziomek
obiektywnie
idealne zachowanie inwestora, poza rozglosem nic dobrego media nie wniosly ;)

32            -7
~~~dariohh
...nasz prezydent...ehhhh
Po wypowiedzi pana Majchrowskiego trochę jakby optymistyczniej patrzę na naszą przyszłość.... jeszcze trochę cierpliwości i wszystko będzie jasne.... ..."pan skośnooki".... no przegiął troszkę Jacek... ;-))))

40            -7
~~~Kibic znad morza
Wisła
Dziennikarz:Która strona była w rozmowie najaktywniejsza? J.Majchrowski:Najaktywni ejszy był pan skośnooki. On w zasadzie był jedynym mówcą. Szwed tylko dopowiadał, pan Pietrowski się nie odzywał. Hahahahhhhahahaha ! Pan "skośnooki" :lol: no to nie ma ch...ja, Majcher to prawdziwy poliglota :-)

41            -8
~~~22ABG22
Hahahaha
PRESMIESZNIE to wygladalo No comments do no comments ; )

13            -3
~~~Pablitos8 4
Pan skośnooki
Nie mam pytań, pełen profesjonalizm prezydenta.

16            -3
~~~pol
pol
Wisła na zawsze :)

8            -4
~~~rafal wisla
podejrzane
ktory bank bedzie obslugiwal przelew w tym samym dniu tylko maja dwa dni sponsory Wisły na przelew a 24 do 26 sa swieta

8            -4
Makaroniarz8 4
Rozwiazanie zagadki...Willem de Zwijger
Mieszkam we Wloszech wiec moge Cie uspokoic ze ten na zdjeciu to Giovanni Toti, prezydent Ligurii

22            -2
~~~Herti
@Willem deZwijger
Odpowiedz - na tym zdjęciu jest właściciel Genui Preziosi i dziennikarz Giovanni Totti. Pol minuty szukania. Dawaj następna zagadkę ;-)

23            -2
~~~wisjac
inwestor
Coraz bardziej wydaje mi się, po usłyszeniu informacji że chcą inwestować min. na terenach telefoniki że prawdziwa siedziba naszego nowego właściciela znajduje się nieopodal naszych boisk treningowych w Myślenicach a przedstawiani panowie to po prostu słupy.

14            -10
~~~ZaWsZe TS
Niestety czuję się gruby przekręt...
Czemu: Sarapacie na dzień dzisiejszy jest to na rękę, upadek klubu będą mogli spokojnie spędzić święta a po nowym roku zrzucić winę na pseudo inwestorów o Vanna Ly oraz Mats Hartling i ich firmach powiedziano już dużo, nie śmierdzą groszem, zresztą poważni biznesmeni jak ly vanna nie latają tanimi liniami lotniczymi cali ci biznesmeni przy Cupiale wyglądają jakby na bazarze handlowali, za to Cupiał jak ojciec chrzestny link » Ten cały Piotrowski to jakaś kpina, robi sobie darmową reklamę, prawda jest taka że komuś zależy na upadku Wisły, być może po to by po przejęciu przez innego właściciela nie wyszło wyprowadzanie kasy. Wygląda to tak: link » A skończy się tak: link »

16            -30
Henry
Pierwszy krok
Moi zdaniem jeśli nasz prezydent ( wybrany po raz n ty na to stanowisko w demokratycznych wyborach przez nas mieszkańców tego miasta) jest optymista to jemu bardziej ufam niż tym wszystkim pismakom którzy sieją zamęt chcąc zaistnieć. ( choć taka ich praca a styl to juz indywidualny wybór każdego z nich). Teraz tylko cierpliwie poczekamy do 28 grudnia i albo zrobimy drugi krok do przodu w kierunku autostrady do nieba albo prosto w przepaść oby przynajmniej w takim wypadku mieć linę do nóg przypietą jak w bungie 🙃

9            -8
Wiślak90
Będzie dobrze
Białoński napisał artykuł na interii link » co niektorzy siejacy ferment powinni zostac tutaj zbanowani dozywotnio

21            -4
~~~€
Willem de Zwijger
Nawet Arek Głowacki poprosił o chwilę cierpliwości. Powiedz, co chcesz udowodnić tym swoim bezsensownym kłapaniem?

