Wtorek, 15 stycznia 2019 r.

Słowo dotrzymane! Pieniądze na kontach!

Jak na Twitterze poinformował Jarosław Królewski - pieniądze z pożyczki dla Wisły Kraków SA, o której wiemy od soboty, zostały już przekazane na konta piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. Pozwoli to bez wątpienia w kolejnym etapie budowania wiarygodności nowym sternikom piłkarskiej spółki "Białej Gwiazdy", a jej samej w odzyskaniu licencji na występy w Ekstraklasie.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


48    Komentarze:

~~~Wladek Reymont
I fajnie
Pierwsza dotrzymana obietnica. Czekamy na rozwój wypadków. Kolejne kroki: Licencja, potem - Karnety. Warto chyba spłacić także dług miastu i rozpocząć rozmowy chociaż o czasowej pomocy Majchrowskiego. Tym bardziej, że jest z im rozmawiać.

111            -7
~~~wislak123
wislak123
No i pięknie. Ode mnie od dziś co miesiąc też będzie szedł przelew na Socios Wisła ;)

111            -4
~~~ozi
kasa
hurra

73            -4
~~~212men
Brak słów....
Szacunek dla Pana ! Czapki z głów, dziękuję !

108            -5
~~~Daniel190 6
ABG
Nie wiem czy ten pan ma jakiś głębszy interes w tej całej sytuacji. Ale mimo wszystko, wyrazy wdzięczności i podziękowania za to że możemy dalej kontynuować 113-letinia historie naszej Kochanej Wisełki :) Dziękujemy!!

44            -5
~~~~the real thomas
JJJBG
ciekawe czy Królewski zgodziłby się na prezesowanie w Wiśle ? Idealny prezes na lata !!

63            -6
Pompucjusz
Let`s make Wisła great again!
Już nie tylko powiało optymizmem - ale zaczyna nim piździć jak w kieleckim! Ogromne słowa uznania, dla trzech Panów, ale i dla całej Wiślackiej braci! Nasi nowi mecenasi (którzy nie są krezusami na miarę Cupiała) dużo ryzykują i biorą sporą odpowiedzialność na swoje barki. Chciałbym, żeby wiedzieli - że nie są sami! Co najważniejsze - Panowie przejęli stery w Wiśle S.A. i to oni teraz ustalają reguły gry (z tego co czytałem mają pełne i wyłączne pełnomocnictwa). Od lutego wraz z 6 znajomymi dołączamy do Socios. Jestem pewien, że skoro przez tyle lat śpiewaliśmy: "Najwspanialszy klub na świecie, co kibiców mnóstwo ma" - jesteśmy w stanie mieć 2000 mecenasów w Socios. Jeśli każdy będzie średnio wpłacał po 100 zł - to przy tej liczbie generujemy 200 000 zł miesięcznie dla klubu. Jeśli byłoby nas 2500 - sami jesteśmy w stanie pokryć wynajem stadionu! (średnio 2 mecze w miesiącu). Nie ma co się łudzić i czekać na zbawcę na białym koniu. Transparentność, zaangażowanie rzeszy ludzi - to jest coś co znów Wisłę uczyni silną!

66            -5
~~~buldok 8
wisla
ave cezar i do przodu tylko wisla;-)

33            -4
gts
BRAVO
czekam na inwestora głównego ".... lalal

34            -7
Kosmaty
No, to kadra już się nie rozejdzie za free.
A to najważniejsza sprawa teraz. Ponadto mamy 4 miliony mniej do spłacenia by uzyskać licencję na przyszły sezon (nie mylić ze zmniejszeniem długu o 4 miliony... to tylko przesunięcie cyferek do innej rubryki w tabelkach... ale takim zabiegiem odsuwa się sytuację alarmową). @~~~WladekReymont Wobec miasta dług to ostatni mecz z Lechem (z tego co zrozumiałem wypowiedzi w prasie, to na resztę jest cesja z ekstraklasy), ale jak piszesz: warto rozważyć temat zmiany warunków współpracy z miastem (czyli koszty wynajmu stadionu). Jednak są teraz znacznie pilniejsze sprawy niż takie rozmowy. najpierw trzeba skołować jeszcze 8 baniek na dług licencyjny i kolejne 10 milionów na bieżącą działalność przez najbliższe pół roku (w tym 7 na wypłaty dla piłkarzy i sztabu, reszta to moje szacunki kosztów wyjazdów, najmu stadionu przez pół roku, koszty administracyjne itp (resztę szacuję w przybliżeniu).

26            -4
juniorstar
Licencja i karnety
Teraz czekamy na odwieszenie licencji i kupujemy karnety.

51            -2
~~~Janko Buszewski
Pan Królewski
i Pański Kolega....szacunek!Szac unek za pomoc,zaangażowanie,wytr wałość i wiarę.mam nadzieję,że Wisła odwzajemni Panu to wszystko!?Oczywiscie z nawiązką!?Odwzajemni i "spłaci ten kredyt" w postaci punktów,emocji,miejsca w tabeli i może kiedys promocją na europejskich arenach!?Nisko się Panu kłaniam.

