Środa, 26 grudnia 2018 r.

Pytacie gdzie byliśmy?! Byliśmy z Wisłą! I zawsze z nią będziemy!

Szczerze mówiąc nie sądziliśmy, że nasz artykuł, dotyczący tego, że nie podoba nam się to, w jaki sposób rozgrywana jest aktualna zmiana właściciela naszego klubu, wywoła aż taką burzę. Włożyliśmy kij do mrowiska? Wychodzi na to, że tak, ale też każdego krytykującego nasz wpis chcielibyśmy zapytać tak jak w artykule? Jeśli macie zaufanie do nowych, wciąż potencjalnych właścicieli, to czy powierzylibyście im dziś własne pieniądze? Jeśli tak - ok, ale jeśli nie... to może warto jeszcze raz, zupełnie na spokojnie, przeczytać nasz artykuł.

Wiele osób zarzuca nam także, że krytykując dotychczasowe działania nowych właścicieli, nie krytykowaliśmy poprzedników?

O tym w jaki sposób Towarzystwo Sportowe Wisła przejęło od Bogusława Cupiała Wisłę Kraków SA krążą przeróżne "miejskie legendy". Prawda jest jednak taka, że jakoś w momencie oddawania klubu przez myślenickiego milionera nie było chętnych, aby wziąć na swoje barki zadłużoną spółkę. Aby ta pozostała w Ekstraklasie, ktoś musiał Wisłę przejąć. I teraz zapytamy Was po raz kolejny. Za to, że zrobiło to Towarzystwo Sportowe mieliśmy ich krytykować? Tak? A może za to, że postawiono wtedy na model "hiszpański" i sprowadzono z pomocą Manuela Junco oraz Kiko Ramíreza takich piłkarzy, jak Iván González i Pol Llonch? Czy właśnie za to mieliśmy włodarzy Wisły krytykować? Już wtedy? Czy jednak później?

No chyba, że za to, że latem ubiegłego roku sprowadzono do klubu Carlosa Lópeza, który stał się niemalże z marszu największą gwiazdą ligi? A facet przyciągał na stadiony Ekstraklasy kibiców... A może należały się słowa krytyki, gdy Wisłę dopadł sportowy kryzys i pożegnano się z Ramírezem? Wystarczy jednak poczytać, jak wielu kibiców w swoich komentarzach domagało się wtedy zwolnienia Hiszpana?! Tym bardziej, że zaraz potem Wisła, już bez niego, wygrała derby z "poukładaną" finansowo Cracovią aż 4-1.

Czy do tego momentu, półtorarocznej historii Wisły pod wodzą Towarzystwa Sportowego, należało krytykować ówczesny zarząd, czy też nie? Jak uważacie? Powiedzcie z ręką na sercu!

Jeśli potem postawiono na Joana Carrillo można było zastanawiać się, czy Wisłę Kraków SA na to stać, ale jeśli myślicie, że ktokolwiek z nas miał wgląd w finansowy stan posiadania klubu, to chyba upadł na głowę. Zarzucanie nam więc, że nie krytykowaliśmy zarządu także i w kolejnych miesiącach uważamy za bezcelowe. Tym bardziej, że przypominamy, że Wisła do końca poprzedniego sezonu walczyła o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach! Więc mieliśmy jako strona internetowa krytykować za to klub? Krytykować zarząd, który miał wielkie i mocarne plany?! Wydaje nam się raczej, że wielu kibicom takie podejście mocno się podobało. I wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki za to, aby "Biała Gwiazda" wróciła do Europy!

A że było to "ponad stan"? Powtórzymy więc raz jeszcze - nikt z nas nie miał nigdy wglądu w sytuację finansową Wisły Kraków SA. Nie my za nią odpowiadaliśmy, a jedyne o co mogliśmy apelować i co robiliśmy, to o wspieranie drużyny "Białej Gwiazdy" swoją obecnością na jej meczach! I śmiemy twierdzić, że gdyby na każdym spotkaniu na R22 zjawiało się - tak jak na ostatnim - po 22 tysiące widzów, dziś może bylibyśmy w innej rzeczywistości?

Gdy latem bieżącego roku sytuacja finansowa klubu uległa poważnej zmianie, gdy okazało się, że przez rażące błędy i przeinwestowanie, załamaniu uległ sposób transferu pieniędzy do klubu - z tytułu choćby praw do transmisji meczów oraz gdy ostatecznie zarząd "dopadły" długi związane ze stadionem - wiele spraw, które dotychczas były ukryte - zaczęły wychodzić na jaw. Pytanie jednak kto z nas latem bieżącego roku wiedział w jakiej sytuacji jest tak naprawdę Wisła Kraków SA? Jakie ma jeszcze długi oraz jakie może mieć przychody?

Jakoś w tamtym momencie nie przypominamy sobie, żebyśmy w jakikolwiek sposób "pochwalali" wszelkie wynikające z tego wizerunkowe kłopoty - stadionowe, czy te, które miały miejsce po ukazaniu się reportażu dotyczącego rzekomych powiązań kibicowskich! To był zresztą początek końca ówczesnego zarządu Wisły Kraków SA...

I niestety w tym kontekście prawda jest taka, że tak jak wielu - zaufaliśmy poprzedniemu zarządowi Wisły, bo mieliśmy ku temu podstawy, ale nie tylko my na jego działaniach mocno się zawiedliśmy! Wystarczy posłuchać co o całej sprawie mówi wiślacka legenda, jaką jest Ludwik Miętta-Mikołajewicz. Jeśli on zaufał niedawnemu zarządowi, na niego postawił, to jakie mieliśmy powody, abyśmy mu nie zaufali? A że zawiedli? Zawiedli jak cholera, ale ich działania osądzi historia, a na bieżąco osądzają kibice! Ale też powiedzcie sami - czy po dwóch pierwszy latach funkcjonowania, do lata bieżącego roku, naprawdę ktokolwiek znał jakiekolwiek przesłanki, które mówiłyby o tym, jak bardzo może być źle?!

Aktualne kłopoty klubu to jedno, a to że sposób, w który dochodzi właśnie do zmian właścicielskich nie przystoi tak zasłużonej organizacji, jaką jest Wisła Kraków, to jakby coś zupełnie innego... Dziś każdy chciałby przeczytać, że nowi właściciele sprawią, że Wisła będzie krainą szczęścia, że marka "Białej Gwiazdy" zostanie przez nowych inwestorów odbudowana. I kto wie - może tak właśnie będzie. I oby tak właśnie było! Problem w tym, że dotychczasowe działania stawiają to wszystko pod wielkim znakiem zapytania! I nasz artykuł wynikał z tego, że zwyczajnie o przyszłość naszego klubu się martwimy.

I na koniec wypada wspomnieć jeszcze jedno. Przed paroma laty, jeszcze za czasów Tele-Foniki, doszło do pamiętnego bojkotu meczów Wisły Kraków. Wtedy jako strona atakowani byliśmy przez obydwie strony konfliktu, bo staraliśmy się prezentować opinie każdej z nich. I swoimi artykułami próbowaliśmy dla dobra Wisły pogodzić jednych i drugich. Byli jednak wtedy tacy, którzy pomawiali nas o czerpanie z tego korzyści, co było wierutną bzdurą. Teraz poniekąd dzieje się podobnie. Sugerowanie, że ktokolwiek i kiedykolwiek nas w jakiś sposób "opłacał" jest dla nas żenujące! Jeśli macie na to jakiekolwiek dowody, chętnie je poznamy! Pomówić jest bowiem łatwo, a cokolwiek nam udowodnić nie jesteście w stanie! Z prostego powodu - strona ta prowadzona jest od ponad 20 lat i przez ten czas jedyną umowę, jaką zawarliśmy z klubem, była ta, która umożliwia nam wykorzystywanie na naszych łamach zgodnie z prawem logotypów Wisły Kraków. Umowa nie wiązała się z jakimikolwiek roszczeniami finansowymi żadnej ze stron i NIGDY żadnych pieniędzy z tytułu współpracy z klubem lub kimkolwiek z nim związanym, nie otrzymaliśmy! Wszystko zaś pozostałe jest wyłącznie podłym oszczerstwem, na co zwyczajnie sobie nie zasłużyliśmy!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


129    Komentarze:

DamianWisełk a
Zaślepieni i Naiwni
Nigdy nie komentowałem,ale jak ostatnio czytałem komentarze to ,aż czułem zażenowanie jak można być tak naiwnym i zaślepionym .Nawet gdybyśmy przyjeli,że ten Ly(?) ma pieniądze to dlaczego na wspólnika wziął Hartlinga,który jest goły,obecnie bezrobotny(?) i ma łatke oszusta? Jak oni jakimś cudem wpłacą tą kase to czeka nas większy cyrk niż z Meresińskim a ten impotent umysłowy Pietrowski,który udaje agenta i jest wyśmiewany w środkowisku (a u nas o zgrozo!! jest tymczasowym Prezesem) to spotkał się z Kubą tak samo jak zna Bońka i jest agentem Matusiaka.Bajkopisarz nawet z niego słaby.Wisła nie zasługuje na takie cyrki i to mnie boli.

73            -78
ptw
do redakcji
Mamy zaczekać maksymalnie dwa dni i wszystko będzie jasne. Będzie kasa to ok, przejmują Wisłę i przynajmniej część długu spłacona. Co będzie dalej nikt nie wie. Nie wpłacają kasy nie ma nic wracamy do poprzedniego stanu czyli upadku. Nie rozumiem po co ten artykuł jak za 48h będzie wszystko wiadome. A to że ktoś z kambodży musi przejąc Wisłę, to cóż. Widocznie w wielkim Krakowie i całej Małopolsce nie ma na tyle bogatego chętnego właściciela żeby to przejąć. A dlaczego tak jest? Każdy ma swoje zdanie!! Pozdrawiam i oby się udało.

161            -12
~~~WISLA będzie wielka
?
A kiedy artykuł o Sarapacie i Dukacie ? Doprowadzili klub do bankructwa. ZŁODZIEJE

382            -14
~~~gb72
Miętta-Mikołajewicz - wiślacka legenda???
Śmiechu warte, to właśnie za jego rządów bandyci zyskali ogromną władzę w klubie!

