Środa, 6 lutego 2019 r.

Akcje Wisły Kraków SA wyprzedane!

Dwudziestu czterech godzin potrzebowali kibice "Białej Gwiazdy" aby zakupić na platformie Beesfund 40 tysięcy akcji swojego klubu! Te są już na niej niedostępne, co oznacza, że konto Wisły Kraków SA zasiliła właśnie niebagatelna kwota 4 mln złotych! Czas, w którym udało się zamknąć całą tę akcję jest rekordowy, iście szalony! Zaskoczył wszystkich, także serwery platformy, które co rusz odmawiały posłuszeństwa. To jednak ma najmniejsze znaczenie.

Najważniejsze jest bowiem to, że do finansowego ratowania "Białej Gwiazdy" ochoczo ruszyło 9 tysięcy kibiców, którzy mogą czuć się teraz współwłaścicielami piłkarskiej spółki Wisły Kraków.

Oznacza to również, że stwierdzenie "Nasza Wisła" w ustach tych osób brzmi jakby zupełnie inaczej!

I chyba nie pozostaje nam nic innego, jak w imieniu wiślackiej społeczności napisać - dziękujemy. A także - "witajcie wspólnicy", bo i piszącemu te słowa również przyszło zostać dumnie akcjonariuszem "Białej Gwiazdy"!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


56    Komentarze:

~~~Taki koleś
Brawo!!
jestem dumny że jestem wiślakiem!

87            -3
~~~Kupiony
Kupione
Gdybym był bogaty, siaba daba daba daba daba .... To bym kupił więcej

62            -2
Engrandel
Kolejny raz system został przez nas rozwalony.
Chyba nikt się nie spodziewał, ze akcje zejdą na pniu i wystarczy niecałe 24h, aby zakończyć temat. Wiślacy kolejny raz pokazali swoją moc.

73            -2
~~~MattMario 20
Kosmos!
Wystrzeliliśmy internet w kosmos! Brawo!

64            -4
~~~darioh
Co za akcja!!
Witam wszystkich Współwłaścicieli !! Pokazalismy moc!! Brawo Wielka Czworka!! Brawo My!! Wisełką Nigdy Nie Zginie mając takich kibiców!!

70            -2
~~~Współwłaś ciciel
Karnety
Dzisiaj również łącznie 10.000 karnetow zostanie sprzedanych :)

60            -2
~~~super Wiselka!
czuć moc
brawo !

46            -3
~~~znw ....
MOJA WISŁA !!
:-)

28            -2
~~~Pp78
Brawo!
To jest właśnie WIŚLACKA MOC!! Teraz po karnety ci co jeszcze niemają! Idziemy na rekord! Jak rozwalać systemy to wszystkie!:rotfl:

35            -3
~~~wiślak90b r
szacunek
ja niestety nie zdążyłem ale chciałbym pogratulować wszystkim którzy to zdążyli uczynić szacunek i respekt panie i panowie;-)

37            -2
~~~mk
do redakcji
Faktycznie suma astronomiczna, ale nie jest to 4 mln na konto Wisły. 6% prowizji bierze beesfund + 1% prowizji od przelanej kwoty bierze serwis transakcyjny

27            -1
~~~LEST@N
Szkoda
Szkoda, że nie można przekazać 1% podatku na Wisłę S A. Należy pilnie zorganizować taką fundację na przykład dla szkółki, z gotową aplikacją do rozliczenia podatku. Myślę, że wielu z nas przekazałoby ten 1% podatku na szkółkę.

31            -5
~~~Dumny
Dumny
Jak już przyjdzie na mnie czas to chcę aby na grobie było napisane: "Tu odpoczywa w spokoju współwłaściciel Wisły Kraków" tego już mi nikt nie odbierze !

35            -2
~~~Pitagoras 22
To byla JAZDA! : )
Ta wykrzykiwana JAZDA JAZDA JAZDA BIALA GWIAZDA wcielona w czyn. NIe tylko haselka!

24            -2
~~~ENZO
ENZO
Dobrze że nie zostawiłem zakupu na dzisiaj :) Co za akcja!

28            -1
olszaI
Teraz widać....
jedność rodziny Wiślackiej jak w czasach sektora X i oby już tak pozostało !! Wisła bez podziałów !! Chwała wielkiej WIŚLE !!

