Niedziela, 30 grudnia 2018 r.

Nie ośmieszajcie już więcej naszego klubu!!!

Osoby, które jakimś koszmarnym zrządzeniem losu przejęły nasz klub, 112-letni klub, to jest jakiś wyższy poziom absurdu! Tekst, który nowi właściciele (?) Wisły Kraków SA wymusili, aby wrzucić na klubowego Twittera, o rzekomej chorobie pana Vanny Ly, nie wymyśliliby nawet w Monty Phytonie! Chciałoby się tym samym powiedzieć - Panie Adamie Pietrowski, Panie Matsie Hartlingu i chory panie Ly - tak jak się pojawiliście, tak jak najszybciej zniknijcie! Lepiej bowiem upaść i zacząć nawet od C klasy, niż uczestniczyć w tej farsie, którą odstawiacie!

12,2 mln złotych, które wiszą gdzieś w odległym matriksie międzybankowym oraz kolejne 130-150 mln, które pan Pietrowski zapowiadał w najbliższym roku (czy też latach), a także rzekoma znajomość Vanny Ly z Janem Pawłem II, jak i wszystkie inne żenujące bajki, których w żaden sposób nie jesteście w stanie potwierdzić - tak jak i wszystkie pieniądze kambodżańskiego rodu królewskiego - nie są warte pośmiewiska, na które wystawiacie aktualnie nasz klub i jego wspaniałych kibiców!

"Dziękować" należy jednak przede wszystkim niedawnym włodarzom Wisły Kraków SA, którzy są głównymi odpowiedzialnymi tego, że "Biała Gwiazda" stała się dziś pośmiewiskiem! Całego kraju!

Zniknijcie i nigdy nie wracajcie! 


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


160    Komentarze:

~~~Danio9876
Redakcja
To samo tyczy się też chyba TS i całego byłego zarządu, czyż nie redakcjo?

312            -6
~~~robot
trzeba zbierać kasę na porządnych prawników
niech to wszystko jak najszybciej odkręcą!!

105            -8
~~~Whiteman2 1
....
100%poparcia....

76            -7
ddd
Jest jeden pozytyw
link » Bo już się bałem,że są u Vanny. Tak czy siak- jest to kompromitacja stulecia w polskim futbolu. A myślałem,że dzisiejszej żenady amici nie da się przebić... 😳

50            -8
~~~Kili
to jest powazny portal.
moze mimo wszystko zachowajmy zimna krew i resztki godnosci. bo takimi artykulami wpisujemy sie w farsową narracje naszego klubu.

43            -85
~~~drabson
Lepsza 4. liga
Dokładnie, lepiej zacząć od 4. ligi, niż przedłużać tą agonie w ten sposów, najgorzej będzie jak jutro ten przelew faktycznie wyląduje na koncie, to tylko przedłuży kabaret

38            -40
~~~GURULI 76
TO JAKIS KU........A KOSZMAR!!
wstyd i żenada co tutaj się ku...........a ostatnio wyprawia!!

38            -6
~~~Garbaty12 3
Bu.ce z TS zniszczyly moj ukochany klub!
Niech ich piekło pochłonie!! Ciekaw jestem co na to user Grzegorz S?!

138            -5
~~~Jatoja
Ej
Ci co zastraszali niby potencjalnych inwestorów może niech się wybiorą do Pana Pietrowskiego i mu wytłumacza ze Wisła to wielki klub!

39            -16
~~~Maxel
Moje przypuszczenia
Wydaje mi sie ,że było tak : Goście myśleli ,że biorą Wisłę razem z gruntami. Chcieli wziąć kredyty w banku na to żeby wykupić klub i zgarnąć teren warty przeszło 100mln złotych. Okazał się wielkim zonk. Oni kasy nie mają. Od początku to było mówione ,że poważni biznesmeni 3 miliony euro mają od ręki! To GrzegorzS i inni pisali ,że trzeba sprawy papierkowe pozałatwiać nie można tak od razu kasy bla bla bla . To teraz macie. A ten cały Ly to pewnie nawet nie jest prawdziwy.

58            -15
~~~kristof..
Spokojnie...jutro wtjdzie Szymon Majewski
I powie:Mamy was!!

39            -7
edo
ja tego nie moge pojąć
po co ktoś robi taki smród, kto? fan klubu czy wróg. czy ktoś dostał kasę za tą blazenade, za ten teatrzyk? już mam tego dość. to tak jakby brat ci dał w twarz

41            -3
~~~Kibic z Polski
Smutek !
Tragedia ! Oto co pisze Jadczak! :Niestety umowa przewiduje (prawdopodobnie, bo sporządzono ją tylko po angielsku a z językami w klubie jest ponoć przeciętnie, więc nikt nie jest pewny jej treści), że spory między stronami mają się rozstrzygać w międzynarodowym arbitrażu ! Jeśli to prawda to nawet inwestora nie pozyska nowego Wisła ! Spór może trwać miesiące! To oznacza upadek ! Czy Sarapata i ten jej pomocnik Michlowicz zna perfect angielski ? ! Ten Vana Li może mieć przy sobie akcje Wisły ! Może żądać odszkodowania gdyby TW chciało umowę unieważnić! Zabawa się skończyła! Dopiero mogą być kłopoty! Marke Wisły ,prawa,barwy sprzeda na giełdzie w Kambodzy i to żart nie jest!

29            -23
Maxi
Oddali klub byle komu
Byle jak najszybciej uciec od odpowiedzialności tak to wygląda . Ja się k....a pytam gdzie jest prokuratura gdzie jest ABW gdzie jest CBA

90            -4
~~~Złodziejk a
@~~~robot
Trzech jest w klubie: Sarapatatata, Gouda i Michlowicz, dadzą radę hahaha hahaha hahaha

27            -5
tedy
czy z Wami Redakcjo wszystko ok
Jak możecie mieć pretensje do tych ludzi, przecież winni są ci co im klub chcieli sprzedać.

106            -9
~~~a68
upadłość
W prawie gospodarczym istnieje pojęcie Upadłości Układowej tz. dłużnik umawia się z wierzycielami poprzez sąd co do odroczenia-karencji spłaty zobowiązań oraz co do rat -ich wysokosci a całośc nadzoruje Nadzorca Sądowy . Jest jeden problem ,papiery finansowe muszą wpłynąć do sądu w komplecie a obawiam się ,że już ich nie ma . Ale jak by jakimś cudem się znalazły to może jest to wyjście tym bardziej ,że na takim rozwiązaniu napewno zależeć powinno miastu a i wierzę w przychylność Bońka i pozostałych wierzycieli

31            -4
~~~mariuszD
wszyscy upadliśmy na głowę
należy jak najszybciej skończyć tą farsę, coż nie ma na dziś dla nas ratunku więc przynajmniej nie ośmieszajmy się dale Zarząd komisaryczny i koniec z [...]owaniem

34            -3
SMOK
Tak źle
a tak niedobrze

13            -5
~~~Liguś
Wislak
Już nie mogę tego czytać, ten klub to Wy i dziennikarze ośmieszacie, moze przez to ze nowi właściciele nieudolnie usiłują się tłumaczyć a dziennikarze próbują na siłe szukać sensacji, a czy wy wogole wiedzie ze przelew z przewalutowaniem w zależności od banku idzie 2-3 dni ? A czy my kibice jesteśmy tacy idealni jak klub nas potrzebował to wielce się większa cześć odwróciła i protestowała, bo wszyscy skwk ogłosiło protest to trzeba protestować tak wszyscy byli zapatrzeni w stowarzyszenie ze się chyba wszyscy na nich przejechali, i teraz co wielcy kibice którzy protestowali razem z nimi nadają na nich a sami przez ten protest niszczyli ten klub... wiec poczekajmy do jutra i dajmy szanse nowym właścicielom bo kazdy może popełnić błąd poprzez niefortunna wypowiedz... WIEC NIE NAKRECAJMY SIĘ !

22            -27
Henry
Prośba do Organów Państwowych
Uprzejmie prosze : Prokuratora o zajęcie sie byłym zarządem Wisły Krakow . Urząd Skarbowy o bezwzględne ściągnięcie wszelkich zobowiązań i podatków . UM Krakowa o zajęciem sie delegalizacja SKWK . Policję o zapewnienie bezpieczeństwa wszelkim osobom zastraszonym .

122            -3
~~~ja
Spokojnie. Koszmar zaczął się już w 2011 roku w momencie
straty gola na 3:1 na Cyprze w eliminacjach LM. To był moment zwrotny. Od tamtej pory: Wisła 0 MP i 0 PP, a pewien klub w tym samym czasie 5 MP i 5 PP plus awans do LM i kilka awansów do LE. Zła passa trwa już od dawna. Rośnie pokolenie kilkunastolatków, dla których hasło Wielka Wisła to już prehistoria (tak jak dla nas wielu Monica, Kawula, potem Szymanowski, Kmiecik, Iwan).

57            -10
~~~wiślak z krk
Do redakcji
Upadlisciw na głowę?? Do kogo Wy macie pretensje?? Chyba wam się lejce popiepszyly, gorzkie żale do poprzedników

73            -14
~~~Meg
Wisła
Ja jeszcze wierzę że przelew dojdzie do skutku

30            -45
~~~Kristof
Wisla
Sarapata i reszta tej patologi zrobili z Wisly posmiewisko !!

100            -2
~~~Bartolini 86
Skwk i zarząd
S[...]***ny Pie*****ne

108            -2
~~~Analityk
Przykra prawda
Każdy o zdrowych zmysłach od początku wiedział, że to się nie uda. Jak ktoś chce przyjąć klub to przychodzi, robi konferencje i spłaca długi. A tutaj oczywiście bajka goniła bajkę. Wszyscy mówią że super zacząc od 4 ligi. Pomysł zacny lecz pomyślmy inaczej. W Polsce na pewno znalazłoby się kilkanaście firm, które są w stanie wyłożyć 12 mln na spłacenie długów. Problemem są jednak osoby, które w sposób "realny" rządzą tym klubem. Zacząć można od 4 ligi i to żaden wstyd. Lecz trzeba zacząć pracę u podstaw.

47            -3
~~~22ABG22
Gdzie jest 700.000 PLN za Lecha?
SKWK nie ma, Satrapata nie ma, Arsenic nie ma. Kto zatem ma...

115            -3
~~~Yolo
Legionista
Całym sercem jestem z wami trzymajcie się!

99            -5
~~~keruj
Tu
się całkowicie z wami zgadzam . To co zrobiła Sarapata z całym pseudo zarządem to tylko wiedzą na Montelupich

78            -2
~~~Yogi
DZIEKI
Redakcjo dzieki za ten tekst !

9            -36
~~~22ABG22
INTERPOL powinien...
...moze ruszyc po nowym roku za kolejnymi lawirantami?

