Sobota, 29 grudnia 2018 r.

Obudzeni z ręką w... wannie?!

Piątek, 28 grudnia 2018 roku, był koszmarnym dniem dla każdego kibica Wisły Kraków. Oczekiwanie na "kambodżański przelew" nakręcało gigantyczną spiralę emocji, a że ten się nie pojawił, więc też coraz mniej osób wierzy w to, że całość zakończyć się może dla nas "happy-endem". Wprawdzie pan Adam Pietrowski, starał się w piątek przekonywać, że wszystko jest na właściwej drodze, to jednak całość w jego wykonaniu wygląda na tę chwilę tak, jak na dość znanych memach ze zbioru: "everything is fine"!

Gdy w drugi dzień Świąt pozwoliliśmy sobie "popełnić" tekst o tym jak kiepsko naszym (i tylko naszym) zdaniem - wygląda zmiana właścicielska, nie spodziewaliśmy się, że zostanie on przez część z Was odebrany aż tak ostro. Możecie nam wierzyć, lub nie, bo różnych naczytaliśmy się sugestii, ale całość powstała z "potrzeby serca"! Sposób, w jaki sprzedawana jest Wisła - na zwykłą logikę i bez emocji - nie miał i niezmiennie nie ma prawa się podobać! Dziś wygląda to jaśniej, prawda? Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że każdy kibic "Białej Gwiazdy" do końca chciał i wciąż chce wierzyć, bo i sami otrzymywaliśmy w ostatnich godzinach wiele rzekomo pozytywnych przesłanek, że tutaj wszystko może się jeszcze odwrócić na dobre i Wisła znów będzie rzekomo "wielka", ale... no właśnie - to jedno wielkie "ALE"...

Kupowanie klubu piłkarskiego bez należytego audytu, bez sprawdzenia tego ile trzeba będzie tak naprawdę wyłożyć pieniędzy, kogo zatrudnić, a kogo zwolnić - to decyzje, na które potrzeba wielu dni, a nie godzin. A można odnieść wrażenie, że pośpiech w tej transakcji był sprawą nadprogramową!

Tak więc jak w 2016 roku Bogusław Cupiał oddał Wisłę w ręce Jakuba Meresińskiego, nie sprawdzając dostatecznie komu tak naprawdę przekazuje nasz klub, tak też w 2018 roku doszczętnie skompromitowane osoby zarządzające dotychczas Wisłą Kraków SA oddały w pośpiechu klub kompletnie anonimowym ludziom! Cóż bowiem z tego, że prowadzono rozmowy z różnymi podmiotami - jeśli żaden z nich nie podjął wyzwania! Dlatego też oddano 112-letnią historię piłkarskiej Wisły w sposób znany... topielcom. Ten uchwyci się choćby brzytwy, by spróbować się uratować! Co zaś więcej - mimo braku pokrycia w finansach, jeszcze zanim mityczny przelew trafić miał do klubu, oddano fizycznie akcje spółki, które w związku z brakiem wpłaty 12,2 mln złotych - właśnie wracać powinny do Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków! I tak jak pytaliśmy niedawno - czy jeszcze panów "inwestorów" zobaczymy, wypada też zapytać - czy zobaczymy nasze akcje?! Kto je bowiem dziś ma i gdzie?!

Z dokumentów warunkowej umowy sprzedaży klubu wynikało, że do piątku, 28 grudnia, panowie Vanna Ly i Mats Hartling przedstawić mieli "potwierdzenie przelewu", z kolei już dzień później spłacani mieli być wierzyciele, co oznaczało, że pieniądze z wiślackiego konta musiałby zacząć wychodzić jeszcze w piątek! Zresztą, czy poważnie traktujący całą transakcje ludzie czekaliby z uwiarygodnieniem się do ostatniej chwili?

Niezwykle przykra jest to więc sytuacja, bo Wisła nie jest zwyczajnym, podrzędnym "klubikiem", którego istnienie, bądź brak, mało kogo będzie obchodzić. Wisła to klub, za którym stoi rzesza fanów, czego wymiar mieliśmy we wszystkich kibicowskich akcjach, mających na celu "ratowanie sytuacji". Zbiórki gotówkowe, zakupy biletów dla dzieciaków, które na wejściówki pozwolić sobie nie mogą, sprzedawane plakaty, czy każdy możliwy bilet i karnet - każda z tych historii robiona była z miłości do klubu! Wyjątkowego klubu.

Dziś każdy z nas czuje się przez nasze niedawne władze zwyczajnie oszukany! Jak bowiem ratowano Wisłę za pieniądze kibiców ją wspierających? Czy tak, aby ją rzeczywiście uratować, czy jednak tak, aby jak najwięcej zabrać pod siebie?!

Sprawa wygląda więc na dziś bez mała dramatycznie, ale też można zapytać - czy istnieje jeszcze choć cień szansy, żeby Wisłę uratować? W mityczny "przelew" wierzyć mogą już chyba tylko najwięksi naiwniacy, więc pierwszym celem Towarzystwa Sportowego musi być odzyskanie akcji spółki i jednocześnie zerwanie zawartej z Ly i Hartlingiem umowy! Czy kolejnym nie powinno być podanie do publicznej wiadomości informacji, o faktycznych długach spółki? To wydaje się jedyną szansą, aby do końca marca 2019 roku znaleźć nowych inwestorów i spłacić należności, czy też podpisać ugody, które pozwolić mogą uzyskać Wiśle licencję na kolejny sezon występów w Ekstraklasie.

Wygląda to być może teraz jak "mission impossible", ale Wisła Kraków to niezmiennie marka! I jeśli ktoś chciałby ją dziś uratować, to - choć zabrzmi to może nieładnie - "taniej już nie będzie". Dziś przejąć 112-letnią historię "Białej Gwiazdy" i ją odbudować można w wyjątkowy sposób, zyskując olbrzymi szacunek nie tylko wiślackiego środowiska, bo za przetrwanie naszego klubu kciuki trzymają nie tylko kibice Wisły!

Całość to oczywiście olbrzymie wyzwanie dla wszystkich, którym Wisła leży głęboko w sercu. I uważamy, że "Białą Gwiazdę" da się jeszcze uratować! Przykład? Niedawno powstało choćby Stowarzyszenie "Socios Wisła". Kibice dobrowolnie deklarują stałe wpłaty środków finansowych, które wspierać mają klub. Przy okazji niedawnych audytów mówiono o kwocie około 1,2 mln złotych miesięcznie, potrzebnych na utrzymanie spółki. Czy Wisła ma 12-tysięczną grupę fanów, która byłaby w stanie wpłacić po 100 złotych w każdym miesiącu? Wydaje się, że jak najbardziej tak, choć oczywiście już z innymi ludźmi za sterami i z zupełnie innym zapleczem!

To czego potrzebujemy na dziś, to wreszcie transparentności! Informacji ile pieniędzy potrzebne jest do spłacenia na "już", a ile w perspektywie kolejnych miesięcy. Wtedy może udałoby się wrócić do rozmów z potencjalnymi inwestorami, którzy wraz ze wsparciem "Socios", mogą spróbować uratować Wisłę!

Nie zapominajmy, że nasz klub to nie tylko kibice, ale także ludzie, którym nie sposób nie zaufać! Arkadiusz Głowacki, Maciej Stolarczyk, Radosław Sobolewski - by wymienić tych tylko z pierwszego szeregu. Czy na ich autorytecie uda się zbudować nową Wisłę? Zależy chyba tylko i wyłącznie od nas!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


122    Komentarze:

~~~Vanna Ly
Szok i niedowierzanie
Żałośni jesteście ludzie, ale czekajcie dalej może jeszcze przyjdzie...

32            -25
~~~Eques
koniec
z poniżaniem sie juz, nawet jak by chcieli zapłacić nagle teraz albo po nowym roku to powinni im odmówić bo albo jest sie poważnym biznesmenem albo nikim, nam robili nadzieje a tak naprawde jak są tacy bogaci to po co czekali z zapłatą do ostatniego dnia i nawet w ostatni dzień tego nie zrobili? dla nich 12 mln zł to powinno być nic a nawet na to ich nie stać więc strach jak by wyciągneli by z kadź tą kase a potem Wisełka miała by jeszcze większe kłopoty i długi, A z tego co szytałem boniek mówił że nie ma zagrożenia spadkiem wisełki do IV ligi bo licencje już mają ponoć a nową musieli by zdobyć jak by był nowy właściciel a reszte sezonu można dograć juniorami a jak spadną z ligi na koniec sezonu to przynajmniej do I ligi a nie IV

33            -7
~~~Castellab o
Castellabo
Ja nie mialbym pretensji o tamten artykul jezeli ukazalby sie dzis. Wiekrzosciom osob chodzilo raczej nie o jego tresc, tylko o czas, w ktorym on sie ukazal. Wszystkim tu piszacym komentarze (przynajmniej taka mam nadzieje) dobro klubu nie jest obojetne. Ave Wisła !

33            -12
woytek1974
Czas kibiców
Trzeba się zastanowić jak możemy uratować piłkarską Wisłę i TS. To jest czas kibiców. Nie możemy stać z założonymi rękami.

25            -39
~~~Roland
Opinia własna
Zaraz odezwą sie co poniektórzy że nie 29 grudnia a 31 grudnia a tak w ogóle to marzec 2019 Od początku wyglądało to na ustawkę . Nikt przy zdrowych zmysłach nie wydaje 12 mln bo w dżungli kambodżańskiej zapałał miłością d Krakowa i Jana Pawła II. Była prezes miała tyle czasu i ma wiedzę prawnicza oraz pieniążki , że mało prawdopodobne jest aby ludzie uzyskali odpowiedź na pytanie "jak to sie stało? . Niemniej teraz najważniejsze pytanie jest: Co dalej? Nie jestem kibicem Wisły ale wkurza mnie jak "prostytutki ciemnego biznesu" cynicznie wykorzystują czyjeś (kibiców) emocje. Klub z 112 letnia tradycja oprócz historii ma przede wszystkim potencjał w ... kibicach. Powodzenia p.s. "wypalić wszystko do gołej ziemi"

80            -3
adaś
hehe
Obudziliśmy się z ręką w wannie, ale nie dzięki Hartlingowi i Ly, a dzięki S A R A P A C I E, D U K A T O W I, Junco i Gołdzie. Niestety nie znalazłem w tym tekście tych nazwisk :(

194            -6
~~~Name
Naiwny niestety tekst
Po pierwsze 9.01, kiedy planowany był pierwszy trening, zostaniemy bez większości graczy, którzy rozwiążą kontrakty a ich wartość rynkowa była całkiem spora i przekraczała wymagane długi krótkoterminowe. Po drugie pytanie czy przebierańcy kambodżańsko-szwedzko-po lscy mając dostęp do konta klubu nie wyciągnęli stamtąd jeszcze czegoś dla siebie. Po trzecie twierdzenie, że Wisła ma 12 tys. kibiców którzy co miesiąc wpłacaliby po 100 zł jest niestety naiwne i nieprawdziwe (ta kwota nie obejmowała szacowanych przychodów z dnia meczowego, więc nie chodzi o kupno biletów). Kibice nie są w stanie utrzymać drużyny sami. Ale nawet zakładając, że dogramy jakoś tę rundę juniorami to się nie utrzymamy, a wtedy te kalkulacje są nieaktualne, bo w 1 lidze zmniejszą się wydatki ale też odpadnie kasa z ekstraklasy i C+.

51            -5
~~~Kibic Wisły
Wisełko
Nic tak nie boli jak to że zniszczyli Cię ludzie którzy niby Cię mieli w sercu.