46            -1
~~~Marcin_fa n
Marcin_fan
Brawo Wiślaczki i Wiślacy! Duma.

30            -1
~~~eRWin
Wszystko dobrze
oby tylko nie roztrwonili tych pieniędzy jak było onegdaj.

9            -32
mackub
Super!!
Dawać następne akcje!! Jeszcze Wisła nie zginęła póki my kupujemy!!

32            -1
~~~LEST@N
1% podatku
Szkoda, że nie można przekazać 1% podatku na Wisłę S A. Należy pilnie zorganizować taką fundację na przykład dla szkółki, z gotową aplikacją do rozliczenia podatku. Myślę, że wielu z nas przekazałoby ten 1% podatku na szkółkę.

11            -7
~~~morgan R22
Jeden taki klub na świecie......
Po tym co się wydarzyło,nie pozostaję nic innego jak zaśpiewać stara piękna Wiślacką pieśń......jeden taki ,klub na świecie co kibiców tylu ma,kazdy kibic wie że przecież to jest nasza Wisełka......

31            -1
Grzes22
M I A Z G A ! !
miałem się spokojnie zastanowić, przeliczyć ile mogę itd... dobrze że jednak się zdecydowałem od razu bo dziś bym siedział i płakał że nie zdążyłem. Teraz muszę namawiać wszystkich dokoła żeby kupili karnet! Przecież to MÓJ KLUB!! :)

28            -1
kenny30
hej LEST@N
sprawdż to: link »

12            -5
~~~jaro5634
Akcje Wisły Kraków SA wyprzedane!
no [...] nie zdążyłem

20            -8
GrzegorzS
Braweo, mam wystarczająco dużo
by przyszłego czy obecnego prezesa poprosic o każda informację dotycząca stanu finansowego Spółki i musi mi udzielić tych informacji. W jeden dzień Wisła wystartowała w nowa rzeczywistośc włascicielską. Nic nie da sie schowac pod kocyk pozamiatac pod dywan. Skończyły sie tak naprawdę w S.A. niekontrolowane rządy kolejnych grup działaczy. Mamy jako inwestorzy bardzo niewielką części bo raptem 5.1% akcji, ale zyskaliśmy realna kontrole nad sytuacją spółki. Myślę, że dośc szybko nastąpi kolejna emisja akcji. Oby klub odwarzył sie wyemitowac te akcje do wartości np. 30%

17            -64
~~~Twardi16
Do:~~~jaro5634
Nie martw się, nie jesteś sam... Ja wczoraj zlecilem w banku przelew, sprawdzam dzisiaj a tu transakcja nie dokonana 😭😭ԅ 57;

15            -4
~~~cycusnapa tyku
Hehehehe
Ciekawe, ile kupił Hartling i Vanna xD

13            -17
~~~Janko Buszewski
GrzegorzS
Rozumiem,że zrozumiałes swój błąd polegający na wspieraniu bandy cwaniaczków,kombinatorów i jednodniowych biznesmwnów?Przynajmniej tak wnioskuję,po Twoich słowach ktytyki odnośnie TS-u, ktoregoto tak ochoczo i agresywnie, nie tak wcale dawno wspierałeś i broniłeś?Ładnie i honorowo byłoby teraz publicznie przeprosić innych,których argumenty zbijałeś w często niegrzeczny sposób,przyznać się do błędu,obiecać poprawę ( w sensie-słucham innych,bo może mądrzej i logiczniej rozumują) i symbolicznie posypać głowę popiołem!?Myślę,że warto tak choćby...dla zachowania twarzy !Juz wczoraj "stary wislak" lub" stary zgred" apelował o to do Ciebie.Jak na razie widać bezskutecznie !

48            -7
Kosmaty
I pomyśleć, że komisja licencyjna właśnie do tego punktu
przygotowanej prognozy finansowej miała największe wątpliwości. Czy to się uda, czy też nie. Okazało się, że wątpliwości miały prawo bytu wyłącznie ze względu na to, że jeszcze nikt na naszym rynku nie działał w ten sposób, a sam projekt pozyskania pieniędzy w ten sposób był niezwykle skuteczny. Swoją drogą by akcje rozeszły się tak szybko musieli w tym wziąć udział nie tylko kibice Wisły, ale także faktyczni inwestorzy dotychczas niezwiązani ze sprawą Wisły.