25            -3
~~~Jugoslaws ki Lacznik
Prowokacja?
Wydaje mi sie,ze ktos tu odstawia prowokacje. Tylko kto i dlaczego. Dowiemy sie w kilka dni

33            -2
Niewierny Tomasz
A jeszcze niedawno...
jak się napisało post o Miśku kręcącym lody w Wiśle, Redakcja takie posty cenzurowała :(

96            -5
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Pdobno dokumenty sprzedaży Wisły Kraków są ...............w Warszawie w jednej z kancelarii .Jadczak je teraz czyta? ! Piszą coś o mecenasie Ostrowskim który podpisywał umowę...........Jest kompletny chaos inforamcyjny............ ..Sarapyta musi wyjść szybko i zrobić konferencje.

18            -3
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Jadczak:Bardzo ciekawe, bo według zapisów umowy to pana Pietrowskiego nie powinno już nic łączyć z klubem Wisła Kraków... k...wa mać to Jadczak czyta umowę sprzedaży Wisły Kraków ? o co tu chodzi? absurd goni absurd..............

27            -3
~~~Xpx
Przelew
Jutro o 13 będzie komunikat o przelewie. Wanna miał zawal to pewne. Pieniądze z przelewu w pierwszej kolejności pójdą na leczenie wanny. To pewne.

14            -22
~~~simsoonek
Ludzie
Od tygodnia sami się nakręcacie, jadaczaka, migami.. jutro kasa dojdzie, optyka się zmieni, a na dziś jesteście więźniami sytuacji. W d...e miejcie te całe wymysły, oświadczenia.. sezon ogórkowy, znaleźli sobie temat i robią klikalności. Jutro piłkarze dostaną kasę i skończy się rumakowanie hien

15            -42
SMOK
Dlaczego tak bardzo się temu dziwicie?
To wszystko było przewidziane już dwa lata temu jednak nikt nie reagował "pozitiwnie" a mało tego dziennikarzy wszyscy ośmieszali. li nk »

39            -4
anag
niech każdy się dowie!
Powtórzę jeszcze raz, zróbmy wszystko aby nazwiska osób, które okradły Wisłę z pieniędzy i co gorsze z Honoru, poznała cała Polska. Niech każdy się dowie co Sarapata, Dukat i część osób z SKWK uczynili temu Klubowi. Niech ich nazwiska nie znikają z czołówek gazet. I mam nadzieję, że znajdą się odważni wierzyciele, którzy złożą doniesienie do Prokuratury.

61            -1
~~~goal
Sprawa na dziś wygląda tak, ...
... że jedynym właścicielem, mogący kupić Wisłę, posiadającym majątek rzędu 20-30 milionów zł jest ten sam uklad, kory doprowadził do upadku i przejął jej majątek.

14            -8
~~~Gość
...
klup sprzedany za 1zł ......, ciekawe czy odkręcą umowę, wątpię.....

12            -3
~~~Rozpierdu cha2018
A to było tak
Gangsterka rządziła. Sarapatą sterowała. Krakowskich biznesmenów zastraszyli bo za dużo audyt odkrył. Nakazali milczeć. Znaleźli słupów. Sprzedali klub gołodubpcom aby go zaraz pewnie znowu odzyskać w chwale i tak w kółko.... Miętta i inni wyp..... lać! Jesteście żałośni i bez honoru. Reyman się w grobie przewraca i już nie chce żadnego pomnika!! Gardzi wami co sie mienicie dzialaczami tsu. A ty pietrowski sie juz tu lepiej nie pokazuj ty tępa łysa pało! Redakcjo co cenzura zje??

77            -4
GrzegorzS
Po co wogóle wydawano taki bzdurny komunikat
czyli pieniądze przesłano i trzeba uzasadnić aneks do umowy w związku z przekroczeniem terminu, czy by zapewnić sobie wycofanie się z umowy z winy TS-u, który jutro powinien podjąć decyzję o unieważnieniu umowy z winy inwestora, który nie dotrzymał warunków umowy. Z jednej strony redakcja ma rację bo to się zrobił cyrk z drugiej strony na zimno jeśli kasa wpłynęła to odrzucić tego inwestora, który urządzi nam pewnikiem jeszcze parę cyrków, ale uratuje Spółkę. Czy wierzyć w choroby, czy w to, że biznes w wykonaniu międzynarodowym taki bywa i np. kasa była (jeśli była) gdzie indziej i pracuje do ostatniej sekundy. Jeśłi ten Hartling jest dostępny i pilnuje interesu, bo wymuszenie tego komunikatu na to wskazuje. Nie życzę nikomu jutro po sesji o 9.00 decyzji, które będzie musiał podjąć. Jak pieniędzy na koncie nie ma to nie ma wogóle na co czekać i uciekać tym bardziej, że chyba prawo jestpo stronie TS-u tak tu jechanego. Trzeba wprowadzić w życie plan rezerwowy wydać komunikat, że w związku TS jest na powrót właścielem Spółki Akcyjnej ukonstytuować Prezesa, Zarząd, Radę Nadzorczą w Spółce przelać zgromadzoną kasę na konto Arsenicia poszukać pożyczek na spłaty innych zawodników. Co zrobić jednak gdy kasa jednak na tym koncie jest bo jednak są źródła które wskazują, że zostala przelana. Redakcja wskazuje, że inwestor wymusił komunikat czyli jednak przelał środki ??? Ktoś musi wziąć na barki decyzję redakcjo rozumiem was, ale....... Naprawdę iści się upić. Ale napszę tak Henryk Reyman, gdy MSWprzejmowało klub powiedział, że stracimy na honorze, ale przetrwamy. Czy straciliśmy jedni powiedzą tak inni pokażą dobre strony tej sytuacji, bo klub przetrwał, bez tego Wisła mogła nie przetrwać, przetrwała. Więc

22            -89
~~~NH
cały dil..
"Kolejna starsza osoba oszukana metodą "na policjanta". 82-letnia gdańszczanka wykonując polecenia fałszywego policjanta wyrzuciła przez okno ok. 70 tys. zł." To tak jak zarząd naszego klubu .. masakra

39            0
czlowiekskor pion
komedia
jak bylem mlodym gnojkiem i popilem za duzo to tez pozniej w szkole mowilem ze sie zle czulem i to dlatego mnie nie bylo. a tak wgl jutro uslyszymy ze ufo porwalo pietrowskiego bo o tym ze PMS jest na marsie to wiemy od dawna.

24            -2
~~~Herti
To już jasne
Zaczynamy rozumieć o co chodzi. Vanna i spółka źli,o TS ani słowa. Wkrótce wrócą w glorii chwały i kolejnego zbawcy a wiele osób lyknie znów te bajkę i jeszcze groszem sypnie. Bardzo sprytne,bardzo.

51            -3
Polak mały
Łubu dubu Łubu dubu
.... ~~~kristof pisze że jak Pan Ly umrze to pochwaja go na Wawelu... Jak ja nie cierpię poniedziałkow .. gość jutro pewnie będzie sprzedawał parasole w hińskim markecie i liczył kasę z przekrętu a my??my przetrwamy, ktoś mądry założy nową spółkę akcyjna każdy Wiślak kupi minimum jedna akcje za 100 zł i pomału odbudujemy nasza Wisełkę a wiosną jak to w zwyczaju utopimy w Wiśle p. Marzannę.,chyba że wcześniej znajdą ją w Vannie. Także na meczach, które na przykład miasto pozwoli nam grać na naszym stadionie w imię bezpłatnej pomocy zasluzonemu klubowi, promującemu od lat stary gród Kraków, normalni kibice udowodnią że można bez SKWK dopingowac drużynę z innych sektorów nie kupując biletów na C. Oby zacni krakowscy biznesmeni spróbowali jeszcze raz rozpatrzyć ewentualną pomoc i zarówno sobie jak i nam wszystkim dać szansę na normalność... Tego życzę wszystkim zatroskanym i niewyobrazajacym sobie bez Wisły Nowego Roku.

30            -4
~~~gb72
GrzegorzS
żałosny mitomanie, grafomanie i skończony idioto. Zamilcz wreszcie!

62            -9
jumbo75
życzę zdrowia
Wanna tak się ucieszył, że kupił wymarzony klub, że zapomniał, że jest wegetarianinem i się nawp....ł gulaszu u Babci Maliny. Potem przesiedział w kiblu cały lot do NY i nie miał pola, więc Pietrowski i siwy Szwed nie mogli się do niego dodzwonić. Mało tego, obsługa lotniska nie wie co zrobić, bo członek rodziny królewskiej nie chce wyjść z kibla. Ponoć większość lotów z lotniska Kennedyego jest opóźniona. Niestety straty poniesione przez lotnisko trzeba pokryć ze sławetnego przelewu, dlatego wpłata do Wisły opóźni się do 07.01.2031 roku. Taki będzie następny oficjalny komunikat.

25            -5
~~~stachu
Stanowski
podaje, że prowadzone są rozmowy z kolejnym inwestorem. To może nie być koniec kabaretu niestety

26            -10
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Barca,Real,Parma,Zaragoz a,Schalke a teraz Misiek ,Meresiński ,Sarapata ,Dukat ,Vana Li ,Hartling ,Pietrowski :-( :-( :rotfl: :-(

23            -4
~~~Kancelari a wpadnij w tarapaty
Kancelaria Tarapata "its a trap"
Byłem właśnie w sklepie i zrobiłem zdjęcie przy okazji (sorry za jakość, ale czytelne), zobaczcie jak pod kancelaria widnieje trafny napis "its a trap": link » "Wisełka nigdy nie zginie!"

28            -2
~~~Gruby
Sharks
Wyrzucić ich ze stadionu!

58            -3
~~~gb72
No i co GrzegorzS
Jakie jeszcze [...]ne mądrości masz nam do przekazania? Pisz śmiało, lekarz jest do twojej dyspozycji!

42            -4
~~~miłośnik kabaretów
oj tam oj tam, jutro będzie jeszcze weselej
jutro będzie info że 12mln musi pójść jednak do wanny na leczenie. WIELKA 4LIGOWA WISŁA

12            -9
~~~DAN K
Coroba Pana Ly.
Zróbmy zbiórkę pieniżną dla naszego mocodawcy, na pewno jest w wielkiej potrzebie. Niech SKWK poda konta na które można wpłacać pieniądze. Pozdrawiam K

17            -4
~~~prawdaSta nowski
prawda w oczy
Halo Wisła. Tutaj Van Ly. PRzelew już idzie! Come down my friends!:rotfl: :rotfl: :rotfl:

5            -8
~~~no_name
Zniknijcie i nigdy nie wracajcie!
To sformułowanie pod adresem dotychczasowych włodarzy Wisły SA i wskazanie, że to oni są winni zamieszania - w końcu Redakcja trafiła w punkt. Oczywiście, że to pani MS jest najbardziej za to odpowiedzialna. Choć z tekstem powstrzymałbym się jeszcze do ostatecznego wyjaśnienia zamieszania.

27            -2
~~~gb72
GrzegorzS
Napisz coś proszę! Po twoim ślinotoku /słowotoku/ gorzej nie będzie, ale na pewno śmieszniej. Nadajesz się do tego kabaretu jak mało kto!