107            -1
~~~C
Ci inwestorzy to słupy Sarapaty
Na sam koniec sie nachapała, spadamy do IV ligi , Marzenka kupi klub za złotówke i dalej bedzie doić. Niech ja piorun strzeli

51            -8
~~~The real thomas
Jjjbg
Będzie dobrze ;-)

8            -13
woytek1974
Kibicowania Pospolite Ruszenie
Trzeba wrócić do pomysłu Kibicowskiego Pospolitego Ruszenia. Prześlę tekst w nocy bo teraz jadę do pracy. Ważne abyśmy zjednoczyli się wszyscy wokół tej sprawy.

25            -86
~~~kat
pytanie zasadnicze
kto i po co zorganizował tą całą szopkę ze sprzedażą?

61            -3
darwos
Koniec czy nie?
Bez piłkarzy,bez kasiory ale z wielkimi długami. Dziwić się jak za zarządzanie biorą się golasy,złodzieje,krętacz e i [...]e. Jakim kretynem trzeba być ,mając takie tereny w takim miejscu aby się nie dogadać z inwestorem ,kibicami,kredyt i nie wybudować czegoś co będzie przynosic profity.. taaa a cała szopka z tymi inwestorami to zwykła gra na czas, ucieczka dokumentów itd. KURE....stwo z tego tsu,tej srapataty. Dzięki sprzedajne.

36            -5
~~~diego
układ
Czyli przejęcie klubu to zagrywka starej prezes i spółki , pewnie kompromitujące dokumenty w dziwny sposób wyparują i nie będzie jak postawić zarzutów co najmniej o niegospodarność .

56            -4
~~~fazior
@adaś
Sam Boniek dzwonil do sarapaty w sparwie sprzedazy wannie Wisly S.A., ze tak sie klubu nie sprzedaje i nie w hoteliku w luxemburgu, a ta go zbyla. link »

55            -4
~~~sympatyk
...
gdzie prokurator,gdzie CBŚ ? piggy uciekła jak szczur,bez słowa do kibiców,czuje sie jakbym dostał mokra szmatą w morde...

51            -3
Maxi
Naiwniacy ....
...co niektórzy zaklinali rzeczywistość i naprawdę wierzyli że ten przelew dojdzie ja w to od początku nie wierzyłem bo nie dali powodu w to by wierzyć .

21            -8
~~~Hektor
Przelew
Prezes znalazła słupów cwioków dziwnego pochodzenia, odpaliła pewną sumę i zrobiła z nich nowych właścicieli. Posprzątała po sobie bałagan, zawinęła się z Polski i tyle po niej zostanie. Ly tez juz byl w samolocie do new Yorku, tyle ich widziano. Juz wiecie dlaczego Prezydent tak ładnie się o nich wyrażał?

49            -9
~~~Misza
Socios
Panowie z socios Przemyslcie zbiórkę kasy na adwokata który wyczyści to wszystko żeby zacząć w dobrej atmosferze i od początku Sprawą powinna zająć sie też prokuratura

72            -2
Engrandel
Kto się czuje oszukany?
"Jak jednak okazało się w rozmowie Pietrowskiego, który na razie reprezentuje inwestorów w polskich mediach, z Onet.pl, nowi możliwi właściciele Wisły nie zdawali sobie sprawy, iż nabywając klub, nie kupują prawa do własności terenów. – Aha, to nie wiedzieliśmy. Trzeba porozmawiać z panem prezydentem i wszystkiego się dowiedzieć. Nie mamy takich informacji, że TS ma tam ziemię – powiedział". Ten fragment pierwszej wypowiedzi Pietrowskiego powinien dać myślącym ludziom wiele. Są dwa możliwe scenariusze. Zostali "zatrudnieni" to odstawienia tej szopki przez sarapatę i mieli "pozbyć" się wątpliwych dokumentów, co mogli zrobić, bo formalnie byli właścicielem od soboty do wczoraj. Druga możliwa opcja - sądzili, że kupując klub za 12 baniek dostaną w gratisie ziemie wartą 100. Tak więc oszukani mogą czuć się ludzie mający klapki na oczach do których racjonalne argumenty nie przemawiały. Dla na prawdę bogatego człowieka wysłanie przelewem 3 mln euro na kupno klubu to kwestia godzin. Tutaj dano czas blisko 10 dni na wykonanie tego przelewu. G

35            -3
~~~TS 68
Woytek 1974
Mam pewien szalony pomysł możemy się spotkać dziś u wiślaków?

13            -25
~~~Herti
Woytek
Wiedzialem że szybko doczekam wpisu Woytka który najwięcej naiwnych ludzi naciagnal na kasę dla Sarapaty i spółki i widzę że się nie zawiodłem. Tak,robcie dalej zbiórki naiwniacy. Przeciez prawdziwi Wislacy z TS i SKWK muszą z czegoś żyć!

74            -10
~~~WISLA będzie wielka
Socios
Jedyną szansą na przyszłość to masowe przylancznie się do socios . Jeżeli skończy się to w 4 lidze to upatruje mocne wsparcie odbudowy WISŁY w tej grupie wiernych Wiśle socios

18            -10
~~~Jazda
Jazda
Ja uważam że grupa socios powinna być duzo bardziej promowana na tym forum jak i gdzie indziej. Racją jest że przy dużej ilości członków a stać nas na to jesteśmy w stanie przez jakiś czas wspierać finansowo klub oczywiście przy bezpośrednim wsparciu np. Pana Kwietnia ale nie wyobrazam sobie żeby jakikolwiek "zwykły" kibic Wisły na ten moment włożył do puszki choćby złotówkę. Pierwsze - wyeliminować złodziei. S.A. musi zmienić właściciela ale nie godząc się na żadne układy i miesięczne haracze. Mam nadzieję że los okrutnie skrzywdzi panią s. i wszystkich, którzy z premedytacją wzięli udział w tej szopce

30            -4
~~~stary zgred
"Socios" do boju!
"Socios"; może to nastał wasz czas. Władze TS się wykruszają, więc konieczny będzie wybór nowych przez członków Stowarzyszenia i nie chodzi o SKWK tylko o stowarzyszenie zarejestrowane, od ponad 100 lat, pod nazwą "TS Wisła Kraków". Może ruszcie się hurtem na R-22, zapiszcie do stowarzyszenia jako członkowie. Może być; do sekcji sportów walk ulicznych (każdy z was jakiś chwyt uliczny czy unik barowy zna, a jak nie to przynajmniej potrafi pokazać że umie szybko uciekać jak to wielokrotnie robiliśmy ze stadionu "Ruchu" na peron dworca Chorzów Batory - tylko kilkaset metrów, może jeszcze obędzie się bez zawału, więc go przyjąć będą musieli) i jako członek Stowarzyszenia, dysponujący prawem głosu, na najbliższym Walnym Zgromadzeniu wybierzcie do władz ludzi pewnych i zaufanych, a ci zrobią porządek w stowarzyszeniu, klubie, papierach i znajdą sponsorów, niekoniecznie najbogatszych, ale wiarygodnych. Może się uda. W końcu kilka lat temu udało się to "naszym" czyli "waszym" też "braciom po szalu", to może i Wam się uda. Wbrew pozorom piszę to jak najbardziej poważnie. No prawie. No chyba, że zaraz objawi się jakiś znawca problemu, który napisze, że nie pora teraz na wewnętrzne waśnie, trzeba się zjednoczyć i pomóc klubowi w ciężkich chwilach, czyli najlepiej wykupić karnety na rundę wiosenną (a jak ktoś już ma to na jesienną od razu też) oraz wykupić masowo abonamenty na cały sezon na klubową kiełbachę meczową, wspierając w ten sposób klub finansowo, co każdy kto ma "Wisłę" w sercu uczynić powinien i nie narzekać, to wszytko pójdzie w dobrą stronę. Nie napiszą tylko dla kogo dobrą i kiedy pójdzie.

14            -15
~~~Czesław M.
Zapytanie..
Każdy kto potrafi myśleć, a nie żyć tylko fantazją jak to będzie pięknie pod szemranym towarzystwem. Powinniśmy sobie zadać pytanie? Co takiego zobaczyli Krakowscy biznesmeni, że tak nagle wycofali się z kupna klubu. Lub co, lub kto ich wystarczył by zrezygnowali z kupna. Teraz to powinno być najważniejszym pytaniem, zarazem kluczem do zagadki rozwiązania tego cyrku.

33            -5
~~~Acharavi
@~~~Hektor
Pani S otwarła podobno nową kancelarię,więc ani myśli się stąd zwijać...

22            -3
~~~ollo
mereś
Tak więc jak w 2016 roku Bogusław Cupiał oddał Wisłę w ręce Jakuba Meresińskiego,przestańci e już przecież sam tego nie wziął (meresiński) a strach przed scharksami, przecież on nie wiedział jak dojechać na stadion i błądził po Reymonta.