279            -19
~~~Dragan
Wiarygodność a właściwie jej brak
Tylko, że na Wisłę nie było chętnych z powodu działań tych, którzy ją później przejęli. A wy zawsze staraliście się wyciszać pogłoski o różnych dziwnych sprawach dziejących się w Klubie jak i wezwania do jawności w imię "jedności". Wiarygodność jest jak dziewictwo traci się ją tylko raz. Czy robiliście to za pieniądze i jesteście frajerami to sprawa drugorzędna..

161            -12
adam10
do redakcji
szacunek dla was za to co robicie ja osobiście kilka razy dziennie wchodzę na ta stronę w odróżnieniu od oficjalnej. Ale to nie o tym sami wywołaliście ta burze można było poczekać jeszcze spokojnie do piątko i wtedy można by było ogłosić sukces albo kompletna porażkę i kompromitacje. Piszecie ze nie ma za co krytykować zarządu bo było fajnie ok podaliście kilka trafionych transferów jak LLonch, Lopez, Gonzalez ale zapomnieliście o kompletnych wtopach jak: Perez, Videmont, Valencia, Echaverria. Zmiana trenera wiedząc ze w życie wchodzi umowa o przedłożeniu na kolejny sezon wiedząc ze drożyna jest w ósemce i mając na utrzymaniu jeszcze jednego Wdowczyka. Czy przedwczesne pozbycie sie Stilica. I główny zarzut nieinformowanie o sytuacji spółki myślę ze jak by pani prezes powiedziała uczciwie jak jest my kibice inaczej byśmy na to spojrzeli a nie mydlenie oczu i walka o puchary co pól roku później sprawiło ze zajrzało nam w oczy realne bankructwo. Powiedzcie droga redakcjo jak było tak dobrze i zarzut nie było za co krytykować to w jaki sposób dług Wisły wzrósł trzykrotnie a niektórzy mówią ze nawet czterokrotnie i chłopaki od lipca grali za darmo. Bronicie czegoś czego nie da sie obronic... To moje zdanie i mam do tego prawo!!!

146            -8
~~~Człeniu
Żenujący artykuł
A sądziłem, że poprzedniego nie przebijecie. Może gdybyście krytykujących nie uciszali pół roku temu, tylko ich słuchali, to byście takich nie pisali.

188            -28
~~~Mikel
Jakie pieniadze
Droga redakcjo pytajcie czy powierzył bym swoje pieniądze tym Panom. Odpowiadam nie! Jakie to pieniądze powierzaja im byli właściciele TS skoro spółka nie ma ani grosza tylko kupę długów. Nic nie ryzykujemy a Wasz portal ma spora poczytalnosc. Po co ośmieszac ludzi którzy mimo specyficznych metod działania mogą ten klub jednak od upadku uratować? Nie osmieszajcie siebie samych są Święta idźcie na urlopy.

133            -11
ddd
Wiem,że emocje sięgają zenitu
Ale mam jedną prośbę: POCZEKAJMY. Redakcja nie chce źle,ale kibice mają zwyczajnie dość tej chorej historii. Nawet przy wigilijnym stole rodzina się mnie pytała:" co z tą Wisłą i księciem z Kambodży?" Wszyscy chcemy mocnej Wisly- nawet kibice z drugiego końca Polski! 2 dni- wytrzymajmy jeszcze. Janekx pod tweetem Wislaportal pisał,że Vanna zakładał jakieś konto w banku do przewalutowania tych milionów euro na zł. Wierzę, że będzie dobrze. JJJBG!!! :-)

72            -7
~~~mc
@ddd
Janekx? To ten sam co pisał, że Stechert Groupe to będzie mega super hiper właściciel Wisełki ;-)

42            -20
ddd
mc
Fakt,to mu mocno nie wyszło. 😬 Szukam często jakichś pozytywów nt Wisły. Myślę,że nie tylko ja. A Janekx jakaś hmm.. renomę jednak ma- bardzo dużo informacji mu się sprawdza.

43            -6
Apsu
Wspieram ten portal, bo jestem przekonany...
...i to właśnie na podstawie treści jakie publikujecie, że jesteście obiektywni. Problem jest raczej w tym, że czytający a potem często komentujący są na rożnym poziomie inteligencji emocjonalnej i stąd musicie borykać się z głosami krytyki cokolwiek byście nie napisali. Dla mnie jesteście najbardziej rzetelnym źródłem informacji i przyciągacie tu raczej wyważone w opiniach towarzystwo. Tak trzymać. Wam bym dał rządzić w Wiśle, albo chociaż doradzać rządzącym. Pozdrawiam.

28            -76
~~~Janko Buszewski
Artykuł o nowych włascicielach
zaprezentowany w taki dzien i w taki sposób,był srednio trafionym pomysłem.Po co dolewac oliwy do ognia,jak kazdy z nas na gorącym siedzi i czuje jak mu się pod d.... grzeje.Każdy z nas czuje ciśnienie i czeka na "magiczny piątek".Nie ma co podsysać atmosfery w momencie kluczowym dla naszego klubu.Juz tyle opinii i tekstów zostało wydanych ,że więcej nie potrzeba.Ile ludzi tyle opinii i odwrotnie.Co do działalnosci Wisłaportal,to chyba każdy z nas wie, ile dobrego z niej płynie?!przez te wspomniane 20 lat wspólnie przeżywaliśmy wszystkie wzloty i upadki,plakalismy po porażkach i sukcesach.Łzy,smakowały tylko inaczej.Inny miały smak te z Gelsenkirchen a inny te z Aten.Nie ma co teraz obrzucać sie błotem.Wszyscy jedziemy na tym samym wózku i wszyscy pragniemy tego samego.Dobra naszego ukochanego klubu.Poczekajmy cierpliwie do piątku,bez podkręcania atmosfery i bez "gorących newsów", tak ze strony redakcji jak i nerwowych i mało cierpliwych fanów.

84            -5
~~~Piotr0000
Artykul
Trzeba bylo poczekac 2 dni...artkulem dzielicie kibicow...

88            -7
woytek1974
Szanowna Redakcjo
Cóż, zawsze znajdą się tacy , którzy będą krytykować. Jeżeli jest to krytyka merytoryczna i mająca pokazać inny punkt widzenia to nie ma problemu. Często jest jednak tak, że to krytyka dla samej krytyki. Cóż, dzisiaj łatwo jest, siedząc przed klawiaturą, krytykować wszystko i wszystkich, nie proponując niczego w zamian. Najważniejsze, że byliśmy i jesteśmy z Wisłą bo w ostatecznym rachunku tylko to się liczy.

29            -16
~~~Kristof/
Jedna rzacz pozostaje przez Was niezauwazona
Wielkie dlugi klubu nie siba wynikiem przeinwestowania tylko tego o czym wspominali Iwan czy Boniek -to jest prawdziwa przyczyna kłopotów Wisly!zdajecie się tego niezauwazac..

89            -5
Aleksander
Obiektywni
Emocje nie są sprzymieżeńcem w ocenianiu. Scenariuszy jest wiele. Plotki sieją spustoszenie w umysłach kibiców. Podpowiadają coraz bardziej absurdalne teorie. A fakt jest 1 W sylwestra będziemy pić za zwycięstwo lub zapijać nasze rozgoryczenie. Ja osobiście czuję że pieniądze wpłyną. Bo to jest 1 krok by móc restrukturyzować Wiśle i przygotować ja dla nowego właściciela, którego na razie nie znamy. Bo chyba to jest oczywiste, ze obecni właściciele są tylko przejściowo. Życzę Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku

46            -2
~~~Czsnel
Redakcjo
W poprzednim artykule krzyczeliscie że na temat przejęcia Wisły nie ma żadnej transparentnosci pomimo żod przejęcia nie minęło nawet pół miesiąca. Jakoś nie przypominam sobie byście kiedykolwiek narzekali na brak transparentnosci i działaniu poprzednich właścicieli... Czemu? Dlaczego dopiero teraz są e obudziliscie?

80            -8
~~~Mruk
Ale wkoło jest wesoło
Dlaczego transparentny kapitał i szanujący się w biznesie ludzie boją się od początku rządów TS-u wchodzić w interes, gdzie mogliby zyskać na rozgłosie i znaczeniu. Przecież nawet dla miasta umorzenie długów za wynajem stadionu w tym trudnym dla klubu czasie to nic nie znaczący pryszcz w miejskim budżecie. Świat biznesu wie jedno i w żadne zapewnienia i zakłamywania rzeczywistości nie uwierzy a już na pewno nie w brednie typu ratowanie klubu z rąk hochsztaplera Jakuba m. cena sprzedaży Carlitosa, niby za darmo oddanie Cieżniaka i wiele innych wałków, przecież to musiało kiedyś walnąć zbyt wielu było potakujących ślepców a nieliczni próbujący podnosić głos zakrzykiwani przez tych pierwszych. No a teraz ....no a teraz wkoło jest wesoło......i wszyscy szukają winnych i niecierpliwie czekają na szczęśliwy finał

54            -3
~~~Danio9876
Kij w Mrowisko
TO chyba my włożyliśmy kij w mrowisko naszymi komentarzami, że aż ktoś z redakcji podczas świąt postarał się napisać ten tekst z wyjaśnieniami ;)

56            -4
~~~zwierzyni ecki
Do redakcji
Mowa jest srebrem a milczenie złotem ale wy czasami zachowujecie sie jak słon w sklepie z porcelaną:-(

80            -15
~~~Kibol z Reymonta
A czy redakcja rozważa.....
gremialne podanie sie do dymisji ,gdy okaże się ,że ci ludzie okażą się jednak wiarygodni? Gdy uregulują zadłuzenie,wyśla druzynę na zgrupowanie do Turcji,przedstawią nowy Zarzad i plany na przyszłość? Będziecie mogli spojrzeć w lustro gdy okaze się ,ze ci ludzie uratuja klub przed bankructwem a wy z nich robicie przebierańcow? Cały czas jest to możliwe.Można było poczekać jeszcze 2 dni?