28            -3
~~~LBJ
Udało się...
Wczoraj cały wieczór problemy z serwerami beesfund, nie mogłem się zalogować już po rejestracji. Dziś parę minut przed 7-mą się udało. A niecałą godzinę później już było pozamiatane :-)

14            -2
Kosmaty
@GrzegorzS
Realną kontrolę? Nie, przynajmniej nie w aspekcie decyzyjnym. To tylko 5% akcji (a tym samym 5% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy i to rozrzuconych po ponad 9 tysiącach ludzi), nie mamy żadnej kontroli nad posunięciami klubu. Natomiast akcjonariusze mają wgląd w faktyczną sytuację finansową klubu.

23            -3
~~~~the real thomas
szok
W ogóle zauważcie ile ludzi musiało wpłacić ZNACZNIE więcej niż 100 zł za akcję...

23            -3
~~~Maru
Bonusy
Witam wszystkich współwłaścicieli, brzmi dumnie ;) Dzisiaj przeczytałem że są też od kluby jakieś bonusy dla posiadaczy akcji, czy ktoś wie gdzie można znaleźć jakieś informacje na ten temat?

11            -6
~~~LEST@N
do kenny30 1% podatku
Szkoda że nie SA, chętnie przekażę ten 1% potrzebna mi tylko będzie aplikacja z kontem i z możliwością automatycznego wysłania rozliczenia do US. W darmowych aplikacjach (programach) jakie są w sieci, są już wstawione fundacje, których niestety nie da się zmienić a jedynie można je wyłączyć. Konieczne jest zrobienie takiej aplikacji z której mogliby skorzystać chętni kibice.

13            -5
WazLysy1906
@~~~Maru
link » zjedz na dół no punku 7. Dodatkowe korzyści

11            -4
Niewierny Tomasz
Nie wiem czy to tajemnica...
ale jaki był największy, jednorazowy zakup akcji do jednych rąk?

15            -5
~~~Kristof/
Grzegorz S
Rocznie mozna tylko do 1mln euro

16            -2
GrzegorzS
Jak rozumiem do niektórych nie dotarło, ze jako akcjonariusz
mam prawo jak każdy akcjonariusz dostać roczne sprawozdanie finansowe z działalności Spółki, co więcej w formie materiałów informacyjnych akcjonariusze muszą byc informowani oroblemach Spółki czy jej działaniach strategicznych. Ale Wisła sprzedała 5% akcji, czyli zgodziła się na kontrole działalności społeczności 9124 akcjonariuszy. Jeśli by oni byli w stanie wyłonic z siebie swoja reprezentację to wręcz moga miec przedstawiciela we władzach Spółki lub jej organie Nadzorczym.

14            -24
GrzegorzS
Jak widać nie wielu zna swoje prawa i obowiązki
tu taki bardzo skrócony tekścik. link ». "Nabywając akcję akcjonariusze zyskują różne prawa i obowiązki, które będą wynikać z umowy spółki bądź odrębnych postanowień prawnych. Prawa akcjonariuszy:– prawo do otrzymania dywidendy w przypadku podziału wypracowanego zysku; – prawo do udziału i zawierania głosu podczas Walnego Zgromadzenia; – prawo do rozporządzania posiadanymi akcjami; – prawo do pozyskania informacji na temat działalności spółki Obowiązki akcjonariuszy: – obowiązek wniesienia do spółki pełnego wkładu na akcję; – obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych tj. dostarczanie jakiś materiałów, produktów, towarów; – obowiązek zwrócenia świadczeń, które zostały nie należnie przez akcjonariusza pobrane. Posiadając udziały czy też akcję w przypadku spółki akcyjnej warto znać swoje prawa aby mieć możliwość z nich korzystać, ale również należy mieć informację na temat obowiązków jakie należy wypełnić, bo czasem ich nie dopełnienie może mieć niemiłe konsekwencję." My jako akcjonariusze mniejszościowi (akcjonariat rozproszony) mamy takie same prawa i obowiazki jak akcjorariat większościowy. Akcjonariusze co oczywiste nie powinni zajmowac się Zarządzaniem, ale maja prawo kontrolować działania. Wiadomo, że pojedyńcze osoby mające nawet 1000 akcji niewiele moga, ale mogą spokojnie wyłonic z posród siebie osoby, które moga uzyskując zaufanie większości akcjonariuszy indywidualnych zyskac realny wpływ na działania spółki. Od wczoraj Wisła jako jedyny klub w Polsce zdecydował sie na jawnośc swojej pracy. Pewnie, że te 5.1% nie jest w stanie zarządzac i było by to głupotą bo od tego jes Zarzad, ale maja formalne prawo rozliczac Zarząd fajnie by było, gdyby moglito robic przez swojego przedstawiciela.

13            -26
GrzegorzS
Jednorazowo, zakupiono chyba
1000 akcji za 20 000 zł. Większość osób kupiła symboliczna ilość od 1 do kilku akcji. Ale widziałem, że są osoby, które kupiły po 100 i więcej akcji. I Brawo dla nich.

13            -30
Robert.
1% podatku
Żeby móc przekazać 1% podatku na jakąś fundację czy stowarzyszenie musi ona mieć status organizacji pożytku publicznego. Jednym z warunków otrzymania takiego statusu jest ciągła działaność przez dwa lata. Więc odpada utworzenie nowej fundacji żeby szybko pomóc klubowi. Pewnie nie wchodzi w ogóle w grę żeby jakaś fundacja mogła przekazać pieniądze Wiśle Kraków S.A. bo działalność OPP jest ściśle kontrolowana i musi realizować swoje cele statutowe związane z tym publicznym pożytkiem. Ogólnie nic nie stoi na przeszkodzie żeby sama Wisła Kraków S.A. miała status OPP, musi spełnić tylko kilka warunków. M.in. nie może prowadzić działalności dla zysku (warunek spełniony, od kilku lat same straty :) ). Ale nie wiem jaką sądy mają praktykę i czy to jest możliwe czy niemożliwe żeby w jakiś sposób Wisła mogła ten procent od podatku dostawać.

15            -3
~~~Kibol z Reymonta
Nowa emisja Panie Krolewski!
Trzeba kuć żelazo póki gorące.