44            -3
it
Nowa świecka tradycja
Mam nadzieję, ze będzie to początek nowej tradycji w klubie, czyli zwykłego dotrzymywania słowa :-)

50            -3
~~~Acharavi
Kiko dał Wiśle...
dwa tygodnie na uregulowanie zaległości,kolejny trup z szafy,przecież ta pulchna Marzena za nic nie płaciła wszędzie zaległości.

95            -1
~~~Wiślak
Można? A no można
Tylko potrzebny jest ktos, kto potrafi zarządzać a nie tylko robić przelewy z wypłata na swoje konto

59            -1
~~~Janko Buszewski
Oczywiscie pełen szacun
także dla tych którzy wytrwali,wierząc że,nadejdą lepsze czasy.Dla sztabu,piłkarzy,maserów, członków ekipy.Wiele przeszliscie,graliscie i pracowaliscie za darmo.Podczas gdy Wy rzetelnie i uczciwie wykonywaliscie swoje obowiązki inni bogacili sie Waszym kosztem.Gdy Wy za darmo, wylewaliscie pot na boisku i w szatni, oni w zaciszu gabinetów knuli jak Was i nas okraśc z resztek tego co pozostało.I prawie im się udało,bo ukradli wszystko,prócz tego czego za żadne pieniądze kupić się nie da.Ukradli wszystko prócz GODNOŚCI,HONORU i SZACUNKU.Dla Was szacunek i wdzięcznośc,dla nich pogarda i (oby) kara !!

75            -1
~~~ZWDA
Brawo
Dziękuję Panom. O uratowanie Wisły mowiona w kategori cudu... jestescie Panowie Cudotworcami

47            -2
Seba
Do socios
Mam prośbę, bo wierze, ze Wy mozecie to ogarnac. Jesli odwiesza nam licencje w co nie watpie, prosze byście pomyśleli o oprawie ( ale konkretnej!) na meczu u siebie. Z trybuna C moze byc problem, ale na E sądzę, ze nie bedzie problemu. Oprawa z ogromnym wyrazem szacunku i podziekowań. Przede wszystkim dla Kuby jak i Pana Jarka. Tego nie moze zabraknąć! Trzeba myslej juz o treści i formie oprawy. A na trybunie E bedzie sie prezentować do kamery cudownie. Niech cały swiat zobaczy nasza wdzięczność. Pozdrawiam.

42            -20
~~~goal
To jest milowy krok naprzód.
Każdy krok w kierunku ratowania klubu jest tych warunkach krokiem najważniejszym.

42            -1
~~~Janko Buszewski
a jednak hasło
że" Wisła to więcej niż klub" nie okazało się hasłem-wydmuszką.Tym bardziej jestem dumny,że mimo trudnosci,kłopotów i złej ostatnio aury unoszącej się nad R22,oddałem serce temu klubowi.Padały juz rózne polskie kluby,nawet marki można by nazwac,ale z całym szacunkiem,dla ratowania żadnego z nich nie zrobiono tego,czego liczne grono ludzi dobrej woli robi dla Wisełki.Nikt nie robił takich zrzutek,akcji etc.Tu Kuba wspomógł pieniedzmi i osobowością,tu nikomu blizej( nie)znany Pan Królewski rozkręcił akcje,tu wspomógł Jego Kolega,tu socios organizują zbiórkę, tam na tt Lewy i Flammini agitują,kluby z 3,4 i nizszej ligi wspomagają zebranym groszem,tu prawnicy z Warszawy za darmo wykonuja mega-robotę,tam znów nagłasnia się naszą sprawę w mediach i prostuje niejasnosci.Z wielu stron płyną słowa otuchy i pomoc materialna.Wciąż mamy braki,ale stajemy na nogi.Na przekór tym, co mieli czelnośc śmiać się z nas i żle nam życzyć.Powstajemy !!Czasem trzeba spaśc bardzo nisko,by odbić się od dna.Wierzę,że tak stanie się z naszym klubem.Wszyscy teraz mamy przed oczyma fakt,jakiemu Klubowi oddalismy serce,jakiej marce,jakiej firmie.Ile zespołow z polskiej ligi byłoby w stanie to udżwignąć,ilu zespołom podałoby rękę takie grono ludzi?Nie dano by zginąć Legii (wiadomo;-) ),może Amice z Poznania,może (choc wątpię) gdańskiej Lechii i zabrzanskiemu Górnikowi?To naprawde duma i honor być kibicem takiej Firmy.Nie wiem czy pamiętacie ostatnie słowa kpt Millera do szeregowca Ryana w filmie pod takim tytułem!?"Nie spieprz tego James"..... i my nie spieprzmy !!Zbyt wielką ofiarę ponieslismy my i nasz klub,zeby to spieprzyć!!