87            -31
~~~sturm
ptw
W tym przypadku chciałbym stanąć w obronie redakcji. Uważam że pomimo tylu niejasności związanych z przejęciem, wstrzymywali się cierpliwie od komentarzy. Masz rację że w sumie te dwa dni nic już nie zmienią ale być może ktoś z redakcji(to tylko moje przypuszczenie) bedący bliżej klubu usłyszał coś więcej niż my kibice wiemy i nie wytrzymał. Jest drugi dzień swiąt wiec chyba nie pisał z nudów. Mam nadzieje że wszystko skończy się szcześliwie ale musisz przyznać że to przejęcie nie wygląda dobrze. Kanonem postępowania oszustów jest w pierwszej kolejności uwiarygodnienie się np. przez opowiadanie farmazonów. Nie mówię ze w tym wypadku tak jest ale niestety wszystko co do tej pory powiedział Pan Pietrowski a co dało się zweryfikować delikatnie mówiąc mijało się z prawdą. Niepokoi mnie też osoba Pana Ly. W jednym z komentarzy do któregoś z poprzednich artykułów kibic podał link odsyłający do zdjęcia opublikowanego w prasie włoskiej przy okazji wizyty Pana Ly w Genui. Zdjęcie podpisane jest Enrico Preziosi e Vanna Ly...Tyle tylko że ten Ly z Genui i ten z Krakowa to są dwie rózne osoby. Patrząc na to zdjęcie zadaje sobie pytanie dlaczego Ly z Krakowa starał się ukryć twarz nawet po magistracie biegając z parasolem. Przy okazji pozdrowienia Świateczne dla wszystkich kibiców Wisły Kraków

21            -60
~~~grave
media
od kilku tygodni robią wszystko aby odstraszyć potencjalnych inwestorow wy dolaliscie oliwy do ognia na kilkanascie godzin przed (końcem , bądz nowym poczatkiem ) i jestescie zdziwieni ten artykoł tez nie lepszy bardzo wybiorczy

79            -7
~~~CJ
CJ
Jest drugi dzień świąt i ktoś ma czas na pisanie takich pierdół (artykułem tego nie da się nazwać). Trzeba mieć naprawdę smutne życie. O jakim powierzaniu pieniędzy mówicie? Oni nie kupili Ferrari i odjechali bez zaliczki tylko 40 mln długu. Gdybym ja nabrał kredytów i pokupował za to mase rzeczy, a ktoś przyszedł i powiedzial że za mnie to spłaci to bym go po rękach całował. Bo nic nie trace - jak nie wpłacą i tak jesteśmy w d*** i lecimy na dno. Komuś sie nie podoba, że jest światełko w tunelu dla Wisły i pisze sensacyjne artykuły, a wy podłapaliście tą retorykę. To w jaki sposób jesteście z Wisłą? Taki artykuł na dwa dni przed przelewem ma ich utwierdzić w przekonaniu, że warto tu inwestować? No ja na ich miejscu bym się dwa razy zastanowił bo od tygodnia wszystkie "dziennikarzyny" w tym kraju tylko na nich plują..

97            -10
~~~mc
@~~~Kibol zReymonta
tak, podadzą się dymisji i zamkną stronę, a Ty zamiast na wislaportal wejdziesz sobie na terazpasy :rotfl:

38            -45
~~~Kibol z Reymonta
~~~mc
Wiem koleś ,ze masz wielką nadzieję tak jak i twoje ziomki z przytoczonej przez ciebie strony,ze ci ludzie okażą się przebierańcami bez kasy.Mam nadzieję,ze się srogo zawiedziesz.

35            -15
~~~jazz
@~~~Kibol zReymonta @~~~mc
dobre pytanie od @~~~mc, załóżmy, że znika wislaportal i co? jaką stronę Ty i wszyscy krytykanci odwiedzacie, żeby dowiedzieć się co w Wiśle?

20            -34
Polak mały
Skoro tacy obiektywni
..... byliście jak piszecie podczas konfliktów i różnych sporów różnych grup kibicow to czekamy na równie obiektywną ocenę TS-u i przede wszystkim grupy kiboli (której p. Marzena była ponoć narzędziem to słowa "pozdrowien" dla niej z trybun należą się jej zwierzchnikom ) Kulturalnie by było również pisać o kimś po bezpośredniej konfrontacji a nie opierać swojej opinii na zlepkach komentarzy zwłaszcza gdy macie wpływ na opinie innych a wszelkie sugestie mieszają ludziom w głowach. Pierwszy artykuł był jak umywanie rąk a ten z kolei jak stwierdzenie:ręka rękę myje.

66            -3
~~~leszek
Zarząd jest odpowiedzialny za obecną sytuację.
29 grudnia będzie pewnie 4 liga jeśli wcześniej Vanna Ly nie wpłaci 12mln zł. I dwa dni wcześniej jest atakowany?. Może chodzi o to by była 4 liga i nie wyszły jakieś machloje zrobione przez poprzedni zarząd i "Miśków"?.Jak w takim razie został sprawdzony przez zarząd?.

72            -10
Hadal
Od siebie
Najlepiej skrytykować osobę piszącą prawdę. Skrytykować dziennikarza z tvn piszącego prawdę. Ludzie myślący wiedzą jaka jest prawda, a Ci bez mózgu będą wierzyć przez 2 dni że jakiekolwiek pieniądze wpłyną na konto Wisły. Cała Polska się z nas śmieje z naszej naiwność.

18            -60
zyga
Święta prawda
Nie oszukujmy się, redakcja WisłaPortal przez wszystkie te lata od kiedy tutaj wchodzę, czyli w sumie od 1998 roku, zawsze starała się być obiektywna i nieraz już dostawała zjebkę z wielu stron naraz. Teraz też ten artykuł zadaje bardziej pytania, niż to że redakcja stoi na jakimś stanowisku, np. bardziej związanym z TSem, czy Skwk. Ten portal jest najlepszym miejscem do wymiany myśli przez kibiców Wisły i najbardziej niezależnym. Kolejną prawdą jest to, że znowu kinice zostali potraktowani przez były już zarząd i Panią Sarapatę tak samo jak przez te 2,5 roku - z góry. Wszyscy jesteśmy zawiedzeni poziomem wielu procesów które na Wiśle się działy i dzieją jak widać nadal. Z drugiej strony - mam wrażenie troche brakowało nam wiedzy aby to wszystko rozgonić w swoim czasie i dać możliwość działania wiślackim elitom które jeszcze zostały. Według mnie, ogromny szacunek dla ruchu Socios, fundacji Reymontta22. To mam nadzieję będzie przełom w zmianie podejścia kibiców do tego klubu. Nadal jednak uważam za mało w nas odpowiedzialności za siebie nawzajem. I tu redakcja poniekąd ma rację odnośnie poziomu frekwencji. To jest święta prawda, że to powinien być obowiązek każdego kibica iść na stadion jak tylko może, a nie siedzieć przed TV. Z drugiej strony jak wszyscy widzimy, Wisła była okradana przez długi czas, o czym dowiedzielismy się dopiero teraz. Zatem nawet gdybysmy chodzili w 20 tys na R22 zawsze, problem w zarządzaniu tym klubem przez dyletantów by nie zniknął.

21            -32
~~~nicoll
Trzeba oddzielić kwestie sportowe od reszty
A wy jak misiek rzucał nożem w Baggio zmuszając Uefe do wywalenia Wisły z pucharów na dwa lata kiedy mieliśmy najmocniejszą pakę w erze Cupiała też go z ekipą broniliście czy nie? Piłkarsko zawsze się Wisła broniła i to żadna zasługa gabinetu prezes. A jak się potem pożegnano zarówno z Kiko jak i Carillo i Junco? A wypchnięcie Suljicia przed sezonem? To była decyzja z góry i pokazuje ze chyba nie do końca zarząd był przekonany o słuszności wyboru tego piłkarza przez Hiszpanów. Ja wam nigdy finansowania z zewnątrz nie zarzucę, ale to w jaki sposób piszecie zawsze sugerowało, że jesteście po stronie TSu i skwk. Czy to z Bednarzem czy właśnie z Sarapata, czy z Jadczakiem zawsze jest ta sama śpiewka, że stoicie po stronie kibiców itd. Ale tak naprawdę to tylko garstki kibiców. Pięknie pokazały ostatnie tygodnie, gdy jeden z możliwych inwestorów chciał pomoc klubowi w zamian dostał swoje nazwisko na murach z wyzwiskami. Trzeba pozbyć się tej patologii ze struktur Wisły SA. Oni będą nadal swoją bandycką działalność prowadzić bo to jasne- oby z dala od piłkarskiej Wisły i Reymonta 22. Jak to możliwe ze gość który nożem rzucił w zawodnika drużyny przeciwnej wyrzucając nas z pucharów może w ogóle swoim Porsche (żałosne) wjechać na teren klubu lub prowadzić tu jakikolwiek interes?

100            -4
woytek1974
@zyga
Niestety odnoszę wrażenie, że z częścią kibiców nie można rozmawiać o kibicowaniu i kibicowskiej współodpowiedzialności za klub. Część kibiców, tzw. "dzieci Telefoniki" uważają, że im się po prostu coś należy i inwestor ma przyjść bo oni chcą mieć zabawkę a inna część kibiców związanych z kibolami uważa, że tylko oni mają rację i pomysł na Wisłę. A prawda jest taka, że największą grupę wśród kibiców, tych którzy są z Wisłą od lat stanowią ludzie "zakochani" w Wiślę tzw. pikniki i to od nich przyjdzie ratunek dla Wisły i TS-u. I to niezależnie od tych czy innych inwestorów. Pozdrawiam.

50            -17
~~~22ABG22
100% poparcia dla tego artykulu
Czlowiek trzezwy, umiejacy myslec niezaleznie, przyzna racje temu artykulowi i logice w nim zawartej. I nadal uwazam (podobne jak rano ; ) , ze Vanna Ly ma zerowa wiarygodnosc podobnie jak kol.Hulk Hogan. Licze na jutrzejszy cud, ale kolejne plotki krazace po miescie, mowia ze kasa do konca roku nie dotrze do klubu. Potem -potwarzam- Trzech Kroli ; ) Chcialbym jak wy wszyscy i redakcja WISLAPORTAL, zeby Vanna okazal sie zbawca, ale nie wiem....daje na to 30% szans po tym co obecnie wiemy.

21            -78
~~~WisłaNaZa wsze
....
Żałosne

43            -5
~~~Kibol z Reymonta
Ciekawe ,ze we Włoszech w Genui.....
gdy ten Ly Vanna przez kilka tygodni prowadził rozmowy biznesowe w sprawie zainewstowania w regionie jak i w klub Genoa to nikt nie pisał tak jak to ma miejsce u nas ,ze to jest przebieraniec,gołodupiec,oszust itp.Wręcz przeciwnie.przedstawiano go jako powaznego inwestora,zarzadzajacego funduszami inwestycyjnymi na Bliskim Wschodzie(Dubaj) i w Luksemburgu.Gdyby to był jakiś szemrany gostek to jakiś artykuł na te temat by powstał.

52            -11
ja-n
Byliście z Wisłą ?
Ale z którą ? Z Wisłą Sarapaty czy z Wisłą nas, kibiców ? Po aferze stadionowej w lecie wielu kibiców na tym forum domagało się odejścia Sarapaty. Wtedy było już widać, że jest o rok za długo. Dlaczego Redakcja tego nie widziała ? Dlaczego nic nie robiła w tym kierunku ? Dlaczego nie przeszkadzało Wam że sama sobie jest szefem i jako prezes TS praktycznie nie podlegała kontroli ? Potem gdy z tygodnia na tydzien było gorzej i atmosfera wokół Wisły gęstniała tez nie pamiętam, abyście odegrali jakąkolwiek konstruktywna rolę i abyście byli po stronie własciwej Wisły. Mam jedną prośbe, zapytajcie Sarapatę co zrobiła z dochodem z ostatniego meczu, bo mogło być nawet 500 tys. a mam nadzieje ze nie zostawiła nowym właścicielom(?). Zadajcie jej zresztą wiele pytań, jezeli Was ten temat interesuje.