38            -8
~~~Kibic z Polski
Absurd
Dobra ja już mam na dziś dość. Nie zdziwiłbym się gdyby jutro był komunikat że Vana Li jest w szpitalu i ma awarie "zwieracza" .Oczywiście za pobyt w szpitalu płaci Marzenka z zysku z meczu z Lechem :rotfl:

18            -2
Grześ z Bytomia
Zgrupowanie
No to jedziemy na zgrupowanie do chin i każdy z zawodników będzie miał puste boisko do dyspozycji :rotfl:

21            -2
~~~miłośnik kabaretów
na dobranoc
vannie sie nie przelewa wiec przeleje jak sie nie wyleje a jak sie nie wyleje to ewentualnie zachorzeje i kibolstwo od nowa zawladnieje

15            -4
Grześ z Bytomia
Zawsze razem
Wszyscy jesteśmy teraz myślami z kambodżańską rodziną królewską...

16            -2
~~~22ABG22
Cupial, Bendarz, Meresinski, Majchrowski, Sarapata, Dukat...
...SKWK. Niestety, ale nie jest to poczet Wislackiego Hall of Fame. Pozostaje nam wiara w Wan Na Lee, ale pytanie czy nawet jesli rzeczone 12mln dotrze na konto, to czy on naprawde zna zakres pelnego dlugu Wisly jak np ~50mln wobec naszego "darczyncy" Cupiala, bo tak pieknie Wiselka zarzadzal, ze oprocz 12 mln zostawil w spadeczku po sobie 47.000.000 PLN dlugu ukrytego. Przeciez jest to kwota, ktora sprawia, ze nawet srednio sie oplacaloby przejmowac Wisle majac w perspektywie nawet i tereny za 75.000.000 nalezace do TS WISLA... Dlug Wisly SA jest obecnie wiekszy niz wartosc terenow TS (nawet gdyby byly jednym podmiotem). Moim zdaniem to jest sytuacja patowa, totalny szachmat i nie wiem o co naprawde w tych przepychankach obecnie chodzi. Nie wiem o co chodzi TS, Satrapie, Chinczykom, itd Nic sie nie da moim zdaniem uratowac, a autorem tego sukcesu jest BC i jego ok 60.000.000 dlugow Wisly LACZNIE. Do tego doszlo 20.000.000 PLN za Satrapaty, ale to raptem 33% "osiagniecia" z epoki TF.

8            -55
woytek1974
Możecie dać mi milion minusów
Zawsze w swoich propozycjach odwoływałem się do kibiców bo wszystkich można wymienić ale nie kibiców. Wisła jest dla nas ważna. Nie chcemy na niej robić biznesów. Chcemy po prostu aby była bo czerpiemy radość z tego faktu, że jest. Chcemy jej zwycięstw ale przede wszystkim chcemy aby świeciła przykładem. Niestety ostatni czas to jakiś koszmar. Dzisiaj poprosiłem osoby z Fundacji ReymonTTa 22 o spotkanie i współpracę przy akcji, którą chcę zaproponować. Sam tego nie zrealizuję bo tu będzie potrzebna współpraca wielu osób. Będzie to akcja dla wszystkich, którym dobro Wisły leży na sercu. Mam nadzieję, że wezmą w niej udział wszystkie środowiska, którym zależy na tym abyśmy mogli normalnie funkcjonować.

25            -69
Burczga28
...
Sraki można dostać jak się to czyta. Idę spać może jutro będzie lepiej :-(

9            -3
~~~Tomson92
Po co byłaby ta szopka?
Przecież w XXI wieku, w dobie internetu takie rzeczy nie przechodzą, wszystko da się sprawdzić i każdego ukarać. Czy naprawde Marzenka byłaby aż tak głupia, żeby prowadzić taki serial? Kto i w jakim celu to wymyślił? Pan Pietrowski mógłby już dawno przebywać gdzieś daleko, zabrać dokumenty i po problemie, upadek klubu. W jakim celu ktoś pisze o chorobie inwestora, sorry ale naprawdę nie rozumiem o co tu chodzi to nawet nie wygląda jak przekręt...

22            -2
Pawelnov
Marzena s
Proponuję odwiedzić dom rodzinny pani sarapaty w Kalwarii!! Zrobi się wstydu i może wyjdzie z podziemia ! Ona tą całą farse nazwiskiem promowała, więc niech odpowie! Może to mocne, że po rodzinie jednak tutaj nie chodzi o wyłudzenie kredytu z banku, zabrania batonika ze sklepu, a o Wisłę Kraków!!

34            -3
SMOK
@woytek1974
Najbardziej namawiałeś wszystkich, żeby byli na każdym następnym meczu bo "dla dobra naszego klubu, dla Wisły". Wytłumacz teraz - b. dobra frekwencja na Lechu a pieniądze poszły do eskawukiakow

50            -9
GrzegorzS
Chcesz by Ci coś napisać
to masz, akcję sprzedaży Wisły pilotuje mecenasJarosław Ostrowski współpracujący z Ekstralkasą i PZPN w Legi pracował 9 lat zajmował się sprawami prawnymi i bezpieczeństwem imprez. Dlatego zabawny jest przykładowo opinie Bońka. Wbrew więc pozorom Panowie Ly i Hartling wcale nie są tacy nieznani, nieobyci, niewiadomo z kąd i są wypłacalni. Pytanie tylko,czy żeczywiście chcą jeszcze tego interesu bo chyba chcą, ale wielu tak jak redakcji przechodzi ochota na inwestora po tym jak to przebiega. Ot taka kuchnia. Wiesz coś więcej jeden z drugim ignorancie bez slinotoku to się pochwal. Bo ja wiem całkiem sporo choć nie wszystko ujawniam. Masz tu taka próbkę mojej wiedzy.

15            -71
~~~Wilk86
Do uratowania
Tylko potrzeba ludzi oddanych lojalnych klubowi i sponsorzy sie znajdą ,spłacić piłkarzy ,lepszego sprzedać i ratowac klub tradycje pokoleń

18            -4
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
Taka głupia myśl przeszła mi przez głowę...
A jeśli klub został sprzedany z długami jakimś "słupom", a teraz w związku z niewywiązaniem się z umowy te "słupy" odsprzedadzą TS-owi z powrotem Wisłę S.A. powiedzmy za 1 euro + długi za 1 euro. Sami jako osoby, które się rozmyją po świecie wezmą na klatę 40 kilka milionów. Za taką dziwną transakcję dostaną jakieś pieniądze. Wówczas SA wyczyści się z długów. Czy takie coś jest możliwe?

5            -28
~~~Garbaty12 3
Ludziska odpuśćcie woytek1974
Został tak samo zrobiony jak większość z nas. Czy chodzilibyśmy na R22 gdybyśmy wiedzieli jaki grób kopie naszej Wisełce sarapata ze świtą? Czy bojkotowaliśmy mecze aż do odwołania zarządu? Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień!

37            -5
~~~gb72
GrzegorzS
Co tam słychać u twoich znajomych z TS Wiasła, na których wielokrotnie się powoływałeś? Taki byłeś kozak i wyzywałeś sporo osób na forum od najgorszych? Co masz do powiedzenia teraz, bajoku?

56            -6
GrzegorzS
Wkurzacie mnie ignoranci mało wiecie tylko wyzywcie
może mi w swoim slinotoku bimbusie 72 napiszesz z kim prowadzone są rozmowy w TS by przejął Wisłę, bo widzisz znowu karty są na stole. Widzisz ja wiem a Ty gów... wiesz i się może kiedyś dowiesz.

16            -76
GrzegorzS
Drogi woytku1974
nie przejmuj się pawianami tak trzymajbo to ty masz w swoich działaniach rację a nie ta banda ujadaczy, ktra tu po Tobie jeździ. Szacun

20            -75
~~~Garbaty12 3
PS.
Najbardziej boli fakt, że śmieje się z nas cała Polska. O Aferze z Kambodżańskim "eldorado" wiedzą już nie tylko pasjonaci krajowego futbolu i tego lepszego bo europejskiego ale też ludzie którzy na co dzień nie mają do czynienia z piłką nożną. Musimy teraz znosić kpiny i drwiny z nas i naszego klubu przez tych, którzy oszukiwali nas, że Wisła jest dla nich najważniejsza a tak naprawdę byli pasożytami i rakiem który toczył nasz klub...

31            -2
~~~ja
A mnie zastanawia jedno w tym wszystkim:
czy nasz kustosz, pseudodoktor, mitoman, półanalfabeta sam uciekł, czy też go omyłkowo wypuścili? Tu gra idzie o dużą stawkę, ważą się losy wielkiego klubu, a w tle internetowej rzeczywistości mamy tego zagadkowego pacjenta...

15            -5
~~~gb72
GrzegorzS
Bimbusie to sobie gadaj do lustra bajkopisarzu! Nie zapomnij o lekach!

38            -9
~~~fazior
~~~Jan z podkolanówkami w róż
Byloby to mozliwe pod jednym warunkiem, ze wierzyciel wyrazilby zgode na przejecie zobowiazania przez inny podmiot i musialby byc do tego sporzadzony odpowiedni dokument. Bez zgody wierzyciela, nie ma takiej opcii.

11            -1
~~~cezgre
cezgre
Panowie jak to możliwe,że nikt nie zauważył,że Vanna Ly z Zurychu,Vanna Ly z Genui i Vanna Ly z Krakowa to zupełni nie podobni do siebie ludzie?Zachodzi pytanie co to za przebieraniec był w Krakowie?Zdjęcia nie podobnych do siebie Panów Ly krążą już po twitterze.

5            -9
woytek1974
@SMOK
SMOKU co mam Ci wytłumaczyć? Tak jak Ty byłem na Lechu. Tak jak Ty kupiłem bilet. Namawiałem Was do kupowania pamiątek i wykupienia całego sklepiku. Namawiałem Was do kupowania mikołajkowych czapek, i przekonałem klub, żeby to zrobili bo chcemy zrobić Wiśle Mikołaja. Namawiałem Was abyśmy kupowali koszulki i stali się Czerwoną Ścianą Białej Gwiazdy. Namawiałem Was do kupowania karnetów. Namawiałem Was do kupowania Szalików-Cegiełek. Namawiałem Was do kupowania Szalików Derbowych. Namawiałem Was do akcji z kubkiem do kawy. Namawiałem Was do zorganizowania Sponsora Meczu i Sponsora Frekwencji. Namawiałem Was do bycia z Wisłą od czasów prezesury Gaszyńskiego i przez wszystkie kolejne. W każdej tej akcji sam jako kibic wziąłem udział. Tak, namawiałem Was do kibicowskiej współodpowiedzialności bo przez myśl mi nie przeszło, że nasze pieniądze nie trafią do piłkarzy. Sam staram się być uczciwym i zakładam, że inni też tak funkcjonują. Gdy była Prezes na spotkaniu z kibicami, odpowiadając na moje pytanie, stwierdziła, że 23 tys. kibiców na każdym meczu pozwoliłoby nam normalnie funkcjonować to Jej wierzyłem. Cóż Ci mam jeszcze napisać? Gdy namawiam Was w 19minucie i 06sekundzie abyśmy wstawali i wspólnie śpiewali "Wisła to jest potęga" to tylko dlatego, że w to wierzę i wierzę w to, że zdecydowana większość kibiców Wisły chce jej dobra.

35            -28
~~~TS 68
Grzegorz S
i po co chwalisz się tym co wiesz? po co? Nic nie można w tajemnicy utrzymać? Chcesz w ten sposób pokazać że masz dobrego informatora? Już wiem skąd Jadczak , Miga i inne dziennikarzyny pozyskują poufne informacje. a wiesz że tenże Jarosław Ostrowski jest zamieszany w GETBACK poprzez PDM ? Czy wiesz że jest zdeklarowanym kibicem Legii? I w takich rękach wylądowały nasze akcje, strach się bać

33            -2
GrzegorzS
Mieszkańcu
warszawsko pruszkowskich okolic kobyłki, chcesz może poznać więcej informacji o sobie wraz z numerem obuwia i rachunku w Orange miejscem pracy i zdjęciami poznać jestem skłonny opublikować:rotfl: hahaha

11            -65
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Panowie spokojnie wszyscy mają Wisłe w serce ale od tej komedii az się w głowie miesza.Wiekszosc z nas była na lechu zeby podziekować pilkarzą za gre a nie nabijac kase saraszmacie. Panowie spokojnie nie skaczmy sobie do gardeł zachowajmy to dla grabarzy Wisły.