18            -10
Willem de Zwijger
@Makaroniarz84 i @Herti
Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie niejasnej informacji. Pozdrawiam. @Herti Na dzisiaj tyle zagadek. Na razie - tak jak wszyscy - czekam na rozwiązanie na największej zagadki: Vanna Ly przejmie Wisłę, czy nie?

10            -12
~~~Reymonta2 2
jeszcze kilka dni i wszystko będzie wiadomo
Wreszcie trochę optymizmu... ważne ze nie otworzyli teczki z Galeriami na Błoniach:) Poczekajmy spokojnie do tego 28, nie dajmy się prowokować warszawskim dziennikarzom. Z przebiegu rozmowy wynika, że karty będzie rozdawał Vannna. Apropo dziennikarzy, szkoda, że w Krk nie gazety sportowej...Forowanie w mediach piłkarzy z warszawskiego klubu aż razi po oczach. Propaganda pełną gębą. Mam tu na myśli ich przyszłe transfery - Szymański- ile ma asyst, gol? ile razy w bramce stał Majecki? pokazał jakieś niezwykle interwencje? dziura finansowa się powiększa to trzeba pompować balon, aby przypadkiem legiunia nie popadła w większe tarapaty. Dlaczego w prasie nie piszę się tyle o Żurkowskim czy Jóźwiaku? Wracają do wczorajszego meczu, brawo do prowadzenie dopingu, wreszcie bez większych bluzg, starsze przyśpiewki! ekstra.

29            -3
~~~stachu
juz pisałem
że czekam na przelewy i wtedy skomentuje zmianę właściciela. Nie będę komentował doniesień medialnych choćby dlatego, że już obsadziły Arka na kilku stołkach co zainteresowany zdementował, pewna osoba miała być prezesem zaprzeczyła, nowych właścicieli podobno interesowały grunty TS i mieli zerwać umowę jak się okazało ze ich nie kupili razem z klubem. Zaprzeczył temu prezydent Majchrowski. To wszystko pokazuje "rzetelność" większości mediów i dziennikarzy, którzy nie mają problemów w kreowaniu faktów.

26            -2
~~~xd
do Willem de Zwijger
Nie siej fermentu!! Może trochę zmienił mu się wygląd, jednak jest rok starszy... Będzie dobrze, kupujcie bilety, tylko Wisła!! Nie ma co słuchać Stanowskiego czy Jadczaka, kazdy przecież wie, że dla nich liczy się tylko żeby dowalić Wiśle. Pamiętacie jak oczerniali Meresińskiego, Sharksów, wcześniej panią Marzenę?? Założę się, że te komentarze przestrzegające przez Hertingiem jakoby miał on być oszustem napisał sam Stanowski. Po prostu dupa im pęka, że poważni ludzie - bogaty kambodżański książe, znakomity szwedzki biznesmen i polski manager z międzynarodowymi kontaktami chcą pomóc Wiśle, tak po prostu. Los w końcu się do nas uśmiechnął. A, że Boniek czy Matusiak coś kręcą że nie znają Pietrowskiego? Kogo to interesuje.. Pietrowski to po prostu gaduła i tyle, ważne że nam pomaga. O gruntach nawet nie komentuje bo to absurd, żeby członek kambodżańskiej rodziny królewskiej miał się połasił na jakieś marne 100mln - wiecie ile on musi mieć szmalu? Pewnie lata wszędzie jambojetem, taki jest bogaty!! Ave Wisła

11            -20
Maxi
Absurd goni absurd
Z tego nic nie będzie sami się przekonacie . Przecież tu się nic nie zgadza dosłownie nic . O tych dwóch panach Szwedzie i Polaku nawet szkoda wspominać nadzieja była w tym Vanna Ly ale przynajmniej u mnie te nadzieje pokładane w nim umarły . Poczytajcie chociaż by to link »

7            -14
~~~Czesław M.
Błazenada panów inwestorów
Poważny człowiek, uczciwy i prawdomówny Chociaż jest biznesmenem, mówi konkretnie, nie kluczy kombinuje, mówi pół słówkami. Chowając się pod parasolem, jak dziecko. Jest człowiekiem poważnym z zasadami. Oprócz kluczenia i kombinowania ci ludzie ci ludzie nie wiedzą nawet co powiedzieć. Czy tak ma wyglądać poważny inwestor??