29            -1
Szczypior
Nie wstałem do pracy
Emocje, adrenalina przeżycia ostatnich dni na to nie pozwoliły. Spokojnie. Jestem sternikiem i żeglarzem samego siebie walczyłem o taką wolność wiele lat, szkoda, że u schyłku życia. Znalazłem siły by wysłać akces do Socios, zrobi to też mój syn. Nie czekam na decyzję, przelew poszedł. Rachunek jest prosty utrzymanie klubu to 1mln zł. na m-c bierzące potrzeby. Licząc dwa mecze, karnety, aktywna sprzedaż gadżetów, Socios i sponsoring kwota jak najbardziej do udżwignięcia. Ważna jest aura jaką stworzycie wokół Wisły, zła na pewno nie przyciągnie wielu, tkwienie w postawie oportunistycznej wobec zarządu, zawodników i innych fanów musi się skończyć.

35            -1
~~~Janko Buszewski
W oryginale było chyba
"...zasłuż na to.... ",ale i tak przesłanie Millera względem Ryana takie samo.Nie zmarnuj tego,co zostało ci dane.Mam więc nadzieję,że już nigdy nie powtorzy sie to co teraz?mamy nauczkę i wyciągnijmy wnioski.Gdyby kiedys zaczęło odradzac sie TO, co prawie uśmierciło nasz klub,zniszczmy to w zarodku,zgniećmy i zakopmy głęboko pod ziemią !!

21            -2
ggalazka
Kiko Ramirez
Ciekawe ile klub jest winien Kiko?

10            -12
~~~Never Back Down
Transfery
Super wiadomosc! Ja mam taka propozycje zeby kibice pomogli klubowi w znajdywaniu wolnych zawodnikow z potencjalem. Mam nadzieje ze Guzmicks i Peszko dolacza do nas.

10            -25
~~~darek
Trening
Gdzie można sprawdzić kto teraz trenuje w Myślenicach ? Co z kadrą ?

18            -3
~~~Maxel
Czy Sarapata i Dukat już się znaleźli ?
Czy nadal się ukrywają ?

41            -1
~~~lukre
Wszyscy na Wisłę
nowa nadzieja...drobny przelew na socios poszedł, karnet też kupię i obowiązkowo nową koszulkę...w sumie tylko tyle ale jak każdy z nas to zrobi będzie dobrze!!...a jak znowu coś się spier...to trzeba będzie dać sobie spokoj:):)

22            -2
el_polaco
Funkcja prezesa
bo się niektórym marzy... poczytajcie sobie wywiad z Panem Królewskim. Myślę, że brakłoby mu doby na łączenie funkcji prezesa ze swoim życiem zawodowym. Kibicujmy aby udało mu się rozkręcić biznes link »

27            -2
bochen
Jarosław Królewski
Jak Ty mnie teraz zainponiowałeś

38            -2
~~~Prawda jest naga
@Szczypior, dobry wybor, dobrego kibica !
Ciekawe, czy w ten wybor pojdzie stary wislak i pomoze klubowi. Zawsze ma tyle do powiedzenia i tylko do.... powiedzenia. Swoja skutecznoscia nigdy sie nie pochwalil. A moze chce byc anonimowy ?:lol:

19            -7
~~~BBK
nic soe nie zmieni
jest to reanimacja trupa , upasupadek klubu i tak jest predzej czy pozniej nie unikniony taki juz macie klimat w tym krakowie , kiedy soe juz to stanie przyponijcie sobie o tym wpisie ... a teraz 3...2...1 mozna hejtowac

4            -62
~~~BBK
pytanie
a kto wyplaci kase w pryszlym miesiacu a za dwa a za 5 ? kilka tysiecy ludzi przygladalo soe przez dwa lata jak klub doprowadzany jest na skraj upadkui jedyne co potrafili to drzec ryja na przyjezdne druzyny dlatego upadek jest nie unikniony tak jak napisalem to wyzej . Jestescie niespelna rozumu jesli myslicie ze kolejny inwestor nie widzi z kim ma doczynienia i nie bedzie chcial tego wykozystac , tak ze powodzenia ...

2            -32
Szczypior
Prawda jest naga
Daj żyć Staremu Wiślakowi, odnowa niech spełnia wybaczaniem sobie różnic i indywidualnych spojrzeń na sytuacje nas tyczące.

7            -7
~~~Prawda jest naga
@Szczypior. Masz racje.
Jako wierny kibic, podobnie jak Ty, nie potrafie zrozumiec czlowieka choragiewki. Albo z Wisla sie jest, albo obnazam i krytykuje nawet nowe rozdanie. Czy to jest normalne u zdrowego kibica? Od 1966 roku jestem kibicem bo tata wskazal mi droge. I temu klubowi mimo zakretow dotad kibicuje mimo roznych zakretow! Czy gdzies znalazles moje podle i osmiszajace klub, posty ? Nawet dot. aktualnych i bylych zawodnikow ? Pozdr.

14            -6
~~~Prawda jest naga
@Szczypior. Masz racje.
Juz w 1966 bylem na Wenbley i ogladalem MS. Zaczalem od 1 meczu Brazylia-Bulgaria 2-0 ( moge podac stroje) a na finale skonczylem. Czy przez tyle lat ogladajac rozne mecze, na pilce sie nie znam? I takie nic to podwaza ? Stary wislak manipuluje i ugrywa cos pod siebie. Ja nie mam takiej potrzeby bo swoje widzialem i przezylem. Nikogo nie osmieszam, ale bredni nie toleruje. Czy czujesz moj niuans?

13            -9
~~~Kibol z Reymonta
~~~BBK
Niech zgadnę,albo Pejsaty albo Św....a z Gdyni albo Leszek z Wronek?

10            -7
~~~Prawda jest naga
@Szczypior. Masz racje.
Konczac dodam, ze na niektorych pucharowych meczach Wiselki w Europie bylem, podobnie jak na meczach reprezentacji poza Europa. Sledzilem rozwoj Glika w Hiszpani, ktory byl mlokosem. Znam jakies osoby z centrali. Czy zasluguje na ataki starego wislaka ? Ten czlowiek podwaza wszystko ! Bredzi i poniza szanowanych ludzi, mnie i innych ! Czy takie zachowanie tolerujesz ? Paranoja.

10            -7
Szczypior
Prawda jest naga
Nie tylko dziś uważam ludzi chcących coś zrobić dla Wisły za potrzebnych naszej sprawie. Kolegę Starego Wiślaka także nie czuję ansy do nikogo. Dziś każda szabla się liczy.

8            -3
~~~Prawda jest naga
@Szczypior. Dziekuje za odpowiedz.
Mam nadzieje, ze odpowiedz jest szczera jako starego Krakusa, chorego ( zycze zdrowia),ale tez wiecej obiektywizmu. Czy utozsamiaz sie z tymi co obrazaja? To tak jak zachowanie kiboli. Czy nigdy nie zabolalo Ciebie to, jak mozna ponizwc klub, pilkarzy, kibicow i tutaj piszacych? Obok Ciebie tutaj jestem od bardzo dawna i czytalem bardzo dziwne rzeczy! Ale bzdur nie pisalem.

13            -1
gb3
KRÓLEWSKI
Panie KRÓLEWSKI ..... Niesamowite co PAN wraz z Kubą oraz panem Tomasz Jażdzyński zrobili dla KRÓLOWSKIEGO klubu , WISŁY KRAKÓW!! S Z A C U N !