14            -1
Niewierny Tomasz
GrzegorzuS
Już nie piszesz z serwera UJ-otu? Przeniosłeś się na serwer Kobierzyna?

31            -7
~~~lalala
Nasi koledzy sa temu winni
To Nasi kibice niszczyli stadion, to Nasi kibice zastraszali dzialaczy, to Nasi kibice decydowali czy wpuszczamy innych na stadion? Pani Sarapata to czlowiek od Naszych kibicow. Na dodatek nasi kibice wyciagają pieniadze z klubu. Sami Sobie zdotowalismy ten los!!

38            -5
~~~Jerzy KRK
@Redakcji
Brawo. I to jest właściwy komentarz i właściwy czas na niego.

7            -9
~~~ZaWsZe TS
Chłopaki
naprawdę wszystko to stało się tak żenujące że aż śmieszne. Beka na pół Polski, oczywiście winnym jest nasz były zarząd, rozumiem że troglodyci z TSW mają problemy z czytaniem i Wisłę sprzedaliby chińczykowi handlującemu skarpetami ale Pani Schettino tytułuje się Radcą Prawnym, tak więc sprzedając klub tym przebierańcom dobrze wiedzieli co robią. Dlatego możemy snuć domysły czym było to podyktowane - od spokojnych świąt po doprowadzenie do upadku klubu by nie wyszły na jaw wszelkie przekręty. Wisienką na torcie jest zapłacenie z ostatnich pieniędzy mężowi Schettino i SKWK. Czy to jest poważne , jak w tej sytuacji mają się odnaleźć osoby którym los Wisły nie był obojętny Sobolewski, Stolarczyk, Głowacki i piłkarze którzy nie dostając pieniędzy okazali profesjonalne podejście, nie zdziwię się jak w poniedziałek wszyscy piłkarze złożą pisma o uregulowanie płatności a co za tym idzie odejście z klubu, i nie można mieć do nich pretensji. Niestety jest to bardzo smutne, nikt Nam już nie zabierze tej atmosfery i sukcesów, ale będzie bardzo brakować Wisły na piłkarskiej mapie Polski, jest to aż nie do uwierzenia. Winą można jedynie obarczyć SKWK, dziękuję Wam prawdziwym kibicom jak to często pisaliście na tym forum a nie piknikom za tak cudowne rządzenie Wisłą i obyście się udławili tymi 300 000 zł. A dla tych którzy chcą sobie poprawić humor odnośnie wanny to link »

9            -3
~~~TS 68
Pomysł na ratowanie ekstraklasy
Chciałbym napisać kilka słów będących moimi przemyśleniami, proszę aby potraktować poniższe słowa jako głos doradczy w dyskusji nt. akcji ratunkowej dla Wisły SA Po kolejnych negatywnych informacjach pojawiających się w mediach upewniam się w przekonaniu że ostatni zarząd w Wiśle SA był najgorszym w jej historii, i na nich zapewne spadnie główna wina upadku tak Wielkiego Klubu jak Wisła Kraków. W związku z moją zasadą aby mówić prawdę ( jaka by ona nie była ) , muszę też niestety skierować słowa krytyki pod adresem zarządu TS będącego prawnym właścicielem Wisły Kraków SA. Winą zarządu TS był całkowity brak nadzoru właścicielskiego oraz całkowita ignorancja w sprawowaniu funkcji kontrolnej. Poraża mnie że Zarząd TS w aktualnej sytuacji nie wie prawie nic o tym co dzieje i działo się w Wiśle SA , poraża mnie fakt wydania akcji Wisły SA bez przynajmniej wiarygodnego potwierdzenie przelewu na kwotę 12 mln złotych. W najbliższych kilku dniach rozstrzygną się losy Wisły Kraków SA , niestety to zarżąd TS będzie musiał stanąć na wysokości zadania. Proszę Państwa z zarządu TS nie pozwólcie aby Wasze nazwiska były wymieniane obok nazwisk: Sarapaty ,Gołdy, Dukata i in. jako grabarzy Wisły SA Uważam że na ratunek dla klubu jest już za późno ale iskierka się jeszcze tli i nadzieja umiera ostatnia. Czasu na ratunek jest coraz mniej i dlatego nie mogą Państwo zmarnować ani minuty. W mityczny przelew od Vanna Ly straciłem już jakąkolwiek wiarę i proszę nie tracić czasu na oczekiwanie na ten przelew bo będzie to czas stracony. Na miejscu Zarządu TS gdyby zależało mi na uratowaniu Wisły Kraków SA podjąłbym następujące działania: W trybie pilnym w związku z niespełnieniem przez inwestorów warunku umowy ogłosiłbym że umowa ta nie doszła do skutku i wybrałbym nową RN i Zarząd Wisły Kraków SA oczywiście nie muszę dodawać, że w skład tych organów musieliby wejść ludzie nieskazitelni , uczciwi i wiarygodni Z wpisów internetowych prezesem lub tymczasowym prezesem na ten trudny czas mógłby zostać, o ile się zgodzi Arkadiusz Głowacki , za nim kibice pójdą i mu zaufają. Po powołaniu nowego zarządu i odwołaniu Pietrowskiego kolejnym priorytetem byłoby odcięcie się całkowite od dotychczasowego zarządu i zebranie środków na spłatę piłkarzy a w szczególności spłata zobowiązań wobec Arsenica. Aby jednak spłacić jego zobowiązania Zarząd SA musiałby dysponować pisemną jego zgodą na przedłużenie terminu płatności np. do dnia 02.01.2018 Skoro z tego co słyszałem jest konkretna oferta z Węgier na Imaza w trybie pilnym negocjowałbym i finalizowałbym ten transfer. Opcjonalnie transfer Imaza do Lecha ale tutaj podobno jest niższa oferta a pozatym zapewne Lech potrąciłby sobie 500 000 za Lisa Wszystkie pieniądze z tego transferu przeznaczyłbym na spłatę zawodników . Dodatkowo wystawiłbym w środę na listę transferową Kostala i dążyłbym do szybkiego sfinalizowania także tego transferu. Bashę i Bartkowskiego próbowałbym namówić na prolongatę spłaty ich zobowiązań licząc na trasfer Imaza. Uważam, że ubytek tych zawodników jakkolwiek odczuwalny byłby ratunkiem dla klubu i tym samym Wisła mogłaby grać dalej w ekstraklasie w tylko trochę uszczuplonym składzie. Próbowałbym pozyskać pieniądze od aktualnych sponsorów a w szczególności od LV BET, w tym celu poprosiłbym ich 2 stycznia aby kwotę którą mają przekazać w roku 2019 na Wisłę zrobili to możliwie jak najszybciej oczywiście całość przeznaczyłbym na spłatę piłkarzy Poczynając od 31.12. przystąpiłbym do drastycznego cięcia kosztów -zwalniając niepotrzebnych pracowników i wypowiadając niekorzystne umowy Każde pieniądze są na wagę złota dlatego sprzedałbym SOCIOS 1% akcji za kwotę np. 300 000 zł (SOCIOS mogłoby wezwać członków aby zapłacili z góry składki za rok 2019 .. Potrzebujemy każdej złotówki tu i teraz Przede wszystkim postawiłbym na mówienie kibicom prawdy - po tych huśtawkach nastrojów należy nam się kibicom prawda jakakolwiek ona by nie była. Dlatego zwołałbym na 02 stycznia konferencję prasową nowego zarządu dla dziennikarzy a zaraz potem dla kibiców. Na tej konferencji powiedziałbym całą prawdę o finansach klubu i prosiłbym o wsparcie wszystkich którym zależy na Wiśle. Jednocześnie wysłałbym jasny komunikat o tym że Wisła Kraków dalej pilnie poszukuje inwestora. Na Poniedziałek 31.12 popołudniu poprosiłbym o wspólne potkanie wszystkich wpływowych ludzi którzy Wiśle dobrze życzą (Niemiec, Błaszczykowski, Kwiecień, firma Dasta, firma Antrans itp.) i zwyczajnie poprosiłbym o pomoc i radę na ich sposób wyjścia z kryzysu . Jak najszybciej byłoby to możliwe nowy Prezes SA wraz z 2 osobami powinien pojechać na spotkanie z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem do Warszawy i tak samo prosić go o pomoc w szukaniu inwestora i pomoc finansową (np. pożyczkę dla Wisły SA , która mogłaby zostać zabezpieczona gruntami TS. Niezależnie od tych działan ogłosiłbym zamiar sprzedaży 0,5 -1 h gruntów będących własnością TS i zbierałbym oferty chętnych deweloperów. Wybrałbym najkorzystniejszą i oprócz sprzedaży gruntów umówiłbym się z deweloperem na partycypację w przychodach z inwestycji która powstanie na tych gruntach np. 5-10 % przychodów (nie dochodów). Wiem że TS ostatnią rzeczą jaką chciałby zrobić to sprzedać grunty ale sytuacja jest niestety krytyczna a historia niestety będzie bezwzględna dla aktualnie zarządzających. TS Do 9 stycznia Prezes miałby już pełny obraz sytuacji finansowej i na pierwszym treningu piłkarzy powiedziałbym na co i kiedy mogą liczyć, oczywiście dotrzymując słowa. Ważnym elementem w tej całej układance jest przejęcie i finansowanie klubu przez krakowskich biznesmenów – 1 mln miesięcznie według mnie w zupełności by wystarczył. Aby szybko uzyskać dopływ gotówki już 7 stycznia rozpocząłbym sprzedaż karnetów na rundę wiosenną – cały zysk z tego od razu przeznaczyłbym na utrzymanie piłkarzy. Jak piłkarze odejdą za darmo zarząd TS będzie mógł zgasić światło i zapalić świeczkę. Niech nikt nie wierzy, iż spadek do 4 ligi uzdrowi sytuację , niestety według mnie tak nie będzie a odbudowa klubu potrwa długie lata. Jeśli uda się nie dopuścić do exodusu piłkarzy to o spłatę długu licencyjnego do 31.03.2019 roku jestem spokojny. Wtedy będzie na to dużo czasu a po drodze jest mecz z Legią i Cracovią u siebie z frekwencją zapewne w granicach 25 000 osób Zapomniałem jeszcze o bardzo ważnej wizycie u władz miejskich i poproszenie o pomoc (pożyczkę) oraz renegocjację warunków wynajmu stadionu. Z poważnym prezesem Prezydent Majchrowski będzie rozmawiał

29            -7
~~~Jerzy KRK
@Jan z podkolanówkami w róż
Janku masz rację faktycznie głupia myśl ci przyszła do głowy. Ale nie martw się, bo mogłeś jeszcze głupiej wymyśleć, że po tej operacji Wisła mogłaby być np. 100 mln na plusie. Ale taka genialna myśl to może powstać tylko w głowie naszego niezrównanego intelektualnego idola - GrzegorzaS. :)

22            -4
~~~Jerzy KRK
@Garbaty123
Tak Woytek1974 został wrobiony, a w zasadzie sam siebie i innych wrobił. Problemem jest to, że nie wyciąga żadnych, ale to żadnych wniosków.