7            -18
~~~markos
Może, jednak..
czyli, może jednak coś z tego będzie, i Vanna Ly, nie będzie chciał ryzykować utraty swojej reputacji, po spotkaniu z władzami Krakowa, skoro uchodzi za za poważnego inwestora - zobaczymy do 28 grudnia.

11            -5
~~~stachu
zarzut że unikają mediów
i dlatego będzie lipa można łatwo obalić. Nasz poprzedni właściciel pan Bogusław Cupiał tez nie przepadał za mediami delikatnie pisząc a dla klubu zrobił mnóstwo dobrego. Sam też mam sporo wątpliwości ale czekam spokojnie na rozwój sytuacji.

11            -2
~~~stachu
a pan Cupiał
to niby był fanem mediów? Dodam że zrobił dla klubu wiele dobrego

10            -2
~~~Janko Buszewski
Sam już nie wiem
co o tym wszystkim myślec?Staram się odcinać od spekulacji medialnych,nie myśleć o nich i cierpliwie czekać,ale gdzies.....coś gniecie w środku,drąży jak bolący ząb.Z jednej strony,nowi inwestorzy są jakoś tak mało przekonujący z drugiej zaś interesy nie lubią szumu i zgiełku.Wiadome jest dla mnie od dawna, o czym już pisałem,że nie wierzę w dobrych wujków co to "zakochali się w Wiśle na zabój".Może chcą wspołpracy z miastem,może na gminnym terenie przy stadionie zechcą wybudować hotel i jakiś kompleks,może dogadają się z "Myślenicami" i tam też zechcą cos zainicjować?Wszystko "może",tylko że co mnie to wzystko obchodzi?Niech robią deal na jaki mają pieniądze,plany i ochotę byle wszystko odbyło się jawnie,transparentnie i uczciwie,mnie zas obchodzić powinno tylko co z tego będzie mieć Wisła i co Ona może na tym ugrać?Arabskie konsorcja zakupiły MC i PSG,tajlandzkie Leicester,Inter mediolan jest w rękach jakiegoś azjaty a chinczycy mają udziały w tylu klubach,ze już pewnie sami nie wiedzą w ktorych!? Tak dzis przebiega sport w miejscu przecięcia się z biznesem i my tu,w Polsce świata nie zmienimy.Pewnie,chciałby m widziec w roli włascieciela, polskiego darczyńcę i biznesmena,ale poki co takiego nie ma i prędko nie będzie.Był Cupiał,był ale ....sie zbył.Czas biegnie do przodu nie wstecz i przeszłoscią życ się nie da.Dlatego też,czy własciecielem ziemi(która w perspektywie i tak kiedyś znajdzie nabywcę) w Balicach,Myslenicach i Bóg wie jeszcze gdzie, ma zostac firma z Danii,Holandii,USA czy Niemiec która kupi tereny,założy swoj inters a moja Wisła nadal będzie w tym miejscu gdzie jest,niech ten deal robi ten cały Ly,ale niech przy okazji wywiąże się z tego co obiecuje Wiśle,bo mnie z tego wsztstkiego interesuje najbardziej aspekt sportowy.O reszte niech sie martwi magistrat i gmina Kraków.Zatrudniają (również z moich podatkow) armię prawników,specjalistów i mędrków wszelkiej maści, niech więc nie dadzą się wyrolować tylko przeprowadzą biznes jak nalęzy z dodatnim bilansem po stronie wpływów.Owszem,miałbym duże obawy gdyby to włascicielem ziemi był obecny zarząd piłkarskiej Wisły,bo wtedy po sprzedaży gruntów mogłoby być nieciekawie.Kto wie co stałoby się wtedy z klubem,ale tak....!?Dlatego próbuje się nie podpalać i czekam do 28-ego.Będzie przelew- będzie jakiś punkt zaczepienia,nie będzie -pozostaniemy w tym miejscu gdzie jestesmy z perspektywą upadku klubu.Nie panikuję,nie slucham plotek,nie komentuję.Czekam.Jak się czyta takie wiesci jak wczoraj,że to