Wtorek, 8 stycznia 2019 r.

Spotkanie prezesów Ekstraklasy S.A. i Wisły Kraków

W siedzibie Ekstraklasy S.A. odbyło się dziś spotkanie prezesa spółki zarządzającej rozgrywkami, Marcina Animuckiego, z prezesem Wisły Kraków, Rafałem Wisłockim, podczas którego dyskutowano nad scenariuszami wyjścia z sytuacji kryzysowej, w której znalazł się krakowski klub.

- Z Rafałem Wisłockim pozostajemy w kontakcie od momentu powołania go na fotel prezesa Wisły i poszukujemy rozwiązania sytuacji, aby krakowski klub mógł kontynuować udział w rozgrywkach w sezonie 2018/2019. Sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia. Staraliśmy się na bazie naszego doświadczenia podpowiedzieć kroki, których realizacja pozwoli Wiśle na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Uważamy, że jest na to szansa. Podstawą jest oczywiście spełnienie wymogów licencyjnych PZPN, co jest w naszym przekonaniu możliwe. Na pewno będziemy też służyć dalszym wsparciem, jeśli tylko będzie taka potrzeba - komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa S.A.

Ekstraklasa S.A. już po raz kolejny angażuje się w działania, mające na celu wsparcie Wisły w utrzymaniu w rozgrywkach. Kilka miesięcy temu pomogła zażegnać spór między klubem a miastem Kraków dotyczący zaległości za wynajem stadionu. Dzięki rozwiązaniu zaproponowanemu przez Ekstraklasę S.A. Wisła dalej mogła grać przy Reymonta. Rozwiązanie to zakładało spłatę zadłużenia klubu wobec miasta w ciągu trzech lat, a pieniądze miały być przekazywane z puli, którą Wisła otrzymywała co roku od Ekstraklasy S.A.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

ja-n
do tych co łupia nasz klub ...
... koniecznie trzeba zaliczyć Urzad Miasta i jego Radę. Sciagaja haracz, jak gangsterzy, za stadion, podczas gdy tym drugim, za Błoniami tak naprawde dopłacają do wynajmu

72            -35
~~~Wisła krakow...mam nadzieje ze
dopłacanie
sama Wisła jest sobie winna ze za cupiałamiasto wybudowało stadion...soory...

27            -79
~~~ari
Wychodzenie na prostą.
Moim zdaniem Wisła wychodzi na prostą. Powiązania ze światem przestępczym są odcinane. Wiem, że jeszcze nie wszystkie. Bezczynność i wiara, że Wisłę uratuje tajemniczy inwestor są błędem. Potrzebujemy na teraz 5 mln zł. To tylko (aż) 10.000 karnetów po 500 zł sztuka. Może taka forma pomocy jest najprostsza (zamiast akcji, zbiórek, etc.). Limitowane (numerowane) 10.000 karnetów. Będzie można pokazywać wnukom, że się Wisełkę ratowało. Wiem, że jest ryzyko, że pieniądze zapier!@&ą znowu szemrane typy, ale może warto zaryzykować. Co nam zostało? Czekanie na nieuniknione??

19            -22
~~~Kondor44
Bajka o Tarapacie
Kolega nagrał pozytywne rapsy zapraszam link »

8            -18
GrzegorzS
Ten oficjalny komunikat Ekstralkasy praktycznie
określa sytuacje własnościową TS wobec S.A. miejmy więc nadzieję, że właściwy organ PZPN odwiesi licencję i to będzie konkretnym krok w poprawie sytuacji S.A. na drodze do przejścia w ręce nowego odpowiedzialnego inwestora. Sytuację klubu powinny też poprawić trwające zbiórki funduszy prowadzone przez kibiców i bizness. Jutro chyba będzie komunikat o rozwiązaniu umowy z firmą sprzątającą będąca wlasnościa Pana Dukata, pod presją mediów rozwiązano też umowę z jedną z firm ochroniarskich z drugą wypowiedzenie umowy jest też w trakcie negocjacji. jest mowa też o rozwiązaniu umowy cateringowej. W sumie więc gdyby nie ta dzisiejsza akcja policji dzień jako dzień przygotowujący podwaliny pod nowe otwarcie był by więc udany. Zobaczymy co przyniesie jutro, kto stawi się na treningu i czy uda się zawodników przekonac do jeszcze chwili cierpliwości. Więc czekajmy z nadziejami na nowy dzień. Może zacznie się spokojniej i przyniesie kolejne dobre informacje.

21            -30
~~~Zbir
Do Was fani Wisły głos rozsądku
Mnie jako neutralnego fana kopanej z Polski intryguje jedna rzecz, A właściwie jedna osoba mianowicie misiek. Patrzę sobie tak na jego tepa facjate jak on mógł Was fanów Wisły sobie podporządkować? To niebywałe.. taka zmowa milczenia i fala strachu była na Wisle? Ten koleś już za Parme powinien mieć wlczy bilet i zakaz zbliżania się w okolice ulicy Reymonta. To niebywałe A on niczym Dyzma wykorzystał klub by się na nim dorobić i formalnie go zniszczyć. Fani pasów mogą być dumni niezłego konia trojanskiego wam podstawili.

48            -8
~~~spartakus
osuszanie bagna
tak mi sie przypomniało ... przydałby sie nam prasolot z XI ksiegi Tytusa którym razem z Romkiem i A`tomkiem osuszali bagno. ktoś pamieta? taki czarny humor w tych ciężkich dla Wisły czasach.

19            -1
~~~987
~~~Zbir
generalizujesz jak politycy , pewna grupa działała w bandycki sposób drenując klub i to dzieje się nie tylko w Krakowie bo w innych klubach też poczynając od 3 ligi , jak w kilku ćpie to wszystkich nazwiesz ćpunami ? Zastanów się nad tym . Bo jedni przychodzą obejrzeć mecz inni by "pohandlować" .

14            -4
GrzegorzS
Spokojnie dziś są ważne rozmowy z zawodnikami
jeśli osiągnięte zostanie porozumienie wokól propozycji Wisły to jest możliwośc, że w klubie zostanie nawet Arsenic. Poza Kortem dzis chyba beda wszyscy zawodnicy. Propozycja jest ciekawa i polegała by na tym, że ....., prowadził by do restrukturyzacji zadłuzenia klubu wobec zawodników i .... Czekamy. Zaś osoby które chą pomóc niech przyłacza się do akcji zbierania kasy przez Socios, bo ona może byc pierwsza wypłatą dla całej drużyny za styczeń a kolejne pieniądze moga juz byc płacone przez nowego inwestora. Wedle wskazówek ekstraklasy potrzeba 5 milionów by spokojnie zagrać w tej rundzie , długi licencyjne to kolejna kwestia, ale to juz sprawa sponsorów i inwestora. Dalej czekamy, ale dzis jest decydujący dzień dla tego o co raczej będziemy grać (jeśli będziemy grać) wiosną. I wcale nie jest powiedziane że nie bedzie Błaszczykowskiego w Wiśle. Bo temat dalej jest zywy choc złożony i bardzo wiele zależy od dnia dzisiejszego. Fajne że jest jeszcze wola wśród zawodników by zostać. Nic zobaczymy co przyniesie bliska juz przyszłość. I naprawdę na dzis jest juz praktycznie połowa kasy potrzebna by zespół dostał należne kontraktowe pieniądze za styczeń, co było by nowum od paru miesięcy.

9            -6
~~~Wisła Qrdwanów
wisłocki na sektorze Legi
.. trochę wstyd, że wisłocki jeździł na Legię

3            -5