17            -5
~~~Czery
Wsh
Tu jest tylko ich winna nie żadnej sarapaty czy dukata bo to były słupy, to oni się kasa napchali. Jakby było inaczej to raz że mogliby sarapatr zajebac patrz,,człowiek,, dwa że byłyby dziś ogromne protesty a nie zamiatanie wszystkiego pod dywan patrz,, Bednarz,,. Wielcy bojówkarze co od 10 lat żadnej walki poza KRK nie stoczyli a nie jedna w łeb dostali patrz,, pod Tarnowem od legi i Sosnowca,, upada ten nasz klub ale na oczach zwykłych oddanych kibiców ci najwierniejsi się smieja...

22            -9
Matek61
Wisła
Prezes Z.Boniek ma rację do puki w klubie są bandyci nikt tu nie zainwestuje ,wielu moich znajomych nie kupiło karnetów na nowy sezon ja kupiłem na cały sezon dla siebie i rodziny jak co roku , nie wierzyłem w opinie i reportaże o tym że klubem rządzą bandyci , ale taka jest prawda , oni nie odejdą jak nie zareaguje Państwo , nie spacyfikuje ich .Tak i ja muszę się pożegnać nie z Wisła tylko tym CHORYM UKŁADEM namawiam tez na taką reakcję wszystkich tych którym zależy na naszym klubie NIE FINANSUJCIE OSZUSTÓW nie nabierajcie się na akcje charytatywne to młyn na wodę dla tych oszustów . Ja wrócę nawet do B klasy namówię znajomych jak będę wiedział że ten klub będzie funkcjonował na zdrowych zasadach.

42            -2
~~~RS
RS
Rozumiem ludzi, którzy żyli nadzieją. Ja jako kibic Legii, także żyłem w tym tygodniu Wisłą, ale absolutnie nie wierzyłem i nie życzyłem Wiśle, aby przejęli ją ci przebierańcy. Szanowni kibice. Nie trzeba być geniuszem, aby wydedukować że ci ludzie, którzy przylecieli do Polski w celu nabycia klubu to goło-dupcy. Przykre jest to, że pobawili się kosztem kibiców. Jaki w tym mieli cel. Nie mam pojęcia. Jednakże po tych ludziach było widać, że to jest maskarada na bardzo niskim poziomie. Rozwiązania widzę 3. 1. Miasto kupuje Wisłę Kraków. Myślę, że jest Kraków na to stać. Kupić, uporządkować, szukać partnerów, inwestorów. 2. Pojawiają się nowi inwestorzy. Ludzie z Polski, z Krakowa. 3. Klub zaczyna od 4 ligi, ale to nie jest rozwiązanie, bo długi i tak zostaną. Duże długi, a długi to są czyjeś pieniądze. Ostatnią kwestią jest odpowiedzialność jaką za to wszystko powinni ponieść obecni właściciele klubu i ludzie, którzy tą spółką zarządzali ... jakże nieudolnie.

32            -5
~~~z Podhala
Najgorsze jest to, że wszędzie widzieliście wrogów.
U stanowiskich, w warszawce, u pasiastego majchra lub i innych blonskich....A wydymali nas goście z wlasnego podwórka!

83            -7
~~~kibic bez układów
Czy jest szansa na uratowanie Wisełki!
Wielokrotnie na łamach tego portalu pisałem kto jest faktycznym grabarzem Wisły. Możecie mi nie wierzyć, ale to co zrobił L.Miętta w ostatnich latach złego dla naszego klubu to woła o pomstę do nieba. Dopuścił do wejścia w struktury klubu "miśkowych", pozwolił na "pozbycie" się z klubu ludzi prawdziwie oddanych dla naszego klubu. Nikt z was za pewne nie wie ile pieniędzy na różne sekcje zdobywali prawdziwi Wiślacy. Musicie wiedzieć, że każda sekcja TS ma swój budżet, i tylko pomieszczenia do treningu (hala itp) są im przekazywane bezpłatnie. Np. sekcja bokserska utrzymuje się z działalności sponsorów i sekcji bokserskiej VIP. Tak jak w wywiadzie powiedział Z. Boniek sytuacja jest do opanowania, tylko na R22 nie ma miejsca na "sporty walki", "miśkowych" , rządy SKWK ! Weźcie sobie do serca słowa Z.Bońka :Zadłużenie Wisły jest duże, ale sytuacja nadaje się jeszcze do opanowania. Tak, ale dla sprawnych menedżerów. W Wiśle dzisiaj takich nie ma, za to jest grupa pseudokibiców, którzy skutecznie odstraszają poważny biznes. - To faktycznie jest problem. 98 procent kibiców jest normalnych, ale te dwa procent psuje ich wysiłek. Nikt nie chce angażować się w biznes, w którym będzie właścicielem, ale jednocześnie zakładnikiem pewnej grupy. Każdy klub musi mieć kibiców, ale jeśli oni biorą się za rządzenie klubem, to tak będzie się to kończyło, jak w wypadku Wisły. Ci którzy na tej stronie piszą językiem obraźliwym nie powinni być poważnie traktowani. Życzę naszej Wisełce jak najlepiej, i mam nadzieję, że wybrniemy z tej trudnej sytuacji:) Tylko bez złych emocji! Czytaj więcej na link »

43            -2
nales
Nadzieja umiera ostatnia
Być może opóźnienie przelewu wynikło z procedur bankowych , przelać 12 mln to nie to samo co 500 zł tym bardziej , że przelew miał nadejść z zagranicznych banków - księgowanie w każdym z nich . Zobaczymy

7            -53
~~~kristof..
dzs najwazniejsza rzecza
jest powolanie nowego zarzadu TS i oddanie starego do dyspozycji prokuratury!!

35            -2
~~~Mike DeVili
Szanowne CBŚ ...
... sugeruję profilaktycznie przymknąć pana prezesa Pietrowskiego zanim zniknie jak jego mocodawcy. Może dowiemy się kto kręci kołem. Jazda, jazda, jazda!!

36            -4
~~~Olek
Działać nie gadać
Nie mam zamiaru reanimować trupa. Trupem dla mnie jest TS i wszyscy działacze w około. Z pewnością nie będę brał udziału w niczym co będzie związane z ludźmi, którzy do tego doprowadzili: obecnych działaczy, SKWK - którzy to promowali bandytów, Socios, zamiast zapłacić piłkarzom fundują szatnię dla dzieciaków (pomysł serio z d... patrząc na realne potrzeby. Jak to kiedyś powiedział Maciej Żurawski - „mamy do czynienia z bandą nieodpowiedzialnych ludzi”. Według mnie jest kilka osób odpowiedzialnych. Według mnie należy przekazać prezesowanie Głowackiemu, który powinien dostać upoważnienie do wydreptania ścieżek najpierw w Polsce a potem w rozmowach z inwestorami. Do tego gdyby się zgodzili, dołączyć mogliby Franek, Kosa, Błaszczykowski. Według mnie w takim składzie znalezienie kogoś nie powinno przysparzać problemu. Dodatkowo pierwsze kroki taki team powinien skierować do Prezydenta Krakowa, jakby na to nie patrzeć, umorzenie wszelkich długów w stosunku do miasta tez byłoby osiągalne. Ustarczy tylko być aktywnym i Mieć jakieś środki na telefony i podróżowanie - tutaj mogłoby się przydać Socios. Kolejne kroki do TSu, który powinien sprzedać jakąś część swoich działek i wnieść to środki do spółki. 1000 pomysłów można wygenerować, zamiast gadać głupio. Tylko ktoś to musi spiąć... to muszą być właściwi ludzie... czy przekaże się odpowiednie umocowanie tym osobom?

36            -6
~~~Misioł
przede wszystkim my jako kibice
musimy odciąć się od TSu i dać to wszystkim do zrozumienia. 2 lata temu było nie więcej, niż 10 milionów długów. Dziś jest 40 i na dniach odejdą wszyscy piłkarze, którzy są cokolwiek warci. Można było przez te 2 lata prowadzić oszczędną politykę i promować, a potem sprzedawać co lepszych grajków. Można było utrzymać dług w okolicach 10 milionów i w tym stanie posiadania szukać poważnego inwestora. tymczasem mamy 40 milionów długów i za kilka dni praktycznie wyparuje nam pierwsza drużyna. TO WSZYSTKO JEST "ZASŁUGĄ" TSU i ci ludzie w przyszłości nie powinni być żadną częścią Wisły Kraków, jaka by ta Wisła nie była. Bo to są grabarze.

31            -2
Tochimo
Nie! Do cholery nie!
Ludzie nie utrzymają klubu, nie z tym TS-em. Należy sprzedać klub, bo z tymi ludźmi nie znajdziemy nic, bo nikt tu nie wejdzie z niczym. Tyle w temacie, ten czas, mogli przeznaczyć na cokowiek innego, ale woleli sobie dać zagraniczny kapitał i heja banana, nic nie robić.

15            -5
~~~Kristof
Dymisja "prezeski"
W jednym z ostatnich wywiadów pani Sarapata powiedziała, że nie jest kapitanem Schettino. To prawda. Ona jest od niego 12 milionów razy gorsza.

42            -3
~~~goal
Pora przestać chować głowę w piasek. Trzeba zacząć działać.
Bez rozliczenia winnych doprowadzenia do upadku Wisły, nigdy nic nie ruszy z miejsca. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że do takiej sytuacji doszło w wyniku wieloletniej działalności władz S.A. oraz Towarzystwa Sportowego, będącego pod jednym zarządem pani prezes. W końcu trzeba powiedzieć - sprawdzam. Dlatego należy zwrócić się do Towarzystwa o wzięcie odpowiedzialności za dotychczasowe działania, począwszy od prostego zapytania, dlaczego narazili na szwank wizerunek klubu, podpisując umowę z niesprawdzonymi osobami, a skończywszy na wymuszeniu zgłoszenia do prokuratora działalności pani prezes, która w krótkim czasie doprowadziła klub do parudziesięcio milionowego zadłużenia. Zaniechanie działania w tym zakresie tylko pogorszy sytuację.

18            -5
Pendragon
Czyszczenie spółki
Jak dla mnie to jest klasyczne "czyszczenie" spółki. Jak coś nie gra w papierach spółki to szuka się kogoś na słupa, kto nie posiada majątku np. bezdomnego. Sprzedajemy mu feralną spółkę za 1 zł a gość dostaje za to 500 zł i jest przeszczęśliwy. Za chwile "znikają" wszystkie dokumenty, ale za to odpowiedzialny jest już nowy prezes. W ten sposób to co miało być ukryte zostaje wyczyszczone... Jakoś ten schemat wydaje mi się bardzo zbieżny. Poprzedni zarząd już za nic nie odpowiada, nowy nagle zniknie a jeżeli nagle pojawi się nowy właściciel na "białym koniu", to nie zdziwię się jeżeli nic nie znajdzie. Wg mnie są 2 opcje. Opcja pierwsza wyczyszczenie spółki i teraz zakup przez małopolskich inwestorów, albo świadome doprowadzenie do upadku klubu, alo to będzie przecież wina nowych właścicieli.