26            -5
GrzegorzS
Spoko TS 68
niczym się tu nie chwalę to co podałem to wiedza dość ogólnikowa wiedza. Nikt za tymi informacjami nigdzie nie trafii. Przestańcie bredzić o IV lidze bo Wisła zagra o punkty w ekstraklasie. Pytanie czy się w niej utrzyma i z jakim składem to inna inszość. Zaś te wszystkie Jadczaki, Migi, Białońskie, Stanowskiei inne Weszlaki mogą się wypchać sianem. Wojują z Wisłą od czasów Cupiała od czasów Bednarza zrobili sobie miejsce ogólnopolskiej wojny z kibolami. Wisła w końcu z kłopotów wyjdzie oby mądrzejsza jako klub, ale też potrzebuje kibiców mniej podatnych na brednie pismaków. Odpuszczam jutro tempo wydarzeń przedsywlwestowych będzie dość ogłuszające i oby się działo dobrze.

19            -79
pauleta19
Pozdrowienia do szpitala
Myślałem że samolot pana Ly został uprowadzony przez terrorystów, bo nie było od niego wieści przez dwa dni, a tu jednak choroba. Zdrowiej królu! A na poważnie. Spadek do IV ligi nie jest rozwiązaniem. Pomijam bujanie się przez kilka lat na boiskach z Pcimianką Pcim czy Wiślanką Grabie. Miłość do klubu nie takie upadki wytrzyma. Jednak najgorsze jest to, że kibolstwo i bandyci nie odczepią się od Wisły. Nawet jak uda nam się powrócić po kilku latach to Misiek i jemu podobni wrócą. Wisła musi odciąć się od Sharksów, pozdrowień do więzienia, ataków maczetami i innej patologi. Drugi problem jaki widzę to nieuregulowanie płatności. Piłkarze nie otrzymają swoich zasłużonych pieniędzy, Kuba Błaszczykowski także nie zobaczy z powrotem miliona który pożyczył, panom Kwietniowi i Ziętkowi pieniądze również przepadną i tyczy się to wielu osób które współpracowały lub pracowały w Wiśle. Pani Sarapata płaciła tylko tym, którzy uczestniczyli w rozkradaniu klubu, a uczciwi pozostaną bez pieniędzy.

22            -3
~~~gb72
GrzegorzS
nic nie pisze, wielka szkoda! Czy nasz grafomańsko-bajkopisarsk i i TS-owski oraz kambodżański współpracownik nic już nie nadaje?

24            -11
~~~Jerzy KRK
@Wojtku1974 z Bronowic
Dziś już wiesz, że twoje akcje przyniosły więcej szkody niż pożytku, bo energia kibiców została zmarnowana lub wykorzystana do prywatnych korzyści. Jakie wnioski z tego wyciągasz? Czy masz jakieś roszczenia do tych którzy okradli ciebie, Wisłę, piłkarzy, trenerów i nas kibiców? Czy nadal uważasz, że dilerzy i ojcowie którzy chcą chronić swoje dzieci to jedna wspólna kibicowska brać? Czy nadal chcesz nieświadomie karmić raka który toczy Wisłę. Skoro nie potrafisz publicznie, to odpowiedz na te pytania sobie, zanim zorganizujesz kolejną akcję. A jak nie potrafisz znaleźć odpowiedzi, bo tak kochasz Wisłę, to posłuchaj rady. Odpuść. Tak będzie lepiej dla Wisły i dla ciebie, bo przestaniesz być nieświadomym narzędziem w ręku złych ludzi. A jak znajdziesz właściwą odpowiedź to ona będzie dla ciebie jak katharsis.

51            -8
~~~gb72
GrzegorzS
Śmiało dawaj kolejny koment, pośmiejemy się z twojej retoryki, gramatyki i ortografii. Szkoła podstawowa się kłania, gdzie byłeś wtedy mądralo, pewnie na wagarach :-)

31            -10
Niewierny Tomasz
@~~~TS 68
Myślisz że kibolstwo tak łatwo zrezygnuje z Wisły i swoich interesów z nią związanych. To jest rak, który zżera nasz Klub. Trzeba go wypalić żywym ogniem Białej Gwiazdy.

46            -4
~~~znajomy Vanna
znajomy Vanna
wszyscy laczmy sie razem i modlmy sie o zdrowie dla Pana Ly. To nie czas na klotnie i szukanie dziury w calym.

8            -4
~~~znajomy Vanna
znajomy Vanna
1. Jutro w Watykanie odbedzie sie msza sw w intencji Vanny Ly. 2. Jutro takze zostanie otwarte specjalne konto , na ktore bedzie mozna wplacac pieniadze na leczenie Pana Vanny. . W KUPIE sila!

17            -4
Serafin_MacC ycek
?
W sumie po co ta szopka? Jak kolesie liczyli na grunty TS i się pomylili to mogli od razu się wycofać anie nadal tracić czas i opowiadać bajki. Nie tylko Wisły ale też swój. W ogóle mi się to w bani nie mieści, czy ktoś im za to płaci? Aby robić taką siarę?

12            -2
~~~znajomy Vanna
znajomy Vanna
A tak juz serio. Pan Hartling, jak rozumiem posiada 40% udzialow. On bulwa chyba nie jest chory i zrobil juz przelew swojej dzialki.

8            -2
~~~uważny
Okradziono Wisłę
Ta cała akcja z niby inwestorami miała za zadanie aby odwrócono uwagę od dokonanych przez b.zarząd przekrętów a może mocniej przestępstw finansowych i tych 3 "inwestorów" - już wszyscy to piszą - zostało wynajętych aby odwrócić uwagę, zatrzeć ślady i uciec z resztkami pieniędzy. To jest sprawa do prokuratury!

22            -1
~~~wewe
Chcieliby szybciutko zniknąć.
Zanim ta nieudolna szajka zarządzająca klubem zniknie to prokurator powinien przeswietlic wraz z US .finanse klubu i wyciągnąć konsekwencje wobec tak skandalicznego i nieudolnego zarządu.

19            -1
~~~riposta
riposta
Najbardziej porażające jest to, że Wisła Kraków jest traktowana przez tych ludzi jak dziwka, którą po wykorzystaniu, odstawia się do kata. Nie tylko nie płacąc, ale wcześniej grabiąc.

15            -1
~~~kazek
Jeśli cała ta `akcja` to naprawdę czyszczenie dokumentów
po domniemanych wałach poprzedniej ekipy, to już NIGDY nie pojawię się na stadionie Wisły - nie będzie istotne czy IV-ligowym czy na meczu Ligi Mistrzów. Jeśli naprawdę się okaże, że dostaniemy informację, że pan VL miał ze sobą dokumentację, a przypadkiem umarł w podróży/zginął/zgubił papiery to będzie dla mnie wszystko jasne. To byłoby zbrukanie historii, zbrukanie legendy Reymana, zabicie wszystkich ideałów sportowych i etycznych, które stały za Wisłą Kraków i za Białą Gwiazdą kiedyś. Mogę znieść słabszą formę sportowców, problemy finansowe itd. Ale nie mam zamiaru tolerować i wałów, oszustw(bo czym by była taka akcja, jak nie kantem?) i firmować ich swoją gębą(bo nigdy nie ukrywałem wśród znajomych, komu kibicuję). Jeśli po tym wszystkim już `wyczyszczona` spółka wróci w ręce TSu, to żegnam panów.

30            -3
ptw
4liga
Wszystko ok, wiekszosc krzyczy o 4 lidze, ale mam jedno ale... Jak myslicie kto przejmie klub po upadku jak znow nie szanowne skwk? Za bardzo nie beda mieli z czego krasc ale pewnie nawet w takiej sytuacji dadza rade

29            -4
~~~Kibic z Polski
Absurd
Wiecie co a może dziś kasa będzie i te 12 mln się znajdzie? W tym absurdzie jaki mamy od kilku tygodni jest wszystko możliwe. Nie wiemy do końca o co w tym wszystkim chodzi. Czy Marzenka z zarządem zacierali ślady po swojej działalności ? Czy Vana Li i Hartlig to aktorzy którzy zostali wynajeci ? Nic nie wiemy! Obawiam się że jak kasa się znajdzie to może wcale nie pomóc Wiśle bo ten inwestor zagraniczny może tylko zniszczyć Wisłe do końca. 3 mln euro to nie jest dużo.Dopiero po wpłacie "takich inwestorów " może zacząć się zabawa! Lepiej już żeby ci z Małopolski inwestorzy wrócili w raz z Prezydentem Krakowa ,PZPN i kibicami w kilka lat wyprowadzili Wisłę na prostą. Da rade. Z tymi inwestorami z Kambodzy to może być bardzo żle.

8            -6
woytek1974
@jerzykrk
Dziękuję za radę. Nie skorzystam. Bo wtedy musiałbym przyjąć, że bierność i "nic nie robienie" jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Właśnie dlatego dzisiaj w Wiśle jest tak jak jest, że zbyt wiele osób przyjęło Twoją optykę patrzenia na sprawę.

18            -28
ehh
Wiecie co mnie denerwuje ?
Podejście większości ludzi tutaj - czyli Panie Ly daj kase i się więcej nie mieszaj. Czemu nikt z Was nie dał 12 mln zł ? Zapewne dlatego, że nie macie takich pieniędzy. Ja nie wiem ile ma Pan Ly i czym się zajmuje ale szczerze mnie to nie obchodzi - ważne, że zadeklarował chęć pomocy i INWESTYCJI w Krakowie. On nie jest kibicem Wisły dla niego musi mieć to jakiś sens. Nawet Włodarski, który tak mocno "kibicuje Wisełce" nie chciał pokrywać czyjejś niekompetencji i długów kogoś innego. "Kibice" Wisły jednak wolą narzekać i śmiać się z kogoś kto po prostu nie upublicznia informacji o sobie bo jest "niewiarygodny" ; Kogo to obchodzi ?! Ja czekam cierpliwie - jeżeli pomoże to będzie naszym wielkim przyjacielem - jeżeli nie - trudno nie miał takiego obowiązku. Mogę Wam tylko powiedzieć, że znam ludzi którzy mają dużo pieniędzy i działają w taki sam sposób jak Pan Ly - wydają pieniądze mądrze i bardzo OSTROŻNIE. A my mówimy o kilku milionach euro ....

24            -13
~~~z podgórza
Właściciel
Wszędzie można przeczytać o tym że jeżeli do 29.12 nie będzie kasy lub potwierdzenia przelewu to cała transakcja może być anulowana. Moje pytanie kto może z TSu podjąć taką decyzję jak praktycznie cały zarząd podał się do dymisji? Bo że to przekręt to wiemy, tylko tak że zmianę musi przyklepać PZPN lub Ekstraklasa już nie pamiętam i chyba klub musi wystąpić o nową licencję przy zmianie właściciela.

