Środa, 13 marca 2019 r.

Zmiany w statucie i Radzie Nadzorczej Wisły Kraków SA

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o zmianach w statucie i składzie Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA. Mają one zwiększyć operacyjny nadzór nad działaniem klubu i przygotować spółkę do rozszerzenia składu akcjonariatu.

Zmiany w statucie obejmują przede wszystkim wprowadzenie artykułów ułatwiających przeprowadzanie walnych zgromadzeń akcjonariuszy po zarejestrowaniu emisji nowych akcji i znaczącym wzroście liczby uprawnionych do uczestnictwa i głosowania. Są to między innymi zapisy umożliwiające udział i głosowanie za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Drugim istotnym elementem jest wprowadzenie zmian przyznających większe kompetencje Radzie Nadzorczej, przywracając tym samym część uprawnień usuniętych w minionych kadencjach. Rada Nadzorcza będzie teraz powoływać i odwoływać zarząd spółki oraz wydawać zgodę na zawieranie wszelkich istotnych umów, w szczególności tych związanych z ruchami transferowymi. Zaimplementowano też szereg poprawek zapewniających zgodność statutu z obowiązującymi przepisami prawa - wejdą one w życie po ich zarejestrowaniu przez sąd.

- Wprowadzone zmiany umożliwią dalsze funkcjonowanie spółki pomimo skokowego wzrostu liczby akcjonariuszy Wisły Kraków SA, który nastąpi po zarejestrowaniu emisji nowych akcji - powiedział Tomasz Jażdżyński. - Przeniesienie części kompetencji do Rady Nadzorczej pozwoli z kolei uniknąć paraliżu decyzyjnego jaki mógłby wkrótce nastąpić - dodał.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy postanowiło również wprowadzić zmiany w składzie Rady Nadzorczej spółki. Na funkcję przewodniczącego został powołany Tomasz Jażdżyński, a wiceprzewodniczącymi zostali Jarosław Królewski i Dawid Błaszczykowski. Jednocześnie zgromadzenie podjęło decyzję o obniżeniu wynagrodzeń wypłacanych członkom Rady Nadzorczej z 3000 do 500 złotych miesięcznie. Wszyscy nowi członkowie Rady zadeklarowali, iż swoje funkcje będą pełnili społecznie, a otrzymane z klubu wynagrodzenie w całości przekażą na Akademię Piłkarską prowadzoną przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

- Podczas wielu rozmów biznesowych dotyczących przyszłości Wisły sugerowano nam, iż oczekiwaniem potencjalnych partnerów jest jasna sytuacja decyzyjna dotycząca również składu Rady Nadzorczej. Przegłosowane zmiany są kolejnym krokiem na drodze do normalizacji sytuacji w spółce - powiedział Jarosław Królewski, nowy wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej.

- Z tego miejsca chciałbym w imieniu wszystkich członków grupy ratunkowej podziękować ustępującym członkom rady za ich zaangażowanie w tym trudnym dla klubu momencie - dodał Dawid Błaszczykowski, drugi z wiceprzewodniczących Rady Nadzorczej.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


26    Komentarze:

~~~Aaaqqq
Czyli TS Wisła jako właściciel Wisły Kraków SA
nie ma już żadnych wpływów w piłkarskiej Wiśle. Ciekawe jak TS któremu usunięto ludzi z Rady Nadzorczej teraz ma sprzedać klub.

7            -80
~~~Maru
Dawid Błaszczykowski?
To rodzina do Jakuba Błaszczykowskiego?

29            -11
ja-n
Kto to jest ...
Dawid Błaszczykowski ?

11            -24
~~~.
TxC
Dawid to brat Kuby.

49            -2
~~~z podgórza
Rada
Brat

29            -5
~~~Marcin191 00
Brat
Brat Jakuba

26            -2
~~~tabaluga
Dawid
To brat Jakuba

25            -4
~~~kristof/
Dawid Blaszczykowski
Brat Kuby

26            -3
~~~BogdanKor ba
Brat Kuby
Jakby ktoś nie przeczytał powyższych komentarzy, Dawid to brat Kuby. Tak powtarzam na wszelki wypadek, jakby ktoś nie doczytał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

20            -6
~~~zaniepoko jony
stagnacja
O inwestorach możemy zapomnieć, niestety czeka nas kilka lat marazmu, Panowie pożyczkodawcy którzy aktualnie rządzą nie włożą do klubu tyle gotówki abyśmy walczyli o coś więcej niż utrzymanie. Raczej gotówka zaczyna z klubu wypływać, niech klub ujawni ile kosztuje nas ":darmowa pomoc" leśnego i spółki

8            -85
~~~o_O
@~~~Aaaqqq
uuuuuheheheh... gratuluje orientacji!! Czyli jak masz akcje jakieś firmy i nie jesteś w jej radzie nadzorczej to nie możesz ich sprzedać? TY TAK NA SERIO??!! Jak znasz takie trudne słowo jak "analogia" to przełóż sobie hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

22            -4
~~~WislackiW islak
Odbiegając od tematu...
Nie wiem czy ktoś widział konferencje pasiaków, ale to co mówił Probierz, to jakaś porażka. Wstyd mi, że ten "pan" reprezentował kiedyś NASZ klub. Wydaje mi się, że należy mu się godne przywitanie, potężnym ch.. ci na imię. Bo wydaję mi się, że derby bez obelg nigdy nie będą miały miejsca. Pozdrowienia z AWO.

30            -8
andeb
Legia out
Raków - szacun! Mają drużynę na ekstraklasę. Ale stadion już nie bardzo...

37            -2
~~~Jurek Brzeczek
Potwierdzam
Dawid to brat Kuby ;-)