34            -4
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
Olek
Pomysł bardzo dobry z Głową , Frankiem itd. Z tym tylko że absolutnie nie dopuszczać żadnych Socios , ja osobiście im też nie wierzę. ty wierzysz im ? ja nie !! Nie mam pewności czy połowa z nich to nie przydupasy MS i Miska !! Masz taką pewność ? ja nie !!. Co do byłych piłkarzy to super pomysł z tym tylko czy taki Żuraw ,Franek będą chcieli firmować swoim nazwiskiem takie zamieszanie ? wątpię. Ale było by super gdyby zechcieli. Przecież każdy z nich ma jakieś znajomości , kontakty. To mogło by wypalić.

14            -6
~~~kristof..
wlasnie pisza
że Sarapata na koniec dostala 140 tys odprawy....nie wierze...na oczach tysiecy ludzi okradaja klub!

45            -3
gamber
Sponsor
Trzeba zrobić jawny audyt i szukać sponsora. Przykład Victorii Pilzno która w ostatnich 4 latach zarobiła w UEFA 75 mln Euro za grę w pucharach pokazuje,że mając klub piłkarski można zarobić. Wisła to marka która wciąż dużo znaczy i dużo może dac właścicielowi.

22            -3
~~~a68
Drodzy KIBICE
Drodzy Miłośniczki i Miłośnicy WISŁY KRAKÓW oraz Ty Grzegorzu S. Stało się ,a raczej nie stało co po pierwszej fali euforii na wieść o " zagranicznym inwestorze "było do przewidzenia.Teraz trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać na to ,że prokuratura zajmie się przekrętem, bo po publikacji TVN ewidentnie można stwierdzić ,że tam grupa Miśka ma układ (przynajmniej w Krakowie) a ze swojej autopsji wiem co to znaczy ,w prostej sprawie o wyłudzenie towaru już dwa lata prokuratura odmawia mi wszczęcia postępowania i wiem ile kosztuje sądzenie się w sądach z prokuraturą. Dlatego mam pomysł , w naszych szeregach jest na pewno prawnik lub student prawa ,który w języku prawniczym napisze taką formułkę zawiadomienia ,prośby, w formie którą każdy kibic mógłby skopiować (I tu prośba do redakcji o umożliwienie publikacji tej notatki do pobrania) i wysłać w formie e-mail do Ministerstwa Sprawiedliwości do Ministra Ziobry ,do Prokuratury Krajowej i Okręgowej ,do KAS, do Wasserman , Kamysza , oraz innych Posłów z Małopolski . Jeśli na ich skrzynki wpłynie kilkadziesiąt tysięcy wiadomości to jestem przekonany ,że coś zaczną robić tym bardziej ,że jest rok przedwyborczy a kibice WISŁY KRAKÓW to duży elektorat. Wtenczas jest szansa na odzyskanie choć części kasy zagarniętej przez tych......... Bo przypominam wszystkim" entuzjastom " 4 ligi ,że tam też są potrzebne pieniądze i jeszcze jedno nie wiem skąd ten optymizm ,że za 5 lat wrócimy do ekstraklasy ? A teraz GrzegorzuS albo jesteś naiwny albo jak już na tej stronie zostało powiedziane jesteś powiązany z byłym zarządem bo głupcem nazwać CIĘ nie mogę ,bronienie a tym bardzie straszenie KIBICÓW byłą już prezes to się w pale nie mieści ! WISŁA przeżyła wojnę ,okupacją a nie przeżyje miśka i sarapaty coś Ci to uzmysławia? Drodzy KIBICE musimy coś robić WISŁA KRAKÓW to nie tylko kub to DZIEDZICTWO KRAKOWA ALE I CAŁEJ POLSKI .

36            -4
~~~Lidia K.-S.
Czeba poczekadź na komentasz
kustosza. I tyle w temacie. On swoim dialektycznym umyzłem ogarnie całą złożoność tej skomplikowanej sprawy i nam wszystko wyjaśni. Prawdopodobnie mamy do czynienia z jakimś spiskiem, w który zaangażowana jest prasa z byłej Kongresówki.

13            -10
~~~Olek
Wislak Nowy Biezanów
Socios można poznać po działaniach. Jakby na to nie patrzeć pomysł z szatniami dla dzieciaków był w obecnie totalnie z d... mogą się przydać jedynie do zebrania środków na poszukiwanie inwestora. Nie ufam im, bo wiem, że niektórzy zarządzający to obecni/ byli działacze SKWK...

14            -12
tomitom
szukanie rozwiązań
sytuacja zmusiła mnie do zalogowania i umieszczenia komentarza. Nas kibiców Wisły sytuacja powinna zmusić do rozsądnego działania. Sam się naiwnie łudziłem, że może to wszystko wypali, że może ktoś, za nas zajmie się Wisłą i kłopoty miną. Tak obiektywnie to chyba powinniśmy się cieszyć, ze te żart skończył się na obecnym etapie, strach myśleć co by zostało z Wisły za 2-3 miesiące. Teraz powinien być czas na tzw policzenie się kibiców Wisły i inwestycje w swój klub. Jakie są możliwości? Dla mnie formuła akcji typu dobrowolne wpłaty sie wyczerpała, efekty sa jakie są. Dziś każdy z nas powinien mieć szansę zostać symbolicznym ale jednak współwłaścicielem. Wierzę, ze dając taką opcje wiślackiej społeczności jesteśmy w stanie zebrać nawet te 50 mln. Jakie ramy prawne temu nadać, to już działanie dla specjalistów. Było 4 inwestorów lokalnych, ludzi dla których Wisła to trochę więcej niż biznes. Gdyby do nich dołączyć, nas, zwykłych kibiców kupujących udziały za 5, 10 tys możemy zebrać 10 mln- trzeba tylko sprzedać 2000 udziałów po 5 tys. Są zapewne kibice biznesmeni, którzy w dobrze rokujący projekt włożą po 50 czy 100 tys. Czy 200 takich udziałów, 200 inwestorów to dużo? Czy znajdziemy 10 firm, które zainwestują 500 tys? ... Kwestią jest oczywiście transparentność, zarząd składający się z ludzi którym ufamy i inwestorów, którzy mają duże udziały. Sami wiemy, kto z byłych piłkarzy to Ci nasi zaufani. Socios pierwszy krok zrobiło choć w trochę inną stronę bo była jednak inna sytuacja i inne oczekiwania. Może w oparciu o ta grupę, wcześniejszych inwestorów, prawników, da się jakoś ruszyć z szybkimi ale mądrymi działaniami. Nie należę do Socios za co przepraszam, nie należałem też do SKWK, którego ocenić nie potrafię. Wydawało mi się, że jak mam karnet na cały rok to więcej nie muszę. Byłą już Pani prezes i reszte towarzystwa zostawmy odpowiednim służbom, nasze biadolenie nie poprawi sytuacji. Ja podałem jeden przykład, może są lepsze rozwiązania

17            -5
~~~pozdrawia m
GrzegorzuS czekamy na Twój komentarz
GrzegorzuS czekamy na Twój komentarz.

26            -7
esaper
Olek@,Wiślak - NowyBieżanów
Trochę logiki Panowie. TS jest trupem ? Ale jak trzeba kasy z działek to idziecie do TS. Socios działa bez sensu i remontuje szatnie ? Jak trzeba do Miasta to socios dobry ? Poczytajcie trochę. Kto zebrał 50000 na kasę dla piłkarzy ? Wy ? Czy socios ? Na początek trzeba coś zrobić a nie tylko pisać. I gwarantuję wam - nawet jeśli znajdą się w socios członkowie SKWK /w co wątpię/ - to nie będą mieli większego wpływu na działalność Stowarzyszenia.:lol:

19            -14
stary wiślak
"Prezes mnie oszukała,klubem rzadzili dyletanci"
To słowa Bońka.

40            -7
~~~Mortal
Odpowiedzcie sobie co kochacie?
Ja kocham piłkę nożną. Przez chwilę kochałem Wisłę bo grała piękny futbol. Ale tu już dawno nie chodzi o sport. Teraz wole podziwiać swojego syna jak kopie piłkę z kolegami.

17            -9
~~~Awh7
Taka tam Marzena
Do tego z pieniędzy za mecz z Lechem wypłacono towarzyszowi życia Sarapaty [...] 60tyś.za redagowanie gazetki Reymonta22. To jest szczyt [...] beszczelności!

18            -5
~~~Jerzy KRK
Fajnie napisane ale
1. Wisła stała się (niestety) klubem drugorzędnym w momencie kiedy została przejęta przez ludzi z pólświatka. 2. Ostatnia akcja to nie "tonący chwyta się brzytwy" tylko celowa ustawka, aby móc zagrać na maksa i formalnie się wymiksować. 3. Świetne pytanie Redakcji. W czyich rękach formalnie jest dziś Wisła? I ode mnie. Co i za ile oraz komu mógł sprzedać "nowy właściciel" w dniach 24-28 grudnia 2018? 4. Na ratowanie Wisły jest zdecydowanie za późno. Ona dla dobra jej i naszego musi upaść aby przeciąć wszystkie syfiaste związki zarowno z bandytami, miastem i innymi. No chyba, że ktoś uzna za dobry pomysł zbierać co miesiac po stówie od kibica aby zapłacić Majchrowskiemu za stadion parę milionów :). 5. Wbrew pozorom upadła Wisła będzie mocniejszym podmiotem także do negocjacji z miastem. Można ją budować w oparciu o takich nowych właścicieli/zarząd jak Stolar, Głowa, Szymek, Franek, Socios. Byle z dala od SKWK, TS, Pana Miska i innych. Na szczęście im bedzie bardzo trudno wrocic. Wtedy będzie bardzo dobrze.

23            -7
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
esaper
Dobrze napisałeś , troszkę logiki !! Socios zebrało pieniądze ? czyje ? swoje czy nasze ? Kolejny twór stworzony do wyciągania ręki po NASZE pieniądze !! Człowieku oni (założyciele) te 50tyś. zarobili ? poszli sami do pracy i wypłaty oddali ? czy z naszych składek to poszło ? Wielkie halo bo 50tyś. dali piłkarzom , ze swojej kieszeni to wyciągnęli ? Nie z naszej , z naszych składek. pisząc z naszych mam na myśli rzeszę wiernych kibiców , którzy do dzisiaj gorąco wierzą , że się uda wyjść z tego kryzysu !! Więc mi nie mów , że Socios jest takie cacy bo tak nie jest !! Nie wierzę im. Ja też się głośno rozreklamuję , że dałem na X projekt X kwotę z nie swoich składek a potem pod przykrywką wielkiego ratownika wejdę do zarządu klubu !! Chyba to już przerabialiśmy ? Nie pamiętasz ? 27 miesięcy temu. Historia się powtarza ? już ktoś robi PR dla Socios ? NIE DLA SOCIOS i słyszeć o nich nie chcę !! My jako klub nie potrzebujemy działek TS-u !! My potrzebujemy SPRAWNIE I UCZCIWIE zarządzających !! Ile na świecie jest klubów , które działek nie mają a zdecydowanie lepiej od nas prosperują ?? Wystarczy TYLKO NIE KRAŚĆ !!

