Czwartek, 17 stycznia 2019 r.

Już wkrótce każdy będzie mógł zostać akcjonariuszem Wisły Kraków SA!

"Wisła Kraków S.A. to pierwszy klub z Ekstraklasy, który wyemituje swoje akcje na platformie equity crowdfundingowej" - podał na swojej stronie facebookowej beesfund.com - pierwsza platforma udziałowego finansowania społecznościowego w Polsce.

Umowa w tej sprawie została już podpisana. Inwestorzy zadeklarowali wpłaty na ponad 4 000 000 zł, nawet nie znając warunków - czytamy ponadto w komunikacie Beesfund.

Więcej informacji w tej sprawie platforma zapowiada już wkrótce, a już teraz na stronie: https://beesfund.com/wkrotce/wisla-krakow zapisać można się na newsletter, w którym Beesfund poinformuje o szczegółach emisji akcji!

Źródło: beesfund.com


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


24    Komentarze:

~~~tabaluga
Hmm
Jak nie będzie za drogo to sobie kupię... Jedną, może dwie :p

50            -5
~~~Tomin
Oooo
Dziwny zbieg okoliczności z powrotem Kostala do Krakowa...

25            -13
tasin81
Wow!
Super informacja, oby moja kochana Wisełka wrocila na zasłużone na jej miejsce :-)

47            -3
~~~kristof..
po prostu geniusze!
Wiecie co sobie pomyslałem??ze ta cala sytuacja z bankructwem to nam na dobre wyjdze!!do klubu weszli prawdziwi profesjonalisci,wierze,z e za dwa ,trzy sezony bedzie impreza pod sukiennicami!!

113            -5
~~~FanNatic9 0ABG!
super akcja wchodzę w to!
Teraz kupuje udziały i pomagam za 2 lata sytuacja się poprawia może mistrz Polski akcje zyskują na wartości i je odsprzedaje sam zyskując. Super pomysl

7            -4
Serafin_MacC ycek
Czyli Misiek też?
Ale siara, no to wykombinowali. Hartling chyba też miał taki pomył.

13            -63
~~~Wisła z holandii
Akcje
Nikt na nich nie zarobi poczytajcie sobie o ryzyku na samym dole pisze

8            -50
~~~Prawda jest naga
Niekrorych to bedzie bolec, ze Wiselka sie zbiera
i nie bedzie mozna pisac ponizajacych i osmieszajach komentarzy. Super ze tacy ludzie zasiedli za dzwiganiem klubu i mysle ze to koniec tej nowoczenej i mlodej awangardy. To widac, ze z kazdyn dniem jest lepiej.

35            -7
Maxi
Kupię akcje Wisły chociaż wiem że nie zarobię na nich
Ale czego się nie robi dla swojego klubu tu nie chodzi o zarobek a ratowanie Wisły . Dużo drużyn piłkarskich jest notowanych na różnego rodzaju giełdach w Polsce z tego co pamiętam jest notowany Ruch i GKS Katowice . Jedynie chyba akcje Borussii Dortmund dały zarobić ich posiadaczom i to 140 procent od początku ich notowania . Bardzo dobry pomysł z tymi akcjami wpadnie nam do kasy kolejne kilka milionów zł i o to chodzi widać że Wisłą rządzą obecnie naprawdę mądrzy ludzie i bardzo się starają ją uratować .

55            -5
~~~Mruk
No, no...
Myślę że ta akcja z możliwością kupna udziałów przebije najśmielsze oczekiwania.... i może się okazać że sponsorem strategicznym jest grupa udziałowa, dobrze że do zarządzania dopuszczono człowieka którego patrzenie na świat opiera się na wizji przyszłości, on traktuje to jako ambitne wyzwanie, które powinno się powieść. No cóż w historii klubu na pewno zapisze się złotymi zgłoskami teraz pracuje ile tego złota w tych zgłoskach będzie.

29            -2
wilkrobert13 2
Ja nie chcę na akcjach zarabiać!
Chcę pomagać a przy okazji będę miał wspaniałą pamiątkę.Bycie akcjonariuszem Wisły to jak bycie milionerem!Mam nadzieję,że nim szybko zostanę.Czego i wam życzę.:-)

47            -5
~~~Prawda jest naga
Sorry.
Literowka. Cos zgubilem. Ma byc... i mysle, ze to nie koniec tej nowoczesnej i mlodej awangardy....

26            -2
GrzegorzS
Kurcze mam nadzieję, że nie będe za cieńki finansowy
bolek, żeby kupic akcje bo jak rozumiem w stawce wystartują goście z grubszym portwelem, ale spróbowac zawsze można. Fajny pomysł.