24            -2
~~~fg
fg
jak sprawdzić czy zakupiłem akcje dostaliśćie jakiegoś e-mail?

9            -1
~~~Mateusz. M.
Akcje Wiselki
Cudowna sprawa. Kibice pokazali moc, jaką posiadają. A tak pół żartem, pol serio. Czy jako współwłaściciel Wisły mogę liczyć na darmowycwdtep na mecze domowe? ;-P

5            -24
~~~omnibus
Macie problem
Witam bardzo fajna inicjatywa z tymi akcjami ale jeśli 5%-40 000 akcji=4 000 000 mln zł czyli klub wyceniliście na 80 000 000 mln zł narazie idzie dobrze ale,przychodzi inwestor który chcę zakupić 100 % jeden właściciel.To gdzie on będzie ścigał 9 tys ludzi,każdy wiślak może sprzedać akcje nie za 100 zł tylko może sobie zazyczyć 10 000 zł za jedną akcję.Tu jest problem.Na miejscu klubu Wisła gdyby pojawił się inwestor np szejk arabski to bym te akcję unieważnił a każdemu akcjonariuszowi wpłaciłbym 200-300 zł za akcję.Zauważcie że jeśli jesteście akconariuszami to powiniście mieć certifikat klubu podbity przez notariusza.Jeszcze jeden minus o którym zapomniałem akcję ma patol sharks prawdziwy Wiślak przypadkowy kibic a nawet np gość z Cracowii Arki czy Lecha ktoś z Górnika Zabrze a ktoś z Islandii a nawet Bangladeszu.

5            -50
~~~WisłaNaZa wsze
omnibus
:lol: 

13            -4
~~~screw
@~~~omnibus
A słyszałeś o przymusowym wykupie? W skrócie do 5% akcji można wykupić niezależnie od woli posiadających. Są też inne metody "wysqueezowania". ;) . A co do GrzegorzaS to po kolei: mając 5% akcji nic nie ponadzorujesz, bo jeżeli statut/umowa nie stanowi inaczej to nic prócz sprawozdania nie dostaniesz, a tym bardziej przedstawiciela, chyba że jako gest dobrej woli klubu/pozostałego akcjonariatu; druga sprawa to 20 000 to zgodnie z matematyką 200 akcji, a nie "chyba 1000". Pozdrawiam

21            -4
~~~omnibus
ponaglam temet
@~SCREW akcji jest kupionych 5,12% jak się to ma do prawa kodeksu spółek handlowych. wiadmo jest 5,12% akconariuszy nie zarządza klubem. według WP macie 80,1 mln zł długu oficjalnie,nie chcę być złośliwy ale niektórzy piszą już o piramidzie finansowej.