23            -18
~~~rafii
mam pytanie
chodzi mi o zawodnikow ktorzy wyslali wezwania do zaplaty- po 14 dniach mogą odejsc za darmo ale to nie zwalnia klubu ze spłaty zobowiązań i wyplaty kasy do konca kontraktu tak?

13            -4
GrzegorzS
Narazie musicie poczekać
na mój konent. Co najwyżej tyle ile mi powiedzieli znajomi członkowie Towarzystwa wygląda to tak. Czekają by weszły w życie wszystkie elementy umowy podpisanej przez byłą prezes z nowymi inwestorami spółki, bo musza czekać. Formalnie to nowi iwestorzy są właścicielami Spółki. Zobaczymy co powie Hartling bo coś ma powiedzieć. Towarzystwo działa wbrew pozorom ma 4 osobowy Zarząd (do dymisji podala się tylko Sarapata). Władzą czasową Spółki Akcyjnej jest Pietrowski. Jeśłi wpłynie potwierdzenie przelewu od Pana Vanny to sprawa się uspokoi. Jeśłi nie to 31 grudnia TS ponownie wejdzie w prawa właściciela 100% akcji powoła nowego Prezesa, Zarząd, Radę Nadzorczą. I będą gasić ten pożar. Ponoć jest o tyle dobrze, że (taka jest wiedza moich znajomych) pracowinicy klubu zostali spłacenie z kasy za mecz z Lechem więc klub (czytaj Spółka) jeśli o długi nie upomną się najwięksi wierzyciele nie ogłosi bankructwa. Zadaniem nowego Zarządu tak jak pisze redakcja będzie spłata do 31 marca zaległości licencyjnych tak by otrzymć licencję na kolejny rok gry w ekstraklasie. Zadanie drugie to sprzedanie Spółki nowemu inwestorowi, co powinno być o tyle prostrze, że z racji rozwiązania kontraktów z winy klubu odejdzie z niego wielu zawodników oby nie trenerzy, w których TS będzie pokładał nadzieję na sprtowe zdobycie 15 punktów, które powinny dać utrzymanie w lidze. Skąd środki na te cle oczywiście pożyczki i sprzeaż najważniejszych graczy by z tej kasy utrzymać resztę zespołu. I proszę odróżnić wreszcie informacje, które podaje od komentów w sprawie. Przy czym to są opinie członków TS, które są subiektwnym ich zdaniem i mogą nie przełożyć się na rzeczywisty przebieg wydarzen. Czekamy na rozwój sytuacji. Wisła jest i będzie a klub przystąpi do walki o ligowe punkty, bo nikt sie nie podda. Nie łykajcie wszystkiego co podają media. Redakcja pewnie ma pełniejszy niż ja na ten moment ogląd sytuacji, ale Wisła to naprawdę nie kończąca się historia.

10            -69
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Upadł Rzym i upadnie Wisla taki kolej rzeczy.Tylko zmiana wlaściciela mogła uratować klub .Nikt juz nie uwierzy w zmiany nikt już nie wpłaci ani złotówki złodzieje "którzy mieli Wisle w sercu poprostu ją okradli ".Cóż można powiedzieć mądrego,świat schodzi na psy nie ma już zadnych wartości tylo kasa.Dopóki Wisła nie będzie totalnie nowym tworem niczym nie związanym z ludzmi z skwk ,SA,sharsami(czytaj zlodziejami) itp.tworem ubecko komunistycznym NIKT NIE WŁACI ANI ZŁOTÓWKI.Potwierdziła się zasady ze jak do koryta dostają sie biedne swinie to jedyne co ich interesuje to Grabież.To scierwo pozbawione kregoslupa moralnego zniszczylo to co było tworzone przez 112 lat.Oczywiście nikt nie zostanie rozliczony.

29            -3
~~~Czesław M.
Kto jest właścicielem klubu
Bardzo proszę o wytłumaczenie. Jak można być nowym właścicielem klubu, mianować sobie prezesa, bo tak jest wszędzie to określane. A może nie o wszystkim się mówi,. Właścicielem jestem wtedy jak coś kupię za określoną kwotę ewentualnie otrzymam za darmo w prezencie. Tu nie było nic zapłacone i prezentu ci panowie chyba też nie dostali. Jakim sposobem są jego nowymi właścicielami.

12            -7
GrzegorzS
Pytanie czy w waszym strachu i amoku ktoś
rozróżnia komenty od informacji. Napisalem już koment, ale coś chyba źle zrobiłem bo się nie pojawił na stronie. Z kręgu znajomych bedących członkami TS wiem, że klub czeka na dopełnienie tego przelewu lub na oświadczenie inwestorów, że się wycofali. Jeśli kasa przyjdzie to sprawa się uspokoi. Zobaczymy też co powie Hartling bo on jest uchwytny i nie jest anonimowy. Jełśi sprawa ostatecznie i oficjalnie upadnie. To TS będzie właścicielem 100% akcji powoła Nowy Zarząd, Radę Nadzorczą, Prezesa. I będą gasić pożar. Wisła straci z powodu braku środków 7 zawodników, chyba że ktoś pożyczy Spółce kasę na spłacenia ich wynagrodzeń. Zadanuie dla nowych władz Spółki to spłacić długi z ostatniego półrocza i uzyskać licencję na grę. Zadanie sportowe to utrzymać sztab trenerski i na tyle mocny skład by zdobyć 10 punktow koniecznych do utrzymania się w lidze tymi zawodnikami, ktorzy zdecydują się zostać i juniorami oraz tymi piłkarzami, którzy będą chcieli do Wisły wrócić. Celem TS nadal będzie sprzedanie Spółki i to szybkie. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji. Wisła to niekończąca się historia. Redakcja ma pełniejszy obraz sytuacji ja jedynie szczątkowy w oparciu o dwa trzy stanowiska, ale nadal pisze to samo nie łykajcie tego wszystkiego co wytwarzają media.

11            -66
~~~RS
RS
Generalnie będzie tak, że słuch o potencjalnych inwestorach zaginie. Pozostanie niesmak i poczucie, że dotychczasowy zarząd (już po dymisji) to banda, granda i zgraja nieudaczników, którzy wypruli klub z ostatniej złotówki. Pewnie dzięki Wiśle ustawili się na kilka solidnych lat. Teraz nie będzie komu posprzątać tego burdelu.

26            -2
GrzegorzS
I do wszystkich mutantów bredzących o Socios
z łaski swojej odczepcie się od tego na co oni wydają własne a nie wasze czy kogoś innego pieniądze. Moim zdaniem (jestem członkiem tego klubu) to najlepsza droga do zyskania w przyszłości wpływu na działania Spółki. Na ten moment zebrane środki zostały wydane celowo i to międy innymi dzięki takiej akcji zawodnicy wogóle dograli ligę jesienią. Remont szatni to też dobry pomysł bo Wisła przetrwa ten kryzys a szatnie zostaną na przyszłość. Przy czym Socios redakcjo to narazie na teraz niestety w sprawie ratunku dla klubu melodia przyszłości. Mam nadzieję, że do gry na nowych warunkach w przekroju 3 miesięcy czasu wrócą Kwiecień i spółka. Bo tu trzeba ściepy rzędu 5 baniek na teraz i 10 do 31 marca. Chociaż Socios jest w stanie na teraz miesięcznie utrzymać kontrakt dwóch trzech graczy. Na prawdę liczy się czas, który pozwoli uratować zespół z grubsza w obecnym kształcie. By to zrobić Socios musiało by mieć z 10 0000 członków. To w perspektywie trzech miesięcy nie realne pytanie czy realnie w perspektywie trzech czterech lat, szczególne. Karnety ma ok. 4000 kibiców

22            -69
~~~nts12
GrzegorzS
Idze, idze bajoku!

51            -6
GrzegorzS
Do Czesław na ten moment właścicielem klubu
są inwestorzy TS Wisla Kraków i Spółka Akcyjna Wisla Kraków to oddzielne byty. Jeśli inwestorzy się wycofali i nie przeleją kasy to spółka piłkarska wroci do TS, który będzie ponowie właścicielm 100% akcji Spółki. Jeśli zapłacili to będą mieć medialne wejście smoka.

11            -52
~~~zwierzyni ecki
do GrzegorzS
Po pierwsze to przestań ubliżać na forum ludziom którzy mają odmienne zdanie od twojego osobniku niezrównoważony emocjonalnie

43            -8
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
GrzegorzS
Dobrze napisałeś. Wam właśnie o te wpływy chodzi !! Nie o Wisłę !! Właśnie Twój wpis pokazuje jakie macie priorytety i cele jak to napisałeś ? : z łaski swojej odczepcie się od tego na co oni wydają własne a nie wasze czy kogoś innego pieniądze. Moim zdaniem (jestem członkiem tego klubu) to najlepsza droga do zyskania w przyszłości wpływu na działania Spółki. To oto głownie chodzi !! Znów pod inną nazwą (tworem zamiast SKWK) chcecie mieć wpływ na Klub !! Wydają własne a nie nasze pieniądze ? Czy już kiedyś nie słyszeliśmy , że Wisła to my a nie wy ? Ręce precz od Wisły , wiem już teraz na 1000 % kim jesteście i co wami kieruje (kolejni co Wisłę mają w sercu ) Dość już tej obłudy !! Wara wam od naszego klubu. JAk była potrzebna pomoc to MY pomogliśmy nie wy i nie wam się splendor z tego tytułu należy !! nie wam !!.

29            -12
~~~goal
Tajne, łamane przez poufne.
Z kim rozmawiał TS- utajnione. Komu sprzedał Wisłę - utajnione. Gdzie jest nowy właściciel - utajnione. Jakie są zapisy umowy - utajnione. Dlaczego prezes TS podała się do dymisji - utajnione. Kto obecnie rządzi Wisłą - utajnione. Gdzie jest przelew - utajnione. Na czyim koncie jest 20 milionów - utajnione. Kto stoi za tymi wszystkimi kłamstwami - ......... .