16            -3
Szczypior
Prawda jest naga
To ja Ci dziękuję, ale nie znam kontekstu dokładnie. Walczyłem, walczę i będę walczył by coś jeszcze zrobić dla rodziny, Wisły i innych potrzebujących wsparcia nawet dobrego słowa.

11            -2
~~~Brudny Harry
stary wiskak to taki dupek
szukajacy swojego miejsca i bojacy sie minusow. Kazdego kto ma inne zdanie minusjue od 5 rano. Ten troll zapomnial, ze portal jest otwarty dla wszyskich, nawet majacych inne zdanie. Gdzie tutaj jest swoboda wypowiedzi, jak ten hejter minusuje opozycje? To jest nawiedzony facet, co widac po postach od dawna. Tego cwanika zapytam. Ile dal na Wisle. Odowiedz znam. Nowy uklad i wystraszonych chlopcow nie wspieram. Farsa i obluda. Byle nerzekac, manipulowac i ugrac pod siebie. Klepac w klawiature i zniewazac kibicow! I tak jest kazdego dnia. Szkoda wiernych kibicow.

11            -4
~~~Prawda jest naga
@Szczypior. Zawsze szanowalem Twoje posty.
Emanuje z nich wiedza, kultura i szacunek dla klubu. Cenie Ciebue za specyficzne posty, ktorych pewnie wiele nie rozumie. Trudno. Ciesze sie z takich kibicow, bo Wiselka to historia i zabytek. Mimo ze nie jestes w Krakowie wie wiele robisz z synem. A inni pisza, krytykuja, i cos pomagaja ? Trzymaj sie Kolego i razem wspierajmy nowa Wiselke, bo to to tez nasza mlodosc i wiernosc !Pozdr.

13            -2
stary wiślak
~~~prawda jest naga! Odpie,,,, sie ode mnie!
Filozofie chłopski. Jak ja chodziłem na mecze od dziecka i kibicowałem Wiśle,to twoi rodzice nie wiedzieli,że cię spłodzą! Jakiej pomocy mam Wiśle udzielić? 50 lal kupuje bilety i karnety. Z czego filozofie złośliwy mam Wiśle pomóc? Z 1800 zł emerytury,przy kłopotach zdrowotnych i dodatkowych kosztach? Karnet na sezon,to wszystko,co mogłem! Zatem odwal się chłopie ode mnie,bo zawsze pisałem szczerze i czas pokazał,że słusznie. Obrażano mnie za krytykowanie tego,co dziś jest przedmiotem ogólnego potępienia w Wiśle. Pokaż mi choć mój jeden konkretnie antywiślacki tekst,ale konkretnie linkiem! Ty i paru ludzi w twoim typie,niech mnie pocaluje w d...!

10            -9
stary wiślak
~~~ prawda jest naga.
~Kto jest chorągiewką? Czy krytykując bojkot Bednarza,haniebne działania SKWK,potem złą politykę klubu,byłem przeciw Wiśle? Kompletne nieporozumienie,albo twoja tępota. Jak wielu przykładało rękę z nieświadomości,do niszczenia klubu,jak bylem przeciw,a ty gdzie byłeś.

11            -10
stary wiślak
~~~~ Kogo znieważyłem? Skończ się przywalać!
Od kilku lat byłem krytyczny i słusznie,bo dzialo się żle. A jak "kibice" czują się zbnieważeni,to ich preoblem. Rozumni ludzie inaczej odbierali moje posty,. Ślepcy i fanatycy inaczej.

7            -9
stary wiślak
Brudny Harry!
Ja się nie wstydzę tego co piszę i wiem co piszę. Udowodnij mi choć jednym postem,ze bylem antywiślacki,albo krytykowałem bez sensu.To tacy jak ty nie rozumiejący sensu wypowiedzi,mnie atakują. Niczego nie zrozumiałeś i masz w tym paru zwolenników. Ale jest tu grono rozumnych ludzi,którzy się z tobą nie zgodzą.

8            -10
~~~Brudny Harry
stary wislak. Tylko winni sie tlumacza ze swoich pisanych
bredni. Niewinni nie maja z czego ! Takich bredni i chamskiego atakowania i ublizania, dawno nie czytalem. Ty i tak tego sie wyprzesz, bo jest w twoim kibolskim stylu i nie udawaj Aniolka !

8            -3