98            -7
~~~j.alex
obiektywna redakcja
a ja wam nie zapomnę beznadziejnej obrony gry Cywki i Mitrovicia . gdzie oni są , te Wasze gwiazdy :lol:

34            -15
~~~Kibic z Polski
Droga redakcjo !
Tymi dwoma artykułami redakcja tylko wsparła sceptycyzm wielu kibiców Wisły a nawet smutek. To wszystko żle pachnie nawet gdy 12 mln wpadnie na konto. Wiarygodność nowych inwestorów bliska jest zeru ......Skala kompromitacji przechodzi ludzkie pojęcie! Ja jeszcze gratulowałem na forum Wiśle wspaniałego inwestora.......Z każdym dniem wychodzą nowe informacje które powodują wsciekłość! Wszystkiemu winna jest Pani Sarapata! Gdzie ona jest! ?Dlaczego milczy !? Gdzie się schowała!? Przez tyle czasu ile urzęduje w Wiśle mogła spotkać się z ludzmi piłki jak Zbigniew Boniek ,Amunicki prezes ekstraklasy i znaleść inwestora dla Wisły! Wszystko robione jest w tajemnicy ,po cichu ! Tutaj trzeba otwartości! Ci inwestorzy z Małopolski którzy przestraszyli się długów Wisły ,dwa lata temu gdyby przejeli Wisłe to dziś byłoby ok! Jest 100-tki tysięcy kibiców ,są wpływy z biletów, transmisje telewizyjne ,reklamy, wystarczyłoby dobrego menagera a Wisła spokojnie by działała tak jak np Lech Poznan.

52            -11
~~~72
bzdury i
wybielanie siebie. I troszkę arogancki artykuł jak z resztą zawsze postawa redaktorów tej strony. Apeluję o refleksję, to strona jest dla kibiców a nie kibice dla strony. W tle postawa: jak się nie podoba to nie wchodź na NASZĄ stronę.:-(

83            -7
GrzegorzS
Redakcjo nie przejmujcie się, ale napiszę wam tyle
zbieracie plon tolerowania nieweryfikowalnych wpisów ze smartfonów osób nie zalogowanych typu "Zarząd to złodzieje którzy okradli." Teraz to w okresie kryzysu obraca się też przeciwko wam. Obraca się tolerowanie przez lata bezzasadnych ataków na osoby z Wisłą związane. I nie chodzi tu o tego czy innego prezesa, czy zawodnika, ale o całokształt postawy wielu uczestników tego forum, które niestety stało się miejscem nie tyle krytyki co zabawy w wymyślanie inwektyw bez inwektyw i hejtowaniu każdego kto ma inne zdanie. Dla oczyszczenia atmosfery proponowałbym wyłączenie oceny komentarzy i zmuszenie wpisujących bez loginu by przy wpisaniu trzeciego komentu z danego urządzenia ten login był obowiązkowy lub bez loginu nie można dodać więcej niż np. trzech komentów w miesiącu. Moim zdaniem unormaliło by to dyskusję i wyłączył z niej hajterów i znaczną część odwiedzających stronę wrogów Wisły. Macie problem z miara własnego sukcesu, co więcej media piszą o Wisłe tak jak widzą to m.in. na tej stronie. Z tego dla dobra Wisły musicie wyciągnąc wnioski.

24            -79
Krzysiek
Drzewa umierają stojąc.
Skończcie bezsensownie bić pianę i darmo drzeć koty. Będzie co ma być. Ave Wisła!

70            -3
~~~sturm
Kibol z Reymonta
Proszę wytłumacz być może posiadasz taką wiedzę dlaczego jak popatrzysz na zdjęcia Ly Vanna z Geniu a ten z Krakowa to dwie rózne osoby. Który prawdziwy, a może bracia. Pozdrawiam

9            -56
~~~MK1906
Po co wam były te dwa artykuły?
Nie rozumiem po co wam były te dwa artukuły, nie możecie poczekać jeszcze 48H? Wszyscy mamy tutaj sporo wątpliwości co do nowych inwestorów ze mną włącznie ale siedze cicho i czekam bo w obecnej sytuacji nie ma innego wyjścia. Cieszycie się dużą estymą w wiślackim środowisku po co to wszystko psujeciemstaczając się do poziomu Stanowskiego?

77            -4
~~~Kibol z Reymonta
~~~sturm
Tyle razy już ten temat był omawiany.Na zdjeciu jest Preziosi i Toti a nie Vanna Ly.

50            -3
pauleta19
Przemilczenie
Z roku na rok grupy kibolskie przejmowały coraz większą władzę w klubie. Nie widziałem wtedy artykułów bijących na alarm. Nie stanęliście po żadnej ze stron i moim zdaniem nie jest to powód do dumy. PS. Nazywanie Ludwika Miętty-Mikołajewicza legendą i powoływanie się na niego jak na autorytet to nieśmieszny żart. Prezes Miętta latami współpracował i krył bandytów ukrywających się pod wiślackimi barwami.

125            -12
Gdsb
Przez dwa lata nie było można krytykować TS-u, Sarapaty
Byli uważani za jedynych sprawiedliwych. Tuszowano wiele spraw, zamiatano pod dywan. Gdy policja przeszukiwała obiekty Wisły, wmawiali, że to prowokacja. Od miesięcy było wiadomo, że prędzej czy później będzie wielka afera i na tę chwilę dopiero zaczynamy poznawać prawdę - o tym jak za pieniądze klubu brali śluby na Zanzibarze, brali samochody, itp. Szkoda, że tak późno dokonano zatrzymań, bo wtedy sytuacja klubu byłaby o wiele lepsza. TS zdemolował klub, dokonał wielomilionowych grabieży - już jest mowa o ponad 40 mln. Brawo! Zniszczyliście klub.

62            -2
gb3
~~~gb72
Miętta-Mikołajewicz - wiślacka legenda??? Śmiechu warte, to właśnie za jego rządów bandyci zyskali ogromną władzę w klubie! - ZAKŁADAJĄC ŻE NICK OKREŚLA TWÓJ WIEK ....wg mnie Ludwik Mietta- Mikołajewicz jest legendą tego klubu!! Tyle sukcesów ile odniółsł w czasie gdy był trenerem , przy innych możliwościach finansowych niż obecnie , nie pozwala pisać :"śmiechu warte". Zakładam że nigdy nie byłeś na meczu koszykarek , nie wspomne o fecie po zdobyciu MP koszykarek!!! Wtedy piłkarze kibicowali koszykarkom , oni nie mieli zdnych wyników ... Pamietaj też , że to m.in. dzięki panu Ludwikowi , w WISŁE zainwestował B.Cupiał! A to że , wkręcono go w sierpniu 2016 do zarządu sarapaty ... Nie oczerniaj człowieka , na pewno swoją decyzję podjął bo dobro WISŁY leży mu na sercu. Jednak , nie miał najmniejszego wpływu na decyzje pani S...... i doprowadzenia do obecnej sytuacji

24            -29
~~~abg
Abg
Do wszystkich ameb umyslowych wypisujacych, ze Ly vanna z genui jest inny niz ten co przyjechał do Krakowa. Bylo juz to tlumaczone zrozumcie łby, ze na zdjeciach i filmikach z Genui jest prezes a nie Ly Vanna !!!

24            -2
~~~sturm
@~~~Kibol zReymonta@~~~Kibol zReymonta@~~~Kibol zReymonta@~~
Dziękuje za wyjśnienie. Opierałem się na podpisie pod zdjęciem w gazecie ale faktycznie kiedy wpisałem Preziosi Toti to w galerii wyświetla się to samo zdjęcie. Jeszcze raz Pozdrawiam

21            -1
~~~goal
Casus parasola.
A czy nad Sarapatą ktoś nie rozłożył takiego parasola? Widać, taka to nasza nowa tradycja.

37            -1
trogdor
droga Redakcjo
Pozwolę sobie odpisać na wasze argumenty. 1. Nie każdy lubi przebywać w blasku fleszy i prowadzić interesy w stylu Big Brothera na oczach kamer. Podobnie jest z ich życiem prywatnym - śmiem wręcz twierdzić ze liczba milionerów pozostających w cieniu publicznej debaty jest większa niż tych na świecznikach. 2. Oczywiste jest, że nikt z nas "nie powierzyłby swoich pieniędzy" anonimowym ludziom - tyle że to nie my prowadziliśmy od dwóch miesięcy z nimi negocjacji i nie mieliśmy wglądu w ich gwarancje bankowe. A jeśli Zarząd tego nie sprawdził to jest to kolejny kamyk do ich ogródka. 3. kiedy był pierwszy moment by krytycznie spojrzeć na dotychczasowy Zarząd? Może kiedy skłócił się z trenerem który dopiero co wyciągnął drużynę z serii porażek. Albo kiedy wice-prezesem został człowiek oskarżony o wyłudzanie VAT? Albo kiedy prezesem została osoba powiązana z Miśkiem (największym szkodnikiem Wisły w ostatnich dekadach)? Albo kiedy jej zastępcą został człowiek który niczym w życiu nie zarządzał (poza siłownią Miśka) a przyszedł z nadania SKWK (czyli kiboli)? Może wtedy kiedy mając 3-4 frekwencję w lidze klub nie był wstanie sam się utrzymać (nie mówiąc o spłacie długów) - przecież dług za stadion rósł nadal. A może wtedy kiedy kolejne akcje croudfundingowe czekały nie wiadomo ile na rozliczenie ( ja dalej czekam na kubek)? . . . można tak wymieniać dalej ale generalnie od samego początku wszystkim powinna się świecić czerwona lampka. Piszecie, że większość złych informacji wypłynęła w ostatnim czasie - raz, to nie prawda, bo o wszystkich, które wymieniłem wiemy od dawna a nie z reportażu Jadczaka, a dwa to właśnie dowód jak bardzo Zarząd starał się zaciemnić obraz obiecankami i chwaleniem się małymi krokami do przodu i jak brakowało transparentności przez ostatnie 2,5 roku. I teraz o nią wołacie kiedy stary Zarząd odszedł a nowy jeszcze się nie ukonstytuował? HIPOKRYZJA. 4. A tak na marginesie o jaką transparentność chodzi? brak konferencji? z kim? skoro ciągle nie ma zakończonego procesu sprzedaży. Może chcecie relacji live z wystawiania zlecenia przelewu? To, że potencjalny inwestor nie chce się z wszystkim afiszować i chroni swoją prywatność mnie nie dziwi - przecież przejmuje klub z rąk organizacji przestępczej. Musimy poczekać jeszcze dwa dni by się przekonać czy przejęcie zostanie sfinalizowane - więc wstrzymajmy się z ocenami - bo akurat w tym się zgadzam, że jeszcze może się to wszytko skończyć różnie.

61            -5
~~~alee
alee
Teraz dopiero przeczytałem ten niby kontrowersyjny artykuł. 100 procent racji.