7            -1
~~~Kibol z Reymonta
Można zrobić tak
TS odsprzedaje grunty miastu za przysłowiową złotowkę.Miasto w zamian spłaca wierzycieli TS-u i Wisły S.A.Oczywiscie umarza takze dług Wisły S.A za stadion.Robi to ze srodkow własnych albo zaciaga kredyt. Otrzymane grunty sprzedaje zainteresowanym inwestorom z zyskiem.Oddłuzony TS wybiera nowe władze,to samo czyni uwolniona z dlugow Wisła S.A.Nowy TS wystawia Wisłę S.A na sprzedaż.Wszyscy zadowoleni.TS bo zostaje oddluzony i pozbywa się Wisły S.A.Wisła S.A ktora już bez balastu w postaci dlugow spokojnie znajduje nowego włąsciciela i miasto ktore zarabia na sprzedazy gruntow i eliminuje ryzyko ze zostanie z pustym stadionem.

13            -23
~~~Sektor x
sektor x
Włodarski to frajer, robi tylko zamieszanie pod publikę a na cwelke daje 7 baniek rocznie.To jest polityka biznesowa i rynkowa a nie lokalny patriotyzm.Swoja droga jak ten przelew wpadnie od ly to pismami zwariuja na czele z [...]em jadczakiem

16            -30
Robert.
@z zagórza
To bez znaczenia. Stroną umowy jest Towarzystwo Sportowe. I decyzję podejmuje jego organ przedstawicielski czyli aktualny zarząd. Problem w tym, że nie wiadomo na ile jest możliwa egzekucja anulowania umowy. Bo nikt nie wie jakie co w umowie zapisano i jakie ustanowiono zabezpieczenia.

11            -1
adam10
@~~~z podgórza
Ludzie mieszacie pojęcia do dymisji podał się zarząd i rada nadzorcza Wisły Kraków SA natomiast zarząd TS Wisła jest nadal po za Sarapata ale nadal możne o wszystkim decydować jest dwóch wiceprezesów i dwóch członków zarządu!! Właścicielem Wisły jest TS Wisła której zarząd działa normalnie po za dymisja pani prezes. Wiec jak nowi inwestorzy nie spełnia warunków a raczej na to wygląda ze tak sie stanie to zarząd TS ma prawo zerwać umowę domagać się zwrotu akcji i szukać nowego inwestora o ile już tego nie robi tylko niestety czas ucieka a kolejne dwa tygodnie zostały zmarnowane. Za chwile się okaże ze możne i ktoś chętny na Wisłę się znajdzie tylko piłkarzy w niej nie będzie. Jak nie dojdzie do transakcji to tak zastanawiamy sie co chciał ugrać Ly i jeżeli faktycznie chodziło tylo o ziemie TS i on nie wiedzieli ze jej właścicielem nie jest Wisła SA to trzeba zadać pytanie jak oni robili audyt bo przecież on to by wykazał i jakimi są biznesami. Ale na to drugie pytanie dostaliśmy niestety odpowiedz w ostatnich dniach. A i do tych którzy piszą ze lepiej IV liga nie wiecie co piszecie ile lat możemy ugrząźć w niskich ligach sam jestem z Podkarpacia i jest wiele na to przykładów mi.n Stal Mielec, Stal Rzeszów czy akurat z Lubelszczyzny Motor Lublin a z Mazowsza Polonia Warszawa, i oczywiście obydwa łódzkie klubu. To nie jest tak prosto jak się komuś wydaje ze w cztery sezony będzie ekstraklasa... dlatego trzeba ratować nasza Wisłę pokoi jest jeszcze na to czas bo jakoś nie mogę uwierzyć w to ze na taki wielki klub jak nasza Wisła nie ma żadnego kompletnie żadnego inwestora...

20            -4
Smok
@ehh
rozpedź się chlopie i walnij ostro głową w mur.. Może zmądrzejesz... Bo zgłupienie Ci nie grozi... Jakie dbanie Vanny o wizerunek? Facet w wyświechtanych spodniach i koszuli z rękawem 10-15 cm za długim?? Jedzonko w jadłodajni u Aliny czy innej babci? Rozumiem, jakby poszedł na kultowe kiełbaski pod Halę, bo to już folklor... Facet wygląda na zgarnietego z ulicy na Pigalaku. Kupili mu bilet last minut na tanie linie, nawet nie wiedzieli kogo zatrudnili to na wszelki wypadek kupili mu na wyrost koszulę, żeby mial sie w co czystego przebrać w toalecie na lotnisku. I do tego ta cała otoczka farsy...Śmieję się... Bo płacz nie pomoże...

32            -3
~~~Kibic z Polski
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek komentuje plany inwestorów Wisły Kraków: Chce mi się śmiać ! Zbigniew Boniek sceptycznie podchodzi do planów nowych inwestorów Wisły Kraków. Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej przypomina też, że była prezes Marzena Sarapata oszukiwała go. - Kiedy słyszę, że ktoś chce kupić klub, bo zamierza wybudować obok hotel i centrum handlowe i z tego będzie utrzymywał drużynę, to chce mi się śmiać. Nie znam klubów działających w ten sposób. Mam nadzieję, że do transakcji ostatecznie dojdzie, ale nie wiem, czy to dobrze dla Wisły. Według prawa PZPN nie może decydować, kto może kupić klub, a kto nie. To zarząd danego klubu powinien sprawdzić, kto chce go kupić - powiedział Zbigniew Boniek "Przeglądowi Sportowemu".Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odniósł się również do byłej prezes Wisły Kraków, Marzeny Sarapaty. Ponownie podkreślił, że został "kilkukrotnie oszukany" i jego zdaniem klub był "zarządzany w sposób szalenie nieuczciwy i to pod każdym względem ! Panie Boniek zamiast się śmiać trzeba robić porządek a nie czekać aż klub upadnie do końca!

24            -5
~~~Jan z podkolanówka mi w róż
@~~~z podgórza
Nad zarządem (lub w danym momencie jego brakiem) jest zawsze Rada Nadzorcza.

18            -1
~~~emjot
Do kogo skierowany jest ten tekst
Do Miśkoidów czy do ich słupa w postaci przeciekającej wanny? 3/4 tekstu o wannie i jedno zdanie o tych którzy są w 100% winni tego co się stało z Wisłą. Sarapata, Dukat, Gołda, Miętta, Czerwiński, którzy firmują upadek swoimi nazwiskami. A za nimi w tle Misiek i jego kompani. Ci którzy wyprowadzili miliony z Wisły a na koniec dali pokaz szopki krakowskiej z wanną i szwedem podobnym do Hogana. Tu nie ma co pisać o słupach i ich bajkach. Tu trzeba pisać do prokuratury, CBA, CBŚ... choć mam wrażenie że raczej na Berdyczów

86            -3
~~~😭
Żenada!!
Amba,Fatima wysłali i nima!!

13            -3
~~~Zirytowan y JanusZ
Robota dla służb
Gdzie przez te wszystkie lata były instytucje państwa, policja że takie skwk i rybki mogły sobie bezkarnie stworzyć eldorado na Reymonta i pluc w twarz normalnym kibicom. Kibole wyklęci, wielcy patrioci. Państwo teoretyczne jak w soczewce. Co silniejszy i bardziej bezwzględny może wszystko, a Ty Januszu frajerze wrzucaj do puchy i płac za bilet.

33            -1
SMOK
@woytek1974
Przyznam, ze i ja cały czas wierze, ze to się skończy w ekstraklasie. Teraz wypadałoby poruszyć nie kibiców do wydawania pieniędzy bo wiemy, kto (co) najwięcej na tym korzysta. Teraz wypadałoby poruszyć kogokolwiek, kto będzie chciał pomoc zespolą przed (kontrolowanym lecz nie chcianym) wypływem pieniędzy z budżetów klubowych.

13            -3
~~~a68
Drodzy KIBICE
Przepraszam ,czy przypadkiem Czerwiński nie był wysokiej rangi urzędnikiem U.S. ? Jeśli tak to doskonale wie jak zacierać ślady . Jedynym co nie moga zniszczyć to wyciągi rachunków bankowych na których bedzie widać gdzie i do kogo szła kasa

18            -5
~~~Mekong Kraków S.A.
Mekong Kraków S.A.
Tak się kończy oddawanie władzy w klubie słupom gangusów z siłki przy stadionie. Wyprowadzili ostatnie pieniądze. Grubaśna Skarpeta poplaciła na koniec sobie, meżusiowi i 300 tysi karkom z siłowni... A wy frajerskie pikniki zbieracie grosiki na wypłaty dla piłkarzy... zaraz zaczną odchodzić a Wisła zostaje bez stadioniu, bez kasy, bez piłkarzy za to z Sharksami jak z pasożytem, który własnie zadusił własnego żywiciela i zadusi każdego innego.

39            -3
~~~fazior
@~~~Sektor x
Zejdz juz na ziemie, zadnego przelewu nie bedzie. Trzeba sie wreszcie pogodzic z rzeczywistoscia i zejsc na ziemie.

19            -1
~~~StaryKibi cWisly
Złodzieje z bandyci odeszli
Złodzieje złożyli rezygnację, więc już jest bardzo dobrze. Trzeba ich na czele z Sarapata rozliczyć. Ja nowym właścicielom daje jeszcze czas do początku stycznia.

9            -11
~~~screw
@~~~StaryKibicWis ly
A nie pomyślałeś, że poza zarządem jeszcze trochę może ich tam być? z dobrze zabezpieczonymi umowami? Pamiętajcie, że prócz długu o którym wiemy, mogą być dziesiątki umów z niekorzystnymi warunkami (np. zawyżone x razy koszty sprzątania, ochrony, niepotrzebne umowy na np. marketing etc., "niezwalnialni" pracownicy) oraz karami za ich zerwanie? Jak się słyszy jak była zarządzana Wisła, jak/gdzie/jaka kasa szła to lepiej sobie nie wyobrażać co tam jeszcze w papierach piszczy... Zarząd to może być wierzchołek góry, a jej pozostała część to bloker dla nowych niezależnie czy to ma być mityczny Ly czy nasi lokalni krezusi.