juz tu na miejscu w Polsce, onet poinforował przyjezdnych o stanie prawnym gruntów bo ci o niczym nie wiedzieli,to reće zaczęły mi same opadać.Czyli co,załatwili interes kupując klub w ciemno?Zależało im na wislackich terenach i w Szwajcarii tego nie ustalili?przecież gdyby tylko o to im chodziło,to od tego zaczęli by sprawę.Musieli przyleciec do Polski by się o tym dowiedziec?Bujda na resorach,oni to wszystko wiedzieli juz w momencie zaproszenia naszego zarządu na rozmowy do Szwajcarii.Od kilku juz dni pismaki przescigaja się w newsach o Wisle,raz za razem wymyslając nowe wersje,ciesząc się z klikalnosci lub sprzedazy gazet a niektorzy łykaja te info jak pelikan szprotki.O to im przeciez chodzi.Poczekajmy cierpliwie do poświątecznego piątku wtedy dowiemy się co z kasą,po Nowym Roku ma byc przedstawiony plan rozwoju klubu,w styczniu obóz w Turcji,w międzyczasie jakies transfery..... Krok po kroku,obserwujmy to co sie będzie działo i jesli będzie realizowane,będzie ok.Jesli nie będzie...wtedy będziemy sie martwic.Nie mamy wyjscia,stoimy nad przepaścią co nam pozostało.Albo,albo.trze ciej drogi nie ma.Mielismy juz za sponsora Cafe Alvorada,Unimil,Meresins kiego więc nic nam nie straszne a może to azjatycki kierunek okaże się tym szczęsliwym?W koncu okreslenie prężnych skosnookich biznesmenów mianem "azjatyckich tygrysów" nie zieło się znikąd;-) Zyczę wszystkim wesołych i zdrowych Swiąt oraz cierpliwosci.Oby do piątku....!

13            -2
~~~€
Willem de Zwijger
Jak do tej pory, to ty jesteś największą zagadką! Zagadką zdemaskowaną!

7            -4
~~~~ja
!
Śmierdzi wałem na kilometr. Mam jakiś cień nadziei, że tajemniczy inwestorzy są mało rozmowni i skryci, bo wielkie pieniądze rządzą sie swoimi prawami. Bogaci ludzie mają w dupie, jak są ubrani, jak widzą ich inni, jaki mają parasol, czy co napiszą na forum Wisłaportal. Jedni ubierają sie w t-shirt, jak zuckerberg czy w golf, jak Steve Jobs. Celowo Steve Jobs z wielkiej litery. Jednak ten cień to jakies 10 % szans, nadziei, oczywiście jest to moje prywatne zdanie na ten temat. To wygląda jak sprzedaż samochodu-trupa, którego nikt nie chce kupić. Nie da się go sprzedać, nikt się nim nie interesuje, mimo, że kwota zakupu jest znikoma, ale aby doprowadzić go do stanu używalności trzeba w niego włożyc 100000x tyle, ile wartość zakupu. Po działaniach blondi z zarządu nie spodziewam się żadnych rewelacji. Nie podała ani jednej wiarygodnej informacji, odkąd jest prezesem. Każdy wywiad to tylko mydlenie oczu, że klub jest na dobrej drodze, wychodzi z długów. Podejmowane decyzje personalne, wyprowadzanie naszych niejako pieniędzy z klubu zrujnowało nam naszą miłość. Żeby zyskać trochę czasu, odciąć się od zawirowań podstawiają 2 słupów, zyskując sobie możliwość "działania" lecz nie mogę zrozumieć na jakim froncie. Jeśli tajemniczy pan "skośnooki" jak nazwał go majcher, ma furę pieniędzy i nie wie, na co je wydać, a pietrowski twierdzi, że interesowali się już Wisłą- to spotkanie z prezydentem powinno mieć miejsce już dawno, a nie na ostatnią chwilę. Te wszystkie tajemnice, brak informacji, doprowadzają do szału. Życzyłbym sobie, żebyśmy 28 przeczytali, że długi zostały uregulowane. Wesołych Świąt