7            -47
~~~Pablitos8 4
Nowi Właściciele
Mnie wydaje się że oni chcą kupić Wiślę, doinwestowac i sprzedać z zyskiem. Wisła ma bardzo duży potencjał, większy niż taka Slavia Praga.

47            -4
~~~Tomasz s
Jaki cel
Mają te dzisiejsze artykuły? Dlaczego tak się znow próbuje podzielić kibiców.Przeciez za dwa dni dużo się wyjaśni i wtedy będzie można coś napisać.Jak nie będzie kasy to można napisać że oszuści,aczkolwiek nie wiem kto będzie wtedy większym oszustem,ten kto próbował kupić klub nie mając na to pieniędzy,czy ten kto to sprzedawał nie pewnemu nabywcy.Moze się również za dwa dni okazać że pieniądze są i wszystko co na ten moment jest do spłacenia jest spłacone.Wtedy taki portal jak ten będzie mógł napisać że to nic nie znaczy ponieważ przed nami okres licencyjny który dopiero wtedy zweryfikuje naszego właściciela.A jeżeli dalej będzie dobrze no to do wakacji będzie można pisać że dopiero przerwa letnia ich tak naprawdę zweryfikuje.Nie wiem jak będzie może w nowy rok będziemy wchodzić jako bankrut A może nie będzie tak źle.Zastanawia mnie tylko to ,dlaczego jak nie można o kimś znaleźć informacji w Internecie to pisze się o nim źle.A wislaportal już dłuższy czas jest tendencyjny i stronniczy bo jak inaczej można nazwać sytuację kiedy od pół roku źle się dzieje i wszyscy o tym wiedza a portal tego jakoś specjalnie nie komentuje,ale jak nowy prezes działa od 5 dni w tym 4 dni świąteczne jedzie się po nim jak po łysej kobyle. Uważam że to wszystko nie skończy się dobrze dla Wisły ale cierpliwie czekam ponieważ punkty umowy które są w niej zawarte jak do tej pory są spełniane w ciągu najbliższych 2 dniach ma się spełnić kolejny punkt i póki jest jeszcze to możliwe to tego nie komentuje i nie dywaguje

46            -1
~~~Mw
Droga redakcjo
Jeśli chodzi o zmianę właścicielską w Wiśle, to podejrzewam, że wszyscy kibice czekają w niepewności na to co się wydarzy i się denerwują. Ja sam choć należę do optymistów i uważam, że wszystko skończy się dobrze, to rozumiem też tych którzy tego optymizmu nie podzielają. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że moment na napisania tego pierwszego artykułu był niefortunny, bo prawda jest taka,że jeśli czarny scenariusz by się sprawdził, to nie musielibyście pisać kolejnego artykułu uzasadniającego poprzedni, a jeżeli wszystko się skończy happy endem, to oba będą się nadawać do śmietnika. Moim zdaniem wystarczyło się wstrzymać jeszcze 3 dni i wtedy nie byłoby żadnej burzy w szklance wody.

39            -4
~~~Wisla 1986
Weszlo
To chyba pisał dziennikarzyna z Weszlo.Wislaportal schodzicie na psy!

60            -7
~~~Kibol z Reymonta
Nasi potencjalnie nowi własciciele....
zarzadzają funduszami inwestycyjnymi.A dla tych co nie wiedzą strategia funduszy inwestycyjnych polega na kupowaniu spółek znajdujących się w trudnej sytuacji z płynnością i wchodzących ze znacznym udziałem w akcje. Po zrestrukturyzowaniu firmy następnymi krokami są konsolidacja, udoskonalenie, rozbudowanie i odsprzedaż, dzięki czemu powracają do pierwotnej inwestycji i ewentualnie zarabiają. Bo kto zarządza funduszem, nie jest filantropem, ale tylko i wyłącznie robi interesy.Wisła to obecnie modelowy przykład takiej społki.

45            -5
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
załosny artykuł,macie kompleks psa ogrodnika

54            -6
~~~Rs
Ech
Do ludzi, którzy piszecie że nowi inwestorzy okażą się wiarygodnie. Nie. Tak się nie stanie. To jest banda przebierańców i lepiej by było gdyby TS szukał dalej. Bo ci panowie to groteska.

10            -45
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
liczę że do Wisly przyjdą ludzie z zewnątrz którzy rozpieprzą tą klike od czasów komuny po dzień dzisiejszy

55            -3
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
zaraz sie okaze ze sarapata tez jest legeda ,nie osmieszajcie sie

68            -2
~~~Tomson92
Czemu jest winna wislaportal.pl?
A może temu, że jakiś biznesmen pobawił się 20 lat Wisłą, a potem w kilka godzin sprzedał ją jakiemuś 20-letniemu idio*** za papiery podrobione na jakże profesjonalnym programie Paint? Zobaczcie gdzie i kiedy zaczął sie problem, nikt nie widzi błędów Pana Cupiała, wszyscy tylko wymagają...

15            -66
~~~ollo
będzie kiepsko
jeszcze nie tak dawno redakcja nie puszczała tekstów nazwijmy to dużo mniejszej wagi, a teraz przechodzi wszystko to bardzo żle wróży bo oznacza niestety że to już koniec! niejednokrotnie pisałem o cenzurze i bardzo proszę o puszczenie tego postu/

12            -23
~~~rafi
droga redakcjo
co do wielu spraw pelna zgoda ale..... informowaliscie o akcji z fajkami na terenie klubu? Chyba nie? O tym ze Misiek wynajmuje silownie i trzesie klubem tez pisaliscie?

86            -4
~~~tabaluga
A według mnie
Gdy krowa dużo ryczy to mało mleka daje. Co jest z takim Lewandowskim co roku? Od pięciu lat idzie do Realu, wszyscy wszystko wiedzą, tylko nikt nie zapyta o to Lewego i samego Realu. A jak taki Neymar przechodził z Barcelony do PSG to trwało to tydzień i po sprawie. Podobno audyt robił sam AON, to nie jakaś tam firemka a firma światowa. Tania na pewno nie jest. Do czego potrzebny jest Szwed? Bo ma podobno jakieś spółki w Polsce, więc teoche rynek zna a i tak jest mniejszoscia (40%) więc nie ma wiele do gadania. Sam Ly po prostu może być dziwakiem, ot taki sobie chlopek o którym nikt nic nie wie bo może tak miało być. Bo może wszystkie media potrafią uszanować prywatność a nasze jak wyglodniale hieny szukają sensacji a sprawdzalnosc artykułów jest na 5%. Ja tam już się nie przejmuję co kto mówi. Liczę, że przelew się przyjdzie i na pół roku będzie spokój a sezon dogramy do końca.

52            -3
~~~Stachu
Do redakcji
Jeżeli chodzi o poprzedni artykuł to w święta zebrać w jedno miejsce wszystkie medialne plotki i pytania jaki miało cel?? Dobić kibiców czy może macie wiedze że koniec nie będzie pomyślny?? Bez wzgledu na to co się wydarzy atmosfera wokół Wisły musi się oczyścić bo to co sie teraz dzieje jest chore.

74            -2
Waldi2
Czyli co?
Teraz wszyscy kibicujemy, aby przelewy nie doszły, dla dobra Wisły, tak? Myślę, że piłkarze grający od pół roku bez pensji, także podpiszą się pod tym apelem...Nie przypominam sobie, aby w czasach gdy na leśnego słupa kupowano legię, cała Polska na czele ze Stanowskim i Bońkiem, protestowała i domagała się ujawnienia finansów tego osobnika. Komuś ewentualne powodzenie naszego przejęcia, nie jest na rękę. Bardzo nie na rękę.

72            -5
~~~ollo
@~~~Tomson92
Cupiała wygonili ,straszyli w różny sposób itd, więc zamilcz jak nie wiesz ,

58            -26
Maxi
Kto wierzy że .....
,, księciunio ,, z Kambodży ,, wpłaci 12 milionów zł kciuk w górę kto nie wierzy w dół .

104            -26
~~~SKMIR
do Maxi
12 baniek przelewu jest pewne i mam nadzieję, że nikt tutaj nie ma wątpliwości. Pozostaje tylko wątpliwość jak ci Panowie będą dalej zarządzać Wisełką i dlaczego to zrobili. Budowa hotelu na obecnym parkingu ma sens, akademia w Balicach - też ma sens - chętnie tam dziecko zawiozę. Moim zdaniem optymizmem powiało, gdy Majchrowski się z nimi spotkał w sobotę, przed świętami kiedy magistrat nie pracuje. Czyżby Prezydent wiedział więcej niż my?

50            -3
~~~Zalamany
Bilety
Panowie zarząd cały czas kłamał bilety idą na spłatę wierzytelności!!!

26            -3
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Zostały już tylko godziny i się zacznie :-(