18            -5
~~~akson
StaryKibicWis ly
Złodzieje zostali , tylko marionetki odeszły !! Teraz czas na nowe rozdanie !!

21            -5
~~~Bigmack19 06
Wojciech Kwiecień
Nic nie wiem pisze tylko to co piszą na innym portalu ale podobno Pan Wojciech dalej walczy o Wisłę nie wiem czy to się uda jak to wszystko się skończy ale ma u mnie szacunek bo gdyby taki człowiek był u steru zaraz po Panu Bogusławie myślę że dziś spokojnie walczyli byśmy o miejsce na podium a nie walczyli o przetrwanie. Wsztstkiego najlepszego w nowym roku dla nas kibiców wislaportal i dla naszej jedynej Wisełki

15            -3
franz
a tymczasem...
Jedno w obecnej sytuacji klubu potrafi mnie jeszcze jakoś ucieszyć - że tak wielu kibicujących Wiśle wreszcie jest w stanie przejrzeć na oczy. Podobnie było pod koniec ery Cupiała, który swoją futbolową ignorancją oraz otaczaniem się typowymi "potakiwaczami" ; doprowadził klub do długów zamiast sukcesów, tak samo jest z rządami TS/SKWK, gdy własne interesy pewnych osób okazały się ważniejsze od losów Białej Gwiazdy. Winnych i spisków szukano wszędzie na zewnątrz, tymczasem choroba zżerała ten organizm od środka. A kilku osobom wciąż tkwiącym w swojej dziwnej naiwności polecam zapoznanie się z definicją - bez obrazy - "pożytecznego idioty"...

15            -11
Kosmaty
@~~~Bigmack1906
Piszą tak rzeczywiście... tylko pozostaje pewien problem: Dopiero co wraz ze wsparciem 3 innych podmiotów (w tym Włodarskiego mającego miejsce na liście top 100 najbogatszych Polaków) zrezygnowali z przejęcia Wisły, ponieważ przerosły ich długi krótkoterminowe (właśnie te 12 baniek potrzebne do spłacenia długów niezbędnych do uzyskania licencji na następny sezon + kasa potrzebna na bieżące działanie Wisły)... I tu kluczowe pytanie: Jeśli ta kasa była problemem dla Kwietnia i 3 innych ludzi razem wziętych to jak teraz zorganizuje potrzebne pieniądze sam? Prędzej przejmie klub dopiero po jego upadku, już w 4 lidze, jednak bez zadłużenia, z czystym kontem.

14            -3
~~~screw
@Kosmaty
Wg tego co media się rozpisują i P. Kwiecień wspomniał w jakimś wywiadzie nie długi były problemem... czy TYLKO ten milion pod stołem to ciężko stwierdzić.

17            -4
Jazz
.
Cudownie absurdalnym finałem tej całej szopki byłby komunikat, że pan Vanna Ly wycofał się ze sprzedaży po przeczytaniu tych wszystkich krytycznych komentarzy na necie :) można by wówczas przerzucić winę na kibiców :) no i byłoby jeszcze śmieszniej. A co do pana Kwietnia to może ma jakiś nowy pomysł, inaczej by się pewnie ponownie w to wszystko nie angażował. Może ktoś z tych inwestorów którzy podobno zgłaszali się z chęcią ratowania Wisły w ostatnim tygodniu? Chociaż będzie ciężko coś teraz zrobić, ale jakoś bardziej wierzę w tę iluzoryczną szansę, niż w ten mityczny przelew. Poza tym nadchodzi Nowy Rok, to zawsze mimo wszystko jakaś taka nadzieja na "nowe rozdanie". Powodzenia, Wisełko!

14            -3
Kosmaty
@~~~screw
To ten wywiad Kwietnia przegapiłem, natomiast te wnioski wyciągnąłem z wywiadu z Włodarskim. link » link do wywiadu z nim, a tu konkretny fragment: "Teraz jest za mało czasu. Pieniądze są wymagane już, to jest związane z uzyskaniem licencji na dalszą grę. A wyciągnięcie natychmiast kilkunastu milionów z firmy, którą się prowadzi to bardzo trudne. Do tego przecież trzeba regulować bieżące zobowiązania w klubie, które też nie są małe." To trochę wyrwane z kontekstu, ale przeczytaj cały wywiad, a trafisz na ten fragment i w całej wypowiedzi ja go odczytałem tak samo. Czyli długi same w sobie to nie jest problem, ale problemem jest wysokość tych koniecznych do spłacenia na już i jednocześnie zagwarantowania bieżącej płynności (bo nie sztuką jest spłacić długi i pozwolić by z miejsca zaczęły ponownie narastać).

14            -4
~~~miłośnik kabaretów
i co jest juz to potwierdzenie przelewu
czy poszło do wanny? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

6            -27
~~~NH
teraz ziobro
Ziobro......mówił na konferencji w TVN24 ze prowadzą jakieś czynności..Ciekawie się zapowiada nowy rok... brrrrr

37            -1
~~~Romano
TO S A R A P A T A OŚMIESZA I OŚMIESZAŁA KLUB
to ona kręciła, obiecywała, a na sam koniec sprowadziła parodystów. dlaczego nikt o tym nie pisze?jak można było doprowadzić do takiej sytuacji, że nie płacono piłkarzom za okres wakacyjny. w miesiącu lipcu graliśmy dwa mecze u siebie. na spotkanie z arką przyszło 9215 osób, na mecz z legnicą 9517. opłaty za stadion za te dwa mecze zostały uzbierane przez kibiców. jak to możliwe, że piłkarzom nie płacono za lipiec i sierpień?? dlaczego nie piszecie wprost, że winę za całą sytuację ponosi s a r a p a t a. ona powinna zostać okryta infamią nie tylko w krakowie, ale całej polsce

39            -2
kajus19
Prośba o cud !
Od pierwszego ujrzenia tego tercetu egzotycznego miałem najgorsze przeczucia ,moje obawy potwierdziły się , nie wiem co jest dla Wisły gorszym właścicielem TS czy "książę" , najlepiej aby dobrzy prawnicy rozwikłali problem właścicielski a zarząd komisaryczny powołany przez Prezydenta Miasta lub PZPN lub Minister Sprawiedliwości lub ktokolwiek byle wiarygodny znalazł świetnemu klubowi z dobrą kadrą , zangażowanym kierownictwem i szkoleniowcami , zagorzałymi kibicami i świetną tradycją nowych rzetelnych właścicieli - tego na Nowy Rok życzy Wiśle jeden z tej rzeszy zagorzałych kibiców i nigdy więcej Meresińskich,Pietrowskic h,V.L ,dziwnych Szwedów i rzucających nożami kiboli oraz ich prawniczek . Bądźmy dobrej myśli. DO SIEGO ROKU !

7            -2
~~~zaz
A to
dobre, wg. umowy te 12 baniek, to miała być pożyczka.

7            -3
GrzegorzS
Niestety obecny Zarząd nie ma odwagi podjąć
jednej rozsądnej decyzji i czeka, że może coś się wyjaśni po 24.00 w nocy,znaczy nic nie zrobią zebrania 2. stycznia potem beą rozmawiac i się zastanawiać.Porażka. Tu trzebadziałac goście mieli przelac kase do zawodnikówi trenerów trzy dni temu na co czekać. Vanna się wycofał olał wspólnika a reszta to jakaś paranoiczna gra na czas. Już dziś powinno się ogłosić zerwanie umowy, zarządac z kancelari depozytowej wydania akcji w trybie natychmiastowym powółac nowy Zarząd, Radę Nadzorczą, Prezesa podpisac umowę z Socjos wysłąc kasę do Arsenicia i zacząć rozmawiac w sprawie wytransferowania Imaza na Węgry ponoć jest dobra oferta. Pożyczyć ciut kasy spącić kilku najważniejszych graczy. A tak będa gadać czekać obudzą się z ręką w nocniku bez zawodników, którym trzeba zapłacić będzie do końca kontraktów. Sarapatauzupełniła sobie władzę w TS osobami bez ikry, którymi ławo dowodziła. Tu trzeba wodza a nie kółka dyskusyjnego.:-( :-( :-( :-( :-(

9            -37
~~~......... ....
Co taka cisza
czy ci pier nieudacznicy zarzadzajacy Wisła powiedzą wreszcie na czym stoimy. Banda pierd złodziei

44            -4
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
tykklo prywatny inwestor moze uratowac Wisłe,4 liga nic nie pomoże bo zostana ci sami ludzi.jeżeli nie bedzie drastycznych zmian ,twarzą Wisły nie zostanie ktoś wzbudzjący zaufanie Wisła się nie odbuduje.kto przyjdzie na 4 lige bedzie wspierac klub jak w tle będą te same złodziejskie ryje??ja nie .4 liga będzie koncem tego klubu.przykro mi to pisać ale taka jest prawda.przykro mówić ale to wszystko zrobili ludzie którzy ponoć wisłe mają w sercu i to boli najbardziej.

19            -4
~~~fazior
@franz
Ty chyba do dzisiaj nie przejzales na oczy, jak pan Cupial, rekami Bednarza, nie chcial placic 1 zl od biletu SKWK, to pewna czesc kibicow, ulegla wplywa SKWK i postanowila bojkotowac mecze Wisly, nie wiem czy byles w tej grupie ale moge przypuszczac, ze tak. Skoro nie mogl wygrac z SKWK, wiec postanowil juz nie inwestowac w Wisle, bo nie chcial utrzymywac pewnej grupy pasozytow, a i tak nieraz placil za ich wybryki niemale kwoty. Wisle oddawal w rece podstawionego przez pewne osoby z kregu pseudokibicow Wisly, Jakuba M., bo zostal do tego przymuszony, ale w chwili kiedy oddawal wisle, to bylo tylko okolo 10 mln zl dlugu, platnosci nabiezaco ( bez zadnych zaleglosci ) i przynajmniej dwoch zawodnikow na ktorych mozna bylo zarobic na splate tego dlugu ( Brlek i Guzmics ) i do tego na koncie okolo 500 tys zl, ktore jakub M. wyprowadzil i te pieniadze gdzies wsiakly, nawet prokuratura ich nie zabezpieczyla. Do tego oplaca baze treningowa w myslenicach do dzisiaj, Wspomne tez o mitycznym dlugu wobec TF w wysokosci i47 mln zl, jak sie okazuje po ostatnim oswiadczeniu TF, ze takowego dlugu niema, bo w chwili przekazywania Wisly S.A. jakubowi M., zostal on mu sprzedany za 1 zl, a w chwili kiedy Jakub M. przekazywal Wisle S.A. do TS, odsprzedal ten dlug TS-owi za bodajze 3 zl, wiec owym dlugiem dusponuje TS i tylko od niego zalezy, czy beda go egzekwowac, czy tez nie. Tak wiec nie pisz bzdur typy ze pan Cupial zostawil Wisle S.A. w katastrofalnym stanie, bo jest to poprostu nieprawda. Zastawianajace natomiast jest to w jaki sposob osoby ponoc bardzo zwiazane z Wisla i nia zarzadzajace, potrafily w dwa lata doprowadzic do zadluzenia na kwote przekraczajaca 30 mln zl, majac wplywy z Ekstraklasy i praw telewizyjnych, ze sprzedazy Brleka i innych zawodnikow, z biletow i karnetow, sponsorow i do tego jeszcze pozyczki udzielane przez pana Kwietnia, Jakuba Blaszczykowskiego i inne osoby. Poprostu jest to niepojete i osoby, ktore doprowadzily do takiego stanu rzeczy, powinne miec dozywotni zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych i prowadzenia dzialanosci.

50            -5
~~~markos
Via RMF FM
po nowym roku TS, uzna umowę za nieważną (brak kontaktu z Hartingiem i Ly).