25            -8
~~~Kibol z Reymonta
Ciekawe jaka będzie cena akcji?
Akcja Ruchu Chorzow na NC wyceniana jest na poziomie 0,17gr.

20            -3
GrzegorzS
Wychodzi na to
z tego co piszą to na 502 osoby zadeklarowały chęc na 4 milion, czyli tak średnio wychodzi po 8 kawałków za akcję, fajna sprawa, ale jestem za cieńki Bolek, zostanie mi chyna tylko socios. No nic zobaczymy ogólnie fajna sprawa. Duży plus za pomysł. Trzeba działac wielotorowo. Akconariat rozproszony to naprawdę świetna sprawa Wisła stanie sie naprawdę kibiców.

29            -10
Kosmaty
@Serafin_MacCycek
Hartling nie chciał emitować akcji spółki, tylko obligacje. Czyli chodziło mu nie o udziałowe papiery wartościowe, po zakupie których stajesz się udziałowcem/współwłaścic ielem spółki, masz określone w statucie spółki prawa (np. prawo do dywidendy, prawo do głosu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy itp.). Jemu chodziło o dłużne papiery wartościowe, po zakupie których stajesz się wierzycielem spółki. Takich akcji spółka nie musi później odkupić odpowiednio drożej, poporostu po ich emisji władza w spółce zwykle się rozdrabnia (choć to także nie jest regułą). Tymczasem obligacje jest obowiązek odkupienia z odpowiednim % i w czasie ściśle określonym w momencie ich emisji. Jeśli nie jesteś w stanie odkupić obligacji w wyznaczonym terminie musisz ogłosić bankructwo, czyli jeśli emitując je popełnisz błąd, to obligacje mogą okazać się drogą tylko w jedną stronę. To w dość dużym uproszczeniu, ale między innymi dla tego spółki pozyskując kapitał na inwestycje znacznie częściej decydują się na emisję akcji niż obligacji... mniejsze ryzyko dla stabilności spółki.

25            -3
~~~WislaNaKa mbodzanskich Sterydach
Widac kreatywnosc w dzialaniach
Jest energia, pomysly, wizja i DYNAMIKA! Dzialajmy na tylu frontach, na ilu sie da!

32            -3
~~~Atomor
na ścianie
Nie znam się ,ale jeżeli będzie to w formie np 40000 po 100 Zł,to kupuje od razu i nieważne strata czy zysk ,za-laminuje i niech wisi pamiątka na ścianie :-) ,a jeżeli będzie to dla ludzi z zasobniejszym portfelem to tez dobrze dla Wisły.

18            -2
~~~sebbaggio
akcje
Bardzo fajny pomysł NA TYM ETAPIE, ludzie widząc „oczyszczenie̶ 1; coraz chętnie wpłacają na Wisłę, spodziewam się również zakupu sporej ilości karnetów. ALE…Ważne pytanie: akcje emitowane za 4 mln to jaki % całości udziałów? Ta grupa stanowiła będzie jaki % kapitału całościowego? Jak znajdą inwestora, który będzie chciał nabyć 100% akcji to co? Akcjonariat będzie rozproszony, rozwodniony. Nie zaszkodzi to w kolejnym strategicznym kroku?

8            -4
~~~kondensat or
@~~~Atomor
Dzisiejsze czasy pozmieniało wiele rzeczy. Dzisiejsze "Akcje" są niestety tylko zapisem wirtualnym=cyfrowym. Trudno to oprawić :( Ja też żałuję, bo też bym sobie chciał je oprawić :) . Ewentualne nabycie akcji wiąże się z założeniem rachunku maklerskiego w banku. Nie wszystkie banki mają darmowe prowadzenie rachunku "maklerskiego"!

13            -5
~~~kondensat or
@~~~Atomor
Dzisiejsze czasy pozmieniało wiele rzeczy. Dzisiejsze "Akcje" są niestety tylko zapisem wirtualnym=cyfrowym. Trudno to oprawić :( Ja też żałuję, bo też bym sobie chciał je oprawić :) . Ewentualne nabycie akcji wiąże się z założeniem rachunku maklerskiego w banku. Nie wszystkie banki mają darmowe prowadzenie rachunku "maklerskiego"!

3            -6
~~~Daf
@GrzegorzS
A jak żeś to Mistrzu wyliczył? Gdzie jest napisane, że każdy z nich miałby kupić po JEDNEJ akcji??

11            -4
Burczga28
Widać
Że za zarządzanie klubem wzięli się ludzie którzy mają łeb na karku i znają się na robocie.

13            -3
~~~RS
ech
Bardzo dobry pomysł o ile bandyterka zostanie odsunięta na poważnie od klubu. A szczerze, to w to wątpię.

7            -4