5            -12
~~~Jatoja
Tylko tu zostawię
link » Nasz inwestor. Wychodzi ze on z Lyonu Vauban 1 to jedna z jego firm.

16            -3
Lucyfer
Przestańcie chwalić TS...
Jeśli o mnie chodzi jestem bardzo szczęśliwy że TS przestanie rządzić Naszą Wisłą, nic nie usprawiedliwi ich działania. Przecież od samego początku było wiadomo że klub jest zadłużony, to nie od lipca piłkarze nie dostają pensji przecież bywało to już wcześniej (więc droga redakcjo przestań pisać że dopiero od tego lata wiemy że było źle). Bo czy to nie kibice nie tak dawno sponsorowali obóz zimowy naszych piłkarzy? Gdy odchodził Mączyński piłkarze też nie otrzymywali wypłaty... Piszecie że to kibice wymusili zmianę Kiko licząc na Puchary, ale czy to przypadkiem nie wina zarządu który ciągle nas okłamywał i mącił nam w głowach? Ciągłe mówienie że wychodzimy na prostą, zamiast mówić to co nas interesowało mówili o budowie sklepiku i strony internetowej... Od samego początku były problemy z tym zarządem... od Pana Szymańskiego później Pan Dukat i na koniec Pani Marzenka... Ostatnio usłyszałem że trener Kiko zarabiał u nas 80 tys., tu nasuwa mi się pytanie kto negocjował te wszystkie umowy... trener przychodzący z niższej ligi aby się wypromować dostaje tak duże wynagrodzenie? Nikt tak dobrze nie znał sytuacji klubu jak ludzie nim zarządzający, a mimo tego nie potrafili nad tym zapanować... (zbyt liczna kadra, zwalnianie trenerów i ich wynagrodzenie). Przez te wszystkie zawirowania też mam wiele wątpliwości co do nowych właścicieli, ale przede wszystkim cieszę się że nie jesteśmy w rękach przestępców i złodziei... Liczę że po wybraniu nowego zarządu, nasz klub zacznie powoli stawać z kolan, że będzie dobrze zarządzany i będziemy na bieżąco informowani co się w nim dzieje bez żadnych kłamstw... Bo nie wyobrażam sobie aby mogło być gorzej niż było za TS...

42            -2
nales
Ludwik Miętta-Mikołajewicz
Był legendą Wisły ! To on będąc prezesem TS-u do jego zarządu wprowadził szefów KWSK i powiązanych z nimi "miśków" , był pacynką , przykrywką poruszaną cudzymi palcami . Będąc w radzie nadzorczej czyli organie kontrolnym zarządu Wisły nie wiedział może o powiększającym się długu Wisły ???????? To rada nadzorcza powinna uderzyć w dzwon alarmu !!!!! ..... zrobiła to ?????? Jedna banda z Sarapatami i Dukatami doprowadzili Wisłę po 2,5 roku rządów na skraj bankructwa ! I ten człowiek ma być legendą Wisły ????? może dla miśka , bo dla mnie nie !!!!!!!!!

80            -4
nales
sorki
nerwy , oczywiście SKWK .

23            -1
~~~stary zgred
Gdzieście byli toście byli ....
Wasza sprawa, gdzieście byli, ale skoro produkujecie się publicznie, to się ustosunkuję do tego, coście napisali. Jakoś nie zauważaliście tego, co widział i słyszał każdy kto bytem o nazwie "Wisła", występującym pod różnymi postaciami, (GTS, TS, stowarzyszenie, klub piłkarski) cokolwiek się interesował, czy chociażby wiedział, że byt taki istnieje. Otóż "każdy" widział, że wynikiem skrócenia nazwy z "GTS" na "TS" było zachwianie i stopniowe kurczenie się bazy materialnej działania klubu. Na szczęście dla piłkarskiej jego części w 1997 (bodaj) roku pojawił się potężny sponsor z zewnątrz i piłkarska część klubu ruszyła podbijać ligę, a nawet Europę (no; próbowała). Tyle, że jednocześnie całkowicie odjechała od reszty działalności sportowej prowadzonej przy R-22 i w okolicy pod szyldem "Wisła Kraków". Dotyczyło to nie tylko innych dyscyplin, ale nawet szkolenia piłkarskiego juniorów. W tych pięknych latach, gdy dla piłki drugie miejsce w lidze traktowane było jako "nieudany sezon", reszta dyscyplin rozpływała się w niebycie lub schodziła do poziomu amatorskiego. Z przyczyn (prawdopodobnie) prozaicznych; brak pieniędzy na działalność. W osłabione z tego powodu struktury TS weszli "ludzie z miasta". Też kibice, też sympatycy "Wisły" (pewnie czasem i zagorzali), ale wchodzący do klubu nie bezinteresownie. TS, dla którego każdy grosz z zewnątrz był jak "łyk świeżego powietrza dla topielca", przymknął oko na to kim są i ich przyjął, jako że (prawdopodobnie) jako zagorzali kibice coś tam wrzucili do kasy, a jako ludzie o rozległych kontaktach, coś tam klubowi załatwili, dając mu tym samym szansę na przedłużenie bytu. Ponieważ agonia finansowa TS się przedłużała, przy obojętności "wszystkich na około" nowi członkowie TS (założyli sobie nawet sekcję dość dziwnej dyscypliny sportowej - może po to, aby mieć więcej członków = głosów w organach TS) przejęli faktyczną władzę w Stowarzyszeniu. Mało kogo to interesowało do czasu gdy nie dotyczyło wprost piłki żyjącej finansowo i organizacyjnie w innym świecie. Sytuacja zmieniła się, gdy potężny sponsor popadł w pewne (na swoim poziomie) tarapaty finansowe i został zmuszony najpierw do ograniczenia działalności, a później do zniknięcia całkowicie z klubu. Wówczas okazało się że, ten żyjący przez kilkanaście w swoim świecie klub piłkarski, jednak nadal jest częścią wszystkiego co się z tą działalnością sportową prowadzoną przy R-22 od ponad 100 lat wiąże. Gra na stadionie przy R-22, używa barw i nazwy z tym adresem związanych, liczy sobie sezony i sukcesy w lidze od 1906 roku i tak dalej. Formalnie czy nieformalnie, trochę tak, a trochę tak, ale jest tą częścią związany. I okazało się, że każdy inny sponsor, który będzie chciał w tą piłkę wejść, nawet mając te papierkowe 100% akcji SSA, będzie musiał z tą resztą jakoś współżyć i współpracować. No a że "wszyscy wiedzą", kto przejął TS, to nikt się nie pali do takich związków i do takich "kolegów" Chociażby tylko to mieli być "koledzy po szalu". Oczywiście żyjemy w państwie prawa, w którym obowiązuje domniemanie niewinności i Konstytucja, a na pytanie; "nazwiska, adresy, kontakty" odpowiadam bez bicia; "nie znam żadnego", więc niniejszym odszczekuję wszystko co napisałem powyżej jako moje podłe insynuacje. Muszą nimi być, bo redakcja była i jest bliżej wydarzeń, a skoro nic nie zauważała, więc nic takiego nie było.

56            -4
~~~Tomasz s
Śmiać się czy plakac
Wisłaportal.Portal który odwiedzam kilkadziesiąt razy dziennie licząc i wiedząc w sprawdzone i rzetelne informacje.Tak było do teraz,po wczorajszym artykule okazuje się że widzieli od pół roku że dzieje się źle i nie widzieli potrzeby aby to jakoś skomentować,ale jak ktoś inny przejął Klub to okazuje się że mimo iż ten ktoś jeszcze jednego dnia nie zarządzał klubem ponieważ były święta,to Wislaportal nawet w święta to musiał ocenić negatywnie.Jaki był w tym cel?Nie mam zielonego pojęcia.

63            -17
~~~Mortal
Ludwik i całe TS
Ludzie nie chcą pamiętać i mówić? Co było z piłką przed Cupiałem? To przecież rządy TS doprowadziło do tego jak żenująco sprzedawali mecze i spadku do 2 ligi, to rzady TS że sekcje judo, zapasy, gimnastyki, siatkówki, pływania i męskiej koszykówki nic nie znaczą. Teraz tylko dzięki rodzicom jakoś to jeszcze funkcjonuje. Przedtem mafia milicyjna, teraz mafia rekinów i innych płotek żerują na Wiśle a TS to tylko przykrywka. Żal tylko tych sportowców, którzy dają nam tyle radości że muszą współżyć z tą mafią

63            -4
Mustang444
Inwestor
Mam nadzieję, iż nikt powiązany z nowym inwestorem nie przeczyta tego dennego artykułu, gdyż może to sprawić, że na ostatniej prostej mogą się jednak rozmyślić z dokonania przelewu..szczyt bezmyślności redakcji może kosztować klub wiele..zaczekajmy do 28 grudnia i wtedy możemy oceniać i podsumowywać...wstyd mi za redakcję , iż nawet w takim okresie jak Święta Bożego Narodzenia nie potrafią się zachować jak należy..

47            -32
~~~mc
@Mustang444
nic głupszego od tego co napisałeś już w tym roku nie przeczytam

29            -29
~~~Marsa
Czy ktoś ma wiedzę
kiedy pani Sarapata skończyła te podyplomowe studia w zarządzaniu organizacjami sportowymi na UJ? Zawsze mnie to zastanawiało dlaczego wybrała sobie akurat taki kierunek. Czy czasem nie ukończyła tych krótkich pod.studiów zaraz przed przejęciem Wisły przez TS? Może ktoś ja namówił na ten kierunek mając na uwadze, że TS (lub ci co za tym stali) przejmie klub. Ciekawa jest też korelacja tego z bronieniem w sądzie Miśka. Kiedy się poznali itd. Swoja drogą, to potężna kompromitacja UJ, że ktoś tak później zarządzający klubem dostał papiery poświadczające ukończenie takich studiów. W p..du się powinno rozwiązać ten kierunek na uczelni. Teoretyczne zarządzanie :lol: Ciekawe, czy etyki też tam uczą, czy poi łebkach.

32            -5
~~~Kibic z Polski
do jatoja
Może jednak ten gość Vana le ma kasę? Moim zdaniem wpłaci 12 mln złotych bo po co byłby ten cyrk cały? No chyba że dotychczasowi właściciele Wisły zatrudnili aktorów.........i zrobili inscenizacje....... Dla pocieszenia kibiców powiem że 40 mln długu jak Wisła ma Legia :lol: Wyprzedają wszystko co się rusza od Pazdana po Mączyńskiego.......Różnica taka że szefem Legii jest znany Mioduski a właściciel Wisły to zagadka.

29            -7
~~~Chrut
Będziecie
wiadomo tylko po której stronie.;-)

17            -22
~~~Tomson92
@~~~ollo
Bardzo śmieszne... multimilioner, prawie miliarder przestraszył się grupki biednych chłopaków z osiedla, którzy zajmują się niezbyt legalnym handlem o dochodzie kilka tysięcy złotych miesięcznie. Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz... Może tak powiedzieli w TVN24 lub pokrewnych, ale... to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zobacz co dzięki p. Cupiałowi mamy: umowa za stadion najdroższa chyba w Ekstraklasie, bo po co negocjować z miastem jak ja zawsze będę to finansował, no pewnie stać mnie. Przepłacany szrot poprzez zawyżone kontrakty, nieodpowiednie do ich umiejętności, a no pewnie stać mnie. Wywalanie trenerów, bo taki mam kaprys, a no pewnie stać mnie. Nie umiejętne rozwiązywanie kontraktów, popatrz na sprawę Jovanicia czy tam Jovanovica, generalnie Jov**** (wstaw co chcesz). Wpuścił Wisłę w ogromne bagno, ale jakoś tego nie widać... Liczą się Mistrzostwa, z których de facto nic nie wynika, oprócz tego, że za kilka dni trzeba zaczynać od IV ligi. A może na przyszłość warto nie pozwalać bawić się Wisłą i zarządzać klub kibicowsko na tyle na ile nas stać? Pozdrawiam, nie bronię p. Sarapaty, też mają swoje za uszami.

16            -33
~~~Maxel
@~~~Kibic zPolski zarówno Pazdan jak i Mączyński nie
Grają. Więc na co im tacy zawodnicy ? I jeszcze na nich zarobią to dopiero interes . Więc nie wiem o jakiej Ty wyprzedaży w legi bredzisz. Po za tym loczek blond już powiedział ,że dołoży te 40baniek. Tak to jest jak nie ma pucharów a daje się kontrakty po 150 tysięcy zawodnikom... Nie nasz problem. Martwmy się o Wisełkę lepiej.