8            -7
~~~Reks
Reks
Przede wszystkim zapamiętane zostaną słowa Majchrowskiego o inwestorach: „ten skośnooki” i „Szwed”. To ma być klasa prezydenta dużego europejskiego miasta? Co on mysli ze nadal jest w swoim ukochanym prl-u!??

8            -3
~~~joy
to jest pomyłka
To nie jest inwestor w Wisłe jako klub piłkarski, ale wyłącznie w atrakcyjną nieruchomość (która nota bene nie jest nasza). Tak więc nie ma obaw - do transakcji nie dojdzie, bowiem panowie ci nie przybyli do Krakowa by inwestować i ratować legendarny klub, ale by okazyjnie złapać nieruchomość. I tu właśnie - i jedynie - jest możliwość zrobienia wałka. Sądzę jednak, że Majchrowski się na to nie da złapać, bo akurat takiej mądrości mu nie brakuje. Dla nas - niestety - to też jest dobre rozwiązanie, bo mariaż z tymi typami na dobre Wiśle by nie wyszedł. Wystarczy skonstatować, że jest to inwestor, który zainteresowany jest wyłącznie inwestycją w branżę budowlaną ( o ile w ogóle), a klub piłkarski jest na zerowym sentymencie jedynie drogą celu. Ja takiego związku nikomu nie życzę. I oby do niego nie doszło. Co dalej? Cóż, mam wszelako nadzieję, że taka marka mimo wszystko nie upadnie i do marca 2019 jednak ktoś rozsądny się pojawi. Bo choćby szum medialny wokół Wisły w ostatnich tygodniach zarezonuje szerzej w świecie, także wśród rodzimego kapitału, bo wątpię, że o ten szum zadbał dotąd zarząd. Sarapata twarzy i tak już nie ma, tak koncertowo zepsutej renomy własnej i klubu próżno szukać w historii współczesnego sportu, ale marka Wisły jako legendarnego klubu z tak fantastycznym kibicem nie mogła ujść uwagi. Wierzę więc, że to jeszcze nie koniec, i wręcz życzę tego sobie i wszystkim wiślakom, aby to jednak nie książę Kambodży był właścicielem Wisły.

4            -3
~~~Wiślak z NH
A Majcher twierdzi że oni rozmawiali z TF
Majchrowski twierdzi (na podstawie słów "inwestorów") że ci rozmawiali z Tele Fonika a Tele Fonika twierdzi, że nigdy takich rozmów nie było - link » Na dodatek Prezes i Zarząd zwiali jak z Titanica. Wygląda na to, że 28 grudnia Wisła niczym Titanic uderzy w "górę lodową" pod nazwą "brak przelewu - brak kasy". Nie dziwi zatem owe "skośnooki" w wypowiedziach Majchrowskiego - nikt tych "inwestorów" nie traktuje poważnie.

2            -3