11            -2
~~~Wiślaczek Krakowiaczek
Co dalej?
Nie czytałem tutaj wszystkich komentarzy, już przez ostatnie dni mam spory mętlik od tekstów na temat Wisełki. Mam jakieś doświadczenie i posiadam znajomość wszelkich przepisów związkowych (PZPN opartych na UEFA) oraz innych przepisów obowiązujących dla spółek prawa handlowego, a Wisła obecnie taką spółką jest. Jeśli nie udałyby się inne zabiegi ratowania Wisły Kraków SA (nowych sponsorów), to najlepszym sposobem jest UPADŁOŚĆ. Likwiduje wszelkie zobowiązania. Problem tylko z materialnym stanem (nieruchomości trwałe i nietrwałe), ale z tego można szybko wybrnąć... Równolegle powstaje Wisła Kraków (stowarzyszenie kultury fizycznej) i zgłasza zespół do IV ligi (na to musi się zgodzić MZPN, ale zazwyczaj nie ma z tym problemu). Dlaczego o tym piszę. Ano dlatego, że Wisła Kraków SA ma tak duże zaległości finansowe, że bez poważnego sponsora nie ma szans na nową licencję i egzystencję w kolejnym sezonie piłkarskim. Jest cholernie przykre pisanie, ale takie są fakty i realia. Moja wyobraźnia jednak sięga tego ostatniego wyjścia sportowego - gra w IV lidze tez kosztuje, wynajem stadionu (nie wyobrażam sobie gry w innym miejscu) i na start stowarzyszenie miałoby dochody z drobnych sponsorów (nie jednego, ale wielu drobnych). Jeszcze sprawa SKWK, jeśli się potwierdzi, iż nalegali i przyjęli w ostatnich dniach grudnia kwoty wielotysięczne, to ich szefowie powinni zmienić sobie zajęcie. Za dużo piszę, ale już nie ma z kim porozmawiać w tej smutnej rzeczywistości i to na przełomie roku. Pomyślności w 2019 roku życzę z nadzieją i bardzo mi bliskim powiedzeniem - "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".

14            -2
Smok
Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga
Chodź, opowiem ci bajeczkę , bajka będzie długa. Żyła sobie raz królewna, pokochała rybki. Chcieli razem się nachapać, by mieć fajne bibki. Ale trochę przesadzili, zrobiło się ciasno. Więc najęli komediantów, by było niejasno. Konus, Łysy, Siwy ludziom zamieszali. Cyrk zamkniety, klowni znikli, został ino szalik. Kibic płacze za Wisełką I skończona bajka.....

17            -5
~~~white star fan
Ciszej nad tą trumną.
Ciszej nad tą trumną. ;-(

8            -3
~~~Herti
Bytovia
Jakze inne podejście niż Amica. link »

17            -1
~~~goal
To pan prezes Pietrowski dopisze sobie w CV ...
... piastowanie funkcji prezesa. Obok funkcji menadżera Matusiaka oczywiście. Z takimi oto ludźmi robi interesy TS.

8            -2
~~~kristof..
tylko nowy zarząd
bez bandyterki i w radzie nadzorczej ktos z powołania z miasta!!dosc oszustw,domagamy sie transparentnosci!!konie c z umowami z kolesiostwem!dosc zatrudniania żon,kochanek przy kontraktach dla Wisly!!

25            -2
~~~markos
Niezły żart
link » biorąc pod uwagę, to co dzieje :-(

6            -1
franz
@~~~fazior
Hm, ponieważ jestem w stanie podpisać się pod większością tez z Twojego postu, mogę stwierdzić jedynie, że najwyraźniej nie zrozumiałeś przesłania tego, co napisałem ;) Będę sceptyczny jedynie w dwóch kwestiach. Po pierwsze: w ocenie B. Cupiała - niestety, ale nie przekonasz mnie, że wydawał pieniądze mądrze i na to/tego, co było trzeba... A samo wydawanie nie czyni go świętym i nie podlegającym krytyce w moich oczach. Po drugie: jeśli stawiasz mnie w gronie kiboli bojkotujących Wisłę, bo nie dostawali 1 PLN od biletu, to już naprawdę masz problem ze zrozumieniem ;) Bo paradoksalnie na Wisłę przestałem płacić właśnie w tym momencie, gdy klub uległ temu choremu szantażowi. Obiecałem sobie wtedy, że z mojej kieszeni nie pójdzie ani grosz na SKWK. Tak więc zaiste nie wiem, co wyczytałeś w moich poprzednich słowach... Mimo wszystko, życzę mniej zacietrzewienia w Nowym Roku, pozdrawiam.

5            -2
El Luko TSW
Sprawa jasna
Jeżeli ktoś liczył na tych kambodżańskich oligarchów to żył tylko i wyłącznie iluzją... Serce boli jak widzi się drwiny z ukochanego klubu. Prawda jest niestety taka, że Ci nasi "wybawiciele" to pewnie słupy, które zostały podstawione tylko i wyłącznie po to, aby zrobić zamieszanie administracyjne i wyczyścić papiery dokumentujące działania poprzedniego zarządu :-(

8            -3
kajus19
Taka prawda !!
Obserwując historię sprzedaży Wisły wydaje mi się że pani prezes robiła wszystko żeby tak sprzedawać żeby nie sprzedać a Wisłę jej kibiców i wierzycieli systematycznie doić . Wydaje mi się że są podstawy żeby prezes i księgową pociągnąć do odpowiedzialności , podpisy tych osób musiały być na każdym przelewie i na każdym czeku , jeżeli żyjemy w państwie prawa to czekam na ruch prokuratury !!

8            -2
~~~czy tak ma to wyglądać?
Koniec Wisły
"zatrudnianie w klubie przestępców skazanych za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, b. wiceprezes ostrzeliwujący stadion racami, b. prezes oskarżony o działanie w grupie przestępczej" Zero w kasie. 80 baniek długów. ps. zawsze można iść na drugą stronę Błoń, niedaleko... tam przyjmą tylko Miśkoidy będą musiały w uciętą pytkę całusa złożyć w ramach hołdu...

9            -6
~~~rafii
wkleje tekst kibica o tej farsie :
"Sprawa już jest prosta: Szwed i Polak mają dobre zamiary i brak hajsu. Wanna to słup postawiony przez TSW, rzekomo majętny. Właśnie teraz znika z radarów. Rekiny dostały za to dzięki bajkom o przelewie kilka dni na usunięcie Sarapaty z klubu, zwolnienie jej z odpowiedzialności karnej za działanie na szkodę spółki oraz czas na pogubienie dokumentów i umów, które byłby dowodami w sprawie. Chuliganerka tak naprawdę nie chce sprzedać Wisły, umowa zostanie unieważniona, sprawa trafi do sądu szwajcarskiego, Wisła SA upadnie w tym czasie, długi znikną w ten sposób. TS aktywuje nową Wisłę w 4 lidze, z innym niż Sarapata figurantem i biznes będzie się chuliganerii dalej kręcił, nawet w lepszych okolicznościach, bo przy małych kosztach, kompletnie poza kamerami telewizji będą mieć swój klub dla siebie. O to chodzi w tym wszystkim." Zapominacie o jednej podstawowej rzeczy. Najpewniej mamy tu do czynienia z zorganizowaną grupą przestępczą, która nawet jeżeli nie ma takich machlojek w małym palcu, to przynajmniej ma możliwości, by sfinansować dobrego, doświadczonego prawnika, który taką operację zaplanuje. Konkretnie - jak wyjść z tego burdelu z czystymi rękami, bez odpowiedzialności karnej. Docierają do nas strzępki informacji, ale tak naprawdę tu nic, co jest przedstawione w mediach, nie jest takie, jakie jest naprawdę. Przecież już widać po tych oświadczeniach, że karmi się nas kłamstwami, dziennikarz twittuje, że Sarapata w prywatnej rozmowie z nim kręciła bekę, że kiedyś okłamała go w sprawie długów Wisły. Nie wierzcie w żadne oficjalne komunikaty klubu, nie wierzcie działaczom. Z zewnątrz wygląda to na potężną amatorkę, a tak naprawdę jest to grubsza, zaplanowana akcja, którą dobrzy dziennikarze powinni rozgryźć, zamiast tak jak Stanowski kręcić bekę na twitterze z amatorki. Właśnie to, że kręcą bekę zamiast przeprowadzać dziennikarskie śledztwo, sprawia, że wszystko przebiega zgodnie z planem osób, które za tym stoją. Uwaga została odwrócona z sukcesem. Bandyci zastraszyli potencjalnych inwestorów, by w operacji nie brał udziału nikt z zewnątrz, w każdym razie nikt, kto nie chce się z nimi układać. Jadczak bodajże w wywiadzie z Weszło wspomina o tym, że pracuje aktualnie nad powiązaniem Meresińskiego z Sharksami, więc niewykluczone, że wszystko to od początku było sterowane przez jedną grupę. W tej chwili chodzi o to, by zniszczyć dowody. Zobaczycie, kiedy to wszystko się uspokoi, nagle się okaże w klubie nie ma żadnych kompromitujących papierów. Już mamy tego zapowiedzi - słyszy się, że pan Wanna ma przy sobie dokumenty akcji Wisły i powstaje zagwozdka, jak je odzyskać. Innymi słowy - ratunku dla Wisły już nie ma, ten klub przepadł z momentem, w którym sprzedał go Cupiał. Kibole już go nie oddadzą, ewentualnie znowu podstawią słupa, którym będą sterować z tylnego siedzenia. I tak w kółko. Potencjalny inwestor, który będzie chciał robić coś samodzielnie, bez udziału z kibolami, nie wejdzie w ten biznes, bo go zastraszą. Nic nie zmieni się też, nawet gdy klub zacznie od czwartej ligi. Bo kibole dalej tam będą. To koniec Wisły. W każdym razie pod względem sportowym.

44            -5
Thoren
RE : wkleje tekst kibica o tej farsie
nom, tak jest zapewne " manipulacja i farsa pewnie tak jest

3            -2
~~~stevie
rafii nie wierzę w to co piszesz
nawet Hitchcook by tego nie wymyslił

5            -5
woytek1974
@SMOK
Widzisz SMOKU ja wierzę, że państwo polskie dysponuje odpowiednimi służbami aby w takiej sytuacji działać. To nie jest rola kibica. My jako kibice możemy działać na rzecz poprawy klimatu i atmosfery wokół Wisły. Możemy poprzez naszą działalność przyczynić się do poprawy sytuacji finansowej Wisły. We wcześniejszym komentarzu zapomniałem Ci napisać, że namawiałem także Nas kibiców abyśmy uczynili Dortmund w Krakowie! Życzę Ci abyśmy pod koniec 2019 roku mogli się spotkać i wypić piwo i pogratulować sobie, że obroniliśmy Wisłę Kraków. To będzie bardzo trudny i pracowity rok ale nie wątpię, że zwycięski!

9            -5