37            -5
~~~Jerzy KRK
Jest nowy właściciel, bo Wisła została sprzedana.
Nie za 12 mln tylko za 1 euro! Koniec. 12 mln to np. mogło być podwyższenie kapitału lub dopłatą do niego. Warunek zawieszający oznacza, że transakcja może być (teoretycznie) odwrócona.

10            -5
GrzegorzS
Drogi z Bieżanowa a kim ty jesteś jakimś
rzecznikim "MY"?? I kto to są "Wy"

11            -60
~~~NikePro
Sarapata - tarapaty
Drodzy Wislacy szkoda prądu w gniazdku czy baterii w tel czekamy na poniedziałek. Niech odpowiednie służby biorą się za brudy Marzenki. Ciągle jesteśmy robieni w ciula to mnie najbardziej boli...

30            -2
~~~Anty SKWK
Oszukany
No cóż...przyznaję, że sam wierzyłem (czyt. byłem głupi) do wczoraj późnym wieczorem, że przelew będzie. Dzisiaj już w nic nie wierzę (oprócz w Boga;)). Niestety nawet jeśli będzie jakiś nowy zainteresowany inwestor to już na starcie nie będzie miał łatwego życia bo pewnie większość kibiców tak jak ja nie zaufa nowemu właścicielowi. Co do obecnej sytuacji. Mam wrażenie, że cała ta akcja była ustawiona przez TS po to, żeby jak najwięcej pieniędzy wyciągnąć, a potem uciec. Żyjemy niby w państwie gdzie najważniejsze jest demokracja i prawo, a tak naprawdę potem wychodzi na to, że odpowiednie instrumenty nie działają tak jak trzeba. Sprawa Pietrowskiego do Meresińskiego jest podobna i dziwna i mam wrażenie, że TS specjalnie obu podstawiło. Meresiński tak jak teraz Pietrowski pierdzielił o 5 transferów i o tym że Wisła będzie wielka. To samo teraz ten drugi mówił w wywiadach...dla mnie to wygląda na zwykłą ustawkę.

22            -3
kibic z daleka
Frustracja i zawód
Przez Wasze wpisy przemawia frustracja i zawód i ja to rozumiem. Też naiwnie myślałem, że Ly i Hartling podejdą po sprawy poważniej (delikatnie mówiąc). Ale kilkanaście lat śledzenie informacji o Wiśle i futbolu nauczyło mnie, że nic nie jest pewne dopóki nie ma oficjalnej informacji na stronie Wisły SA, albo TS (pamiętam jak z kumplem świętowaliśmy, że do Wisły przyjdzie Stoiczkow...). Jak na teraz, TS nie podał, że oficjalnie jest znów właścicielem WSA. Pietrowski nie podał oficjalnie, że został przez Ly i Hartlinga oszukany, ani nie uciekł z kraju. Poczekajmy na oficjalne informacje. I tak do poniedziałku nic nie zdziałamy...

17            -4
~~~Robson1
Niestety
Cała ta historia to fikcja.Słupy znalezione aby odwrócić uwagę od kłopotów i przyciągnąć ludzi na ostatni mecz. Skasować pieniądze i czesc. Ludzie to fikcja nie będzie żadnego przelewu. Chodziło o dogranie rundy do końca,reszta to mydlenie oczu zyskanie na czasie nic więcej.

7            -3
~~~Tomasz s
Po Co To Wszystko
Jaki cel miało to pseudo sprzedania Wisełki,co zyskali ci niby inwestorzy?co zyskalaWisla ?Co z tego miało TS?I coś co mnie najbardziej ciekawi gdzie jest logika aby oddać Klub we władanie komuś kto jeszcze nie jest właściciele?Co z decyzjami które podejmował nowy prezes?Czy one mają jakąś moc?Dlaczego spłacono takiego Wojtkowskiego który jest wart 200tys euro a dopuszczono Zorana który jest wart kilka razy więcej..?kto za te decyzje odpowiada?Czy TS ma jakiś plan B?Czy dopiero teraz będą myśleć co dalej?I moim zdaniem nie skompromitowali się ci pseudo inwestorzy bo tak jak ich nikt nie znał 3 tygodnie temu tak za kolejne 3 nikt nie będzie ich pamiętał.Kompromitacja są ludzie którzy dopuścili do takiej sytuacji ,czyli zarząd Wisły S.A rada nadzorcza,i zarząd TS Wisła Kraków.Ci ludzie powinni mieć zakaz jakiej kolejek działalności w strukturach WISLY KRAKOW.

11            -2
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
GrzegorzS
My - to liczna grupa kibiców , którzy jak umieli , mogli , potrafili to pomagali Klubowi poprzez składki i zapisy na taki twór jak Socios , namawiali zniechęconych do jeszcze jednego chociaż przyjścia na mecz. Gorąco i żarliwie dopingująca grupa ludzi swój ukochany Klub Wisła. Wy - coś co ma przypominać coś podobnego co funkcjonuje na zachodzie w uczciwie zarządzanych klubach. Wy to coś co powstało dla potrzeb zastąpienia SKWK (bo ten twór już jest przegrany i skompromitowany) Ale cele te same jak sam napisałeś - BYLE DORWAĆ SIĘ DO KORYTA !! Na szczęście w porę przejrzeliśmy na oczy. To że NASZE pieniądze daliście dla piłkarzy to jest kropla w morzu tego co spodziewacie się znów dochodząc do władzy otrzymywać. w niczym Was nie odróżniam od tych co byli do tej pory. Kolejne stowarzyszenie mamiące ludzi że będzie OK. tylko dawajcie co miesiąc pieniądze. Klub ma być NIEZALEŻNY !! Zwłaszcza niezależny od różnego szemranego towarzystwa !!

23            -6
~~~Czesław M.
Odpowiedź dla kibica z daleka
Panie kibic z daleka, tu nie ma na co czekać, licząc na cud. Za kilka dni klub powraca w macierzyste ręce Papiery wyczyszczone, winnych nie ma. Prosta taktyczna zagrywka w wykonaniu pani prezes i jej kumpli.

10            -4
~~~EGT
"SŁUPY" Sarapaty
Po to ten spektakl by ex-prezes po wyssaniu waszych pieniążków z karnetów biletów mogła mieć "glate" ze to nie ona wyprowadzila pieniazki i doprowadzila wz z celową niegospodarnoscia spółkę do upadku. ZURYCH .. Tak się bała podsłuchów i środków dowodowych ( w końcu nie głupia baba ) iż zrobiła to poza granicami kraju. A wine poniesie nowy zarząd czyli "nikt" zarząd widmo o którym nic nie wiadomo. Sprytna "pralka" psze Pani. Nie ma winnego A Pani ma "glejty" na udowodnienie niewinności. To jest tylko moja hipoteza.

19            -2
kibic z daleka
Panie Czeslawie
Pewnie i nie ma na co czekać, ale co innego możemy zrobić? Mój wpis nie wyraża nadziei, że coś jeszcze tu ugramy, ale raczej to, że już jestem pogodzony z losem...

1            -3
~~~Janko Buszewski
GrzegorzS
Myślałem,ze sam zrozumiesz i nie będę zmuszony tego napisac,ale .....nie dałes mi wyboru.nazwał cie ktos na tym forum,osobnikiem niezrównoważonym emocjonalnie,ja uważam że jest jeszcze gorzej.Irytowało mnie i nadal irytuje,to co wypisujesz i jak komentujesz wydarzenia wokół naszego klubu,ale ok,kazdy ma prawo do swoich przemyślen.Posuwasz sie jednak zbyt daleko,bo obrazasz kazdego kto ma inne zdanie od twojego i wypisujesz takie brednie,że zęby bolą jak się to czyta.Robisz otoczke znawcy prawa handlowego,umów i podmiotów prawnych (na tematy sportowe zjadłes wszelkie rozumy) a tymczasem twoja składnia i ortografia, jest na tak żenującym poziomie,ze mój 10 letni syn zasmiewa sie z ciebie raz za razem.Dodatkowo,jestes chłopie niepoprawnym blagierem i mitomanem. Wypisujesz takie głupoty,że nie wiem czy mam smiać sie czy płakac.Wczoraj napisałes,ze "z twoich informacji wynika ze przelew został zrobiony" dzis piszesz "ze trzeba czekac az wejda w życie elementy umowy podpisanej przez byłą prezes...." człowieku,czy ty sie słyszysz?Rzecz rozchodzi sie o kwote 12 mln pln czyli ok 3 mln euro.Kwote wręcz smieszną, przy wydatkach na utrzymanie ekstraklasowego klubu na poziomie gwarantującym jego poprawne funkcjonowanie.Te pieniądze "idą do klubu" juz tydzien czasu i .....nadal nikt ich nie widział.Podejrzewam,ze nikt ich nie zobaczy.Skoncz więc wlewac w serca mlodych i naiwnych kibiców nadzieję,ze bedzie ok.Jesli twoi mityczni znajomi z TS-u sa na podobnym poziomie emocjonalnym i osobistym jak ty,to całkiem mozliwe że serwują tobie takie informacje.Jesli tobie z tym dobrze,ok masz prawo,ale daj zyc innym.Mnie twoje wywody tylko smieszą i czasem męcza,ale inni może w nie wierzą?Po co to robisz?Za dzien,dwa jak sprawa całkiem upadnie napiszesz kolejny komentarz?W jakim, tym razem tonie?Ze dobrze sie stało,ze inwestorzy byli fikcyjni bo.... i tu sam sobie wymysl co mógłbys nasmarować!Uczciwie mówię,nie wiem co miała znaczyc ta szopka,ale wiem na pewno,że szopka była i tak tez sie skończy.obrzucali co niektórzy błotem Stanowskiego,Bońka,Dudka ,Pola,Jadczaka etc choc ci juz wcześniej przeczuwali,jak to sie skonczy.Zapamietaj,zosta lismy wydymani przez swoich i nic tego nie zmieni,ani nasze pobożne życzenia ani twoje dyrdymały i wymyślone teorie.Długo zbierałem sie zeby to napisac (wychodze z założenia,ze każdy ma prawo do swego zdania)ale dzis juz nie wytrzymałem.Zapowiada sie sądny dzień dla naszego klubu, wejdziemy w Nowy Rok prawdopodobnie jako skompromitowany bankrut ,zaczniemy od (byc może?!) poziomu 4-ligowego z juniorami w składzie i jest to dla mnie,jak i dla tysięcy kibiców w Polsce i poza granicami wiadomośc wręcz hiobowa i dramatyczna.Dlatego prosze cie o jedno-wstrzymaj sie na ten czas ze swoimi wywodami,mądrosciami i przetwarzaniem legendarnym i zmyślonych informacji.Nic one nie wnosza a powoduja tylko dodatkowe zdenerwowanie i chaos.Poczytaj,co pisza o tobie i myśla inni,jak cie nazywaja i co o tobie sądza.Mało kto traktuje cie poważnie i tak samo malo kto chce cie słuchac.Zamilcz więc proszę,choc na jakis czas w tych trudnych dla nas chwilach!!