3            -36
~~~€
omnibus
Tymi tekstami ośmieszyłeś się i uczyniłeś z siebie mega błazna.

20            -2
~~~FanWisły
...
NO TO JEDZIEMY PO KARNETY TERAZ!! Rekord widzewa musi paść!

7            -1
sk04
Kupno akcji to coś więcej ...
... niż tylko akcjonariat :-) Świadomość, że bierzesz udział w czymś niepowtarzalnym i mającym istotne znaczenie dla Twojego Klubu powoduje, że nie zastanawiasz się nad tym, czy stracisz finansowo, czy nie ! Miałem olbrzymie problemy z zakupem tych akcji, ale nie rezygnowałem, gdyż obawiałem się, że jeżeli tego nie zrobię, to nie będę częścią czegoś wielkiego :-) Zdaję sobie sprawę, że w Naszym Klubie trzeba zrobić po poprzednikach porządek. A do czynienia mamy z bandytami, dla których Nasz Klub stał się dla nich miejscem szemranych interesów i wyprowadzania pieniędzy :-( Cieszę się, że powoli wracamy do normalności, ale przed Nami, obecnym Zarządem oraz Kibicami, niezwykle trudny czas. Mam wielką nadzieję i wiarę w to, że po wyjściu na prostą przyjdzie czas rozliczeń dla Sarapaty, Dukata i im podobnych. A tymczasem liczę na wielką akcję Naszego Klubu przy sprzedaży koszulek Naszego Superbohatera - Kuby :-) :-) :-) , który najprawdopodobniej jutro (czwartek) podpisze z Wisełką kontrakt ! I na tym polu możemy ustanowić kolejny rekord :-) Wszak przed Kibicami Białej Gwiazdy nie ma rzeczy niemożliwych :-)

9            -3
Polak mały
Powiem tyle
To fenomen tych co postanowili dołożyć do zakupu akcji upominki i gadżety. Sam wiedziałem, że kupię, ale pewnie 1 (za stówę) bo poco mi symbolicznych 5 sztuk? A gadżety spowodowały, że kupiłem 10.... Wielu pewnie zrobiło podobnie zwiększając tempo sprzedaży szeregowych "inwestorów". Wisła jest Nasza!! Pozdrawiam wszystkich współwłaściciel. Do zobaczenia na R 22.

13            -1
~~~Badacz
AKCJE
Czy ktoś wie czy w związku z tak szybkim zakończeniem sprzedaży będzie możliwość wcześniejszy wydruk akcji ??W prezencie chciałem podarować :-)

9            -1
ja-n
Chyba nie ma wątpliwości
że będzie kolejna emisja. Ci co nie zdążyli lub nie mieli szczęścia lub cierpliwości do wielokrotnych prób logowania na stronę beesfund.com dostaną kolejna szansę. I chyba nie trzeba będzie długo czekać, myslę że w tym miesiącu

7            -6
~~~Mm80
Akcje kontynuacja
Ja bym robił ta akcje dopuki nie zejdzie któreś 40 tys no i oczywiście nie więcej 40 %. Czyli 320 tys akcji a później 5-10 zł od każdej i znów mamy 2 budżet po legi a jak by doszedł jeszcze inwestor to i długi w 2-3 lata splacone przy walce o mistrzostwo marzenie 😊💪

4            -3
Engrandel
@GrzegorzS
Najczęściej zadawane pytania CZY MOGĘ SPRZEDAĆ SWOJĄ AKCJĘ KOMUŚ INNEMU? Tak – zgodnie z prawem akcje można odsprzedawać dalej wg własnego uznania i własnej wyceny. CZY Z POSIADANIEM AKCJI WIĄŻĄ SIĘ JAKIEŚ OBOWIĄZKI? Posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Raz w roku będziesz otrzymywać od nas zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. CZY TAKA AKCJA JEST ZGODNA Z PRAWEM? Tak – współpracujemy w tej kwestii z portalem Beesfund.com, która ma doświadczenie z podobnymi akcjami i kancelarią prawną, która dba o kwestie formalne. Ważną informacją jest także to, że akcja jest zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego. To jest ze strony gdzie były skupowane akcje Wisły.

3            -2