Piątek, 1 marca 2019 r.

Oddaj krew dla Bohatera. Wiślacka akcja krwiodawstwa

W niedzielę, 3 marca, w godzinach od 10:00 do 14:00 na parkingu od ulicy Reymonta, KHDK PCK Wisła Kraków przeprowadzi pierwszą w tym roku przedmeczową akcję poboru krwi. Odpowiadając na apel "Oddaj krew dla Bohatera" niedzielna akcja przebiegnie pod tym właśnie hasłem. Potrzebującym jest generał brygady Tadeusz Bieńkowicz ps. "Rączy", który, dopóki pozwalało mu na to zdrowie, bywał na meczach Białej Gwiazdy.

Ten prawie 96-letni weteran AK, Kawaler Orderu Virtuti Militari, przebywa aktualnie w szpitalu, a Jego stan zdrowia wymaga terapii wzmacniającej, polegającej m.in. na podawaniu krwi. Nadarza się zatem okazja, by oddając krew choć w ten symboliczny sposób dać wyraz uznania dla zasług Pana Generała dla Ojczyzny.

Z ramienia Białej Gwiazdy swój udział zapowiedzieli: prezes Rafał Wisłocki, dyrektor sportowy Arkadiusz Głowacki, być może pojawi się także reprezentacja koszykarek i piłkarzy.

Ważne wydarzenie będzie mieć miejsce ok. godz. 12, kiedy to specjalne podziękowanie od Generała wygłosi Prezes Zarządu Głównego Niezależnego Światowego Związku Żołnierzy AK mjr Jerzy Krusenstern

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji, a potem do dopingowania Wisły w meczu z Pogonią.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Niki
Krew
Szkoda. Oddałem krew tydzień temu. Ale polecam się na przyszłość. Może jakby zmieścić taką informacje z większym wyprzedzeniem?

15            -2
Polak mały
Szczytny cel
Wielu młodych byczkow ma okazję pokazać czy są takimi twardzielami. Pewnie jak zwykle większość będą stanowić kobiety i Ci co zawsze z patriotycznych i ludzkich pobudek.Namawiam do oddania krwi, buduje to człowieka, daje poczucie szlachetności, podnosi samoocenę i daje poczucie bycia wyjątkowym.Krew porostu jest niezastąpialna i ratuje życie.

17            -4
~~~dery
Ciekawe
Ciekawe czy zjawią się młodzieńcy na codzień paradujący w patriotycznych koszulkach ozdobionych znakiem Polski Walczącej, na meczach wykrzykujący "cześć i chwała bohaterom"? Czyny, nie słowa definiują kim jesteśmy.

16            -2