23            -3
~~~sektor x
sektor x
Nie gotujcie się, Autor artykułu ma już pewne informacje, dlatego Was wciągnął w tą gierke i kupiliście ją - szkoda prądu to już nic nie zmieni.

14            -6
~~~Maras
moim zdaniem to inwestorzy osmieszaja dziennikarzyny
jak na razie to inwestorzy osmieszaja polskie dziennikarzyny. Wszystkie te brednie ktore wymyslaja dziennikarzyny a potem sami dementuja sa ich dzielem. Informacje o tym ze Le jest z rodziny krolewskiej oni wymyslili , a potem sami sie z tego smiali ze nie , O tym ze Le jest kobieta tak samo , o wielkich funduszach równiez, i wiele innych. Tym czasem oni robią swoje , powiedzieli ze beda na meczu , byli. Ze spotkaja sie z Prezydentem Krakowa , spotkali sie. Ze spotkaja sie z zawodnikiami i trenerami , spotkali sie.Maja przelać kase , wiec trzeba wczesniej zmienic zarzad zeby ta kasa nie poszla na np dziwne faktury, zrobili to. Wiec jak do tej pory to Dziennikarzyny sa niewiarygodne a nie oni. Jutro okzaze sie czy dalej bedą isc swoja droga czy dorownaja wiarygodnoscia dziennikarzynom smiesznym. Po takich artykulach jak np ostatnie na tym portalu , pewnie zastanowia sie jeszcze raz , zamin wezma ten balagan. Bo nawet portale ktore powinny opierac sie na faktach a nie sugerowac kibicom ze nowi to moga byc jacyc "przebierancy"...

33            -10
~~~ollo
wątpię
już w bezstronność redakcji niestety, już jakiś dłuższy czas wstawiacie kity kibicom, nie jesteście obiektywni i nie pozostajecie bez nacisków którym ulegacie!

42            -29
~~~ollo
tytuł
Pytacie gdzie byliśmy?! Byliśmy z Wisłą! I zawsze z nią będziemy! A ja mam pytanie z którą Wisłą jesteście i będziecie?

31            -24
~~~mc
@~~~ollo
masz dowody na te niby "naciski", czy tylko tak pierdolisz dla samego pierdolenia?

12            -25
~~~Kibic z Polski
do Maxel
Pazdan i Mączyński dla innych klubów byliby rarytasem .Nie grają bo zapomnieli jak grać tylko loczek nakazał nowemu trenerowi zgrywać młody skład a wszystkich kosztownych obciążających budżet zawodników sprzedać lub oddać .......Legia dług długiem pogania........Podobna sytuacja co do Wisły Cupiała. Kosztowni zawodnicy i brak ligi mistrzów czy Ligi Europy. Będzie wyprzedaż w legii.Piszą codziennie media o tym,tylko "dzięki" Wiśle Legia poszła na drugi plan.......Od kilku tygodni króluje medialnie Wisła Kraków . Jutro wkracza do akcji Mats i Vana Li!

28            -3
~~~Stachu
do redakcji
zadajecie pytanie za co mieliśmy krytykować TS, za to że przejął zadłużony klub, którego nikt nie chciał?? Ok to dlaczego teraz krytykujecie nowych właścicieli, którzy być może przejmą klub którego też nikt nie chce a jest w dużo gorszej sytuacji finansowej. W tamtej sytuacji zero pytań, zero wątpliwości choć było wiadomo, że TS na pewno nie ma kasy i niestety ma związki z kibolami. Teraz wpisujecie się w nagonkę medialną na przyszłych właścicieli a powody bardzo ostrej krytyki oparte są jak do tej pory o domysły!!!! Pytacie czy powierzyłbym swoje pieniądze nowym inwestorom, jasne że nie tak samo jak nie powierzyłbym ich TS. Z tym, że to akurat nie ma znaczenia, nie ja weryfikowałem ich wiarygodność. Nie wiem jak to się skończy, liczę że będzie ok. Tak samo liczę, że kiedyś pociągniecie wątek (poruszony publicznie min. przez Bońka) gdzie się podziała kasa, skąd tak wielkie długi i czy to wszystko to wynik tylko nieudolności zarządu. Pamiętajcie, jeżeli Wisełka mimo wszystko upadnie to nie przez nowych właścicieli.

43            -5
~~~ollo
~~~Tomson92
grupka chłopaków z osiedla jak ich nazywasz 1 - wydy....a i póżniej pogoniła Wesołego jeśli wiesz kto to był i co dla niego znaczyła Wisła, 2 następnie założyła TSW - głosy na walnym i władza w TS, 3 nawet jakbyś miał miliony to rodzina i tak jest najważniejsza ( poczuj klimat gdy cała twoja rodzina MUSI być chroniona) a oprócz tego jeszcze pracownicy funkcyjni oddelegowani do pracy w klubie mają zesrane gacie i nie chcą tam pracować. 4 teraz te chłopaki z osiedla siedzą i grozi im nawet 15 lat. To oczywiście science fictione.

26            -8
~~~ollo
~~~mc
po dowody to idź do proroka:lol:

8            -15
wilkrobert13 2
Może redakcja wie coś więcej niż My..?
I jest mocno wkur...ona?..!?;-)

29            -5
~~~22ABG22
Ludzie, co wy byscie zrobili
gdyby na lamach WISLAPORTAL pisal np jakis "wislacki cejrowski" felietony z nutka prowokacji, ktora ZMUSZALABY Was do myslenia? : ) Przeciezbyscie chyba nie chodzili spac z tydzien, klepiac rozgrane do czerwonosci w klawisze. Oczekiwanie transparentnosci od 1 DNIA funkcjonowania nowych wlascicieli jest dobra proba narzucenia pewnego standardu we wzajemnych relacjach. PODSUMOWANIE dotychczasowych ruchow w obiektywnym tonie rowniez miesci sie w ramach obiektywnego dziennikarstwa, a poki co sytuacja jest przejrzysta: firma widmo, Vanna Lee widmo. Ale 28 grudnia juz jutro, wiec moze transakcja zostanie sfinalizowana z happy endem, wszyscy Wislacy beda jednako swietowac szampaniszczem, co nie zmienia w niczym sytuacji, ze na dzien dzisiejszy ta sporzedaz na lapu capu w trybie lat minute wyglada...niepewnie ; )

13            -20
~~~22ABG22
Wielka przewina TS
No proponuje tylko zrozumiec jedna rzecz, ze TS przejal SA zupelnie przypadkowo i last minute. TS przejal bo musial, majac zero na koncie. Przypomne, ze to, ze SA znalazla sie w rekach TS to wina tylko i wylacznie Cupiala. Cupial tak bardzo chcial sie pozbyc Wisly (ktora jest mu winna obecnie 47mln - a to spryciula ten Cupialek!), ze nie sprawdzil gwarancji dostarczonych przez Meresinskiego. TS NIE MIAL NAJMNIEJSZYCH SZANS utrzymac SA, bo nie mial zadnych pieniedzy, a utrzymac SA nie byl w stanie MILIARDER Cupial.

16            -60
~~~22ABG22
Sarapata mniej winna niz Cupial
Cupial zostawil bagno. Finansowe. Do tego zostawil klub bez podstaw do funkcjonowania (brak marketingu, brak akademii, bral dochodu). Masa pijawek w postaci menadzerow, masa spraw w sadach ze strony bylych pilkarzy (dodajmy, ze do dzis ich nie splacilismy). Pytanie na tym tle co mogl zrobic w tej sytuacji TS. Bez pieniedzy. I nie ze wybielam Sarapate, bo laska przegiela totalnie bagiete w swoim zarzadzaniu. Wisla nigdy sie nie podniosla od 2011 roku i to co jest teraz nie jest wynikiem dzialan li tylko Sarapaty. A mam pytanie czemu BC nie chcial sprzedac Wisly Kicie kiedy ten byl realnie zainteresowany. PIES OGRODNIKA. Ja nie moge, to i nie dam innemu odniesc sukcesu. SMutne, ale polskie.

16            -71
~~~ZeRoberto
@~~~Kibic zPolski z tym ,że legia ma kogo
Sprzedać i na kim zarabiać. Z samych młodych pierwsze trzy nazwiska co przyszły mi na myśl Szymański , Niezgoda czy Majecki. Po za tym mają szeroką kadrę. Znając ich transfery to oni za tych 3 są w stanie wziąć 10mln euro. U nas obecnie chyba najbardziej cenny jest Arsenic może coś koło 1mln euro. A tak to nawet nie ma na kim zarobić. Jest jeszcze Kostal. Musi jednak grać cały czas na dobrym poziomie a nie pojedyncze mecze.

23            -7
~~~Kibic z Polski
do Zeroberto
Tu masz racje.Jest co sprzedać. Legia tu miała farta, że ci młodzi odpalili tej jesieni.To pokazuje że warto stawiać na młodych. W dyskusji na forum przewija się temat kto bardziej winny ,Cupiał czy Sarapata. Z całym szacunkiem ale teraz jest czas na ratowanie klubu , trzeba gasić pożar .Odpowiedz kto winny bardziej ,przyjdzie za klika dni ,tygodni i kilka miesięcy.

23            -1
~~~fazior
@~~~22ABG22
Jest oswiadczenie TF, odnosnie tego dlugo 47 mln i nie jest to prawda, ze Wisla S.A. jest tylle winna. W oswiadczeniu owym jest mowa, ze to zadluzenie zostalo sprzedane meresinskiemu z 1 zl, a ten odsprzedal to zadluzenie TS za chyba 3 zl. Wiec to zadluzenie istnieje tylko wobec TS, a nie Cupiala czy TF. TF sprzedjac Wisla S.A. meresinskiemu pozostawila klub z dlugiem okolo 12 mln i z wyplatami dla pilkarzy na biezaco bez zaleglosci. Dlaczego TS nie chcial przejac Wisla S.A. bezposredni od TF ( byly takie rozmowy prowadzone ), tylko dopuscilo do przejecia przez meresinskiego i wyprowdzenia przez niego 500 tys zl, pozostaje to tajemnica poliszynela. moze kiedys sie dowiemy, dlaczego tak sie to odbylo.

43            -4
~~~Bebetto
Ciekawy felieton Ryszarda Niemca w GK…
Działacza piłkarskiego, sędziego, Szefa MZPN. link ». Po przeczytaniu tego felietonu, można pewne sprawy poukładać sobie w głowie. Od siebie dodam, że do niedoszłego właściciela Wisły Paula Bragiela, było wiele telefonów i jak wynika z dobrze poinformowanych źródeł, większość z nich była ( z kierunku 022 ) a więc z Warszawy ! Czyżby pewnemu klubowi ze stolicy tak mocno przeszkadzała Wisła i mogła być najlepszym klubem w Polsce ? Wcale więc też się nie dziwie na nagonkę na Wisłę tamtejszych ułożonych wobec tego klubu dziennikarzy ! Wcale też się nie dziwie, że tak długo utrzymywano w tajemnicy obecnych prawdopodobnych waścicieli Wisełki, ale i tak od tamtejszych dziennikarzy im się dostało, podobnie jak i naszemu wspaniałemu klubowi. Wszystko będzie jasne w nocy z piątku na sobotę i zobaczymy, kto w tych przepychankach się ośmieszył !