39            -7
~~~Misioł
przez całe 2 lata
wróg był tutaj, na miejscu. a my mu zawierzyliśmy, uznaliśmy za swojego i pozwoliliśmy wykończyć nasz klub. jeszcze jakby to faktycznie ktoś obcy nas wykończył, ale swój? ciężko znaleźć odpowiednie słowa.

29            -3
esaper
Wiślak - NowyBieżanów
Przeczytaj co piszesz a następnie pomyśl. 1.Czy interesowałeś się cokolwiek w temacie socios ? 2. Czy przekazywałeś jakąkolwiek gotówkę dla tego Stowarzyszenia ? 3. Czy wiesz na jakiej zasadzie była zbierana kasa na piłkarzy i na czym polegało przeznaczenie innej kasy na remont szatni ? 4. Czy wiesz DOKŁADNIE jakie są statutowe cele tej organizacji ? Jeśli nie to zapoznaj się. Jeśli tak - TO DLACZEGO PISZESZ BZDURY ?

11            -8
GrzegorzS
Myślę drogi gościu z Bieżanowa jeśli masz dowody
że choćby złotówke wpłaciłeś na akcję Socjos lub wcześniej jestem Ci gotów tę kasę zwrócić, ale z natury rzeczy wiem, że Ci co powołują się na takie tanie argumenty nie dali nic więc myślę, że trudno zwrócić komuś 0.00 zł. Dalej nie zamierzam się tu licytować z Tobą na to ile włozyłem do klubu w ostatnim kyzysie bo podejżewam, że wkładając 10.00 zł to i tak bym Cię przebił finansowym wkładem do klubu. Jak z kontekstu zrozumiałem jeseć conajmniej wiceprezesem wielkiej zorganizowanej grupy "MY" kibice. Więc czekam z nadzieją, że wreszcie się ruszycie wykupicie Wisłę ja wam przyklasnę i będę czekał na kolejny tytuł i szansę grania w LM. Ale narazie to grupa "MY" której jesteś członkiem głównie produkuje się po przez internet i wylewa swoje żale i rzeczywiste lub domniemane pretensje do Świata. Ja zaś jako członek mniejszości czyli "wy" comiesiąc dorzucam 100.00 i pewnie dorzucę do kolejnych sbiórek organizowanych przez Socios na tak jak rozumiem mało istotne dla grupy "my" cele jak remont szatni Akademi piłkarskiej Wisły. Socios działa transparentnie publikuje swój newsleter publikuje sprawozdania z działalności finansowej i rozlicza się co do grosza z kasy, która przekazją jej czlonkowie na cele, które sami członkowie wyznaczają. Zdużą dozą prawdopodobieństwa prędzej grupa "MY" bedzie kożystać z tego na co złoży się i na co wyda kasę dla klubu grupa "WY". I na zdrowie.

12            -46
GrzegorzS
Drogi Janko rozróżniasz
informacje od komentu. Piszę te informacje, ktorw uzyskałem. Nie jestem w stanie ich do końca potwierdzić bo nie siedzę w tym przypadku w banku. To co napisałem wczoraj było i jest nadal aktualną informacją, ktora uzyskałem od członka Towarzystwa, który jak rozumiem przekazal mi ją w dobrej wierze. Wielokrotnie mnie nie zawiódł. Teraz czekamy na potwierdzenie tej wiedzy. Jak widać albo on się mylił, albo przekazywał mi swoje opinie. Po ludziach w TS krążą różne opinie oraz lepsze lub gorsze dla Spółki scenariusze. Informacje o dokonaniu przelewu płyną zresztą z kilku źródeł czy okażą się prawdą trzeba poczekać. TS wydal oświadczenie, że kasa nie wpłynęła i czeka na wyjaśnienie sprawy dlaczego i dowód, że wystawiono dokumenty przelewu. Jeśli coś takiego wpłynie to na wierzchu nie będzie moje tylko inwestycja wWisłe stanie się faktem. Od 19 lat wpisuję tu swoje komenty i już wielu takich przeżyłem co byli chwilę i znikli lub mutują nickami.W sumie guzik mnie obchodzi Twoja opinia o mnie. Proponuję jednak by uczestnicy dyskusji opierali się na faktach a nie skupiali na opiniach wzajemnych o sobie.

6            -48
~~~Wiślak - Nowy Bieżanów
esaper
Jakie są cele statutowe ? Jakie cele statutowe miał zarząd MS ? i co z tego wynikło ? Przestań mi bredzić o jakiś celach statutowych bo ja też uchwalę sobie za cel ratowanie np. Orlika białego a wszystkie pieniądze przekazane przez różnego rodzaju zbiórki zdefrauduję. Tak się działo ostatnio w Wiśle ? wszystko na to wskazuje że tak właśnie było. Nie wierzę SKWK , nie wierzę Socios , nie wierzę w ich uczciwe zamiary !! Za długo już byłem oszukiwany jako kibic aby jeszcze wierzyć w dobrą wolę Socios bo w statucie zapisane coś tam mają pozytywnego , pożytecznego. Co do wpisu GrzegorzaS to ja też dochodzę do wniosku , że z tym człowiekiem nie ma co rozmawiać. w swoim wpisie Janko Buszewski zawarł wszystko to co myślę o nim i o jemu podobnie myślącym "ratownikom Wisły"

14            -8
~~~Tomi
Z nieoficjalnych informacji...
To nie 28 grudnia miał być przelew pieniędzy od nowych właścicieli a 4 stycznia 2019 r. Czekamy na wyjaśnienie tego zamieszania ;-)

4            -14
~~~RS
przekręt warty 700 000 zł
Moim zdaniem za tymi panami ... potencjalnymi inwestorami stoi stary zarząd Wisły Kraków lub przestępcy. Moja teoria brzmi tak, że wymyślili oni numer z inwestorami z Kambodży aby udobruchać miasto, zagrać mecz z Lechem, zgarnąć milion złotych i zapomnieć o inwestorach z majalandu.

11            -3
~~~Stachu
@GrzegorzS
piszesz, że jak nie dojdzie przelew to TS przejmuje z powrotem Wisłę żeby ją ratować. Czytasz czasami to co napiszesz?

27            -2
Influencer
Normalnie komedia kryminalna
Jak pisałem przed świętami że to jakiś marny film to minusy się sypaly. Kocham ten klub jestem pełen podziwu i uznania dla naszych piłkarzy ale wy kibice obudzcie się i popatrzcie chłodnym okiem bez emocji na to wszystko!!

6            -3
~~~stary zgred
Charlie:
Też uważam wypowiedź Bońka, a za nią Twoją, za bardzo rozsądną. Obydwie uzupełniłbym o jedno; pewnie że szkoda, jeżeli nieopłaceni zawodnicy odejdą w styczniu i to za darmo, ale ligę można dograć z sukcesem (czyli się utrzymać) nie tylko tymi co zostaną i juniorami. Ty i Boniek zapominacie jeszcze, że jest zimowe okienko transferowe. W nim można pozyskać kilku zawodników. Oczywiście z tych co zdecydują się przyjść za darmo i na dodatek grać za niewielkie pieniądze, ale wydaje mi się, że "na rynku" jest całkiem sporo grajków, którzy nie grają nigdzie, potracili kontrakty, po kontuzjach i dla nich wybór; wiosnę spędzić "na walizkach" w oczekiwaniu na jakiś kontrakt od jesieni 2019 lub pograć pół roku w ligowym klubie za chociażby "kilka" złotych, może być atrakcyjna, bo lepsza jakaś robota niż żadna, można grać, trenować, a jak się uda; pokazać się. A my potrzebujemy do utrzymania się naprawdę niewiele punktów.

9            -5
~~~ZaWsZe TS
A gdzie jest Pietrowski
Agent piłkarski trzeciej kategorii, opowiadający o 130 mln, znajomości Vanny z Papieżem i przelewie. Naprawdę smutne, a raczej żenująco śmieszne. Ile jeszcze będziemy znosić to poniżenie. Mam nadzieję że Pietrowski podzieli losy niejakiego Meresińskiego, a tymczasem statek jest bez kapitana, Schettino uciekła, nie ma Prezesa i rady nadzorczej. Natychmiast jeśli TSW ma choć grosz honoru pilnie trzeba powołać Zarządzającego klubem, wrócić do rozmów przy pomocy miasta i PZPN z Krakowskimi Inwestorami, nie chodzi o wpakowanie w klub 100mln ale przynajmniej dokończenie rozgrywek i choćby powolna odbudowa klubu - nawet w 1 lidze, ale na nowych zdrowych zasadach i bez Miśków z jego przydupasamia z SKWK!

10            -3
~~~ZaWsZe TS
~~~stary zgred
O czym wy ludzie piszecie, jakie okienko transferowe. Naprawdę matrix. Jeśli odejdą zawodnicy pokroju Arsenic, Wojtkowski, Kostal za których można cokolwiek dostać, nawet grosze a i tak będą dochodzić odszkodowania od klubu to nie ma to żadnego sensu, lepiej próbować ratować to co z Wisły zostało przy pomocy nieprzychylnego Majchroskiego i PZPN, choćby za cenę wyprzedaży zawodników i spadku do 1 ligi, niż kurczowo się trzymać 130 mln Piotrowskiego i księcia Kambodży.

6            -3
~~~ZaWsZe TS
Już po dobranocce
Z nieoficjalnych źródeł przelew 1 stycznia 2020, i nie 12 mln PLN a 12 mln KHR. A serio przestańcie siać ferment i niestworzone historię, trzeba wymusić na TSW działania, bynajmniej nie na zasadzie syndyka masy upadłościowej, bo jeszcze by się nachapali ale rozwiązania na zasadzie oddłużenia klubu przez miasto i przejęcia przez inwestorów.

5            -4
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Ta sprawa pięknie pokazuje, jaką republiką bananową stała się Polska i jakie standardy tu panują.