13            -6
GrzegorzS
To są zmiany konieczne, bowiem
mamy teraz w klubie ponad 9000 akcjonariuszy, by sprawnie zarządzac klubem konieczne są zmiany. TS jest owszem większościowym udziałowcem który zrzekła się części swoich praw na inwestorów. Jak widac z dużą dozą prawdopodobieństwa idziemy w kierunku emisji kolejnych akcji pewnikiem teraz większego pakietu skierowanego do kiklu kilkunastu dużych podmiotów inwestycyjnych i zmierzamy do modelu akcjonariatu rozproszonego. Możliwe, że każdy z właścicieli akcji będzie miał jakis wpływ na to co się w klubie dzieje. Z jednej strony będziemy miec mocną pozycję decyzyjną Zarządu, który kontrolowany będzie przez akcjonariuszy. Mnie takie zmiany by cieszyły, bo Wisła to w szerokim pojęciu "my" kibice o różnym potencjale finansowym od właścicieli kilku tysięcznej wypłaty po milonerów.

16            -16
~~~kashloul
Potrzeba rozwiania wątpliwości
Wszystko fajnie ale czemu nie zostałem poinformowany o Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy skoro jestem jednym z nich po zakupie akcji przez beesfund? Czy obecny Zarząd nie ma przypadkiem obowiązku poinformować wszystkich akcjonariuszy o Walnym Zgromadzeniu z określonym wyprzedzeniem? Zwłaszcza, że nie jest ono zwoływane po to, by złożyć sprawozdanie a w celu podjęcia decyzji o zmianach w statucie czy składzie rady nadzorczej...

13            -60
~~~Ts
Jestem akcjonariuszem
I nikt nie zaprosił mnie na spotkanie! O co chodzi? Miała być Tauron Arena wynajmowana a tu co? Czy klub złamał prawo?

11            -40
Kosmaty
@~~~kashloul
Nie jesteś JESZCZE akcjonariuszem. To znaczy nabyłeś akcje, ale zmiany związane z tym faktem nie zostały jeszcze zarejestrowane w KRS. Do momentu gdy tak się stanie jesteś posiadaczem akcji, ale nie przysługują ci jeszcze żadne prawa (ani obowiązki) akcjonariusza, ponieważ to wpisy w KRS są wiążącym wyznacznikiem dotyczącym m.in struktury właścicielskiej spółki. Nawiasem mówiąc część z tych zmian o których mowa powyżej została wprowadzona właśnie po to, byś w przyszłości mógł korzystać ze swoich praw jako akcjonariusz. M.in. pierwsza wyszczególniona zmiana na temat uczestnictwa i głosowania za pomocą środków komunikacji na odległość (jak ładnie nazwano wszelkiego rodzaju platformy komunikacji jak internet i telekomunikacja). Gdyby nie ta zmiana to już na pierwszym walnym doszłoby do całkowitego paraliżu, ponieważ musiałoby ono odbywać się chyba na stadionie albo błoniach, a posiadacze akcji np. z Gdańska czy Szczecina byliby poszkodowani, o zawsze mieliby dość długi wyjazd, przez co rzadko byliby obecni na walnym. Ot taka jedna z sytuacji wymuszających zmiany w statucie S.A i to jeszcze zanim rozszerzenie akcjonariatu zostanie wpisane do KRS, czyli tym samym zanim Ty jako nabywca akcji formalnie zyskasz prawo uczestnictwa i głosowania na walnych zgromadzeniach.

32            -5
Thoren
z innej beczki
a co z dyrektorem sportowym?

19            -4
~~~o_O
@~~~Aaaqqq
uuuuuheheheh... gratuluje orientacji!! Czyli jak masz akcje jakieś firmy i nie jesteś w jej radzie nadzorczej to nie możesz ich sprzedać? TY TAK NA SERIO??!! Jak znasz takie trudne słowo jak "analogia" to przełóż sobie hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

6            -1
~~~z Podhala
kashloul - jestem akcjonariuszem Orlenu, na ostatnie walne
wynajeliśmy Camp Nou... niestety nie wszyscy zdązyli się wypowiedzieć i umówilismy sie na następne posiedzenie... :lol:

15            -10
~~~€
Kashloul
Zmień nick! Bo ten jest zbyt garbaty.

13            -6
lachut
odstępienie biletu
Może trochę nie na temat, ale orientujecie się może czy jak mam karnet, ale niestety nie będę mógł być na derbach to da się jakoś odstąpić komuś wejście na jeden mecz? Albo żeby na ten mecz wrócił bilet do sprzedaży? Szkoda żeby było wolne miejsce jak mam pewność że się nie pojawię.

6            -3
~~~esel
eh
Wielcy kibice a nie wiedzą kto to jest Dawid Błaszczykowski...

9            -6
~~~kashloul
Kosmaty
Dzięki serdeczne, Kosmaty. W zasadzie kilka pierwszych zdań wyjaśniły mi wszystko. Nie jestem prawnikiem i nie oczekiwałem wykładni prawnych. Potrzebowałem słowo wyjaśnienia w kilku prostych słowach. Teraz wszystko jest jasne. Wisła forever!

7            -2
~~~ja
@GrzegorzS
ale dla mnie to jesteś ostatnim kibicem któremu bym zaufał - taka chorągiewka i zawsze przeciw właściwej większości - jeszcze zresztą niedawno wychwalałeś sarapatę i nie dałeś złego słowa powiedzieć o skwk czy ts itp itd nie wstyd ci zwyczajnie?

3            -1