30            -6
~~~goal
Kluczowa sprawa na dziś.
Dowiedzieć się od p.o. prezesa Wisły S.A. , czy przelew został wysłany. Myślę, że co najmniej na telefon jest uchwytny przez dziennikarzy. Jakby nie było, to przecież piastuje on teraz odpowiedzialną funkcję prezesa bardzo dużego klubu. Czy żaden z dziennikarzy nie próbował go o to spytac?

17            -5
~~~stooleya
Od piłkarza
Spotkałem dziś na mieście jednego z naszych Piłkarzy i zapytałem wprost czy mają już kasę. Odpowiedź była przytłaczająca bo kasy nie ma i na pewno nie będzie. Oni już wiedzą, że to farsa. Chłopak pakował do bagażnika spore walizy więc, albo jedzie na sylwestra gdzieś albo do nowego miejsca pracy. Przykre to:-(

16            -66
~~~ajsberg
Kibic z Polski
Poza tym Legia ma jeszcze jedno "koło ratunkowe" w postaci Dudy, Prijovicia i Bereszyńskiego. Każdy z nich w każdej chwili może zmienić klub za średnio 10 mln euro (Beresia cenią podobno na 15 mln), a od każdego z nich Legia ma 10 do 20% kasy od następnego transferu. Same pozbycie się w sumie niechcianych i niepotrzebnych obecnie Mąki, Pazdka, Pasquato, Rado czy Eduardo czy Hamy to około 1,5 mln euro rocznie. Także póki co sytuacja tam nie jest zbyt rozpaczliwa, tym bardziej że właśnie została z PORR-em podpisana umowa na budowę ośrodka treningowego.

13            -21
~~~jp53
stooleja
A potem się obudziłeś posikany.

39            -5
~~~€
Stooleya
Ja też go spotkałem! To był mączyński hahaha hahaha hahaha

48            -3
~~~Kibic z Polski
do Ajsberg
Dużą masz wiedzę o zawodnikach Legii i kontraktach. Być może masz racje. Sytuacja finansowa Legii mimo to jest trudna.

13            -5
hutniczek12
Cala to szopka z....
Już za kilka dni okaże się co z NASZĄ KOCHANĄ WISEŁKĄ .Ale dlaczego szanowna redakcja "na dzień dobry " opluwa może nowych właścicieli WISŁY? Dlaczego jak rządziła pani prezes z "tamtymi" udawaliście ,że wszystko jest cacy? Wymieniacie udane transfery a niewypały to czyja zasługa ? Dwaj trenerzy na etacie, odejścia za darmo piłkarzy a mieli podobno ważne kontrakty? Zasługi tamtej pani i jej ekipy są widoczne . Zamiast jednoczyć szanowna redakcja robi wszystko,żeby "CAŁA WISŁA ZAWSZE RAZEM" teraz było CAŁA WISŁA PODZIELONA" Chyba nie o to chodzi.

31            -7
~~~Kibic z Polski
do stooleya
Ty mówisz poważnie? Rozmawiałeś z tym piłkarzem i że nie będzie kasy ? Ty na serio? Jeśli mówisz prawdę to masz o godz 18 27 grudnia kluczową informacje dla Wisły Kraków. Wygląda na to że portal Wisła Kraków publikując od wczoraj te dwa smutne artykuły też "coś wie" . Jeśli dodamy do tego że Sarapata znikneła jak kamfora.........wygląda to żle :-(

14            -35
ddd
już prawie
juz tuż,tuż... link » :-DDDDDDD Czekamy-jutro o 12 wszystko się wyjaśni. A Szymuś i stanowski zes**ja się ze złości. :-) TYLKO WISŁA!!!!!

42            -4
ddd
+ na jutro
"Adam Pietrowski: Będziemy chcieli przeprowadzić zimą trzy, cztery transfery. Prowadzimy już rozmowy z zawodnikami, chodzi o piłkarzy z polskiej ligi, ale także z zagranicy. Chcemy pozyskać graczy, którzy od razu podniosą poziom zespołu. Więcej jutro w PS" Czekajmy na dwunastą-później karuzela się z pewnością szybko rozkręci(twitterowi pseudo informatorzy nas zaleja coś czuję) .

20            -4
~~~Kibol z Reymonta
~~~stooleya
Czuć czosnek od Ciebie koleś.

29            -2
Robert.
@ddd
Ciekawe skąd pochodzi informacja, że przelew na konto klubu już poszedł? Niby świetnie, ale dopiero po tym jak nowi właściciele przejmą klub zobaczymy czy jest się z czego cieszyć. Tylko co oni mają kraść jak w kasie tylko długi?

17            -5
~~~Kibic z Polski
Kasa idzie
Kibice Wisły już w czwartek czekali na informację o przelewach, ale się nie doczekali. Pieniądze mają być przelewane w piątek. Jak udało nam się ustalić, główny przelew został już uruchomiony, a odpowiednia kwota ma się pojawić na koncie Wisły SA w piątek o godzinie 12:00 !!!!!!!!!

22            -7
~~~Kibic z Polski
DZIENNIKARZYNA W AKCJI
Stanowski dał sobie spokój a Jadczak dostał gorączki! Zobaczcie co on wyprawia na twitter :Twierdzi że Allalega ma straty i nie zatrudnia nikogo a w 2011 Vana Li w Szwajcarii nie zapłacił mandatu i dostał 12 dni pozbawienia wolności. To nowe rewelacje Jadczaka.Jak ten chłop nie nawidzi Wisły.....To już obsesja. :lol:

43            -12
~~~Prawda jest naga
~~~Bebetto.
Mysle ze Ryszard Niemiec ma wieksza wiedze niz przecietny kibic. Stawal juz w obronie Wisly i z pozycji stanowiska bedzie ja wspieral. Trudno sobie wyobrazic Krakowa bez Wisly w ekstraklasie. Mam nadzieje, ze pieniadze nasi pilkarze dostana i skoncza sie " przedwczesne wytryski" znanych nam dziennikarzy, ktorzy na nas poluja. Oby z tej wylewnosci nie zostali inpotentami- sportowymi !

34            -5
~~~22ABG22
Jutro internety pekna ; )
...kolo 12tej. No i waza sie losy niektorych pismako-prostytutek z Wawy i KRK. Zaprawde powiadam wam, nie nabijajcie wiecej klikow tym scierwozercom ; )

26            -6
~~~Kibic z Polski
Obrabiarki
Widziałem reklamę w internecie "Firma Janus Obrabiarki" która obecnie potrzebuje pracownika serwisu. Ja polecam Pana Jadczaka ! Facet ma talent do obrabiania ! Jest przy tym sumienny i wytrwały:rotfl:

35            -7
kibic z daleka
Apeluję o spokój
Panowie i Panie, zachowajmy spokój. Jeżeli jutro rzeczywiście dojdą pieniążki będziemy szczęśliwi. Ale wciąż to będzie dopiero pierwszy krok, aby Wisłę wyciągnąć z finansowego i wizerunkowego szamba, więc spokojnie. A tak swoją drogą, jeżeli p. Ly i Hartling okażą się uczciwi, to ciekawe jakie konsekwencje poniosą `dziennikarze`, którzy z nich szydzili. Czy w tym kraju można bezkarnie pisać paszkwile?

21            -3
~~~Prawda jest naga
Gdzie sa obroncy Jad----czaka ?
Na czyje zlecenie dzialal i byl taki czysty i bezinteresowny? ! Panie Jadczak, teraz tylko ryby nie biora ! Syrenka juz nie moze patrzec co u was sie dzieje. Tacy dziennkarze powinni ja umyc i miec zajecie lepsze bo smierdzi i chwale nie przynosi!

18            -19
~~~stachu
już niedługo
wszystko się wyjaśni, ale mój poziom optymizmu dziś wzrósł po tym jak spadła ilość jadu sączącego się z większości mediów.

21            -2
Mario
do Redakcji i niecierpliwych kibiców
trzeba zachować spokój i poczekać. Jeśli się wszystko uda mam nadzieję, że uderzycie się w pierś i przeprosicie za plucie na Pana "skośnookiego" i Szweda

25            -4
~~~Prawda jest naga
Czy ktos jeszcze pamieta obroncow Jadczaka ?
Nie pisza, ale minusuja piszacych prawde. Widocznie teraz ich to bardzo boli, ale ich pomylek bylo multum! Jedna pani WdZ w tym brylowala ! Ciekawe, jak sie teraz obroni przed prawda ?

17            -21
~~~Prawda jest naga
Pani Willem de Zwijger ( WdZ)
Widmo osobistej porazki po raz kolejny sie zbliza. Jak mozna bronic piszacych analfabetow sportowych, jesli na pilce sie nie znaja tylko pisza paszkwile. Czy pani tez do nich nalezy ? Ja tymi postami sie brzydze, ale jak widac tobie to nie przekadzalo jako rzekomemu kibicowi Wisly. To ochyda udawac kibica klubu. To porazka jakich mamy kibicow ! Jestes zawsze gdy jest problem! Nie lubisz Polakow i Wisly. Wiemy dlaczego !

13            -21
Replay
dystansu ..
Panowie, trochę dystansu i powróćcie do bazy.. Artykuł ma kierować w stronę bohaterskich "kibiców"-włodarzy? Żarty. Tych, którzy ostrzelali KIBICÓW WISŁY? Kibiców, którzy płacą zawsze i rzetelnie aby oglądać mecz a nie wchodzą za free. Co do Pana Miętty, cóż bardzo poczciwy człowiek.. Ale w pewnym wieku ludzie po prostu powinni odejść od zarządzania nowoczesnymi organizacjami bo nie przystają ani do czasów ani okoliczności. Sztuką jest wychować następcę i zejść ze sceny. To jest wielkość. Wtedy też zostają legendami. Inaczej kończy się tak jak to widzimy właśnie dzisiaj.

3            -2