13            -3
esaper
Wiślak - NowyBieżanów
Czyli jednak NIE bo NIE. Bez żadnych konkretów. Tyle w temacie. Nie musisz odpisywać.

7            -2
~~~stevie
Napiszę tyle
Tu musi wejść prywatny inwestor który będzie oglądał każdą złotówkę, tylko jak uciąć łeb hydrze...

8            -4
abec
widok z zewnątrz
Jako kibic zupełnie innej drużyny powiem wam jak to wygląda bez emocji. No prawie, bo dla Wisły powinno być miejsce w eklapie i szkoda będzie jak spadnie, szczególnie na długo: - ci egzotyczni panowie od początku wyglądali dziwnie - a to sklep z cygarami, a to całkowita anonimowość i w internecie i podobno w Kambodży. - potem pojawiały się kolejne dziwne informacje (podobno udziały w Slavii Praga, która to drużyna o panu VL nic nie słyszała itd.) - wreszcie rozmowa Pietrowskiego z dziennikarzami Onetu, gdy ten dowiedział się o "niekorzystnej strukturze właścicielskiej" terenu. Reakcja Pietrowskiego mówiła sama za siebie. Myślę, że to był moment kluczowy. Trudno mówić o winie pismaków, ale niewykluczone, że gdyby nikt im nie uświadomił, że nie kupują terenu, to do transakcji by doszło; potem byłoby wielkie zdziwienie. A teraz? dla mnie wygląda to tak, jakby nie tylko kibice zostali oszukani, ale teraz po porażce operacji "teren TS" nowi prawie-właściciele (mieli nimi ostatecznie zostać po zaksięgowaniu kasy) oszukują się wzajemnie - tzn. VL już się nie chce pchać w Wisłę, bo nie ma po co, ale Pietrowskiemu jeszcze mówi, że przelał pieniądze. I Pietrowski został z ręką w nocniku, bo on był twarzą operacji. Zaraz kontakt z MH też się urwie, a potem Pietrowski złoży rezygnację i tyle. Szkoda - czasu i zachodu. Może też było tak, że wizja "świetnego biznesu kambodżańskiego" położyła negocjacje z grupą krakowskich biznesmenów - jeśli tak, to szkoda podwójna. Jesteśmy krajem słabym piłkarsko. Budowa zespołu na zdrowych zasadach przez ludzi autentycznie nim zainteresowanych byłaby dużo lepsza, niż "dream team" za importowane dolary. To się słabo udaje a i szok przy porażce może być większy.

5            -3
kibic z daleka
...
link »

6            -3
nales
Jest kasa !
Podobno kasa doszła link »

11            -4
~~~markos
A gdzie jest tymczasowy prezes Pan Pietrowski
podobno wczoraj wyjechał z Krakowa, ot "profesjonalizm", klub któremu szefuje jest na krawędzi upadku, powinien być tu, w Krakowie! i całą sprawę wyjaśnić, bo Wisła nie zasługuje na takie traktowanie! (kolejny raz) a bądż co bądż ( póki umowa kupna / sprzedaży nie zostanie anulowana, pełni obowiązki prezesa) a to powinno do czegoś zobowiązywać, śmieszne są jego tłumaczenia, że "Pan Ly, jest obecnie w samolocie do USA i nie odbiera telefonu" i co ? - dalej leci?, mam nieodparte wrażenie, że nie odbiera telefonu z premedytacją, zostawił klub "na lodzie", zastanawiam się jak musi się teraz czuć choćby Kuba Błaszczykowski. Pozostaje jednak malutki cień nadziei, że będzie dobrze, ale do tego potrzebna jest transparentność, szczerość, szybkość decyzji, a nie szumnych deklaracji, jednak nadziei na to, jest we mnie coraz niej, ale "dopóki piłka w grze"...

3            -10
nales
warto było czekać do końca
Teraz czekam na oficjalny komunikat !!!

14            -6
wilkrobert13 2
Tak jak mówiłem.
Będzie dobrze.TYLKO WISŁA.:-)

3            -7
~~~Anonim
Anonim
Do końca wierzyłem że ten przelew dojdzie. I na szczęście tak się stało! Jeśli wszystko stanie się prawdą to Legii i Lechowi z tymi właścicielami odjedziemy na lata świetlne. Czekamy na odbudowę potęgi.

2            -5
GrzegorzS
Ot chwila ulgi kKasa doszła
inwestycja wchodzi w życie i to już jest info z kilku źródeł widze, że jak dawałem linki do transfermarketu to redakcja nie puszczała, ale teraz już można puścić całego newsa jako info jeszcze nie potwierdzone, ale .....

4            -34
~~~Tomi
pieniądze dotarły...
Pewne info ! ;-)

3            -5
~~~mazzii
Cud?
Obiecane pieniądze od inwestorów są na koncie Wisły Kraków więcej @RMF24pl news @RMF24pl (Marek Balawajder z RMF na Twitterze dzisiaj o 17:00)

5            -4
GrzegorzS
Szkoda, że zabraliście mi tę choć małą satysfakcję, jak
puściłem info, że kasa doszła ale idę na piwo:-) :-) :-) :-)

5            -35
~~~Stachu
Wisła jest do uratowania, ale
1. TS traci wszelkie wpływy na Wisełkę 2. Na czele projektu stają osoby zaufania publicznego 3. Uda się znaleźć ludzi, którzy założą na pensje zawodników w zamian za to dostana udziały w ich kartach 4. Do oczyszczonego klubu wejdą poważni sponsorzy 5. Kibice odzyskają zaufanie i wrócą na stadion W dłuższej perspektywie znalezienie POWAŻNEGO inwestora. Upadek klubu nie oznacza koniec długów i swobodną grę od IV ligi, długi ktoś będzie musiał spłacić albo Wisła przestanie istnieć

3            -3
~~~mac
przelew
już nie wiem w co wierzyć...??lin k »

3            -3
dayler
jest kasa
link »

3            -3
~~~22ABG22
JEST KASA!
podobno

4            -3
~~~Miedziak
Konsul i Dyzma
nie wierzę, że jest kasa. Wysłali pewne lipne potwierdzenie i będą kręcić jeszcze z tydzień...

5            -5
~~~c2
Nieoficjalnie: obiecane pieniądze trafiły na konto Wisły Kra
Nieoficjalnie: obiecane pieniądze trafiły na konto Wisły Kraków lin k »

4            -4
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
ONET i WP podają że jest kasa.

5            -4
~~~Pablitos8 4
Tytuł
Tytuł powinien być inny Wanna z przelewem/bez przelewu.

5            -2
~~~Miedziak
Konsul i Dyzma
życzę Wam jak najlepiej, ale w sobotę bank kasy nie zaksięguje. To pewnie tylko lipne potwierdzenie przelewu. Będą Was jeszcze kręcić z tydzień zanim zrozumiecie, że to Konsul i Dyzma

4            -3
~~~ZaWsZe TS
Ludzie ochłońcie
Nie ma żadnych pieniędzy na tą chwilę, a wiemy jak jest z powoływaniem się na dziennikarzy, ta opera mydlana może trwać jeszcze miesiąc, dla mnie faktem jest że na dzień 28.12 powinny być pieniądze na koncie, tyle w temacie, jeśli zostały wysłane przesłanie potwierdzenia przelewu to formalność, jeśli takowego nie ma można to włożyć w kolejne bajki, a Wisła nie ma czasu na marnowanie, koniecznie TSW które według mnie jest właścicielem winno podjąć działania mające na celu zarządzaniem klubem. Jeśli pieniądze rzeczywiście trafią na konto, to dobrze, ale miej Nas Panie Boże w opiece przy tak nieprofesjonalnym podejściu do przejęcia klubu, a co dopiero zarządzania Nim....

6            -6
~~~TS 68
Nikt nie potwierdza otrzymania kasy
Proszę wstrzymajmy się z euforią, prawdopodobnie ktoś sobie robi jaja (obym się mylił) kasy na koncie na razie nie ma jest w obiegu potwierdzenie przelewu które może być fałszywe

6            -3
~~~Zen
Tych nieudaczników ,którzy
zarządzali klubem przez ostatnie dwa lata powinno wziąć się pod lupę.

4            -3
woytek1974
@~~~TS 68
Niestety takie spotkanie wczoraj nie było możliwe.

2            -2
woytek1974
@~~~Herti
Drogi Herti, nie zawiodłeś się i nie zawiedziesz się nigdy. Od lat starałem się mobilizować kibiców Wisły do działania. Wierzyłem i wierzę w siłę kibicowskiej aktywności. Dla mnie i dla wielu innych kibiców chcących działać, Wisła Kraków, choć cały czas powtarzam, że to tylko przyjemność, jest ważna. Lubię przyjść na stadion i oglądać piłkarzy z białą gwiazdą. Inicjując różne akcje i namawiając kibiców do udziału w nich, zawsze miałem na uwadze dobro Wisły. Zależy mi także na przekonaniu niektórych kibiców, że ich aktywność ma sens.Kibicowanie pojmuję jako branie współodpowiedzialności za klub. Liczyłem, że inne osoby, które swą "kibicowskość" odmieniały przez wszystkie przypadki, również kierują się dobrem Wisły. Cóż, nie jest mi z tym dobrze, że rzeczywistość brutalnie weryfikuje moje nastawienie. Jeżeli ktoś łamał prawo to powinny zająć się tym odpowiednie służby. Chcę wierzyć, że żyjemy w państwie prawa. Napinka i obrażanie ludzi w sieci nie jest poważne. Bez względu na wszystko nadal uważam, że prawdziwi kibice mogą odegrać bardzo istotną rolę w uratowaniu Wisły. Trzeba działać. Internetowy hejt jest dalece niewystarczający i niczego nie zmieni. Oczywiście możesz pisać nieprzychylne komentarze na mój temat - Twoje prawo. Mimo wszystko pozdrawiam. PS. W najbliższym czasie spodziewaj się propozycji kolejnej akcji od woytka1974

3            -6
franz
@GrzegorzS
Polecam zbitkę tych dwóch zdań z tego samego wpisu: "To co napisałem wczoraj było i jest nadal aktualną informacją, ktora uzyskałem od członka Towarzystwa, który jak rozumiem przekazal mi ją w dobrej wierze" vs "Proponuję jednak by uczestnicy dyskusji opierali się na faktach a nie skupiali na opiniach wzajemnych o sobie" - i tyle w temacie logiki Twoich wywodów, nie mam więcej pytań.

4            -2